Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα σας κοριτσακια μου!! Καλη βδομαδα! Σημερα τελειωσαμε κι επισημα το σχολειο, οποτε ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Φιρφιρικο μου τι σοκ ειναι αυτο;;;;; Το εχω παθει κι εγω στο Μεσολογγι, να ειναι μεσα στο σπιτι κι εμεις να καθομαστε αμερημνοι........Αλλα να εχεις και το παιδι........δεν παιζει!!!!!!!!!! Η τρομοκρατια ειναι μεγαλη! Παρε καμια γατουλα να εχεις ή ψεκασε. Δεν θα κανει κατι αυτο; Οσο για τη μυρωδια, φυσικα και το τραβηξε η μυρωδια του Βασιλη, ασχετα αν εκεινη την ωρα δεν επινε γαλα. Μυριζει ουτως ή αλλως. Προσεξε παρα πολυ!!!

Νανα μου πως ειναι το κοριτσι σημερα; Εσυ γιατι εισαι συνεχεια με χαμηλη πιεση; παιρνεις κανενα σιδηρο ή εστω μια βιταμινη; Παρε κατι κανε καμια εξεταση, μην το αφηνεις ετσι. Για τη βολτα που μου λες, δεν γινοταν να την κοιμισω και να φυγω γιατι ειχαμε με τις αλλες ραντεβου στις 9.30. Βλακεια μου βεβαια, επρεπε να τις αφησω να πανε για φαϊ και εγω να πηγαινα μετα στα μπουζουκια κατευθειαν. Φταιω, αλλα ηλπιζα οτι με τον πατερα της θα καθοταν.

Σοφουλινι μου πως εισαι καλο μου; Η Αλεξια λεει "κωλι";;;;; ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!! Ζηλευω φοβερα οταν ακουω παιδακια να πηγαινουν στη γιαγια και στον παππου αβιαστα. Η δικια μου οσο καλα κι αν περναει, και περναει πολυ καλυτερα με τους παππουδες γενικα, το βραδυ θελει εμενα πασει θυσια. με εχει κατααγχωσει αυτο γιατι αντιδραει πολυυυυυυυ υπερβολικα. Και δεν ξερω τι να κανω 2 ιουλιου στο γαμο της φιλης μου. Ο Κωστας λεει να την παρουμε μαζι, αν ειναι να μας γυρισουν πισω αρον αρον, αλλα πραγματικα δε γινεται. Θα ειμαστε ντυμενοι καλα, θα εχει ζεστη, θα θελει να φαει, να την αλλαξω, ποσα πραγματα να κουβαλησω μαζι φορωντας το 12ποντο;;; Πως θα την κυνηγαω στο τραπεζι σε αιθουσα ξενοδοχειου;;;Αυτη πλεον μας τσαλαπαταει αν την παρουμε αγκαλια οταν δε θελει να ερθει. Απο την αλλη σκεφτομαι τον πανικο και μου γυριζει το στομαζι απο το αγχος. Μηπως φταιω εγω; Μηπως της δινω πολλη σημασια και το εκμεταλλευεται;;;; Μηπως πρεπει να την αφησω να κλαψει; Και αυτη η μανα μου........δεν ξερει να τη χειριστει καθολου.....και η Γλυκεριαννα το ξερει αυτο και αντιδρα ακομα πιο υπερβολικα....ολα εναντιον μου ειναι...δεν μπορω να εμπιστευτω την ιδια μου τη μανα και να της αφησω το παιδι ξεροντας οτι και να κλαιει, κατι θα κανει και στο τελος θα το ηρεμησει. Εκεινη λεει οτι στενοχωριεται και αγχωνεται με τοσο κλαμα. Και στην τελικη προχτες που με κουβαλησαν αρον αρον οταν γυρισα ειχε ηδη κοιμηθει. Κοντεψα να σκοτωθω στην κυριολεξια και ηταν θεμα 5λεπτου απο την ωρα που με πηραν τηλ να ξεραθει στον υπνο. Τι επαθε σηλαδη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φιλες!!!Το ποσο τα παιρνω οταν γραφω γραφω και το μαμμυ κανει τα δικα του [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Τες πα!!Εμεις περασαμε ενα ομορφο σκ, δοξα το Θεο, με μια γαμοβαφτιση, 2 γενεθλια και μια Κυριακη με μια υπεροχη βολτα στο παρκο Π.Φαληρου!Η μικρη ΞΕΣΑΛΩΣΕ!!!Μαζι μας ηταν και τα παιδια της κουνιαδας μου αλλα και ενα μπεμπακι 10 μηνων!!!Πραγματικα υπεροχος χωρος..4-5 παιδικες χαρες, λουνα παρκ, καφετερια και φυσικα θαλασσα!Πολυ βολικο οτι στις τουαλετες ειχαν χωρους για τα μωρα και μετα το τρελο παιχνιδι την αλλαξα παμπερς και ρουχα και ηπιαμε κυριες τον καφε μας!!!

Νανα μου κανε κι αλλες εξετασεις στανταρ κατι λειπει και δεν το εχεις παρει χαμπαρι...αυτα συμβαινουν στην ηλικια σου =))=))=)) Φιλια στο μπιζου!

Σοφακι δεν σχολιαζω....εγω θα ειχα μεινει!!!Απιστευτο!Περαστικα και πολλα φιλια!!

Αθηνα μου εχεις δικιο παιζει ρολο και πως χειριζεται η γιαγια το παιδι!Εμενα απο μικρη δεν ειχε θεμα!Κοιτα οταν ειμαστε μαζι θελει αποκλειστικα εμενα για να κοιμηθει αλλα και τις τρεις φορες που την εχω αφησει στη μαμα μου δεν υπηρξε κανενα προβλημα!!!Δυσκολο παντως να πατε ολοι μαζι στο γαμο και στο τραπεζι!Κρινω με βαση την Αλεξια φυσικα που δεν βαζει κωλι κατω..τρεχει...κυνηγαει τα αλλα παιδακια....μας εβγαλε το λαδι στη γαμοβαφτιση!Φυσικα στο τραπεζι δεν πηγαμε..αν ηθελα να παω θα ειχα κανονιχει να την κρατουσε η μαμα μου!Πιστευω πως με λιγη προσπαθεια εξτρα απο τη γιαγια θα μαθει το μαμουνι!!

