Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.41 - Η ώρα της Αφοδίτης!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαγδα η Ζαχαρενια εγραφε στο θεματακι μας "καλοκαιρινα μωρακια 2011" και ειχε χαθει ενα διαστημα..και σημερα μπηκε παλη και μας το εγραψε και χαρηκαμε παρα πολυ .

Ειχε χασει το ενα απο τα δυο αγορακια σε καποια στιγμη αρκετα πιο παλια και τωρα γεννησε το αλλο..αλλα ειναι προωρο γιατι αν γεννουσ ετωρα πχ θα ηταν στην 31η ευδομαδα .

μακαρη να παρει γρηγορα το μωρακι της σπιτι..για την ωρα αρμεγιετε μακαρη να τα καταφερει να θηλασει.

Α και εμεις μαζεψαμε αρκετουτσικα λεφτα απο τον γαμο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

αργυρω να χαιρεσαι τον λουκακο σου..να το καμαρωσεις οπως εσυ θες [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion14.gif] [smilie=occasion14.gif] [smilie=occasion14.gif] [smilie=occasion14.gif] [smilie=occasion14.gif]

η φωτο πολυ τρυφερη... :D

χιονουλα ο νοερβηγος ναι ολιγον τι ποντιος :lol::lol::lol::lol::lol:

καλε ουτε 2 ωρο δε κοιμαται?>ααααααααααααααα

σισσιω υπομονη κοριτσακιιι

χρυσα :o:o:o:o:o

ωχ σοκ ε???????????οταν βγαινεις εξω να κανει το χερουλι με ανακλιση..εμενα κ τη κλεινει κ τη ανοιγει

αφρο μια χαρα η εξετασεις του κ τοτο :lol::lol::lol:

στο οριο αλλα εισια κ εγκυος..

πονας?

παναγιωτα τσακισες τη παστα? :lol::lol::lol::lol:

τονια εχεις απιστευτο χιουμορ..σε παω με 1000

βικυ πηγες γυναικολογο?τεστ παπ?μα 11,30 κ αυτοι εφυγαν? :twisted:

ποναει ο ωμος μου..παλι θα αλλαξει ο καιρος?

σας φιλω ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο μια χαρα η εξετασεις του κ τοτο :lol::lol::lol:

στο οριο αλλα εισια κ εγκυος..

πονας?

Πόντια Θου :P οι εξετάσεις ήταν του Μανώλη :lol:

Αφροδίτη αφού είναι μέσα στα όρια είναι μια χαρά. Γιαυτό υπάρχουν τα όρια. Στα παιδιά είναι φυσιολογικό να είναι χαμηλές αυτές οι τιμές νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόντια Θου :P οι εξετάσεις ήταν του Μανώλη :lol:

Αφροδίτη αφού είναι μέσα στα όρια είναι μια χαρά. Γιαυτό υπάρχουν τα όρια. Στα παιδιά είναι φυσιολογικό να είναι χαμηλές αυτές οι τιμές νομίζω...

=))=))=))=))=)):)):)):)):)):)):((:((:((:((:((=))=))=))=))=))=))=))

παλι μαλακια ειπα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!

ρεσυ ιουλια! ολα αυτα ο γιωργος τα κανει επειδη δεν ειναι καλα? εχει ακομα δεκατα?

κ εμενα μου τα κανει αυτα ο μικρος καμια φορα αν ξυπνησει το πρωι κ με δει οτι ετοιμαζομαι να φυγω, δε θελει να ντυθω, να πλυθω, να βαφτω κλπ αλλα τι να κανω, εγω φωναζω τον τολη να τον κρατησει κ να ετοιμαστω! ετσι να κανεις κ εσυ, ειναι σε μια ηλικια αλλωστε που πρεπει να καταλαβαινει, το κλαμα ειναι περισσοτερο απο τα νευρα του.. απο οταν εγινε 1.5 ο αναστασης δεν τον πολυλυπαμαι οταν κλαιει για τετοια.. απλα κανω τη δουλεια μου κ ας χτυπιεται, τι να κανω. οσο βλεπει πως κανεις αυτο που θελει ξερει πως παλι θα υποχωρησεις. συμφωνω με αυτα που λεει η αναστασια με λιγα λογια!!

