Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κ χαρα σας κ απο εμενα !

τι μου κανετε ? Εγω τρεχω απ'το πρωι ..η προκομενη η κυρα κορη μου εσπασε τα γυαλια της κ ετρεχα να τα φτιαξω ..ευτυχως μικρο το κακο ..Αχ ευτυχως τα εχει συνηθισει το πουλακι μου κ δεν διαμαρτυρεται πλεον ..μαλιστα σημερα που δεν της τα φορεσα στον παιδικο ηταν καπως ..

Αχ περασαμε παλι ενα τελειο σκ..Γενικα τα σκ δεν μας βλεπει το σπιτι μας παρα μονο για νανι κ μπανιο ..Αλλα τα μικρα το καταευχαριστιουνται ..Η θαλασσα ειναι μαστ τα πρωινα κ τα απογευματα παρκοοοοοοοοοοοοοοοοοοο..

Αθηνα κατεβηκες κρητη? Χαμπαρι δεν πηρα ..Αν ερχοσουν προς τα μερη μας , δηλαδη Ηρακλειο μερια , να σε βλεπαμε βρε παιδι μου ..Να παιρναμε κ την εγκυμονουσσα φιλεναδα Μαριλου να πιναμε καφεδακι ..

Τι καλα σημερα δεν μαγειρεψα ..η μαμα μου ειχε παστιτσιο κ ετσι θα το εκμεταλλευτουμε κ οι υπολοιποι .Εκτος απο εμενα βεβαια γιατι η διαιτα -διατροφη-διαστροφη με το κοτοπουλο συνεχιζεται .Αντε να δω που θα φτασω γιατι με βλεπω η αυγα να κλωσσαω η να κακαριζω σε λιγακι .. :lol::lol:

σας φιλω , ξυπνησαν οι ζουζουνες κ κουτσομπολευουν την μανουλα στα κρεβατια τους .. :roll::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μανεκεν ημουν Γιανεννα κ το κινητο αθορυβο οπως παντα αλλα επειδη εισαι προδωτρα μεγαλη αρτέμισα δεν σου απανταω σημερα για τιμωρια! να μαθεις!! αυριο κ αν την ωρα που θα τρωτε τα δημητριακα σας!!! :lol: ακου εκει ματωσα!! αχ πολυ γελασα σημερα παλι... =))=))=))=)) το αλλο με την ''παρθενα'' που επαισε παιδι το διαβασες?? πολυ γελιο σημερα...

που ειστε ομορφιές???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφιες μου! Τι μου κανετε; Τι κανει η εγκυουλα μας; Πως τα πας Μαιρη μου με τον υπνο;

Ευουλα μου ειχα κατεβει 10 μερες, αλλα εμεινα Χανια και 1 μερα Ρεθυμνο. Του χρονου με το καλο λεμε να κατεβουμε να δουμε και το Ηρακλειο, αν κι εγω εχω μεινει εκει 2 χρονια λογω μεταθεσης μπαμπα. Ο Κωστας δεν το εχει δει. Τι ειπα και το ξαναλεω: Ειναι υπεροχη αυτη η Κρητη....μαγικο μερος. Μακαρι να σας συναντουσα! Τα εσπασε ηδη τα γυαλια το μικρο σου; Αυτα ειναι τα βασανα με τα γυαλια σε μικρες ηλικιες. Κουκλαρα η Αριαδνη!!!

Μοντελακι μου Σοφακι μου πας διακοπες;;;;; Για που το βαλες; Τα sos θελεις;;;;;; Παρε ολο το σπιτι μαζι για να μη γραφω και καταχραστω το χωρο. Παρε φαρμακα, καρεκλακι φαγητου, πολλαααααααααααααααααααααααααααααα κορμακια παρα πολλα κορμακια, πολλα ρουχα το αντικουνουπικο δωματιου....δεν ξερω...τι αλλο; Κοιταω γυρω γυρω το δωματιο να δω τι αφησαμε. Ακομα τα ταχτοποιω. Αφου πολλα ρουχα δεν προλαβε να τα βαλει γιατι επλενα κιολας. Το καρεκλακι φαγητου παντως θα σε βολεψει πολυ, αν και στα Χανια ειναι παρα πολυ οργανωμενοι και ειχαν καρεκλακια παντου, ακομα και στα ορεινα χωρια :D

Σοφουλινι μου να τον χαιρεσαι τον παιδαρο σου. Ξεχασα να σου ευχηθω :oops: Φυγατε απο Σουνιο;Σημερα εχεις την εξοδο σου με τη φιλη; να μας πεις αυριο πως τα περασατε!

