Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.40 - Ηρθε η Ζιζελ!!!!!


Recommended Posts

εβαλα και αλο πλυντηριο και καθαρισα το μπανιο ....

αργι μου δεν θελω καν να το σκευτω πως ενιωσες ....εγω στο μπαλκονι τον εχασα (κατω απο την κουβερτα που στεγνωνε) και μου κοπηκανε τα ποδια .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ Αργη φανταζομαι την τρομαρα σου....

εμενα μου λες...εγω θα τα ειχα παιξει θα αρχηζα να φωναζω να παθω ταχυπαλμια......ειμαι και πολυ ιστερικια σε αυτο το θεμα....

δεν ξερω παιδια..αλλα πεθαινω μονο με τη σκεψη..εαν καμια φορα τον χασω απο το ακουστικο η ακομα χειροτερα απο το οπτικο μου παιδιο..παραλυω

Προσπαθω να μη το σκεφτομαι..ειλικρινα..απλα δεν μπορω να το ελεγξω..

εαν χρειαστει φυσικα θα ξανακανω καισαρικη..απλα φοβαμαι...ισως γιατι αυτη τη φορα ξερω τι με περιμενει..

και να φανταστει κανεις οτι δεν ειχα επιπλοκες..τεσπα..

Αυριο εχω το πρωτο μου μαθηνα γιογκα..να ηρεμισω και λιγακη..

επισης εχω και ψυχολογο..

που καταντησαμε ρε γμτ!!!!!...να πρεπει να επισκεπτεσαι χιλιες δυο χαζομαρες- δεν τα θεωρω χαζομαρες..σχημα λογου...για να κανεις το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο τεσπα..

Το σαββατο πηγαμε στα γεννεθλεια ενος φιλου του Οδυσσεα, ειναι στον πενταλοφο και μενουν σε σπιτι με ταραστια αυλη και γκαζον και ο μικρος εκει καταχαρηκε παιχνιδι...

ηταν εκει και κατι αλλοι φιλοι του..και μου εκανε εντυπωση το εξης..

η κορη του φιλου του Ο..που ειχε γεννεθλεια ειχε λιγες μηξουλες..και λεει μια αλλη μαμα..η κορη σου εχει αλλεργια..δωστης ζιρτεκ για 10 μερες...και θα περασει..

εμεινα λιγο μ@λ@κ@ς..

ρωταω..που ξερεις οτι εχει αλλεργια;;;..και λεει και ο μικρος μου ετσι ηταν πριν λιγες ευδομαδες και πηρε 10 μερες ζιρετκ και εγινε περδικη..την ξαναρωταω..εχει διαγνωσμενη αλεργια ο γιος σου..μου λεει οχι..απλα η παιδιατρος μας το συστησε μια φορα και τωρα καθε ανοιξη του δινω και γινετε καλα...

Ρε παιδια...ενταξη ειπαμε..παρα πολλα παιδια εχουν αλλεργιες..αλλα αφενος παιδια που μενουν στον καθαρο αερα στην εξοχη αργουν πολυ να τις εμφανιζουν, αφετερου δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις αλλεργια.

Επισης ενω ο Χριστοφορος εχει διεγνωσμενη αλλεργια ( η οποια ισως καποια στιγμη να εξεληχθει σε αθμα) δεν πηρε ποτε μεχρι τωρα φαρμακο για αλλεργια...

η εγω εχω λαθος παιδιατρο...η καποιοι μπουκωνουν τα παιδια τους με διαφορα φαρμακα...τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες!

Τι μου κάνετε; Εγώ καλά, αν και -εκτός του στομαχιού- νιώθω να "βαραίνω" κάθε μέρα και πιο πολύ... Δεν μπορώ πολύ ώρα καθιστή, ούτε πολύ ώρα όρθια, δεν μπορώ να ξαπλώσω ανάσκελα γιατί δε μπορώ ν' αναπνεύσω κλπ κλπ!!! Τα τελευταία βράδια νιώθω και κάτι πονάκια όταν πάω να γυρίσω πλευρό, σήμερα το πρωί ένιωθα την κοιλιά μου να πάλεται ρυθμικά και φοβήθηκα μήπως είναι τίποτα συσπάσεις. Αλλά δεν είναι έτσι οι συσπάσεις, έτσι δεν είναι; Ή μήπως είναι οι προπαρασκευαστικές; (braxton hicks είπαμε τις λένε;) Kι αν ναι, είναι νορμάλ από τώρα; Σας ζάλισα ε; :lol: Επίσης οι σταγόνες του γάλακτος αρχίζουν και πληθαίνουν και νιώθω αρκετές φορές μέσα στη μέρα, "δραστηριότητα" μέσα στο στήθος μου, σα να "κατεβαίνει" το γάλα! Κι αυτό νορμάλ είναι; Ή μήπως όλα αυτά είναι σημάδια πρόωρου τοκετού; :roll: Ελπίζω όχι!

