Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.40 - Ηρθε η Ζιζελ!!!!!


Recommended Posts

Χρύσα:

1. Φίσλερ

2. τα αγαπάς και τα 2 το ίδιο.....και τα δύο έχουν έρθει από σένα, λαχταράς και για 2 το ίδιο....ίσως στην αρχή να είσαι λίγο πιο πολύ με το μικρό-2ο επειδή είναι μικρό, αλλά δεν υπάρχει κανένας διαχωρισμός!!!

πονάς και για τα δύο το ίδιο :x

3. δεν ξέρω γιατί το κάνουν, άαστους να ελπίζουν!!!! :lol::lol::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρύσα χέστηκες! Πεστης οτι αυτου του ειδους οι τακτικές δεν είναι του στυλ σου και οτι θα αποφασίσετε ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ με τον άντρα σου ποιος θα είναι ο αναδοχος του μικρου σου.

Και μενα με εκνευρίζουν αυτά. Που πας ρε κύριε και ζητάς να βαπτίσεις παιδιά;; Γιατί θελουν μερικοι να κάνουν παιδάκια σταναχωρημένα δε μπορώ να καταλάβω... Απο την άλλη θα μου πεις, γιατί δε χαλάνε φιλιες ετών και μένουν πάλι τα παιδάκια χωρίς νονούς...; :roll:

Την πρώτη φορά μιλούσες συνέχεια για το νινί επειδή ήταν κάτι πρωτόγνωρο για σένα.

Είναι ένστικτο αυτό που περιγράφεις. Φυσικά μια μητέρα θα προσέξει παραπάνω το αδύναμο παιδί της, μη σου πω οτι αυτό το περνάει με τον τρόπο της και στα αδέρφια του αδυνάτου, αν υπάρχουν. Αλλά εσυ γιατί θέτεις τώρα τέτοιο ζήτημα;; :?

Κάτσε βρε να τον δεις πρώτα τον γιόκα σου και μετά το ξανασυζητάμε! ;):D

Άφρο δεν έχετε νονούς; Γιατί δε ζητάτε απο τα αδέρφια σας; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

χρυσα ειδα τις καρτελες μου..στις 27 βδομαδες ο μικρος ηταν 1200 κ μενα

κ ο θοδωρης στις 28 ;) οσο για το ονειρο,,,ολα ηταν ενα ονειρο..ολα θα πανε τελεια

κ μενα με ειχε δωσει σταγονες ζιρτεκ στο θοδ οαν ηταν ουτε χρονων :!:

1 φισλερ

2 τη χαρα που ενιωσα οταν γεννηθηκε το πρωτο δε τη ενιωσα στο ιδιο βαθμο στο δευτερο

δηλ ξερεις ρε παιδι μου στο 2 πως ειναι να εχεις παιδι

χρυσα παντα τα δευτερα ειναι αδικημενα..ποσο μαλλον τα 3..εγω τριτη ημουν.στη απ εξω θα με ειχαν :lol:

δε ξερω ποτε βγαζεις αδυναμια σε ενα αποτα παιδια σου(λογικα στη πορεια..τωρα ειναι μικρα)αλλα εγω νιωθω τα ιδια συναισθηματα..

3 μα δε μπορουν νακαταλαβου? :twisted:

χρυσα :shock::shock: μα η εγγονη?βασικαο γειτονας μου εχει μια πρωτη ξαδερφη..θελεις? :lol::lol:;)

αφρο τελικα καθαρισε το μπανιο? :lol::lol:

πως κανεις αυγοφετες?φουρνου/?ποσες τη φορα,,τρελαινομαιι,,μιαμ

βαλε τη μπαρα σε σακουλακι ετοιμου..δικαιο εχει η χρυσα :P

εχεις κ ρολοι καλε η χυτρα?ελααα

φρα θεμα συνηθειας πιστευω ειναι,,ευχομαι ολα καλα

σισσιω εισια καλυτερα με το θεμα νυφικου/?