Νανουκα μου πως πατε με τη στοματιτιδα;

Μαιρη το εχω διαβασει το "χορευοντας στη σιωπη" το εχω δει κιολας....φοβερο. Γι'αυτο ειπα οτι τον εκτιμω τον Πολυρακη, αλλα το τελευταιο του μαπα το καρπουζι.

Χτες πηγαμε για μαντου. Πολυ κλαμα η κυρια, πονεσε πολυ. Ειμαστε 11,100κιλα (μονο 100 γρ πηρε!!!!) και μας ειπε επιτελους για πρωτη φορα στα δεδομενα οτι ειμαιστε καλες στο βαρος και μπορουμε να τρωμε ο,τι θελουμε. και απο υψος 84 ποντακια! Εκει ειμαστε σταθερα ψηλες 8-) Μας ειπε επισης οτι ειναι σε πολυ καλο σταδιο στο λογο της και στις δραστηριοτητες μας βρηκε προχωρημενες 8-) Εντωμεταξυ ουτε να την ειχα δασκαλεψει, αρχισε μπροστα στη γιατρο να κανει τα ζωακια, να λεει ο,τι ξερει, να χορευει, να μετραει δαχτυλα...σου λεει η γιατρος για να κανει αυτα εδω σκεψου τι κανει σπιτι :lol::lol:

Εμεις εχουμε πανυγηρι εδω αποψε, ειναι πολυουχος η Αγ. Παρασκευη και το βραδακι θα παμε εκκλησια και μετα βολτα στα υπαιθρια σταντ για το κλασσικο πανυγηριωτικο παιχνιδι. Μαλλον καροτσακι θα της παρω εκτος και αν ζαχαρωσει τιποτε αλλο.

Σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας !

τι ζεστη θεε μου ..παρα το οτι φυσαει η ζεστη παραμενει ..Το μικρο μου εχει βγαλει σπυρακια σ'ολο το σωμα σχεδον κ ιδιαιτερα στον λαιμο απο τον ιδρωτα ..Ιδρωνει παρα πολυ ..αμ δεν καθεται κ καθολου ..χιλιομετρα κοβουμε καθημερινα ..απορω πως αντεχει :shock:

Αθηνα μου τελεια τα περασατε στα Χανια ειμαι σιγουρη..Ουτως η αλλως η δυτικη κρητη ειναι τελεια κ πολυ διαφορετικη απο την αλλη πλευρα ..Κ μεις στανταρ λατρευουμε Χανια ..Αντε να σας γνωρισουμε τουλαχιστον του χρονου .. 8-)

Για την στοματιτιδα που γραψατε ξερω στα σιγουρα οτι ποναει παααρα πολυ κ ειναι απιστευτη ταλαιπωρια για το μικρο ..Περαστικα σας ευχομαι ..υπομονη θα περασει κ αυτο ..Το ειχε παθει το κοριτσακι το μεγαλο της κουμπαρας μας κ ηταν σκετη απελπισια .. :(

χμ..στην ωρα της ξυπνησε η μπουλουκα μου ..παω να την σηκωσω ..καλο απογευμα κορες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου κι εμεις τιγκα ειμαστε στο σπυρι απο ιδρωτα. Ολος ο θωρακας, λαιμος, σβερκος και πλατη ως χαμηλα. Τα εχει ξυσει και καποια εχουν και πυον πια :shock: ταλκ μου ειπαν να βαζουμε. Ιδρωνουν τα κακομοιρα με το παμπερ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θενκς Αθηνουλα μου! ναι το καρεκλακι ετσι κ αλλιως το κουβαλαω παντου οποτε θα το επερνα ετσι κ αλλιως δεν το συζητω! κατα τα αλλα νομιζω πως χρειαζομαστε κ σκαρα στο αυτοκινητο τοσα που μαζευονται! οταν θα εχουμε 2 η 3 :shock: λεμε τωρα παιδακια θελουμε φορτηγακι??? αναρωτιεμαι!!

δεν εχω παει ποτε κρητη αλλα το θελουμε παρα πολυ κ ελπιζω να τα καταφερουμε καποια στιγμη.