Χρυσουλάκι μου, με κόλλησες καρδιά μου!!! :P Τι όνειρα είναι αυτά που βλέπεις, πραγματικά!!! :shock: Ηρέμησε!!! :D Καλά, για τον παιδίατρο της μαμάς που έδωσε ζιρτέκ, δεν έχω άποψη, αλλά για την ίδια τη μαμά, που συνέστησε με τόση ευκολία στην άλλη μαμά να δώσει κι εκείνη στο παιδί της ζιρτέκ, χωρίς καν να ξέρει αν είναι αλλεργία ή κάποιο κρυωματάκι... :shock:

Αφροδιτούλα, μπήκες στο μήνα σου; :ymparty: Αρχίζουμε να μετράμε αντίστροφα δηλαδή; :D Πω, πω, με το καλόοοοοο!!! Κάνε λίγο υπομονή, σε λίγο όλα τελειώνουν (κι όλα αρχίζουν...!!!) :D

Αργυρούλα... :shock::shock::shock: Κι εγώ θα τα είχα δει όλα!!!!!! :? Φαντάζομαι έχασες 10 χρόνια απ' τη ζωή σου!!! :? Κόβεται η ανάσα μου και μόνο στην ιδέα...

Σισσάκι και Lenaki, μπράβο που περάσατε τόσο όμορφα χθες!!! :D:D:D Και του χρόνου με υγεία!!

Νατασούλι μου, καλή βόλτα με τις κούκλες σου!! :D Τι τούρτα θα φτιάξεις χρυσοχέρα μου; Να το χαίρεσαι προκαταβολικά το καμάρι σου!! :x

maimoudaki, Έρη, natasoula, thoulaki και όλες οι τρενομανούλες... :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα το 2ο ισχύει!!!! :evil:

και μια που το θυμήθηκα πάλι με αφορμή την μπουμπού της Γωγώς: η αδελφή μου έχει 2 παιδάκια και τα 2 είχαν γαλανά ή γκρι μάτια με το που έγιναν 1 χρονών άλλαξαν σε καστανά!!!! το 2ο άλλαξε στους 15 μήνες!!! :? ....το ίδιο και της φίλης μου στο χρόνο άλλαξε στο καστανό!!!

η αδελφή μου έχει καστανά και ο γαμπρός μου πράσινα ανοιχτά....η φίλη μου πράσινα-γαλανά ανοιχτά και ο άντρας της καστανά!!!

Μιτσάκη εγώ πάντα πλάι κοιμόμουν γιατί το ανάσκελα και μένα με ενοχλούσα, αισθανόμουν ένα βάρος!!! :?

επίσης τέτοιον καιρό πριν 6 χρόνια ΑΚΡΙΒΩΣ ΧΘΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗ άρχισα να κάνω διαστολή, χωρίς πόνο όταν ήμουν έγκυος στον Λουκά!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσακη μου μια η Αφρο..και μετα ακολουθεις εσυ..αντε αντε κοντευετε..τελεια!!!!!!..

με το καλο κοριτσαρα μου!!!

Ναι ρε συ..μα αυτο μου εκανε και εμενα εντυπωση...που ξερεις οτι εχει αλλεργαι το αλλο το παιδιακι..καταρχας παει παιδικο..κατα δευτερον ειναι ανοιξη και ο καιρος ειναι αστατος..δηλαδη να εχει ενα απλο κρυωματακι δεν παιζει;;;..ντε και καλα αλλεργια...

και ξερω πως παρολο που ο Χριστοφορος εχει αλλεργια..δεν μας εχει δωσει ποτε και κανενα γιατρος φαρμακο γιατι λεει- ο αλεργιολογος- οτι σε τοσο μικρες ηλικιες πρεπει να υπαρχει σοβαρο προβλημα για να δωσουν φαρμακο..και δεν ειδα κανενα σοβαρο προβλημα σε κανενα απο τα παιδακια..δεν ξερω ρε παιδια..