σισσιω εγω ρωτησα το πενυματικο μου γιατι κ η κουμπαρα μου ειχε βαφτισει κοριτσι κ τωρα αγορι..αλλα οκ με ειπε..ισως επειδη η πρωτη βαφτισιμια ειναι ηδη 14 χρ :!:

βικυ πως περασατε??φτασαν οι λιχουδιες?η μικρητο χαρηκε ε?

αργι αυτο με τον μπιν λαντεν το χω ξανα ακουσει

τι λαχταρα ρε πηρες?

ουτε ν α το σκεφτομαι

νατασουλα τα φιλια μουυυ

μιτσακι μου ποσα κιλα εβαλες?

η βασιλικουλα καλα?[ποτε πας γιατρο?

απ τις ανυσηχιες που εχεις δε μου φαινονται παραλογες..ολα καλ λοιπον ;)

αναστασια μου εσια πολυ καλη ρε.. :YMHUG::YMHUG: θα σε δω τη πεμπτη ε?

αραγε η νατασα θα ερθει? :roll:

με το φαι καμια εξελιξη?ποσες φορες ξυπνησε χθες?

που ειχες πονοκεφαλους ολα οκ?

ερωτηση..εχει κανεις σκουπακι φορητο?

ποσο εουν?μαρκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sissiw μην πιασουμε το θεμα αδερφια .....και γενικα σοι :?

ευχομαι να μην ζητανε χαρτι θρησκευτικου γαμου και θα βρουμε την λυση 8-) ε ενα ψεματακι πανω ενα κατω ....

στο τηγανι χωρις λαδι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλιτσα μου δεν ξερω...εγω ειμαι η μεγαλυτερη στην οικογεννεια..και ι γονει ςμου μια μικρη- αλλα πολυ μικρη - αδυναμια εχουν στον αδελφο μου...

και ο Οδυσσεας ειναι ο μεγαλυτερος..αλαλ οι γονεις του εχουν μια πολυ μεγαλη αδυναμια στην αδελφη του και αυτο φαινετε πολυ και μαλιστα μερικες φορες χτυπαει ασχημα..

δεν θελλω να ειναι ετσι τα παιδια μου.

Εγω εχω σκουπακι..ειχα ενα τετοιο http://www.kotsovolos.gr/site/product.j ... d=10097100

αλλα το πεταξε ο Χριστοφορος απο το μπαλκονι και πηρα το πιο απλο της Black & Decker με 35 ευρω.

Ρε παιδια..εγω ηξερα σαν βασικη προυποθεση να ειναι Χριστιανος ορθοδοξος..ο νονος τιποτα αλλο..αλλιως κανω κουμπαρα μια απο τις δυο αγαπημενες φιλεναδες μου που η μια ειναι καθολικη και η αλλη Μαρτηρας του Ιεχωβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλάκι μου αδικημενο!!!! :x:x:x:lol::lol:

Ναι είμαι καλύτερα με το θέμα νυφικό. Σταμάτησα να το σκέφτομαι και ησύχασα!!! ;)

Αγόρασα και μία τιάρα το Σάββατο που κατεβήκαμε με τη μαμά και την αδερφή μου στο κέντρο, έφτιαξα και το ελαττωματάκι του αριστερού παπουτσιού!! Ακούς Αναστασιααααα;;; :lol::lol::lol:

Και όλα καλά.

Ααααα!!! Ξέχασα να σου πω οτι τα μαλλιά θα τα έχω κότσο, σας είχα βάλει και φώτο στο παρελθόν, και θα φορέσω και τιάρα και πέπλο. Μάκρυ, όχι σαν της Αικατερίνης του Ουίλιαμ! :lol::lol::lol:

Για τα βαφτιστήρια η Άφρο ρώτησε βρε τρελοκομείο!!! :lol::lol:

Χρύσα το ΧΟ είναι βασική προϋπόθεση... :roll: Τώρα όλα τα υπόλοιπα είναι και θέμα παπά.