με πηρες κ εσυ στο ψιλο ε?? αχ! αυτο το τοπ μοντελ φταιει για ολα!!! :D πλακα πλακα αν ζουσα σε αλλες εποχες θα με ειχαν αγαλμα!! =))=)) απο τοτε που βγηκε αυτη η ατιμη η τουινκυ εμεις οι παχουλοχοντρουλες περασαμε στο περιθωριο! αχ ατιμη κοινωνια!! θα γυρισει ο τροχος ομως που θα παει!!! :mrgreen:

κοριτσια επειδη κ εμενα βγαζει πολλα σπυρακια απο τον ιδρωτα χρησιμοποιω της φρεζιντερμ την υγρη πουδρα κ με εχει σωσει πραγματικα κ περυσι κ φετος του βαζω καθε μερα κ φετος μονο μια φορα μου εβγαλε στον λαιμο κ μονο για 1-2 μερουλες.κ μυριζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!!! για πιο οικονομικη βγαζει κ φισσαν υγρη πουδρα βαλτε στα μαμουνια σας να σωθειτε!! :lol:

εχω να κανω ισα με 1.000.000 δουλειες αυριο κ θα ειμαι ολη μερα μονη μου με το πανησυχο αγορακι μου! πως θα τα καταφερω αραγε??????????

φιλακια πολλα μανουλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα ξεχασα αν αυτες τις μερες αυτες ακουσετε εκτακτο δελτιο βρεθηκε ορκαλια στην θαλασσα της πρεβεζας σπανιο ειδος μοντελο-μοντελο εγω θα ειμαι!!!!! να ειστε περηφανες κ να λετε ειναι φιλη μου την ξερω!!! =))=))=))=))=))=))=))=))8-}8-}8-} αχ μονη μου γελαω...σε καλο μου!!!

καληνυχτες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...Τί διαβάζω??? Ο Φιρφιρίκος ετοιμάζεται για βούτι βούτι στην ευρύτερη περιοχή Πρέβεζας? Μια χαρά σας βρίσκω Σοφάκι!! Άντε, καλάς διακοπάς και καλά μπανάκια. Πού θα μείνετε αλήθεια? Τα ψιλοξέρω τα μέρη απο κει, έχω πάει 2-3 φορές και μάλιστα τη μία είχα μετρήσει και όοοοοολα τα παρακείμενα μπαρ (κομμάτια η δικιά σου, χαχαχα).

Εμείς σε λίγες μέρες την κάνουμε. Έχω κάνει κι εγώ κατάστιχο με τα "απαραίτητα" που είναι ένα καράβι πράγματα. Μάλλον θα πάμε εμείς με τα πόδια και το αυτοκινούμενο όχημά μας θα αναλάβει τη μεταφορά :P

Εύα τα'σπασε τα γυαλάκια η μικρά? Αν σε παρηγορεί, ο Γιώργος στη θέση της θα τα είχε σπάσει πριν καλά καλά τα φορέσει - είναι μικρότερος αλλά είναι και "πανήσυχος" όπως λέει τη φιλενάδα Σοφία!

Αθηνά, πολύ προχώ η φούσκα!! Μετράει κιόλας? Σωστήηηηη. Με το μαντού και ο Γιωργος έκλαψε περισσότερο από συνηθισμένο, νομίζω πιο πολύ επειδή τον κρατούσαμε εντελώς ακίνητο δύο άτομα και τα'πήρε, όχι τόσο από πόνο. Είναι κομμάντο το αγόρι, τί να κάνουμε??

Άντε, τα λέμε later girls. Ματς μουτς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσουδια!!!Τι μου κανετε???Εμεις δοξα το Θεο καλα αν και μας εχουν τσακισει τα κουνουπια!!Παρασκευη εχουμε εμβολιο και ουτε πως ξερω πως θα γυρισουμε με την Αλεξια!!!Την προηγουμενη φορα απο το κλαμα εκανε εμετο!!!

Μοντελο μοντελο καλες διακοπες να εχετε και απλα παρε τα παντα μαζι!Απαιραιτητα στο νεσεσερ crilen-fusicort-after nip-αντιλιακο-bepanthol!Mονο το αντιλιακο θα αδειασεις βεβαια αλλα οταν ειμαστε μακρυα καλο ειναι να εχουμε ενα φαρμακειο μαζι μας αχρειαστο να 'ναι!!

Ευα μου λογικο να τα σπασει τα γυαλακια το λουλουδι...αντε και στα επομενα :lol::lol::lol::lol:

Αθηνα μου η Αλεξια ειχε κλαψει αρκετα στο μαντου αλλα πιο πολυ στο εμβολιο που ακολουθησε...σου λεει το παιδι "Γιατι μου τη εφερες ετσι???" :lol::lol::lol::lol: Μια χαρα βαρος εχει το παιδι..εχεις λυσσαξει :lol::lol::lol::lol::lol:

Γκαστρουλα???Που εισαι???Ο Φοφορος???

Κικιτσα αλκοολα :lol::lol::lol: που θα πατε εσεις???Φιλια στον κουκλο!!

Μπιζου και μαμα-μπιζου φιλακια!!!

Ιωαννα μου εσεις που ειστε???