τεσπα..δεν ειπα τιποτα γιατι δεν ηταν ανθρωπου που εχουν ανοιχτα μυαλα για να ακουσουν κατι παραπανω...

αφου με ειδαν να δινω γιαουρτι- επλο- στο παιδι και μου λεει δεν του παιρνεις παιδικα...λεω οχι αφου δεν του αρεσουν..και μου λενε κακως πρεπει να επιμινεις..ειναι πολυ πιο καλα... :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα θα λες και εσυ "εμενα η παιδιατρος μου μου εχει πει να μην δινω παιδικα " :P

"εμενα η παιδιατρος και η αλλεργιολογος μου ειπαι οτι δεν δινουμε φαρμακα για αλλεργειες σε τοσο μικρα παιδια "

και θα τονιζεις το παιδιατρος :lol::lol::lol::lol::lol:

ετσι κανω πια 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες του εκανα τις μπαρες δημητιακων που σας ειχα βαλει ,εχουν βγει νοστιμες και εβαλα μεσα και φυστικια κουκουναροσπορο και εκατσα και καθαρισα ηλιοσπορο .....εβαλα μεσα και σταγωνες σοκολατας και σταφιδες .....καιμε το που δακωνει παει και πεφτει επανω στην σταφιδα και μου την βγαζει και κανει μπιαχ ....μα αφου την τρωει σε οτι αλο αγοραζουμε γιατι στα δικα μου γλυκα δεν την τρωει ????? :twisted::twisted::twisted::twisted:

δεν εχει φαει μπαρες χθες δακωσε λιγες φορες αλλα τις απεριψε .....μπορει να μη του αρεσε κατι αλο ..... :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλα..σηγα μη μιλαω..

θεορω πως οποια μανουλα θελει..ψαχνει κατι παραπανω..

Μπορει οντως το παιδιακι να εχει καποια μορφη αλλεργια..αλλα καθε καταρροη και συναχη δεν ειναι αλλεργια..και οπωσδηποτε επειδη ενα παιδι εχει παρομοια συμπτωματα με το δικο μας δεν συστηνουμε φαρμακα..ποσο μαλλων αμα δε μας ζητηθηκε γνωμη ..

με την ιδια λογικη θα πρεπει να γουρλονω τα ματια και να λεω..ιιι...δινεις παιδικα γιαουρτια σ επαιδακι 4 ετων..τστστστσττσ...

Δε μιλαω..ουτε για θηλαμσο ουτε για τιποτα..σε ατομα που φοραν παροπιδες και δεν σκεφτονται..

αμα θες να δινεις στο παιδι σου..κρεμα καραμελε πχ καντο..δικο σου παιδι ειναι..μη λες ομως..δωσε τοταδε φαρμακο η το ταδε φαγητο..η εγω δεν εδωσα ποτε και αρα απαγορευετε...

Πως εισαι εσυ σημερα;;;..ετοιμαζεσαι σηγα σηγα;;;;;

Για το θεμα μπαρες η φαη..τι να πω..δεν μπορω να πω κατι...εμενα χτες ξεχορηζε το ψαρι μεσα στη σουπα..σημερα ειπα του Οδυσσεα να το κανει πολυ πολυ μικρ ακομματακια μπας και το φαει..

αλλα ναι μου κανει εντυπωση..αφου τρωει σταφιδες..γιατι να μη φαει στις μπαρες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα μου ντε !!!!

τα μουστουκουλουρα χθες τα εφαγε που ειχαν και σταφιδες και καρυδι ....μου πηρε ο Κ διαιτης μουστουκουλουρα :lol::lol::lol::lol:

αποκαρδιωνομαι θελω να του τα κανω σπιτικα αυτα που του αρεσουν και τα τρωει για να βαζω και εγω οτι θελω να φαει αλλα να μην εχουν και συντηρητικα και η αρνηση του μου ειναι σαν σφαλιαρες .... :cry:

μα τις εκανα σχεδον ιδιες με αυτες που του αρεσουν ... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο τι να κανουμε...ετσι ειναι..και ο Φοφος προτυμησε το τσουρεκι του τερκενλη απο τα σπιτικα της πεθερας μου..που ηταν πιο νοστημα...

