Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Koριτσια μου μπαινω γρηγορα να ευχηθω και απο εδω στις εορταζουσες...τα καλυτερα φιλες!!!

Φιλακια πολλα πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας τσουπρες! Καλη βδομαδα! Τι κανετε; Εγω ειχα μια περιπετειουλα, την Παρασκευη ειχα αρκετο αιμα, πηγα εσπευσμενα στο μαιευτηριο, οπου εκανα τον πρωτο υπερηχο και μου βρηκαν μια μικρη αποκολλησουλα, οχι ανησυχητικη, αλλα προειδοποιητικη. Μου ειπαν να προσεχω απο δω και περα. Χοντροτρομαξα, γιατι στη Γλυκεριαννα δεν ειχα κατι παρομοιο και τα εχασα. Εβαλα και τα κλαματα στο σχολειο, απο τη τρομαρα μου, γιατι εκει αρχισε να τρεχει το αιμα, και ολοι εμαθαν πολυ νωρις οτι ειμαι εγκυος...

Τελοσπαντων....ευχαριστω για τις ευχες σας, να ειστε ολες καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα...

Αθηνούλα μου, περαστικά σου και ΠΡΟΣΟΧΗ...Ξεκούραση, ξάπλα (όσο μπορείς), μη σηκώνεις βάρη και γενικά όχι ταρζανιές. Είναι συχνές οι αποκολλήσεις αλλά θέλουν προσοχή. Μίλα και με το γιατρό σου μήπως χρειαστεί "ενίσχυση" ο οργανισμός σου με κανένα φαρμακάκι...Και μη στενοχωριέσαι, όλα υαθα πάνε καλά. Φιλιά στην κοιλίτσα!!

Εγώ ήμουν στη γαμοβάφτιση του αυτοκόλλητού μας χτες. Ψόφησα αλλά περάσαμε σούπερ. Ο Γιώργος άψογος, χόρεψε και τα σχετικά ζειμπέκικα (πολύ γέλιο, μέχρι δακρύων), όλοι λέγανε τί καλό παιδί (ε, βέβαια....στο σπίτι κάνει τα δικά του) και γενικά καμάρωνα σα γύφτικο σκεπάρνι :lol: Τέσπα, ο γάμος ξεκίναγε 12 το μεσημέρι και καταλήξαμε να μπούμε σπίτι 9 το βράδυ μετά από γλέντι, καφέδες, παιχνίδι κ.λπ. Μια χαρά.....Άντε και στων παιδιών μας κορίτσια!!!!!!

Σας φιλώ, θα ξαναμπώ αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου γεια σας!Τι κανετε???

Αρχιζω απο την Αθηνα....στο λεω και απο εδω ξεκουραση..ολα θα γινουν....ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα!

Εμεις ξεκινησαμε ξυσιμο στο σπιτι...και δυστυχως πριν προλαβουμε χρωματα να διαλεξουμε...εφυγε η θεια του Κωστη! :( Θα ξεκουραστει επιτελους.Σημερα ειναι η κηδεια.

Επεσε σε μενα ο κληρος για το baby sitting....μολις καταφερα και εβαλα Αλεξια και ξαδερφακια για υπνο!!!Μου αξιζουν συγχαρητηρια!!!Αφηστε που ο μικρος της κουνιαδας μου ζηταει ασταματητα τη μαμα του!!Θα τα καταφερουμε πιστευω!Μεσα σε ολα αυτα καταλαβαινεται οτι το σπιτι ειναι σα γιαπι...με μισο τριμμενους τοιχους...μια ζωγραφια δλδ!!

Αντε κοριτσια σας φιλω ολες...πσω να κανω καμια δουλεια...ποτε δεν ξερεις ποτε θα ξυπνησουν τα τερατακια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΣΟΦΑΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΛΗΣΑΜΕ...ΤΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ Κ ΑΠΟ ΕΔΩ!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ!ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΘΕΛΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!

ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ...ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ???

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ???ΕΣΥ ΠΩΣ ΠΑΣ???ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΑΣ?ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΑΣ???

ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ...ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΙ..."ΜΑΜΑ-ΓΙΑΓΙΑ" ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ...!!!ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΩ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ , ΝΑ ΤΗ ΧΑΡΩ ΛΙΓΑΚΙ Κ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΩ Κ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ!!!ΑΝ Κ ΑΥΤΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΟΥΠΕΡ, ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΑ, ΜΑΡΚΕΤ,ΚΑΦΕ!ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ Κ ΤΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ....

ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΑΛΙΑ ΠΟΛΗΣ...ΕΧΕΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ,ΕΚΘΕΣΕΙΣ,ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΚΤΛ...ΣΤΗ ΞΑΝΘΗ ΟΤΙ ΓΙΟΡΤΗ ΕΧΟΥΜΕ...ΨΗΝΟΥΜΕ Κ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ...!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ!ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΕΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελουδια μου! Τι κανετε; Εγω εχω μπει στην ξεκουραση, στελνω Γλυκεριαννα τις περισσοτερες ωρες στους γονεις μου και πηρα γυναικα μια φορα τη βδομαδα για τις χοντρες δουλειες. Απο την Παρασκευη βγαινω και σε αδεια, τουτεστιν δε θα ξεκινησω καθολου τη φετινη χρονια. Ο διαυθυντης μου μου ειπε να μη χοντροπιεστω γιατι με την ελλειψη βιβλιων θα γινει του κουτρουλη ο γαμος σχολειο και καλυτερα να φυγω απο τωρα, να βρουν και εγκαιρα αντικαταστατη γιατι στα μεσα της χρονιας δε θα βρισκουν με τιποτα....ηδη ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα με την προσληψη αναπληρωτων.

Σοφουλα μου τα συλλυπητηρια μου. Χαρα στο κουραγιο σου με σπιτι γιαπι να εχεις και αλλα παιδια. Αλλα και τι να κανεις; Πως και το αποφασισατε να το βαψετε τωρα; Εννοω μικρο παιδι εχεις οσο να'ναι κατι θα κανει στους τοιχους. Οσους ακουω βαφουν σπιτι μετα τα 6 χρονια, να μεγαλωσουν λιγο τα παιδια.

Ναναμ μου τι γιορτη εχετε ακριβως; Εμεις στο πανυγηρι εχουμε εθιμο τη σουβλα :D καθε τοπος τα δικα του :D Τα σουβλακια τα ηξερα ως πατρινο καρναβαλιστικο εθιμο....οπου εξαφανιζονταν ολα τα γατακια του τοπου...καταλαβατε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες!!!!!

Αθηνούλα μου και εγώ στην 1η εγκυμοσύνη είχα μια μικρή αποκολλησούλα.... ξεκουράσου καλή μου και όλα θα πάνε καλά! Καλά το έκανες και πήρες γυναίκα και πάει και η Γλυκεριάννα στους δικούς σου κάποιες ώρες! Ευχομαι καλή συνέχεια! Αλήθεια...η νύφη σου πως πάει;;;;

Νανα μου πέτα και κανένα σουβλάκι προς τα δω καλέ!!!!!!

Σοφακι τα συλλυπητήρια μου για την θεια.... ζωη σε εσας....

με το σπίτι προχωρατε;;; Και εγω περιμένω να τελειώσει τον τρυγο ο Γιώργος για να ετοιμάσουμε το νεο δωμάτιο του Χριστόφορου με το μεγάλο κρεβατι! Σε αυτό που είναι τώρα, θα βαλω το μωρό μιας που είναι κολλητά στο δωμάτιό μου.

Πηγα χθες και ειδα το μωρούλι μου!!!!!!!!!Είναι πάαααρα πολύ ζωηρό και έκανε σαν ελατήριο και έκανε και 2 τούμπες καλέ! Τρελάθηκα και χεστήκαμε στο γέλιο με τον γιατρό! Δεν μπορούσε να "πιάσει" την καρδούλα για να την ακούσουμε και πάλευε 20 λεπτα! Κατάφερε μόνο για λίγα δευτερόλεπτα να μείνει φρόνημο. Είναι και μεγαλούλι (σχεδόν 6 πόντους!), βγαίνει μια βδομάδα μεγαλύτερο και αλλαξα το ραντεβού της αυχενικής και θα το κάνω αυτή την Τρίτη 13/09 και όχι την επόμενη....αλλά δεν είχε ραντεβού στο νοσοκομείο και θα το κάνω στο Μητέρα .... 196€... ο Χριστός και η Παναγια! Ασπιρίνες να τα κάνουν οι κερατάδες τόσα λεφτά!

Αρχικά ειχα ΠΗΤ 25 Μαρτίου! Αλλά με την αυχενική θα μου πουν πότε θα είναι...λογικά γύρω στις 17 Μαρτίου...

Α!!!!!!!!!!! Το καλύτερο! Μπορούμε πλέον να κάνουμε σεξάκι αβέρτα!!!!! Ε ρε γλέντια λέμε !!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες!! Τι μου κανετε; Εγω απο σημερα ειμαι σε αδεια. Θα παιρνω επαπειλουμενη καθε μηνα γιατι τωρα μου ειπε ο γιατρος να περιορισω πολυ τις δραστηριοτητες μου, ακομα και τη δουλεια και μετα (κατα τον Δεκεμβρη) δε θα ειναι βολικο να γυρισω. Θα προκληθει μεγαλη αναστατωση. Οποτε.....καλο 2013 :lol::lol::lol: Θα ρωτανε τη Γλυκεριαννα τι δουλεια κανει η μαμα και θα λεει "τιποτα" :lol::lol:

Μαιρη 196€;;;;;;;;;;;;;;;;Γιατι τοσα πολλα καλε;;;;;; Εδω εχουν πεσει τρελα οι τιμες. Εγω κατα τον Νοεμβρη θα τα κανω αυτα, θα σου πω ποσο εχουν. Παντως οχι τοσο, με τιποτα!!! Φτιαχνεις δωματιο; Ποσο το βαριεμαι αυτο!!! Παρακαλω να ειναι κοριτσι, να μη χρειαστει να κανω αλλη φασαρια. Εξαλλου το αλλο υπνοδωματιο το εχουμε κανει γραφειο και πολυ μας βολευει αυτο. Και της Γλυκεριαννας ειναι τιγκα στην πεταλουδα και στις πριγκιπισσες!! Δε λεει να βαλεις αγορι εκει μεσα.

