Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.40 - Ηρθε η Ζιζελ!!!!!


Recommended Posts

ευτυχως το βραδυ της αναστασης δεν ξυπνησε απο τα βεγγαλικα ...εχουμε και πολλες εκκλησιες εδω γυρο ....

θουλι γιατι γουρλοσες τα ματια ? την πεμπτη με παρασκευη τσακισα το πρωτο μου τσουρεκι ,μετα το σαββατο που ειχε ο Κ βαρδια τσακισα μεσα σε μια μερα το δευτερο ...δεν εφαγα κατι αλο μονο τσουρεκι με μερεντα βουτιγμενα σε γαλα με κακαο ...το καλυτερο πασχα!!κυριακη μεχρι σημερα εφαγα και το τριτο .... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τα 4 κομματια μιλφει απο χθες μεχρι σημερα το μασημερι ....αυτο ειναι πασχα οχι τα κατσικια και τα αρνια 8-):D:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα και Καληνύχτα αγαπημένες! i-)

Σα να ξαναβρίσκει το τρενάκι τους ρυθμούς του, μετά τις γιορτές και τα πανηγύρια!! :lol::-bd

Γωγούλα, η μικρή είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!! :x:x:x Πω, πω, απίστευτο μου φαίνεται που είναι ΤΟΣΟ μικρούλια!!! Ανυπομονώ!! Είναι μια κουκλίτσα ζωγραφιστή!!! Εμένα μου θυμίζει έντονα κάποιον από σας, αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω ποιον!!! :lol: Είναι γνώριμη πάντως η φατσούλα της!!! :D

Αφροδιτούλα... μαζί σου!! Και τα αρνιά και τα κατσίκια βεβαίως, αλλά και το τσουρεκάκι βουτηγμένο στο σοκολατένιο γάλα... =p~;) Πω, πω, λίγες μέρες μείνανε και ξεκινάς να μετράς αντίστροφα κι εσύ, ε; :o Έχουν ξεκινήσει τα πονάκια; :? Και ξύπνησαν οι αναμνήσεις ε; :? Το πόσο σε νιώθω... Προτιμώ να μη το σκέφτομαι ότι κοντεύει ο καιρός για τη γέννα!!! :? Θα περάσει όμως... Λίγες ώρες θα είναι και θα κρατάμε τα μικρουλάκια μας αγκαλιά!!!!!!!!!!!! :D Μόνο αυτό να σκέφτεσαι και τίποτα άλλο!!! ;)

Θουλάκι, τέλεια η φωτογραφία του Θοδωράκου!! Πολύ ανοιξιάτικη!! :D Να χαίρεσαι και την αδερφούλα σου!!

Φρανίτα μου, καλό ταξίδι!!! :D Με το καλό να φτάσετε, να τα βρείτε όλα υπέροχα, να προσαρμοστείτε γρήγορα και να μας γράψεις πολύ σύντομα!!!! Όλα με το καλό εύχομαι!!!!! :D

Συγχωρέστε με, είναι αργά και δεν θυμάμαι άλλα!!! Σας φιλώ μία-μία... Αργυρούλα, Ιουλία, Έρη, Αναστασί, Βίκυ και σ' όελς τις τρενομανούλες, παρούσες και απούσες την αγάπη μου!!! :-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

γωγω η κορουλα σας ειναι κουκλαρα!!!!!!!!!!!!! καλε να τη χαιρεστε!!!

μοιαζει στην ιωαννα, πραγματι!! ιδια φατσουλα οι αγαπες μου!!!!!!!!!

αφρο πλησιαζει ο καιρος καλε! μην αγχωνεσαι ολα θα πανε τελεια!!

μιτσακι τι λεει η κοιλιτσα? πως πανε οι κρισεις σας???

ο δικος μου επαθε μια βαρβατη σημερα, ηθελε να περπαταει στο δρομο παλι χωρις χερι (δεν ξερω πως το ξεκινησε αυτο) κ ριξαμε εναν τσακωμο μεσα στο δρομο... τρελα!!

θουλαρα τελεια η φωτο του θοδωρη!

αργυρουλα κ αθηνα εισαστε τοσο ομορφες!! τοσο χαμογελαστες!!

πεμπι φοβηθηκε το πουλακι μου?? αχ..