μηπως να τα εβαζες στα σακουλακια των ετοιμων πριν του τα δωσεις...ξες οπως εκανε ςτο κολπο με τα τορτελινια...

ε ρε τι σκαρφιζετε μια μανα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!!

Καλό Μεσημέρι!!!!

Πως ειστε;;;

Χρύσα μου πολλοι παιδιατρο δινουν ζιρτεκ και αεριους σε απλο συναχι με κιτρινες μυξες.Ειδικα σε μωρα που δε μπορουν να τη φυσυξουν.Μη σου κανει εντυπωση.Απλα η μαμα μαλλον δε διαβαζει ποτε το χαρτακι απο τα φαρμακα.

Σισσακι πω πω κοντευετε ρε!!!!!Η Αφρο θα καθορισει τη μερα καθοτι εγκυουλα με προτεραιοτητα.Βεβαια οποτε θελεις μπορεις να μας επισκεφτεις!!!!Να φερετε και τα κουζινικα σας!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Φρανιτα μου ολα καλα θα πανε.Τουλαχιστον εχει ντετόλ;;;

Νατασα μου οντως τελειο το εκκλησακι.για ποτε λέτε;;;;

Θου ,μανα κουραγιο.Εμενα το χειροτερο μου ειναι ο μεσημεριανος υπνος.Πρωτα να κοιμησω τον Ν. και μετα κομματια να θηλασω κοιμησω τον μικρο.

Αργυρουλα :?:?:? Εγω θα ειχα πανικοβληθει και θα ουρλιαζα.Ασε.Καθολου ψυχραιμη δεν ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια θηλαζω αυτη τη στιγμη το μωρο και το κοιταζω και λιωνω. :x:x:x:x

Και σκεφτομαι οτι στο Ν. ειχα τοσο αγχος και τοση κουραση και δεν το χα χαρει καθολου και ελεγα "αντε να μεγαλωσει". Αχ, στερνη μου γνωση.....

Αιντε παω .Σας φιλώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια πόσες μαμαδες άραγε τα διαβάζουν τα χαρτάκια από τα φάρμακα;;;

Αααααχ όσο θυμάμαι οτι βούρκωνα κάθε φορά που έδινα αταράξ στο παιδάκι μου, θέλω να βρίσω!!! :twisted:

Χρυσάκι αυτό κατάλαβα και εγώ. Οτι δεν πρέπει να μιλάς εφόσον δεν είσαι μαία, γυναικολόγος, παιδίατρος, σκατίατρος και τα συναφή! :evil::roll:

Άφρο πες ποια μέρα μπορείς αν είναι να κανονίσω το προγραμμά μου!!

Μιτσάκι μου!!! :x:x:x:x Ελπίζω να είναι όοοοολα καλά!! :D

Αργυρούλα είναι απίστευτο το τί μπορούν να πάθουν μεσα σε 1-2 δευτερόλεπτα. :shock::shock::shock: Είναι απο τους μεγαλύτερους φόβους μου αυτό... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια πόσες μαμαδες άραγε τα διαβάζουν τα χαρτάκια από τα φάρμακα;;;

ΕΓΩ πάντα τα διαβάζω, ακόμη και αν πρόκειτε για ασπιρίνη....και εδώ αν ακι είναι στα γερμανικά τα διαβάζω και αν διαβάσω κάτι περίεργο ή δεν το καταλαβαίνω ρωτώ τον άντρα μου, ο οποίος δεν διαβάζει!!!! :?

Σισσιώ γιορτάζεις σήμερα? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σισσακι θα σας πω σημερα ...να μου πει πρωτα ο Κ ποτε εχει βαρδιες ....δεν το σηκωνει το τηλ :evil:

του εκανα αυγοφετες ...κατασπαραξε την μια φετα !!!ε ναι απο το πρωι δεν ειχε φαει παρα μισο γιαουρτακι ...την μπαρα δεν την ηθελε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι σισσιω δεν το συζητω...γι'αυτο και δε μιλαω..

ο καθενας κανει οτι κρινει...ασε που στην τελικη μπορει να ειμαι εγω αυτη που ειναι λαθος και να βρω και τον μπελα μου μετα..να λιπει το βυσσινο!!!

Εγω τα διαβαζω παντως...κυριως δοσολογια ανεπιθυμητες ενεργιες- μετα με πιανει ταχυπαλμια- και αντεδειξεις.

