Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Adria μου καλησπέρα. Που λές άμα το παιδί θέλει να φύγει απο Ελλάδα εννοείται δεν θα το εμποδίσω :D Όσο αφορά τα ιδιωτικά μαιευτήρια που έχουμε, εδώ είναι πάρα πολύ καλά σύν λόγω κρίσης έχουν μειώσει κατά πολύ τις τιμές τους. Εννοείται και τα δημόσια αλλά δυστυχώς στην χώρα που ζούμε πάνε να τα καταστρέψουν. Τέλος πάντων.Κορίτσια ευχαριστώ για τα καλωσορίσματα. Συγγνώμη που ακόμα δεν έχω κρατήσει ονόματα. Που θα πάει θα τα μάθω και εγώ. Απο την μία θέλω να γεννήσω για να ξεφουσκώσω-έχω πάρει 18+ κιλά :roll: -απο την άλλη θα έχω με το καλό ένα παιδάκι και αισθάνομαι περίεργα . :oops: .Πάντως μία αγωνία ένα άγχος και ένα φόβο για τον τοκετό τα έχω αλλά ελπίζω όταν θα έρθει η μεγάλη ώρα να είμαι σχετικά ήρεμη :lol: , όχι παίρνω και όρκο διότι είμαι φοβιτσάρα που λέω και εγώ, μην πώ καμία άλλη λέξη και δεν κάνει. Καλό βράδυ!!!!!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιάννη η περιγραφή σου είναι πολύ γλυκιά και με συγκίνησε! Έδωσα και στον άντρα μου να τη διαβάσει. Σ' ευχαριστούμε! Να σας ζήσει η κούκλα σας, να σας γεμίζει πάντα ευτυχία!! Δώσε πολλά φιλιά στην Ειρήνη!

Βικτώρια μια αγωνία την έχουμε όλες, αλλά μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε! Για τα ιδιωτικά μαιευτήρια θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω, απλώς κατέβασαν ελάχιστα τις ήδη αστρονομικές τιμές τους και συνεχίζουν να πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες! Τα χρήματα που θα δώσω στο Ιασώ, τα κλαίω καιρό τώρα! Ας όψεται η αγάπη που έχω στο γιατρό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ευχαριστουμε Γιαννη για την περιγραφη σου! Να σας ζησει η Νεκταρια και να την δειτε οπως επιθυμητε! Καλη λοχεια Ειρηνακι!!

Βικτωρια ολες μας ειχαμε αγχος για την γεννα, ακομη και εγω που εκανα το δευτερο. Αυτο που εκανα εγω ηταν να αδιαφορο και να μην σκεφτομαι το τοκετο, ετσι μπορεσα να συνεργαστω απολυτα με τον γιατρο μου. ειχα μια δυσκολη αλλα με την βοηθεια του γιατρου μου την καναμε ευκολη γεννα και ολα αυτα επειδη δεν αγχωθηκα και ακουγα τον γιατρο σε οτι μου ελεγε.

Εμεις ειμαστε μια χαρα και κοιμομαστε καλα εαν εχουμε το βυζακι της μαμας στο στομα. Εσεις κοριτσια πως κοιμιζετε τα μωρα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Ειρήνη & Γιάννη να σας ζήσει η μπεμπούλα! Να είναι γερή και ευτυχισμένη!

Joanaki, πρέπει να γέννησες κι εσύ με κτ την παρασκευή αν θυμάμαι καλά! Να σου ζήσει κουκλίτσα μου κι εσένα ο 2ος πριγκιπάκος σου!

Αν έχει κάποια το τηλ της Έλενας ας την πάρει να μάθουμε νέα! (έχει μέρες να γράψει).

Ά! Και ναι, το τικεράκι μου τα λέει σωστά : 40 w και 1d! (και σύμφωνα με τον υπερηχο 40w και 2d). Πάει το φράγμα των 40 εβδ. :shock: !!!

Φιλακια στις υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες! καλησπεριζω την καινουρια στην παρεα ! βικτωρια καλως ηρθες!

