Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΜΦΑΛΟΚΗΛΗ ΣΕ ΕΜΒΡΥΟ!!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι κ παρακαλω οποια κοπελα γνωριζει κατι για αυτο το θεμα ας μου πει γιατι απο χθες παω να σκασω!!!!!!

λοιπον,χθες που πηγα στον γιατρο κ βλεπαμε το μωρακι μου στον υπερηχο,σε καποια φαση τον ειδα να κοιταει επιμονα κ προβληματισμενος την οθονη!!!!!τον ρωτησαμε τι γινεται, τι βλεπει κ μας ειπε

πως ''το μωρακι μου εχει ομφαλοκηλη''!!!!!!!! :cry: :cry: αυτο δεν ειναι σιγουρο βεβαια θα το σιγουρεψουμε την Μ.Δευτερα που θα κανουμε την αυχενικη.ομως για να το πει αυτο παει να πει πως κατι ειδε,ισως να υπαρχει καποιο προβλημα.

δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο,απ'οτι το εψαξα λιγο (βεβαια δεν λεει κ πολλα),λεει πως ειναι μια ανωμαλια που αν υπαρχει πρεπει να γινει διακοπη της εγκυμοσυνης!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ελπιζω να μην ειναι κατι το τοσο σοβαρο ωστε να χρειαστει να γινει αυτο,κ κυριως ελπιζω να μην υπαρχει κ απλα να ειναι ο ομφαλιος λωρος!!!!!

αν γνωριζετε κοριτσια κατι γι'αυτο πειτε μου σας παρακαλω!!!!!!!

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukla mou den exw idea ti einai afto!!!ithela apla na sou grapsw giati se katalaba anxomeni!!efxomai ola na einai kala k na mi deiksei tipota anisixitiko i afxeniki!!!o Theos k i Panagia na einai plai sou kai na prosexei to mwro sou!!!!na exeis mia teleiomini egkymosini glykia mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock:

Βρε Ηλιάννα μου, τι'ναι τούτο πάλι? Παραξενεύομαι γιατί πίστευα έως τώρα ότι η ομφαλοκήλη είναι κάτι που υπάρχει στα μωράκια που έχουν ήδη γεννηθεί... Εμένα ο μπέμπης έκανε στον 1 μήνα του. Κοινώς, από το σφίξιμο που κάνουν, πετάγεται ο αφαλός έξω κ φαίνεται σαν εξόγκωμα :?

Ωστόσο, δεν είναι κάτι ανησυχητικό κ μπαίνει μέσα μέχρι το μωρό να πάει 3 χρόνων.

ελπίζω να μην είναι κάτι άλλο, όσο το μωράκι είναι στην κοιλίτσα!!

Φιλάκια κ σου εύχομαι όλα καλά! %%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζαννολινο μου σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!!οντως ειμαι πολυ αγχωμενη κ στεναχωρημενη!!!!το μονο που εχω να κανω ειναι να περιμενω να δω τι θα δειξει η αυχενικη!!!!!αλλα μεχρι τοτε.......!!μακαρι να μην ειναι τιποτα, αυτο παρακαλαω!!!!!

ντεμι μου ναι τα 'παιξα κ εγω!!!!μου εκανε φοβερη εντυπωση αυτοσε εμβρυο τοοσο μικρο. το διαβασα κ αυτο καθως εψαχνα εδω στο ιντερνετ καθως κ πως αν συνεχιστει η εγκυμοσυνη με αυτη την ανωμαλια (γιατι θεωρειτε ανωμαλια οπως η υδροκεφαλια κ.α.), οταν γεννηθει το μωρο θα πρεπει να χειρουργηθει αμεσα!!!!κ το χειρουργειο αυτο ειναι δυσκολο διοτι μπορει να μην αντεξει η καρδουλα του!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry:

τωρα ελπιζω κ παρακαλαω να μην ειναι τιποτα κ να ειναι καλα το μωρακι μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω ιδέα τι είναι..

μακάρι να μην είναι τελικά τίποτα ρε κορίτσι μου και όλα να πάνε καλά !!

