Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας φιλεναδες! Να ευχηθω στη Σοφουλα μας κι απο εδω να ειναι χιλιοχρονη!

Βρε κοριτσια σας βλεπω να παραπονιεστε για τη συνδεση στο μαμμυ, εχετε δοκιμασει να μπειτε μεσω Mozzila; εμενα με συνδεει αμεσως και τρεχει σφαιρα η σελιδα.

Μαιρη αγορι τελικα; απο κει το πηγε αποδω το εφερε....δε θα τη βαλετε ουτε τωρα τη φουστα; εσυ βλεπω πηρες φορα!! Απο τωρα κανονιζεις για τριτο; για εμενα δεν υπαρχει αυτη η περιπτωση. Αν τη βγαλω καθαρη δηλαδη και γλυτωσω τη μητρα μου, ουτως ή αλλως το 3ο παιδι δεν ηταν ποτε στα σχεδια μου. Εχω συγκεκριμενη θεωρια επ'αυτου που μπορει να ειναι λαθος αλλα την υποστηριζω και την ασπαζομαι θερμα απο εφηβη ακομα.Θελω τα παιδια μου να λαβουν οποιαδηποτε παροχη και μορφωση που ειχαμε κι εμεις ως παιδια, που δε στερηθηκαμε τιποτα, με γλωσσες, πιανο, μπαλετο, και αλλες δραστηριοτητες. δε γινεται να ειμαι εγω πιο μορφωμενη απο εκεινα. Με την υπαρχουσα λοιπον οικονομικη κατασταση μονο σε 2 παιδια μπορω να παρεχω κατι τετοιο. Ευχομαι δηλαδη...γιατι με περαιτερω μειωσεις δεν ξερω...αλλα προς το παρον οι δυνατοτητες ως εκει πανε.. Οποτε...δεν....

Λοιπον κοριτσια εχω αρπαξει ενα κρυωμα που με εκανε να ξεχασω ακομα και τη λυπη μου γι'αυτο που μου συμβαινει. Απιστευτος πονολαιμος που προσωρησε μεχρι και τα αυτια, δεν μπορω ουτε νερο να καταπιω, εμετοι...πυρερος...χαλια σας λεω. Κυκλοφορω με μια θερμοφορα κολλημενη στο αυτι και λαιμο και σημερα ο γυναικολογος μου εδωσε αμοξιλ, μη τυχον και κατεβει στους νευμονες κι εχουμε κι αλλα. Ελπιζω να κοιμηθω αποψε γιατι εχω φεξει απο την Τεταρτη αϋπνη. Το μονο καλο ειναι οτι εχασα κανενα κιλακι και ειμαι πιο ανετη ;) Η κακομοιρα η Γλυκεριαννα με βλεπει με τη θερμοφορα και σπαραζει στο κλαμα. Δεν μπορω και να μιλησω και εχει καταστενοχωρηθει το μωρο μου. Τωρα την πηρε ο Κωστας να πανε λιγο στα ξαδερφια της να αλλαξει περιβαλλον να μη με βλεπει και κλαιει. Ολο ερχεται και με φιλαει στο μαγουλο εκει που κοιμαμαι...ειναι πολυ τρυφερουδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φιλες...καταφερα να συνδεθω!!!Αρχικα ευχαριστω για τις ευχες Αθηνα μου..και απο εδω!Τριανταρισσα αυτη ειναι η αληθεια...αν και χθες περασαμε σουπερ...σημερα ειμαι χαλια!!

Η Αλεξ το πρωι εκανε εμετο και ολη μερα ειχε απιστευτη ατονια!Ο Κωστας ΚΛΑΣΙΚΑ με αγχωσε τρελα την πηγαμε στη παιδιατρο δοξα το Θεο δεν ειδε τπτ ανησυχητικο!Ευτυχως το απογευμα ηταν σουπερ τωρα ομως παλι επεσε και νυσταξε!Τι να πω?Ισως κουραστηκε πολυ ολη μερα χθες πηγαμε allou κουνιες μετα ηρθαν οι φιλοι μας και λυσσαξε κυριολεκτικα..ισως και η τουρτα που εφαγε τι να πω!Mακαρι Παναγια μου να περασουμε μια ησυχη νυχτα και αυριο να ειναι καλα!

Με τρελενει ο Κωστας βρε κοριτσια!Μεχρι και το περπατημα της τσεκαρε να καταλαβετε!Μετα με βαζει σε ενα τριπακι...βρε λες να εχει δικιο και να μην ειναι ενας εμετος μονο..βρε λες...βρε λες...ειμαι και φοβιτσιαρα και τα χανω!

Τες πα...Μαιρουλα τι καλα αγορακι...μπορει να μη αγορασεις προς το παρων φρουφρου και tutu αλλα θα ακουστει το ονομα του μπαμπακα σου..και σιγουρα θα ειναι πολυ περηφανος και για σενα και για τα εγγονακια του!

Αθηνα εμεις τα ειπαμε...η ιωση σου ελειπε βρε κοριτσι!!Think positive και ολα θα πανε καλα!!!Θα γεννησεις με το καλο μια ακομη φουσκιτσα και ολα αυτα θα ειναι μια αναμνηση!!!Ουτε αιμα θα χρειαστει..ουτε προβλημα θα εχεις...ε και στην τελικη ξεκουραααααασου τωρα γιατι μετα θα τρεχεις πανικοβλητη!

Παω να ξαπλωσω διπλα στο λουλουδακι μου!!Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες μου! Μου λειψατε παρα πολύ……

Εμενα η μια γκαντεμια διαδεχοταν την άλλη! Αρχικα χαλασε το κινητο μου που μπορουσα να μπαινω στο mammy και μετα τα εφτυσε και το laptop. Ευτυχως το κινητο ηταν μεσα στην εγγυηση το laptop δυστυχως όχι Μετα από πολύ ψαξιμο και βαση των αναγκων μας πηραμε ένα netbook σε αρκετα καλη τιμη (προσφορα!!!) :D Έχω χασει επεισοδια βεβαια ;)

Εμεις ειμαστε μια χαρα. Αυτήν την εβδομάδα εχουμε εμβολιο και τον σχετικο ελεγχο. Από λογακια λεμε τα δικα μας και αρκετα κατανοητα και από ζουζουνιες πλεον άλλο τιποτα. Όλα τα πειραζουμε και σε όλα κολλαει το «γιατι?»! :D:D:D Το μεμε έχει τελειωσει εντελως πλεον και ουτε που το θυμαται. Το θεματακι με το νανουρισμα συνεχιζεται αλλα που θα παει θα το στρωσω.Επισης, επιτελους δηλαδη, κοιμομαστε ολο το βραδυ. Βεβαια πριν κατι βραδια κατά την 1 τα μεσανυχτα λογομαχουσε το ζευγαρι που μενει κατω από εμας και η μικρη ξυπνησε πανικοβλητη μεσα στα κλαματα. Νομιζε ότι τσακωνομασταν εμεις.Επρεπε να δει τον μπαμπα της, να δωσουμε φιλακια να της πουμε ότι εμεις κοιμομασταν ,ότι την αγαπαμε πολύ και οι δυο για να ηρεμησει. Βεβαια κοιμηθηκε μετα από αρκετη ωρα αλλα δεν ηταν και λιγη η ταραχη της!!!! :roll:

Κατά τ’αλλα επιβιωνουμε…. Σε 10 μερες περιπου θα φυγουμε για το χωριο(Πυλο) για να μαζεψουμε ελιες. Ας ελπισουμε ότι θα χασω και κανενα κιλο! Θα επιστρεψουμε λιγο πριν τα χριστουγεννα και θα ξαναφυγουμε για το πατρικο μου αυτή τη φορα( Αμαλιαδα). Μπας και πουλησουμε καθολου λαδι για να εχουμε να φαμε με τους τρελλους που εχουμε μπλεξει!

