Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Γειά σας κούκλες!!! Τι κάνετε?

Προσπάθησα να διαβάσω όλες τις σελίδες που γράψατε αλλά με πετούσε συνέχεια!!! :(:(:( Τι έχει πάθει??? Τέσπα απόσα διάβασα είστε όλες μια χαρά!!!

Ελισάβετ μου όλα καλά τελικά μες τον γιατρό ε? Μπράβο!! Στυλάκι θα σου βγεί η μικρή! :lol::lol: για τις συσπάσεις τι είπε? (αν το έγραψες μάλλον δεν το διάβασα... :oops::oops: ) Όσο για την περιτύλιξη μην αγχώνεσαι... εμένα με ξεγέννησαν φυσιολογικά με 2 κόμπους στο λαιμό!! :lol::lol::lol: Και ήμουν και 4150γρ μωρό! Και ήταν και πρίν 33 χρόνια!!!

Μαράκι με το καλο να έρθουν τα πραγματάκια σας, θα περειμένουμε φωτό!

Άννα θα πάς εκεί που φτιάχνεις το τικεράκι και θα συμπληρώσεις και τις 2 ημερομηνίες δηλαδή θα βάλεις και το πότε είχες τελευταία περίοδο αλλά και εκεί που λέει due date θα βάλεις την ημερομηνία που θα κάνεις την καισαρική... τότε θα σου βγάζει και τις εβδομάδες κύησης σωστά αλλά και τις μέρες που μένουν.

Νίκη με γειά το κλιματιστικό! Και δεν πειράζει αν φαίνεται λίγο ο σωλήνας... σε όλα τα σπίτια όλο και κάτι φαίνεται! Σημασία έχει να κάνει τη δουλειά του!

Σοφία μου καλές δουλίτσες και όπως είπαμε... εσύ μόνο εντολές να δίνεις!! :lol::lol:

Ευγενία μου ο γιατρός μου είχε πεί ότι μέχρι τις 35-36 εβδομάδες μπορεί να γυρίσει το μωρό... οπότε μην αγχώνεσαι!

Μιχαέλα μου τελείωσατε και εσείς!! Περαστικά! Να χαρείτε τώρα το καθαρό σας σπιτάκι!! Είναι σκέτη απόλαυση! Όσο για τα μπάνια το καλοκαίρι είπαμε... κατα τον Αύγουστο θα βρεθούμε στην Ηρακλίτσα να κάνουμε μαζί! :lol::lol::lol::lol:

Είδα που λέγατε για αυπνίες... εγώ ενώ παλιότερα ξυπνούσα νωρίς, τις τελευταίες εβδομάδες κοιμάμαι σαν το βόδι!! και σήμερα στις 11 ξύπνησα... έχω φτάσει να κοιμάμαι και μέχρι τις 12! κάτι που δεν έκανα ποτέ!! :lol::lol: Βέβαια ξυπνάω για τσίσα 4-5 φορές μέσα στη νύχτα αλλά κοιμάμαι κατευθείαν!

Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα...

Να σας βάλω και μία φωτό απο το πάτωμα μας όπως είχα πεί.

Καλημέρα Νικολ!

Μαράκι μου εδώ είμαι, εδώ και μία ώρα σχεδόν προσπαθώ να κάνω υποβολή αυτών που έγραψα και δεν με αφήνει... :evil::evil: Ευτυχώς τα είχα σώσει!!!

post-11183-13873936949377_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε και δεν έπαιζα τζόκερ καλύτερα... :lol::lol: με το που σε αναφέρω...τσουπ εμφανίζεσαι!!

Με γεια Γιελιζ μου!! Πολύ ωραίο είναι!!

Και για τον ύπνο μπράβο σου...αλλα μην τα λες αυτά γιατι εμείς από ύπνο...τίποτα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ρε κοριτσια δε θα ταλαιπωρηθειτε σηγα..θα παρετε το χαρτι απο τον γιατρο του ΙΚΑ και θα την υπογραψει και ο εργοδοτης και μια χαρα...και θα παρετε τα πρωτα λευτουδακια μανι μανι μην ανισυχειτε καθολου.

