Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Kαλησπερα κοριτσια μου!Τι κανετε?

Μετα απο πισινα και μακαρονοπολεμο η Αλεξια κοιμηθηκε και εγω πρεπει να παρω τη αποφαση να μαζεψω το χαμο!!

Μαιρουλα μια καρδια να χτυπα σα τρελη ευχομαι! :D Ευτυχως ηρεμησε η ζουζου....ποιος ξερει τι εχουν μεσα αυτα τα εμβολια :shock::shock::shock:

Κικιτσα αντε τπτ δεν εμεινε!!!Εμεις 10 φευγουμε!

Αθηνα καλα κανεις παιδι μου και κανεις ονειρα...μονο αυτα μας εμειναν...ετσι οπως πανε αυτοι κ αυτα θα μας τα κοψουν!Για τα δοντια που λες..και εμεις σα τη Μαιρη με νερο!Σιγα μη φτυνει η Αλεξια,ολο κατω θα πηγαινει!Νομιζω οι παιδικες ειναι 2+..εχει και για μικροτερες ηλικιες?

Αντε Ευακι παρε μας στη σειρα και κανε add σε ολες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νανα...τι εγινε με το τζιτζιφιογκο με τα ραβασακια???? :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλακια σε ολες ματς μουτς...και στη μοντελα που κανει βουτιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αθηνούλα, Μαίρη, Σοφάκι, εγώ δε χρησιμοποιώ οδοντόκρεμα. Δεν έχω καμία εμπιστοσύνη ακόμα και στις παιδικές (και καλά)....Παίρνει ο Ζωρζ τη βούρτσα, αρχίζει τρίβει, τρίβει, κάνει και από μέσα και μετά τάχα μου φτύνει (πιο πολύ σαν τθτθτθσσσ ακούγεται :lol::lol: ). Με σκέτο νεράκι. Μια χαρά είναι καλέ, δε θέλουν και πολλά πολλά. Έχω ρωτήσει οδοντίατρο για τα δόντια των ενηλίκων και τον καθαρισμό και μου έχει πει ότι αυτό που κάνει την περισσότερη δουλειά είναι η μηχανική (το τρίψιμο) και όχι η χημική (οδοντόκρεμα) διαδικασία. Όχι ότι δε χρειάζεται (έξτρα φθόριο, καλή αναπνοή, λιπαντικό μέσο για την τριβή) αλλά ο καθαρισμός γίνεται με το βούρτσισμα.

Άντε Μαίρη, εύχομαι να σας ξεκουφάνει η καρδούλα!!!!!!

Φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια, πειτε μου αν ξερετε, εσυ Σοφακι θα ξερεις καλυτερα: ειναι δυνατον η νυφη μου να πηγε την περασμενη Πεμπτη στο γιατρο, να εκανε υπερηχο και ολα τα συναφη, να της ειπε οτι ολα πανε πολυ καλα και σημερα να την ξανακαλεσε να κανει χωριακη και να της πει οτι κατι δεν παει καλα, δε διπλασιαστηκαν οι τιμες και υπαρχει προβλημα με την εγκυμοσυνη; Ειναι λογικο να κανει καποια χωριακη 2 φορες σε τοσες λιγες μερες;;; εγω οταν το ακουσα οτι ξαναπηγαν για χωριακη δεν μου αρεσε, αλλα δε μιλησα. Οταν το ειπα μετα τα ασχημα νεα στον αδερφο μου μου ειπε οτι θα ξαναεκαναν επειδη την Τεταρτη φευγουν για Ιταλια και ηθελαν να δουν αν διπλασιαστηκαν οι τιμες. Πειτε μου αν ειναι τωρα λογικο αυτο. Με εχει πιασει το στομαχι μου απο τη στενοχωρια. Ξερω Σοφακι οτι οι μνημες σου ειναι πολυ νωπες, αλλα αν μπορεις να μου πεις κατι....Αν δεν ηταν τοσο αργα θα σε επαιρνα τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...μόλις διάβασα το ποστ σου Αθηνά και στενοχωρήθηκα....Από τα λίγα που ξέρω, είναι δυνατόν να κάνεις μέσα σε λίγες μέρες επαναληπτική χοριακή. Οι τιμές διπλασιάζονται κάθε 2 μέρες νομίζω. Αν ο ρυθμός είναι πιο αργός, ο γιατρός υποψιάζεται ότι κάτι δεν πάει καλά. Αυτό που δεν κατάλαβα, είναι πώς του ήρθε και της είπε να ξανακάνει. Την Πέμπτη λες, έκανε υπέρηχο και όλα ΟΚ. Χτες, ημέρα Δευτέρα, από μόνος του ο γιατρός είπε να ξανακάνει χοριακή? Ή μήπως έκανε χοριακή μαζί με τον υπέρηχο και τα αποτελέσματα δεν του άρεσαν? Δεν κατάλαβα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..και μονο που το διαβασα.............................................................................................................