Αθηνουλα μου διαβασα και τα νεα σου και η αληθεια είναι ότι δεν είναι και από τις ευκολες εγκυμοσυνες…. Θετικη σκεψη χρειαζεται όμως και όλα θα πανε μια χαρα. Θα δεις ότι δεν θα χρειαστει τιποτα και όλα αυτά θα είναι μια αναμνηση. Ξεκουρασου κουκλα μου γιατι το χρειαζεσαι :YMHUG::YMHUG:

Σοφακι μου γλυκο χρονια σου πολλα! :-*:-* Είναι καλα και τα τριαντα! Ρωτα και εμενα που τα έχω περασει προ πολλου!!!!

Μαιρη τι καλα που είναι αγορακι! Θα έχει και ο Χριστοφορος αδερφουλι! Ευχομαι στο τριτο κοριτσι!

Φιρφιρικο, Νανα, Κικη πολλα φιλακια! Και σε ολες εννοειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!

με το μανεκεν κ την τρελονανουκα τα λεμε αλλα εσας σας εχω χασει λιγο...

καταρχην Αθηνουλα μου μην αγχωνεσαι καρδια μου..οι γιατροι παντα τραγικοποιουν τις καταστασεις σαφως κ ειναι καπως αυτο που σου συμβαινει αλλα ολα καλα θα πανε θα δεις! ειναι μια μανουλα στις μαμαδες χριστουγεννων που ειμαι που ειναι εγκυος στην νεραιδα της οπως κ εσυ ειναι το τριτο της κ στις προηγουμενες 2 λοιπον ειχε ακριβως το ιδιο θεμα κ το εχει κ τωρα. φυσικα ενα αγχος το εχει αλλα το εχει ξαναπερασει εκεινη γενναει φυσιολογικα κ δεν βγαινει ο πλακουντας κ χρειαζεται να της τον βγαλουν με τα χερια καθε φορα με κινδυνο να αφαιρεθει κομματι μητρας οπως ηδη ξερεις αλλα τιποτα δεν εχει συμβει απλα σου λεει ο γιατρος σου οτι θα υπαρχει διπλα το αιμα κλπ γιατι ετσι πρεπει.κακως σε τρομαζει τοσο πολυ κατα την γνωμη μου εισαι εγκυος δεν πρεπει να στο κανει αυτο.ας κανει αυτος αυτα που πρεπει κ ας αφησει σε σενα να χαρεις την εγκυμοσυνη σου...περαστικα σου κιολας μωρο μου..αυτο ελειπε τωρα μονο... :(

Μαιρουλα γιοκαρος again??? ωραια θα ειναι!!! εγω ελεγα παντα θελω 2 κορες αλλα αν κανω αγορι θελω κ το δευτερο το ιδιο για να ειναι πιο κοντα μεγαλωνοντας κ να τα λενε..οταν λεω στον Κωστη οτι καλυτερα να ειναι αγορι κ το δευτερο οταν πρωτα ο Θεος βαλουμε μπροστα παθαινει εγκεφαλικο!!! ηθελε παντα κοριτσια με το ηρθαμε σπιτι απο την κλινικη λεει στην μαιμου μας αντε Βασιλη μου θα σου κανουμε κ την αδερφουλα τωρα!! 4 ημερων το παιδι μας!! κ δεν εχει σταματησει να το λεει ποτε!!

εν τω μεταξυ μεχρι την β επιπεδου στον Βασιλη μας ελεγε οτι ειναι κοριτσι!!! παμε καποια στιγμη Αθήνα κ λεω δεν παω στον γυναικολογο που ειχα εκει τοσα χρονια να δω λιγο το σπορακι μου να μου πει κ αυτος που του εχω τρελη εμπιστοσυνη αν ειναι ολα οκ ? κ παω κ του λεω ειναι κοριτσακι κ μου λεει ΤΙ????? ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ 10 ΚΙΛΑ Π@Π@ΡΙΑ χαχαχαχχχα (ετσι μιλαει) θα χασω οτι θελεις λεει αν κανεις την β επιπεδου κ ειναι κοριτσι κ το λεω στον Κωστα κ εκεινος κοιταγε ροζ κουνιες κ τα πηρε!!! με τον παλιογιατρο λεει που τον εχεις κ αδυναμια δεν ξερει τι του γινεται!! :lol: κ παμε Γιαννενα για την εξεταση κ μας λεει ΑΓΟΡΑΡΟΣ!!!! σοκ επαθε!! αυτη η μικρη ιστορια μας...

Σοφιτσα χρονια πολλα ρε γρετζομόντελο!! μπουχαχαχαχα

ειχαμε γενεθλια με το Σοφακι με διαφορα μιας μερας αλλα εγω δεν μπηκα ακομα στα τριαντα!! :D:lol::mrgreen:

εχω κ μια τενοντιτιδα στο χερι κ με ταλαιπωρει..ειναι απο το πολυ σηκωμα του μικρου..παει το χερακι μου....τα επαιξε!

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα καλησπερα τι κανετε φιλες?

Εμεις μια χαρα δοξα το Θεο!Η Αλεξια επιτελους κανει χοοο ψιιιι(ροχαλητο δλδ..οταν τη βαζω για υπνο και δεν κοιμαται κανει ψεματα πως ροχαλιζει :lol: ).Εμενα με εχει πιασει ενα αγχος με τη δουλεια!Ψαχνω ψαχνω αλλα τπτ!Ταμειο μεχρι το Φεβρουαριο μετα...???Τες πα ας μη τα συζηταω και πολυ γιατι με πιανει παλι...που παμε...τι θα γινουμε...κτλ!

Αθηνα πως εισαι κοριτσι?Πως τα πας με την ιωση?Η φουσκα?

Ιωαννα welcome back!!!Kαλε τι ομορφιες η Δαναη...αλλαξε το κοριτσι!Κοπελα σωστη! :D Εσας λογομαχουσαν στις 1...εμας χθες στις 2 εσπαγαν το σπιτι!!Φωνες κακο...ασε!!!Καλε τι κιλο να χασεις???Πλακα κανεις και εσυ?Στη φωτο ησουν σουπερ!

Τσ τσ τσ μανεκεν μου.....μας ποσταρες????Θα γινεις 30 του χρονου ατιμη και θα δεις τι θα παθεις!!!!!!!!!Θα σε ξεφωνησω ΠΑΝΤΟΥ απο fcb μεχρι mammy και οι αφιερωσεις θα πεφτουν βροχη!!!Τι του χρονου δλδ σε ενα 5μηνο τι θα λες μαρη βρωμιαρα οτι εισαι 29 και μισο??????????

Γκαστρουλα φιλακια ματς μουτςςςςςςςςς!!!!!!!!!

Φιλεναδα [smilie=headbang.gif] :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες μου τι κανετε?Εγω δυστυχως οχι καλα!Χασαμε το παππου μου και αυριο ειναι η κηδεια του!Η μαμα μου ηταν 17 χρονων οταν γεννηθηκα και η γιαγια και ο παππους με μεγαλωσαν μαζι της!Ηταν εκει κατα τη διαρκεια ολης της παιδικης μου ηλικιας και μετα φυσικα!Καθε Παρασκευη ανυπομονουσα να παω για σκ στη γιαγια και στον παππου!Βολτες, παιχνιδια, μπανια, εκδρομες παντου μαζι τους!

Φυσικα εφυγε σε ηλικια 82 ετων και ειχε ζησει καλα αυτη ειναι η αληθεια!Δοξα το Θεο μεχρι σημερα δεν εχω χασει καποιον αλλο τοσο αγαπητο μου και ομολογω πως θα ηθελα αν γινεται να κοιμηθω σημερα και να ξυπνησω την Τριτη που ολα θα εχουν τελειωσει!

Ευτυχως Παναγια μου που εχω και το λουλουδακι μου και με ηρεμει!Φετος δυστυχως ηταν μια πολυ δυσκολη χρονια και για τη δικη μου οικογενεια αλλα και για του Κωστα!Συγνωμη αν σας ψυχοπλακωσα βρε φιλεναδες...Το παιζω πολυ ανετη για τη γιαγια και τη μαμα μου!

Αθηνουλα πως εισαι εσυ?

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδια μου! Επιτελους καταφερνω να μπω.