Παω φιλεναδες...πεινασα η μουλαρα!!!Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ειναι η crilen μανεκεν μου???

Κικη μου λούτσα θα παμε διπλα στον βραχο. ενα καραβι πραγματα δεν λες τιποτα.μια βαλιτσα μικρη εγω μια ο Κωστης μια ο Βασιλης. μια με τα κουζινικα-ποτηρακια σκατουλακια μια με παιχνιδια μια για τα της θαλασσης μια με ατμομαγειρα κλπ κ μια για να βρισκετε!! :lol: συνολο 7-8 που θα τις βαλουμε οεο???

φιλακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι εχω ολα τα κομφορ! ;)

καλες διακοπες πειτε μου κοριτσια μου! αν εχει νετ εκει θα μπω να σας πω πως τα περναμε αν οχι τα ξαναλεμε σε 1 εβδομαδα!! φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώ πω πω!!!!!! Σχεδόν όλες θα κάνετε διακοπούλες, ε;

Μπράβο ρε κοριτσια! Μια χαρά το κάνετε...οχι σαν εμάς τους μούχλες.... :cry: εγώ δηλαδή τρελαίνομαι για ταξίδια....ο αντρας δεν είναι και πολύ της εκδρομής....ειδικά καλοκαιρι. Το χειμώνα μόνο είναι που την κοπανάμε κανενα 2ημερο αλλα και αυτά από δω και πέρα κομμένα!

Ωστόσο έχω λυθεί στο γέλιο με συνομιλιες (και μονολογους χαχα! ) : Σοφίας - Φιρφιρίκου - Νανας! Να ειστε καλά βρε κορίτσια! Πολύ σας χαίρομαι!!!!

Φιρφιρίκο μου ευχομαι να περάσετε υπέροχα και ο Βασιλάκης να ευχαριστηθεί θαλασσα και παιχνίδι!!!!

Κικη μου αντε ερχεται και η σειρά σας!!!!!!

Εμείς είμαστε καλά, εγώ συμπτώματα δεν έχω παρά μόνο λίγη υπνηλία. Ο Χριστόφορος έχει ξεφύγει εντελώς! Μιλάει χωρίς σταματιμό αλλά με το που βρεθεί με κόσμο είναι μούγκα στην στρούγκα! Μέτα από ωρα που θα συνηθίσει φατσες και καταστάσεις αρχίζει και λύνεται η γλώσσα. :D

Σε γενικές γραμμες μπορω να πω πως περνάμε καλα! Πάμε κάθε απόγευμα κουνιες ή θαλασσα... κάθομαι και φαντάζομαι πως είμαι διακοπές! :lol::lol::lol:

Βρισκόμαστε συχνά με τις μαμμυλαντεζες του Ηρακλείου και είναι απίθανα κορίτσια και τα παιδάκια τους διαμάντια!

Αχ πάω να κατεβάσω τα καλαμπόκια που βραζω γιατί στο τέλος θα γίνουν σφουγγάρια! :lol:

Πολλά φιλιά σε όλα τα μικρουλακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμας ..

τι ζεστη θεε μου ..τα μεσημερια εχουμε το κλιματιστικο στο σαλονι να δροσιζει λιγακι ..ευτυχως που το σπιτι μας ειναι μικρο κ τα πιανει τα δωματια ..εννοειται οτι δεν βαζω στο δωματιο των παιδιων γιατι κυριως την Νικη την ενοχλει μαλλον ..

Διακοπουλες ακουω κ ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωω :lol::lol::lol::lol: Για να δουμε αν τα καταφερουμε τελικα να παμε εκεινο το τριημερο που λεγαμε τον δεκαπενταυγουστο γιατι μας εφαγε η κλεισουρα τρομαρα μας :lol::lol::lol: Θα ειναι η πρωτη φορα για την Αριαδνη κ ενα φοβο τον εχω να πω την αληθεια ..τρεμει το φιλοκαρδι μου για να ειμαι ειλικρινης :roll: Δεν ξερω πως θα το παρει αλλα ελπιζω οτι θα καταφερουμε να περασουμε καλα ..Βλεπω κ το κινητο φαρμακειο που γραψατε κ παιρνω ιδεες ..μαλλον θα χρειαστουμε τρειλερ για τα πραγματα μας ..τα δικα μας βεβαια δεν θα συγκρινονται μ'αυτα των πιτσιρικακιων ..βαλε κουβαδακια-παιχνιδακια σκατουλακια ενα καρο πραγματα θα τραβολογαμε ..δεν πειραζει ομως ετσι ειναι οι διακοπες ..Αχ σε μια εβδομαδα κλεινει κ ο παιδικος κ θα ειμαστε το καρε της νταμας στο σπιτι ..απο τωρα μου ευχομαι καλη υπομονη γιατι σιγουρα θα την χρειαστω ..