εμενα χτες ολη μερα ειχε μια γκρινια... απιστευτο πραγμα... αφου δεν ηξερα τι να τον κανω, τον αφηνα ξατω να κλαιει κ τον κοιτουσα... σε καποια φαση ειχα απελπιστει..

διωξαμε κ τη θουλη με τα κλαμματα μας...

χρυσα πω πω τι τρομαρα!!!!!! απλα εαν κ οταν ξαναγινει κατι τετοιο πρεπει να διατηρησεις την ψυχραιμια σου!! οσο φωναζεις εσυ κ σε βλεπει κ το παιδι ετσι τρομαγμενητρομαζει κ αυτο! κ αντε καθοταν στην πορτα κ εκλαιγε, φανταζεσαι να τρομαζε κ να πηγαινε πουθενα μεσα??

εμενα μπορει εεδω κ καιρο να κλειδωνει ξεκλειδωνει τις μπαλκονοπορτες, αλλα επειδη φοβαμαι παρα πολυ οταν ειναι να βγω εξω εστω κ για μισο λεπτο τον παιρνω παντα μαζι μου.κ φυσικα δεν εχω αφησει ποτε κλειδια πανω στις πορτες απο οταν αρχισε να περπαταει!!

φρανιτα λογικο ειναι να εχει αφηνιασει λιγο ο σεμπ.. ειναι κ η ηλικια ειναι κ τοσο μεγαλη αυτη η αλλαγη οχι μονο για εσας αλλακ για αυτον! θα συνηθισει, θα προσαρμοστει κ αυτος..

αχ εκανε καρτουλα η χαριλινα σισσιω??? τι γλυκο!!!!!!!!!

εκανα κ εγω σημερα μια για τη μαμα μου! :lol::lol::lol::lol:

πω πω ρεσυ μαγδα πως μπορεις κ εισαι ορθια με τετοιον υπνο???????? πως αντεχεις τοσο καιρο???

αργυρουλα να τον χαιρεστε!! γερος κ δυνατος παντα!!!

σου παει πολυ το πιο ανοιχτο μαλλι!!

αχ να της ζησει το παλικαρακι της! πως ειναι? ειναι σε θερμοκοιτιδα φανταζομαι ε??

ξερετε λεπτομεριες η οχι? να πανε ολα καλα κ να το παρει γρηγορα σπιτι της!!

αφρο καλε μια χαρα ειναι οι εξετασεις του μικρου!!! μεσα στα ορια!

εγω αυριο θα παω να κανω τις δικες μου.. για να δουμε..

θουυυυυυυυ χτες ξεχασα στη βενι το βιβλιο σου κ το δικο μου με τα ζωα που μεφερες!! :lol::lol::lol: που το εχω το μυαλο μου δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα με τα βιβλια λενα δε το εχεις..παραδεξου το :lol::lol::lol:

κ χθες φυσικα δε μας εδιωξες..αλλα κ ο μικρος ειδες πως ειναι..

φρα ξεχασα να σε πω..

υπομονη.οπως λενε κ τα κοριτσια ειν αι η αλλαγη περιβαλλον..λογικο επομενο να ειναι καπως..

με τους μαυρους ολα οκ?

για τη ζαχαρενια τελεια..χαρηκα..ποσο βγηκε δηλ?

σισσιω απο μονη της εκανε τη καρτουλα? :x:x:x

συμπεθερα καρατα γερααα

αναστασια λενακι ιουλια καρολ μπεμπουλης γωγωκαααααααααα αθηνα ερη νατασουλα που ειστε καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θου γενικα εγω κ η μνημη μου δεν τα παμε καλα τα τελευταια χρονια...

αφου ο τολης με φωναζει αλτς (απο το αλτσχαιμερ!) :lol::lol::lol:

καλε η νατασα το πρωι ειπε να παμε η το απογευμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα γλυκομανούλες!

