Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Εγώ που τρώω γενικά ΠΟΛΥ αλάτι, τώρα στην εγκυμοσύνη δεν μου αρέσει και το έχω περιορίσει στο ελάχιατο. Ο γιατρος μου λέει συνέχεια να το αυξήσω γιατί η πίεσή μου είναι 5 με 8 :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι Γιελήζ είναι θαυματουργό!!Εγώ έβγαλα τώρα ένα μύκητα στο χέρι μου.. στην εγκυμοσύνη του Νικόλα μου είχα βγάλει στο πόδι!! :roll::roll::roll: και για 3-4 μέρες έβαζα με λίγο μπαμπάκι και έχει εξαφανιστεί!!!Απίστευτο!!

Μαίρη μου η κάθε γυναίκα είναι διαφορετικός οργανισμός και λογικό να αντιδρά διαφορετικά!!!Εμένα ήταν ότι χειρότερο η καμπύλη!!!

Όσο για τα κιλά... τι να σου πω.. είχα κατακράτηση από τις ορμόνες που έπαιρνα και μόλις τις σταμάτησα και ξεκίνησα και διατροφή έχασα βάρος και ξεπρήστηκα!!!

Εγώ γενικά πολύ αλάτι δεν τρώω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k emena mou aresei polu to alati maximammy alla den ginete diaforetika.. :cry::cry:

na peis tou giatrou sou pou se fwnakse pws exeis mia filh pou einai stis 25 ebdomades k exei parei eidh +12..dhl emena tha me skwtwne??k emena me ekrakse alla meta lupeis mou den mporw na to katapolemhsw h akomh kalutera na pw mna to eleksw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη λετε για κιλα!! Εγώ είμαι +9!! Χθες που πήγα στο γιατρο εβαλα ενα παντελονι εγκυμοσυνης που ειχα και μου ηταν πολυ στενο...Και μου το ειπε κι ο γιατρος...και λεω ε δεν φταιω εγώ πριν ένα μηνα μου έκανε :?:lol::lol:

Γιελιζ μου αντε θα περιμένουμε φωτο από το σπίτι!!

Νίκη μου μια χαρά θα ξαναδεις τη μικρή σου...τυχερούλα!! Περαστικά στη μανούλα σου!!

ΜΑιρη μου καλα αποτελέσματα για την καμπύλη...μονο εγώ πέρασα καλά στην καμπύλη?? :lol::lol:

Χρυσα τι είπες τώρα??? Θέλω κι εγώ πεπονάκι!! Θα στειλω τον άντρα μου για ψώνια νομίζω!! :lol:;)

Ελις μου μην αγχωνεσαι...ειμαι σιγουρη οτι εισαι τελεια οικοδέσποινα!!Ισως να ντρέπεται το κοριτσι!!

ΑΑΑ και για τις καούρες Νικη μου εμένα με βοηθάει όταν φάω κάτι παγωμένο...ή δορσερο...σαλάτα ας πουμε ή καλύτερα παγωτακι :lol::lol::lol:

Η πίεση μου τις τελευταιες εβδομάδες ειναι σταθερη 11 με 7...ειναι καλή ε??Ο γιατρος παντως δεν ειπε κατι...Ευτυχως κατακράτηση δεν εχω...τουλαχιστον από όσο καταλαβαίνω από φούσκωμα...

Γιελιζ στην κλινικη που μου εκαναν τις ενεσεις κορτιζόνης για το μωρο δεν μου ειπαν κατι για τη διατροφη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μην αγώνεσαι καθόλου για τα κιλά! Δεν είναι δα και τόοοσα πολλά!! Ξέρω κοπέλα που είχε πάρει 40 κιλά!!

Όσο για το αλάτι... αν μαγειρεύεις φαγητά που "σηκώνουν" μπαχαρικά δεν θα σου λείπει το αλάτι τόσο πολύ...

Μόλις έφερε η πεθερά μου το ανάλατο ψωμί μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Τελικά ωραίο βγήκε!!!

Μαράκι εμένα μου το είπε και η διαιτολόγος και ο γιατρός στο νοσοκομείο για το αλάτι... ότι μαζί με τις κορτιζόνες κάνει πολύ κατακράτηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας βλαλω και εγώ φωτό του δωματίου, απο Δευτέρα όμως επειδή έχω την φιλοξενούμενή μας τώρα εκεί.

Πάλι με πέταξε :twisted::twisted::twisted:

Αυτό με τις κορτιζόνες και το αλάτι ισχύει!!!!! Απαγορευτικός ο συνδυασμός τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα ΟΚ Γιελιζ εγώ δεν βαζω τόσο πολύ αλάτι και ειδικά στην κλινική καθόλου...οποτε ειμαι ενταξει...