που εισαι βρε Μαιρη ? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες....Κατ΄αρχήν καλές διακοπές στο φίλο μου το Βασιλάκη, καλά μπάνια και καλή διασκέδαση. Σοφία μου την ξέρω την περιοχή που θα πάτε....Καλά να περάσετε κούκλα μου.

Μαίρη, είσαι πολύ τυχερη που έχεις μόνο υπνηλία. Κι εγώ στην εγκυμοσύνη μου και μόνο το 1ο τρίμηνο είχα υπνηλία. Κατά τα άλλα ήμουν μια χαρά, είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη και την ευχαριστήθηκα....Ελπίζω με το καλό και σε μία επόμενη ίδια!!!

Γειτόνισσα, γιατί σας τάραξαν τα κουνούπια?? Την Crilen δεν τη βάζετε? Είναι πολύ αποτελεσματική...Έχω βρει την υγειά μου και ειδικά το Γιώργο που πρήζεται με κάθε τσίμπημα, τον έχουν αφήσει ήσυχο τα σκασμένα. Πάντως, το καλύτερο εντομοαπωθητικό στο σπίτι μας είναι ο Σωτήρης. Δωμάτιο με Σωτήρη = δεν αγγίζουν κανέναν άλλο τα κουνούπια. Γλυκοαίματος βλέπεις :P

Άντε, εμείς το άλλο Σάββατο πρώτα ο Θεός την κάνουμε με ελαφρά μέχρι τις 28. Γιούπιιιιιιιιιιι. Αύριο έχω ραντεβού αποτρίχωση πόδι-μπικίνι, πεντικιούρ-μανικιουρ. Πολύ γουστάρω!!!

Σας φιλώ, πάω να προσποιηθώ ότι δουλεύω (παραδώσαμε κάτι μελέτες και τώρα κολοβαράμε αλλά δεν πρέπει να φαινόμαστε, χαχαχαχα)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!Τι κανετε?

Η Αλεξια μετα το εμβολιο σε τρελα κεφια...ευτυχως κοιμηθηκε τωρα και εγω ακομη δεν εχω βαλει φαι!!!10,700 και 82 ποντους!Στην αναμονη να φτιαξω το nova των γονιων μου και ετοιμη να ουρλιαξω απο την καθυστερηση!!! Γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!

Βρε τρελοπαιδα Κρητικες...ειστε στο ομορφοτερο νησι της χωρας και θελετε και διακοπες??????Φτου σας!!!!!!Αχ και τι δε θα εδινα να ημουν στο Μπαλο...αχ και να ειχα και το Χαρουλη να μου τραγουδα "Ερωτοκριτο".....το παρακανα ε???? :lol::lol::lol::lol::lol:

Κικιτσα γειτονισσα βαζω crilen αλλα την πατησαμε γιατι αυτοι που νοικιαζουν το ισογειο στο σπιτι της μαμας μου ποτιζαν αργα και μαζευοταν κουνουπο-λαος!Ευτυχως τους πηρε χαμπαρι η μαμα μου και τους ειπε να μην το ξανακανουν.....hello....για αυτο εχουμε βαλει αυτοματο ποτισμα!!! :mrgreen: Καλη περιποιηση φιλεναδα...τριψε φτερνα...τριψε!!!

Παω να μαγειρεψω η μουλαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτου φτου το κορίτσι...μοντέλο!! Και από φυζίκ και από κορμί.

Καλά, έχω λιώσει στο γέλιο με το θρεντ της Παρθένου Μαρίας. Τί ακούω η γυναίκα πια....Εν τω μεταξύ θα φάω καμιά αναφορά με τις μα.... που γράφω για παντελονόψαρα :lol::lol::lol:

Άιντε να μαγειρέψεις...κακονοικοκυρά! Άκου να μεσημεριάσει και κατσαρόλα γιοκ... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπρες μου!! Τι κανετε; Εχω τρελα νεα!!!!!!!!! Η νυφη μου ειναι εγκυοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςς!!! 1 μηνα!!! Θα γινω θεια εξ'αιματος!!!!!