Χτες πηγα γυναικολο, ακουσαμε και καρδια...μια χαρα αν εξαιρεσουμε την αποκολληση.

Η Γλυκεριαννα αρχισε να κανει σχεδον προτασουλες και εχουμε σκασει στο γελιο. Χτες της λεει η μανα μου "να σε κουρεψω λιγο;" και της απανταει " α παω κο γιαγια"= δεν παω να κουρευτω γιαγια :lol::lol: και αλλα πολλα....μας τρελαινει!!! της λεμε που ειναι το νινι και πιανει την κοιλια μου ...τη φιλαει την αγκαλιαζει...αλλο πραγμα!!! Εχω κατασυγκινηθει για το ποσο τρυφερη ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες!

Δεν σας ξεχασα….Ειχα πολλα τρεχαματα! Θα σας πω αλλα πρωτα θα ξεκινησω με τα δικα σας :D

Αθηνα μου καταρχην να προσεχεις! Εκανες την καλυτερη δουλεια που πηρες αδεια. Το καλο που έχει η δουλεια σου χωρις επιπτωσεις και καλα κανεις και το εκμεταλλευεσαι. Πολλα φιλακια στην κουκλιτσα σου και το σπορακι!

Μαιρη μου σεξακι ε??? ;)

Και εμενα μου φανηκαν πολλα τα χρηματα για την αυχενικη. Και εγω εξω την ειχα κανει και δεν ηταν τοσα. Δεν θα ριξουν τις τιμες στην Κρητη? Ο Χριστοφορος είναι τελειος στην φωτο!

Αληθεια πως νιωθετε που θα γινεται για δευτερη φορα μανουλες?

Νανα μου εσυ λογικα τωρα θα εχεις φουλ δουλεια! Ελπιζω να κλεινουν τιποτα και να μην σε τρεχουν τζαμπα. Μια χαρα περναει η ζουζου παντως :D

Εμεις την προηγουμενη παρασκευη ειχαμε παει σε γαμο στην Κερατεα και μετα στο τραπεζι στο κτημα πετρεζα.Τελειος χωρος!!!!! Πρωτη φορα με την Δαναη μεχρι αργα εξω. Ευτυχώς η μικρη μου κοιμηθηκε στο καροτσακι της κατά της 10 και δεν ξυπνησε ουτε όταν φυγαμε και την ταλαιπωρησαμε μεχρι να την βαλουμε στο αυτοκινητο. Το γελιο ηταν στην εκκλησια όταν πηρε τον μπαμπα της από το χερι για να του δειξει τον παπα και να φωναζει «παπα,παπα!». Κανονικοτατο σοου! Την επομενη συνεχισαμε με επισκεψεις σε θειους και την κυριακη πηγαμε σε μια φιλη μας στον Μαραθωνα που περιμενει το πρωτο της παιδακι. Ηθελε να της πω τι χρειαζεται γιατι ηδη έχει αρχιζει να φτιαχνει το δωματιο του μικρου.

Ωραια ηταν αν και κουραστηκαμε λιγο.

Εγώ από την Δευτερα μεχρι και την Τεταρτη παλευα να βρω ακρη με το υπουργειο Γεωργιας για μια αδεια απεντομωσεων που θελουμε να βγαλουμε! Τρεις μερες για να βρω καποιον που να ξερει τι χαρτια πρεπει να συγκεντρωσουμε και τι χρειαζονται περα από αυτά που ελεγαν στο site. X(X(X( Από το ένα τηλεφωνο στο άλλο και εννοειτε ότι δεν απαντουσαν! X( Και δεν ξεμπερδεψα!!!! Έχω συνεχεια και την επομενη εβδομάδα ~x(

Σημερα ειχαμε παει παιδιατρο για εμβολιο. Η ζουζουνα μου είναι 10040gr και 84 cm. Μια χαρα την βρηκε σε όλα της. Από λογακια ειμαστε φουλ! Βεβαια μας ακουσε ολη η Κορινθος αλλα το έχω παρει αποφαση πλεον.

Πολλα φιλακια σε ολες! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου τι κανετε???

Τρεχω σα την τρελη και δεν εχω χρονο ουτε για πλακα τις τελευταιες μερες....πολλα πολλα φιλια σε ολες, σε ολα τα μαμουνια και τα σπορακια!!!

Καλο βραδυ!<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!!!!

Ιωαννα μου καλέ τί ωραία δεσποινιδούλα έγινε η Δανάη;;;; Αχ είναι γλύκααααα! Αφού έγινε και γλωσσού όλα καλά! Μια σωστή κιουρία! :lol::lol::lol:

Όσο για τις υπηρεσίες;;;;; Αχ είναι μαρτύριο! Υπομονή καλή μου.... είναι γνωστά αυτά τα δράματα του δημοσίου.... κανείς δεν ξέρει τίποτα!