επειτα εχω να πω οτι ειμαι απιστευτα συγκινημενη ισως και σοκαρισμενη γεννατε μια μια και θυμαμαι στην αρχη που ηταν ακομη σπορακια στις κοιλιες μας...

ειρηνακι και γιαννη να σας ζησει το μωρο σας! να ειναι παντα ευτυχισμενη και γερη!!!!!!! γιαννη πολυ ομορφη η περιγραφη σου...

ελενακι ειμαι πεπεισμενη οτι κρατας το γιο σου στην αγκαλια σου, ξερει καμια αραγε;

εγω περπαταω περπαταω κανω τα παντα χθες το βραδυ παλι σε συναυλια ημουν αλλα η μπεμπα μου μαλλον δε θελει να βγει ακομα εχουμε καιρο ακομη

στεισυ λιγη υπομονη ακομα... μεχρι ποτε σου εδωσε περιθωριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou!!!

Emena me epiase enas apisteutos ponos (sinexomenos) poli xamila stin koilia, piga ekana tin anagki mou alla mallon den einai auto..Fovame poli twra pou ftasame sto terma lete na ginei kati anapantexo? Axxx den 3erw pali lew einai nwris gia na simvei kati alla apo tin alli den 3eris pote 8a apofasisei i zouzouna na er8ei..Agxw8ika :oops:..Zouzounaki mou ante3e 1 k po4e pame...

Victoria mou epomenws an o gios sou erwteutei tin kori mou den 8a mpeis empodio..Wraia :D..Oso gia tis klinikes 8a simfwnisw me tin samarcande eidika stin Kipro einai olkliri periousia oi xrewseis tous :evil:

Irinaki mou k Gianni na sas zisei to 8aumataki sas..Na einai panta geri k na sas kanei panta etsi xaroumenous..Na tin xereste..Wraia i perigrafi sou, o andras mou den ipirxe periprwsi na ekfrastei etsi, einai poli kleistos xaraktiras..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιαννη να σας ζησει!!!!!!πολλα φιλια στην ειρηνη και χρονια πολλα στη νεα μανουλα....της παρεας,ευχομαι χρονια πολλα επισης σε οσες εγιναν και χρονια πολλα σε οσες θα γινουν συντομα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Telika prepei na itan kriwma ipia kati gia ton pono k tsoup mesa se ligi wra eimoun mia xara..Eutixws me akouse i korasa mou :D..Ka8arisa ta mpania k tis toualetes wxx niw8w wrea pou vlepw pws arxise siga-siga to spiti mou na ginete ena pragmatiko k ka8aro spiti :) ..O george kanei to autokinitaki mou plisimo mesa-e3w k sampouan ta ka8ismata 8elei pou 8a valei tin korasa tou mesa na mirizei omorfa :)) k me tin 1i eukairia 8a mou kanei k hoover olo to spiti etsi wste avrio na sfoggarisw to spiti k apo douleies teleiwnw YIOUPII [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιαννη κ ειρηνακι να σας ζησει η πανεμορφη μπεμπουλα!!!!συγκινηθηκα πολυ χαιρομε που πηγαν ολα καλα,ειρηνακι μου τωρα ξερεις πως νοιωθω για την κορουλα μου απιστευτο συναισθημα ετσι??θα σας ξετρελανει η μπεμπουλα!!!!!!καλη λοχεια σε περιμενω να μου πεις εντυπωσεις!!!!αχ αληθεια ειμαι τοσο χαρουμενη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εστειλα μηνυματακι στην ελενα δεν μου απαντησε ακομη οποτε αναμενουμε λετε να εχουμε κ αλλο ευχαριστο νεο σημερα???λετε να ηρθε ο υπεροχος γαμπρουλης μου ο μαριος στον κοσμο???

τζοαννακι να σου ζησει το μπεμπακι!!!!!!καλη λοχεια κοριτσαρα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια μας πολλα!!!!

Σουλα μου την εχω παρει τηλ. την Ελενα τωρα και 2 μερες και σημερα αλλα δεν μου απαντησε ουτε με πηρε πισω. Περιμενουμε νεα της, ευχομαι να ειναι ολα καλα.