Σοφουλινι μου....ειναι 2 το πρωι, αλλιως θα σε επαιρνα τηλ. Συλληπητηρια πουλακι μου.. Να ζησετε να τον θυμαστε τον παππουλη. Δεν εχει σημασια η ηλικια, οταν φευγει ενας ανθρωπος ειναι παντα το ιδιο, ανεξαρτητα αν ηταν πληρης ημερων. Απλα αυτο σε κανει να λυπασαι για πιο λιγο καιρο. Τωρα το σοκ ειναι μεγαλο ομως. Τι να πω....

Φιριφιρικο μου ενα μεγαλο ευχαριστω γι'αυτο που μου ειπες, με ξαλαφρωσες λιγο. Η αληθεια ειναι οτι πλεον κι εγω πιστευω οτι πολλα μου ειπαν για την περιπτωση μου. Καποιες απλες συστασεις για προσοχη θα ηταν αρκετες. Τα αλλα ηταν εκ του περισσου και πιο πολυ με τρομοκρατησαν παρα κατι αλλο. Πες κανενα νεο απο τον Βασιλη σου!

Ιωαννα μου μεγεια το γκατζετακι. Τυχερη εισαι που εχετε τις δικες σας ελιτσες, μια χαρα το σπιτικο λαδι. Πολυ ενοχλητικο αυτο που λες με τους καυγαδες των γειτονων, ποσο μαλλον οταν παρεμβαλλονται απλως τοιχοι. Ποσο υπομονη να κανεις και να μην τους τα χωσεις;; Δεν ξερω...τα παιρνω με τετοια γαϊδουρια.

Μαιρη πως πανε οι κλωτσιες; Τι κανει το μεγαλο το αντρακι σου;

Εμεις κοριτσια πηγαμε παιδιοδοντιατρο για πρωτη φορα την περασμενη Δευτερα. Καταπληκτικη! Το ειχα μεγαλο αγχος πως θα αντιδρασει η φουσκιτσα αλλα ηταν τοσο καλη η γιατρος που εκλαψε ισα για την τιμη των οπλων. Οποια χρειαστει καποια στιγμη τη συστηνω ανεπιφυλακτα. Λιγο τσουχτερη βεβαια, αλλα ειναι και ειδικοτητα που δε βρισκεις και παντου. Μας εδωσε κι ενα σορο συμβουλες για το πλυσιμο, για το κοψιμο μπιμπερο και πιπιλας...πολλα πολλα. Κι ενα ιατρειο παιδικη χαρα, δε ξεκολλαγε η Γλυκεριαννα!

Κατα τα αλλα λογακια πολλα...τωρα εχει αρχισει να μαθαινει και λογια απο αγαπημενα τραγουδακια. :lol: Λεει τις τελευταιες συλλλαβες καθε στροφης! Πολυ γελαω με αυτο. :lol: Ο Κωστας ειναι σε απεργια 2η βδομαδα οποτε ειμαστε ολη η οικογενεια συνεχεια στο σπιτι και το εχει καταχαρει το παιδι. Βεβαια καλυτερα να μην ημασταν...αλλα τι να κανουμε τωρα. Παιρνουμε τη θετικη πλευρα του θεματος.

Εμενα με εχει κοψει λιγο η αϋπνια...αφου ο Κωστας με πειραζει, μου λεει να πιασω καμια νυχτερινη δουλεια να μν πηγαινει και τζαμπα τοσο ξενυντι. Ξυπναω περιπου στις 2 παντα απο παρα πολυ κακα ονειρα που με ταραζουν και ξανακοιμαμαι κατα τις 7-8 το πρω, δηλ δεν κοιμαμαι, ψιλοχουζουρευω μεχρι τις 9 και οπως καταλαβαινετε εχω φεξει λιγο.

Στολισα και δεντρακι σημερα....η μαμα μου δηλαδη, εγω εχα το προσταγμα και το γενικο ντεκορ. Δεν μπορω να πω οτι η Γλυκεριαννα ξετρελαθηκε, μαλλον το φοβηθηκε το δεντρο ετσι θεορτατο που ειναι και πιο πολυ φοβηθηκε τον Αη Βασιλη που εβαλα μπροστα του, μια κουκλα περιπου στα 50εκ. Απο μακρια το κοιταγε, πηγε λιγο κοντα να τη φωτογραφισω κανοντας οτι και καλα στολιζει και μετα οπου φυγει φυγει, εβλεπε με τον πατερα της ποδοσφαιρο. Μονη μου την πηρα τη χαρα :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες μου!!!!!!!

Έχω ψιλοχαθεί αλλά με τις εργασίες του σπιτιού και τον χαμό που επικρατεί είναι λίγο δύσκολο να μπαίνω.

Σοφάκι μου τα συλλυπητήρια μου κοπέλα μου... να ζήσετε να τον θυμάστε.... είναι δύσκολο αλλά σιγά σιγά με τον καιρό θα μαλακώσει ο πόνος σου.... να τον θυμάσαι πάντα γελαστό και με πολύ αγάπη!

Να ευχηθώ και στις Σοφούλες μας, έστω και αργοπορημένα, Χρόνια Πολλά!!!! :-*

Βρε Φιρφιρί μου....ακόμα το σηκώνεις συνέχεια το σκατούλι σου;;; Θυμάμαι και πέρυσι που πονούσε πάλι το χεράκι σου από το σήκωμα του Βασιλάκη.... πρόσεχε τώρα που είσαι ακόμα μικρή (ακόμα στην 2η δεκαετία είσαι! :lol: όχι σαν εμάς τις γραντζόλες! ) μην σου μείνει κανένα θεματάκι αργότερα.... να μου τον φιλήσεις τον ζουμερό αντράκο σου!

Σοφία μου πολύ πλάκα η Αλεξία ε; χαχα! Και μόνο που σκέφτομαι πως ροχαλίζει στα ψέματα γελάω! Χαχα! Μου φαίνεται πως είναι μεγάλη ζουζούνα!

Αθηνά μου τί ωραία που στολίσατε το δέντρο!!!!! Καλέ δεν χαίρεσαι που δεν το πλησιάζει η μικρή;;;; Δεν έχεις το φόβο να μην σου το ρημάξει! :D Τραγουδάτε και εσείς ε; χάχα! Να φανταστώ κιόλας ότι χορεύει όταν τραγουδάει;;;; χάχα! Απίθανη! Φιλάκια στο σποράκι και ξεκούραση ε; Όσο για την αϋπνία είχα και εγώ στις εβδομάδες που βρίσκεσαι τώρα και είχα μεγάλο θέμα....αλλά ευτυχώς μετά την 20η εβδομάδα ήρθαν ξανά οι υπέροχες ... υπνηλίες! χάχα!

Ιωάννα μου πάει η κουκλίτσα σου είναι έτοιμη για παντρειά! :lol: Καλέ ολόκληρος κορίτσαρος έγινε! Φτού φτού!

Νανά μου η μικρή γλωσσού τι κάνει;;;; Φιλάκια στα μπουτάκια της!

Εμείς όπως σας είπα δεν έχουμε τελειώσει με τις εργασίες στο σπίτι... ΑΚΌΜΑ. Έχουν παίξει τα νεύρα μου και πολλές φορές με βγάζουν σε κλάματα... μα είναι τόοοοσο μ@@@κας και αναίσθητος ο τζακάς που μου έρχεται να τον πλακώσω στο ξύλο. :twisted: Μας δουλεύει τόσο καιρό και τώρα έχει εξαφανιστεί από τηλέφωνα και από το μαγαζί του. Βρήκαμε τον πατέρα του και συνεννοηθήκαμε να έρθει εκείνος να τελειώσει την δουλειά του κανακάρη του. Και δεν με νοιάζει τίποτα άλλο, αλλά έχει πάρει σαν προκαταβολή πολύ περισσότερα χρήματα από τις εργασίες που έχει κάνει ως τώρα. Διαφορετικά θα τον είχαμε διαολοστείλει και θα φωνάζαμε κάποιον άλλο. Τεσπα... υποτίθεται ότι αύριο θα έρθουν... για να δούμε.