Παντως ο Χριστοφορος ειχε γυρησει απο τον 7ο..αλλα απο τι στιγμη που δεν ανισυχει ο γιατρος μου εγω ειμαι φετα..

το πολυ πολυ να με ξανασφαξει..οποτε θα πρεπει να επισπευσω το ραντευου με τον ψυχολογο μου :lol::lol::lol:

Ωραιο πατωμα Γιελιζ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια!

Δεν ξαναμιλάω για ύπνο...τέλος!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και εμένα είναι γυρισμένος απο την 30η εβδομάδα... αλλά δεν ξέρει ότι δεν θα βγεί απο εκεί.... :lol::lol::lol: Το μόνο που καταφέρνει είναι να μου πιέζει την κύστη ακόμα περισσότερο απο πρίν!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με πετάει συνέχεια :twisted:

Εμένα η μεγάλη μου γύρισε τελευταία στιγμή κυριολεκτικά, το είχαμε πάρει απόφαση ότι θα πηγαίναμε για καισαρική, αλλά τελικά γύρισε. Οπότε μην απογοητέυεστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελήζ πολύ ωραίο το πάτωμα!!!με γεια!!!

Κι εμένα ο Νικόλας από τον 5-6 μήνα ήταν με το κεφάλι κάτω...

Ο γιατρός μου μου είπε να μην ανησυχώ κι ότι 90% θα γυρίσει.. αλλά είμαι από τη φύση μου λίγο αγχώδης.. και προτιμώ να σκέφτομαι αυτό παρ'α τα υπόλοιπα που συμβαίνουν γύρω μου!! ;)

Επίσης θα ήθελα να γεννήσω πάλι φυσιολογικά... είμαι εντελώς αρνητική στην ιδέα της καισαρικής..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μάχη μου!! Να σου πώ την αλήθεια ούτε εγώ περιμένα να βγεί έτσι... μάλιστα είχα πρήξει τον άντρα μου να βάλουμε laminate αλλά αυτός επέμενε στο πλακάκι... τελικά καλά έκανε...

Ευχαριστώ Ευγενία μου!

Νικολ μου άσε, τα καημένα τα μωράκια μας... πήραν θέση σαν καλά παιδιά και εμείς θα τα βγάλουμε απο αλλού!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μόλις με πήρε ο άντρας μου τηλ. έφεραν τα καλλυντικά weleda που παρήγγειλα προχθές... τα άφησαν στο μαγαζί... για να δούμε πώς είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιελιζ ευχαριστω πολυ.τελειο το πατωμα.με γεια

συζητουσατε για διακοπες ε;τυχερες.εμεις φετος γιοκ.αλλα δε πειραζει.του χρονου οι 4 μας :)

σοφιτσα εμενα πριν 2-3 βδομαδες που πηγα στο μαιευτηρα μου πε επι λεξει οτι θα μαι κ τυχερη αν φτασω ως τελος ιουλιου

αλλα κ ο γιατρος που θα παω σημερα για υπερηχο μου πε οτι στοχος ειναι οι 32 βδομαδες

τωρα τι να πω.μαλλον απο την εμπειρια τους θα βγαζουν το συμπερασμα.παντως απο μια μικρη ερευνα στο διαδικτυο οι διδυμομανουλες με το ζορι φτανουν 36η βδομαδα.αλλα σιγουρα θα υπαρχουν κ κοριτσια που τις εχουν ξεπερασει

τελος παντων.οποτε ειναι να ρθουν με το καλο ας ερθπυν.η αληθεια ειναι οτι μολις μπω στον 7ο θα μαι λιγοτερο αγχωμενη.

κ εγω θα θελα να γεννησω φυσιολογ.αλλα ο γιατρος το απεκλεισε.κ τωρα ειμαι μες το αγχος αν πρεπει να κανω επισκληρ η ολικη στη καισαρικη.δεν ειναι λιγο επικινδ η επισκληρ ρε κοριτσια;

αυτα.