Ολα καλα θα ειναι παρε με τηλ αμεσως μολις το δεις, οτι ωρα να ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα. Κικη μου την Πεμπτη εκανε χωριακη και υπερηχο και πριν παρει αποτελεσματα τους ειπε οτι θα την επαναλαβουν να δουν αν διπλασιαστηκαν οι τιμες και ολα πανε καλα. Δεν ειχε δει κατι γιατι δεν ειχε καν αποτελεσματα στα χερια του οταν τους το ειπε. Τελοσπαντων.....θα δουμε. Πολλη καντεμια......αυριο εφευγαν για γαμηλιο και εχουν πληρωσει τα παντα, εισητηρια, ξενοδοχεια σε 3 πολεις.....ευχομαι να ειναι ολα καλα το πρωι και να φυγουν το απογευμα.

Εσεις τι κανετε; Ολες καλα; δεν εχω να σχολιασω κατι, ειμαι πολυ στενοχωρημενη και το μυαλο μου ειναι ψιλοαδειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια αυριο θελω δυο ποστ, ενα της Μαιρης με μια καρδουλα τρελη και ενα της Αθηνας με μια χοριακη στα υψη...για να 'ναι χαρουμενη κ η δικη μου μικρη ψυχουλα που δεν τα καταφερε και ειναι ψηλα!!!

Ολη τη θετικη ενεργεια του κοσμου απο εμας :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΟΓΩ ΦΟΡΤΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ!

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΝΩ 25 ΧΛΜ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΦΕΥΓΩ ΞΑΝΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΖΙΖΑΝΙΟ...ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΑΡΑΣ ΓΚΑΣΜΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗ ΣΙΣΣΥ!

ΛΟΙΠΟΝ, ΒΓΑΛΑΜΕ 6 ΔΟΝΤΙΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ...ΣΚΑΤΟ ΣΤΟ ΦΟΥΛ...ΑΛΛΑΞΕ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΑ...ΑΠΟ ΜΥΞΑ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΣΚΑΤΟ...ΣΟΡΡΥ ΚΙΟΛΑΣ!ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ!ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ Κ ΠΑΙΖΕΙ!

ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΝΑΝ ΓΑΜΠΡΟ 7 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ Κ ΕΝΑ ΡΑΒΑΣΑΚΙ!

"ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ"

"ΣΤΗ ΣΙΣΣΥ ΜΕ ΑΓΑΠΗ"

ΖΩΓΡΑΦΙΕΣ ΚΤΛ!

ΕΝ ΟΛΙΓΗΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ!

ΒΡΕ ΦΙΡΦΙΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...

ΜΑΙΡΗ ΚΑΙ ΑΘΗΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΛΑΑ!!!!ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΗΣ ΔΙΗΜΟΥΛΙΔΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ ΧΙΛ ΑΞΙΖΕΙ!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΑΒΑΣΤΕ "ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ ΚΑΣΤΡΟΥ" ΤΗΣ ΝΑΣΙΟΥΤΖΙΚ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!

ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ "ΑΔΕΙΕΣ ΚΥΡΙΑΚΕΣ" ΤΗΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΙΝΩ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ...ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΩΣΤΑ!!!!ΔΙΑΒΑΣΤΕ "ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΝ ΑΝΕΜΩΝ" Κ "ΤΟ ΚΡΑΓΙΟΝ ΣΤΟ ΣΥΡΤΑΡΙ" ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ...