Εγω παντως κοριτσια Παρασκευη μεσημερι πεταγα τσαντες κτλ και περιμενα με το ρολοι τη γιαγια μου να ερθει να με παρει....τωρα θελει και η μαμα μου να την παιρνει...εμεις δεν την δινουμε και αρχιζει τη μουρμουρα :D Εγω γιατι σε εδινα κτλ κτλ κτλ!!!!Σας εχω πει οτι η κουμπαρα μου αφηνει το μικρο της απο 2 μηνων και 4-5 ημερες στη μαμα της στη Σαλαμινα???Απο τη μια λεω οκ...κανει και τις δουλειες της..βγαινει και με τον αντρα της...αλλα εγω καθε τρεις και λιγο ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!

Το φαι.............. :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στην τελικη προχτες που με κουβαλησαν αρον αρον οταν γυρισα ειχε ηδη κοιμηθει. Κοντεψα να σκοτωθω στην κυριολεξια και ηταν θεμα 5λεπτου απο την ωρα που με πηραν τηλ να ξεραθει στον υπνο. Τι επαθε σηλαδη;;;

Αυτο ακριβως!Αν η μαμα σου μια φορα δεν αγχωθει τοσο και δε σε παρει τηλ το μωρο θα κοιμηθει μετα απο 5 λεπτα..τη δευτερη μετα απο 2..την τριτη αμεσως!Τωρα θα μου πεις τα λεω εκ του ασφαλους???Οχι και εγω το ιδιο θα εκανα.Ανθρωποι ειμαστε ρε συ κατι μπορει να τυχει ευχαριστο η δυσαρεστο(φτου φτου) και να χρειατει να λειψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Τι κανετε? Εγω προσπαθουσα να γραψω χθες τα νεα μου αλλα το mammy δεν ηθελε :roll::evil:

Φιρφιρικο μου τι ηταν και αυτο με το φιδι!!!!! Μπορειτε παντως να βαλετε φαρμακο που τα διωχνει ή εστω τα ζαλιζει...κρεολινη απο κτηνιατρο απλα μυριζει εντονα ή καποιο σκευασμα απο γεωπονο. Τ ο ειχα ζησει οσο ημουν εγκυος και τα σιχαινομαι... :-s

Περαστικα στον Βασιλακη σου

Νανα μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι πρεπει να το ψαξεις. Μπορει να σου λειπει καμια βιταμινη. Οσο για το αγχος που και που χρειαζεται να μην δινουμε και τοσο σημασια σε ολα. Αν και δεν ειμαι καλυτερη.... ;) Περαστικα στην κουκλα σου

Αθηνουλα μου καλες διακοπες τωρα!!!!

Εμενα η Δαναη αν καταλαβει οτι θα λειπω απο το σπιτι δεν κοιμαται. Γι'αυτο πρωτα την κοιμιζω και μετα ετοιμαζομαι για εξοδο. Αληθεια ψωνισες για τον γαμο του αδερφου σου ή εχω χασει επεισοδια?

Μαιρη μου κανε ενα μπανακι και για εμας! Εμεις μαλλον κατα Αυγουστο μας βλεπω με τα κουβαδακια μας στην παραλια :D

Σοφακι μου χαιρομαι που ξεμπερδεψατε γρηγορα με τα δαγκωματα γιατι δεν παλευετε!!!! :shock:

Η Δαναη μου μια χαρα ειναι! Ησυχια δεν εχει πλεον! :D Ολα τα τακτοποιει στο σπιτι! Προχθες εστειλε το κινητο του πεθερου μου στην Πατρα :shock: Ετοιμαζε η πεθερα μου τη βαλιτσα του κουνιαδου μου και το εβαλε και αυτο η κορουλα μου :D:D:D Μιλαμε για πολυ γελιο!

Τελευταια δεν θελει να κοιμαται αν δεν δει τον μπαμπα της :| Ερχεται αργα στο σπιτι και μαλλον της λειπει...Καθεται λιγο παραπανω ο Νικος στο μαγαζι λογω ξεπουληματος.Αντε να τελειωσουμε με αυτο...

Εγω προχθες το μεσημερι ξυπνησα με απιστευτους πονους στην κοιλια και βρεθηκα στο νοσοκομειο...Ευτυχως δεν ηταν τιποτα οργανικο. Ηταν απο το αγχος και την πιεση των ημερων. Anyway.....

Φιλακια σε ολες και ολα τα μπεμπακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΛΟΙΠΟΝ , ΑΚΟΥΣΤΕ ΕΝΑ ΚΟΥΛΟ...Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 6 ΔΟΝΤΙΑ -4 ΠΑΝΩ Κ 2 ΚΑΤΩ...

ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΤΣΟΥΠ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΓΕΛΑΕΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΑΣΠΡΟ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ...ΛΕΩ ΤΙ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΑΥΤΗ???ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΤΑΚΙ????Κ ΤΙ ΒΛΕΠΩ???ΕΒΓΑΛΕ ΠΙΣΩ ΔΟΝΤΙ...ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΟΜΙΖΑ ΗΤΑΝ Ο ΤΡΑΠΕΖΙΤΗΣ,...ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΙΝ...ΤΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...???ΑΡΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΜΥΞΟΥΛΕΣ...ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΩΡΛ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΒΗΧΑΣ ΤΗΣ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΕΙ...ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ...ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ!!!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ ΟΤΑΝ ΚΛΑΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ, ΕΝΩ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ!

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ , ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ!ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ!ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΣΑ ΣΠΑΣΤΙΚΗ ΚΟΛΛΙΤΙΔΑ Κ ΔΙΠΛΩΝΟΜΑΙ ΣΤΑ 2! ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΠΑΣΜΟΑΠΟΤΕΛ ΥΠΟΘΕΤΟ ΗΡΕΜΩ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΖΑΛΑΔΑ...ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!ΤΩΡΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΕΙΝΑΝΕ!ΜΗΠΩΣ ΑΝΕΒΗΚΕ ΚΑΜΙΑ ΜΥΩΠΙΑ...!ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ???ΕΓΩ ΡΕ ΣΥ ΙΩΑΝΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΜΗΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ!ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ!ΘΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΒΕ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΝΑ ΟΓΑ!

ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΛΕΦΤΑ ΤΟ ΚΩΛΟΤΕΒΕ!!!

ΜΑΙΡΗ ΜΟΥ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΑΚΟΥΩ!!!ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ!!!!

ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΔΕ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΕΙ???

ΠΑΝΤΩΣ ΞΑΝΑΛΕΩ...ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΖΩ Κ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΜΠΙΛΑΚΟ!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσουδια μου! Καλα ειστε; Εγω ειμαι τελειως στα κατω μου σημερα. Θελω να μου πειτε αν ξερετε κατι γι'αυτο που μου συμβαινει. Παω προχτες να ξεντυθω το βραδυ και βλεπω η δεξια μου θηλη να εχει μια σταγονα λευκο υγρο (γαλα ειναι αυτο; δεν ξερω). Τη ζουλαω και αρχιζει να γεμιζει παλι απο αυτο το υγρο. Απο κεινη τη στιγμη οποτε ζουλαω τη θηλη βγαινουν τετοιες σταγονιτσες. Τι ειναι τωρα αυτο;;;; Ετσι τρεχεο το στηθος επειδη θηλασα ή ειναι κατι πιο σοβαρο; Τον Σεπτεμβρη που εκανα ΠΑΠ και με ζουληξε ο γυναικολογος δε θυμαμαι να ετρεξε τιποτα. Ξερετε αν ειναι φυσιολογικο αυτο που μου συμβαινει; Το εχει παθει καμια σας; Εχω φοβηθει με τοσα που εχω ακουσει τις τελευταιες μερες για καρκινο στηθους.... :oops:

Ειπα χτες το βραδυ να κατσω λιγο πιο αργα ξυπνια να απολαυσω τηλεοραση, μιας και δεν εχω το αγχος του πρωινου ξυπνηματος. Τι το ηθελα; Κανει καποια στιγμη εκτακτο δελτιο με τιτλο " η κυβερνηση πηρε ψηφο εμπιστοσυνης". Κοκαλο εμεινα. Πραγματικα πιστεψα την προηγουμενη βδομαδα οτι κατι θα γινοταν με ολη αυτην την αναμπουμπουλα. Ξερετε τωρα τι σημαινει αυτο.....θα πεινασουμε πραγματικα.....μεχρι τωρα δεν ειχαμε δει τιποτα. Θα ζησουμε εμπειριες που ζουν οι ανθρωποι σε χωρες ανατολικου μπλοκ και βαλε!

Ιωαννα μου ναι, εχω παρει φορεμα :D Κι εγω δε θυμαμαι αν το εχω αναφερει. Ειμαστε καθ'ολα ετοιμοι και περιμενουμε τη μεγαλη μερα. Το αγχος μου βεβαια ειναι για μια εβδομαδα πριν που παντρευεται η φιλη μου. Τοτε δεν ξερω τι θα την κανω. Στον αδερφο μου θα ειμαστε ολοι εκει, οποτε και η Γλυκεριαννα ως το πρωι στο κεντρο. Θα κοιμηθει στο καροτσι θελει δε θελει. Θα ειναι και η πεθερα μου βεβαια να την προσεχει, οποτε ειμαι ησυχη.

Νανα μου καλοριζικος ο τραπεζιτης! Να δεις τι ευκολο θα γινει το φαγητο οταν τους βγαλει ολους.

Εμεις κοριτσια νομιζω οτι τα εχουμε βγαλει ολα τα δοντια. Δε βλεπω στο στομα της να υπαρχει χωρος για αλλο δοντακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Αθηνά μου και εγώ βγάζω "γαλα" οταν πιέσω τις θηλές μου αλλά πίστευα πως ειναι απομεινάρια από τον θηλασμο. Τώρα για εσενα που έχουν περάσει τόοοσοι μήνες...δεν ξέρω. Παντως δεν νομίζω πως είναι κάτι σοβαρό (μην σκέφτεσαι αρνητικά). Κάπου εδώ διάβασα για μια κοπελα που είδε τέτοιες σταγόνες 7 μήνες μετά τον θηλασμό και πήγε στον γιατρό και είχε λέει ανεβασμένη προλακτίνη.

Πάρε τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου και ρώτα τον να σου φύγει και το άγχος. Και εγώ έχω σκοπό να πάρω τον δικό μου γιατί και εγώ νόμιζα πως επειδή πήρα το χάπι θα κοβόταν μια και έξω και έχουν περάσει 3 μήνες από τον αποθηλασμό.

Οστόσο έχετε όλα τα δοντάκια;;;;; Μπράβο ρε συ! Ξεμπερδέψατε τάκα τάκα!!!! Πόσα είναι τελικά 20 ή 24;;; Με αγχωσε η Νανούκα που είπε 24! Εμείς έχουμε 14 και τώρα μάλλον ετοιμάζεται κι άλλο γιατί έχει μυξούλες 1-2 μέρες και ανήσυχο ύπνο, πραγματα που κάνει πάντα όταν είναι δόντι.

Ιωάννα μου ζηρεψε και η δικιά σου ε; Τελικά αυτή η ηλικία είναι πολύυυυυ ζόρικη! Ανακαλύπτουν κάθε μέρα και κάτι διαφορετικό και άντε μετά να τα μαζέψουμε! :lol::lol::lol:

Νανα μου με γεια το δοντακι! Δεν πειράζει που δεν τα βγάζει με τη σειρά. Τυχαίνει πολλές φορες να βγαίνουν ετσι. Οσο για τις εξόδους, με την μητέρα μου κάθεται δεν έχει πρόβλημα, ο Γιώργος θέλει απλά να τον παίρνουμε όπου πηγαίνουμε. Μόνο προχθες που τον αφήσαμε αλλά επειδή δεν ήξερε τα "χούγια" του Χριστόφορου η μαμα μου και η αδερφή μου λίγο μπερδευτηκαν. Το παιδάκι ξύπνησε γιατί ηθελε νερό και μετά δεν τον έβαλαν στο κρεβάτι του ξανά αλλα περίμεναν να κοιμηθεί στα χέρια τους! :shock::shock::shock: Εγώ του δίνω νερό και τον ξαναβάζω στο κρεβάτι και κοιμάται μόνος του σε δευτερόλεπτα! Δεν πειράζει... θα τις εκπαιδευσω!!!!