Αθηνά μου μπράβο για την γερή καρδούλα σας και ευχομαι και μια καλή αυχενική! Να μου φιλήσεις την ναζιάρα Γλυκεριάννα! :D

Εγώ αυριο εχω την αυχενική!!!!!!! Εδώ στην Κρήτη Αθηνά μου ΌΛΑ είναι πανάκριβα.... δεν ξέρω πως την έχουν δει εδω πέρα.... ουτε Παρίσι να είμασταν τρομάρα μας!

Ο Χριστόφορος ξεκίνησε πάλι να βγαζει δόντια και ειναι μέσα στην γκρίνια... 3 δόντια εμειναν ακόμα...αντε να τελειώνουμε με αυτό το βασανο... Κατά τα άλλα του είναι μια χαρά!

Κάθε μέρα κάνει φοβερή πρόοδο με την ομιλία του και την συμπεριφορά του! Κάνει μεγάλες προτάσεις (5-6 λέξεων) χρησιμοποιεί ρήματα, κάποια αρθρα, καταλήξεις και τις περισσότερες λέξεις στην σωστή πτώση και στον σωστό χρόνο! Πχ.... κρατάει ένα σκουπιδάκι και μου λέει " να πετάτσω τα κουπίδια" (να το πετάξω στα σκουπίδια) και αφού το κάνει μου λέει " πάει! το πέτατσα!"

Χθες έπαιζε με τον ανηψιό μου και μια στιγμή έρχεται σε εμένα τρεχαπετάμενος με ένα παράπονο...μου λέει " Μαίλη, ο Τζότζος με πειλάζει! " (Μαίρη ο Γιώργος με πειράζει) Εχει πολύ γέλιο οταν τα λέει αυτά με σοβαρό υφος! :lol: Την είπε και στην μάνα μου αλλά τα γύρευε ο πισινός της! Δεν τον άφηνε να κάνει κάτι και τον είχε πρήξει τον καημένο και κάποια στιγμή γυρνάει αγανακτισμένος και της λέει με αυστηρό ύφος " γιαγιά ταμάτα, σους! " (γιαγιά σταμάτα, σούς και έβαλε και το δάχτυλο μπροστά στο στόμα του) :lol:

Ας σταματήσω και εγώ το μπλα μπλά γιατί έχω να μαγειρέψω η άχρηστη! :oops:

Φιλιά σε όλα τα κουκλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΞΕΧΝΑΩ...

Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΗΓΕ ΕΤΣΙ Κ ΕΤΣΙ...ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΣΑΦΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΛΕΜΕ...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΠΑΛΙ Κ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ...ΕΝΩ ΠΑΝΤΑ ΜΟΙΡΑΖΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Κ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΒΙΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΛΥ!ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟΣ ΦΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΖΗΛΕΙΑ ΤΟΥ Ο,ΤΙ ΕΠΙΑΝΕΙ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΓΧΙΖΕΙ!ΕΧΤΕΣ ΟΜΩΣ ΕΓΙΝΑΝ 2 ΣΚΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ!

ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ (ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΖΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ , ΠΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ) ΤΟ ΖΗΤΗΣΕ Η ΒΑΦΤΙΣΤΗΡΑ ΜΟΥ Κ ΔΕ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Κ ΤΟ 2ο ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ ,ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΗ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ Κ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΕ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ (Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ) ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΥΤΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ Κ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ...ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΧΙΣΕ Κ ΑΥΤΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ!!!ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΑΓΧΩΘΕΙ...ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ ΑΥΤΟ...????

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΑΝΥΠΑΚΟΥΗ Κ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ...ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟΝ ΚΟΨΩ ΤΟΝ ΒΗΧΑ!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΨΩΝΙΣΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΜΠΛΟΥΖΕΣ...ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΛΙΕΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΕ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΛΥΝΕ-ΒΑΛΕ...!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ????

ΜΑΙΡΗ ΜΟΥ ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΟΛΥΛΟΓΑΣ ΕΙΝΑΙ!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ...ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

ΕΧΤΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Κ ΛΙΩΣΑΜΕ...ΤΗΝ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΕΙΚ...ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΝΤΥΣΩ ΓΙΑ ΕΞΩ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΗ ΨΙΧΟΥΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΟΥΤΙ...Ε ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΝΤΟΥΖΑΚΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΞΕΠΛΥΘΕΙ ΟΜΟΡΦΑ Κ ΩΡΑΙΑ...ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ Κ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΠΑΝΙΟ?ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΤΟ ΟΡΓΙΟ??? "ΕΙΧΕ ΚΟΥΠΙΔΙΑ Η ΚΟΛΜΑΛΑ ΜΟΥ" ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΧΕ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ Η ΚΟΡΜΑΡΑ ΜΟΥ...ΛΙΩΣΑΜΕ ΑΓΑΠΕΣ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ!