ΤΕΛΟΣ...ΓΙΑ ΜΑΝΤΑ ΔΕ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ!ΑΝ Κ ΓΡΑΦΕΙ ΩΡΑΙΑ...ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΑΚΡΥΓΟΡΕΙ!!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!!!!!!!!!!

Κάναμε τον υπέρηχο, είδαμε το σπορί μου που κουνιώταν, είδαμε καρδούλα, όλα υπέροχα!!!!!

Δεν ξέρω αν θα είναι γιος ή κόρη....εχω πολλές παραγγελιές για κορίτσι....τωρα θα δούμε!

Α! Μου έκοψαν και το σεξ! Όχι μόνο την διεισδυση αλλά τα πάντα μέχρι τον άλλο μήνα! :o :o :o Τι θα γίνω εγώ τώρα μου λέτε;;;;;;;; :shock: Και έχω πάλι, όπως στην 1η εγκυμοσύνη, κάτι κάψες! [smilie=sex.gif]

Κρυα ντουζ πρωι-μεσημερι-βραδυ!

Αθηνά μου ευχομαι όλα να είναι καλά! %%- Ενημέρωσέ μας! Δωσε μια μεγάλη αγκαλιά από εμάς! :YMHUG:

Σοφάκι μου, είσαι πολύ γλυκιά! Ευχομαι συντομα μια νέα, τελειόμηνη εγκυμοσύνη να φέρει ενα υγιές αδερφάκι στην Αλεξιουλα, που είναι κουκλί ζωγραφιστό! ! Να είσαι σίγουρη πως το νινακι που εφυγε θα είναι πάντα για εσας ενας φυλακας - αγγελος!

Νανα μου, πολύ σκατό ε; :lol::lol: Δεν πειράζει καλό μου, τουλάχιστον βγηκαν πολλά δοντάκια! Να μου την φιλήσεις την ζουζουνα σου!!!! Θα σε ακούσω για τα βιβλία που προτείνεις και θέλω να τα πάρω! Ωστόσο της Δημουλίδου το μόνο που δεν εχω διαβασει είναι το "μερσεντες χιλ"..... με βαζεις σε κακό μπελά! Μια περιουσία θα ξοδεψω πάλι;;;; Θα ρωτήσω μερικες φιλενάδες αν τα εχουν να τα δανειστώ! :D

Πάω να ξαπλώσω λίγο μια που κοιμάται ο μικρούλης μου!

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου! Ολα καλα με το νινι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κανανε υπερηχο και δεν εδειξε κανενα προβλημα τελικα. Μαλλον ηταν λαθος η μετρηση του εργαστηριου.... :evil::evil::evil: τι να πω....ηταν ολα τοσο καλα που τους ειπε οτι ανετα πανε το ταξιδακι τους, κανενα προβλημα, να περασουν τελεια και να μην κουραστουν! Εισακουστηκαν και οι πρεσευχες της θειας Αθηνας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Μαιρουλακι μου :lol::lol::lol::lol: ποσο γελασα καλε!!!! Καταρχην μπραβο στο μικρο φασολακι που τα παει τελεια....αλλα η μαμα ειναι κατεργαρα......εγω παλι με το που μαθαμε οτι ημουν εγκυος δεν το ξανακαναμε μεχρι και που 40ντισα. Φοβομουν παρα πολυ. Φρικ αουτ ο Κωστας :lol: κι εσυ τωρα για ενα μηνα κανεις ετσι;;;; Φλογερη γυναικα παιδι μου!!! Καλε ποτε γεννας, μας εχεις πει;;;

Νανουκα μου επιτελους!!! Ειχα αρχισει να ανησυχω οτι ειχατε θεματα με τη στοματιτιδα. Θα παω βουρ να παρω τα βιβλια που ειπες γιατι 7 μερες στο βουνο δεν περνιουνται χωρις βιβλια. Τη Γλυκεριαννα θα την αναλαβουν παππους γιαγια, οποτε η μαμα και ο μπαμπας θα αραξουν. Το "Μερσεντες χιλ" δεν το διαβασα, αλλα εχω τελειωσει με τη Δημουλιδου. Για την Μαντα εχεις αδικο. το "ερωτας σα βροχη" το διαβασες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπαίνω σφεντόνα να συγχαρώ για τα καλά νέα το Μαιρουλίνι που είναι καψωμένο :lol::lol: και την τρελοθεία!!!