Νυσταξα λίγο και ο μικρούλης μου κανει βόλτες...Θα προσπαθησω να κοιμηθω λίγο και τα λέμε μετα...Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτό με το αλάτι και την κορτιζόνη ισχύει..

κάποια φορά που είχα πάει στο νοσοκομείο από αλλεργικό σοκ μου είχαν κάνει ένεση κορτιζόνης και μου είχαν πει για 3-4 μέρες νομίζω να μην τρώω καθόλου αλάτι!!Κάνει πολύ κατακράτηση!!

Έλλη μου είναι ντροπαλό το καημενάκι!!!Μια χαρά θα περνάει μαζίσας.. απλά νιώθει εκτός από τα νερά του!! ;);)

Νίκη μου περαστικά στη μανούλα σου... ξεχαστηκα πριν!!Να προσέχεις εσύ!!!

Γιελήζ ωραίο το ψωμί ε?? αν είναι και στον φούρνο τον χτιστό!!!!!μιαμμμ!!!!!

Εγώ από κιλά είμαι στα +7,5-8!!! καλά είναι!!

Μαράκι καλή ξεκούραση!!

Μαιρη καλά να περάσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παμε με τα κιλα κοριτσια τα παμε..χαλαρωστε..μεχρι στιγμης ειμαστε ολες μια χαρα- και δυο τρομαρες-..να προσεχουμε αλλα δε θ απεθανουμε κι'ολας!!

Α το σπαθολαδο ειναι θαυματουργο...δεν το συζητω...

απο τοτε που το ανακαλυψα το χρισημοποιουμε σε καθε αλλαγη πανας..τι σουντοκριμ κλπ...

επισης πολυ καλο αν το βαλετε στο στηθος σε περιπτωση πλυγομενων θηλων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτό με το αλάτι και την κορτιζόνη ισχύει..

κάποια φορά που είχα πάει στο νοσοκομείο από αλλεργικό σοκ μου είχαν κάνει ένεση κορτιζόνης και μου είχαν πει για 3-4 μέρες νομίζω να μην τρώω καθόλου αλάτι!!Κάνει πολύ κατακράτηση!!

Έλλη μου είναι ντροπαλό το καημενάκι!!!Μια χαρά θα περνάει μαζίσας.. απλά νιώθει εκτός από τα νερά του!! ;);)

Νίκη μου περαστικά στη μανούλα σου... ξεχαστηκα πριν!!Να προσέχεις εσύ!!!

Γιελήζ ωραίο το ψωμί ε?? αν είναι και στον φούρνο τον χτιστό!!!!!μιαμμμ!!!!!

Εγώ από κιλά είμαι στα +7,5-8!!! καλά είναι!!

Μαράκι καλή ξεκούραση!!

Μαιρη καλά να περάσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι καλή ξεκούραση!! Μαίρη καλά να περάσεις...

Νίκη περατικά στη μανούλα! (Τώρα το διάβασα!!) :oops::oops::oops:

Ευγενία ναι τελικά πολύ ωραίο το ψωμί... δεν το περίμενα... έχω φάει 2 φέτες μέχρι τώρα! :lol::lol::lol: Είναι και ζεστό!!

Χρύσα αυτό για τις πληγωμένες θηλές και το σπαθόλαδο το είχα ξανακούσει! Ευτυχώς έχει η μαμά μου μπόλικο και θα πασαλειβόμαστε οικογενειακώς!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κοριτσάκια σας αφήνω και εγώ... Ο άντρας μου μαγείρεψε(έβαλε δηλαδή τα ψάρια στον φούρνο) και εγώ θα ετοιμάσω το τραπέζι για να φάμε! Τα λέμε μετά. Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! :lol::lol::lol: Εριξα ενα υπνο τον ευχαριστηθηκα!!!

Πηγα να ελεγξω τι γινεται με τα βαψιματα :lol: προς το παρον καλα...

Απλα με αγχωσε γιατι δεν θα μπορει να ερθει το Σαββατο η κοπέλα για γενικη και δεν ξερω τι θα κανω...η μαμα μου δουλευει και την Κυριακη ειναι το μνημοσυνο του παππού μου...τεσπα θα δουμε τι θα κανουμε...

Φυγατε όλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισααααα!Και πεταω απο την χαρα μου!Καναμε τον β επιπεδου παλι,πολυ αναλυτικα αυτη την φορα!Ειδαμε την μπεμπα μας ολοκαθαρα!Ειναι ΚΛΟΝΟΣ του μπαμπα της!Μιλαμε για ομοιοτητα,οχι αστεια! :lol: Βγαλαμε και πολλες φωτος και dvd. :D Mας εβγαλε και σε μεγαλη φωτο την μπεμπα που ειναι με μισανοιχτο στρογγυλο στοματακι και ειναι οπως ακριβως ο αντρας μου σε μια παιδικη του φωτογραφια!ΟΛΟΙΔΙΑ,το φυσαω και δεν κρυωνει! :lol: Ειναι υγιεστατη,οπως μου ειπε και η γιατρος μου και πολυ ψηλη.Στο μαξιμουμ του μεσου ορου!Μοντελο η κορακλα μου!