Πάντως το 2000 η Αρχιεπισκοπή είχε ανακοινώσει οτι τα παιδιά που έχουν κοινό αναδοχο δεν θεωρούνται πνευματικά αδέρφια, αλλά δεν το δέχονται όλοι οι ιερείς, γι' αυτό καλό είναι να ρωτήσετε τον παπα της ενορίας που θα βαφτίσει το παιδί. Ακούς Αφρο;;

Σας φιλώ!!!!

Ααααααα!!!! Η Κάρολ χάθηκε, γιατί τους έκαναν σύσταση από την εταιρεία να μην μπαίνουν στο ΦΒ και σε άλλες σελίδες κοινωνικής δικτύωσης (αν το λέω καλά), γιατί αυτό αποτελεί λόγο απόλυσης. :? Βασικά περισσότερο απειλή είναι αυτό παρά σύσταση και ετσι το ρυζάκι συμμορφώθηκε στη... "σύσταση", αν ήθελε ας έκανε και αλλιώς! :lol::lol::lol:

Σας στέλνει φιλιά, την αγάπη της και όποτε μπορεί θα μπαίνει απο το σπίτι, επίσης είπε να την ενημερώνετε για ο,τιδήποτε σημαντικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβα...αυτη η Καρολ ολη μερα στο τηλεφωνο μιλαει... :lol::lol::lol::lol:

μετα θα της κανουν "συσταση" να μη μιλαει στο τηλεφωνο με τις τρελες φιλεναδες της :lol::lol::lol::lol:

Θα της το πω αυριο που θα μιλησουμε γιατι σημερα εδω και ποση ωρα ειναι το μπος εδω και ολο κατι θελει και ξεχωριζω και κατι φακελους και δεν μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα χρυσα βασικη προυποθεση ειναι να ειναι Χ.Ο αλλα αν εχει παντρευτει με πολιτικο μονο παει να πει για την εκκλησια οτι δεν κανει για πνευματικος πατερας-μητερα για να ενταξει το μικρο στηνν εκκλησια απο την στιγμη που δεν τηρει τους νομους της ...να παντρευτει ενωπιο Θεου. Οσο για το να βαπτισει αγορι αφου εχει βαπτισει κορτιτσι το απαγορευει γιατι θεωρουνται πνευματικα αδερφια και δε κανει να παντρευτουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα εχεις τετοιες φιλες? :lol::lol::lol: απαπαπ7

ο οδυσσεας τι παει? :lol::lol: πλακα κανω ε?

αφρο δηλ της βουτας σε γαλα κ αυγο κ τηγανι σκετο?

χρυσα λιγο πολυ κ γω πιστευω εχεις καπου αδυναμια..εγω δε εχω ακομα..αν κ δε θελω να εχω..αλλα μικρα ειναι ακομα..θα μπορουσα τον μικρο λογω ονοματος αλλα οχι..δε εχει σχεση..

αλλα τη χαρα που κανεις γι ατο πρωτο δε ειναι το ιδιο για το δευτερο

δευτερομανες με νιωθετε????????????

μη παρεξηγηθω..τα αγαπαω κ τα 2 μου παιδια..ασυζητητη..

ααααααα

που βαζουμε φρεσκο κ αποξηραμενο δυοσμο κ βασιλικο?για πειτε?

ειχα περισι..υα βαλω κ φετος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τωρα αυτο..δεν το καταλαβαινω...

δηλαδη αμα συζει και δεν ειναι παντρεμενος με πολιτικο..το ιδιο δεν ειναι για την εκκλισια;;;;;

επιτρεπεται δηλαδη με την βιβλικη εννοια παντα να συζει αλλα οχι να παντρευτει με πολιτικο γαμο;;;;

Μερικοι παπαδε ςκολανε σε πολυ......περιεργα θεματα.