Δεν σας έχω διαβάσει ακόμα, σε λίγο, γιατί μαγειρεύω.

Ενημερώνω για τα νέα μας... Κάναμε doppler, όλα καλά, δόξα τω Θεώ, η μικρή έχει πάρει θέση με το κεφαλάκι προς τα κάτω και είναι περίπου 1900γρ!!! :D Όπως είπε ο γιατρός, πιθανότατα κι αυτή δεν θα φτάσει τα 3 κιλά, σαν τη Β!! Σαμιαμίδια, σαν τη μάνα τους!!! :lol:

Είμαι λίγο πτώμα, φτιάχνω αρακά με πατατούλες κι επανέρχομαι να σας διαβάσω!

Αργυρούλα μου, χρόνια πολλά για τον Λουκάκο!!!! :ymparty: Να ζήσει το παλληκαράκι σου, να τα εκατοστήσει, να 'ναι πάντα γερός και χαρούμενος!!!!!! Να τον χαίρεστε!!!!! :x:x:x

Νατασούλα και Λενάκι, χρόνια πολλά για τις Ειρηνούλες σας, για χθες!!! :D:D:D Να ζήσουν τα κοριτσάκια σας τα όμορφα και εσείς να είστε καλά να τα χαίρεστε!!!!! :D:D:D

Σας φιλώ όλες! :-* Πάω κι -ελπίζω- έρχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θου δεν παιζεσαι λεμε!

εκανα κολποσκοπιση.

σημερα ειμαι κομματια...!

Συμεπθερα...φιλια στο γαμπρουλη μου ..τις ευχες μας!

Αφροδιτη μια χαρα οι εξετασεις!

ειδες που ειχες αγχος....και δεν ειναι χλωμος...ουτε αδυνατησε...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεριζω τις πανεμορφες!!! :):):):):)

Αργυρω να σας ζησει ο λουκακος!χιλιοχρονος κ ευτυχισμενος παντα να ειναι!

τί ομορφη φωτο εβαλες!κ εσυ κουκλα!!!εχεις υπεροχο χαμογελο κ πολυ ομορφα κ εκφραστικα ματια!!

φρανι μου διαβαζω με πολυ ενδιαφερον οσα γραφεις για την ουγκαντα..

σε θαυμαζω πολυ για οσα κανεις..ειδικα εκεινη η περιγραφη σου με τα αρρωστα μωρακια με ειχε συγκλονισει :cry::cry::cry::cry:

για τον σεμπ..σιγουρα χρειαζεται χρονο..μα ολα ειναι τελειως διαφορετικα για εκεινον..ναι!ακομη κ το χρωμα των ανθρωπων!κ ας ειχες κανει τοσο καλη προετοιμασια! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

να μας γραφεις συχνα τα νεα σας..σε διαβαζουμε με πολύ ενδιαφερον κ προσοχη!

φιλακια πολλα!

Αφρο τελειες ειναι καλε οι εξετασεις του μανωλακη!!δεν ξερω αν ευθυνεται το συμπληρωμα σιδηρου,ειναι βεβαια μικρο το διαστημα χορηγησης για να "ανεβασε" αυτο τις τιμες,αλλα το παιδι ειναι μια χαρα! :):):):):):):):):)

και ναι!καταλαβα τα αλλα ονοματα!το πουτουτα μου διεφευγε..αλλα το καταλαβα!χα χα!!

το βραδυ μας..λιγο πολυ τα ιδια..ξυπνησε λιγο πιο αργα,κανενα μισαωρο,αλλα αντι να προσπαθησω να τον ξανακοιμησω κ να αποτυχω,αρχισα να του μιλω κ ταυτοχρονα ετοιμαζομουν!

ναι,σιγουρα καταλαβαινει τα παντα,δεν τιθεται θεμα περι αυτου..κ αν τον ρωτησει κανεις του λεει οτι ειμαι στη δουλεια κ μου κλεινει κ την πορτα πισω μου!