Λοποιν μπηκες στην τελικη ευθεια για τον γαμο ε;;; ολα ετοιμα;;;

μην αγχωνεσαι και κοιτα να το απολαυσεις!!!

Παναγιωτα μου ασε..θυμαμαι χαρακτηρισκητα μια φατσα του Χριστοφορου πουτον ειχα στο στηθος και αφου το αφησε χορτασμενος με κοιτουσ εμε ενα βλεμα λατρειας και ευγνωμοσυνης..πωπω..ελιωσα..

μακαρη να καταφερω να θηλασω τοσο καλα και το δευτερο..

Ερωτηση 1...

οσες εχετε χυτρα ταχυτητας ποια εχετε ..μαρκα εννοω..

ερωτηση Νο 2...

Νιωθετε οτι αγαπατε λιγοτερο τα δευτερα παιδια σας;;;..θελλω να πω...εγω για τον Χριστοφορο πεθαινω..αλλα αναλογιζομενη ποσο τον λατρευα και τον λατρευω...μηπως το δευτερο παιδι θα το αγαπαω λιγοτερο απο τον Χριστοφορο;;;

Ερωτηση 3...

γιατι ανθρωπου που ξερου οτι δεν τους συμπαθεις και πολυ προτεινουν να σου βαφτησουν το παιδι;;;;..για να σε βαλουν στον κοπο να τους εξηγησεις μια και καλη γιατι δεν θελεις;;;;

Αφρο θελλω και εγω αυγοφετα.....αχ πεινασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia σας!!!Τι κανετε?!

Χρυσα: 1-φισλερ

2-δεν το αγαπω καθολου το 2ο παιδι μου! :P:lol:

3-μαλλον δεν εχουν καταλαβει οτι τους αντιπαθεις! ;)

Φρανιτα καλη προσαρμογη!!!Δε νομιζω πως η μηρμυγκιά βγαινει τοσο γρηγορα(σε 2 μερες :? )..

Και τωρα που ειπα μηρμυγκιά θυμηθηκα τα μυρμήγκια!Η Αννυ φωναζει "μιμιγκιαααααααα" καθε φορα που βλεπει ενα χνουδακι ή σκουπιδακι!Σημερα με αναγκασε να σκουπισω! :lol::lol::lol:

Χθες εγραψα ενα μνμ που δεν εμφανιστηκε...

Επισης στο σεν.επιστ.φαντασιας με τον κλεφτη αλλο εγραψα κ αλλο εννοουσα...Ηθελα να πω να περασουν τον συζυγο για κλεφτη-βιαστη κ να τον πλακωσουν! :P

Την πεμπτη δεν θα εχω μαλλον καθαριστρ. οποτε μπορω κ εγω για καφε...Να ερθω??? :roll:

Θουλη μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x Στενοχωρηθηκα χθες που σε διαβασα ετσι... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο αυτην θελλω να παρω και εγω αλλα δεν την εχει κανενα γνωστος μου να μου πει εντυπωσεις.

Τη βρηκα και σε καλη τιμη στον Κοτσοβολο την 10 λιτρη στα 142 ευρω

Αναστασι τι κανετε;;;

Γιατι δεν θα εχεις καθαρηστρια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι Αργυρούλα μου δε γιορτάζω σήμερα. Γιορτάζω στις 18 Ιανουαρίου.

Και εγώ τα διαβάζω για όλα τα φάρμακα και με κοροϊδεύουν... :roll: Οι περισσότεροι πιστεύουν οτι αυτό που λέει ο γιατρός είναι η Βίβλος. :?

Χρυσάκι εγώ δεν έχω χύτρα. Αυτό με τους αντιπαθείς το βρίσκω απορίας άξιον... :roll: έχω έναν συνάδελφο που έχει λυσσάξει να βαφτίσει το... δεύτερο παιδί μου! :shock: Ποιό δεύτερο παιδί μου χρυσέ μου;;; :evil::?:shock::shock:

Τώρα γι' αυτό που ρωτάς για τα δεύτερα παιδιά, νιώθω πως η αγάπη δε μοιράζεται, δηλαδή δε μοιράζεται η αγάπη που νιώθεις για το πρώτο παιδί και στο δεύτερο, αλλά αναπτύσσεις άλλη, ξέχωρη αγάπη για το δεύτερο παιδί σου, αποκλειστικά δική του. Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτη... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω μου καταλαβαινω πως το θετεις..