Θου ο καημενος ο Οδυσσεας δε μιλαει...τι να πει ο καημενος..οι δικοι του φιλοι μερικοι δεν ειναι καλυτεροι...χαχαχαα

Βαλτα σε βαζακι με καλο κλεισημο και κρατα τα για τα φαγητα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ ξερω χρυσα τοναποξηρενω κ τον βαζω σε βαζακι..αν κ κλαυτερα λενε να ειναι βουτηγμενος σε λαδι :?

αλλα ρωτησα σε ποια φαγητα?ποτε μπαινει φρεσκος ποτε αποξηραμενος. :D

χρυσα κ γω ξερω περιπτωση που δε αφησε εκκλησια να παντεψει ενα ζευγαρι που ΔΕ ΕΧΟΥΝ παντρευτει

απλα συζουν

σισσιω ;) μπερδευτηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι χρυσα παντα τα δευτερα ειναι αδικημενα..ποσο μαλλον τα 3..εγω τριτη ημουν.στη απ εξω θα με ειχαν :lol:

:lol::lol::lol: τι να πω και εγώ που είμαι 5 στη σειρά!!!! :? ...και δεν νομίζω ότι τα 2α είναι και παραμελημένα!!!!

αυτό που λέει η Αφρο ισχύει: επειδή θεωρούνται αδέλφια και στο μέλλον συνατηθούν δεν κάνει να παντρευτούν!!!! :roll::roll::roll:

η φίλη μου, που μας πάντρεψε ήταν παντρεμένη με πολιτικό και την ρωτά ο ιερέας (πριν το μυστήριο) αν είναι παντρεμένη με τον Χ (άντρας της) και εκείνη είπε ναι με πολιτικό.... ε τότε είπε ο ιερέας μόνο εσύ θα τους παντρέψεις, όχι και οι 2!!!! :?:?:? ......βέβαια εγώ από την αρχή είχα πει στην φίλη μου μόνο, αλλά.................

μιλησα στο τηλ. πάνω από 2 ώρες με τις αδελφές μου!!!! :o:o:o:o

ευτυχώς πρόλαβα και έβαλα 3 πλυντήρια και ένα στεγνωτήριο!!!! :roll::roll::roll:

πάω ΣΜ τώρα να αγοράσω γαρίδες για να μαγειρέψω!!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας πανεμοργες!! :D:D:D:D

πρωτη μερα στη δουλεια σημερα μετα απο 16 ημερες!κουραστηκα λιγακι,αλλα ωραια ηταν! :)

χρυσα χυτρα εχω wmf!ειμαι πολυ ευχαριστημενη!η μαμα μου εχει της amc,αλλα η τιμη ειναι ..α πα πα!!!με τιποτα δε θα την επαιρνα!μου αγορασε ολο το σετ κατσαρολες -τηγανια της amc κ καθε φορα που μαγειρευω κλαιω τα λεφτακια,γιατι,κυριολεκτικα,πηγαινα εξωτικο ταξιδι με τον χ. κ αγοραζα κ δωρα για ολους!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

τί να της πεις..αμα βαλει κατι στο μυαλο της... :evil: !

το μονο που μου αρεσει κ χρησιμοποιω πολυ ειναι ενα σκευος σαν τηγανι με καπακι κ πατο σαν ψησταριας,με ραγες,που ψηνεις ολα τα κρεατα χωρις καθολου λαδι κ γινονται μουρλια!εκει εκανα μπριζολιτσες για σημερα κ μοσχομυρισε το σπιτι!! :):):):)

για νονους..αντε καλε που θα συγχυστεις!αγνοησε την!!

εμας στο δευτερο,οοοταν με το καλο,μας εχουν προτεινει ενα πολυ αγαπημενο μας ζευγαρι να γινουν νονοι,οποτε..κλεισαμε! :lol::lol::lol: μονο το μωρο μας λειπει!! :lol::lol::lol::lol:

δεν ξερω για αδυναμιες..νομιζω οτι συχνα οι γονεις εχουν αδυναμια στο πιο αδυναμο..