ισως να του ηρθε αποτομο παλι μετα απο 15 ημερες διακοπων..δεν ξερω..κ δε θα ψαξω να μαθω..ειμαι τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο κουρασμενη!

αλλα κοριτσια..ποσο δυσκολο ειναι να μεγαλωνεις ενα παιδι..κ δεν μιλαω μονο για τα πρακτικα..αλλα για τη διαπαιδαγωγηση..

ο γιωργος διεκδικει πολλα,καταλαβαινει,κανει πονηριες κ το βλεπω πια,πως σε αυτη την ηλικια,επηρεαζεται πολυ απο τη συμπεριφορα μας..αντιγραφει αμεσως,ακουει οσα λες,επεξεργαζεται,οσο μπορει να επεξεργαστει ο εγκεφαλος ενος παιδιου ουτε καν 2,συνθετει σκεψεις,βγαζει συμπερασματα..κ ειναι τοσο ευκολο να κανω λαθος κ να τον οδηγησω σε λαθος μονοπατια..

σκεψεις εξαντλημενης μανας..

σας αφηνω να τον ξυπνησω,κοιμαται απο τις 1:30 Κ πανω απο 2 ωρο δε τον αφηνω να ξανακοιμηθει μεσημερι..

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ είσαι μια κούκλα! Δε φαίνεσαι καθόλου ταλαιπωρημένη! Σαν από διαφήμιση! Λάμπεις :x Κι ο Λουκάκος μια γλύκα! Εγώ είχα το μαύρο μου το χάλι για μερες :twisted: κ@λ@καισαρικη.....

μετά την φωτογράφηση ( :lol::lol: ) σηκώθηκα και πήρα τον Λουκάκο και πήγαμε στο δωμάτιο ανάνηψης με τα πόδια!!!! :D:D τόσο καλά ήμουν!!!!

σας ευχαριστώ κορίτσια για τις όμορφες ευχές σας :D:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τις εξετασεις τις καναμε στο ΝΝΑ .

τις εξετασεις για σιδηρο -φερριτινη της υπογραφει οτι τις εκανε ο πλοιαρχος (Υ.Ι)Γ.ΤΟΤΟΣ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: να τις παρω στα σοβαρα ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οι τιμές μήπως αναφέρονται σε ενήλικα? δλδ στον Πλοίαρχο? :?::roll::roll::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα πετυχες τη μερα ρε συ να αρχισεις διαιτα!!!!!!!Σιγουρη επιτυχια!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Θουλακι κι εγω!!!!!!! :x:x:x Ανυπομονω να σε γνωρισω και απο κοντα! ;)

Α να χαιρεσαι την αδερφη σου βρε!!! Θα μαζευτουμε σπιτι της κι επειδη ειπαμε οχι δωρα και μαλακιες μεταξυ μας ξερεις τι θα της παω;;;μαγειρεψα ειδικα γι αυτην φασολακια με κοτοπουλο που ειχα κανει μια φορα και της αρεσαν πολυ!!!!! και γαμω τα δωρα ε;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Πολυ χαρηκα για τη Ζαχαρενια!!!!μακαρι να παει καλα το μπεμπακι της και να γυρισουν γρηγορα σπιτι τους!!!!! :D

Μαγδα πραγματικα πως αντεχεις με τοσο λιγο υπνο;;;;; εγω επειδη ειμαι και γνωστη γκεσταμπο εστρωσα τον βραδυνο του υπνο 5-6 μηνων γιατι δε τη παλευα!!! :? Και τη μπεμπα την εβαλα σε προγραμμα απο τωρα κι ετσι δε ζοριστικαμε ουτε κλαματα ειχαμε! κοιμαται απο τις 10-11 μεχρι τις 6-7 το πρωι! ;) και να θηλαζα παλι το ιδιο θα εκανα..δε μπορω εχω σοβαρο προβλημα με την αυπνια! :oops::oops:

Αργυ τι γλυκια φωτο!!!!!! :x:x:x

Αφρο καλες ειναι ρε οι εξετασεις του μικρου! Πολυ γελασα με το Τοτο!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα πραγματικα πως αντεχεις με τοσο λιγο υπνο;;;;; εγω επειδη ειμαι και γνωστη γκεσταμπο εστρωσα τον βραδυνο του υπνο 5-6 μηνων γιατι δε τη παλευα!!! :? Και τη μπεμπα την εβαλα σε προγραμμα απο τωρα κι ετσι δε ζοριστικαμε ουτε κλαματα ειχαμε! κοιμαται απο τις 10-11 μεχρι τις 6-7 το πρωι! ;) και να θηλαζα παλι το ιδιο θα εκανα..δε μπορω εχω σοβαρο προβλημα με την αυπνια! :oops::oops:

Τόνια χωρίς παρεξήγηση....δεν πιστεύω ότι ο τόσο καλός και ζηλευτός ύπνος της μπεμπούλας σου είναι δικό σου κατόρθωμα... Ειδικά το ότι έφτασε να κοιμάται έτσι ΧΩΡΙΣ ΚΛΑΜΑΤΑ. Είναι καθαρά θέμα παιδιού ο ύπνος.

Πίστεψέ με έχω δοκιμάσει άπειρες μεθόδους να τη βοηθήσω να κοιμηθεί αλλά δε... Από την πρώτη μέρα στο μαιευτήριο ΔΕΝ κοιμόταν με τίποτα.

Έβλεπα όλα τα άλλα μωράκια να κοιμούνται ξερά στο πυρεξάκι τους και να τα μεταφέρουν από δω κι από κει κι εγώ με το που πήγαινα να την ακουμπήσω πάταγε τόσο δυνατές τσιρίδες που δεν το πίστευες ότι βγαίνουν από τόσο μικροσκοπικό πλασματάκι :? Άσε σου λέω...έχω περάσει πολύ δύσκολα...

Θα μπορούσα βέβαια να έχω δοκιμάσει κλασσική μέθοδο του στυλ "άσε το μωρό να κλαίει" αλλά δε μου πάει...

Πάντως κι εγώ μετράω τις ώρες ύπνου μου κάτι φορές, συνήθως τις βγάζω σκάρτες 5-6 κι αυτές σπαστές, και απορώ πώς στέκομαι όρθια. Συνήθισα μάλλον...

Είσαι από Ηράκλειο Κρήτης? Έκανα τπ μεταπτυχιακό μου εκεί. 2μιση χρόνια έκατσα. Είχα λιώσει στις ρακές :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα εχειε γινει κορμαρα!!!!!!

ΠΟλυ κουκλαρα!!!!!

Το φορεμα τελειο..αλλα θα το ηθελα ελαφρως πιο ανοιχτοχρωμο, πιστευω θα ου πηγενε περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!! :-bd:-bd:-bd:-bd Σου παει πολυ!!!!!Φανταζομαι για καποια επισημη περιπτωση ε;;;

Μαγδουλα γιατι να παρεξηγηθω βρε;;;; :P Η μικρη το πρωτο μηνα με σταυρωσε!!!! εκανε και 12 ωρες να κοιμηθει,ο δε Αλεξ απο τη στιγμη που γεννηθηκε μεχρι 5 μηνων ουρλιαζε μερα-νυχτα και το περισσοτερο που ειχε κοιμηθει ηταν 30'-1 ωρα και ηθελε να τον εχω ορθιο στον ωμμο και να πηγαινω πανω-κατω!!!!! :o Ημουν στα προθυρα της καταρευσης!!!

Στη μπεμπα λοιπον οταν κοντευε 2 μηνων κανονιζα να της δινω το τελευταιο γευμα γυρω στις 11-12 στην αρχη οπου κοιμοταν τοτε βεβαια ενα 3ωρο περιπου κι οταν ξυπνουσε ημουν διπλα,εχωνα πιπιλα και τη καθηστερουσα καθε μερα κι απο λιγο μεχρι που φτασαμε 6-7 το πρωι και το βραδυνο υπνο πριν τις 11...Τη μερα ομως κοιμαται πολυ λιγο και δε τη πιεζω...