Ο Χριστόφορος είναι αστέρι! Μιλάμε σχεδόν τέλεια και κάνουμε φοβερούς διαλόγους! χαχα! Λέει και αρκετά τραγουδάκια ολόκληρα χωρίς να τον βοηθάω! Η μόνιμη φράση που εγκαταστάθηκε τον τελευταίο καιρό στο στοματάκι του είναι "τί είναι αυτό μανούλα;;; " Μα ρωτάει συνέχεια! Ότι πέσει στο μάτι του ακόμα και ένα σκουπιδάκι τόσο δα μικρό, πρέπει να μάθει τί είναι και πως το λένε! χαχα! Αυτό που με εντυπωσιάζει στα παιδιά αυτής της ηλικίας είναι πως όταν τους πεις 1 φορά κάτι δεν το ξεχνάνε με τίποτα! Εμ βέβαια ο σκληρός τους είναι ακόμα αδειος και μαζευουν πληροφορίες....οχι σαν εμάς που έχουμε προσθέσει και 2ο και πάμε και για αναβάθμιση! :lol::lol:

Πήγαμε και παιδίατρο μετά από 4 μήνες, και είμαστε 12,5 κιλά και 89 πόντους! Μια χαρά μας βρήκε!

Με την εγκυμοσύνη δόξα το Θεό όλα πάνε καλά, μόνο που η δεξιά μου μητριαία αρτηρία έχει λίγο ανεβασμένη πίεση και πρέπει να το παρακολουθούμε λίγο στενότερα. Αλλά οκ όλα καλά. Επίσης επειδή το μωράκι βγαίνει 13 μέρες μεγαλύτερο θα κάνω την μεγάλη καμπύλη ζαχάρου σε 2 εβδομάδες και δεν ξέρω πως θα την παλέψω 3 ώρες στο νοσοκομείο σε μια καρέκλα καθισμένη.... με σταυρόλεξο ή κάποιο βιβλίο θα την βγάλω... Να σας πω κιόλας ότι έχω μεγάλη κοιλιά και κλωτσάει αρκετά δυνατά κάποιες φορές, συνήθως όταν πλένω πιάτα και πιέζω άθελά μου την κοιλιά στο νεροχύτη, το ενοχλώ το πουλάκι μου! Εχω αρχίσει να πρήζομαι από τώρα.... στον Χριστόφορο παρόλο που δεν είχα πάρει τρομερά πολλά κιλά (15 περίπου) είχα γίνει σαν αερόστατο! Ε, μάλλον και σε τούτο εδώ κάπως έτσι θα καταλήξω! Έχω πάρει μέχρι στιγμής 4,5 κιλά αλλά θέλω να μην πάρω συνολικά πάνω από 10.... λίγο αδύνατο έτσι που μου άνοιξε απότομα και ξαφνικά η όρεξη, αλλά θα το προσπαθήσω....

Ουφ... πολλά είπα πάλι! Εμ...τόσο καιρό που είχα να γράψω δεν πιστεύω να είχατε και απαιτήσεις ε; :lol:

Φιλιά πολλά σε όλες και στα κουκλάκια σας!!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΟΧΑ!!!!

Αθηνουλι μου χαιρομαι που ηρεμησες λιγακι!! δεν ηταν σωστο που σε τρομοκρατησε ετσι αλλα ειναι μερικοι γιατροι που το εχουν αυτο.κ ο δικος μου ετσι ειναι.πριν την β επιπεδου μου ειχε πει πως βλεπει λιγα τα αμνυακα υγρα κ μου ειπε τι μπορει να σημαινει αυτο κ ειχα παθει σοκ! μεχρι να κανω την εξεταση κ να μου πει ο αλλος ο γιατρος πως ολα ειναι οκ ουτε να κοιμηθω δεν μπορουσα απο την στεναχωρια μου...ηρεμησε κοπελαρα μου κ ολα καλα θα ειναι!! οσο για την μικρη σου ειναι απολαυση!! εμενα παλι δεν το φοβαται καθολου το δεντρο ισα ισα το αντιθετο κιολας...το βασανιζει καθε μερα :lol: το εχω δεσει κ 2 σημεια γιατι στανταρ θα το εριχνε κατω! ειναι μαιμου ονομα κ πραγμα!! εχει δε, συνηθισει τοσο πολυ που τον λεμε μαιμου κ αν καμια φορα τον μαλωσω κ ξεχασω να τον πω μαιμου στο τελος το λεει μονος του!! :D κ δυνατα κιολας!!

Μαιρη μου ο Χριστοφορος ειναι πολυ μπροστα! φτου φτου το μαναρακι!! σαν μεγαλο παιδακι μιλαει! εμενα δεν μπορω να πω συννενοητε αλλα οχι ετσι σας εσας. την Κυριακη που πηγαμε εκκλησια ο παπας που συνηθως του δινει την θεια κοινωνια ελειπε κ ηταν ενας αλλος κ μολις πλησιασαμε κοντα δυνατα λεει στα μουτρα του παπουλη με το δαχτυλο να τον δειχνει άλλο παπα! ναι του λεει ο παπας αλλος ειμαι ανοιξε το στοματακι σου τωρα κ γελαγε ολη η εκκλησια! κατα τα αλλα οπως λες η μνημη τους ειναι φοβερη! εχω βρει μπελα με τα παραμυθια,του λεω καμια φορα κ επειδη το βγαζω απο το μυαλο μου μετα δεν το θυμαμαι ακριβως..εκεινος ομως???? ασε! ναι τον σηκωνω ακομα γιατι εσεις(καλα τωρα εισαι εγκυουλα) δεν τα σηκωνετε αγκαλια? απλα εμενα τα χερια μου εχουν προιστορια κ τενοντιτιδες κ κακωσεις οποτε ειναι αρκετα πιο ευαλωτα κ ειναι κ βαρυς ο μικρος μου οποτε ηρθε κ εδεσε!!

Σοφακι μου...τα λεμε εμεις..μια αγκαλια μονο μωρο μου :YMHUG::x

τι δωρο λετε να παρετε στα μαμουνια φετος? θελαμε να του παρουμε κατι καλο μιας κ ειναι 3 σε ενα.αγιος Βασιλης-πρωτοχρονια ειναι η γιορτη του κ 23 γεναρη τα γενεθλια κ λεγαμε παιχνιδι αλλα εχει πραγματικα παρα πολλα μικροπαιχνιδακια ειδικα αυτα τα μικρα ζωακια..ενας χαμος γινεται στο σπιτι δεν ειναι κ το δωματιο του κατω επειδη ειναι μεζονετα το σπιτι κ δυστηχως τα εχω οοοοοολα στο σαλονι..εχουν σπασει τα νευρα μας.κ ειπαμε τελικα να του παρουμε βιβλια-παραμυθια,εχει κ τετοια αρκετα αλλα οπως κ να το κανεις τα βιβλια ειναι παντα βιβλια κ οσο μεγαλωνουν τοσο πιο πολυ καταλαβαινουν κ τα βοηθανε σε πολλα.οποτε μαλλον καταληξαμε εκει..εσεις για πειτε τι θα παρετε?

Μαιρουλα ειναι να μην μπλεξεις με κακο μαστορα.εμεις εχουμε μπλεξει με εναν τεμπελαρα αλουμινα απο τον ιουλιο να ερθει να βαλει τα αλουμινια κ ακομα δεν εχει ερθει. πηγε κ ο ιδιοκτητης απο εκει κ τα εχωσε κ ειπε πως θα ερθει την αλλη εβδομαδα αλλα αυτο το εχει πει ως τωρα 124367 φορες....

αυτα κοριτσακια μου! φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου και σας ευχαριστω για τα γλυκα σας λογια!<3

Αχ βρε Μαιρη αν ο μαστορας ειναι γαιδουρι...εμπλεξες και καλα ξεμπερδεματα!!Καλα ο Φοφορος ειναι σετακι με τη Χρυση στο μπουρου μπουρου!!!Καλα η καμπυλη ειναι αισχος!Ξερω ομως οτι τωρα εχει βγει μια σκονη με γευση σοκολατα και ειναι καλυτερη..αν φυσικα σου αρεσει η σοκολατα...γιατι εμενα δεν!!

