Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα μανουλιτσες!

Φανταζομαι σημερα ειστε στις παραλιες! [smilie=glasses9.gif]

Σοφουλα μου ελπιζω να πηρες τα καινουργια παπουτσια! :D Να ειστε παντα ευτυχισμενοι! [smilie=love6.gif] Της εκαναν σημαδια τα κουνουπια της Αλεξιας? Εγω χρησιμοποιω μια της fresyderm αν και έχει καιρο να την τσιμπησει καποιο κουνουπι

Αθηνα νομιζω ότι εισαι πολύ τυχερη που δεν ξυπναει καθολου την νυχτα! Εμενα τα τελευταια βραδια με έχει ταραξει! Καλα πλατσουρισματα στην πισινα :D

Η Δαναη μου εβγαλε 2 τραπεζιτες και δυο κυνοδοντες. Ισως γι’αυτό ηταν γκρινιαρα τις νυχτες. Το θεμα μου είναι ότι τα βραδια συνεχιζει να ξυπναει, γκρινιαζει… Σκεφτομαι ότι μπορει να είναι από τα δοντια ή τη ζέστη ή να αναζητα την αγκαλια λογω της μειωσης του θηλασμου…δεν ξερω!

Αληθεια φωτακι τους έχετε? Εγώ της είχα μεχρι πρόσφατα αλλα παρατήρησα ότι ξεσηκωνόταν όταν ξυπνούσε με το φωτακι ( με όλα θελει να παίζει αυτό το παιδί) και το έβγαλα. Και όταν ξυπναει πινει πολύ νερό!

Αααα ξεκινήσαμε να πίνουμε με το καλαμακι! Πολύ γέλιο! Κανει και «αααα» στο τέλος!

Από προγραμμα νομιζω ότι ειμαστε καλα. Κινείτε στους δικους μας ρυθμούς περίπου. Ξυπναει κατά τις 7 (μονη της) εκτος και αν εχουμε ξενυχτησει το βραδυ! :mrgreen: Τρωει το τυρακι της και κατά τις 10 φρουτακι ( 1 πορτοκαλι και 1 βερυκοκο).

Μεσημεριανο περιπου 13:30 και μετα τις 14:30 για κανα 2ωρο εχουμε σιεστα!

Απογευματινο γυρω στις 6 και 9:30 το αργότερο στο κρεββατι διαφορετικα εχουμε πολύ γκρινια

Να ρωτήσω κάτι? Μαξιλαρακι τους έχετε βάλει? Εμενα μετακινειτε όλο το βραδυ και δεν ξερω τι να κανω :roll:

Νανα τα ζουζουνια γινονται παιδακια με απαιτησεις και μεγαλα διαολακια. :twisted:

Η Δαναη αν δεν της κανει ο ενας το χατηρι παει στον επομενο! Ασε που μας τραβολογαει από το χερι για να σηκωθουμε και να παμε εκει που θελει!

Αχ Μαιρη μου ελπιζω να ξεμπερδευω με τον θηλασμο γρηγορα και εγω

Πολλα φιλια σε ολες και συγνωμη για την πολυλογια :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα καλημερα!!!Τι κανετε???

Συνηθισμενη απο στο πρωι ξυπνημα δεν καταφερα να κοιμηθω ουτε σημερα που η Αλεξια με εχει συνδεσει με Καιρο και κανει βολτες με τη μαμα μου και τη Σισσυ!!Η Σισσυ με ξυπνησε πριν απο την Αλεξια να της ανοιξω να παει για πιπι :evil:

Καναμε το πρωτο μας μπανακι χθες :lol::lol::lol: Σημερα η θαλασσα ειναι λαδι και μολις περασει λιγο η ωρα θα παμε για το δευτερο!!!Στην αρχη ψιλοκρυωνε...στο τελος εκλεγε που φευγαμε!! :lol:

...και ναι τα παπουτσια εφτασαν...στο ποδι μου!!! :lol::lol::lol: Τα εψαχνε ο Κωστικος απο τη Δευτερα..ουτε Κορ/λο ουτε Περαια...μετα τα εκανε παραγγελια στην Ερμου...αλλα τπτ...και τελικα πηρε ενα σχεδον ιδιο και ωραιοτερο μπορω να πω!!! :lol::lol::lol:

Τα φορεσα κιολας αφου χθες μετα απο αιωνες πηγαμε οι δυο μας και φαγαμε!!!Εβαλα τη μαμουνιτσα για υπνο και δροοομο που λεει και ο ανηψουλης μου!!!

Αθηνα αντε καλες βουτιες στην πισινα!!Εχει πολυ γελιο...περυσι βεβαια τη βγαζαμε εμεις ευκολα...φετος βλεπω να μας ακουνε γειτονιες για να βγει!!Αληθεια με το στηθος σου τι εγινε τελικα??

Ιωαννα και εγω αυτο της πηρα της frezyderm....τι μυρωδια...ασε που βαζει 2 τονους και ο Κωστας(δε τα μπορει καθολου τα κουνουπια)και μου ερχεται να τον πεταξω κατω απο το κρεβατι με τοση μποχα!!!Αυτο με το νερο το κανει η και η Αλεξια..ζεστη μωρε..δεν την αντεχουν!Φιλακια στη κουκλιτσα!!

Νανα η Δημητρα πριν καμια εβδομαδα,νομιζω, ειδα κατα τυχη οτι ειχε γραψει στο αλλο θεμα με τα μωρακια Χριστουγεννων...μπορει να μας απατα!! :D Το παπα 37 ειναι!

Φιλακια πολλα..καλες βουτιες σε οσες κανουν...και τα λεμε αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλινες μου! Τι μου κανετε; Εμεις ειχαμε χτες το γαμο της φιλεναδιτσας μου και τωρα συνερχομαστε. Ειχαμε παρει και τη φουσκα και εννοειται δεν εβαλε κωλο κατω!! Ολο στην πιστα ηταν πριν ερθει το ζευγαρι και χορευε ασταματητα!!!! Σοου ειχε γινει. Οταν ηρθε το ζευγαρι και καταληφθηκε η πιστα στραβωσε και με τραβολογουσε εξω να παιξει με τα αλλα παιδακια. Κοινως ξεβιθωθηκαμε και φυγαμε και νωρις, κατα τις 2, αλλα δε γινοταν να κατσουμε αλλο. Τωρα παμε για τον αλλο γαμο :D

Εχω εγκαταστησει επιτελειο καλλωπισμου στο σπιτι μου :lol::lol: Η νυχου μπαινει, η κομμωτρια βγαινει και φτου απ'την αρχη :lol::lol:

Μαιρη 11 Ιουλιου παταω το ποδι μου στα Χανια!!!! Πες μου που να κανω μπανιο. Αγια Μαρινα θα μενουμε, εχει θαλασσα μπροστα, αλλα που αλλου να πηγαινουμε, να μη βαρεθουμε; 10 μερες θα κατσουμε.