Σημερα το απογευμα θα πάμε 2 βολτίτσες!!!! Νωρίς θα πάμε με τις Ηρακλειομαμμυλαντέζες για καφέ και μετα θα πάμε σε παιδικά γεννέθλια!!!!! Ελπίζω σήμερα με τόοοοση κουραση και παιχνίδι να μου κοιμηθεί σαν πουλάκι και να μην τον ενοχλήσει κανένα παλιόδοντο!

Πήγα και πρωι πρωι με την ανηψιά μου να πάρουμε τον ελεγχο της!!! Τελείωσε το γυμνάσιο με ακριβώς 19!!!!! Είναι αστέρι το κορίτσι!!!!! Και έχει και φωνάρα!!!! Σας είπα οτι είχε τραγουδήσει στο γάμο μου;;; Μόνο εκεί δάκρυσα! Ουτε οταν παντρευόμουν, ουτε οταν χορευαμε οι δυο μας ουτε καν στην βαφτηση του μωρού μου η γαϊδούρα! Την λατρευω!!!!

Τωρα θα πάω στην λαϊκή και μετα εχω μαγείρεμα.... μαλλον γεμιστά κολοκυθια αυγολέμονο στην κατσαρόλα.... αν βρω ωραία κολοκύθια! Αλλιως καμια φακή!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαιρη μου δεν ξερω ποσα ειναι τα δοντια γιατι δεν ανοιγει η κακουργα το στομα της να τα δουμε ουτε για αστειο :lol: Τα 24 παντως μου φαινονται πολλα. θα ψαξω το βιβλιο φυσικης της 6ης δημοτικου που λεει ποσα ειναι τα νεογιλα και θα σας πω στα σιογυρα. τωρα οσο για το στηθος, εσενα ειναι φυσιολογικο να σου τρεχει, πριν απο λιγους μηνες σταματησες το θηλασμο. Εγω γιατι;;;; αν και σημερα δεν εμφανιστηκε το φαινομενο. Δε θελω να παρω ακομα το γιατρο, μη μου πει κανενα κουλο, μερες που ειναι και χαλαστουμε ομαδικως. Ειμαι λιγο φοβιτσιαρα και στρουθοκαμιλιζω με τα ιατρικα θεματα. Ειναι πολυ κακο, το ξερω, αλλα προτιμω να μην ξερω, παρα να ακουσω κανενα αποτροπαιο και τρελαθω. Αν συνεχισει βεβαια θα τον παρω, αλλα ας ακουσω καμια γνωμη απο διαφορο κοσμο και μετα θα προβω στο τηλεφωνημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου!

Νανα μου σ'ευχαριστω ;;) Τα κακα του ελευθερου επαγγελματος στην Ελλαδα!!!!! Πως μας εχουν κανει ετσι? Κατι κινειται τωρα.Εγω παντως το αποχαιρετω το τεβε.Θα μεινει μονο ο Νικος γιατι δεν γινεται αλλιως. Εχετε και εσεις πολυ τρεξιμο.....Και στο τελος δεν μενει και τιποτα... :( Εμας η μια δουλεια εχει να κανει με αγροτικα...ελιες και λαδι! Τωρα θα το αναλαβουμε εντελως.

Και εμεις λιγα δοντια εχουμε! Περιμενουμε μηνες τωρα να φυτρωσουν τα υπολοιπα!

Και να προσεχεις κουκλιτσα μου...

Αθηνα μου απο οσα εχω διαβασει συμβαινει αυτο και ας εχει περασει τοσος καιρος. Βεβαια δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις τον γιατρο σου να σε ηρεμησει κιολας γιατι οπως και να το κανουμε ειναι αλλιως. Αλλα μην βαζεις το κακο με τον νου σου ;)

Ελπιζω να βρεις ακρη με τον γαμο της φιλης σου :) Και με γεια το φορεμα!!!!!! :D

Μαιρη μου καλα να περασετε! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες!Τι μου κανετε???

Ψιλοτρεξιμο και σημερα και το Αλεκακι σε μεγαλια κεφια!!!Πως το καλο φερνει ολο το σπιτι τουμπα σε 5' μεσα σε μπορω να καταλαβω!Το απογευμα θα την παω βολτα στα τζαμπο :D και στην παιδικη χαρα με τη φιλη μου!!

Αθηνα κατι με την προλακτινη θα ειναι don't worry!Παρε το γυναικολο σου για να σου φυγει το αγχος!

Οσο για τα κυβερνητικα....ας το...σκεφτομαι να μην παω να πληρωσω τους λογαριασμους 2 του μηνος που κανω καθε μηνα αλλα να περιμενω καμια εβδομαδα ακομα μη σκασει η βομβα!!!Ασε που ο λαγαριασμος μας στην τραπεζα ειναι για γελια :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Τι θα κανουμε ουτε που ξερω...αλλα ουτε που θελω να σκεφτομαι κιολας!!!Γιατι αν οντως 15/7 γινει η παυση πληρωμων την κατσαμε την βαρκα...μη πω κατι αλλο...

Ιωαννα τι κουκλες!!Φτου φτου!!!

Νανα και εμενα ετσι τα εβγαλε, πρωτα τα 8 μπροστα και μετα πισω τραπεζιτη!Τωρα εχουμε 12!Το κοιταξα και τελικα ειναι 20!!!Αλλο 20 αλλο 24 φιλεναδες.. :lol:

Μαιρουλα καλα να περασετε!!!

