Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανη Μωροεπανασταση 2009 παπουτσι Νο23


Recommended Posts

πωπω Αλεκα! Αγιο ειχε η ψυχουλα μου! Περαστικα! Σιδερενιος! Να ειναι η τελευταια τρομαρα που περνουνε οι ανθρωποι!

Συμπεθερα Χρονια πολλααααααααααααα! Να εισαι παντα ευτυχισμενη! Να σε χαιρομαστε!

Η μικρη ειναι ισα με τον Διονυση στο υψος! Ρε συ ειναι νταρντανα! Πως τη κουμανταρεις? Για το υψος εννοω! ΓΙατι στα κιλα ειναι στυλακι!Μπραβο το μωρο μου!

Εμεις ειμαστε 88 π. και 12500

Σωσω ακομη αλεθω. Θα αλεθω και οταν παντρευτει! Θα μου λεει με μπασα φωνη ΜΑΜΑ ΑΛΕΣΕ ΤΟ ΦΑΙ ΜΟΥ ΜΠΟΥΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Τουλαχιστον τρωει τα παντα πια! Οταν λεω τα παντα τα παντα! Κανουμε προσπαθειες βεβαια αλλα τιποτα ακομη. Τα λεθω πολυ χοντρα αλλα αν παρει ειδηση κανενα χοντρο κομματακι το βγαζει....

Η αληθεια ειναι οτι με αγχωνει λιγο μη τραβηξει μακρυα αυτη η βαλιτσα και φτασουμε τιποτα 4 χρ και τα τρωει αλεσμενα.

Και οχι τιποτα αλλο θα εχω τιποτα εξυπνοπουλια που θα μας κοιτανε και θα λενε "κοιτα καλε ακομη αλεσμενα του τα δεινει αυτη?" Γκρρρρρρ

Που να ξερουνε τι εχω τραβηξει!

Χθες που βγηκαμε το αλλο μωρο ολο μασουλαγε και ο δικος μου στα τετοια του! Τα λεγκο ξερει και τα γλυφει κανα φαι δεν πιανει εκει να το κανει κοφτο.....

Σωσω οπως καταλαβες εκανες την ερωτηση που ποναει! χααχχαχαχαα

α συμπεθερα εγω του δινω ντοματα με αυγα και το τσακιζει! Μας φερανε τις πρωτες ντοματουλες απο κηπο και ξεσκιστηκε να τρωει! Του αρεσει παααααρααααα πολυ!

Το κανω με κου. γλυκου κοφτη λαδακι και τη ριχνω αφου πρωτα εχω ριξει τη ντοματουλα και εχει τραβηξει τα υγρα της. Μετα 2 αυγουλακια απο τον παππου και το εξαφανιζει λεμε!

Λεω να του το κανω καγιανα την αλλη φορα με κρεμμυδακι πιπερια κοκκινη... για μεσημεριανο.

Καλη βαρδια Σωσω!

Λοιπον παω να ξαπλωσω και γω το κορμι μου μιας και κοιμαται ακομη το παλικαρι μου!

Το απογευμα θα παμε τη καθιερωμενη βολτα μας!

Μπαιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

α συμπεθερα εγω του δινω ντοματα με αυγα και το τσακιζει! Μας φερανε τις πρωτες ντοματουλες απο κηπο και ξεσκιστηκε να τρωει! Του αρεσει παααααρααααα πολυ!

Το κανω με κου. γλυκου κοφτη λαδακι και τη ριχνω αφου πρωτα εχω ριξει τη ντοματουλα και εχει τραβηξει τα υγρα της. Μετα 2 αυγουλακια απο τον παππου και το εξαφανιζει λεμε!

Λεω να του το κανω καγιανα την αλλη φορα με κρεμμυδακι πιπερια κοκκινη... για μεσημεριανο.