Με την πισινα εχουμε ξεσαλωσει! Εννοειται βουταμε κι εμεις να μην γινει κανενα ατυχημα.

Σοφουλινι μου μεγεια το παπουτσι!!! Κι εμεις με τα κουνουπια ειμαστε χαλια!!! Με τα τσιροτα μονο σωθηκα. Της κολλαω 2-3 και ησυχαζω. Εχει κανει κατι μελανιες λες και την εχουν τσιμπησε σφιγγγες.

Νανα μου νομιζω οτι με καποιο τροπο καταλαβαινουν ποτε να κανουν ησυχια. Η Γλυκεριαννα οσο πηγαινα σχολειο ανεβαινε απο τις 7 το πρωι στους γονεις μου, οπου κοιμοταν ο αδερφος μου. Της ελεγαν λοιπον, "σουτ, κοιμαται ο Μιμης" και εκεινη εμαθε να κανει και σσσσ με το δαχτυλο μπροστα στο στομα. τωρα οταν βλεπει οποιονδηποτα να κοιμαται, ακομα και σκυλι στο δρομο, κανει σσσσσ :mrgreen::mrgreen: Οποτε το εχει καταλαβει χωρις πολλη δυσκολια. Αρκει να της δειξεις το ατομο που κοιμαται, να καταλαβει περι τινος προκειται..

Κοριτσια μου σας εχω διαβασει ολες, αλλα χοντρικα απανταω γιατι δεν προλαβαινω να κατσω και πολυ στον υπολογιστη. Ελπιζω να καταφερω μεσα στη βδομαδα να σας ξαναδιαβασω και να γραψω και τιποτα. Σας φιλω πολυ ολες και ολα τα μαμουνια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες ΓΕΙΑΑΑΑΑΑ ΣΑΑΑΑΣ

ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ..........Σας φιλώ όλες και τα μπεμπίνια σας. Ξέρω ότι με ψάξατε και πολύ με συγκινήσατε....

Σας διάβαζα ψιλοτακτικά (έχω χάσει αρκετά επεισόδια βέβαια) αλλά είχα θέμα μεγάλο από πριν το Πάσχα με το PC, έγραφα, δε δημοσίευε τπτ. Μετά είχα τρομερή δουλειά, μετά αρρώστησα, σκατά μου πήγε λιγάκι. Επιτέλους όμως είμαι εδώ, μια χαρά και από αυτά που διαβάζω κι εσείς.

Πρέπει να με πιστέψετε, έπηξα επί ένα μήνα και βάλε στη δουλειά (η Σοφία ξέρει, μιλάγαμε στο τηλ.) και είχα τρομερή κούραση. Συν το ότι είχα και το Γιώργο μετά το Πάσχα αρρωστούλη, συν η δική μου σκατοαρρώστια....έχασα λίγο τη μπάλα. Θέλω διακοπές επειγόντως.

Τα μικρά σας είναι όλα καλά, κάνουν προόδους. Μεγαλώσανε πια, είναι παιδάκια. Εμείς, έχουμε καταφέρει διάφορα που δεν πίστευα ποτέ ότι θα καταφέρουμε τόσο γρήγορα. Μέσα σε 1 εβδομάδα το Μάιο κόψαμε τελείως το άλεσμα (και το είχα ένα άγχος άλλο πράμα) πλην των φρούτων που τα χοντροαλέθω γιατί αλλιώς κάνουμε 652 ώρες να φάμε το 1/3 της ποσότητας. Θα το κόψουμε κι αυτό όμως...Επίσης, έχουμε γιο γιο και ψιλολέμε τα κακά, αλλά πιο πολύ για να το συνηθίζει το πήρα, δεν τον πιέζω. Απλά επειδή κατάλαβα ότι άρχισε να τα λέει κάποιες φορές πριν τα κάνει, είπα να τον μάθω σιγά σιγά να κάθεται εκεί να τα κάνει μέσα στην πάνα όμως. Χωρίς πίεση και σαν παιχνιδάκι.

Παπούτσια που λέτε, φοράμε 23 -24 ανάλογα τη φόρμα. Αθλητικά Puma 22. Ό,τι να ναι δηλαδή. Ποδαράς ο Ζωρζ, σαν το μπαμπά (47 φοράει το αγόρι μου, βάρκα.....).

Κορίτσια, περνάω ζόρι, πρέπει να αποφασίσω από Σεπτέμβρη τί θα κάνω που αλλάζει το ωράριό μου. Η μαμά μου δεν μπορεί να κρατάει το παιδί από τις 8 μέχρι τις 7 που θα γυρνάω σπίτι...Κάποιες ώρες ναι, τόσες πολλές όχι, κουράστηκε η γυναίκα (είναι και 74, μια χαρά τα πήγε μέχρι τώρα). Σκέφτομαι για παιδικό για λίγες ώρες το πρωί, αλλά ο Σωτήρης είναι αντίθετος από τόσο νωρίς, το ίδιο και η παιδίατρος. Σκέφτομαι να πάρω κάποια κοπέλα, αλλά δεν ξέρω, δεν έχω εμπιστοσύνη...Είναι και το οικονομικό....Αχ, πρέπει να πάρω μία απόφαση σύντομα. HELP....

Σας ξαναφιλώ και τα λέμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα κοριτσάκια!!!!!

Κικίτσα μου!!!!! Χαρηκα που σε ξαναδιαβάζω!!!! Φτου μακρυα οι αρρωστιες πια.... όλα να είναι περαστικά!

Μπράβο στον Γιωργάκη σου!!!! Είδες μωρέ...όλα τα πιτσιρίκια κάνουν φοβερά αλματα ανάπτυξης σε χρόνο μηδέν! Πω πω παπούτσι 23-24;;;;; Αυτά είναι!!!!! Μεγάλωσε το σκατούλι!!!!

Αθηνά μου καλως να ορίσετε!!!!!! Οπωσδήποτε να πάτε με το καραβάκι Γραμβούσσα και Μπάλο.... αν δεν πας ειναι σαν να κάνεις μισες διακοπές! Και Ελαφονησι ειναι υπέροχα!!!!! Ωραία είναι στην Αγ. Μαρίνα αν και δεν ξέρω καλά τα μέρη εκεί...

Σοφάκι μου με γεια τα παπά!!!!! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και ερωτευμένοι κορίτσι μου!!!!!

Ιωάννα μου υπομονή καλή μου και όλα θα φτιάξουν! Και τα δοντάκια, και ο ύπνος και ο αποθηλασμός! Το πρόγραμμα πάντως είναι πολύ καλό! Και εμείς περιπου αυτό ακολουθούμε.

Ξυπνησε ο μικρός... φιλιά σε ολα τα κουκλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΚΙΚΙΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ,ΞΑΝΑ!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΘΕΤΙΚΗ , ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΤΖΑΜΙ!!!

ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ ΤΑ 3 ΑΛΛΑ Κ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗ ΣΤΕΙΛΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ...

ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΕΒΕ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ,ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΧΟΥΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ?ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΕΛΕΓΧΕΙ ΣΥΧΝΑ ΠΥΚΝΑ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ!!!Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΤΕ?ΜΕ ΠΛΌΙΟ Η ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ???

ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙΡΟ!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΠΤ!!!

ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Κ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ...(ΝΑΙ ΣΟΦΙΑ ΓΕΡΑΣΑ) ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου!!! Τι μου κανετε; Κικη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΟυ εισαι κοριτσακι μου; Ποσο χαρηκα που ξαναδιαβασα τα νεα σου!!! Τι ειχες παθει; Δεν ειναι ευχαριστο αυτο που λες με το ωραριο, αλλα απο το να μην εχεις δουλεια....τωρα για παιδικο ή γυναικα...καλυτερα παιδικο. με τη γυναικα πρεπει να υπαρχει απολυτη εμπιστοσυνη....ειναι και παρα πολλα τα χρηματα. Δεν ξερω δηλαδη αν αξιζει να δουλευεις για να πληρωνεις γυναικα. Στο παιδικο οντως θα αρρωσταινει στην αρχη αλλα θα εισαι πιο σιγουρη. Κοιτα μηπωςε μπορεις απο την αλλη να βρεις καποια φοιτητρια στην περιοχη σου που να θελει χαρτζιλικι, να τον κραταει αυτη καποιες ωρες, τις αλλες η μαμα σου και να το κανεις ετσι.

Νανα μου τι εννοεις εχει χαλια καιρο;;; Δεν ψηνεστε εσεις οπως κι εμεις εδω κατω;;;;;;;; Με πλοιο θα παμε, βραδινο, με καμπινα. Ελπιζω οτι δε θα εχουμε θεμα, να μη κοιμαται. Αν και αν δεν κοιμαται οι αλλοι θα το εχουν θεμα που θα τριγυρναει αναμεσα τους. Εντωμεταξυ θα κανουμε παλι γενικη μετακομιση....το σιχαινομαι αυτο!!!!

Μαιρη ευχαριστω για τις πληροφοριες. Ελαφονησι θα παμε σιγουρα! Ευχομαι να μη γινεται της χαβρας μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

Τι μου κανετε κοριτσια???Εμεις καναμε τα 3 πρωτα μπανακια μας και επιστροφη στη βαση!Η Αλεξια μεσα στα νευρα ολη την ωρα κα μου ζητα επιμονα να παμε στη γιαγια στη θαλασσα!Τι να κανω δεν ξερω :( Μιλαμε για μεγαλη τσαντιλα!!

Μαιρη Γραμβουσα??????Μπαλος???????ΖΗΛΕΥΩ

Αθηνα πρωτα εκει και μετα Ελαφονησι :lol::lol::lol:

Νανα μου φιλακια πολλα!!!!!!!!!Σμουυυυττττςςςςςςςςςςς!!!

Κικιτσα welcome back!!!Θεμα οντως αυτο με το ωραριο αλλα εγω ειμαι ακρως αντιθετη με τη επιλογη της γυναικας, ασε που θα σου στοιχισει ο κουκος αηδονι!Παιρνουν πολλα και πολλες φορες δεν συμφερει καθολου!Καποιο εμπιστο ατομο που να εχει και αναγκη απο δουλεια ή χαρτζιλικι?Ξενινησαμε και εμεις γιογιο..οχι με τρελη επιτυχια αλλα το παμε σιγα σιγα...παντως το διασκεδαζουμε και οι δυο :lol:

Ιωαννα εγω της εχω ενα μαξιλαρακι αλλα ειναι σχεδον επιπεδο...φυσικα το πεταει απο εδω και απο εκει..οποτε το εχω δεν το εχω το ιδιο πραγμα!Φωτακι της ειχα μεσα στο δωματιο μεχρι που τα αγαπησε και ηθελε να το παιζει οοολη την ωρα..οταν λεω παιζει..να ξεβιδωνει τη λαμπα :roll: οποτε το λαμπακι μετακομισε στη ντουλαπα και αναβω ενα στο χωλ που φωτιζει μεχρι το δωματιο της!

Εμεις φετος δεν το κοβω για διακοπες...αν θα παμε ενα 2ημερο!No money..no honey!!!Δεν παραπονιεμαι εχουμε το εξοχικο που ειναι σουπερ!!

Θα σας βαλω αργοτερα ενα link.Ανυπαντρη μαμα στον Πειραια με μωρακι 9 μηνων και ΤΕΡΑΣΤΙΟ οικονομικο προβλημα!Δεχτηκε αμεση βοηθεια απο γαλα και τροφιμα απο οτι καταλαβα αλλα περιμενω απαντηση για το φυλο του μωρου και αν χρειαζεται ειδη ρουχισμου και υποδησης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOYKOY....ΙΤΣ ΜΙ ΜΠΕΙΜΠΙ..... :lol::lol:

Είμαι γραφείο, πήζω, θέλω να πάω για καφέεεε τώρα!!! Ένα φρέντο εσπρέσο μέτριο παρακαλώ και γρήγορα!!!

Αχ, Σοφία μου, ζηλεύω που έχετε κάνει μπανάκια. Εμείς ούτε ένα ακόμα...άσπρη ασπρίλα η Κικίτσα....Περιμένουμε το πρώτο ΣΚ που δε θα έχουμε δουλειές, υποχρεώσεις, πάρτι και τέτοια για να την κοπανήσουμε. Α!!! Και μία ερώτηση: Λες ότι δε θα πάτε διακοπές φέτος αλλά και το εξοχικό είναι σούπερ. Καλέ, το εξοχικό διακοπές δεν είναι ;) Κι εμείς στο εξοχικο θα πάμε, όπως πέρσι. Δεν είναι τόσο το οικονομικό, όσο η ευκολία τώρα που ο Γιώργος είναι μικρός. Παραθαλάσσιο σπίτι υπάρχει, όλες τις ανέσεις έχει, παρέες έχουμε εκεί (με παιδάκια κιόλας), θα είναι και η αδερφή μου με το γαμπρό μου και το σπόρο....μια χαρά. Θα πέσει ούζο και θάλασσα που θα πάει σύννεφο!!!! Του χρόνου αν είμαστε καλά και έχει κόψει και ο μικρός τις πάνες (πολύ σημαντικό), θα πάμε εξωτερικό με αμάξι, όπως τον παλιό καλό καιρό που γυρίζαμε 2-3 χώρες... Αλλά να είμαστε γεροί και να έχουμε φράγκα :lol:

Όσο για την Αθηνούλα....Θα περάσετε τέλεια στην Κρήτη!!!!! Έχω πάει αλλά στην ανατολική πλευρά, θέλω πολύ να πάω Χανιά και στα πέριξ...Αχ, σούπερ ιδέα είχατε για φέτος....