Παω να μαζεψω το Σεραγεβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!!!!!! Τι κανετε; Εμεις ειχαμε μια παρα πολυ ανυσηχη νυχτα , μαλλον λογω ζεστης. Ολο ξυπνουσε, χτυπιοταν εκλαιγε, με κλωτσουσε.....ζηταγε νερο...καποια στιγμη σκεφτηκα οτι καπου ποναει, αλλα το πρωι αποδειχτηκε οτι ζεσταινοταν και επισης, παρολο που ειχαμε βαλει αντικουνουπικο καναν παρτι πανω της τα κουνουπια. Ευτυχως τωρα κοιμηθηκε κανονικα. Αυριο την παμε Μεσολογγι να κανουμε κανενα μπανακι, αλλα προβλεπω να τη γυρναω πουα απο τα πολλα κουνουπια που εχει εκει. :oops::roll: Τι να κανω ομως;;;

Ιωαννα μου φτου φτου!! Η μια πιο κουκλιτσα απο την αλλη.

Σοφουλινι επισης.....τι φατσουλινι ειναι αυτο; Σκανταλιαρικο γελακι. Τι πηρατε στα τζαμπο; Εγω ολο λεω να παω να της παρω πισινα και ολο στο μιλητο ειμαι. Τρελαινεται για μπουγελο το παιδι. Ολο με ενα λαστιχο ειναι και καταβρεχεται, πινει και απο κει και τρελαινεται :lol:

Βρε κοριτσια, πως τα πατε με τις δουλειες του σπιτιου;;;; Εχει αρχισει να γινεται απαλευτο το θεμα. Τρωει στο χερι και ειμαι με σκουπα και ενα σφουγγαροπανο συνεχεια. Αφηστε που τελικα εκανα λαθος που εφτιαξα ενα τοσο μεγαλο σπιτι. Δεν ειμαι εγω για τετοια. Θελω 1 ωρα μονο για να το σφουγγαρισω και να το σκουπισω. Τιποτε αλλο. Ολη μερα κανω και ολη μερα ειναι χαλια. Τωρα ειδικα που ειναι ανοιχτα τα παραθυρα συνεχεια, μεσα στο χωμα ειμαστε ολη την ωρα γιατι σκαβουν και απ'εξω για αποχετευσεις και δεν ξερω κι εγω τι αλλο. Δε φτουραει το σφουγγαρισμα......Τι να πω;Μεχρι να το καθαρισω βρωμιζει.... Σας συμβαινει κι εσας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ , ΜΗ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΝΙΚΟΣ

ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΨΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΨΩ Κ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!

ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΤΠΤ...ΚΑΝΩ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ...ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ...ΝΟ ΜΟΝΕΥ ΝΟ ΗΟΝΕΥ...

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΡΖΑΝΑΚΙ Κ ΔΕ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΠΤ???

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ...

ΕΧΩ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Κ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου!Σημερα μπανοντας στο μαμμυ η καρδουλα μου εκανε κρακ!!Ειδα ενα καινουριο θεμα που ανοιξε "μανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012". Ποναει ακομα παρα πολυ!!!

Νανα μου ζεστη και δοντια ειναι don't worry και η Αλεξια στο μεσημεριανο δεν τρωει με ορεξη!!

Aθηνα η απαντηση μου για το σπιτι ειναι στο fcb κατω απο το σχολιο της Σοφουλας στο ιδιο θεμα!!Ποσα τμ ειναι το σπιτι σου?

Επειδη δεν εχω πολυ ορεξη θα ευχηθω σκ σε οσες θα φυγουν και πολλα πολλα φιλια στα μαμουνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!! Τι ζεστη!!!!!!!!! Για πρωτη μερα σημερα εχω το air condition απο τις 12 αναμμενο.

Σοφουλινι μου.....εχεις δικιο....θα σου ερχονται κατι τετοια τωρα. Το ειχα δει το θεμα και ειχα σκεφτει οτι οταν το δεις θα στενοχωρηθεις.

Το σπιτι μου ειναι 200τ.μ. Χτες το σφουγγαρισα ολο το απογευμα γιατι οπως σας ειπα σκλαβουν απ'εξω. ε, σημερα το πρωι θελει παλι. Απελπιστηκα! Γενικα το θεωρω λιγο δυσκολο ως σπιτι γιατι εχει πολλους χωρους που τους χρησιμοποιουμε ολους. Και πλεον η Γλυκεριαννα ειναι παντου με ενα κουλουρακι στο χερι και τριμματα.......εχουμε γεμισει μυρμηγκια!!! Και ο Κωστας ειναι λιγο ακαταστατος. Με τη δικαιολογια οτι λειπει ολη μερα, μολις μπαινει τα παραταει ολα στο πατωμα, πεταει τα ρουχα του παντου και δεν μπορω και να μιλησω. Οταν κανω νυξη για την ακαταστασια του διαολιζεται χρησιμοποιωντας τη καραμελα οτι εγω ειμαι σπιτι και εχω την πολυτελεια του χρονου. Ναι, οντως την εχω, αλλα οχι να κανω καθε μερα ιδια. Γι'αυτο μετα μαζευονται ολα και γινονται βουνο.

Νανουκα μου κι εγω ειχα γυναικα αλλα πλεον την παιρνω αραια και που για κανενα παντζουρι, γιατι πραγματικα αυτη τη δουλεια δεν μπορω να την κανω με καμια δυναμη. Αλλα οντως εχουμε στριμωχτει τον τελευταιο καιρο και προτιμω να τα δινω σε κατι αλλο παρα σε καθαριστρια.

Σημερα παμε για το πρωτο μας μπανιο 8-) Εχω την αισθηση οτι θα μαζευτουμε κατα τις 11 το βραδυ απο την παραλια. Εδω το λαστιχο ποτισματος της δινουμε και παιζει κανενα μισαωρο, μεχρι που της το παιρνουμε φια κλαμματος και βιας. Με τη θαλασσα θα ξεσαλωσει. Εχουμε παρει και ολα τα απαραιτητα....και ειμαστε ετοιμοι για πολλες φωτογραφιες γελιου!!!!!!!!! Θα σας τα πω τη Δευτερα. Να εχετε ενα τελειο σ/κ ολες σας!!! Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΗΝΕΣ...ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ...ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Ο ΜΠΙΛ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΙΣΟ Κ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΚΟΥΛ!ΤΩΡΑ ΤΠΤ

ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΗ Κ ΕΧΩ Κ ΑΚΑΤΑΣΤΑΤΟ ΩΡΑΡΙΟ!

ΑΥΡΙΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΑΛΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ...Κ ΔΕ ΞΕΡΩ Κ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ...ΤΟ ΜΠΙΖΟΥ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΒΟΛΤΑΡΩ...

ΚΑΛΟ ΣΒΚ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΜΟΥ ΚΥΡΙΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και καλη εβδομαδα!!!

Μολις μπηκαμε σπτι..γυρναμε απο το πρωι!!!Εχει ερθει η κουνιαδα μου με τα παιδια της και πηγαμε απο το πρωι να παιξουν τα πιτσουνια!!!Οργιασαν.....καποια στιγμη χορευαν και τα τρια πανω στο κρεβατι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μετα καναμε μια βολτα και απο τον Κορ/λο να παρουμε καινουρια παπουτσια για τη δις Αλεξια που το ποδι της μεγαλωσε σχεδον 1,5 νουμερο και ξαφνικα απο τα 5 ζευγαρια που ειχαμε μας εκανε μονο το 1!!!!!!!!!!!!!!Αυριο πρωτα ο Θεος θα κατεβω Πειραια να παρουμε και ενα πεδιλακι για καλο και ειμαστε οκ!!!Μεγαλωνουν τα φυστικια μας!!!

Νανα γυναικα??????ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλα οχι οτι εγω ειμαι φαν αλλα οταν δουλευεις για τα χοντρα χρειαζεται...παλια δλδ γιατι τωρα πια οικογενεια εχει λεφτα για αυτη την πολυτελεια????Τωρα δε που δε δουλευω δεν το συζητω καν!!Εχω εγω αλλο συνεργειο καθαρισμου...."Κικιτσα cleaning"..ερχεται και κανει το σπιτι ΛΑΜΠΙΚΟ!!!!

Αχ κοριτσια μακαρι να ειναι ο καιρος οκ γιατι κανονισε ο Κωστας να εχει ρεπο το Σαββατο και να κατεβουμε πρωτα ο Θεος σκ στη μαμα μου να κανει και το Αλεκακι το πρωτο του μπανιο!!!Εγω να δω πως σκ@τα θα βγαλω αυτη την κορμαρα σε κοινη θεα???

Φιλια σε ολες...παω να μαγειρεψω!!!Σμουτςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες μου!!!!

Πως τα περασατε ?

Εμεις βολτα ατελειωτη!!!! Και ζημιες επισης! Η ζουζουνα μου μου εκοψε τον πρωινο θηλασμο!!! :D:D:D Καποια στιγμη πηγα να σκασω! Επισης βγηκαν και δυο τραπεζιτες!

Σοφουλα μου ημουν σιγουρη οτι θα το εβλεπες..... :YMHUG:

Αθηνα ποια προλαβαινει τις δουλειες? Σημερα εμεινα σπιτι μπας και μαζευτω!

φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!!!

Μια χαρά σας βλέπω όλες!!!!!!

Και εμείς περάσαμε μια πολύ ωραία Κυριακή...αν και θαλασσα δεν πήγαμε λόγω του παλίοκαιρου, κάναμε μεγάλη βόλτα και ξεσάλωσε ο Χριστόφορος! Χθες είχαμε και εβόλιο αλλά λείπει η γιατρός μας διακοπές και θα το κάνουμε την επόμενη Τετάρτη. Είμαι πολύ περίεργη να δω αν τελικά ψήλωσε το νινί μου.... εγώ βλέπω από τα ρούχα του και από τις μαμουνιές που κάνει οτι πήρε μπόι....αν μου τον ξαναβγάλει το ίδιο για 4ο μήνα θα τρελαθώ...

Οσο για το σπίτι Αθηνά μου....δεν το συζητώ! Κάθε μέρα να το καθαρίζω πάλι βομβαρδισμένο δείχνει! Εχω τον Χριστόφορο που συνέχεια κουβαλάει παιχνίδια από το δωμάτιό του (φαγητό εννοείται πως δεν του δίνω στο χέρι να πηγαίνει πάνω κάτω ... μόνο στο καρεκλάκι του αλλιώς στο μπαλκόνι ή στην αυλή), εχω και τον αντρούλη μου που μόλις επιστρεψει από την δουλειά, μου στολίζει στην κυριολεξία τα βρωμόρουχά του στην τραπεζαρία :shock: σε κάθε καρέκλα όλο και κάτι ακουμπάει, και μου αραδιάζει στον πάγκο της κουζίνας ότι κρατάει (και εργαλεία πολλές φορές). Παίζουν τα νευρα μου.... :evil::evil: Δεν του ζήτησα ποτέ να με βοηθήσει σε δουλειές....αυτό που του ζητάω και δεν το κάνει είναι να μην μου ξεσιγυρίζει... εχω απελπιστεί... :cry::cry::cry:

Σοφάκι μου με γεια τα παπά σας!!!!!! Και εμείς αλλάξαμε νούμερο και πλέον φοράμε 22! Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα σκατούλια μας!!!!

Ιωάννα μου μπράβο για τον σταδιακό αποθηλασμό που κάνετε! Πίνει φρεσκο το πρωί και συνεχίζεται το βράδυ με μεμέ ή δεν πίνει καθόλου ξένο; Γιατί ο δικός μου μέχρι να μάθει το ξένο μας πήρε πάνω από ενα μήνα.... βέβαια εγώ του έκοψα λίγο απότομα τον θηλασμό και μπορεί να αντέδρασε γι'αυτό....

Ουπς...ξύπνησε! Πάω φιλενάδες!