:ymapplause::ymapplause::ymapplause:#:-s#:-s#:-s

Αθηνά καλό ταξίδι στα παιδιά και καλή εγκυμοσύνη στη νεονυφούλα!!! Θετικές σκέψεις μαζί της.

Μαίρη, σε καταλαβαίνω. Μία από τα ίδια είχα και ο παλιοντοκ μας έκοψε το σεξ (και τα "άλλα") μόνο μέχρι τον 3ο μήνα. Μετά.....του δώσαμε και κατάλαβε. Μόλις μπήκα στον 7ο γιοκ!!!Ο μπαμπάς μας είχε θέματα ηθικής τάξεως και "δε μπορώ τώρα που κλωτσάει ο μπέμπης" και "εσένα σου αρέσει να σε σκουντάνε" και άλλες τέτοιες τρίχες. Οπότε μας έφαγε η μ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νανούκα με γειά τα δόντια...Έξι σε τρεις μέρες?????? Καλέ χρόνος ρεκόρ το Σισσάκι!!! Άντε, καλά κοψίδια....

Φιλιά πολλά, c u later.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου πολλα πολλα συγχαρητηρια για τα διπλα χαρμοσυνα!!!!

Καλα μαρη γκαστρουλα δε ντρεπεσαι καθολου??? :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Ντροπη και αισχος :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Το παιδι σου δε το σκεφτεσαι???Αυτα ειναι τα σχολια που μου εκανε ο Κωστας και μονο οταν απλα εβγαινε απο το στομα μου η λεξη σεξ!!

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου Μαιρουλα μου, θελω πολυ ενα δευτερο παιδακι και ευχομαι ο Θεος να μου το χαρισει!Δε σου κρυβω ομως πως ακομη δεν εχω επανελθει πληρως απο το σοκ και τον πονο και ψυχολογικα δεν ειμαι ετοιμη!Θελω πολυ να γινει αλλα ισως να πρεπει να περιμενω λιγους μηνες ακομη για να ξεκινησουμε προσπαθιες!Ο γιατρος εχει δωσεο πρασινο φως απο αυτο το μηνα!

Κικη πες μου σε παρακαλω τι ειναι τα "αλλα"?????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Θα μας οδηγησεις ολες στην τρελα τρελογειτονακι!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αληθεια κοριτσια εχετε ξεκινησει καμια προσπαθεια με γιογιο?Πως τα πανε τα μαμουνια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μπρε Σοφία, εγώ θα σου κάνω φροντιστήριο για τα "άλλα"???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έτσι, έτσι κουκλίτσα μου....άμα δεν το ρίξεις λίγο στην τρελή, δεν πας πουθενά. Εγώ το 'χω από μικρή αυτό το "γειά σας" και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπη (εννοώ να έχω φτάσει αισίως τα 33 χωρίς ψυχοφάρμακα και ναρκωτικά, ουιχιχιχιχιχι).

Αχ κορίτσια μου, είμαι ένα λιωμάδι. Για να καταφέρουμε να φύγουμε Σάββατο, έχουμε λιώσει στις δουλειές....Πλυσίματα, σιδερώματα, ψώνια της τελευταίας στιγμής και όλα αυτά φυσικά μετά Γιώργου, κυνηγητού, παιχνιδιού, και φυσικά μετά τις 6 που γυρνάω σπίτι. Εχτές να φανταστείτε, ο καημένος ο Σωτήρης έβαζε αυτόματο πότισμα στο μπαλκόνι και έφτιαχνε το αυτοκίνητο στις 12 τη νύχτα. Σα βαμπίρ.....Θέλω να με καταλάβετε, ΕΙΜΑΙ ΛΙΩΜΑΑΑΑΑ. Άσε που μου χάλασε η σκατοστιρέλα και σιδερώνω με το κανονικό σίδερο που κάνει διπλάσιο χρόνο. Τα'χω δει όλα λέμε....