Κορίτσια, για τον ύπνο που λέτε και τα μαξιλάρια: Εγώ έδωσα του Γιώργη προχθές ένα μαξιλαράκι για πρώτη φορά, γιατί όλο μου ζήταγε το δικό μου. Ε, όπως του το δωσα, χεσμένο το 'χει. Αφού κοιμάται άλλα αντί αλλα, τί να το κάνει το μαξιλάρι??? Πιάνει τα αρκούδια, τα μαιμούδια και όπου βρει αράζει την κεφάλα του....Χαχα, ίσα που πιάνει το χώρο στην κούνια.

Φωτάκι δεν του έχω στο δωμάτιο, ποτέ δεν είχα. Έχει μάθει να κοιμάται στο σκότος. Αν θέλω να μπω στο δωμάτιό του και να μη σκοτωθώ, ανάβω του χωλ και κάνω δουλειά μου. Αυτός πάλι, με το φουλ σκοτάδι και βλέπει ο σκατούλης (night vision το αγόρι μου).

Πάω να φάω μεσημεριανό (στο γραφείο εννοείται)....έφτιαξα χθες κολοκυθάκια γεμιστά με κιμά, σλουρπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλινακια μου!!!!!!!!!!!! Τι κανετε σημερις; Για εμας ξεκιναει το τρεξιμο απο σημερα, στρωνουμε κρεβατι το βραδυ, αυριο δεχομαστε στο σπιτι των παιδιων τα δωρα, τοπικο εθιμο, αλλα ντυσιματα φτιαξιματα αυριο και μεθαυριο η ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!! Εχω αρχισει να συγκινουμαι και να ψιλοστενοχωριεμαι που δε θα βλεπω καθε πρωι το αδεφακι μου. Και αυτος λεει στη Γλυκεριαννα συνεχεια "τωρα ποιος θα με ξυπναει με αγκαλιτσα το πρωι;;;". :lol:

Κικιτσα μου εγω ζηλευω εσενα που εχετε εξοιχικο με παρεα. Παντα το ηθελα αυτο. Μου αρεσει να πηγαινω καπου σταθερα που ξερω οτι θα βρω φιλους και αμα εχουν και παιδια....το τελειο!!! ΠΟυ ειναι το εξοχικο σας; Και παραθαλασσιο λες...μια χαρα!

Κι εγω νομιζω οτι ηταν καλη η ιδεα για Χανια. Ολο το λεγαμε και ολο αλλου πηγαιναμε..

Κι εσυ Σοφακι το ιδιο, γιατι το λες ετσι; Αλλοι δεν εχουν ουτε αυτο. Δε λες παλι καλα που ειναι διπλα στη θαλασσα και αυτη παλι ειναι καλη και δε χρειαζεται να ξενιτευεστε.... Βεβαια καταλαβαινω οτι θες να δεις και ενα αλλο μερος, αλλα του χρονου να ειστε καλα, και θα πατε.

Ουτε η δικια μου θελει μαξιλαρι. Κοιμαται πολυ ανωμαλα αυτο το παιδι. Καποια στιγμη εχει γυρισει και τελειως αναποδα, οποτε το μαξιλαρι πιο πολυ προβλημα προκαλει. Φωτακι της βαζω ενα επιδαπεδιο πορτατιφ χελωνακι εξω απο την πορτα της. Φωτιζει με ενα πρασινο φως και ειναι πολυ αχνο και δεν ενοχλει. Φτανει και στο δικο μας δωματιο το φως γιατι κι εγω εκει που κοιμομουν με πληρη συσκοτιση, απο τοτε που μας εκλεψαν και κοιμομασταν δεν μπορω, εχω ανασφαλεια και θελω να βλεπω τι μου γινεται αν ξυπνησω τη νυχτα.

Το καινουριο νεο μας ειναι οτι το φουσκαλακι εχει εδω και λιγες μερες που εχει ανεξαρτητοποιηθει πληρως. Θελει να τα κανει ολα μονη της. Να τρωει, κανενα φαγητο δε θελει να της το ταϊζουμε πλεον, να κατεβαινει σκαλες, να ποτιζει τα λουλουδια, να ανεβαινει σε καρεκλες...και αλλα διαφορα. Εννοειται οτι της καθομαι απο διπλα αλλα εχει πλακα γιατι με διωχνει. Ουτε το κεσεδακι απο γιαουρτι δε θελει να της κραταω...μου λεει συνεχεια "εγω εγω μπορω" :lol::lol: Τρελαινομαι!!!! Καθε μερα μου κανει και ενα καινουριο. Χτες τρωμε, καθεται στην καρεκλα των μεγαλων, σκουπιζεται με τη χαρτοπετσετα, κατεβαινει, παει στα σκουπιδια και την πεταει! Σκασαμε στο γελιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας κούκλες....Είμαι down σήμερα, δεν ξέρω γιατί αλλά όλα μου φταίνε. Κλιμακτήριος ίσως ?? :lol::lol:

Αθηνά, όντως εκτιμώ πολύ το εξοχικούλι μας και θεωρώ εαυτούς τυχερότατους που το έχουμε. Παλιά το σνόμπαρα και πήγαινα αλλού διακοπές και μετά καμιά βδομάδα εκεί και τέρμα. Αλλά γυρίζει ο τροχός και εκτιμάμε περισσότερο αυτά που παλιά φτύναμε ελαφρώς, έτσι είναι.....Το σπίτι είναι στην Ακράτα (μεταξύ Ξυλοκάστρου και Αιγίου χονδρικά) και είναι πολύ σούπερ και το χειμώνα. Κοντά σε όλα τα ορεινά χωριά του Χελμού, κοντά στο χιονοδρομικό των Καλαβρύτων, το Αίγιο 20' με το αμάξι, η Πάτρα 40', μια χαρά.

Διάβαζα τα νέα της φούσκας και κουλάθηκα!!!! Καλέ τί κοπέλα έγινε αυτή??? Εμείς ακόμα το κουτάλι το πάμε για το στόμα και φτάνει στο κούτελο :lol: Και εννοείται ότι ο Γιώργος τρώει στο καρεκλάκι δεμένος γιατί αλλιώς είναι ικανός να τρώει, να χοροπηδάει, να χειροκροτάει και διάφορα άλλα χαριτωμένα. Αλλά και από ομιλία....τα ίδια. Μαμά, μπαμπά, παππού, γιαγιά, μαμ, μαϊμού, τζατζίκι, ένα, νανά (νερό). Αυτά λέει και τίποτα άλλο. Τα υπόλοιπα τα δείχνει, τα μουγκρίζει κ.λπ. Αλλά καταλαβαίνει οτιδήποτε του πούμε. Επίσης είναι πολύ νοικοκύρης. Πιάνει το σουίφερ, ξεσκονίζει, σκουπίζει, πετάει σκουπίδια και άμα δει και τίποτα στο πάτωμα, μου το φέρνει με υφάκι του στυλ "Ανεπρόκοπηηηηη, πάλι ασκούπιστα είναι κάτω?". Και βέβαια, μου δίνει τα πιάτα και τα κουταλοπήρουνα από το πλυντήριο πιάτων να τα βάλω στα ντουλάπια. Έτσι, να μάθει να βοηθάει τη γυναίκα του αύριο-μεθαύριο.....Είμαι κατά του "άντρα-πασά στα Γιάννενα".