Ο Αλεξ ομως που ημουν πιο ευαισθητη και δημοκρατικη μεχρι που πηγε 5-6 μηνων με τρελανε ε κι εκει επαιξε η μεθοδος με το κλαμα,αλλα ημουν συνεχως διπλα του...φροντιζα ομως οταν τον επαιρνε ο υπνος να μην ειμαι διπλα του για να μη ξυπναει με αγχος μηπως και εχω φυγει..για να πετυχει μια μεθοδος(καλη ή κακη) πρεπει οταν το αποφασισεις να μη κανεις πισω γιατι τοτε χειροτερευουν τα πραγματα! σε αλλα παιδια πιανει σε λιγες μερες σε αλλα σε περισσοτερες..φυσικα δε λεω οτι ειναι καλη ουτε παροτρινω κανενα να το κανει..απλως εγω ενιωθα οτι ειχα φτασει στα ορια μου και το πηρα αποφαση...Το πηρε και ο Αλεξ αποφαση και απο τοτε κοιμαται 10-11 ωρες το βραδυ και μονος του..

Καποια στιγμη θα κοιμηθει και η Μαρκελιτσα σιγουρα!Ειδικα οταν παει σχολειο..Κι αν αντεχεις αστην να παρει το χρονο της!;) Εγω ομολογω οτι δεν ειμαι τοσο δυνατη και δεν αντεξα! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα κοριτσια..ποσο δυσκολο ειναι να μεγαλωνεις ενα παιδι..κ δεν μιλαω μονο για τα πρακτικα..αλλα για τη διαπαιδαγωγηση..

ο γιωργος διεκδικει πολλα,καταλαβαινει,κανει πονηριες κ το βλεπω πια,πως σε αυτη την ηλικια,επηρεαζεται πολυ απο τη συμπεριφορα μας..αντιγραφει αμεσως,ακουει οσα λες,επεξεργαζεται,οσο μπορει να επεξεργαστει ο εγκεφαλος ενος παιδιου ουτε καν 2,συνθετει σκεψεις,βγαζει συμπερασματα..κ ειναι τοσο ευκολο να κανω λαθος κ να τον οδηγησω σε λαθος μονοπατια..

Πω πω Ιουλια τα ιδια σκεφτομαστε ακριβως!!!! :?:?:?

Ασε που σημερα ακουσα και το εξης. Οτι μεχρι τα 3 διαμορφωνεται το 75% της προσωπικοτητας μας!!!! :o:o:o

Και μου λεει η Αφρο ολο φυσικοτητα οτι το γνωριζε.

Εγω το ζωον δεν το ηξερα.Δηλαδη ηξερα οτι επηρρεαζεται ενα παιδι απο τη γεννηση του μεχρι τα 3 αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο.

Καλα ΑΘΗΝΑ ειναι τελειο!!!ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΥΣΤΟ!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::-bd:-bd

Στα χουτερς εργαζεσαι;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΟΥΛΗ τι εγινε παλι ρε;;;Εγω οπως βλεπεις παλι δεν κοιμαμαι μεσημερι!!!

Κοριτσια και εγω 2 χρονια με 5 -6 ωρες υπνου ειμαι και αυτες σπαστες.

Με λυπηθηκε ο Θεος και ο μικρος κοιμαται. Ο μεγαλος ειναι σαν την Μαρκελα.

Ασε Μαγδα.Θα κοιμηθουν στην πενταημερη ρε συ.Φετααααααααααα!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε οχι ρε σεις και στην πενταημερη..στην πενταημερη ειναι που δεν πρεπει να κοιμουνται!!!!

Ιουλια ειλικρηνα ειανι ενας λογος για τον οποιον ΔΕΝ θελλω να κανω και τριτο παιδι..

ειναι πολυ δυσκολο να διαμορφωσεις εναν χαρακτηρα που να ειναι αυτονομος, ανεξαρτητος, να μην κουβαλαει συμπλεγματα για να ειναι γεννικα ευτυχισμενος στη ζωη του.