Τεσπα....Σόφη ρωτάς για γιογιο. Εμείς έχουμε πάρει ένα από Jumbo (του δίευρου) και μας έφερε η νονά μας κι ένα καταπληκτικό από Mothercare που είναι πολυθρονάκι. Ο μικρός λέει τα κακά, κάποιες φορές αφού τα κάνει και κάποιες πριν (πολύ πριν όμως :| ). Κάθεται στο γιογιο με την πάνα, αλλά σηκώνεται σε 3 δευτερόλεπτα. Έχει καταλάβει ότι εκεί κάνουμε κακά, αφού το λέει κιόλας (γκιογκιο κακά) αλλά δεν τα κάνει εκεί. Δε με πειράζει όμως, είναι μικρούλης ακόμα. Αρκεί να συνηθίσει στην ιδέα και σταδιακά μέχρι το άλλο καλοκαίρι (που πιστεύω θα είναι πια έτοιμος για ολοκληρωτική αφαίρεση πάνας) θα είμαστε κομπλέ. Δεν έχω βάλει άμεσο στόχο το τώρα, σιγά σιγά και πολύ σταδιακά. Θεωρώ ότι είναι μικρουλικα ακόμα για τουαλέτα μόνα τους. Γνώμη μου.

Σας φιλώ πολλά 8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικη θελω κι εγω φροντιστηριο, γιατι ουτε κι εγω καταλαβα "τα αλλα"!!! 8-)8-) συμφωνω μαζι σου για το γιογιο...του χρονου πρωτα ο Θεος, ειναι λιγο μικρα ακομα. Νομιζω οτι εμεις τα βλεπουμε μεγαλα και ικανα τα νινια μας, αλλα ηδη κανουν πολλα. Ειναι μικρουλικα μωρε ακομα.. ποσα να αφομιωσουν; Οσο για τη στιρελα που λες, οντως ειναι σκοτωμα το σιδερο με το κανονικο. Γιατι δεν το παιρνεις μαζι σου και να σιδερωνεις εκει που πας το ρουχο που θες να βαλεις καθε φορα; εγω αυτο εκανα γιατι δε μου εβγαινε και με τον γαμο να σιδερωνω τελευταια στιγμη, με πεθερα να λειπει, μαμα να τρεχει και Γλυκεριαννα στα φορτε της. Τα διπλωσα ομορφα ομορφα, και σιδερωνα εκει ο,τι θελαμε να βαλουμε. Αλλωστε δεν το γλυτωσα το πλυσιμο, ηθελε 4 κορμακια την ημερα, οποτε και παλι θα σιδερωνα. Δεν ξερω...για σκεψου το. Εμενα οι ετοιμασιες των διακοπων με σκοτωνουν...δεν μπορω αυτα τα φορτωνε ξεφορτωνε...

Σοφουλινι πολυ πλακα η φωτο που εβαλες! Μου φαινεται οι Κωστηδες εχουν την ιδια αποψη για τα μωρα τους στην κοιλια. Ετσι και ο δικος μου, παρολο που φρικαρε δεν ηθελε να βλαψει το παιδι του! Και ο γιατρος μας ειχε πει ο,τι κανουμε να γινεται σιγα, προσεκτικα.....ε, γινεται δουλεια ετσι;;;καλυτερα καθολου!!

Κοριτσια τις τελευταιες μερες η Γλυκεριαννα εχει βγαλει ενα νευρο, αλλο πραγμα! Μας εχει ξετιναξει στις τσιριδες, κλαματα, δαγκωνιες, σφαλιαρες και κλωτσιες, απαξ και δεν της κανουμε το χατιρι. Προχτες το βραδυ τη βαζω για υπνο και να μου λεει "Μπομπ Μπομπ" (ο Σφουγγαρακης). Δυστυχως για κακη μου τυχη ειχε τελειωσει εκεινη την ωρα. Το τι εγινε δεν περιγραφεται!!!! Επεσε μπρουμυτα και να χτυπαει ποδια χερια κεφαλι, μου εδωσε σφαλιαρα και παραλιγο να μου σπασει τα γυαλια, μου τραβαγε το χερι και με δαγκωνε...εγω να προσπαθω ηρεμα να της εξηγησω οτι ειχε τελειωσει αλλα αυτη τιποτα!!!! Αν ηταν πιο μεγαλη και μου τα εκανε αυτα, πραγματικα και ντρεπομαι που το λεω θα τη σφαλιαριζα! Εχει αρχισει και το κανει παντου αυτο το κολπο και δεν μου αρεσει να γινει κακομαθημενη. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω...προς το παρον μενω ψυχραιμη και της μιλαω ηρεμα, μπας και παρει παραδειγμα. Εσεις εχετε παρομοιες συμπεριφορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα φιλεναδες!!Τι μου κανετε?