Μαιρη και Ευα, καλα σας τα λεει η Σοφουλα......ειστε στις διακοπες και διαμαρτυρεστε μωρε; Τι να πουμε κι εμεις που ζουμε εδω....για να δουμε θαλασσα της προκοπης θελουμε τουλαχιστο 45 λεπτα....αισχος!! Ευα μην τις φοβασαι τις διακοπες. Ολα καλα θα πανε. Μαιρη εσυ εισαι εγκυος. Κατσε στ'αυγα σου! Δε σου φτανει κυρα μου που πας για μπανιο καθε μερα και μας το λες κιολας;;;;;; :lol::lol:

Θυμηθηκα πανω στη βιβλιοσυζητηση που ειχαμε να προτεινω ανεπιφυλαχτα και θα με θυμηθειτε τον "Μπρουτζινο καβαλαρη" Πωλιννα Σιμονς η συγγραφεας. Μη διαβασετε τιποτε αλλο. Παρτε το και θα συγκλινιστειτε. Εδω και 5 χρονια οπου το προτεινω εχουν παθει την πλακα τους με αυτο το βιβλιο. Οπωσδηποτε!!!!

Το αλλο νεο που εχω, αλλα δε συγκρινεται με το νινι που περιμενουμε, ειναι οτι πηρα χαλια και πινακες!! Επιτελους η ερευνα υλοποιηθηκε και το σαλονακι μου εγινε σαν καινουριο! Τα χαλια βεβαια δε τα στρωσαμε(παραλιγο, στο τσακ ειμαι να το κανω) αλλα περιμενω ανυπομονα τον Οκτωβρη ( Η Σοφια θα με βρισει και θα με πει και γκαντεμω!! :lol::lol:8-) ).

Σοφουλινι γιατι σας τρωνε τα κουνουπια; τσιροτακια δοκιμασες και δεν επιασαν; Δεν ξερω τι ειναι αυτο το crilen που λετε, αλλα εγω με τα τσιροτα ειμαι πολυ ικανοποιημενη. Αφου της τα εβαλα στο Μεσολογγι, το αντρο του κουνουπιου απο τους βαλτους και δεν την τσιμπισε τιποτα, παει να πει οτι κανουν δουλεια. Της κολλουσα και στο κορμακι οταν κοιμοταν και μια χαρα!

Κικη μου πεντικιουρ, αποτριχωση;; Ζηλευω, θελω κι εγω περιποιηση!!!!

Πηραμε κουνια απο το τζαμπο, αυτη που ειναι σα μικρογραφια κανονικης και εχει ησυχασει το κεφαλι μας απο την μονιμη επωδο "μπελα μπελα". Ξελυσσαει εκει τα πρωινα και γλυτωσαμε να τρεχουμε μεσα στη ζεστη στις παιδικες χαρες.

Η Νανα που ειναι; Πως ειναι το Σισσακι σου κοριτσακι;

Φιρφιρικαινα καλες διακοπουλες! Ειναι πολυ ωραια εκει που πηγατε!!!! να περασετε τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ασχετο - αναλαμπη αλλα ποιες ειστε στο φεις ? αχ ελατε να γινουμε φιλεναδες :D:D:D

κοκορικο με πεθανες με το παντελονοψαρο στο θεματακι της παρθενας .. :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα κ επειδη ενα μυαλο ειναι αυτο τι να πρωτοπρολαβει να επεξεργαστει (..νο νο δεν ειμαι ξανθια , καταμελαχροινη ειμαι .. :lol::lol: ) Αθηνα με το καλο το ανηψακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα..μολις διαβασα τα νεα απο το κινητο και μπηκα να ευχηθω στη θεια Αθηνα!!Με το καλο λοιπον, μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. ενα υγιεστατο μπεμπε και ενα τρισευτυχιμενος μπαμπας!!Ειδες που στεναχωριοταν ο αδερφος σου ποιος θα τον ξυπναει το πρωι????Τωρα πες του ειναι καθ΄ οδον το τεκνο που θα τον ξυπναει πρωι και βραδυ!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παω παω...η Αλεξια απο το εμβολιο ακομη σε τρελα κεφια...καλο σκ σε ολες!!!Ματς μουτς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας, καλό μήνα και καλή εβδομάδα. Άντε 4 και σήμερα, μετράω σα φαντάρος τις μέρες για τις διακοπούλες. Ε ρε παραλία που θα πέσει!!!! Το μόνο που φοβάμαι είναι πώς θα συμμαζεύουμε το Γιώργο που όταν του αρέσει κάπου δεν ξεκολλάει και γίνεται μάχη για να φύγουμε (όπως πχ εχτές στην παραλία που μας άκουσε όοοοολος ο Κάλαμος γιατί ο κύριος ήθελε να παίζει με το κουβαδάκι του άλλες 764 ώρες).