Συμπεθερα ακουυυυυυυυυυς;;;; :lol: Τι νυφη θα σου δωσω! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!!!Διαβασα τα νεα σας απο το πρωι που σας αφησα αλλα δε θυμαμαι τιποτα :oops::oops::oops:

Νικη μου για αλλη μια φορα πολυ καλα τα νεα σας!!Διμετρη η κορακλα σας εε??Φτου φτου!!Α!περαστικα κ στη μανουλα..

Γιεληζ κ ο γαμπρος μου δε παει πισω ομως....!!!

Μαρακι ξεκουραστηκες ε?Οσο για τις δουλειες δε πειραζει,ας πανε κ 1-2 μερες πισω..Εσυ ομως χαλαρα!!

Για κιλα που λετε εγω ειμαι +11 σταθερα εδω κ ενα μηνα,λογικα ομως 2-3 θα τα βαλω τωρα στο τελος.Κ για το σπαθολαδο,πρωτη φορα το ακουω αλλα θα το δοκιμασω οπωσδηποτε!Α!πηρα κ τις εξετασεις μου σημερα,το ανοσοποιητικο μου πολυ χαμηλο ομως καταφερα κ ανεβασα αρκετα τον αιματοκριτη,θριαμβος !!

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια. Το μεσημέρι με πέταξε πολλές φορές :evil: Ελπίζω τώρα να είναι καλύτερη η σύνδεση.

Νίκη μπράβο, μοντέλα η δικιά σου ε? :lol::lol:

Σοφία μου ωραία, με δυο μωράκια και ανέβασες και τον αιματοκρίτη!!! Όσο για τα κιλά.... Τέλεια είσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα τι κορίτσαρος είναι αυτός??? Εμ τι νόμιζες?? Ξέραμε τι διαλέγαμε!!! :lol::lol: Μπράβο τέλεια τα νέα σας!!

Σοφάκι μου τα κιλά σου για διδυμάκια είναι σουπερ...εξαλλου δεν σου έμεινε πολύς καιρός εσένα..αντε να βάλεις 1-2 το πολύ...Μπράβο που ανέβασες και τον αιματοκρίτη!!

Το σπίτι δεν τελειωσε ακόμα...θα συνεχίσουν και αύριο τα βαψίματα...αλλά μέχρι στιγμης φαίνονται πολύ ωραία...Λυπάμαι τον καλό μου όμως γιατι πρέπει να είναι πτώμα..θα πρέπει κιολας να συγυρισει μόνος του το σαλόνι...με το ζόρι με αφησε απλα να καθαρίσοω τους πάγκους της κουζίνας!!

Ευτυχως βρεθηκε μια κοπέλα και θα έρθει το Σαββατο που θα ειναι όλα ολοκληρωμένα να κάνουμε (να κάνουν δηλαδη ) :lol: γενική...Αντε να ερθει κι η μαμα μου από εβδομάδας να συγυρίσουμε τα ντουλάπια με τα ρουχα...γιατι δεν θελω να ανακατεύονται ξένοι και να φτιαξουμε και τη βαλίτσα...Μετά απλά περιμένουμε την προίκα του μωρού μας...Και εννοειταί τελευταιο και καλύτερο περιμένουμε τον μπέμπη μας!! Χαιρομαι που μπαίνουν όλα σε τάξη...ζορίζομαι λίγο γιατι καινούριο σπίτι και δεν το χάρηκα, δεν το φρόντισα όπως θα ήθελα εγώ...Δεν πειράζει όμως...εχω χρονια μπροστά μου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ξεκουρασου και ασε τους αλλους να ασχοληθουν με το σπιτι.Θα το χαρεις μετα παρεα με τον μπεμπη. ;) Ολα θα γινουν στην ωρα τους.

Ξεχασα να σας πω οτι ο γιατρος μου εδειξε και το "χαμπουργκερ" της μπεμπας! :lol: Ετσι ειπε το πιπι της και οντως σαν χαμπουργκερ φαινοταν απο κατω. :lol: Μας εριξε και μπολικες μουτζες η μπεμπουλα!Φυσικα τρελαθηκαμε απο την χαρα μας!Ο αντρας μου εχει κατουρηθει πανω του που του μοιαζει τοσο πολυ! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας τα έδειξε όλα δηλαδή η νύφη μου... :lol::lol:

Κι εμένα ο μικρός του μπαμπά του φαίνεται ότι θα μοιαζει...

Αντε συμπεθέρα μου από εδώ και πέρα να είσαι ήρεμη και να απολαύσεις κάθε στιγμη!!