Αυτά τα ολίγα....Πάω να κάνω καμιά δουλειά. Έχω ένα σκασμό πράγματα να κάνω και υποτίθεται τα παραδίδω την άλλη εβδομάδα. Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε?????????

Υ.Γ. Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες!!!

Μολις εκατσα αφου κοιμηθηκε η μις Ταλιμπαν..μονο ξυλο που δεν πεξαμε για να σταματησουμε να πλενουμε το μπαλκονι με το λαστιχο!!!!Μ'αρεσει που θελω να τη βαλω και πισινα σημερα....σκοτωμος θα γινει!!!

Αθηνα με το καλο..η ωρα η καλη και γρηγορα θεια!!!Λογικο να συγκινησε...εγω στον γαμο του Οθωνα πιθανοτατα θα κλαιω σα τη θειτσα!!! :lol::lol::lol::lol:Πω πω τι μου θυμησες τωρα με τα δωρα..3 μερες πριν το γαμο μου λεει η πεθερα μου(δεν οδηγουν)αν μπορει ο μπαμπας μου να ανεβει να παρει τα πραγματα του Κωστα...λεω και εγω αφου ζουσαμε ηδη μαζι...τπτ σωβρακοφανελες κτλ θα του στειλουν....που να φανταστω?????Κοριτσια προικα κανονικη χαλια,σεντονια,παπλωματα,πιατα,ποτηρια,μαχαιροπηρουνα,τραπεζομαντηλα....γεμισε το φορτηγακι του πατερα μου!!!!!Μου ηρθε συγκοπη....ηδη με τα δικα μου ειχαν σχεδον γεμισει οι ντουλαπες :oops::oops::oops: Ειχαμε και αυτα που χρησιμοποιουσαμε ηδη...αφου η Κικιτσα δεν μου ειχε δωσει τπτ απο την προικα μου...ηθελε να τα παρω οταν παντρευτω!!!!Πηρα μετα την πεθερα μου και της λεω "Καλα τρελαθηκες?????Ελα παρε και τα πραγματα και το γιο σου....δεν χωραμε" :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μπραβο στη Γλυκεριαννα τη μεγαλη την κοπελα :lol::lol::lol: Αυτο με τα σκουπιδια το κανει και η Αλεξια :lol::lol::lol::lol: παντα σκουπιζεται το κοριτσι μου :lol::lol::lol::lol: Την αφηνω κα εγω να τρωει μονη της αλλα ποτε το μεσημεριανο!Βαζει πλυντηριο, με βοηθαει στο απλωμα, μολις βλεπει τον Κωστα να ετοιμαζεται του δινει παπουτσια τσαντακι :lol::lol::lol: γενικα ειναι πλεον ενεργο μελος της οικογενειας κανονικοτατα η Ανταντα(Αλεξανδρα :lol: )!!!

Κικιτσα η ζεστη ειναι μανα μου...αντι να ειμαστε σε κανενα νησακι και να πασαλιβομαστε με λαδια για μαυρισμα κ να πινουμε καφεδακι και χυμους λιωνουμε στην Αθηνα!

Ευα και Δημητρουλα μας απαρνηθηκατε???

Κοριτσια γιγαντες τους εχετε δωσει??Παω για σιδερο!!!Ματς μουτς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας ομορφες!!!!!

Μια χαρά είναι τα εξοχικά! Δεν το συζητώ!

Και εμείς ειχαμε στις Γουβες (20' από το Ηράκλειο)σε μεγάλο οικόπεδο ενα πρόχειρο παραθαλάσιο αλλα το γκρεμίσαμε και φτιάξαμε ο καθένας το δικό του εκεί.... τα αδερφια μου τα εχουν σχεδόν τελειώσει...εμείς το έχουμε στα μπετά και θα παραμείνει ετσι για τουλάχιστον μια 10ετία... πού λεφτα τωρα;;;;

Δεν πειράζει του χρόνου το καλοκαίρι θα κουβαλιέμαι στα αδέρφια μου! :lol::lol:

Αθηνά μου να το χαίρεστε στο ζευγάρι και καλούς απογόνους!!! Να είναι πάντα αγαπημένοι!

Μπράβο στην Γλυκεριάννα σου!!!! Μεγάλο κορίτσι!!! Στο περίπου και εμεις μια από τα ίδια!

Κικιτσα μου καλά κάνεις και εκπαιδευεις από τώρα το Γιωργιο σου! Να είναι νοικοκύρης!!!!

Σοφάκι σκετη γλύκα η μικρή σου!!!! Νοικοκυρούλα και αυτή!!!!

Εγώ μόλις εβαλα γεμιστά στο φούρνο...μου βγήκε ο κ@λος.... τα ατιμα πως μυρίζουν όμως! γιαμ γιαμ!

Δεν σας είπα.... κοψαμε τα μαλλάκια μας! Εγώ και ο μικρός! Αντε να δουμε αν δυναμώσουν λίγο και καλυφτούν τα κενα! :lol: :lol:

Πήγαμε και γιατρό..... τον βρήκε μια χαρά ξεπεταγμένο! Από κιλά 11 και ύψος 83εκ. Εγω τον βγαζω 86εκ αλλά οκ...τι να πω; Ισως κάνω λάθος...καναμε και 2 εμβολια! Δεν έκανε κίχ το πουλάκι μου! Ευτυχώς ξεμπερδέψαμε και από αυτά! Στα 2 και στα 2,5 πάλι και μετά 4 χρονών νομίζω...

Εσκασαν και οι 2 κάτω κυνόδοντες! Δεν φαίνοντε ακόμα καλά αλλα εχουν ξεκινήσει την άνοδο! Οπότε μετράμε 16! Αντε 4 ακόμα και τελειώσαμε και από αυτό το βάσανο!!!!

Όσο για τα πιτσιρίκια και εγώ κουλαίνομαι κάθε μέρα! Ολο και κάτι καινούριο έχει να μας πει!

Λέει πάνω από 100 λέξεις καθαρά και με νόημα και αλλες τόσες που μόνο εμείς καταλαβαίνουμε τι θέλει να πει ο ποιητής! Χρησιμοποιει και το "ρ" αρκετά καλα! :lol: Βεβαια δεν ξεχνάει και την δική του γλώσσα που δεν την καταλαβαίνει ουτε ο ίδιος! :lol::lol::lol: Και το όνομα αυτου... Φόφορος! =))

Εχει αρχίσει και κάνει προτασούλες με 2 ή 3 λέξεις και επίσης βάζει άρθρα και καταλήξεις! Του λέω τραγούδια και αν σταματήσω σε συγκεκριμένα σημεία συμπληρώνει την λέξη για να συνεχίσω το τραγούδι!