α! πηγα στα πρακτικερ σημερα κ ειδα αυτοκολλητα τοιχου κ υψομετρητη κτλ με τη φραουλιτσα.εχετε δει κ τιποτα αλλο σε σχεδιο για το δωματιο για κοριτσακια;κ που βρηκατε;σε βιβλιοπωλειο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου σε ευχαριστώ.

Για αυτοκόλλητα μπορείς να πάς σε κάποιο κατάστημα με χρώματα... η να δείς απο το ιντερνετ.

http://www.sticky.gr/ http://www.e-wallsticker.gr/ Αν το ψάξεις στο google θα βρείς και άλλα site.

Άννα μου 32 εβδ. νωρίς δεν είναι? Ξέρω κοπέλα απο εξωσωματική που είχε δίδυμα και τα πήραν στις 37... Εννοείται ότι αν πρέπει θα τα πάρουν νωρίτερα... αλλά παράξενο μου φαίνεται να λέει απο τώρα για 32 εβδ.

Η θεία μου πάντως πρίν 26 χρόνια γέννησε δίδυμα φυσιολογικά στις 40 εβδ. :shock::shock::shock::shock::shock: 3,5 κιλά το καθένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου γιατι στο λεει αυτο;;;..υπαρχει καποιος λογος επικυνδηνοτητας;;;..ειανι παααρα πολυ νωρις για τις 32 ευδομαδες και θα μπουν θερμοκοιτηδες και τετοια.

Σημερα τροω το ψαρακι μου με ρυζι και λαχανικα και ομολογω οτι πειναω απιστευτα παιδια..τροω λαιμαργα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια...Ισως απλά να εννοούσε οτι από τις 32 εβδ. και μετά ειναι οκ να γεννηθει..Οπως μου είπε κι ο δικος μου...αλλά παρόλα τα προβλήματα στόχος του ειναι να μπω στο μήνα μου...Για αυτοκόλλητα κοίτα και www.cosycorner.gr...Εγώ από εκεί τα πήρα...

Γιελιζ ειναι τελειο που ειναι κεραμικό και μοιάζει με παρκε...

Μάχη μου καλό μεσημέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη καλό μεσημέρι!

Πολύ ωραία τα site που βάλατε.

Μαράκι και εμένα αυτό μου είπε ο γιατρός προχθές... ότι απο εδώ και πέρα είναι οκ αν γεννηθεί. Αλλά εννοείται ότι όσο περισσότερο στη κοιλιά της μαμάς τόσο καλύτερο! Όταν ήμουν πέρσι στο νοσοκομείο ένας γιατρός είχε πεί ότι μία μέρα στη κοιλιά της μαμάς = με μία εβδομάδα στη θερμοκοιτίδα...

Εμείς σήμερα θα φάμε φακές... και το απόγευμα θα φτιάξω γεμιστά για αύριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tελος και με το κλιματιστικο!Μια χαρα το εβαλαν οι ανθρωποι.Απλα ο σωληνας φαινεται και θα ψαξει να βρει ο αντρας μου ενα "καναλι" να βαλουμε απο πανω και να το βαψουμε να μην φαινεται.

Μαχη,εμεις μετα απο πολυ ψαξιμο πηραμε MITSUBISHI,24αρι γιατι το σαλονι μας ειναι μαζι με την κουζινα,γυρω στα 50 τετραγωνικα.Πηραμε ινβερτερ,το απλο δεν συμφερει οταν ειναι τοσο μεγαλο το κλιματιστκο,καιει πολυ ρευμα.Ηταν αρκετα ακριβο,εκανε 1500 με την εγκατασταση.Αλλα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΘΟΡΥΒΟ!!!Αφου το αναψαμε και νομιζα πως ηταν σβηστο!Ουτε η εξωτερικη μοναδα που ειναι τεραστια δεν κανει θορυβο.Μιλαμε ψηνομαστε το καλοκαιρι,δεν εχω αλλο οροφο απο πανω.Δεν θα την παλευα...