Σας αφήνω κοριτσάρες μου...να πάρουμε κάτι απ'εξω να φάμε με τον καλο μου..να κανει κι αυτος ενα διαλειμμα...

Θα τα πουμε αύριο!!

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου. τι κανετε? συγνωμη που χαθηκα αλλα προσπαθουσα να βγαλω ακρη με το θεμα του αυτιου μου και συγχρονως παιζω φαρμα στο φατσαμπουκ για να ξεχνιεμαι και να μην μετραω μερες αντιστροφα. η μπεμπα μας τωρα ειναι 1583 γραμ ειναι με το κεφαλακι της κατω και ειναι ολα καλα. και τελικα θα παμε για φυσιολογικο τοκετο. εκτος απροοπτου παμε φυσιολογικα. μαρακι μου γλυκο χαιρομαι που εισαι καλα τωρα. πολυ τρομαξα με αυτο που περασες ψυχη μου. ολα καλα να πανε απο δω και περα. και στα υπολοιπα κοριτσακια να μας πανε ολα καλα. αντε σιγα σιγα κοντοζυγωνουμε. φιλακια πολλα σε ολλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σαςκοριτσακια τι κανετε??Εγω ειμαι πολυ καλυτερα κ ελπιζω αυριο να μαι ακομη καλυτερα...

Νικακι τελεια τα νεακια σας!!!!!Δεν εναι πολυ φοβερη εξεταση η β επιπεδου??Κ μεις παθαμε πλακα!!!!

Καθε δυο τρεις μερες ο αντρας μου με ρωταει ποτε παμε για το ντοπλερ :D:D:D:D:D και οταν του λεω 18/5 μου λεει τοσο αργα???

Και να φανταστειτε οτι παμε κ νωριτερα 2 βδομαδες για ν αχουμε καλυτερες φωτο κ dvd :D:D:D:D

Mας ειπε ο γιατρος που παμε για αυτους τους υπερηχους οτι στην 39η βδομαδα φαινεται ετσι ομως θα γεννηθει και ολοκληρο στην οθονη..ενω στην 32η επειδη εχει μγαλωσει πολυ δεν θα το ευχαριστηθουμε το ιδιο..ε κ γι αυτο σαν χαζογονεις θα παμε στην 30η!!!

Αυτη τη στιγμη ο μικρουλης εχει τουρλωθει τοσο πολυ που η κοιλια μου ειναι τσιτα τελειως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι θα το ευχαριστηθεις το σπιτακι σου παρεα με τον μπεμπακο σου κοριτσακι μου,μη στενοχωριεσαι ;)

Βρηκες κ κοπελα για καθαριοτητα,μια χαρα!

Κι εγω με τη γενικη θελω να τελειωνω,προσπαθω να κανω απο λιγα καθε μερα αλλα μολις σηκωσουμε κ τα χαλια κ τα πλυνουμε κιολας τοτε θα ηρενησω!!

Κατερινακι εγω που εκανα το doppler στη 32η οντως δεν τις ευχαριστηθηκα πολυ τις ζουζουνιτσες μου,ειχαν μεγαλωσει αρκετα,ηταν κ 2 κ στριμωχνοταν...Ομως δεν ξερω κατα ποσο θα δειξει κατι τοσο νωρις.Μαλλον θα κανετε κ αργοτερα κι αλλο ετσι δεν ειναι?Εμεις π.χ. θα ξανακανουμε τη Δευτερα.

Α!Ασχετο,για την κορδελα που λεγατε,Γιεληζ μου εσυ το ειπες δε θυμαμαι..,κι εμενα ο γιατρος μου nst το λεει,δηλαδη nostress κ επισης θα κανω το πρωτο μου τη Δευτερα.Αντε να το δουμε κι αυτο ;);)

Βασω αληθεια τι εκανες με το αυτι σου?

Σημερα θα βγουμε βολτιτσα με τον καλο μου,εχω πααααααααααρα πολυ καιρο να βγω βραδυ.Δε ξερω βεβαια κατα ποσο θα αντεξω αλλα εστω για μια ωριτσα θα το παλεψω ;););) Σας αφηνω λοιπον να ετοιμαστω κ τα λεμε αυριο το πρωι.Καλ βραδυ να εχουμε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλινο μου καλησπερα. μου ειπε πως δεν υπαρχουν στατιστικα που να δειχνουν οτι ο φυσιολογικος τοκετος εχει προκαλεσει προβλημα με το ζορισμα στην εξωθηση και ετσι θα γεννησω φυσιολογικα. εφοσον και οι συνθηκες το επιτρεπουν π.χ. θεση μωρου, θεση πλακουντα κλπ. σοφακι μου γλυκο αντε κοντοζυγωνεις και εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...