αχ κοριτσια αυριο φευγει ο τολης... ειμαι τοσο στεναχωρημενη, τι να πω.. δε μπορω, τι θα κανω τοσες μερες μακρια του??? απο οταν ειμαστε μαζι μονο οταν ηταν φανταρος μειναμε πανω απο βδομαδα χωρια.. :(:(:(:(:(

κοριτσια σας χαιρετω.. θα τα ξαναπουμε αυριο φιλακια σε ολες ανεξαιρετως τις μανουλες φιλεναδιτσες μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτάκιιιι φεύγεις ε;;;Έφτασε ο καιρός... :(:(:(:( Να έχετε ένα όσο το δυνατόν πιο ξεκούραστο ταξίδι και όλα να σας πάνε τέλεια... :x:x:x:x:x Ραντεβού τον Αύγουστο.... ;);););)

Θουυυυυυυ ναι μωρή έδωσα πιπίλα... :oops::oops::oops::oops: Λίγο την κρατάει και μετά τη φτύνει, αλλά έτσι γλίτωσα το ολονύχτιο πιπίλισμα της ρώγας μου... :oops::oops::oops::oops:

Είδες τη νύφη σας δίνω;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Αναστασίαααααα κι εγώ αυτό ακριβώς βλέπω...Μοιάζει τρελά στην Ιω όταν ήταν βρέφος, η οποία έμοιαζε στο Γιώργο..Αλλά αυτή ενώ μοιάζει με την Ιω νομίζω ότι είναι ίδια με μενα....Κατάλαβες;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Αρτζιιιιιιιιι είμαστε ίδιες... :twisted::twisted::twisted::twisted: Που βλέπεις ρε να μοιάζει στο Γιώργο;;;; :twisted::twisted::twisted:

Αφροοοοοο κοντεύεις ρε...Μπαίνεις στο μήνα σου... :o:o:o:o Εύχομαι να μην τον φας όλο όπως εγώ... :lol::lol::lol::lol::lol: Επίσης να ξέρεις ότι θα το φτύσεις σαν κουκούτσι...Τόσο γρήγορα...Κι επειδή δεν το βλέπω στο Έλενα να σου κάνουν επισκληρίδιο, να ξέρεις ότι αφού άντεξα εγώ, μπορούν όλες να γεννήσουν ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άσχετο!!!Να δείτε το Γιώργο καμάρι..Τον ρωτάνε αν γέννησα εύκολα και φυσιολογικά..Και φουσκωνει σαν το παγώνι και λέει "Πιο φυσιολογικά δε γίνεται..." :lol::lol::lol::lol::lol: Το μωράκι μου... :x:x:x:x:x:x:x

Βικάκι τι εννοείς πως θηλάζω;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll: Στάση;;;;; :roll::roll::roll: Την έχω ακουμπισμένη πάνω σε στο μαξιλάρι θηλασμού στα πόδια μου με το ένα χέρι καρατάω το κεφαλάκι της ανασηκωμένο και με το άλλο το βυζί μου...Αν και τελευταία κάνω και παραλλαγές και αφήνω το ένα χέρι ελεύθερο..Τον τρόπο αυτόν μου έδειξαν από το τμήμα μητρικού θηλασμού στο Έλενα, αυτόν κράτησα... :?:?:?:?:? Είμαι σαν τα γαιδούρια εγώ...Ένα δρόμο ξέρω μόνο... :lol::lol::lol::lol:

Περαστικά στη γλωσσού μας..Μήπως έχει καμια γαστρεντερίτιδα το πουλάκι μου;;;; :?:?:?:?

Μιτσάκι μου δε θα το πιστεύεις πόσο μικρό θα είναι το μωρό...Εγώ όταν τη γέννησα και μου την έδειξαν, έπαθα σοκ... :shock::shock::shock::shock: Έλεγα ότι δε θα είναι ούτε δύο κιλά... :lol::lol::lol::lol: Άσε που γύρισα σπίτι και δεν αναγνώριζα την Ιω... :oops::oops::oops::oops: Την κοίταζα κάπως έτσι... :?:?:? Μου φαινόταν τεράστια...Το πρόσωπό της, η κοιλιά της, τα μπούτια της, τα χέρια της..Σαν ένας μινι γίγαντας... :?:?:?:?:? Σιγά σιγά συνηθίζω... :roll::roll::roll:

Συμπεθερούλα υπομονή... :(:(:( Θα περάσουν οι μέρες..Ούτε εγώ μπορώ μακριά από το Γιώργο.. :oops::oops::oops: Δεν μπορώ να κοιμηθώ αν δεν είναι δίπλα μου... :roll::roll::roll: Αυτό με το χέρι μου το κάνει και μενα συνεχώς η Ιω και γίνεται μάχη...Αυτή ουρλιάζει μες στο δρόμο κι εγώ την τραβάω και συνεχίζω ακάθεκτη... :oops::oops::oops::oops:

Τι άλλο ήθελα να σχολιάσω;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Δε θυμάμαι..Πάω για ύπνο γιατί το πολύ σε 3 ώρες έχω ξύπνημα... :?:?:?:?

Καληνύχτα!!!!!Φιλιά σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου οταν μπορεσεις θελω λεπτομερειες για το ελενα τα δωματια αν καταφερες να φερεις την Ιω στο δωματιο ...καιοτι αλλο θες να πεις .α 200 το βραδυ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!

Γυρίσαμε και μεις!!! Περάσαμε τέλεια!!! Η Ειρήνη ήταν από το πρωί μέχρι το βράδυ έξω στην αυλή κ.κυλιόταν στα χώματα, έτρεχε, έπαιζε κλπ. Το καταευχαριστήθηκε η καλή μου! Η μικρούλα όλη μέρα μές το χαμόγελο και τις φωνούλες! Ήταν πολύ καλό παιδάκι!

Το μόνο μελανό σημείο είναι οτι γυρισαμε οι 3 γυναίκες της οικογένειας μέσα στη μύξα ΄και φρόντισε γιαυτό ο πεθερός που που ήταν όλη μέρα 'αψου και γκούχου-γκούχου'. :twisted::twisted::twisted:

Ευτυχώς έχουμε μόνο μύξα και τίποτ' άλλο.

Την Κυριακή του Πάσχα έφαγα μισό αρνί μόνη μου!!!! Το καταευχαριστήθηκα!!! Έγλυφα και τα δάχτυλά μου!!!

Τώρα επιστρέψαμε και προσπαθούμε να μπούμε σε ρυθμούς. Την Παρασκευή λέμε να πάμε σε εκκλησίες για τη βάπτιση και από βδομάδα να ετοιμαστούμε για το πάρτυ μας!

Αυταααααααααααααααααα τα ολίγα...

Φέρνω ζυγαριάαααααααααααααααααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας Αφρο Χρονια σου πολλα!!!

Με το καλο να υποδεχτεις το δευτερο κουκλι σου…να το χαρεις με υγεια…να εχεις έναν ευκολο και γρηγορο τοκετο!!!

Ο Μανωλακης;;;; τελικα είναι καλα και δεν ειχε τιποτα;;;;

Το μαναρακι μου!!!

Λενακι να χαιρεσαι τον κουκλο Ανασταση σου!!!

Και οσες από τις Αναστασιες μας γιορταζουν πολυχρονιες..

Επισης να χαιρομαστε τη Λαλα μας!! Να είναι παντα καλα!!!

Ιουλια να χαιρεσαι τον Γιωργακη σου!!!

Σαυρογιωτινη να αιρεσαιτον αντρουλη σου

Γωγωκα χρονια πολλα και καλους- και ευκολους – θηλασμους..ναι χαιρεσαι τον αντρα σου!!

Καλε τι κουκλι είναι αυτό;;;;..πωπω..μια θεα η κορη σου!!!!!

Σου μοιαζει στη φωτο..αλλα κατι φερνει και του καλου σου!!!

Λενακη να τους χαιρεσαι!!!!!

Θου να χαιρεσαι την αδελφουλα σου!!!!

Αθηνα παλη ρε συ..αμαν βρε πουλακι μου!!!

Φρανιτακη μου καλο ταξιδι…

Να τα βρεις όλα εκει..οπως περιμενεις..η τουλαχιστων στι 90%!!!!

Τα δικα μας σ ελιγο..να κανω και καμια δουλεια ε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημρα σε ολες!

εγραψα και τα εχασα!

Χρυσα πως περασες?

lovie μηπως σας επιασαν οι αλλεργιες σας?

Αφροδιτη τι τελεια νακαλυψη αυτη με το τσουρεκι-μερεντα -γαλα?

αχ περασε ο καιρος...τελειωνεις και εσυ!

Γωγω θηλαζεις γευμα και στηθος?