Εσυ τι κανεις; Πως ειναι ο καιρος εκει;

Αφρο μου καλα ειμαστε. Ο Αλεξανδρος ειναι στο μπαμπα του και θα ερθει το απογευμα. Κατι κανεις στην κορουλα σου και δεν θελει να βγει οπως και της Στευση!!

Το απογευμα περιμενω και τα πεθερικα μου να ερθουν να δουν το μπεμπη. Δυστηχως αρρωστησανε οταν γεννησα και σημερα επιτελους ειναι καλα. Λυπαμαι την πεθερα μου που περιμενε πως και πως τον εγγονο της, εχει αδυναμια στον ανδρα μου, και τον ειδε μολις γεννηθηκε και απο τοτε τπτ.

Γεννησε και η Τζοανα; Καλη λοχεια και να σου ζησει; Ο μεγαλυτερος ζηλευει;

Ανδρια προσεχε τωρα με τις αρρωστιες. Περαστικα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou se euxaristw, prosexw oso mporw alla me auto to $k@to kairo den 3ereis ti na foreseis, foraw makromanika k zestainome foraw kontomanika k kriwnw mas exei mperde4ei gia ta kala autos o kairos..

Aste pou edw k 2 meres exw apisteutes e3a4eis se simeio pou trexei idrwtas to epa8a k e4es pou eimoun stous goneis mou k pira tin piesi mou me to piesometro pou exoun ekei k itan 13 k 6 k meta apo 5 leptakia itan 10 k 6..K xtes to apogeumataki me pire mia tasi lipo8imias, mia zalada k tremane ta xerakia mou 3aplwsa sto kanape k efaga k mia sokolatitsa k mou perase..Axxx ipoglikaimia 8a itan..Mia ipertasi k mia ipotasi? :?:shock: den 3erw ti mou simvainei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι γιωργιαννα μου ειτε αυτο ειτε περιμενει να παρει ολο το μηνα, την τριτη που θα κανω και καρδιοτοκογραφο και ψαχουλεμα θα εχω μια πιο σαφη εικονα, τζοανακι καλη λοχειαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα πια εχει πολυ ησυχια εδω. Αντε γυριστε ολες με τα μωρακια σας αγκαλιτσα και να συνεχισουμε την παρεα μας.

Αφρο μου δεν εχεις και αδικο ποτε ηταν Δεκεμβρης- Ιανουαριος που πηγαμε για Β-επιπεδου και τωρα τα εχουμε στην αγκαλια μας (σε λιγο και οι τελευταιες).

Σημερα για την γιορτη της Μητερας ο Αλεξανδρος μου εφερε το δωρακι μου που το φτιαξανε στο σχολειο. Σας βαζω φωτο ειναι ενα κολιε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, διάβασα τα νέα σας αλλά δεν έχω διάθεση να γράψω..... Μπήκα να πω ένα γεια....

Sorry! Αρχίζω και χάνω το κουράγιο μου.... δεν αντέχω άλλο να μου λένε υπομονή... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά, τι κάνετε? Steicy σε καταλαβαίνω. Αλλά που θα πάει θα γεννήσεις και θα τα ξεχάσεις όλα. Πολλά φιλάκια σε όλες, να είσαστε καλά!!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XRONIA POLLA SE OLES MAS!!!POU THA PAEI THA PERASEI O KAIROS KAI THA KSANA MAZEUTOUME....ELPIZW NA HREMHSOUN TA PRAGMATA KAI NA PROLAVAINOUME NA MPAINOYME...EMENA O MPEMPHS EINAI PL ANHSUXOS....KOIMATAI ELAXISTA,OTAN DEN KOIMATAI OLO GKRINIAZEI,OLO AGKALIES THELEI,KAI KATHE VRADU MAS PAIRNEI TO KSIMERWMA MEXRI NA KOIMITHEI...PRIN TIS 5 DEN KLEINEI TA MATIA TOU!!!KI EGW EIMAI MONH DEN EXW KAMIA VOITHIA...O NIKOS PAEI GIA DOULEIA TO PRWI,OPOTE EGW KSENIXTAW KAI OLO TO PRWI EGW TON EXW MEXRI NA ERTHEI O NIKOS AP THN DOULEIA GIA NA KLEISW KI EGW LIGO TA MATIA MOU!!!!AUTA TA NEA APO EMENA!!!MHN NOMIZETE OTI SAS EXW KSEXASEI!!!ANAPOLW KAI NOSTALGW TIS APEIRES WRES POU EXW SUNOMILHSEI MAZI SAS KAI EILIKRINA MOU LEIPETE ARKETES APO ESAS!!!