Σαν γονιος μπορω - και θελλω- να δοσω στα παιδια μου τη μαγια για να φτιαξουν μονα του ςτη ζωη..

δε θελλω ουτε να εξαρτονται απο μενα, ουτε εγω να εξαρτομαι απο αυτα.

Δεν ξερω πως τα καταφερνω μεχρι στιγμης...θελλω να πιστευω πως τα καταφερνω σχετικα καλα..

Στο θεμα υπνος δε νομιζω να εκανα κατι και βελτιωθηκε..γιατι φτου φτου πιστεψτε με βελτιωθηκε παααρα πολυ..

απλα φανταζομαι οτι εφτασε σε καποια στιγμη που δεν εχει πλεων αναγκη καποιον να τον νιωθει διπλα του τη νυχτα και μαλλων του εφυγε και η κλειστοφοβια ..δεν ξερω..

απλα σκεφτομαι οτι το μαναρι μου με λοιποθηκε λιγο και πρωτου αρχισουν παλη τα εξοντοτηκα ξενυχτια με τον μπεμπη με αφινει να κοιμηθω ισυχα ολη νυχτα...γιατι το να κοιμασαι 11-5:50..ειναι παραδεισος..πλακα κανετε.

Παναγιωτα ναι μεχρι τα 3-3,5 το παιδι εχει διαμορφωσει ουσιαστηκα το κυριοτερο μερος του χαρακτηρα του, αυτη ειναι και η ηλικα στην οποια καποιος γνωστης μπορει να καταλαβει εαν ενα παιδι εχει κλιση σε ενα συγκεκριμενο ειδος νοημοσυνης.

Περαν τουτου φυσικα μπορεις να του διδαξεις κατι απο κει και περα..αλλα θα ειναι πολυ μα πολυ πιο δυσκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Μαγδα.Θα κοιμηθουν στην πενταημερη ρε συ.Φετααααααααααα!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

:-ss:-ss:-ss Γιατί με τρομοκρατείς έτσι? :lol::lol::lol:

Τόνια βλέπω μια χαρά πέρασες κι εσύ με το γιο σου :lol:

Ρε κορίτσια εγώ δεν αγχώνομαι ακόμα για αυτά που λέει η Ιουλία... Είμαι αναίσθητη? Τη θεωρώ ακόμα μικρούλα... Πρέπει μάλλον να γίνω πιο προσεκτική στη συμπεριφορά μου όμως γιατί νομίζω τελικά καταλαβαίνει πολύ περισσότερα από όσο πιστεύω ότι καταλαβαίνει και έχει ήδη αρχίσει να αντιγράφει συμπεριφορές.

Χτες το βράδυ, την είχα πάρει στο δωμάτιο να την κοιμίσω και είχα ξεχάσει να πάρω πάνα. Ανοίγω την πόρτσ και β'αζω μια φωνή στον άντρα μου - ήταν στο μπανιο και δεν άκουγε - να μου φέρει. Και σε δευτερόλεπτα έρχεται κι η Μαρκέλλα στην πόρτα κι αρχίζει να φωνάζει τα δικά της ακαταλαβίστικα :lol:

Αθηνά πολύ ωραίο το φόρεμα!

Σούπερ μπούστο! Το στήθος μου είναι το 1/10000000000000000 του δικού σου :oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη ρε Χρυσα αν τον στειλω εγω παιδικο του χρονου που θα παω στη δουλεια και αυτος κλαιει και σπαραζει θα του κανω κακό;;; :?:?:?:?

Θα φαει ας πουμε "χαστουκι" και απορριψη;;; :?:?:?

Μιλαμε το σκεφτομαι πολυ σοβαρα τι θα κανω του χρονου.Πω πω πρεπει να πεσει πολυ μπουρ μπουρ το καλοκαιρι μαζι του.

Τωρα ειμαστε στη φαση που καθε μερα του λεω επι ωρες ποσο πρεπει να αγαπαμε τους φιλους μας και να μοιραζομαστε τα παιχνιδια μας.

Παω να χτενιστω.Byeeeeeeeee!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...