η πεθερα μου εχει αδυναμια στον μεγαλο της γιο που ειναι καπως πιο..αστατος να το πω..ευαισθητος..σκατα!απλα,κλαιγεται πολυ..ευθυνοφοβος...

φαινεται οτι δεν μπορει μονος του τεσπα να κανει σημαντικα βηματα,ενω στον χ. που ειναι μικροτερος,φυσικα τον λατρευει,αλλα δεν εχει κ την εγνοια του!κ ευτυχως δηλαδη! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

η μαμα μου εχει αδυναμια στον αδερφο μου,ειναι ομως διαφορες καταστασεις που το δικαιολογουν αυτο..

ο μπαμπας σε εμενα! :D:D:D

κ οι δυο ομως μας λατρευουν,δε θα μπορουσε κανεις μας να κανει καποιο παραπανο πανω σε αυτο..

μην προβληματιζεσαι!μια φιλη μου που γεννησε το δευτερο ,οταν ο γιος της ηταν 1!,ναι,σωστα!εμεινε εγκυος οταν το πρωτο ηταν 3 μηνων :shock::shock::shock: ,μου ειπε οτι μολις αντικρυσε το δευτερο,δεθηκε αμεσως μαζι του,ενω στο πρωτο της πηρε λιγο χρονο!

Θουλη εγω εκανα παλια αυγοφετες στο φουρνο!τις βουτας σε αυγο,βαζεις λαδοκολα στο ταψακι κ ψηνεις στο γκριλ για λιγο,μεχρι να ροδισουν!τις αλλαζεις κ πλευρα,ε!νοστιμες πολυ γινονται!!!

α!το βρηκα το βιβλιο με τα ζωακια!αρα..δεν ειναι δικο μας!!

μα τί μυστηριο!!! :o:o:o:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σισσακι να βαλεις φωτο οταν κανεις προβα χτενισματος!!θεα θα εισαι!αχ νονα μου!!!

Αργυρω τί τρομαρα! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ευτυχως ολα καλα!! :):):):):)

Αφρο εμας,ενα φιλικο μας ζευγαρι,του επετρεψαν να βαφτισει,ενω ειναι παντρεμενο με πολιτικο!στην αρχη ο παπας αρνηθηκε,αλλα τελικα συμφωνησε!

Αναστασακι τί καλα για την πεμπτη!!!!μα τί καλαααααααααααααααααααααααα!!!! :):):)

Λενακι να δω ποτε θα σου δωσω τα γυαλια..εχθες δεν προλαβα..αργησαμε να φυγουμε κ ο χ. ηταν μεσα στο αγχος..στη χειροτερη..την πεμπτη θα τα εχεις!

ξεχασα αρκετα,αλλα θα γραψω ξανα μετα!φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααα!! Σας διαβασα! (οχι ολα.. :oops: τις τελευταιες 4 σελιδες!!)

Καλε Χρυσα τι ονειρα ειναι αυτα??? μην το εχεις αγχος! ολα καλα θα πανε!! οσο για τις αλλεργιες που λες, ουτε σε εμενα εχει δωσει ποτε η παιδιατρος φαρμακο, ειδικα αντιισταμινικα..ποτε...Εγω εχω ασθμα κ παλι δεν παιρνω, παρα μονο σε περιοδους κρισεων...

Αργυρουλα τρομαξα με τις σκαλες...εγω εχασα μια φορα τον Σεμπ στο ΙΚΕΑ...μπρρρ, μεσα σε δευτερολεπτα σκεφτηκα ΤΑ ΠΑΝΤΑ...φρικη ειναι!!

Σιισιω ποτε παντρευεσαι?????πλησιαζει ε???

Αφροδιτη κ εσυ πλησιαζεις...αντε να δω το μωρο τον Αυγουστο!!!!! Θα ερθω μεσα αυγουστου μαλλον!

