Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο5!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσάκια μου καλημέρα!έχω πολύ καιρό να μιλήσω μαζί σας,περισσότερο για λόγους ψυχολογικούς,είχα ψιλοαφήσει το θέμα στην τύχη του,μήπως και γίνει κάτι,αλλά δεν................σίγουρα καταλαβαίνετε τι εννοώ!τώρα όμως που ξεκινάω την πρώτη εξωσωματική σας θέλω μαζί μου!!!!!!!!!αν και ο γιατρός μου χθες δεν μου είπε και τα καλύτερα,ξεκίναω την εβδομάδα αυτή γύρω στις 17-18 που περμένω περίοδο,θα κάνω το βραχύ πρωτόκολλο,μήπως μπορεί καποια να μου το περιγράψει από την δική της εμπειρεία,εν ολίγοις?ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ........

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ.... ;)

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ......

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΜΙΚΑ....ΟΠΛΙΣΤΕΙΤΕ!!

ΣΙΑ ΜΟΥ....ΣΠΑΣΙΜΟ ΝΕΥΡΩΝ Ε?

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΠΑΝΤΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ...ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ...ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΟΘΕΗ

ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΛΗΘΕΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

χουανιτακι ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ... ειχα περασει κ εγω ακριβως το ιδιο πριν απο ενα περιπου χρονο... θα σας ερθει το μπεμπακι γρηγορα!!! μην απογοητευεσαι!!

κ ναμην ξεχνιομαστε κοριτσια

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλημέρα!έχω πολύ καιρό να μιλήσω μαζί σας,περισσότερο για λόγους ψυχολογικούς,είχα ψιλοαφήσει το θέμα στην τύχη του,μήπως και γίνει κάτι,αλλά δεν................σίγουρα καταλαβαίνετε τι εννοώ!τώρα όμως που ξεκινάω την πρώτη εξωσωματική σας θέλω μαζί μου!!!!!!!!!αν και ο γιατρός μου χθες δεν μου είπε και τα καλύτερα,ξεκίναω την εβδομάδα αυτή γύρω στις 17-18 που περμένω περίοδο,θα κάνω το βραχύ πρωτόκολλο,μήπως μπορεί καποια να μου το περιγράψει από την δική της εμπειρεία,εν ολίγοις?ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P:P:P:P

vango καλη επιτυχια σου ευχομαι!!! μαζι ξεκιναμε αλλα εγω θα κανω μακρυ πρωτοκολλο// κι επισης πρωταρα οποτε δεν μπορω να σου πω πολλα.. μπορεις να ρωτησεις τις εμπειρες στο ποστ της εξωσωματικης! ελπιζω ολα να πανε καλα.. δεν καταλαβα γιατι ο γιατρος δεν σου τα ειπε καλα δηλαδη?

φιλια σε ολες... χουανιτακι αλλη μια μεγαλη αγκαλια! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!δεν μου είπε τα καλύτερα ο γιατρός γιατί στον υπέρηχο που κάναμε για να δούμε αν είναι όλα καλά για να ξεκινήσουμε,είδε μια κύστη που ίσως να είναι και ενδομητρίωση ξανά(έχω εγχειριστεί πριν δύο χρόνια και αφαίρεσα ενδομητριωτικές κύστες),θα δούμε τι είναι σίγουρα την 1η μέρα περιόδου που θα κάνω πάλι έναν υπέρηχο,γιατί υπάρχει περίπτωση να είναι και απλή κύστη από την ωορηξία η οποία φεύγει με την περίοδο,αν είναι ενδομητρίωση αυτό σημαίνει ότι ξεκινάω κανονικά αλλά βέβαια δυσκολεύει την διαδικασία!τι να πω?η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!!!!!!!φιλάκια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