Θα δεις αναλογα με τα τετραγωνικα σου ποσο μεγαλο πρεπει να παρεις.Παντως προτιμησε ινβερτερ και ενεργειακη κλαση ΑΑ.Η τιμη για αυτο που ειδες ειναι πολυ καλη,αν ειναι 12αρι.Ο ψυκτικος μας ειπε πως τα καλυτερα ειναι τα fujitsu,mitsubishi και τα daikin που ομως ειναι πανακριβα....

Καθαρισα μαζι με τον αντρα μου τις σκονες που εκαναν,σφουγγαρισα και επλυνα την βεραντα που ειχε γινει χαλια απο τα τρυπηματα.

Eφτιαξα σνιτσελ με πατατες και μολις φαγαμε.Τωρα νοιωθω τελειως πτωμα....

Προσπαθω να ποσταρω εδω και μια ωρα και κολλαει! :evil: Παω να διαβασω τα υπολοιπα,αν καταφερω... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα ώρα για ξεκούραση τώρα...

Γιελιζ έτσι όπως τα λες είναι...Μου έλειψαν οι φακες...λέω να πω στη μαμα μου να μου φτιάξει αύριο...Τωρα που δεν δουλεύει ερχεται συχνα!!

Εγώ περιμένω για τα πραγματα του μωρού...Μου είπαν ότι μετά τις 3:30 αρχίζουν τις παραδόσεις αλλα δεν μου είπαν ακριβως ώρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατι το έχω στο μυαλό μου... :?

Τι έπαθε αυτό και κολλάει!! :evil::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πολύ κολλάει!!!!! :evil::evil: πόση ώρα προσπαθώ να κάνω ανανέωση!!!!

Νίκη καλή χώνεψη! Ξεκουράσου όμως γιατί έκανες αρκετά σήμερα... Άντε καλορίζικο το κλιματιστικό!

Μαράκι δεν μπορείς να τους πάρεις τηλ. να σου πούν ακριβώς τι ώρα θα έρθουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναήρθα!!!! Φάγαμε και πάνω που είπα να βγώ να περπατήσω λίγο άρχισε να βρέχει!! :|

Είχε και ο άντρας μου δουλειά και έπρεπε να φύγει.... είπα να πιάσω να κάνω τα γεμιστά αλλά δεν ξεπάγωσε ο κιμάς ακόμα... Να ξαπλώσω ούτε συζήτηση γιατί μόλις έφαγα και θα γυρίσουν όλα πίσω! :lol::lol:

Οπότε είπα να δώ τι γίνεται εδώ! :lol::lol::lol::lol: Α έφερε και τα καλλυντικά του μωρού ο άντρας μου.... ωραία φαίνονται... μυρίζουν και πολύ ωραία.

Αυτάαααα....

Μαράκι και εγώ βαριέμαι! Έχει και έναν μουντό καιρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρεμα καραμελε...μνιαμμμ...τη λετρευω!!!!

Λοιπον κοριτσαρες πηρα ενα βιβλιο προσφατα και βρικα εκει μεσα αυτο

Οι «Ένθερμοι»

Πιάνουν αμέσως δουλεία. Μόλις τους βάλετε στον μαστό αρπάζουν την άλω και θηλάζουν ζωηρά για 10 με 20 λεπτά. Συνήθως χάνουν την πρώτη τους ορμή όσο πέρνα η ώρα

Οι «Ενθουσιώδες αναποτελεσματικοί»

Αλαφιάζονται στη θεά του μαστού. Μέσα σε μια φρενίτιδα τον αρπάζουν, τον χάνουν και αρχίζουν να ξεφωνίζουν απογοητευμένοι. Θα πρέπει να καθησυχάζονται αρκετές φορές κατά σε κάθε τάϊσμα. Το κλειδί για να θηλάσετε ένα τέτοιο μωρό είναι να το ταΐζετε αμέσως μόλις ξυπνήσει πρώτου πεινάσει πάρα πολύ. Επίσης εάν το γάλα εκτοξεύετε από το μαστό καθώς το βρέφος παλεύει να φάει, ίσως βοηθήσει να εκθλίψετε με το χέρι σας το πρώτο γάλα ώστε να μειωθεί η δύναμη εκροής του