Κικιτσα καλα κανεις κοπελα μου..εγω ασχολουμαι με αυτα που εχουν ουσια...τα υπολοιπα τα βαζω απο το ενα αυτακι τα βγαζω απο το αλλο και κατα τη διαδρομη η τα κοροιδευω η τα κραζω!Ο,τι θελω να πω το λεω και οποιος δε με γουσταρει...no problem!!!Λιγα ειναι αυτα που οντως εχουν αξια και τα υπολοιπα, συμφωνω απολυτα μαζι σου, πρεπει να τα ριχνουμε στη "τρελη".

Για το γιογιο και εμεις πανω κατω ετσι!Τα λεει αλλα τη στιγμη που βγαινουν και σπανια προλαβαινουμε!Εμεις εχουμε ενα της fisher price σαν αυτο που περιγραφεις και ενα των 3,30 :lol::lol::lol::lol::lol::lol: πιο ακριβο απο το δικο σας :lol::lol::lol::lol::lol::lol:Τωρα θα κανω και ενα κολπακι που μου ειπε η Νανα η κολπατζου!!! :lol::lol::lol: Οσο για το σιδερο...ποσο σε καταλαβαινω να ηξερες....προχθες μου εστειλαν το καινουριο απο τοοοτε που το ειχα γραψει στι φεις!

Αθηνα πιστευω φαση ειναι και η Αλεξια καποια στιγμηη πριν ενα 2μηνο μας ειχε ταραξει στη φαπα(μετα απο ενα σοου στης πεθερας μου)αλλα το εκοψε!Βεβαια οταν ειναι να φυγουμε απο τη θαλασσα η να βγει απο την πισινα...μας ακουν γειτονιες!!Ευτυχως δεν διαρκει πολυ η τσιριδα!!

Ιωαννα που εισαι?????Γραψε μας κανενα νεο!!!

Παω να φαω αλλα plz μη βγει παρα εξω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια μου. Τελευταία μέρα στη δουλειά και δεν κρατιέμαι......Θέλω να την κάνω (αλλά κάνω υπομονή, τί έμεινε? Μερικές ψωροωρίτσες).

Σοφάκι μου, δεν έχω ιδέα από κρεβατάκια, δεν έχω ψάξει γιατί δεν ήρθε η ώρα για μας. Αλλά ξέρω ότι εξαιρετικής ποιότητας παιδικά έπιπλα έχει η LARO. Και αντέχουν (τσεκαρισμένο). Είναι τσουχτερά αλλά χεστήκαμε, πληρώνει η πεθερά. Από την άλλη, αν θέλεις κάτι πιο οικονομικό και πιο ζουζουνιάρικο με την προοπτική να αλλάξεις μετά σε παιδικό-εφηβικό στυλάκι (και να μη σε "κρατάει" ότι το προηγούμενο κρεβατάκι το πλήρωσες χρυσό), να κοιτάξεις και στη ΝΕΟΣΕΤ ή ακόμα και ΙΚΕΑ (δε θα με χάλαγε καθόλου προσωπικά). Ό,τι και να αποφασίσεις, η γνώμη μου είναι να μη λυπηθείς τα λεφτά στο στρώμα. Να πάρεις ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί για τη νεραιδα. Εκεί θα κοιμάται στην τελική. Καλά ψώνια!!!!