η εναλλαξ?

εγω σταματησα να φορω επιθεματα στηθους 4 μηνων!

Θουλη τι τελεια φωτο!

σωστο αντρακι!

Η Μ-Ι εχει ξυπνησει απο τις 8:00 και με κηνυγα να μου χαιδεψει το αυτι...!

τωρα με φωναζει να παω στο σαλονι να μην ειανι μονη της!

παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νατασα..καλημερα Βικυ!!!!

Πως να περασα..ΟΚ...ηρεμα..δεν πηγαμε πουθενα κατσαμε σπιτι, ψησαμε, ξακουραστηκα...σας ειπα δεν εκανα πολλες δουλιες μονο τα βασηκα.

Παρασκευη δεν δουλευε ο Οδυσσεας και πηγαμε να κανουμε κατι τελευταια ψωνια..πηραμε και τον μικρο μαζι..καλοπερασε..ολη την ημερα ηταν στη γυρα..

πηγαμε και σιτι γκειτ οπου φυσικα παλη ειδε κατι κοροτσακια και φοβοταν να παει να παιξει..ε μετα απο λιγο ξεθαρρεψε..και ετρεχε και δεν μπορουσα να τον μαζεψω...γυρησαμε σπιτι..ερηξε εναν υπνο κοιμηθηκε 2,5 ωρες..

μετα πηγε και στον επιταφιο με τον Οδδυσεα οπου καθοταν σουζα στο καροτσι και του αρεσε πολυ.

Το σαββατο παλη πηγαμε για λιγο στη μαμ αμου...

την Κυριακη ψησαμε σουβλακια κλπ ειχαμε και ενα μικρο κοκορετσι- αρνι δεν καναμε αλλα μας εφερε μια φιλη μου που ο μπαμπας της το κανει θεεικο!!!

Ηρθαν η μαμα μου και ο αδελφος μου με την κοπελα του..ισυχα ηταν σε γεννικες γραμμες.

Χτες ο μικρος με την πεθερα και τον Οδυσσεα πηγανε Λαγκαδα στην αδελφη του πεθερου..ο μικρος εκει περασε τελεια...ηταν μεσα στην τρελη χαρα οταν γυρησε.

Εγω ημουν καπως..ειχα και νευρα λιγακη χτες..αλλα ΟΚ τα ξεπερασα!!

Σημερα ειχα και ενα ατυχημα..εσπασ ετο τακουνι μου..σηγα το τακουνι δηλαδη..καλα να παθω να μαθω να κοροιδευω την κουνιαδα μου..

ε μα και αυτη μου εβαλε μινι μεχρι τον αφαλο και διστιοτο καλτοσν και δεκατετραποντες γοβες για να παει σε ψησημο αρνιου στη θερμη..σε νεοκτηστη περιοχη με μεζονετες που δενε χει δρομους...

της λεω ετσι θα πας ..μου λεει γιατι τι εχω..λεω μια χαρα κουκλα εισαι αλλα να πας στα μπουζουκια οχι στην εξοχη...ε οταν γυρησε εσπασε το ενα τακουνι στη μεση και ηταν απαρρηγορητη...εγω φταιω τωρα;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!! Τι κανετε?

Τι καλα μαζευομαστε παλι μια μια! :)

Γωγουλα τι κουκλι που ειναι η μικρη! Επαθα πλακα με τη φατσουλα της!! Συμφωνω πως σου μοιαζει πολυ αλλα μοιαζει πολυ και στην Ιω! Φτου φτου να σου ζησουνε!!

Αφρο εγω να δεις ποσα τσουρεκια εφαγα! Τα πιο πολλα μονη μου τα εφαγα! Τα ζεστενα στο μικρο και μετα τα αλειφα νουτελα. Και για εναλλαγη τα βουτουσα και στον καφε! Μισο εμεινε μονο για το απογευμα! :D:D

Χρυσα μου τη γκαντεμιασες την κουνιαδα σου!! :D Θεια δικη που λενε? Ε αυτο επαθες και εσυ! :lol:

Νατασα μου περαστικα σας! Ευχομαι να μεινετε μονο στις μυξουλες!