Τρώει μόνος του τα περισσότερα φαγητά αλλά τις περισσότερες φορές τον βοηθάω και εγώ λίγο. Διαφορετικά τα πετάει κάτω για να δει τον μίκυ στον πάτο του πιάτου του! Το έχω όμως οπωσδήποτε στο καρεκλάκι του (δεν τον δένω) γιατί διαφορετικά κατεβαίνει από την καρεκλα και δεν τρωει και κάνει και ολο το σπίτι χάλια....

Σκαρφαλώνει εδώ και καιρό σε όλα τα επιπλα, (βιβλιοθήκη, γραφείο, τραπέζι σαλονιού και κουζίνας) και ενώ απομακρύνω τις καρεκλες εκείνος τις σερνει ή βρήσκει το σκαμπό και το βάζει στο σημείο που θέλει να ανεβει... μεγάλο μαϊμούνι εχει γίνει..... ανοίγει και την εξώπορτα, οπότε αναγκάζομαι να την κλειδώνω....

Αυτάααααα!!!!!! Αν θυμηθώ και τίποτα αλλο θα σας το πω την επόμενη φορά! :D

Ας παω να τελειώσω το βιβλίο μου! Δημουλίδου.... εγγύηση!!! ;)

Φιλιά σε όλα τα μικρουλίνια!!!!

Υ.Γ. Καλά είναι η Ευα και τα μικρά της! Η Νικούλα της όμως θα βάλει γυαλάκια... Θα την δω σημερα.... θα πάμε για κινέζικο! μιαμ μιαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....Άντε, Παρασκευή σήμερα και σε λίγες ώρες φεύγω ΠΣΚ και πολύ γουστάρω!!!

Χτες τα πήρα στο κρανίο με το Γιώργο, μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Ενώ είναι τόοοοσο καλό παιδί με τους μεγάλους, μόλις δει παιδάκι τον πιάνει το ανάποδο. Παίζει, γελάει και μόλις το παιδάκι πάρει ένα παιχνίδι, τσουπ να του το αρπάξει. Βρε 100 παιχνίδια να έχει γύρω του, αυτός ΕΚΕΙΝΟ θέλει. Και γίνεται Ο χαμός. Αυτο το κάνει ιδιαίτερα με το μικρό της αδερφής μου. Ζηλεύει ίσως??? Ξέρω κι εγώ....Προσπαθούμε με το Σωτήρη κάθε φορά να του εξηγούμε ότι όλα τα παιδάκια πρέπει να μοιράζονται τα παιχνίδια, πρέπει να παίζουν όμορφα και ωραία και χίλιες δυο μ@λ@κίες....Εχτές έφτασα στο σημείο να τον μαλώσω. Αγρίεψα, τα πήρα ανάποδα :evil::evil: Η πλάκα είναι ότι μόλις δει παιδάκι, χαίρεται τόσο πολύ....Πάει να κάνει αγκαλιά, να το φιλήσει. Και μετά αρχίζει το σόου!!! Αφήστε που μερικές φορές του μικρού του σκάει και καμία σπρωξιά ή φάπα (πάντα γελώντας ο απατεώνας)......Αχ, τί να το κάνω αυτό το παιδί...

Μαίρη με γεια τα μαλλάκια σας!!! Άντε, να δυναμώσουν να σκάσει ο Φόφορος με κοτσίδα (και tatoo εννοείται :lol: ). Από μπόι κι εμείς 83 (κολλήσαμε 3 μήνες στα 83 πια, αμάν) και από κιλά 12,3. Καλά είναι....Αλλά δεν του φαίνεται του Ζορζ, δεν είναι "τσουπωτός", μάλλον το σκαρί του είναι πιο.....new day αδυνάτισμα να το πω....

Αυτό που λες με το σκαρφάλωμα και τις καρέκλες είναι μεγάλο ζόρι. Στην αρχή και ο Ζορζ σκαρφάλωνε σε τραπέζια, καναπέδες, κρεβάτια κ.λπ. Αλλά τον είχαμε μάθει από 10 μηνών (που δε σκαρφάλωνε ακόμα) να κατεβαίνει με τον ποπό και έτσι έκανε (μεγάλο πράγμα....μας έσωσε). ΑΛΛΑ όταν ανακάλυψε ότι μπορεί να μεταφέρει κάτι που να τον βοηθήσει να σκαρφαλώσει ψηλότερα, βρήκαμε το διάολό μας. Μια μέρα τον πέτυχα να τραβάει την καρέκλα της κουζίνας για να ανέβει στον πάγκο να πιάσει πράγματα. Έπαθα σοκ. Ευτυχώς που συνεννοείται και 2-3 φορές του εξήγησα ότι δεν ανεβαίνουμε στις καρέκλες και τέρμα. Τώρα βρήκε άλλο βιολί, να θέλει να πέσει με τα μούτρα στη μπανιέρα. Έχω πάντα κλειστή την πόρτα του μπάνιου, αλλά έτσι και τολμήσω να την ανοίξω (πιπί μου βρε αδερφέ) την έκατσα. Μάχη....

Σας φιλώ και τα λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες!

Welcome back Κική!!!! Ελπιζω να είναι όλα καλύτερα τωρα! Μας ειχατε λειψει!!!!!!

Μια χαρα είναι ο Γιωργος σου. Ζωηρος, ζωηρος :D Πολλα φιλακια να του δωσεις! :-*:-*

Αθηνα μου τις θερμοτερες ευχες μου! Η ωρα η καλη στον αδερφουλη σου!

Ποιος την πιανει τωρα την Γλυκεριαννα! Φανταζομαι θα είναι παρανυφακι? Anyway καλα να περασετε :D

Μαιρη μου με γεια τα μαλλακια σας! Βλεπω ολο και ζωηρευουν τα ζουζουνια μας :D

Σοφακι της έχω δωσει γιγαντες αλλα να είναι παραβραζμενοι, να λιωνουν Και μονο της μαμας μου που τους φτιαχνει υπεροχους :D

Με ειχε τσιμπησει μελισσα στην παλαμη και για κανα 2 μερες δυσκολευομουν να κανω το οτιδηποτε. :oops::oops: Το γελοιο είναι ότι ειχε καθισει στο μπουτακι του παιδιου (ευτυχως φορουσε παντελονακι) και όπως πηγα να παρω αγκαλια την μικρη ….τακ….Ευτυχως που λογω δουλειας έχω παντα ότι χρειαζεται μαζί μου.Δεν πρηστηκε πολύ αλλα ωρες ωρες η φαγουρα ηταν ανυποφορη. Βεβαια το μεγαλυτερο αγχος μου εκεινη την στιγμη ηταν μην ειχε τσιμπησει το παιδι :?

Διακοπες και εμεις μια από τα ιδια περιπου. Πρωτα θα παμε λιγες μερες στην Πυλο (το πατρικο της πεθερας μου). Να δουμε και τις ελιτσες μας!!!! Και μετα Αμαλιαδα. Και πρωτη φορα μετα από 7 χρονια θα κανουμε ξεγνοιαστες καλοκαιρινες διακοπες. Παντα ειχαμε αγχος να γυρισουμε γιατι δεν μπορουσαμε να χωνουμε και τα πεθερικα μου για πολλες μερες στο ποτισμα!!!! Ευτυχως όλα μεχρι στιγμη πανε καλα στο ξεπουλημα.