ΚΑΛΑ Η ΔΑΝΑΗ ΚΟΥΚΛΑΡΑ!!!ΜΑΤΑΡΕΣ!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΠΟΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ!

ΣΑΣ ΕΠΡΗΞΑ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??

Εμείς μόλις μπήκαμε από το σούπερ κ μπήκα στα γρήγορα να διαβάσω τα νέα σας!

Ιωάννα μου τι φάτσα η Δανάη!! Καλέ όσο πάει κ ομορφαίνει! Κατ´ αρχάς να μιλάς καλύτερα για τις δημόσιες υπηρεσίες εντάξει???? Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Νανά εχω λιώσει με την κορμαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ αυτό το μωρό! Μη φρικαρεις ρε συ με τα αλλά είναι λογικό να αντιδρά κάπως ανταγωνιστικα με το Δημητράκη! Ασε που κάνουν αντιγραφή πολλές φορές της συμπεριφοράς ενός αλλού παιδιού για ένα μικρό χρονικό διάστημα.Η Αλεξ μετά το δάγκωma της πιτσιρίκας στις κούνιες μαγκωσε... το αναφέρει συνέχεια...κυρίως προς όφελος της δλδ...να τη λυπηθούμε κτλ. Τις προάλλες στο athens heart τη βουτάει ένας πιτσιρίκος από το μαλλί την ξεμαλλιασε...λεω μέσα μου αν βάλει τα κλάματα τώρα τις έχουν σπάσει το τσαμπουκά...ελα που σηκώνει το χέρι της η κιουρία κ του τραβάει δύο χαστούκια...στέρεο την άκουσε ο πιτσιρίκας! Για λίγες μέρες ήταν επιθετική τώρα σταμάτησε!

Γκαστρουλες φιλάκια...μοντέλο..μουτς μουτς...

Κικιτσα έσβησα το τηλ σου καταλαθος η χαζή...με τη δουλειά τι έγινε? Άλλαξε διεύθυνση η Ζαιρα. Φιλία στο Ζορζ!

----------

Εστάλ. με Nokia E-Mail

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες! Τι κανετε; Ισα που καταφερνω να μπω και να γραψω κατι, η Γλυκεριαννα ειναι παλι σε φαση του ακοιμητου, πρωτη ξυπναει, κατα τις 7.30 και τελευταια κοιμαται. Τωρα την κοιμησα λιγο γιατι 2 το μεσημερι εχουμε παιδιατρο. Μην κλαιει και απο τη νυστα.

Νανα μου και η Γλυκεριαννα ειναι καπως ετσι τωρα τελευταια με τα παιχνιδια της. Το περασμενο Σαββατο ειχε ερθει ενα ζευγαρι με 2 κοριτσακια. Ειχαμε βγαλει στον κηπο την τσουληθρα και την κουνια τα οποια η δικια μου ουτε να τα φτυσει στις καθημερινες γιατι τα εχει βαρεθει. Μολις πηγαν να ανεβουν τα αλλα παιδακια, τοοοοοτε τα θυμηθηκε και εκανε σαν τρελη να ανεβει και αυτη!!!Οποτε μαλλον ειναι κοινη φαση. Και γενικα η δικια μου δεν ειναι ουτε ζηλιαρα ουτε τιποτα. Ειναι που τρελαινεται ομως αμα δει αλλο παιδι να θελει τα παιχνιδια της, και μαλιστα κοριτσι. Με τα αγορια ειναι ανεκτικη, τους τα δειχνει πως παιζονται :lol: Πολυ γελιο εριξα με την ατακα!!

Σοφακι βλεπω το κοριτσι εχει εξελιχθει :lol: Πηρε την κατασταση στα χερια της!! :lol: Οχι θα κατσει να σκασει :lol::lol:

Μαιρη , Ιωαννα, Ευα , Φιρφιρικο τα φιλια μου! παω να κανω κανενα μπανιο τωρα που κοιμαται. εχω λιγο εγχος με τον καινουριο παιδιατρο...αντε να δουμε τι φρουτο ειναι κι αυτος. δεν μου αρεσει που ειναι αντρας, αλλα δεν εχω και εναλλακτικη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!!!!!!!!!!!

Στα γρηγορα λέω τα νέα μου να προλάβω να κοιμηθώ λίγο πριν ξυπνήσει ο μικρός....

Η αυχενική προς το παρόν είναι καλή!!!!!! Περιμένω τα αποτελέσματα του παπΑ την Δευτερα και θα έχουμε ολοκληρωμένη εικονα. Το μικρούλι μου σήμερα δεν ηταν πολύ ζωηρο...ημουν και νηστικη και ήταν συνέχεια μπρούμυτα και κουνούσε λίγο. Δυσκολευτηκαμε να το ξεκουνήσουμε και να αλλάξει σταση για να κάνουμε την μέτρηση αλλά τα καταφέραμε τελικα. Φυλλο δεν είδαμε αλλά νομίζω πως είναι αγόρι.... οπότε πάμε για τον άλλο μήνα που θα δούμε σίγουρα. Είναι μεγαλούλι και αλλάξαμε την ΠΗΤ... περιμένουμε μέχρι 19/03!