Αναστασια μου αν η μυρμηγκια δεν βγαινει σε 2 μερες τοτε την εφερα απο την Ελλαδα... :? τσαμπα εβριζα τους μαυρους :o ...

Εμεις καλα ειμαστε...ΣΗμερα πηγα στο κεντρο των παιδιων να δω την υπευθυνη της οργανωσης που με ενδιαφερει...Ειδα τους χωρους κ τα παιδια..πηρα (αναγκαστικα) κ το Σεμπινι μαζι αλλα δεν πλησιασε τα παιδια διοτι ειχαν επιδημια διαρροιας...Οποτε τον κρατουσε αγκαλια ο πατερας του ολη την ωρα...

Ρε κοριτσια ειχε πολλα μωρα κ ηταν ενα μικροσκοπικο, εμοιαζε νεογεννητο αλλα ηταν 2 μηνων. Το πηρα αγκαλιτσα, εχει AIDS το μωρακι αλλα το εχουν βαλει σε προγραμμα φαρμακων...Κουρνιασε την αγκαλια μου το μικρακι κ σε καποια στιγμη το βλεπω να ψαχνει στηθος κ να ανοιγει το στομα του...πεινουσε...Το εδωσα να το ταισουν αλλα ειλικρινα με συγκινισε...Το ειχαν παρατησει σε μια λακουβα κ εκει βρεθηκε...

Ηταν κ ενα αλλο που ολο γελουσε κ μου εδινε χερια για αγκαλια...Αυτο ηταν 2 ετων...μου ειπαν οτι αυτο το αγορακι το ειχε δηλητηριασει η μητερα του αλλα το εσωσαν...

Δεν θα πω αλλες ιστοριες διοτι τα επομενα που ακουσαν ηταν χειροτερα....

Γενικα μου αρεσε η οργανωση...αλλα εχουν προβλημα με το προσωπικο..Θελουν να τους βοηθησω να δημιουργησουμε ενα προγραμμα ωστε να διδαξουμε τις μητερες των παιδιων κ το προσωπικο πως να δημιουργησουν ενα δεσμο με τα παιδια (τα περισσοτερα παιδια ειναι αποτελεσμα βιασμου κ ανεπιθυμητης εγκυμοσυνης) κ το μεν προσωπικο πως να τα απασχολει κ να τα βοηθαει....

Σκεφτομαι να το ενταξω μεσα στο μαστερ δημοσιας υγειας που θελω να κανω κ να ασχοληθω με αναπαραγωγικη υγεια κ φροντιδα παιδιου....

Αχ πολλα ειπα παλι!! σταματηστε με! αν σας ζαλιζω πειτε μου!!

Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα τι ωραία απασχόληση που θα έχεις! μπράβο, μου αρέσει ....εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω να βρω να μπω σε καμμιά οργάνωση με σκοπό την βοήθεια των παιδιών...εδώ έχουν κάτι σαν "νονά" του παιδιού, όπου το βοηθάς οικονομικά κυρίως........

αυτό το μικράκι που πήρες αγκαλιά, τι κρίμα :(:(:(

σας αφήνω, πάω να πάρω τον Λ.

μαγείρεψα με το μπουμπούκι στα πόδια μου....πότε θα γίνει το ατύχημα δεν ξέρω!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες! Σας διάβασα, αλλά δεν τα θυμάμαι τα περ/ρα και πρέπει να διαβάσω! :evil:

Φρανίτα μου, πολύ ενδιαφέρουσα η απασχόληση... Πολύ χαίρομαι για σένα! Και βέβαια δεν μας ζαλίζεις! Δεν θέλω ούτε να φανταστώ τι βλέπουν τα ματάκια σας εκεί κάτω..... :(

Θουλάκι μου καλό, η Β είναι καλά, αν και νιώθω ότι κάτι την τριγυρίζει ακόμα κι ελπίζω τελικά να μην εκδηλωθεί... :? Δεν ξέρω στα πόσα κιλά είμαι τώρα, πρέπει γύρω στα 8-9. Την Παρασκευή πρώτα ο Θεός έχω γιατρό και doppler. Για να δούμε... :D

Χρυσουλάκι μου, μπήκα κι εγώ στον 8ο, όντως... Και μου φαινόταν ότι εμείς είμαστε μακριά, αλλά μία-μία πήραμε σειρά!!! Τι θα γινόταν θα μου πεις; :lol: Άντε να πάνε όλα καλά για όλες μας...