Η Δαναη μου εβγαλε αλλα 2 δοντακια και βεβαια η διαολια παει συννεφο! :D Γιατι να αποτελουμε εμεις εξαιρεση αλλωστε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Πολλα φιλια σε ολες! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια μου!Τι κανετε?Πολυ ζεστη σημερα και ξυπνησα με ενα πονοκεφαλο!! [smilie=banghead.gif]

Μετα τα πρωινα ψωνια πηγα και για ενα καφεδακι στην κυρα μαμη..εσπασε και το δικο τους σπιτι το Αλεξακι :lol: ...γυρισαμε μαμ, κακα και νανι!!!

Βρε κοριτσια να κανω μια ερωτηση???Μη με κοροιδεψετε ομως!Η καρδια των μωρων χτυπα πιο γρηγορα απο τη δικια μας ή ειναι η ιδεα μου?

Κικιτσα σε βρισκω υπερβολικη...σχεδον ολα τα παιδακια το κανουν αυτο με τα παιχνιδια και ειμαι σιγουρη πως σε λιγο που θα ξεπεταχτει κι αλλο ο ανηψιος σου θα αρχισει και αυτος τα ιδια και χειροτερα μη σου πω...!!Καλα αυτο με τη μπανιερα το κανει και η Αλεξια...μα καλα ολα τα ιδια κανουν???Μονιμως η πορτα ειναι κλειστη και με το που κανουμε το λαθος να παμε για πιπι μπουκαρει και αντε να τη βγαλεις...μια μερα ειχα ξεχασει πανω στη μπανιερα το ολοκαινουριο αφρολουτρο της και τσουπ του δινει μια η κυρια και το πηρα χαμπαρι οταν ειχε φτασει στη μεση...κατι νευρα...!!

Ιωαννα αληθεια τι εχεις για το μωρο για τσιμπηματα?

Παω να βαλω στο Κωστικο να φαει για να φυγει παλι για δουλεια!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου, περαστικά με την παλιομέλισσα....Και πάλι καλά που δεν τσίμπησε το κουκλάκι σου (μα τί δεσποινιδούλα!!!!).

Σοφία μου, είμαι λες υπερβολική??? Αχ, πόσο μου τη δίνει να κάνει σκατουλιές ο Γιώργος με τα άλλα παιδάκια....Δε με νοιάζει η ζιζανιά, δε με νοιάζει να τρέχω, παιδάκι είναι, αλίμονο. Όταν όμως δείχνει διαγωγή "κοσμία" με άλλα νινιά, σπάζομαι....δεν ξέρω. Και να πω ότι είμαι από αυτές που αράζουν με τη φραπεδιά και δεν έχουν μάτια και αυτιά ανοιχτά...καμία σχέση. Και θα νουθετήσω, και θα μαλώσω αν χρειαστεί, δεν κολλάω.

Για την καρδιά που ρωτάς, είναι αλήθεια....Χτυπάει γρηγορότερα στα μωρά!! Και στα έμβρυα ακόμη γρηγορότερα (140 παλμοί το λεπτό για πλάκα το έχουν :lol::lol: ).

Φιλιά σε όλες, καλό ΣΚ και καλή ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα ολα τα παιδακια πανω κατω εχουν τις ιδιες αντιδρασεις!Την Αλεξια την ξερεις κωλο δε βαζει κατω τρεχει αγκαλιαζει φιλαει και μεχρι προσφατως..μαλλον εκτος απο μια εξαιρεση δινει τα παιχνιδια της!Με τα παιδια της κουνιαδας μου να καταλαβεις επαιξε σουπερ και ας εχει να τα δει ενα χρονο..ουσιστικα δεν τα ηξερε καλα καλα!Ειναι ενα κοριτσακι στην παιδικη χαρα που μεχρι προσφατα επαιξαν πολυ πολυ ωραια μαζι...μεχρι που το κοριτσακι αρχισε να ασχολειτε αποκλειστικα με τα πραγματα της Αλεξιας(ποδηλατο, μπαλα, καροτσι κτλ)μια δυο τρεις στραβωσε η κυρια και του σκαει τη μπαλιτσα,ευτυχως μικρη. στα μουτρα...και σε αλλες φασεις παρατηρω και μια ταση για τσιμπημα...ντραπηκαααααα...εκεινη τη στιγμη της εκανα παρατηρηση και το βραδυ στο σπιτι καναμε ολοκληρη κουβεντα!Το τσιμπημα κ το πεταγμα της μπαλας ευτυχως δεν το εχει ξανακανει μεχρι στιγμης αλλα οταν ερχεται αυτο το κοριτσακι την πιανει ενας ψιλο εκνευρισμος!

Με ανακουφησες με τους παλμους...με ξερετε...τρελη!!Ασχετο σε ποια παιδικη χαρα τον πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι οντως η καρδια τους χτυπαει πιο γρηγορα! Και ζεσταινονται επισης περισσοτερο απο εμας! :D

Για τα τσιμπιματα της πηρα ενα της frezyderm 'after nip' . Aχρειαστο να ειναι βεβαια! Και εχω μαζι και μια fusicort "για πολυ ασχημη περιπτωση" οπως μου ειπε η παιδιατρος

Να ενημερωσω οτι και η δικια μου ετσι κανει και μαλιστα νευριαζει κιολας :shock: Οποτε φαση ειναι και αυτο..... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...Πού χαθήκατε όλες βρε??? Ελπίζω να είστε καλά και απλώς να έχει πέσει μία γενική οξεία τεμπελίτιδα (εγώ υποφέρω από αυτή την ανίατη νόσο :lol: ).

Κοριτσάκια, μας άκουσε η παιδίατρος και ο Γιώργος έχει ένα φυσηματάκι στην καρδιά. Είχα κι εγώ ως παιδί και είχα κάνει θυμάμαι στο δημοτικό triplex και έκτοτε ουδέν πρόβλημα. Αλλά όσο να'ναι ανησυχώ. Η παιδίατρος ήταν απόλυτα καθησυχαστική. Μου είπε ότι πολλά παιδάκια έχουν, δεν είναι τίποτα και να κλείσω ραντεβού στο Παίδων για triplex. Μάλιστα μου είπε ότι επειδή τα ραντεβού αργούν πολύ, να πάω όοοοοποτε μου κλείσουν, δεν είναι τίποτα επείγον (αν ήταν κάτι ανησυχητικό μου είπε, θα μου έλεγε να το κάνω ιδιωτικά άμεσα). Πήρα λοιπόν τηλ. και μου έκλεισαν 29-11-2011 :shock::shock::shock::shock: ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!