Ειναι το μοναδικο φαι που δεν αλεθω! χαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e kala τοτε....να μη ξανα ρωτησδω...ολο και καποια τουρετα θα σου φεριε καποιος...

εδω βρεχει...

η αδερφη μου ειπε οτι 3 ιουνη μπορει να ερθει απο σαντορινη..σουπερ..

για 2 μερες...θα μας φανε τα δρομολογια σαντορινη κρητη..δε με χαλαει καθολου..

μπραβο αλεκα στο παιδακι που τα κατεφερε..φτου φτου..

παντιυ μπορει να γινουν ζημιες..

μαρακι φροντισε πουλακι μου να το κοψεις...με ολο το θαροος..το αλεσμενο λεω..

δε πιστευω να θελει καμαι να βγαλει πανα φετος..εγω ουτε για αστειο..

καταρχην η δικια μου δε λεει οχι ακομα..

εκανες κακα;;ναι...και δεν εχει κανει τιποτα..

σε ολαναι!!

:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ χάρηκα βρε αλέκα!

άγιο είχε το παιδάκι!!!

καλυψούλα χρόνια πολλά!

να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!

άντε ρε... από γιάννενα είναι η μαρκάτ;

δεν το θυμόμουνα καθόλου!!!

τι να σου πω για τα αλεσμένα βρε Μαράκι...

η κουνιάδα μου ακόμη δίνει αλεσμένα στα παιδιά της...

είναι 4 και κάτι...

αυτή όμως, το έκανε για τη δική της ευκολία και για να τρώνε περισσότερη ποσότητα τα μωρά!

ειδικά το κοριτσάκι, ακόμη δεν ξέρει να μασάει καλά την τροφή της.

γενικότερα, θεωρούν το φαγητό αγκαρία...

ελπίζω να μη φτάσετε μέχρι εκεί.

ο δικός μου πάλι, δε θέλει τίποτα σε κρεμώφη μορφή!!!

το κακό, όμως, είναι ότι έχει μόνο 5 δόντια και δε μασάει πάντα καλά την τροφή του.

πολλές φορές βλέπω ολόκληρες μπουκιές στα κακά του...

η κάθε μάνα με τα δικά της προβλήματα... χαχαχα!!!

ήθελα να ρωτήσω τις διαιτολογίνες ποιες τροφές έχουν βιταμίνη d.

η γιατρός μου είπε να του δίνω λόγω του ότι δεν πίνει γάλα.

Σωσώκα ούτε εγώ θα προσπαθήσω για πανάκι.

θεωρώ ότι είναι πολύ μικρός!

από τα 2,5 και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι δεν εχω προλάβει να σας διαβάσω ακόμα!!! Είδα όμως τα ευχαριστα νέα της Αλέκας και χάρηκα!!! Ευχομαι γρήγορα να βγει και σιδερένιος!!!!

Πάω να σας διαβάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

τι κανετε

σημερα που δεν τους εβγαλα εξω ειναι μες στην γκρινια

ηρθαν για απογραφη - μια χαρα

κατεστρεψαν το σπιτι

ο στελιος εφαγε μια κυρομπογια και εκανε εμεο πανω μου ην ωρα της απογραφης

ηταν μια τρελλα

ενι γουει

τωρα ακουμε γκαμι

οσο για τοο μπανιο εναν εναν τους κανω πλεον -και καμια φορα μαζι γιατι γινεται σφαγη να μην βγουν-κλαινε και ουρλιαζουν και οι δυο μαζι

οσο για την κουνια

δεν σους κρατανε τα καγκελα

στο ψιλοτερο σημειο και τα πηδανε :o:shock:

οποτε δεν εχω επιλογη

χρονια πολλα καλυψω μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαι ρε χαρα;;εδω χαμος..αθ σας πω αλλη φορα..ψαχνουμ κρεβατι για 30 χρ εγκαυματια που τον χτυπησε στυλος της δεη..60 τοις εκατο εγκαυμα..