Θου γιατι δεν τον πηρες ρε συ Ανασταση? Ωραια θα περνουσε! Η Ε. τρελαθηκε! Κρατουσε την λαμπαδα της τοσο προσεχτικα και εσπασε και ολα τα αυγα μας! Το ενα το εφαγε στην εκκλησια πρωτη φορα μαζι με τον κροκο! :shock: Η φωτο τελεια!! Εγω δεν τα εβγαλα καμια το πασχα..τωρα το μετανιωνω βεβαια αλλα η ψυχολογια σκ@τα και δεν ειχα ορεξη για τιποτα.... :oops:

Αργι καλο ταξιδι! Προσοχη στον δρομο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και την ξανακανω την ερωτηση μιας και δεν την ειδατε μαλλον λογο ημερων.

Εχω θεμα με τον θηλασμο και το μικρο τελευταια.. :roll: Εχει καμια εβδομαδα περιπου που ενω θηλαζει αφηνει την ρωγα καθε 2 ρουφηξιες ακομα και οταν δεν τρεχει πολυ, μετα οταν την εχει στο στομα του, κραταει με το χερι του κοντρα το μεμε και τραβιεται προς τα πισω και τραβαει και την ρωγα μαζι και ποναω παρα πολυ σε ολο το στηθος. Επισης ειναι πολυ νευρικος..μια χωνετε μεσα στο μεμε μια τραβιεται πισω και με τρελενει.. Τι φταιει λετε? Τα εχω δει ολα απο τον πονο.. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακη μου τι να σου πω...για την θηλασμο...δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει..παντως για να σε παρηγορισω σε καποια φαση το εκανε και ο Χριστοφορος..

αμα ηταν η Λαλα καπου μεσα θα σου ελεγα να τη ρωτησεις μηπως περναει αλμα αναπτυξης και προσπαθει να σου αυξησει την παραγωγη και επειδη το γαλα δε ρεει οσο θελει αυτος τσατιζετε...

αλλα δεν εχω ιδεα...

εμενα το εκανε περιπου στην ηλικια σας..αλλα υπεθερα οτι το εκανε επειδη πρωτα αντλουσα γαλα με το θηλαστρο και μετα του εδινα το στηθος..οποτε δεν ξερω να σε βοηθισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μηπως τον θηλάζεις ενώ δεν πεινάει; Όταν δεν θηλάζει πως είναι η διάθεσή του; Περάσαμε με τη Δανάη τέτοια φάση. Όπως ήρθε, έφυγε κι όλας!!!

Κορίτσια καλησπέρα. Πάω να σας διαβάσω αν προλάβω! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ...ακομα πεσμενο το τρενακι .

απο το πρωι ειχα δουλειες και δεν μπηκα .

ο μικροσ χθεσ το βραδυ αρχισε να εχει βηχα και μυξες ....κοιμηθηκαμε μαζι γιατι ηταν απαρογορητος ...επεσε και απο το κρεβατι το καιμενο και εχει μελανια στο μαγουλο ....το κλαμμα μετα !!!!αλλα πως τα καταφερε υπερδιπλο κρεβατι να πεσει .....μετα τον κολλησα πανω μου για να μην ξανα φυγει ....

σηκωθηκαμε το πρωι και μες στην γκρινια "η μυτη μου η μυτη μου " του εκανα και γαλα με μελι αλλα το ειπιε αφου κρυωσε ....ναι ναι ναι δεν του αρεσει το ζεστο γαλα με τιποτα ....

σκουπισα σφουγκαρισα και ειμαι για το κατ τωρα :lol::lol::lol::lol::lol:

λενακι δεν θυμαμαι :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα μανούλες!!! :D

Μόλις φάγαμε το πρωινό μας!!! :oops::D

Μaimoudaki μου, σε νιώθω... Κι εγώ παθαίνω τη πλάκα μου αν τυχόν φύγει ο αντρούλης μου!! :x Κουράγιο! Θα περάσουν γρήγορα οι μέρες παρέα με τον Αναστάση και τη φουσκοκοιλίτσα σου και φυσικά... εμάς!!! ;) Η κοιλίτσα (μου) καλά είναι, ευχαριστώ που ρωτάς! Μεγαλώνει και μαζί της νιώθω να βαραίνωωωωωωω... Σήμερα ξύπνησα αγκαλιά με τη Β, που ήταν αρκετά ανήσυχη τη νύχτα και ήμουν καταπιασμένη, σαν να είχα φάει ξύλο!! :? Με πονάει μέση, πλάτη, τα κόκκαλά μου, όλα!!! :roll: Οι "κρίσεις" μας ευτυχώς μειώθηκαν σε συχνότητα, από αυτήν της Μ.εβδομάδας, αλλά φυσικά κατά φάσεις, καλά κρατούν!!! Το πιστεύω ότι έχει αρχίσει και συνειδητοποιεί και νιώθει τον ερχομό της μικρής "απειλής"!!! :lol::roll:

Γωγούλα μου, είμαι σίγουρη ότι κι εμένα η Β τεράστια θα μου φαίνεται, όταν -πρώτα ο Θεός- γυρίσω απ' το μαιευτήριο!!! :D Πω, πω, πρέπει σιγά-σιγά να αρχίσω να οργανώνομαι, πρέπει να τακτοποιήσω ένα σωρό δουλειές!!! :geek:

Λενάκι μου, κι εγώ δεν ξέρω να σε κατατοπίσω περί θηλασμού, αν και μου φαίνεται λογικό αυτό που λέει η Ces!!!

Νατασούλι, αρνιά κι εξοχές διαβάζω!!! Τέλεια!!!! :D Ελπίζω οι μυξούλες σας να μην εξελιχθούν!!! ;)

Αργυρούλα, καλό ταξίδι, καλό δρόμο καλή μου! :D Και του χρόνου με υγεία!

Αφροδίτη μου, περαστικά στο Μανωλιό!!! Αλατόνερο στη μυτούλα... είναι θαυματουργό!!! ;) Το πουλάκι μου!

Αθηνούλα, Χρυσοκουμπαρούλα, Βίκυ, Θουλάκι και σ' όλες τις μανούλες, τα φιλιά μου!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Αθηνα πως εισαι σημερα;;;;

Αφρο εσυ;;;;

Πωπω...στην 36η ευδομαδα εισαι.....αντε αντε..οπου να ναι..γεννας και εσυ!!!!

Μιτσακη μου!!!! :-*:-*:-*

Μετα την Αφρο ειναι η σειρα σου!!!!

Να εχετε ευκολους και γρηγορους τοκετους!!!!

Εμεις καλα σε γεννικες γραμμες...

Ο Χριστοφορος τωρα τελευταια βλεπει εφιαλτες στον υπνο του και παραμιλαει..το καημενο..

επισης ειναι μεσα στην απιστευτη γκρινια και εχει παθει ενα περιεργο κολλημα μαζι μου...

θελει να ειναι πανω μου σαν τα κοαλα στα δεντρα..

ενω παλια ερχομουν σπιτι..ερχοταν με αγκαλιαζε..και συνεχιζε το παιχνιδι του..τωρα πηδαει πανω μου και δεν ξεκολαει..ολο "αγκαιτσα αγκαιτσα" ζηταει...

Του ειπε και η πεθερα μου οτι η μαμα θα φερει το νινι και θα το βαλει στο κρεβατακι- το παλιο του κρεβατι..δεν συγκηνηθηκε ιδιετερα..αλαλ οποτε παει στο παλιο του δοματιο..δειχνει το κρεβατι και λεει νινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρεχει η μυτη του δεν ειναι βουλωμενη μου ερχετε μετις μυξες να τρεχουν για να του τις σκουπισω :lol::lol:

ο Κ πηγε σουπερ μαρκετ θα παρει κοτοπουλακι να φαμε ...μιαμ .

ο μανωλης απο τα πολλα οχι που μας λεει εμαθε να το λεει και καθαρα :lol::lol::lol::lol: απο "οκι" τωρα το λεει καθαρα "οχι" και το τονιζει το χ :lol::lol::lol::lol::lol:

και κατι αστειο ...ο μανωλης βλεπει πολυ μικι μαους κλαμπ και εκει εχουν αν δεν ξερετε ενα μηχανικο μαστορακο που τους δεινει εργαλεια για να λυσουν προβληματα ,ο μανωλης τον λεει "μπουτουα"

προχθες ηταν εξω απο το μπανιο και ο Κ μεσα εκανε μπανιο και ειχε κλειδωσει να μην μπει ,ο μανωλης αφου δεν καταφερε να ανοιξει την πορτα φωναζε "μπουτουα" για καποιο εργαλειο με τα χερακια του διπλα απο τα μαγουλα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγάκι τρέλα η μικρούλα σου! Είχα ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτια όταν είδα τις φωτογραφίες!!! Με τον θηλασμό όσο περνάνε οι μέρες θα γίνεται πιο εύκολο. Δεν θα κολυμπας στο γάλα και θα μπορείς να κυκλοφορείς!