Νανα μου απίστευτη η μικρή σου! χαχα! Πολύ γελασα! :lol: Οσο για την συμπεριφορα δυστυχως αντιγραφουν...απο την μια καλό για την καλή συμπεριφορα...αλλά για τις πονηριες ειναι δραμα... και εγώ όποτε συναντιεται με τα μικρα ξαδερφακια που είναι πολύ ζωηρα τρεμει η ψυχή μου...

Σοφια μου μια χαρα η κουκλα! Τον εβαλε στη θεση του τον ψωρόμαγκα! :lol:

Αθηνά μου φιλια στην κοιλίτσα!

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!

ΑΣΕ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ...ΥΠΟΜΟΝΗ!

ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΤΑΝ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΤΗΣ...Η ΚΑΗΜΕΝΗ...ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΚΥΝΟΔΟΝΤΕΣ...ΤΟΥ ΠΡΟΓΟΜΦΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ...Κ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ 4 ΚΕΝΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΥΝΟΔΟΝΤΕΣ...Κ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ Η ΜΑΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Κ ΛΙΓΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ...Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΔΕ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ...ΑΦΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΑ ΠΙΣΩ Κ ΜΕΙΝΑΝΕ ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ...Η ΣΟΦΙΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΘΑ ΓΕΛΑΕΙ...ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ...ΠΟΤΕ ΠΑΣ ΞΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ!

ΣΑΣ ΦΙΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα φιλεναδες μου.....ποναει ολο μου το κορμι...βαφουμε ασταματητα και ελπιζω Παναγια μου σημερα να τελειωσουμε....!!!!Μπογιες...καθαρισματα....ααααααααααααα δεν θελω να ξαναβαψω για 3 χρονια τουλαχιστον!!!!Οικοδομη εχει γινει το σπιτι!!!!Το μονο που θα αφησουμε ειναι τους τοιχους της Αλεξιας που θα βαλουμε ταπετσαρια και θα λανει μια κατασκευη ο Κωστας!!Αλλα αυτο σε 15 μερουλες θα γινει πρωτα ο Θεος!

Μαιρουλα πολλα πολλα μπραβο για τη χοριακη!!Περιμενουμε και το παπ α!!!Τελεια αποτελεσματα και πολλα πολλα φιλακια!!

Ζουζουνες παω να συνεχισω...γιατι περναει η ωρα!!!Σας φιλω ολες και ελπιζω αυριο να γραφω απο τακτοποιημενο σπιτι...λεμε τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια καλημέρα στα γρηγορα για να ευχηθώ στις Σοφούλες μας!!!!!!!!!!!!

Σοφάκι και Φιρφιρίκο Χρόνια σας Πολλά και ευτυχισμένα!!!!! :ymparty::ymparty:

Να χαιρεστε το όνομά σας και τις οικογένειές σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αθηνά μου φιλιά στο σπορί σου και εννοείται στην Γλυκεριάννα!!!!

Νανά μου ενα ζουμερό φιλί στην μικρή γλωσσού σου!!!!

Ιωάννα, Κικίτσα και στα κορίτσια που πλεον δεν μπαίνουν στην παρέα μας πολλά φιλιά στα πιτσιρίκια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Χρονια πολλα στις Σοφουλινες μας!!!!!!!!!!! Να χαιρεστε τη γιορτη σας και να σας χαιρονται οσοι σας εχουν, προπαντων τα νιανια σας!

Κοριτσια δεν ξερω τι εχω παθει....εχω μπει σε μια φαση που δεν μπορω να κανω τιποτα. Η Γλυκεριαννα με ξυπναει αρκετα πρωι (ενω στανταρ εχω αρχισει παλι τις αϋπνιες, 4-6 σταθερα καθε νυχτα) οποτε μολις κοιμαται για μεσημερι πεφτω κι εγω σεκος!!! Χτες με κατατρομαξε λιγο. 3 φορες εκανε κακα και τις 3 ειχε αιματακι. Η μανα μου λεει να μην ανησυχω θα ειναι απο το πολυ σφιξιμο, γιατι ζοριστηκε η αληθεια αρκετα. Εγω εννοειται οτι εχω καραφοβηθει, αλλα το συγκρατω. Ξερει καμια τιποτε σχετικο;

Σας φιλω ολες, φιλια και στα μπουτακια των νινιων σας!! Και στο σπορακι Μαιρης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΠΑΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ!