Αθηνούλα μου με το καλό να γίνεις θεία (και όχι θειά, χαχα). Καλή εγκυμοσύνη στη νύφη σου, τελειόμηνη και με έναν πόνο! Άντε τρελοθεία, ποιός σε πιάνει τώρα...Κι αν είναι και κορίτσι, με τη Γλυκεριάννα παρέα σας βλέπω όλη μέρα για μποτέ :P:P Επίσης, με γεια τα σέα του σπιτιού. Καλέ περίμενε μέχρι φθινόπωρο να στρώσεις.....ήμαρτον :P:P

Εύα μου, βλέπω κι εσύ ενήμερη για το παντελονόψαρο εεεεε???? Πονηρούλα. Κάνε με invite στο fb είμαι Kiki Makri (θα με δεις και στις φιλενάδες της Αθηνάς, της Σοφίας, του Φιρφιριού).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα σας! Καλο μηνα!!! Καλες διακοπες πλεον σε αυτες που δεν εχουν παει!

Κικη μου μετρας; ε, λογικο ειναι! Εδω μετραω εγω που πηγα μια δοση και τωρα ανυπομωνω για τις διακοπες στο χωριο, βουναλακι και ελατακι. Μην ανυσηχεις για το αν θα φευγει. Εμας μας ακουγαν καααααααθε βραδυ ολα τα Χανια. Παρτο αποφαση: Δε θα ξεκολλαει :lol::lol:

Καλα, αμα μου κανουν την ανηψια...................... εδω θα την εγκαταστησω να ανοιξουμε ινστιτουτο :lol::lol: ηδη την αλλη βδομαδα γενναει η γυναικα του πρωτου μου ξαδερφου που μενουν ακριβως διπλα μας και κανει κοριτσι, οποτε η μια φιλεναδα ειναι στο κατωφλι. Αμα ειναι και το αλλο κοριτσι θα τις εχω μονιμα σπιτι μου και τις 3! και αγορι να ειναι βεβαια, παλι εδω θα το εχω γιατι τα αλλα ξαδερφακια ειναι πολυ μεγαλα, οποτε μοιραια αυτα τα 3 θα ειναι παρεακι τρελο. Θα τον κανουν οι αλλες 2 φυλακα να τις προσεχει....μεχρι να κανω και 2ο και αμα ειναι τυχερο και βγει αγορι, θα εχει παρεα...Πολλα σχεδια δεν κανω; Αλλα ετσι τη φανταζομαι τη φαση! αφου στη γειτονια ειναι τα μονα παιδακια, θα κανουμε πριβε παιδικη χαρα :D:D

Κοριτσια με το πλυσικο των δοντιων τι κανετε; Εμεις πηραμε και παιδικη οδοντοκρεμα αλλα γινεται μαχη για να της τα πλυνω. Και φυσικα την καταπινει κανονικα αφου δε φτυνει. Η γιατρος βεβαια μου ειπε οτι αν βαζω λιγη δεν τρεχει και τιποτα να την καταπιει, αλλα καθε μερα αυτο θα γινεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κάνετε κούκλες;;;;

Αθηνά μου πολλά συγχαρητήρια για τον αδερφούλη σου!!!!! Πωπω! Ακόμα δεν το μάθατε και έγινες χαζοθεία!!!! :lol::lol::lol: Ωραία είναι που θα έχει η Γλυκεριάννα σου παιδάκια κοντά στην ηλικία της για να παίζει!!! Με το καλό!!!!! Αντε να παίρνεις και εσύ σειρά! ;)

Κική μου πλησιάζουν οι μέρες ε; Τυχερούλα!!!!!!! Θα ξεσαλώσετε οικογενειακώς μου φαινεται και δεν θα είναι μόνο ο Γιωργάκης που θα φωνάζει για να μην φύγετε από την πλάζ!!!! :lol::lol::lol: Βλέπω τον αντρα σου να σας τραβάει και τους δυο! :lol:

Σοφάκι μου πως είναι η κουκλιτσα σου; Πέρασε η επίδραση του εμβολιου;;;;

Όσο για τα δοντάκια που λέτε..... εγώ του τα βουρτσίζω κάθε μέρα και συχνά την κρατάει και μόνος του και όλο και κάτι τρίβει! :lol: Αλλά του τα πλένω μόνο με νερό.... φοβάμαι να βάλω οδοντόκρεμα παρόλλο που υπάρχουν ειδικές για την ηλικία τους, αλλά όπως λεει και η Αθηνά: κάθε μέρα θα την καταπίνει;;; Εντάξυ για 1-2 φορες, αλλα το συνεχόμενο το φοβάμαι.... και το σκετο νεράκι καλό είναι! :D