Αθηνα δικιο εχει το μανεκεν για το γιατρο!Εδω σε ειχε φρικαρει πριν καν κανεις τον υπερηχο!!Κουλ και ολα θα πανε καλα!Για δωσε μας πληροφοριες για την οδοντιατρο!Ακριβως αυτη τη συζητηση ειχαμε με τον Κωστα χθες...ποτε θα την παμε οδοντιατρο και οφθαλμιατρο..

Βγαινω μου χτυπανε...τα λεμε μετα φιλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες! Τι καμετε σημερα; εμεις την εχουμε βγαλει σπιτι με παιχνιδια -τραγουδια-παραμυθια...καθημερινοτητα δηλδη :D

Μαιρη πραγματικα ομως γιατι τον πληρωσατε;;;;;;;; δεν δινουν λεφτα σε μαστορα πριν τελειωσει εξ ολοκληρου τη δουλεια του!!!! ΝΟΜΟΣ!!!! Εχεις κανει κοιλιτσα; εγω παλι τιποτα. Αμα φοραω και κανενα λιγο φαρδυ ρουχο ουτε που φαινομαι. 3 κιλα εχω παρει μεχρι τωρα. Και το φοβομουν γιατι στην αρχη ειχα κατι πεινες τρελες, αφου νανουριζομουν με το να σκεφτομαι φαγητα :lol::lol::lol: Οποτε ειχα τη φοβια οτι σε αυτη την εγκυμοσυνη θα γινομουν....αγνωριστη...αλλα ευτυχως συμορφωθηκα!

Σοφουλινι στο μεγαρο μουσικης ειναι, Β.Ολγας δηλαδη, με μετρο πας. Για περισσοτερες λεπτομερειες και αν το αποφασισεις παρε τηλ. Οφθαλμιατρο γιατι; Εχετε κανενα ιστορικο; Γιατι εγω φοραω γυαλια αλλα δεν εχω σκεφτει να την παω απο τωρα. Δεν μπορω να φανταστω πως θα την εξετασουν.. Και δε νομιζω οτι εχει και κατι..αμα ειναι θα φαινοταν.

Φιριφιρικαινα ατελειωτο κουκλι ο Μπιλ!!!! Εχετε αρχισει κι εσεις με μαρκαδορους και ζωγραφιες;; Της Γλυκεριαννας της αρεσει παρα πολυ να ζωγραφιζει, ακατασχετα πραγματαβεβαια, αλλα δεν της εχω παρει μαρκαδορους ακομα. Φοβαμαι οτι θα βαψει τοιχους, επιπλα κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω Αθηνα μου δεν εχω δωσει μαρκαδορους μονο κυρομπογιες κ τωρα κ ξυλομπογιες αλλα τον επιβλεπω λιγακι με αυτες μην πεσει κ του καρφωθει πουθενα του μωρου μου του αρεσει παρα πολυ ομως κ εχει πολυ πλακα,του λεω κανε στην μαμα αυτο η εκεινο κ κανει μουτζουρες κ λεει ΝΑ :lol: .. ευχαριστω μωρακι μου για τα καλα σου λογια..ειδες το βιντεο ε?? ;) ο ξανθουλης ολο τρέλα ειναι!! κ εγω θα ηθελα παρα πολυ να τον παω παιδοδοντιατρο αλλα εδω αυτες ειναι αγνωστες λεξεις!!! καποια στιγμη αν ερθω Αθηνα κ αφου παω να βρω πρωτα το τοπ μοντελ θα παω κ γιατρο μετα.

Σοφιτσα κ η μικρη σου δεν παει πισω σε μπουρου μπουρου..την ακουω στο τηλ. θα γινει αυτη μια!!!! απολυτη ομως παντα..δεν ειναι ομορφια αυτη παιδι μου!

εμεις εδω τα ιδια..σημερα ηταν λιγο δυσκολη μερα πολυ γκρινια χωρς λογο ρε γμτ τα νευρα μου..κατα τα αλλα καλα!! ολη μερα διαβαζουμε βιβλια παραμυθια κ χορευουμε!!

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΟΟΟΛΕΣ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες μου τι κανετε??

Εβαλα τη μικρη ταλιμπαν για υπνο και εκατσα να πιω λιγο το καφεδακι μου και να δω τα νεα σας!Κοριτσια εγω τις εχω παρει ξυλομπογιες που προς το παρων εκτος απο το τραπεζακι και την καρεκλα της(που τα εχει βαλει στο ματι) δεν τις εχει χρησιμοποιησει σε τοιχους κτλ. Κανει οτι και ο Βασιλης ζωγραφιζει οτι να ναι και κατα παραγγελια :D Κανε μου την Τινκ, το Μικυ κτλ κτλ Η Νανα εχει παρει ενα με νερο..βαλε μας το λινκ βρε φιλη!

Αθηνα δεν εχουμε ιστορικο..κανεις μας δε φοραει γυαλια μεχρι στιγμης εκτος απο τους μεγαλυτερους φυσικα απλα λεγαμε πως λογικα στα 2 θα κανουμε την πρωτη επισκεψη σε οδοντιατρο και να ρωτησουμε την παιδιατρο ποτε ειναι καλο να παμε πρωτη φορα σε οφθαλμιατρο!Τα μικροπροβληματα στα ματια μεχρι 10 ετων διορθωνοντ.

Θα σε παρω τηλ το απογευμα να μου πεις λεπτομερειες!Υπαρχει και μια εδω σε εμας..εχω διαβασει και για αυτη θετικα σχολια στο νετ..αλλα αλλο νετ αλλο εσυ :D

Μοντελακι μου καλα κανεις και θα παρεις βιβλια!Κριμα που εκλεισαν τα ελληνικα γραμματα ειχαν καταπληκτικους τιτλους!Εμεις ειπαμε να παρουμε ενα αυτοκινητακι η ενα μηχανακι που θα μπορουμε να το χρησιμοποιουμε και στις καλοκαιρινες βολτες πρωτα ο Θεος!Ενα παιχνιδι ομως οχι αλλο οι παππουδες και οι γιαγιαδες ας δωσουν μπικικινια :D

Παω για σιδερο φιλεεεςςς :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!

Εμείς είμαστε λίγο αρρωστούλια :cry: δηλαδή οι άντρες μου είναι με πυρετό, εγώ την έβγαλα!

Αχ με τον μάστορα θα τρελαθώ, δεν γίνεται. Χρήματα δώσαμε όταν μας έφερε την σόμπα για την αξία της. Μετά όταν έφερε τα μπουριά και τους αεραγωγούς και μετά μας ζήτησε χρήματα για να αγοράσει τις γυψοσανίδες, ε όσο τις έφερε σε εσάς τόσο τις έφερε και σε εμένα. Από τότε εξαφανίστηκε. Χρήματα για εργασία δεν πήρε αλλά και ούτε πρόκειται να πάρει... θα του κάνουμε ένα χουνέρι που δεν θα το ξεχάσει ποτέ. Θα έρθει ο πατέρας του με έναν εργάτη να τελειώσουν τη δουλειά.

Αθηνά μου ρωτάς αν φούσκωσα;;;; χαχαχα! Ανετα με κάνει κανείς 8 μηνών! :shock: Εκανα μεγάλη κοιλιά και πολύ γρήγορα ρε γαμώτο. Από κιλά είμαι στα +4,5 αλλά τώρα είναι ενας μήνας που μου έχει ανοίξει η όρεξη και δεν μπορώ να με κάνω καλά.... αλλά πρέπει. Δεν θέλω να πάρω πάνω από 10...λίγο δύσκολο αλλά θα το προσπαθήσω...