σημερα πηρα τα αποτελεσματα στα χερια μου..λοιπον εχει τελεικα 32.300,000 ml και συνολικα 58,140.000 μια μετρια κινητικοτητα που οφειλεται απο το μικροβιο που εχει..εντεροκοκκος και στους δυο μας βρεθηκε.ξερει καμια σας γι αυτο το μικροβιο?ειναι σοβαρο?και πως κολλαει?πρωτη φορα κολλησαμε τετοιο μικροβιο τις αλλες φορες ειχαμε κολοβακτηριδιο.χρονια προστατιτιδα εχει!αυτο τι σημαινει βρε κοριτσια?διαβασα κατι αρθρα και λενε οτι εμεις εχουμε στον κολπο μας μικροβιο φυσιολογικα για εμας και με την επαφη πανε στον αντρα και κολλανε στον προστατη.τοτε μια ζωη θα εχουμε μικροβια? @-) τι να πω μπερδευτηκα πειτε μου και εσεις τι ξερετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poso einai i metria kinitikotita?kai ta mikrovia telika kanate kalliergeia kai ta vrikate se keinon. kai se sena?den xero vre roouz...an ta kommata kai oi teleies pou evales sta noumera einai teleies einai poli kala..mia xaroula..gia pes kai kinitikotita..gia ta mikrovia den xero ki ego poli...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose δεν ξερω κατι γι αυτο ,αλλα ολα τα μικροβια με την καταλληλη θεραπεια φευγουν. Ρωτησε για λεπτομερειες καλυτερα το γιατρο σας.Ολα καλα θα πανε τωρα που το βρηκατε,απλα θα κανετε λιγο υπομονη.

Vango καλη επιτυχια!!!Μην αγχονεσαι ολα καλα θα πανε, δεν νομιζω να δυσκολευει τοσο η ενδομητριωση αν δεν ειναι και μεγαλη, εχω και εγω ειναι το μονο θεμα που εχουμε και στην περιπτωση που κανουμε εξωσωματικη μας εχει δωσει 45% πολυ μεγαλο ποσοστο!Ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miki,xrysanthoula,anastasia k cuandita mou......eiste oi kalyteres files!!!!!eiste edw gia mena k akoute panta to pono mou....egw re koritsia exw thema me to oti xrwstaw..dld twra mazebw lefta gia na kataferw to kalokairi na paw ellada na dw tin oikogeneia mou k parallila oti mporesw na perisepsw gia na dwsw k kati sta aderfia..exw k mia synnefada re gmt allo pragma. thelw na tous ta dwsw na mi nomizei oti trww ta lefta tis!!ela mou omws pou k. to magazi mas paei xalia...pnigomai re koritsia!anasa apo pouthena!!mou leipei poly k ena mwro!!syxna elpizw na erthei apo mono tou alla me ton kalo mou na exei azoospermia....ti elpides na exeis??na zwe pseftikes elpides???sygnwmi bre koritsia pou sas prizw alla aisthanomai poly poly piesmeni!!!

εχεις την αγαπη μου για ολα καλη μου......μην απελπιζεσαι..........να δεις που θα σου στειλει κατι ο Θεουλης και θα σου τα ανατρεψει ολα.......να εισαι σιγουρη.....σε εχω στην σκεψη μου.......να μου προσεχεις......και να εισαι παντα αισιοδοξη.....:)

πολλα γλυκα φιλακια..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θελω μεσα απο την καρδια μου να σας ευχυθω δυναμη και επιμονη!

Καποια στιγμη θα καταφερουμε να γινουμε μανουλες!

Μετα και την σημερινη μου αποτυχια,αισθανομαι οτι δεν εχω δυναμη να κλαψω αλλο,νοιωθω οτι κουραστηκα αλλα δεν θα το βαλω κατω.Ολες πρεπει να το παλεψουμε μεχρι τελους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μινι μου........σου ευχομαι ολοψυχα την επομενη φορα τα αποτελεσματα να ειναι θετικα και να εχεις χαρμοσυνες ανακοινωσεις.......εισαι δυνατη και αισιοδοξη και αυτο μετραει πολυ....να εισαι καλα γλυκια μου....οπως ακριβως ανεφερες και εσυ.....μην το βαζεις κατω......ολα θα πανε καλα και ολες θα είμαστε μανουλες συντομα.....

σε φιλω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poso einai i metria kinitikotita?kai ta mikrovia telika kanate kalliergeia kai ta vrikate se keinon. kai se sena?den xero vre roouz...an ta kommata kai oi teleies pou evales sta noumera einai teleies einai poli kala..mia xaroula..gia pes kai kinitikotita..gia ta mikrovia den xero ki ego poli...