Τεσπα, κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά. Το ΣΚ περάσαμε σούπερ....Έπαιξε ο μικρος, έτρεξε, είδε κουνελάκια, προβατάκια, γατάκια, κυλίστηκε στα γρασίδια, το χάρηκε πάρα πολύ το μωρό μου. Κι εμείς μαζί του....Έφαγε και τα παϊδάκια του - άρπαζε τις κοκάλες από την πιατέλα και δως του (ίδιος εγώ το ζουζούνι μου).

Το πολύ ευχάριστο είναι ότι εδώ και κανα 20ήμερο έχει εφαρμόσει ωράριο μεσημεριανού ύπνου σούπερ και ξεκουραζόμαστε κι εμείς. Τρώει μεσημεριανό κατά τις 1:30, μετά πλένουμε χεράκια και μουτράκια και βουρ στο κρεβάτι για 2,5-3 ώρες. Και το βράδυ τον κοιμίζω περίπου 9:30 (ή 10 αν είμαστε έξω). Μια χαρά. Πριν κοιμόταν κατά τις 12:30 και έτρωγε μεσημεριανό στις 3-4 :roll: ήμαρτον!!!

Το μόνο που με ανησυχεί (πάντα κάτι θα έχω εγώ) είναι ότι συνεννοείται για όλα αλλά δε λέει κουβέντα πέρα από 6-7 λέξεις όπως σας έχω ξαναγράψει. Όλα τα δείχνει ή τα μουγκρίζει. Να ανησυχήσω??? Πολλά διαβάζω για την ομιλία και πανικοβάλλομαι.

Αυτά και πολλά φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φίλες!!!!!

Κικίτσα τί έγινε;;;; Μας την λές κιολας;;;; :lol::lol::lol: Πλάκα κάνω!

Μάλλον αυτή η τεμπελίτιδα εμένα με έχει χτυπήσει καιρό τώρα αλλά δεν ήξερα από τι έπασχα! Τώρα όμως με βοήθησες και το ανακάλυψα! :lol:

Βρε συ γιατί αγχωνεσαι για τα λογάκια του μικρού; Δεν έχουμε πει οτι το κάθε παιδί έχει άλλους ρυθμούς; Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.... πολλά παιδάκια πάνε 2 χρονων και ακόμα 2-3 λέξεις λένε. Δεν σημαίνει αυτό κάτι. Μην βάζεις αρνητικές σκέψεις στο μυαλό σου. Ενα ξαδερφάκι μου είναι 2,5 και το μόνο που λέει ειναι μπαμπας και μαμα.... αλλά ο γιατρός είπε πως η συνολική του συμπεριφορά είναι άψογη και δεν χρειάζεται να ανησυχούν.... αν πάει 3-3,5 και δεν έχει βελτίωση τότε θα το ψάξουν παραπανω.... Επίσης μιας ξαδέρφης μου το κοριτσάκι οταν ηταν 18 μηνών έλεγε καθαρά όλο το τραγουδάκι "φεγγαράκι μου λαμπρό".... 2 ετών ήξερε όλα τα γραμματα της ΑΒ και να τα δειχνει και να τα λέει. Εντάξει αυτό είναι σπάνια περίπτωση.... τί πρέπει όμως; να στεναχωριώμαστε που δεν είναι όλα έτσι;

Για να καθησυχαστείς ρώτα και τον παιδίατρο αλλα θα σου πει τα ίδια.... Μια χαρά είναι ο κούκλος σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Τι μου κανετε???Εχω πλακωσει τις δουλεις...τον ατελειωτο εχουν!!!

Η ζουζου κοιμαται διπλα μου και ο Κωστας μαστορευει...

Κικιτσα και εγω εχω φυσημα!Κοιτα για να σου ειπε δεν ειναι ανησυχητικο...δε θα ειναι...ασχετα που ξερω πως εγω σα τρελη θα εκανα!Κανε και μια ερωτηση ποσο στοιχιζει ιδιωτικα και αν δεν ειναι πολλα καν'το να σου φυγει!Παρε κ στο παιδων Πεντελης..εκει εχει πιο κοντινες ημερομηνιες!

Ωχ φιλεναδες ξυπναει...κλεινω γιατι θα ορμισει στο pc και αντε να της το παρεις μετα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικίτσα τί έγινε;;;; Μας την λές κιολας;;;; :lol::lol::lol: Πλάκα κάνω!

Μάλλον αυτή η τεμπελίτιδα εμένα με έχει χτυπήσει καιρό τώρα αλλά δεν ήξερα από τι έπασχα! Τώρα όμως με βοήθησες και το ανακάλυψα! :lol:

Ε, τί το πήρα το πτυχίο ντε???? Κάνω διάγνωση και από το τηλέφωνο, λέω και τον καφέ και τα κουκιά άμα λάχει :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλιά στο Φόφορο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες! Τι κανετε?

Κοριτσια τρεχω σαν την παλαβη να μαζεψω τα πραγματα του μαγαζιου....Τελευταιες μερες.....

Κικη μου πασχω και εγω απο αυτη την ανιατη ασθένεια :D:D:D:D:D Χροοοονια τωρα!

Δεν περιμενα να σου κλεισουν και πιο γρηγορα στο δημοσιο :shock: Δεν κοιτας και σε ιδιωτικο αν δεν ειναι απαγορευτικη η τιμη βεβαια ;)

Ο μεσημεριανος υπνος παντως ειναι σωτήριος!!!!! :D Χρειαζομαστε και λιγη ωρα ξεκουρασης :D

Και μην αγχωνεσαι για την ομιλια. Θα τα πει το παιδι μαζεμενα!!!

Μαιρη χρονια σου πολλα κιολας!! [smilie=occasion13.gif] Αν δεν κανω λαθος ειχες γενεθλια πριν λιγες μερες.

Σοφακι και εσυ με τις δουλειες????Και εγω νομιζα οτι εκανες μπανακια :cry: Κανει η Αθηνα μπανια για ολες μας :D:D:D:D

Εμας κοριτσια η Ναναη μου :!: με αυτην την ζεστη δεν ξερω ουτε και εγω ποσο νερο πινει και το απογευματινο ωρες ωρες ουτε να το φτυσει :mrgreen: Και ερωτω: τους δινετε φρουτακι το απογευμα? Γιατι η μικρη οτι ειναι δροσερο το λατρευει (εκτος απο γιαουρτι!)

Αφηστε που πηγα να την παρω προχθες το μεσημερι απο τα πεθερικα μου και την ειδα σημαδεμενη. Το χειλακι της πρησμενο απο απροσεξια του πεθερου μου και κατω απο το ματι μια τεραστια γρατζουνια!!!!!!!!! Το τι ακουσανε απο τον Νικο δεν λεγεται! Βεβαια ειναι και καποια πραγματα που εχουν γινει τελευταια και του την εχει ψιλοβιδωσει λιγο :evil::evil:

Ευτυχως ομως ειναι μια χαρα η ζουζουνα μου. Ειναι λιγο ζωηρη, το ξερω ....

Φιλακια πολλα σε ολες !!!!!!

(αληθεια ο φιρφιρικος-Σοφια που χαθηκε? Νανα?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...