η μαμα μου λεει πως η μητρικη αγαπη πολλαπλιασιαζετε..απλα μια μητερα ισως να εχει ιδιετερη αδυναμια σε καποιο απο τα παιδια της εαν αυτο ειναι αδυναμο, αρρωστο η κατι τετοιο...

νιοθω ομως μεσα μου οτι το νινι δεν θα το "χαιδευω" οσο τον Χριστοφορο και ομολογω οτι κατι τετοιο δεν θα μου αρεσε γιατι θα πηροδοτησει αντιδρασεις κυριως αμα μεγαλωσουν...

βασικα αυτο με εκανε να σκεφτω η πεθερα μου γιατι λεει πως οταν ημουν εγγυος στον Χριστοφορο συνεχεια για το μωρο μιλουσα..και τωρα δε λεω τιποτα...

Μου την εδωσε στα νευρα μια θεις μου- δευτερη ξαδελφη της μανας μου- χτες που μου πηρε τηλεφωνο να μου πει να βαφτησει η εγγονη της τον μικρο..ελεος!!!!!!!...της ειπα οτι εχουμε νονο και μου λεει α ναι..ποιον;;..της ειπα οτι εχουμε 3-4 προτασεις και θα αποφασισουμε με τον οδυσσεα καποια στιγμη αφου γεννηθει με το καλο..

ε μου λεει βαλτε και τη Χριστινα στη λιστα η καλυτερα πες του αντρα σου οτι εσυ θα το γεννησεις οποτε εσυ αποφασησεςι οτι ειναι η Χριστινα...

ρε παιδια...με τη συγκεκριμενη οικογεννεια συναντιομαστε σε γαμους και βαφτησια..θα κανω νονα του παιδιου μου μια αγνωστη...και δεν τους πολυχωνευουμε γεννικα για δικους μας λογους..λες και ειναι μια τυπικη υποχρεωση..

ασε πολυ με τσατησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ χρυσα εσας σας περισευουν οι νονοι και εμεις δεν εχουμε :lol::lol::lol::lol:

μας φαγανε τα πρεπει τησ εκλησιας ...να μην εχουν βαφτισει ετεροφυλο παιδι να ειναι παντρεμενοι με θρησκευτικο .....αμαν !!!και θελουμε να ειναι καποιος που να το αγαπαει ...αυτην ειναι η βασικη μας προυποθεση αλλα ολες οι επιλογες εχουν παρει χ για τα παρα πανω ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη ρε Αφρο αμα ειναι ανυπανδροι πειραζει;;;;;;;

να γινουμε εμεις νονοι σας!!!!

και με θρησκευτικο εχουμε παντρευτει..και μονο αγορακια εχω βαφτησει....οποτε πληρω τις προυποθεσεις..

αμα τωρα δε μας θελετε... :lol::lol::lol::lol: ..ααα..δεν ξερω τιποτα..προεχουν οι επιταγες της εκκλισιας :lol::lol::lol::lol:

Ρε συ δεν ειναι οτι μας περισσευουν...δεν θελλω ειλικρινα..

θαλλω να το βαφτησει ο αδελφος μου γιατι και θα το λατρευει το παιδι, και θα παμε να διαλεξω οτι θελλω χωρις να νιοσω ασχημα για το αν μπορει η οχι ο αλλος να μου προσφαιρει..

και μετα ο Χριστοφορος εχει μια νονα που τον υπερλατρευει..και συνεχεια μας επισκεπτετε και πηγαινουμε κει εμεις και δεν τον ξεχναει ποτε στα γεννεθλεια, Χριστουγεννα- Πασχα γιορτες..

για μενα δεν εχει σημασια ουτε η αξια του δωρου ουτε το δωρο...η προσοχη που θα αφιερωνει στο παιδιακι μου...

το μικρο μου βαφτησητρι το βλεπω σπανια..μενει Πηλιο..αλλα οποτε τυχει να ανεβει η κουμπαρα μου παντα ερχονται ακομα και αν θα κατσουν μονο 1 ωριτσα για καφεδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι χρυσα αυτοι υπαρχουν αλλα εκει κολλαει το να αγαπανε το παιδι ....και να το βλεπουν ....ειναι μικροι σε ηλικια και απλα φιλοι που δεν ξερεις αν σε 3-4 χρονια θα ειναι ακομα φιλοι ....καταλαβες ?και μην πεις για το σοι ...αλο θεμα εκει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...