Σισσάκι, να μας φιλήσεις το Καρολινάκι και να της πεις να μπαίνει που και που απ' το σπίτι!

Σας φιλώ όλες και σας σκέφτομαι! :YMHUG: Συγγνώμη που δεν σχολιάζω άλλα, αλλά κοιμάται η Β και πρέπει να το εκμεταλλευτώ και να στρωθώ στο διάβασμα! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα η επιδημία διάρροιας εσένα δεν σε επηρέασε? αν κολήσεις εσύ? :?:

επίσης μήπως το μικράκι μύρισε ότι έχεις γάλα στο στήθος? :?:o:?:

ισχύει ή λέω βλακεία? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν παλεύεται η κατάσταση εδώ. Πρέπει να κάνω τον τροχονόμο ασταμάτητα. Εχω και αυτό το κρυολόγημα και είμαι κομμάτια.

Ουφ... και φυσικά ο άντρας άφαντος.

Σας χαιρετώ. Δεν προλαβαίνω να σας διαβ'ασω. Έβγαλα φωτογραφία το μέρος που πήγαμε χτες αλλά αν τα καταφέρω θα σας τη βάλω πιο μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μαμα!

Αφροδιτη :(:(:( Εγω θα ήθελα να το βαφτίσω το παιδι! :(:( Αλλα ειμαι τοσο μακριά τωρα πια... :(:( Θα τον αγαπούσα, θα τον λάτρευα! :(:( Και αν σου πω οτι το λεγαμε προχθες με τον Βαγγ οτι ΑΝ ημασταν ακομη εκει και ΑΝ δεν ειχατε άλλους νονους να μπαίναμε εμεις... :(:(:( Με το ονειρο δεν ειναι τιποτα , φυσιολογικό αγχος ειναι επειδη κοντεύεις.

Εσυ Χρυσα εισαι γενικώς πολύ αγχωμένη με αυτη την εγκυμοσύνη - δεν θυμάμαι την πρωτη - οπότε και εσυ προσπάθησε να χαλαρώσεις λίγο κοριτσάκι μου.. :x

Φρανιτάκι δεν μας ζαλίζεις καθόλου, καταπληκτικο το ποστ σου και η συγκεκριμένη απασχόληση καταπληκτική. Πολυ δυσκολη αλλά καταπληκτική. Να μας γραφεις και αλλα και συχνά please. :x:x

Συμπεθέρα! Και εγω σαν την Παναγιώτα θα τσιριζα και αμέσως μετά θα λιποθυμούσα μάλλον! :oops::roll: Ευτυχως ολα καλα, μας κοψοχόλιασε η νυφη μου! :x:x

Μητσάκι μου καλά αποτελεσματα την Παρασκευή με το ντοπλερ θα δεις και το νινάκι, πραγματικά δεν εχω καταλάβει ποτε πέρασε ο καιρος για σενα και την Χρυσα.. Με τον αντρουλη σου ολα καλα?

ιουλία μου δεν εχω δοκιμάσει αυγοφετες στον φουρνο, θα το κάνω! :D

Αθηνά μου κουράγιο κορίτσι μου, σε σκεφτομαι συχνά, θα έρθουν καλύτερες μέρες! Και σε κάποια φάση θα στρώσει και το πρόγραμμα του doctor.. Φιλάκια πολλά :x:x:x

Φιλάκια σε ολες ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eρη μου!!!Τι κανεις κοριτσαρα μου;;;Να ξερεις οτι πολυ συχνα σε φερνω στο μυαλό μου!!!!