ΑΙΜΑ ΕΧΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΦΙΞΙΜΟ ΤΟ ΕΝΤΕΡΑΚΙ Ή ΤΟ ΠΟΠΟΥΔΑΚΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΞ ΤΟΥ...ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!ΑΠΛΑ ΔΕΣ ΑΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ!ΠΛΥΝΕ ΤΗΝ ΜΕ ΧΛΙΑΡΟ ΠΡΟΣ ΚΡΥΟ ΛΙΓΟ ΝΕΡΑΚΙ Κ ΒΑΛΕ ΚΡΕΜΟΥΛΑ!ΡΩΤΗΣΑ 4 ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΕΙΔΑ!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΣΤΙΣ ΣΟΦΟΥΛΕΣ ΕΥΧΗΘΗΚΑ...ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΟ!!!ΠΟΛΥΧΡΟΝΕΣ ΚΟΥΚΛΑΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νανα μου χιλια ευχαριστω με ψιλοησυχασες βραδιατικα...γιατι ημουν ετοιμη να την παω νοσοκομειο αν το ξαναεκανε. Χτες δεν εκανε καθολου κακα και σημερα που εκανε 1 φορα εβγαλε ψιλοαιματακι ( η πεθερα μου το ειδε γιατι την κρατουσε το μεσημερι). Το κανει ομως απο την Παρασκευη συνεχεια, οποτε ενεργειται...θα προσπαθησω απο αυριο να την πλακωσω σε ακτινιδια-φρουτα-μελια-γιαουρτια και αν δε διορθωθει....βουυυυυρρρ...κλασικα τα εχω παιξει. Και εντωμεταξυ μου ξανααρχισε να τρεχει αυτο το σκουρο υγρο και ποναω στην κοιλια χαμηλα.....γκρρρρρρρρρρ τι αλλο να μην κανω;;;; Τιποτα δεν κανω. Παταω μονο ενα κουμπι πλυντηριου και μολις τελειωσει περιμενω ποιος θα περασει απο την πορτα μου να τον βαλω να μου βγαλει τη λεκανη εξω. Ενταξει αμα δω καμια βρωμια...δεν μπορω....θα παρω τη σκουπιτσα να την μαζεψω, θα σκυψω με το χαρτακι να παρω το τριμματακι...δε γινεται...μεσα σε ολα με εχει πιασει και χοντροσυχασια! Την Παρασκευη καθαρισε η γυναικα και το Σαββατο το πρωι μου φαινοταν το σπιτι αχουρι...δε βοηθαει και ο $%#@^&*αερας!! Πολλη σκονη...να το αφησω 1 βδομαδα ασκουπιστο το σπιτι;;;ΔΕΝ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!! Με εχουν πιασει τρελα νευρα, δεν ειμαι και στα πολυ καλα μου...χαλια η εγκυμοσυνη στην αρχη....χαλια!!!! καληνυχτα φιλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και καλη εβδομαδα!!

Ευχαριστουμε για τις ευχες κοκονες!!Πως τα περασατε σκ?Εμεις δοξα το Θεο πολυ ομορφα!Χθες βολταραμε ολη μερα για φαγητο, καφεδακι και θαλασσα και το βραδυ ηρθαν οι φιλοι μας!Το Αλεκακι λυσσαξε...ολη μερα παιχνιδια...εφαγε και μια τουμπα το βραδυ...δεν την προλαβε η Λιλη και ματωσε λιγο το χειλακι....ο Κωστας εκανε δε λες και ηρθε το τελος του κοσμου!!!

Με το γιογιο εχουμε σταθερη προοδο.Μεσα στο σπιτι δε φοραει καθολου πανα και μια στο τοσο της φευγουν τα τσισα και αυτο απο χαζομαρα της(βλεπει μαους...κανει καμια πατατια κτλ).Τα λεει ολα κακα βεβαια αλλα no problem!!Aκομη δε νιωθω ετοιμη να τη βγαλω εξω χωρις...αλλα ειμαστε φτου φτου σε πολυ καλο δρομο!

Αθηνα βλεπω οι ορμονες εχουν αρχισει τρελο χορο!!!Χαχαχαχα!!!Υπομονη!!Με τα κακα τι εγινε?Σταματησε?

Πολλα πολλα φιλες σε ολες και στα μαμουνακια...παω να κανω καμια δουλεια!!Πρεπει να παραγγειλω και την ταπετσαρια του σαλονιου σημερα...αλλα ακομη δεν εχω αποφασισει ποια... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μικρές μου και ζουζόύνια!!!!!

Τί κανετε; Ο καιρός τί λέει στα μέρη σας; Εμας έκανε χθες την πρώτη βροχή και συνεχίζει σήμερα σε πιο ήπιους τόνους μεχρι στιγμής! Μου αρεσει πολύ!!!! Αλλά δεν κάνει κρύο ρε γαμώτο για να χουχουλιάσουμε λιγουλάκι! Παραγγείλαμε και ξυλόσομπα με μπόιλερ που θα την συνδεσουμε με τα καλοριφέρ έτσι ώστε να μην χρησιμοποιήσουμε από εδώ και πέρα πετρέλαιο....ετσι όπως τα έκαναν θα φευγει μια περιουσία για την θερμανση και όχι μόνο.... Ξύλα έχουμε δικά μας και δεν θα χρειαστεί να αγοράσουμε ποτέ οπότε θα γίνει αρκετή οικονομία!