καλε μαρκερ δινεις κηρομπογιες..;;;

καικατι αλλαο θα ελεγα...

νανα δε πινει καθολου γαλα;;

ουτε φετα;τιποτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na mαι και εγω :D

Χρονια πολλα κ πάλι Καλυψούλα ! να σε χαιρομαστε κ να εισαι γερή να καμαρωνεις το ταρζανακι σου κ εσυ !

Μαρκερ επειδη δεν στελνει απευ8ειας απο αγγλια το σάιτ , μπεκα πρωτα στο globalsales.gr κ παραγγελνεις απο εκεί (όλα μιση τιμη τα ρουχα!!!) , συμφερει (τα νουμερα είναι λίγο πιο μεγάλα , δηλ. αν φοραει μαδερκεαρ πχ 18-24 8α παρεις 12-18 , εκτος αν ειναι παχουλό ενα μωρό οπότε περνεις την ηλικια του)

Το λοιπον Μαρακι77 , ειχα παρει περυσι σε εκπτωσεις με σκρατσ της timberland περιπου 25Ε , μια χαρα ! μετά πηρα κ nike με σκρατς , τα λιωσαμε . Ενω ΕΙΝΑΙ ΠΟλυ καλα τα geox εχω μια αρνητίλα... γενικά το πα8αινω όταν ακουγεται κάτι πολύ να μην το επιλέγω (εχω κ εγω τα απω8ημένα μου :mrgreen: )

αλεκα μπραβο για το παιδι ρε ! ευτυχως οι αν8ρωποι !

χτες ειδα το town με Μπεν αφλεκ , περιπετεια με ληστεία κ απαγωγη ,Μου άρεσε καλή ητανε ... σημερα δεν ξερω τι 8α δουμε ...

πρεπει να παρω στο παιδι καπέλο (κ αν το φορεσει) , το περσινο δεν του κάνει... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ 4 ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ: 1. Βρέχεται χωρίς να΄ρχεται σε επαφή με το νερό.2. Αιμορραγεί χωρίς να κόβεται.3. Κατεβάζει γάλα χωρίς να τρώει χόρτα.4. Σπάει ''φρύδια'' χωρίς να τ'αγγίζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι καλε;;για πες..μην εισαι χαλια..ανρεβα λιγο..

χαρα που εισαι;;ακομα κυνηγας το στεφανο;;;ελεος καλε..

σε λιγο σχολαω..επειτελουε..

αυριο μεθαυριο ρεπο..

καλη προβολη τζουλ..για να βλεπεις ακομα ταινιες,καλαεισαι!!μη μιλας!

τι απο ολα κανεις;;;τα φδρυδια δεν επιασα...

μαρκατ τι κανει ο παυλης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω ναι τις ειχα παρει γιατι με τους μαρκαδορους γινονταν κωλος

αλλα ειναι πιο μαλακες και τις τρωνε :evil:

μια μανια - να δω ποτε θα την σταματησουν

εαν δεν το δοκιμασουν και σκατα να ειναι θα σκασουν

ειδικα εαν τους λες οχι ειναιικανα - να φανε μεχρι και τη σολα απο τα παπουτσια τους

ειπα και εγω να τα βγαλω μπας κια με αφησουν λιγο στην ηρεμια μου

ο ανθρωπος συχτηρησε - του ζωγραφιζαν τα χαρτια - του πηραν το στυλο

τον ταισαν αυγο - τον βαλανε με το ζρι να μιλησει με την μανα του στο τηλ

απειρο καλος

ευχαριστω τζουλια μου - αφου ειναι τσεκαρισμενο μαλλον θα το δοκιμασω κι εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να με και εγωωωω

ναι γεωργια εχει γινει μεγαλο κ...παιδο, δεν ακουει καθολου...βρε γεωργια, απαπα τι πονο θα περναει,ο καημενος...