Φιρφιρί μου όχι δεν σηκώνω τον Χριστόφορο ιδιαίτερα συχνά. Όχι λόγω εγκυμοσύνης απλά δεν μου κάθεται ο σίφουνας! Θα έρθει να ζητήσει αγκαλίτσα και μόλις πάω να τον πιάσω τσουπ! φεύγει! Όσο για καθιστή όταν είμαι δεν κάθεται ποτέ αλλά και σε κανέναν! Προτιμά να πηγαίνει πάνω - κάτω και τις περισσότερες φορές να χορεύει! Μόνο τώρα που είναι άρρωστος έκατσε χθες το απόγευμα στην ποδιά μου για περίπου ένα τέταρτο και μετά σηκώθηκε και πήγε στο δωμάτιό του για να παίξει. Το παίζει πολύ ανεξάρτητος και αυτόνομος ο κύριος!

Από δώρα και εμείς συμφωνούμε με Σοφία! Τα λεφτάκια είναι τώρα τα απαραίτητα και έχουμε ενημερώσει τους ενδιαφερόμενους! :D Εμείς, δηλαδή ο Αγ. Βασίλης, θα του πάρουμε κάποιο εκπαιδευτικό παιχνίδι αλλά δεν έχουμε ακόμα αποφασίσει ποιο. Εμάς μας έχει πάρει η νονά μας μια ηλεκτρική μηχανή αλλά θα του την δώσουμε την άνοιξη για να κάνει κάτω στην αυλή. Μέσα στο σπίτι δεν υπάρχει περίπτωση να του την βάλω.

Από ζωγραφική και εμείς με κηρομπογιές είμαστε και κάνει απλά χρωματιστές μουτζούρες! Μόνο προχθές πήρε ένα μολύβι χωρίς να τον πάρω χαμπάρι και κλείστηκε ο κύριος στο δωμάτιό του και μουτζούρωσε τον τοίχο πίσω από την πόρτα. :twisted: Γυρισαν τα μάτια μου ανάποδα από την φρίκη. :shock: Το σαπούνισα αλλά πάλι φαίνεται λίγο σε κάποιο σημείο.... και εννοείται η τιμωρία ήταν να του πάρω τις μπογιές για 3 μέρες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλες! καλο μηνα και καλα Χριστουγεννα να εχουμε! Τι κανετε; Σκεφτεστε για δωρακια; Εμεις χτες της πηραμε το δωρο γονιων, τραπεζακι παιδικο απο το ΙΚεα με καρεκλιτσες και σκαμπο. Το εβλεπε στα ξαδερφια της και ολο εκει καθοταν. Ειναι και πρακτικο. εκει θα ζωγραφιζει, θα κανει τα παζλ.....γενικα θα εργανωθει γιατι ολα ειναι στο πατωμα. Φιρφιρικο νομιζω οτι το εχετε κι εσεις σε γαλαζιο, εμεις πηραμε το ροζ μια και η αλλη θα ειναι κοριτσι. Θα ξεσαλωσω τωρα, μεχρι προτνος κρατιομουν μην κανω κανενα αγορι....απο δω και περα.....θα βαζω ολο το σπιτι ροζ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τα βιβιλια ειναι πολυ καλη ιδεα αλλα θα το προτινω σε καμια θεια-γιαγια ή οποιο θελει να της κανει κατι. Ειπαμε να κρατηουμε να μην της παρουμε κατι αλλο γιατι εχουμε και γιορτη και γενεθλια στο καπακι απο τα Χριστουγεννα οποτε ολο και κατι θα μας κανουν.

Μαιρη δεν το πιστευω οτι εχεις φουσκωσει τοσο πολυ καλε!!!!!!!!!!!!!!!Μεγαλος ο μπεμπης!!! Με τον μαστορα κανε υπομονη γιατι δε γινεται αλλιως. Μπλεξατε. Εννοειται οτι δε θα τον πληρωσετε...εχουμε αφησει εμεις ετσι μαστορια με το σπιτι.....ουουουου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Δεν είμαι στα πολύ καλά μου..... ο Χριστόφορος σήμερα 4η μέρα με πυρετό το μανάρι μου... ευτυχώς κάνει μόνο μια φορά την μέρα και όταν του δώσω αντιπυρετικό, πέφτει για τουλάχιστον 15 ωρες αλλά τί να το κάνω; Σταμάτησε να τρώει εντελώς, ούτε γάλα παρά μόνο 100γρ πριν κοιμηθεί, και οταν πεινάσει (1 φορά την μέρα) στην 3η με 4η κουταλιά ξερνάει...

Από την Τρίτη ξυπνάει τη νύχτα 3-4 φορές από τον βήχα και θέλει αγκαλίτσα για να ξανακοιμηθεί σε δευτερόλεπτα. Επειδή λοιπόν με τους μ@λακες τους μάστορες όλη μέρα σπίτι και με τον διακοπτόμενο ύπνο λόγω Χριστόφορου, είμαι κομμάτια, προχθές αποφάσισα να τον πάρω στο κρεβάτι μου το βράδυ παρόλο που δεν ήθελε. ΕΥΤΥΧΩΣ που το έκανα. Γύρω στις 2 το βράδυ έβηχε πολύ και ενώ ήταν ανάσκελα άρχισε να κάνει εμετούς.... κόντεψε να μείνει το παιδί.... τον άρπαξα γρήγορα και τον γύρησα μπρούμυτα αλλά έκανε κάμποσο για να συνέλθει και να πάρει ανάσα.... Δεν θέλω να σκέφτομαι τί θα γινόταν αν ήταν στο δωμάτιό του μόνος του....

Χθες λοιπόν τον ήθελα πάλι στο κρεβάτι μου για να τον παρακολουθώ.... εκείνος όμως με τίποτα. Ήθελε το δικό του κρεβάτι. Ε, τον έβαλα με την προϋπόθεση ότι μόλις τον πάρει ο ύπνος θα τον μετέφερα στο δικό μου.... δεν πρόλαβα η καημένη.... κανένα 20λεπτο μετά που ξάπλωσε στο κρεβάτι του άρχισε να βήχει και έτρεξα κατευθείαν και πρόλαβα και τον σήκωσα γιατί έκανε πάλι εμετούς .... κόντεψα να τρελαθώ....

Φοβάμαι πλέον και εγώ να του δώσω οτιδήποτε να φάει μην τυχόν και το βγάλει, αλλά πως μπορώ να το έχω νηστικό όλη μέρα;;;;; Μίλησα με παιδίατρο και μου είπε αν συνεχίσει και σήμερα να την ξαναπάρω. Ίωση έχει αλλά δεν χρειάζεται προς το παρόν αντιβίωση. Όσο για το φαγητό μου είπε μόνο ρύζι ή μακαρόνια σε ζουμί κοτόπουλου, σε στυλ σούπας αλλά όχι πολύ ζουμερό. Να τρώει φρυγανιά ή κράκερ. Όχι λαχανικά ούτε φρούτα.

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά πραγματικά είχα ανάγκη να τα πω γιατί φοβήθηκα πολύ που με έβγαλε στο κλάμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες!

Τι εγινε βρε Μαιρουλα μου...στεναχωρηθηκα..ταλαιπωρια που περναει το μαμουνι!!!Γιατι δεν κοιμασαι εσυ στο δικο του κρεβατι αφου δε θελει να ερθει εκεινος στο δικο σας?Να σου πω κατι ομως ξερω πως οταν κανουν εμετο δεν θελει καθολου υγρα φαγητα οπως σουπες!Στεγνο φαγητο και νερακι με το κουταλακι για να λαμβανουν υγρα!Παντως λογικο να σκας που δεν τρωει αλλα οτι βαζει το βγαζει και σιγουρα θα ποναει και η κοιλιτσα του...ουτε εμεις θα τρωγαμε στη θεση του!:(

Ελπιζω σημερα κιολας να ειναι πολυ καλυτερα!Φιλια και αγκαλιτσες απο εμας!!

Αθηνουλα τελικα αυτο το τραπεζακι απο το ικεα το εχουμε παρει ολες! :D Ειναι βολικο οντως!Σου αρεσουν τα ροζ ε?Χαχαχαχα εγω ελεγα δε θελω ροζ δε θελω ροζ και τελικα ροζ το εκανα το δωματιο της!Τωρα που το αλλαξαμε ομως...νομιζω μου λειπει η ροζ χαρα...χαχαχαχαχαχαχα!!!!