Με την εγκυμοσύνη δόξα το Θεό όλα καλά! Νομίζω οτι το ένιωσα ήδη! Είναι ισως νωρίς αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη οτι ήταν το μωράκι μου! Σε 2 εβδομάδες είναι το επόμενο ραντεβού μας!

Αθηνά μου εσύ πως είσαι; Ολα καλά; Η νύφη σου πως πάει;

Οι λοιπές φιλενάδες;

Εχω ένα θεματάκι με τον Χριστόφορο και ζήτησα και την γνώμη των κοριτσιών του μαμμυ από το Ηρακλειο, αλλά ήθελα και την δική σας άποψη....

Πριν λίγες μέρες ακουσε ο Χριστόφορος την μάνα μου να λέει "σκασε" σε ένα κοπρόσκυλο που έχει ο γειτονας και γαβγίζει συνέχεια..... από τότε καμιά φορά εκεί που παίζει ο μικρός, τρεχει στην μπαλκονόπορτα, ανοιγει την κουρτίνα και φωνάζει "ΣΚΑΣΕΕΕΕΕΕΕΕ" .... στην αρχή δεν εδωσα σημασία αλλά κάποια στιγμή ηρθε και μου το έλεγε συνέχεια. Τότε του είπα οτι δεν είναι ωραίο να το λέει αυτό γιατί είναι καλό παιδί, κλπ. Σταμάτησε να το λέει τότε, αλλά πάλι χθες το πέταξε σε ανυποπτο χρόνο.....

Δεν θέλω να λέει τέτοια λόγια.... είναι μικρός ακόμα. Το ξέρω οτι στο σχολείο θα μάθει χειρότερες λέξεις αλλα τουλάχιστον θα ειναι πιο μεγάλος και θα μπορεί να καταλάβει πότε και που τις χρησιμοποιούμε και πότε όχι. Τωρα αν το πετάξει μπροστά σε κόσμο θα ντραπώ πολύ γιατί θα νομίζουν οτι είμαι καμιά αχρηστη....

Την μάνα μου την ξέχεσα πολύ αλλά τί θα βγει; (Μόλις τώρα μου το είπε ξανά επειδή τον μάλωσα...... το μαϊμούνι.....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου! με λιγο κουραγιο μπαινω να σας γραψω....η κατασταση με εχει κουρασει ψυχολογικα πολυ. καθε βραδυ ξυπναω και μενω αγρυπνη απο τα νευρα μου...και που θα παει αυτη η κατασταση;;;

Με νινι ολα καλα, σταματησε και το αιμα και ειμαι μια χαρα. Και η νυφη μου καλα ειναι, ευχαριστουμε για το ενδιαφερον :D

Η Γλυκεριαννα κλασσικα μας τρελαινει απο χαρα καθε μερα...ειναι τοσο γλυκουλα και καλουλα....μακαρι να βγει ετσι και το αλλο νινι....Προσπαθει να πει ο,τι ακουει και σκαμε στα γελια.

Μαιρη μου ειναι φυσιολογικο το παιδι να λεει αυτη τη λεξη. Μην προβληματιζεσαι. Οσο δινεις σημασια, τοσο θα το λεει. Αν κανεις οτι δεν το ακους, και ισως να τον μαλωσεις και αυστηρα καμια φορα, να δεις πως θα το περιορισει. Γενικως οι κακες λεξεις ειναι πιο ευηχες και αρεσουν τρελα στα πιτσιρικια. Οποτε μολις ακουσουν καποια απο αυτες την επαναλαμβανουν ολη την ωρα. Παλι καλα που αυτο που ακουσε ηταν ενα απλο "σκασε"....μας ξεφευγουν και χειροτερα.

Οι αλλες ολες καλα; Χαθηκατε....φιλια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου τι κανετε??

Μολις σιδερωσα τον Ολυμπο και ειπα να δω τι κανετε!!!

Εμεις δοξα το Θεο καλα αν και εχω ψιλοφρικαρει με την ολη κατασταση....χρεωκοπια..Καστελλοριζο...Τουρκοι!!!Απο τοτε που εγινα μαμα με φρικαρει και το παραμικρο...και με τη σειρα μου φρικαρω και τις καλοφιλεναδες μου!!! :oops:

Το Αλεξακι χθες μας χορεψε στο ταψι..οχι μονο ξυπνησε το βραδυ και για 1,5 ωρα ηταν στο ποδι αλλα ειχε και την απαιτηση να ξαπλωσει μαζι με το μπαμπα της!Μας τουμπαρε φυσικα και τη βαλαμε στη μεση και μας αρχισε χαδια αγκαλιες φιλια και τη βρηκε το πρωι στο κρεβατι μας!Ειναι απο τα δοντια ειμαι σιγουρη προχθες εσκασε το 13ο!

Μαιρουλα μη φρικαρεις κοριτσι μου..μαλωσε τον μια φορα εντονα...και αν το συνεχισει τοτε αγνοησε τον...οταν καταλαβει οτι δεν σε ενδιαφερει και πολυ που το λεει θα το κοψει!

Φιλακια σε μπεμπακια, κοιλιτσες και μανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...