Αθηνα τι να πω.Υπομονη. :?:? Θα ερθουν καλυτερες μερες.Δε μπορει.

Ρε συ σου ηρθε η περιοδος.

Φρανιτα μου πολυ καλη ακουγεται η "δουλεια" μαλλον λειτουργημα.Μικρο παιδι με aids. :(:(

Εγω παντως καταλαβα οτι οι γονεις και ειδικα η μητερα παντα προσπαθει να βοηθησει το πιο αδυναμο παιδι τησ.Ελα ομως που το πιο αδυναμο ειναι και το πιο ανευθυνο. :evil::evil::evil:

Και επισης καποιοι ερχονται σε δεινη θεση απο εντελως ηλιθιες επιλογες.

Η μανα μου ας πουμε μου πεταει κατι κουφα για την κακη οικ.κατασταση του αδερφου μου.Ε, δεν τον εχω δει και να ζοριζεται ομως.Ας μην επεκταθω.

Ιουλια εγινες φιλη με τη γρουση και ζηλεψα ρε συ. :x:x

Χρυσα και εγω φισλερ χυτρα εχω. (το κουατρο)

Τα παιδια μου τα αγαπω εξισου και σε αντιθεση με τη Θουλη στο 2ο χαρηκα λιγο παραπανω.Δε ξερω γιατι.Μαλλον επειδη δεν ειχα τοσο αγχος, ηξερα τι με περιμενει και ημουνα πιο χαλαρη.

Σισσιω ουαου βρε.Θεα θα εισαι!!!!Με την Καρολ μιλησα και εγω και μου τα ειπε μωρε.Θα τα λεμε απο το τηλ και απο κοντά.

Την Τεταρτη θα ερθει σπιτι μου το πρωο η διαιτολογος.Δεν παει αλλο.Εχω γινει βουβαλα!!!!Θα σας πω τι θα μου δωσει.Οχι οτι εχετε αναγκη.

Μητσακι μου ελπιζω να μην αρρωστησει παλι η μικρη.Πηρες 8 κιλα βρε θηρίο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω το κανω .Με τον Ν.Ειναι επικινδυνο λες ε;;; :?:?

Εγω τον ανεβάζω στον πάγκο.. διαλέγω ενα μέρος να ειναι κοντά να βλέπει τι κάνω, τον ανεβάζω επάνω, να ειναι λίγο μέσα μην πέσει, ασε που δεν πέφτει με τίποτα γιατι του αρεσει να καθεται εκει και να "μαγειρεύουμε" και δεν πολυκουνιέται... Καλά ειμαι Παναγιωτούλα μου γλυκιά, και εγω σας σκέφτομαι, εσένα σε είδα και στον υπνο μου πριν το Πάσχα.. ωραία περάσαμε χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα ...ειχαμε παει τζαμπο.

αχ ειμαι ψωφια .....αλλαξαμε το δωρο του νονου γιατι δυστυχως ηταν χαλασμενο και για να μην την ξανα παθουμε γιατι οι υπερυθρες που ειχε δεν ειναι αξιοπιστες ψαξαμε να βρουμε κατι αλλο ....πολυ ψαξιμο!!!!

πηρα και οτι επρεπε για το μωρο ....αχ τα ποδια μου !!!

ερη μου :x:x:x:x σε ευχαριστω για την σκεψη και εγω θα σε ηθελα :x:x:x

και εγω μαγηρευω με τον μανωλη διπλα μου ,κατω μου ...δεν τον βαζω στο παγκο γιατι δεν εχω χωρο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχ και να ειχα κοριτσακι ποσα παιχνιδια υπαρχουν !!!!μπαρμπι ,κουκλες ,αλογα ,ζωακια ,κουζινικα.....για τα αγορια αυτοκινητα ,οπλα ,εργαλεια...μεγαλη ποικιλια τι να πω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...