Αυριο πρωτα ο Θεος λεμε να παμε στη Χριστουγεννο-χωρα στο river west...να συναντησουμε και απο κοντα τον Αγιο Βασιλη να του ζητησουμε το δωρακι μας!!Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες βρε Μαιρη μου;;;; Χαλια το παιδι!!! Τι ιωση ειναι αυτη τοσες μερες; Και εγω στη θεση σου θα ειχα κατατρομαξει με το θεμα του εμετου. Εφιαλτικο. Δεν ειναι και μωρο να τον βαζεις να κοιμαται σε μια θεση, αυτα αλλαζουν καταπως τα βολευει. Χαλιαααααααα και το στομαχι δεν επιδεχεται και φαρμακα....καλα την εχω εγω τη γαστρενεριτιδα ως τη χειροτερη ιωση....Περαστικα σας κι ευχομαι αποψε η νυχτα να ειναι καλυτερη :cry::cry::cry::cry:

Σοφακι μου εγω και το ροζ ειμαστε ενα....δευτερα φυση ενα πραγμα :lol::lol: αφου μικρη συνελλεγα ροζ αντικειμενα...ο,τι να ναι.Και ακομα και τωρα ειδικα για το σχολειο ο,τι αγοραζω ειναι ροζ. Γι'αυτο μου εκατσε λαχειο με τα κοριτσια..μου παει το ματι βρε παιδι μου δεν μπορω να κανω και αλλιως... Το τραπεζακι ειναι φοβερο και η Γλυκεριαννα εχει μπαστακωθει και μεχρι και φαγητο εκει θελει να τρωει :D:D Πολυ χαιρομαι που της αρεσει. Τι παιζει στο river west; Εκει ημασταν χτες και δεν καναμε τον κοπο να περασουμε...πειναγε και το μαμουνι και νυσταζε οποτε δεν πηγαμε. Και θελαμε να μπουμε στον Μουστακα να δουμε αν εχει σκηνες τυπου σπιτακια-μαγαζακια, γιατι και απο αυτο εχουν τα ανηψια και τρελαινεται. Μας εχει πει και η νονα της οτι θελει να της παρει αυτο το σπιτακι που βαζουν στον κηπο, τετοια που εχουν και οι παιδικες χαρες, αλλα τι να το κανει χειμωνιατικα; Θα περασει πολυς καιρος να το απολαυσει, οποτε αν βρουμε τετοιο πανινο θα της να πω να παρει κατι τετοιο.

Σας ειπα οτι τραγουδαει :lol::lol::lol: Η ΑΠΟΛΑΥΣΗ!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: λεω εγω τραγουδια κι εκεινη προσπαθει να πει καποιες λεξεις τραγουδιστα και βγαζει κατι φωνουλες.....λιγωνομαιιιιιιιιιιιιιιι Το μεγαλο σουξε ειναι το "φεγγαρακι μου λαμπρο" το ξερει πολυ καλα..το λεει και μονη της :lol::lol::lol: φυσικα σε ακαταλαβιστικα οι περισσοτερες λεξεις, αλλα το παλευει!!Δεν μπορωωωωωωωωωωωω!!!!Αφου εχω το αγχος ποσο θα ασχολουμαι με το μωρο που ευτη η πιτσικουλα κανει τετοια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια μου!Τι κανετε??

Εμεις δοξα το Θεο καλα!Η Αλεξια μαμουνιες, προτασεις, χορο, τραγουδι και πρισμενα ουλα!Τελευταια μου βγαζει το λαδι για να κοιμηθει το βραδυ!!Βρε με το καλο βρε με το αγριο δεν παιρνει χαμπαρι τπτ!Παει η ωρα 23.00+ για να κοιμηθει!Δε θελω κιολας να κοιμομαστε μαλωμενες,,,:(

Μαιρουλα πως ειναι το αγορι?Η κοιλιτσα??

Αθηνα εσυ?Η φουσκα?Β επιπεδου ποτε κανεις?

Ιωαννα σε χασαμε παλι???Καλε ντροπη κανουριο pcακι και να μην το χρησιμοποιεις!:)

Top models kiss kiss!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουτσουνες! Τι κανετε; Μολις βγηκε η Γλυκεριαννα μια βολτα με τον πατερα μου και βρηκα ευκαιρια να δω τα νεα σας. Η πλακα ειναι οτι μου λεει ο πατερας μου "δε την ντυνεις να βγουμε μια βολτα;" οποτε εκεινη αμεσως πεταγεται "ναι, ναι ντυσεις, βολτα!!!" :lol::lol: ε τι να πεις εκει;;; ηθελα να τη βγαλω πιο αργα εγω με το καροτσι αλλα δε κρατιοτανε το παιδι!!!

Σοφακι μου δεν ξερω ποτε εχω Β επιπεδου. Λογικα αυτο το μηνα. Αυριο θα παω γυναικολογο για εξεταση και θα μου πει. Το νινι το βραδυ ειχε ξυπνησει κατα τις 2 και βαραγε κλωτσιες :P:P Που να κοιμηθω;;; επρεπε να την περιμενω την κυρια....

Ιωαννα μου χρονια πολλα για τον Νικο σου! Να τον χαιρεσαι!! Δικιο εχει η Σοφουλα, ντροπη να μην μπαινες με καινουριο γκατζετακι :oops::oops: Μπες και πες κανενα νεο καλε!!!

Καταγγελω επισης οτι και η κυρια Κεφαλιδου εχει χαθει τελειως. Τιποτε αλλο :lol::lol:

Ερωτηση: εκτος απο τη Σοφια που το συζητησαμε εχετε κοψει ολες το μπιμπερο; Γιατι καλα την ημερα δεν εχει θεμα το πινει στο ποτηρι, αν και γινεται λιγο χαλια γιατι θελει "μονη μονη" και καπου το αναποδογυριζει. Τη νυχτα ομως νανουριζεται με το μπιμπερο στο κρεβατι. Αν της το κοψω θα χασουμε αυτη τη φαση. Τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσούδια μου!

Ο Φοφορος μου είναι ακόμα αρρωστούλης... :cry: είναι βέβεαια απύρετος 3η μέρα σήμερα, καθόλου εμετους και έχει τέλεια διάθεση αλλά βήχει ακόμα, και χθες βράδυ στο χασμουρητό του, είδα λίγο πύον στο λαιμάκι του :( το απόγευμα έχουμε παιδίατρο αλλά μάλλον δεν θα γλυτώσουμε την αντιβίωση τελικά. Είναι και ο δικός μου λαιμός χάλια.... θα της πω να δει και εμένα! :lol: τί διάολο; Θα αρνηθεί; :lol:

Σοφάκι μου ακόμα ταλαιπωρείστε με τα δοντάκια; Πόσα έχουν μείνει ακόμα; Εμείς αν θυμάσαι με τους 2 τελευταίους τραπεζίτες είχαμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια... υπομονή πουλάκι μου και θα βγούν και τα υπόλοιπα, που θα πάει;

Αθηνά μου ζωηρούλα η μικρούλα ε; χαχα! Και εμένα το μπομπιράκι μια από τα ίδια! Συνεχώς κάτι μαγειρεύει μέσα στην κοιλάρα μου! :lol:

Αχ με πέθανε η Γλυκεριάννα!!!! Καλέ τί καλούλα που είναι! Γυναίκες παιδί μου! Όλο στην βόλτα έχουν το μυαλό τους! χαχα! Αλλά και εμείς σαν αντράκια θέλουμε σαν τρελοί την έξοδο! Τώρα 10 μέρες όμως που δεν πάει πουθενά του την έχει βιδώσει άγρια!

Όσο για το μπιμπερό που λές... και εμένα με αυτό κοιμάται. Είχα ρωτήσει μια παιδοψυχολόγο και είπε πως μέχρι την ηλικία των 2,5 έχουμε το περιθώριο να το κόψουμε. Εγώ πάντως έλεγα σιγά σιγά να το κάνουμε πέρα. Ας κλείσει τα 2 και μετά βάζουμε μπροστά. Το θέμα είναι ότι έχει συνδυάσει το γάλα με τον ύπνο και χωρίς μπιμπερό δεν κοιμάται αλλά και όταν σηκωθεί το πρωί από το κρεβάτι δεν θέλει να πιει με τίποτα το γάλα του. Οπότε του το δίνω γύρω στις 5-6 που ψιλοξυπνάει και το κατεβάζει ωραιότατα και συνεχίζει τον ύπνο του μέχρι τις 8-8:30.