Φιλιά σε όλα τα ζουζούνια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου!!! ΠΟλυ χαιρομαι που τα νεα σας ειναι καλα! Εμεις επιστρεψαμε χτες, καναμε 2 μπανακια αλλα δε βοηθησε ο καιρος. Πολυ κρυο, πολυ αερας και ηταν τουρτουριστικη η θαλασσα. Η Γλυκεριαννα, δεν πτοουνταν βεβαια, εμπαινε κανονικα, αλλα εγω μονο 1 μερα μπηκα. Τις αλλες 2 μπηκε με τον πατερα της. Και μονο μια βουτια. Φοβομουν μηπως την αρπαξει.

Μεγαλωνουν τα ποδαρακια; Εμεις ειμαστε στο 20-21, αναλογα το παπουτσι.

Μαιρη μου γιατι αγχωνεσαι με το υψος; Αφου το εχουν πει οι παιδιατροι, φετος λιγο θα παρουν. Αλλωστε δεν υποδεικνυει το τωρινο τους υψος αν θα γινουν ψηλα ή κοντα.

Προσπαθησα να της δωσω καρπουζι και πεπονι, αλλα απετυχα. Μονο φραουλες θελει να τρωει....Κι εγω που νομιζα οτι θα τρελαινοταν και φορτωθηκα με πεπονια και μεγαλο καρπουζι....

Ιωαννα μου γιατι σε αναστατωσε που εκοψε τον πρωινο θηλασμο; Δε λες παλι καλα που 1,5 χρονο πινει απο εσενα; αστη, να μαθει και το ποτηρακι σιγα σιγα, να αυτονομηθει.

Κοριτσια σκεφτεται καμια για παιδικο απο Σεπτεμβρη; Μιλουσα με μια φιλη που το κοριτσακι της ειναι 4 μηνες μεγαλυτερο απο τα δικα μας και θα την παει, λεει, για να μπει σε προγραμμα και να μαθει να τρωει μονη της και να εχει παιδακια για παρεα. Παραξενο το ακουσα λιγο ολο αυτο, γιατι οκ, περα απο την παρεα, που και η δικια μου πραγματικα λαχταραει για παιδακια, οποιασδηποτε ηλικιας, ολα τα αλλα τα κατεχει. Απορω, γιατι κι εκεινη η κοπελα δεν εργαζεται, πώς δεν την εχει βαλει σε προγραμμα. Επισης μου ειπε οτι θα την αφησει 5 μερες και θα παει με τον αντρα της Ελαφονησο κι επαθα το κατι...που εγω δεν μπορω να την αφησω ουτε 5 ωρες. βεβαια δεν το συζητω, δεν θα την αφηνα να παω εγω διακοπες, αλλα κοιτα που αλλα καθονται με τις μερες και η δικια μου....τελοσπαντων..για τον παιδικο πηγα να μπω στον πειρασμο οσον αφορα την παρεα και το παιχνιδι, αλλα μετα σκεφτηκα οτι ειναι μικρη, φοραει πανα, δεν θα την αλλαζουν συχνα....και η μανα μου μου ειπε οτι θελει να την κρατησει ακομα, αφου περνανε καλα στο μαγαζι οποτε μου βγηκε η σκεψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες!!

Τι τρελός καιρός είναι αυτός? !!!

Αθηνούλα μου φανταζομαι πώς θα έκανε η Γλυκεριάννα με την θαλασσα! Φραουλιτσες η ζουζου? Τι καλα! Καποια στιγμη θα φαει και καρπουζακι!

Για παιδικο να σου πω την αλήθεια δεν νομιζω για φέτος. Ασε που πιστευω οτι και η Δαναη δεν θα θελει. Και απο 'προγραμμα' μια χαρα ειμαστε!

Δεν στενοχωρηθηκα που αρχιζει και κοβει τον θηλασμο...αντιθετως. Το 'σκασω' πηγαινε για το στηθος μου. Ευτυχως την επομενη μερα ημουν καλυτερα.

Μαιρη μου εκει που ειχε δοκιμασει φρεσκο καποια στιγμη τωρα δεν το ηθελε. Η παιδιατρος μου ειπε να μην την πιεσω και καποια στιγμη θα ξαναπιει. Απλα το εχω αντικαταστησει με τυρακι.

Σοφακι με γεια τα παπουτσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΕΤΣΙ ΛΕΜΕ...ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ Η ΟΠΟΙΑ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 4-5 Κ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ Κ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΗΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ!

ΚΑΝΑ ΔΟΝΤΙ ΠΑΛΙ...

ΞΕΡΩ Κ ΕΓΩ???

ΕΓΩ ΤΟΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ Κ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΣΩ ΕΣΠΑ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΣΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ

ΠΙΑΝΕΙ ΑΝΕΡΓΕΣ,ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

http://www.eetaa.gr/

αυτη ειναι η σελιδα

ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΣ ΦΟΡΑΜΕ 22-23 ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙ

ΑΠΟ ΜΠΟΙ ΔΕ ΣΚΙΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ ΣΤΑ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ 40-41

ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΤΟ Κ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΝ ΚΟΨΑΤΕ???ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΛΛΟΝ

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ...ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ!!!ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΒΑΛΕ ΕΝΑ ΜΠΙΛΑΚΙ ΜΙΚΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΞΑΔΕΡΦΟΥ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ.

Κ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ Κ ΤΙΜΩΡΙΑ!ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ!!!ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΛΑΕΙ!!!

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΣ Κ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ...!!!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες!!!!

Νανα μου κουλό το βρίσκεις το γάλα στις 5 και μετά ξύπνημα στις 7; Εμένα έτσι κάνει τις ωραιες βραδιές! Υπάρχει περίπτωση να μου ξυπνήσει και κατά τις 2 και να φωνάζει "μαμά νεϊο - νεϊο" διψάει το πουλάκι μου και θέλει νεράκι! Το καλύτερο θα ήταν να κοιμούντε σερί αλλά το σκέφτομαι από την άλλη και λέω οτι και εγώ μπορεί να σηκωθώ και 1 και 2 φορές για τουαλέτα ή νεράκι... αυτά ανθρωπάκια δεν είναι; εχουν και αυτά δικαιώματα! :lol::lol::lol::lol:

Το μπιμπερό εμείς δεν το κόψαμε γιατί πριν 3 μήνες το μάθαμε! Ασε που για να κοιμηθεί θέλει με το μπιμπερό αγκαλιά να τον βαλω στην κούνια, να το πιεί μόνος του και να αποκοιμηθεί με το μπιμπερό στο στόμα! Κακή συνηθεια αλλά του θυμίζει ίσως λίγο θηλασμό που αποκοιμιώταν στο στήθος μου....