Αργυροούλα καλή επιστροφή και με την πρώτη άδεια να ξαναρθείτε! Ειλικρινά η πιο χαλαρωτική στιγμή του τετραήμερου ήταν όταν συναντηθήκαμε! Εγώ τους είχα καλσόν γιατί όταν πέφτει ο ήλιος έχει κρύο. Εκείνη τη μέρα γυρίσαμε σπίτι κατά τις 8.

Αφροδίτη και εμένα έσκαγε συχνά κάτω από το κρεβάτι η Δανάη. Πως τα καταφέρνουν, ένας Θεός το ξέρει. Όσο για τα τσουρέκια... μου είπαν όλοι οτι αδυνατισα και το έριξα στο φαγητο. Ειμαι πάλι ένας μπογος. Οποτε δεν εφαγα ουτε ενα τσουρεκι. Και εννοειται σοκολατα ΓΙΟΚ. ΚΑΘΟΛΟΥ λογω Ιλιανας.

Βίκυ περαστικά με το στήθος σου! Δεν κατάλαβα τι ακριβώς εχεις.

Βρε συ Φρανίτα, μπορεις να μου πεις γιατι στεναχωριέμαι που φεύγεις; Ετσι κι αλλιως μεναμε σε διαφορετικές χώρες. Καλό ταξίδι να έχετε. Θα πάνε όλα καλά. Εμείς εδώ θα είμαστε.

ΜαμαΘουλ είστε καλα;

Χρύσα το στήθος με πόναγε μόνο την Παρασκευή. Μετά πέρασε. :)

Εγώ είχα πολύ στρες αυτες τις μερες. Η Νατ δεν παλευόταν με τη συμπεριφορά της. Σαν ανέραστη γεροντοκόρη που περνάει κλιμακτήριο έκανε. Απαπαπα. Από την άλλη η Δανάη και η Ιλιάνα βγάζουν δόντια. Τα είδα όλα. Και φυσικά ο μπαμπάς τους έλειπε όλη μέρα. Ουφ.

Φιλιά και στα υπόλοιπα κορίτσια! Καλή χώνεψη γιατί από ότι κατάλαβα φάγατε καλά αυτές τις μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα!

Λενακιγια αλμα το κοβω!

ειστε στη πιο κρισιμη - δυσκολη φαση!

απο την 15η εως 19η !

υπομονη θα περασει...δεν μπορεις να κανει τιποτα!

ΑΘηνα στο αρ. στηθος εχω γαλακτοκηλη...ευτυχως εχει μειωθει σα μεγεθος αλλα αυτες τις μερες με ενοχλησε!

θα περασει παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όσους γιόρταζαν

Επιστρέψαμε κι εμείς, περάσαμε τέλεια τα παιδιά το ευχαριστήθηκαν όλη την μέρα έξω τρέξιμο ποδήλατα και πολύ παιχνίδι, πήραν και χρώμα από τον ήλιο ιδίως ο Μιχάλης. Στην Ανάσταση πήγαμε όλοι μαζί και παρότι είχε πολλά πυροτεχνήματα η Έλενα δεν φοβήθηκε καθόλου. Επίσης έπαθα πλάκα με το φαγητό που έριξε, μαγειρίτσα κοκορέτσι και αυγά τα τσάκισε :o:o:o Τα κόκκινα αυγά τα εξαφάνισα γιατί έτρωγε 3 στην καθησιά :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γωγώ η μικρή είναι κουκλίτσα και δεν φαίνεται για νεογέννητο :D:D:D:D:D:D:D περιμένω να ακούσω και την αφήγηση του τοκετού........., με τον θηλασμό νομίζω ότι τα πάτε τέλεια :D:D:D:D

Αργυρώ και Αθηνά είστε κούκλες, μου αρέσει πολύ που είστε χαμογελαστές.....

Λενάκι δεν ξέρω γιαυτό που ρωτάς, δεν θυμάμαι να το έκανε η Έλενα :?:?:?

Νατάσα ετοιμάζεστε για την βάπτιση? καλοκαίρι θα την κάνετε?

Μάρθα έμαθε Ντόντος να κάνει το ποδηλατάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...