Α! Χρόνια Πολλά και στους Νικολήδες σας!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σα κοριτσουδια μου!!

Τι μου κανετε?Εγω εβαλα την ταλιμπανιτσα μου για χοοο ψιιι και μπηκα να δω τα νεα σας!!!Μας εχει τρελανει στα ναζια και στις γλυκες...γυναικα παιδι μου...μας βουταει απο τα μαγουλα και μας βαζει να τη φιλαμε στα μαγουλα στο λαιμο...παντου!! :lol::lol::lol: Οσο για τις βολτες ....το καλυτερο της φυσικα...οταν με βλεπει να παιρνω κλειδια αρχιζει να φωναζει "η μαμα οδηγαει η μαμα οδηγαει"...να σιγουρεψει τη βολτα με το αμαξι :lol::lol::lol::lol:

Πριν τη μαλωσα γιατι ανεβηκε στον καναπε στην πλατη και τη πηρα αγκαλια αλλα σαν αρνακι :D αρχισε να λεει "πεταω...νταντα(αλεξανδρα)νεραιδουλα" :lol::lol::lol::lol::lol: Λιωσαμε με τον Κωστα!!!

Μαιρουλα μου ακομα να φυγει η παλιο ιωση ε??Ε να δωσεις αντιβιωση μωρο μου μη χειροτερεψει!

Λοιπον για το μπιμπερο που λετε και εγω αυτο ξερω μεχρι τα 2,5 ειναι κομπλε μετα πρεπει να κοπει!Σιγουρα ειναι λαθος ομως να πινει απο το μπιμπερο οταν κοιμαται το ειχα διαβασει σε ενα site οδοντιατρικης..το παιδι λεει οταν κομαται δεν κανει σωστα την κινηση για να καταπιει και το γαλα μενει πανω στα δοντια!Τες πα λιγο πολυ ολες οι μαμαδες που δινουν μπιμπερο το εχουν κανει αυτο!Εμενα η Αλεξ το εκοψε αμεσως και δεν ειχα θεμα..σε αντιθεση με την πιπιλα που θα εχω σιγουρα...ειδωμεν.

Αθηνουλα αν καταλαβα σωστα λες να χασετε τη φαση του νανουρισματος η τη στιγμη που ειναι γουτσου?Εμεις καθομαστε αγκαλια(ανοιγω τα ποδια μου και τη βαζω αναμεσα) κραταει εκεινη το γαλα και εγω το βιβλιο διαβαζουμε..μεχρι τη μεση της αναγνωσης εχει πιει το γαλα κ μετα αρχιζει να με χαιδευει..προσπαθω να αφηνω για το τελος ενα βιβλιο που να εχει στην τελευταια σελιδα αγκαλιες και καληνυχτες και ετσι πεφτουμε για χοοο ψιιιι!!!Λατρευω ενα που η ηρωιδα παιρνει στην αγκαλια της το γατακι της και του λεει "Σημερα μωρο μου περασαμε ωραια αυριο θα ειναι το ιδιο και ακομη καλυτερα"<3<3<3

Ιωαννα μου να χαιρεσε τον αντρουλη!!!Γεροι και ευτυχισμενοι να ειστε και οι τρεις!<3

Α κοριτσια ελατε να προτεινουμε βιβλια για τα μαμουνια η μια στην αλλη..πχ τα 5 καλυτερα που εχουμε αγορασει,ε???

Παω για σιδερο...παλι:(((((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τι κανετε?

Μαζευω ελιες και εδω που ειμαι ιντερνετ εχω μονο μεσα στην Πυλο.Σημερα που βρεχει κατεβηκαμε για καφε:-). Η μπουμπου μου εχει κυριολεκτικα ξεφυγει!

Σοφακι μου τα συλληπητηρια μου...Σε καταλαβαινω γιατι καπως ετσι ημουν κι εγω με τους παππουδες μου...

Εγκυουλες μου γλυκες ...φουσκωνετε ε;! Παραλιγο να ημουν και εγω αλλα...λαθος συναγερμος!

Αθηνα μου εγω μονο ποτηρακι. Μπιμπερο απο 7 μηνων το εχει κοψει.

Μαιρη μου περαστικα σας.

Και ευχαριστω πολυ για τις ευχες!

Σημειωση..απιστευτη γυμναστικη το μαζεμα ελιας!!

Πολλα φιλακια σε ολες και ολα τα μπεμπεκια και τις κοιλιτσες εννοειτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια λαθος, δεν εννοουσα οτι κοιμαται με το μπιμπερο, αλλα οτι χαλαρωνει. Μολις πινει το γαλα πλενουμε δοντια κατευθειαν χωρις αυτο να την κανει να χασει τον υπνο της.

Μαιρη ακομα χαλια ειστε; Ναι, μαλλον δεν τη γλυτωνεις την αντιβιωση αν εχει πυον./

Σοφακι μερικες κινησεις της Αλεξιας μου θυμιζουν ταμαμ Γλυκεριαννα. Αυτο με τα μαγουλα και τα τεντωματα για φιλια το κανει ακριβως το ιδιο. Τωρα που την εβαζα για υπνο ξανφικα μου πιανει το χερι και αρχιζει να μου το φιλαει. Αυτο το κανει συνεχεια. Αν ειμαι ορθια στο νεροχυτη μου πιανει τα ποδια και μου τα φιλαει....πολλη αγαπη σας λεω!!!

Απο βιβλια, εμεις εχουμε κλασικα παραμυθια οπως παπουτσωμενος γατος, ο λυκος και τα κατσικακια που της αρεσει παρα πολυ και ξεφυλλιζοντας το λεει και τι γινεται, κανονικο θεατρικο δηλαδη παιζει :lol: , σταχτοπουτα, γοργονα, της εφεραν αυτο που διαφημιζει η τηλεοραση τη "μαγικη φλογερα" που εχει και cd με συμφωνικη ορχηστρα, αλλα ειναι για μεγαλα παιδια δεν εχει πολλες εικονες οποτε ισα που το ανοιγει, το κοιταει λιγο και μετα το κλεινει. Και το περιεχομενο του ειναι ακατλιβιστικο για εκεινη. Δεν ξερω αν θες εκδοσεις και τετοια γιατι τα κλασικα κυκλοφορουν σε διαφορες εκδοσεις. Εχω σκοπο να της παρω ολη τη σειρα τα Χριστουγεννα, αν δεν μας τα φερει καποιος. Χιονατη και τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια για να είμαι ειλικρινής μέχρι ενός έτους της είχα πάρει μόνο μαλακά βιβλία με ήχους! Όταν έγινε ενός έτους η Κωνσταντια της αγόρασε τα πρώτα...είκοσι βιβλία της:D τα οποία είναι μοντέρνα παραμυθία! Η Αλέξια τα λατρεύει το ίδιο κ εγώ...ωραίες ιστορίες με εκπαιδευτικό κ συναισθηματικό χαρακτήρα!

Κάποια στιγμή της αγόρασα ένα δύο κλασίκα παραμυθία κ μας έφεραν κ δώρο αλλά τόσα και διαπίστωσα ότι είναι αιώνες πίσω. Μέτριες έως άθλιες εικονογράφησεις με γριές και μάγισσες που αγριεύουν εμένα...ποσο μάλλον ένα μωρό! Οπότε τραβάω τη γραμμή που μου χάραξε η φιλενάδα μου και προτιμώ τα μοντέρνα. Λατρεύω Τριβιζά και ανυπομονώ να μπορεί κ η Αλεξ να τα καταλάβει κ να τα διαβάζουμε συνέχεια! Ε φου κ φου :P διαβάζουμε κ το χαζό μάικ φασολακι...ε είναι δώρο του μπαμπά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...