φιλάκια και εύχομαι να πάνε όλα καλά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ.....ΠΙΕΣ ΛΙΓΟ ΑΓΙΑΣΜΟ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΙΝ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ.ΠΑΡΕ Κ ΑΚΟΜΑ 1 ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ηλιαννα

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μην ειναι τιποτα

και η αυχενικη να δειξει οτι ολα ειναι καλα!

κανε κουραγιο μεχρι τη μ.δευτερα που θα σε δει ο γιατρος παλι!

θα περιμενουμε νεα σου!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάννα μου γλυκιά!!! Πρέπει να φανείς ψύχραιμη και δυνατή αυτή τη δύσκολη στιγμή, γιατί όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες. Και εγώ διάβασα αυτά που διάβασες, αλλά μέσα σε άλλο φόρουμ είδα τις μαρτυρίες μαμάδων που τα μωράκια τους διαγνώστηκαν με ομφαλοκήλη, γεννήθηκαν με το καλό, και ή έκαναν επέμβαση, ή υποχώρησε απο μόνη της ( http://parents.gr/forum/showthread.php?t=61845, http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=21364 ). Κάνε υπομονή, Ηλιάννα μου, μέχρι τη διαφάνεια της Μεγάλης Εβδομάδος, γιατί τότε ο γιατρός θα έχει πληρέστερη εικόνα της κατάστασης του εμβρύου. Ανάλογα με τα αποτελέσματα της διαφάνειας, θα συζητήσετε με τον γιατρό σας και εάν χρειαστεί πάρτε δεύτερη και τρίτη γνώμη... Σε φιλώ και σου στέλνω μια ζεστή αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου!!!!!

μερεντουλα μου :YMHUG::YMHUG: σε ευχαριστω κοπελα μου!!!!!

μυριαμ μου ναι παρακαλαω απο προχθες να μην ειναι τιποτα!!!!!εχω κλεισει ηδη ραντεβου κ με αλλον γιατρο ομως για μετα το πασχα!!!οποτε πρεπει να περιμενω μεχρι την αυχενικη ,να δουμε!!!!!

γερανι μου μακαρι μακρι να μην ειναι τιποτα κ να εκανε λαθος ο γιατρος αυτος!!!!!τωρα το μονο που μπορω να κανω ειναι υπομονη μεχρι τη Μ.Δευτερα,ομως μεσα στη στεναχωρια κ το αγχος!!!!!!

μαρικακι μου το διαβασα κ εγω αυτο που μου ειπες ομως πιο πολυ το αψαξα στα ιατρικα θεματα κ συγκεντρωσα αυτες τις πληροφοριες!!!!!!μακαρι αγιες μερες που ερχονται κιολας ο θεουλης να βοηθησει το μωρακι μου κ να ειναι καλα!!!!!εννοειται πως θα παρω κ αλλες γνωμες!!!!!σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαννα μου , ποιος γιατρος σε ειδε ? ελπιζω,οποιος και αν ειναι , απλα να τα παραλεει ! εσυ κοιτα πριν πας για την εξεταση να πας εστω για λιγη ωρα στην εκκλησια , θα σε ηρεμησει.. και να κοινωνησεις ! ξερεις καμμια φορα ο Θεος μας στελνει δοκιμασιες για να τον πλησιασουμε περισσοτερο . ελπιζω να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα μου με εξετασε ο γιατρος που ξερεις κοπελα μου!!!!ομως δεν ξαναπαταω σ'αυτον το ορκιστηκα!!!!!

ο μονος λογος που πηγα ηταν οτι θα γεννουσα εδω κ θα εβλεπα 4 μερες τα παιδακια μου ωστε να μην τους λειπω τοσο!!!ομως τελος!!!!!εχω κλεισει ραντεβου κ σε αλλους δυο γιατρους εδω κ στην αθηνα!!!!!!να δουμε...!!!!,ακαρι να κανει λαθος αυτος!!!!!θα με πεθανει πριν την ωρα μου , φαινεται!!!!!!