Οι «αναβλητικοί»

Δεν μπαίνουν στον κόπο να θηλάσουν πριν αρχίσει να έρχεται το ώριμο γάλα. Όσο η ανταμοιβή τους είναι το πρωτόγαλα δεν δείχνουν ενδιαφέρον. Στα βρέφη αυτά δεν πρέπει να δίνετε μπιμπερό με γάλα η νερό. Συνεχίστε να τα βάζετε στο μαστό τακτικά όποτε δείχνουν ζωηρά η κάνουν θηλαστικές κινήσεις με τα χείλι. ΟΙ αναβλητικοί μπορεί μερικές φορές να βοηθηθούν αν τοποθετηθούν γυμνοί για κάποιο διάστημα πάνω στο γυμνό στήθος η στην κοιλία της μαμάς. Μπορεί αυτόματα να στραφούν προς τον μαστό η μπορεί να ξαναδοκιμάσετε να τους βάλετε να θηλάσουν ύστερα από λίγο. Αν το νεογέννητο αρνείται να θηλάσει τις πρώτες μέρες μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια ηλεκτρική η χειροκίνητη αντλία ( θήλαστρο) ώστε να ενεργοποιήσετε τον μηχανισμό παράγωγης γάλακτος. Μη παραιτήστε ζητήστε τη συμβουλή άλλων μητέρων που αντιμετώπισαν πανόμοια θέματα η ειδικών σε θέματα θηλασμού

ΟΙ «καλοφαγάδες ή στοματικοί τύποι»

Επιμένουν να παίζουν με τη θηλή, δοκιμάζοντας πρώτα το γάλα και πλαταγίζοντας τα χείλη πρώτου αρχίσουν να τρώνε. Αν βιαστείτε η αν τους παροτρύνετε να φανέ γίνονται έξαλλοι και ωρύονται διαμαρτυρόμενοι. Η καλύτερη αντιμετώπιση είναι η ανοχή. Ύστερα από λίγα λεπτά παιχνιδιού θα αρχίζουν αν θηλάζουν κανονικά. Απλώς βεβαιωθείτε ότι τα χείλη και τα ουλή τους είναι γύρω από την αλλά και όχι απλώς τη θηλή

Οι «ράθυμοι»

Προτιμούν αν θηλάσουν για λίγα λεπτά και στη συνεχεία να αναπαύονται πρώτου συνεχίσουν το γεύμα τους. Μερικοί αποκοιμούνται στο μαστό μέχρι και μίση ώρα και μετά ξυπνούν για το επιδόρπιο. Η συνηθείας αυτή μπορεί να προκαλέσει αναστάτωση , τα μωρά αυτά δεν μπορείτε να τα κάνετε να επιταχύνουν τον ρυθμός τους . Ποια είναι η λύση…να υπολογίσετε περισσότερο χρόνο για κάθε θηλασμό και να έχετε ένα όσο το δυνατών ελαστικότερο πρόγραμμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μαράκι!! Κρέμα καραμελέ ε? Εγώ σκεφτόμουν να φτιάξω κρέπες αλλά είπα να μην γουρουνιάσω!! Το σκέφτομαι και μου τρέχουν τα σάλια! Αλλά θα κρατηθώ!!! :lol::lol::lol::lol:

Τελικά όσο κάθομαι στο σπίτι και δεν έχω τι κάνω όλο σκέφτομαι τι να φάω!!! :lol::lol::lol::lol:

Χρύσα πολύ ωραία όσα μας έγραψες... ευχαριστούμε!!! Για να δούμε σε ποια κατηγορία θα ανήκουν τα δικά μας??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...