τι κανετε;

καλυψω να τα εκατοστησεις...σε πηρα για να σου ευχηθω, αλλα δεν ειχε σημα, δεν ξερω, και παλι, σου ευχομαι τα καλυτερα στη ζωη σου....

παω για τσιγαροοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ, θα του μείνετε αξέχαστοι!!!

χαχαχα!!!

τέλειοι οι μπόμπηρες!!!

αυτοί είναι "χειρότεροι" και από τον δον!!!

χαχαχα!!!

πάντως, μπράβο!

είσαι πολλή ψύχραιμη στις αντιδράσεις σου!!!

ρε Σωσώ, πόσες φορές θα με ρωτήσεις για το γάλα;

σαν το Μαράκι κι εγώ... είναι ερώτηση που πονάει!!!

το πρωί τρώει φρέσκο γάλα με δημητριακά και βρώμη.

και μπορεί και το βράδυ, αλλά μικρές ποσότητες.

γιαουρτάκι έτσι κι έτσι...

τυρί τρώει πάρα πολύ!!!

και χαλούμι το οποίο το φτιάχνει η μαμά της Ανθούλας.

σήμερα η μαντάμα σιδέρωνε 2,5 ώρες και δεν πρόλαβε να τα τελειώσει...

είχα πλύνει όλα τα σακάκια για να τα σηκώσω...

τις έδωσα 2 σακούλες ρούχα και 1 με παιδικά για να στείλει στην αδερφή της.

είναι πολλή καλή κοπέλα!

μιλάει και ελληνικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζουλ, έριξα μια γρήγορη ματιά στο σάιτ που λες.

δηλαδή... θα μπω στο σάιτ του μαδερκερ αγγλίας, θα σημειωσω τους κωδικούς που θέλω και θα τους στείλω με μέηλ στην γκλόμπαλ;

πώς πληρώνεις;

με κάρτα ή αντικαταβολή;

ξέρεις αν στέλνουν και στην Κύπρο;

και πόσες μέρες κάνουν για να έρθουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααααααααα!

Σωσω τι θαρρος? Μη το συζητας. Αλλα πιστεψε με μονο και μονο λογω δουλειας πιστευα οτι στη διατροφη μας ολα θα ειναι τελεια. Καμια σχεση.... Κανει εμετο αμεσως. Δε μπορει. Ο γιατρος μου ειπε να τον αφησω και θα μας μιμηθει. Δε το εκανα ποτε για ευκολια. Καποιες στιγμες αναρωτιεμαι και γω τι σκατα εκανα λαθος. Αλλα πραγματικα δε βρισκω κατι. Θυμασαι ποσο κακοφαγωτος ητανε. Ξεκινησε να τρωει πολυ αργοτερα απο τα δικα σας. Ισως ετσι αργα να μασουλησει κιολας. Τι να πω?

Τον εχω πιασει ομως τις τελευταιες μερες που οταν του δινω κατι το πλησιαζει στο στομα αφηνεται και ειναι ετοιμος για το μεγαλο βημα (χαχα) και τελευταια στιγμη πεταγεται και βαζει φρενο! ημαρτον!

Αμ το αλλο? Του εδειχνα πως να τρωει κλασσικα και ετρωγα για να δει... Και τι κανει? αντι να τρωει... με ταιζει...! Μου κανει ααααααααααα για να ανοιξω το στομα και μου δινει να φαω!

Για αυτο σας λεωωω!!!!!!!!!!!!

ΝΑνουκα βιταμινη d εχουνε τα λιπαρα ψαρακια, το αυγο.

Επίσης το σημαντικοτερο η εκθεση στον ηλιο. Σε χωρα με ηλιοφανεια ζουμε οποτε να μην ανυσηχεις. Λιγο υπερβολικη η παιδιατρος. Βεβαια στο ειπε γιατι τα εμπλουτισμενα γαλατα που πινουνε τα μωρα μας εχουνε τη βιταμινη. Το μητρικο οχι τοσο οποτε επειδη επινε μητρικο ισως και τωρα δε πινει καθολου γιάυτο στο ειπε.