Εγώ ανυπομονώ και αγωνιώ για την Τετάρτη.... θα πάμε να δουμε το σποράκι και να ακούσουμε και καρδούλα! Ελπίζω να πάνε όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Η ανεβασμένη προλακτινη δεν σε αφηνει  να κανεις καλή ωορρηξία..  εγω είχα 32 μετά από δυο μήνες έκανα επανάληψη και ήταν πιο κάνω πήρα χάπι για την ρίξω και έμεινα εγκυος  Επισης ανεβαίνει και από το άγχος η προλακτινη να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο λογικά θα σου βάλει επανάληψη και αν είναι πάλι πάνω ίσως σου δώσει χάπι.. είναι κάτι που διορθώνεται πάντως 😊  
    • Πηρα τηλ τον νεο αλλα θα ειναι κλειστά μέχρι 10/7. Και μου εκλεισε 10/7 χαχα καλα το κρατησα το ραντεβού να υπάρχει αλλα δεν... Με τον αλλον γιατρό (με την ανιψιά) εχω ραντεβού Δευτέρα βράδυ. Το εχω κλείσει εδω και 2 βδ γιατι κι αυτος θα λειπει ολη αυτη τη βδομάδα. Δεν θα μπω στη διαδικασία για αλλον. Δεν το αντέχω όλο αυτό. Και να ηταν μια εγκυμοσύνη σε ηλικια οπωσ τη δική σου, αλλα και να είχα ακούσει τουλάχιστον καρδια, θα το παλεύω με όλους τους εμβρυολογους της Αθήνας. Αλλα τωρα να παω να πω τι; Ειμαι 8+ καρδια δεν εχω ακουσει, αιμορραγία έχω, κοκκινο αιμα σαν περίοδο , 2 βδομάδες πισω το έμβρυο και με μεγάλο αιμάτωμα; Και μονο που τα γράφω δεν ξερω αν θελω να κλαψω η να γελάσω (από πίκρα το γέλιο)... Μονο από θαύμα στη δικη μου περίπτωση θα προχωρήσει. Το μονο που θα κανω ειναι να μεινω οσο μπορω στο κρεβάτι και θα παίρνω 6 utrogestan την ημέρα. Και εχει ο Θεός. Αν Δευτέρα ακούσω καρδιά θα το παλέψω με γιατρούς. Διαβασα περιπτώσεις που αυτα τα αιματώματα αργησαν πολυ να φύγουν. Οσο για εσενα, αλήθεια στο λέω το πιστεύω οτι δεν θα έχεις πρόβλημα. Το μωρακι παει σφαίρα και απο τη στιγμή που ο γυναικολόγος σου, δε φοβάται, αυτο είναι τοσο σημαντικό. Του εχεις εμπιστοσύνη φουλ απ οτι έχω καταλάβει. Δειξ'του εμπιστοσύνη και σε αυτό.
    • Γιατί είχα αυξημένες κάτι τιμές στο συκώτι κ μου έκανε παύση για 2 βδομαδες.  @ditaki κ γω χθες είχα μεγάλη ενόχληση στην κοιλια ήταν σε ένα σημείο σκληρή και πονούσε, γύρισα σπίτι από την δουλειά κ ξάπλωσα να ηρεμήσει.  Ήμουν καλύτερα μετά περασε ο πόνος αλλά δεν ήμουν για πολλά πολλα
    • Ναι ναι μια χαρά! Έχεις δουλειές να απασχοληθείς!! Εγώ πραγματικά λέω ευτυχώς έχω τόσα πράγματα να κάνω γιατί αλλιώς θα με έπιανε το άγχος μου τώρα που σταμάτησα και τη δουλειά!! Αν τίθεται θέμα χώρου εννοείται καλά έκανες και πήρες αυτό που βολεύει στο δωμάτιο! @μαμά12345 κατάλαβα! Είναι κι αυτό μια λύση! Εμένα ο άντρας μου είναι κοντά στα δύο μέτρα οπότε πολύ φοβάμαι ότι και ο μικρούλης μας δεν θα είναι τόσο μικρούλης γενικά 🤣🤣 θα φανεί στην πορεία!
    • Κοριτσια να ρωτησω η προλακτινη με αριθμο 48 ενω το καλο επιπεδο ειναι εως 25 ειναι ανησυχιτικη? Εκανα τις εξετασεις σημερα 21ημερα κυκλου (ειπα ειναι τα τελευταια που κανω γτ θελω να ηρεμησω )καλα προγεστερονη δε το συζητω 0.47 παλι δεν εγινε ωορηξια παρολο π εκανα προκληση κ αυτον τ μηνα κ ηταν κ αυτη η τελευταια ...πρωτη φορα ανεβαζω προλακτινη...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...