PL FILIA !!!!!!KALHNUXTA!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ Χρονια μας Πολλα!!!Να χαιρομαστε τα μωρακια μας κ με το καλο να ερ8ουν στις μητερες που αναμενουν.

Κοριτσια οπως κ να χει πλεον το προγραμμα μας ειναι επιβαρυμενο,αναλογα κ το μωρο κ τις αναγκες του κιολας,σε αλλες τρωνε περισσοτερο κ σε αλλες με λιγοτερα γευματα χορταινουν,κοιμουνται κ εχεις χρονο να ασχολη8εις κ με αλλα πραγματα περα απο τις δουλειες.

Εμενα το μωρο κοιμαται πλεον ανα 2,5 ωρες αλλα οταν ξυπνησει να φαει προσπα8ω να την 8ηλαζω πρωτα κ μετα να τις δινω συμπληρωμα,βαλε κ ποση ωρα να ρευτει....την φαγαμε την 1 ωρα κ βαλε,για πλακα.

Αντρια να ζησετε με τον αντρουλη σου,με αγαπη κ πολυ στοργη για το μωρο σας που με το καλο ερχεται....

Καλη λοχεια κ στα κοριτσια μας.Γεωργιαννα μου φανταστικο το δωρο του Αλεξανδρου!!!Τυχερη εισαι που σου φτιαχνει χειροποιητα κοσμηματα,να το φυλαξεις !

Που λετε η8ελα να αγορασω 8ηλαστρο για να δω τι γινετε με το γαλα μου γτ τωρα με το συμπληρωμα το μωρο δεν χορταινε φυσικα κ δεν ξερω τι ετρωγε γενικοτερα.Μου προτεινε η Γεωργιαννα το medela αλλα επειδη 8α αργουσε να ερ8ει στο φαρμακειο κ δεν ειχα χρονο να τρεχω σε μεγαζια,μου εδωσε της chicco ενα επισης χειροκινητο...ακολου8ησα πιστα τις οδηγιες κ επι ποση ωρα προσπα8ουσα να βγαλω σταγονα αλλα ματαια...οταν ομως πιεζα με το χερι την 8ηλη εσταζαν σταγονιτσες...τι να πω,δεν ξερω τι μου γινετε.

Εχω φτασει σε σημειο πλεον να 8ηλαζω 2 φορες την ημερα ...τουλαχιστον το μωρο εχει παχυνει απο το συμπληρωμα...Τωρα το γαλα το δικο μου μαλλον 8α σταματησει τελειως.

Τελικα την βγαλαμε την 1η της βολτα το Σαββατο 4 ημερες πριν σαραντησω,σιγα μην κατσω να σκασω...καλο μας εκανε.Αυριο 8α παω για την ευχη.

Οσο για την γιορτη της Μητερας ...μου εκανε το καλυτερο δωρο...με κοιταει συνεχεια στα ματια κ σημερα μου εδωσε το πιο συνειδητο της χαμογελο,παρτα κλαμματα εγω!!!Φοβερη συγκινηση...αχχχ ειναι ωραια εμπειρια....

Σας φιλω τωρα με την 1η ευκαιρια τα λεμε παλι..... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγορασα εγω ενα της medela ηλεκτρικο αλλα το χρησιμοποιησα ελαχιστα γτ δεν ειχα καθολου γαλα....το εχω αν θες μαζι με 4 μπουκαλια για συλλογη ....εχει κ 6 μηνες εγγυηση....το ειχα παρει 87 ευρω το αφηνω 40!!!αν θες πες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...