Εκθεση στον ηλιο 10 με 15 λεπτακια ειναι αρκετη. ΓΙα το ποτε θα βγειτε στον ηλιο και τις συνθηκες για αντιλιακα τα ξερεις.

Αααα επισης και τα δημητριακα που τρωτε εχουνε τη βιταμινη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τι κανεις???

ωραιο το ταξιδακι σας ε?

ακομα μικρουλης ειναι μωρε...θα δεις σε λιγους μηνες ,κανενα τοστ η κεικ το τρωει ,ψωμακι ,κουλουρακια...εγω ετσι ξεκινησα με την Αγγελικη κ σιγα σιγα τρωμε χωρις αλεσμα...μερικα ακομα τα αλεθω ομως!

σημερα πηγα λιμεναρχειο κ μας επιασε μια βροχη ασε...αποτελεσμα _η Αγγελικη εκανε παιχνιδι με τρεις λιμενικους ,αυτοι ξετρελαθηκαν κ εδειξαν πολυ αγαπη στην μικρη ,οτι ειχε μεσα το λιμεναρχειο το κατεβασαν για την Αγγελικη!

εγω ντραπικα κ μολις εκοψε λιγο η βροχη...την εκανα!!!!!!

μα αμα βλεπει αντρες ! ολο γελια κ ναζι ειναι...ατιμο θηλικο λεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Τα γράφεις πολύ όμορφα και με εκφράζουν όλα.Εχω σκαμπανεβάσματα αρκετά.Προσπαθω όμως....Καλή επιτυχία και σε σένα.Ποτε θα κάνεις χοριακη σου είπε;Σε 11 μέρες ;
    • Καλησπέρα κοριτσαρες! χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍 εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια! Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου! εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο! εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα! αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει; εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷 σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε; η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..
    • Κουράγιο Μαριλου μου! Την έκανα κ εγώ χτες την ΕΤ. Όλα καλά πήγαν κ ξεκίνησε και η δική μου αντιστροφή μέτρηση. Μέχρι τώρα είμαι καλά. Αλλά ξέρω πως όπως περιέγραψες τα σημερινά σιυ συναίσθηματα, θα μοι έρθουν κ εμένα. Όπως πάντα. Είναι τόσο δύσκολο να προσπαθούμε να ελέγχουμε το ίδιο μας το μυαλό. Αλλά πάντα να κερδίζει..  Έχω στο μυαλό μου ότι θα τα περάσω όλα αυτά τα σκαμπανευασματα κ έτσι προετοιμαζομαι αρχικά στο να τα αποδεχτώ και Κ να μη νιώθω άσχημα ακόμα κ για τις άσχημες σκέψεις μου. Όλα τα συναισθήματα μας είναι δικά μας και είμαστε εμείς. Είναι μέρη του εαυτού μας κ τα αγαπάμε. Προσπάθησε να σκεφτείς ότι είναι οκ να σκέφτεσαι αρνητικά κ να πέφτεις. Είναι οκ κ να ξυπνάς πλυμμηρισμενη από ελπίδα..  Ας μην ενιχοποιουμε κανένας μας συναίσθημα! Ειμαστε εδώ να ακούσουμε τα πάντα κ να τα αποδεχτούμε! Καλα έκανες και εκφράστηκες εδώ!  Πάμε γερά!!!! Ελπίδα! 🤞🤞
    • Ναι ναι…η @Raf123 θα καθορίσει την δυναμική του μήνα….🤣🤣🤣 @Pinacolada μπράβο στο αγόρι που άντεξε τις δοκιμασίες των διακοπών!!! Είναι έτοιμος για τις επόμενες…. Όσο για το ότι κατάλαβες που μοιάζει το παιδί….έκλαψα αλήθεια….
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...