Αθηνούλα μου, μη στενοχωριέσαι με τη φούσκα. Τα κάνουν αυτά τα ζουζουνια και σε καμία περίπτωση δε θα τη χαρακτήριζα "κακομαθημένη". Φάση είναι. Παθαίνει τις λεγόμενες "κρίσεις θυμού - temper tantrum". Θέλει βέβαια σκυλίσια υπομονή και νεύρα ατσάλινα. Και πάντα νουθεσία ή και μαλωματάκι αν χρειαστεί. Διάβασε κι αυτά:

http://archive.in.gr/Reviews/placeholde ... emID=40580

http://www.parents.gr/psych/a183

http://www.parents.gr/psych/a42

Ο Γιώργος δεν κάνει αυτά που περιγράφεις, περιορίζεται στην τσιρίδα όταν θέλει κάτι. Συνήθως σταματάει σε 3 λεπτά και αφού του εξηγήσω τί και πως. Αν όχι, απομακρύνομαι λίγο και δεν του δίνω σημασία ή τον απασχολώ με κάτι άλλο (αν συνεργάζεται βέβαια). Αυτό που κάνει όμως σαν παιχνίδι γελώντας είναι να χτυπάει εμάς, τον ξάδερφο και τη γιαγιά. Χωρίς νεύρα αλλά το κάνει. Και προσπαθούμε να του το κόψουμε. Και μου τη δίνειιιιιιιιιιιι :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μοντελο παρουσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν προλαβαινω να πω τιποτα αυτην την ωρα γιατι προσπαθει να μου κλεισει το καπακι απο το λαπιτοπι...

θα μπω το βραδυ αν δεν εχω λυποθημησει να πολυλογησω!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλαααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια και welcome back μοντελακι!!!

Κικιτσα μου εχω τσεκαρει ενα της laro ειναι μεσα στις 2 επιλογες που θα δειξω σημερα στον επιπλοποιο να μου πει τιμη!Η αλλη ειναι ενα πιο απλο με σχεδιο tinkerbell ή τη νεραιδοσκονη που μου αρεσει τρελα! :lol: Εχω δει και αυτο της cilek...ε ενα απο τα τρια θα διαλεξω!Στρωμα παιρνουμε σκετο κοκοφοινικα τωρα ή κοκο-λατεξ?Αντε καλες διακοπες να περασετε ομορφα και να προσεχετε! :D

Η γκαστρουλα μας τι κανει?Ο Φοφορος?

Χθες ηρθε η φιλη μου η ψυχολογα και εφερε δωρακια στη μικρη!!Οταν η Κωσταντια βγαινει για ψωνια...φαιρνει 5-6 τσαντες ρουχα, στανταρ 1-2 ζευγαρια παπουτσια-3-4 παιχνιδια και κουβερτες...σεντονια.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ευτυχως η Αλεξια οταν τα ανοιξα ηταν με τη γιαγια της(ουτε να με φτυσει δλδ) γιατι θα εβλεπε ολα τα παιχνιδια και θα την επιανε λυυυυσσσσααααα!!!Της πηρε η τρελη ενα παιχνιδι που κουμπωνει πανω στο πληκτρολογιο και πατωντας τα παχνιδια που εχει επανω παιζεις ενα παιχνιδι(εχει και cd).Φυσικα το πηρε γιατι ηξερε οτι θα ενθουσιαστει ο Κωστας περισσοτερο...προς το παρων το κρυβω...οσο αντεξει ο μπαμπας δλδ!!! :lol::lol::lol:

Παω να ετοιμαστω για σουπερ και επιπλαδικο!!Θα σας πω τιμες να μου πειτε γνωμες!Φιλακια ματςςςςςςς μουτςςςςςςςς καλο σκ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε; Σας γραφω απο το κινητο ενος φιλου...Τελειωσαμε με το μαγαζι και φυγαμε για διακοπες! Θα σας πω τα νεα μας μετα τις 17 που θα γυρισουμε. Χαρηκα που εμαθα τα καλα νεα σας! Πολλα πολλα φιλακια σε όλες και ολα τα μπεμπεκια!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!!