πηγα σημερα στην εκκλησια αναψα ενα κερακι κ ηρεμησα αρκετα θα ελεγα!!!!!!!μακαρι ο θεος αυτες τις αγιες μερες που ερχονται κιολας , να προστατεψει το μωρακι μου κ να μην εχει τιποτα κ να γεννηθει γερο κ υγειης!!!!!!

σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[youtube:2imq959d]w46DGZ2oWbg[/youtube:2imq959d]

afierwmenoo koukla mou!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x

ola tha pane kala....akoy to kai pare dynamh!!!!

o Theos na prosexei to aggeloudi sou sthn koilitsa sou....!kai na to ferei ston kosmo opws tou aksizei...

filia polla kai eyxes gia mia kalh synexeia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου μωρουδενια σε ευχαριστω πολυ , σε ευχαριστω για ολα κοριτσι μου!!!!!!!!!!

με συγκινησες πολυ!!!!!!!!

σου ευχομαι μονο τα καλυτερα απο δω κ περα!!!!!!!τα καλυτερα κ τιποτ'αλλο!!!!!!!!

:x:x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου ηλιαννα δεν ξερω τι ειναι ακριβως η ομφαλοκηλη στα μωρακια κ δεν εχω καποια συμβουλη να σου δωσω....ηθελα μονο να σου ευχηθω να πανε ολα κατ'ευχην κ με τη βοηθεια της παναγιτσας να μην ειναι απολυτως τιποτα!!!!!ευχομαι ο γιατρος να εκανε λαθος.....!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδριανα μου καλη σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!!!!!!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΝΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟς Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!!!!!!!!δεν υπαρχει καμια οφαλοκηλη κ το μωρο μου ειναι πολυ καλα κ δεν εχει τιποτα απολυτως!!!!!!

ειμαι πολυ ευτυχισμενη!!!!!!!μου εφυγε ενα μεγαλο αγχος κ μια μεγαλη στεναχωρια που ειχα ολες αυτες τις μερες!!!!!

ευχαριστω πολυ παναγιτσα μου που βοηθησες το μωρακι μου , που εισαι διπλα του κ δεν το αφησες να μου παθει κακο!!!!!!!!!!

ειμαι πολυ συγκινημενη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο!!!

χαιρομαι πολυ για σενα..

και πολλα :evil::evil::evil::evil: στον γιατρο σου!!!

Καλη συνεχεια με την εγκυμοσυνη και αλλη τετοια τρομαρα να μη παρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!!!!!!!να ειστε ολες καλα κ με το καλο τα μωρακια σας ευχομαι!!!!!!!

τελικα ναι ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!!!!!αυτος θα με πεθαινε απ'τη στεναχωρια κ το αγχος!!!!!!!

ουτε να τον ξαναδω δεν θελω τον μ@λ@κ@!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι παιδια ευτυχως ολα καλα πλεον!!!!!!! αφου αλλαξα γιατρο ελπιζω να μην γινει τιποτ'αλλο κ περασω παλι τετοια στεναχωρια!!!!!!!!! οσο για αυτον τον ξεφτιλα τον γιατρο.... :twisted::twisted:

οπου σταθω κ οπου βρεθω μονο τα χειροτερα θα λεω!!!!! :twisted:

μαρακι μου σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!!!να εισαι καλα κ με το καλο το μωρακι σου γλυκια μου!!!!!!!

γιωργο μου ναι ευτυχως ειναι καλα το μωρακι μου!!!!!!!ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!

με το καλο σε λιγες μερες να κρατησετε το μωρακι σας στην αγκαλια σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΛΑΞΕΣ ΤΟΝ ΑΛΗΤΗ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΘΗ ΝΤΡΟΠΗ.....ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποποοο βρε Ηλιαννακη μου παρακαλαγα να ειναι οολα καλααα!!Αχ τι τελειααα τι τελειααα ετσι πρεπει φυσικα να περνουμε και αλλες γνωμες δεν μπορουμε να μενουμε σε μια...!!!Αχ τι καλα νεα ειναι αυτααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...