η κινητικοτητα μετα 1ηωρα ειναι 30% και μετα 4 ωρες 40%.εκανα γενικη ουρων και καλλιεργεια και εκεινος εκανε σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια την ιδια μερα τα καναμε ολα σε μικροβιολογικο.ετσι βρεθηκε και στους δυο μας εντεροκοκκος!τελείες ειναι cuando ακριβως οπως ειναι στο χαρτι ετσι το εγραψα.δεν το συζητω ειναι παααρα πολυ καλος ο αριθμος σε σχεση με πριν που ειχε 13.000.000 απλα το μικροβιο μας δημιουργει προβλημα στην κινητικοτητα.μακαρι μετα την θεραπεια να εχουμε ευχαριστα..

lil μου θα τον παρω απο βδομαδα τον γιατρο μας αλλα θα πει φταιει το μικροβιο,το ξερω!οποτε θεραπεια και βλεπουμε παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose μου κατι δεν μου καθεται καλα με την κινητικοτητα, δεν μπορει οσο παιρναν οι ωρες να ανεβαινει η κινιτικοτητα...μηπως το εγραψες λαθος?Πιστευω οτι ειναι ενα μικροβιο σαν τον σταφυλοκκο, με αντιβιωση το πολεματε και τσουπππππππππ να το ηρθε το νινι, οπως και σε εμας!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose αφού πάρετε την ανάλογη αντιβίωση και κάνετε τις επαναληπτικές εξετάσεις για να δείτε αν έφυγε το μικρόβιο να τους πείτε να σας κάνουν πιο αναλυτικό σπερμοδιάγραμμα που να φαίνεται η κινητικότητα για τουλάχιστον ένα 24ωρο και όχι μόνο για 3 ώρες. Αν σου πουν δεν γίνεται να πάτε σε άλλο μικροβιολόγο. Είναι σημαντικό να ξέρετε μετά την 10η ώρα τι κινητικότητα έχετε. Το θετικό είναι ότι έχετε βελτίωση μετά την επέμβαση οπότε αν τακτοποιηθεί και το θέμα του μικροβίου όλα θα πάνε τέλεια!

Καλή επιτυχία στα κορίτσια που ξεκινάνε τώρα με τις εξοσωματικές τους και καλά αποτελέσματα σε όλες όσες περιμένουν! Την θετική μου ενέργεια σας στέλνω μαζί με ένα γερό ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από δω κοριτσάκια! Καλή δύναμη σε όλες όσες προσπαθούμε, στο ύψος σας κορίτσια να σκέφτεστε θετικά και τα σποράκια μας είναι στο δρόμο!!!!!! ;);););):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες τις γλυκες αγαπούλες μου......

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ηλιόλουστο, αισιοδοξο και δυνατό.......

σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ αναστασακι μου δικιο εχεις λαθος εγραψα σιγα μην γινοταν αυτο :lol::lol::lol: 20% ειναι μετα την 4η ωρα.

τι να σου madi μου αυτο ειναι το καλυτερο μικροβιολογικο υποτιθεται που κανει με μικροσκοπιο το αποτελεσμα.σε κατι αλλα που ειχαμε παει να δεις που βγαζανε αλλα νταλα γι αυτο χασαμε και χρονο..ειπαμε ομως ολα για καποιο λογο γινονται!πιστευω πολυ κοριτσια και εγω οτι ολα θα πανε καλα αμα φυγει το μικροβιο.εχουμε καλο αποτελεσμα,αν και δεν το περιμενα,που με την καταπολεμηση του μικροβιου θα φτασουμε και στον στοχο μας,αμην Παναγιτσα μου :ympray::ympray::ympray: εχω και παραδειγματα εσας οποτε ειμαι πιο αισιοδοξη.φυσατε εσεις μην ξεχνιομαστε ;):-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose μου........

το πιο γλυκό μου ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

και μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να είσαι σύντομα με μια πανέμορφη φουσκωτή κοιλίτσα...:)

το ίδιο ασφαλώς εύχομαι ολόψυχα για όλα τα κορίτσια.....:)...

άντε....σας περιμένουμε...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ροουζ και παλι να ξερεις οτι και ετσι ακομα μπορει να γινει θαυματακι..βρε τα μικροβια..τι θα γινει με αυτο το θεμα πια....αααααχ...ευχομαι τα καλυτερα συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

11101519.jpgΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ - ΕΝΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ

Κύριος Συγγραφέας: ΓΚΡΗΝ ΡΟΜΠΕΡΤ- GREENE ROBERT

Εκδοτικός Οίκος: ΔΙΟΠΤΡΑ

Έτος έκδοσης: 2008

καλες μου φιλεναδες...αυτο ειναι ισως το πιο ενδιαφερον βιβλιο που εχω διαβασει πανω στη γονιμοτητα...παρτε το και θα με θυμηθειτε!!!!!το ειχα δει στον ελευθερουδακη..φανταζομαι υπαρχει και αλλου..καλη επιτυχια...!!!!εγω το διαβαζω εδω στην ισπανια αλλα το ειχα βρει και στην ελλαδα που υπαρχει οπως βλεπετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...