Εμεις ειμαστε πολύ καλα!!!!! Το Σαββατο μου εκανε ο Χριστόφορος 1η φορά πρόταση με 4 λέξεις!!!!! Είπε " Πάει ο μπαμπάς ντουλειά! " :P:P:P Κατα τα αλλα ακόμα στα 16 δόντια ειμαστε, η υγεια μας καλά και τα μπάνια στη θαλασσα συνεχίζουν! Εχει πάρει και χρώμα το σκατό!

Σοφακι μου μια χαρα ξηγιεται η φιλη-ψυχολόγα,ε; ;) Όσο για τα κρεβατάκια.... καλέ τί τιμές είναι αυτές;;;;; Εγώ θα πάω στον μαραγκό να μου φτιάξει ένα απλό και γερό κρεβάτι, που θα το έχει χροοοοονια και θα μου πάρει περιπου 300€. Το στρώμα κάνει ένα 200αρι οπότε με 500€ έχουμε καθαρίσει! Αργότερα οταν θα έρθει η ώρα θα κάνουμε και ένα γραφείο με μια βιβλιοθήκη και θα είμαστε κομπλέ! Τώρα βέβαια, αν πληρώνει η πεθερά και αν δεν έχετε και τίς καλύτερες σχέσεις..... μπορείς ωραιότατα να πάρεις αυτό των 1.300€!!!!!

Ιωαννακι μου καλή συνέχεια στις διακοπουλες σας!!!!!!!!!

Φιρφιρί μου, καλωσήρθατε!!!! Πως τα περάσατε;; Ο Βασιλάκης ήταν κύριος ή σας κούρασε;

Εγώ ίσως να φοβόμουν να πάμε διακοπές σε αυτήν τη φάση....εδω στο σπίτι είμαστε και πάλι με τρεχει πάνω κάτω... μόνο διακοπές που δεν θα έκανα!

Κική μου και εμένα χτυπάει για πλάκα ο μικρός και μου σπάει εντελώς τα νευρα.... είτε με το καλό είτε με το άγριο αυτός πάλι το κάνει και γελάει κιολας εκεινη τη στιγμή.... δεν το κάνει συχνά αλλά αν το θυμηθεί θα το κάνει όλη μέρα! Αν τον μαλώσω θα το σταματήσει αλλά δεν μπορώ κάθε μισή ωρα να τον μαλώνω....στεναχωριέμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!

Τι κανετε κοριτσια?Πως τα περασατε σκ!Εμεις μια χαρουλα...το Αλεξακι κολυμπαει μονο του :lol: εγω ειμαι αδιαθετη αλλα εκανε τα μπανακια της με τη γιαγια!!Πρωτα ο Θεος μεθαυριο βγαινει και ο Κωστικος σε αδεια και φευγουμε και εμεις!!! :D

Μαιρουλα επειδη γενικα ζητανε οτι να 'ναι μου φαινεται :o θα παω αυριο στον "ξυλα" του πατερα μου να τον ρωτησω ποσο θελει να μου κοψει τα ξυλα και να το μονταρει ο πατερας μου με τον Κωστα(εχει φταιξει κρεβατια, βιβλιοθηκες, ντουλαπια για το εξοχικο και ξερει) ή θα παρω ενα της cilek που ειναι σε ποιο λογικη τιμη!292 +το στρωμα.Με τη πεθερα κομπλε ειναι οι σχεσεις αλλα ουτε μια στο εκατομμυριο να της ζητησω τοσα λεφτα...ντροπη..συνταξιουχοι ειναι!Εκεινη μου προτεινε να παω να κοιταξω και τον αλλο μηνα που περιμενει καποια χρηματα να παμε να το παρουμε!Αληθεια κοκο-λατεξ στρωμα θα παρεις?Φιλακια σρο κουκλο και στην κοιλια!

Καλη συνεχεια στις διακοπες Ιωαννα!Φιλακια!

Αθηνουλα η νυφη καλα?Η μαμουνα?

Ασχετο εχει καμια συνδεση cosmote στο κινητο?Ξερετε πως βγαινουν οι επιδοτησεις?Με τι κριτηρια εννοω..να ξερω τι να περιμενω γιατι κλεινουμε χρονο σε κανενα 20ημερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...