Πιπίλα δεν πιάσαμε οποτε και δεν εχουμε τέτοιο θέμα.

Όσο για τα πραγματάκια που βάζουν στο στόμα, νομίζω είναι γενικό το κακό... και ο Χριστόφορος ότι καινούριο δει πρέπει να το γευτεί...όπως το χώμα και οι πέτρες που σας είχα πει πριν καιρό.... και εγώ το φοβάμαι πολύ αυτό αλλά είναι φυσιολογικό να το κάνουν.... το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να έχουμε τα μάτια μας 400!

Για παιδικό θα σκεφτόμουν σε περίπτωση που δούλευα ή που είχα και άλλο νινί. Αλλά αφού τώρα μπορώ να τον έχω εγώ μαζί μου δεν το σκέφτομαι. Του χρόνου όμως υπάρχει δεν υπάρχει νινί, δουλευώ δεν δουλεύω, θα πάει. Θα είναι πια 2,5 χρονων και θα εχει άλλες ανάγκες πέρα της οικογενειας. Στους παιδικούς τώρα πια μαθαίνουν πολλά πράγματα και γίνονται και πιο κοινωνικά, μαθαίνουν να μοιράζονται και έχουν και μια τεράστια παρεα που στο σπίτι με την μαμά και άντε 1 ώρα στις κούνιες δεν καλύπτεται. Πιστευω οτι τότε θα έχουμε απαλλαγεί και από τις πάνες οπότε ολα καλα!

Ιωάννα μου, ναι να μην την πιέσεις με το γάλα... πολύ καλά κάνεις και δίνεις τυράκι. Και εμένα για να το δεχτεί και να το ζητήσει μόνος του έκανε 1 μήνα. Με πολύ μικρες ποσότητες αρχικά (70-100γρ) και σιγά σιγά το λάτρεψε! Τώρα πίνει 250 το βράδυ, 200 το πρωι και 200 κατά τις 12 που θα κοιμηθεί για μεσημέρι. Το μεσημεριανό μας πιά το τρωει κατά τις 4. Εχουμε κάνει λίγο κ@λος το πρόγραμμα φαγητού αλλά δεν με νοιάζει. Για να καταλάβετε:

Πρωινό γάλα: 05:00

Φρούτα: 09:00

Γάλα & ύπνος: 12:00 - 12:30

Μεσημεριανό: 16:00

Βραδυνό γάλα: 09:00

Ενδιάμεσα μεσημεριανού και βραδινού δεν θέλει τίποτα. Αν είναι στο τσακίρ κέφι και δεν έχει φάει καλά το μεσημέρι, ίσως φάει 1 το πολύ 2 μιράντα.

Ουφ, σας κούρασα πάλι.....

Πάω να κάνω κανένα μπαλκόνι :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες! Τι κανετε; Τι κρυο ηταν αυτο αποψε; Κοντεψα να ριξω πικε. Χτες της πηραμε πισινουλα, αλλα με το κρυο που ειχε τη φουσκωσαμε και τη βαλαμε στην κουζινα να παιζει. Μεσα-εξω καποια στιγμη το εφαγε το κεφαλι της! Και μετα ουτε να τη δει! Αποτυχια :shock: Επισης χτες το φρουτο και το γιαουρτι το εφαγε αποκλειστικα ολομοναχη. Εχει αρχισει και κεντραρει πολυ καλα το κουταλι και το πιρουνι. :D

Νανα μου πως την εβαλες τιμωρια; Εννοειται οτι ολα τα δοκιμαζουν με το στομα, πρεπει να εισαι ποοοοολυ προσεκτικη. Η Γλυκεριαννα χτες το πρωι εφαγε ενα κομματακι απο νοπομαντηλο και αμεσως εκανε εμετο. Το θεμα με τον παιδικο δε με ενδιαφερει, ετσι ρωτησα. Δε σκοπευω να τη στειλω, θεωρω οτι ειναι πολυ μικρη και ειμαι και σκεπτικη με το θεμα της αλλαγης της πανας. Ποσο προσεκτικες να ειναι πια; Εχω ακουσει για παιδακι που επαθε "πρωτεα" απο την ελλειψη προσοχης της βρεφονηπιοκομου που δεν του αλλαζε πανα συχνα και εμενε με τα κακα. Και μιλαμε για ιδιωτικο παιδικο.

Καλε τι μεγαλο νουμερο παπουτσι φοραει η Σισσυ; 22-23;;;;;;;;;;; Της Γλυκεριαννς το 21 της ειναι βαρκα. Της πηρα τωρα καλα για το γαμο του αδερφου μου 21 νουμερο και ειναι τεραστια! Μπορει βεβαια οπως λες να ειναι και κληρονομικο. Γιατι κι εγω εχω πολυ μικρο ποδι για το υψος μου. 38 φοραω βια 39. Μπορει και η φουσκαλιτσα να ειναι σαν κι εμενα.

Πιπιλα και μπιμπερο ουτε εχω επιχειρησει να της τα κοψω. Δεν προκειται να κοιμηθει αν δεν παρει πιπιλα και δεν πιει απο μπιμπερο το βραδυ. Και αν το πρωι της δωσω το γαλα σε ποτηρι με καλαμακι, θα το λιβανιζει με τις ωρες. Το κανει οπως πινουμε καφε. Πινει λιγο, κανει "αααα", το αφηνει κατω, παιζει, το ξαναπιανει......οποτε θα πινει γαλα ολο το πρωι. Να μου λειπει!!!

Μαιρη μου δεν ειναι απαραιτητο να ξυπνανε τη νυχτα. Η Γλυκεριαννα κοιμαται σερι μεχρι τις 9.30 το πρωι. Σπανια θα ξυπνησει να ζητησει νερο. μιλαμε για μια φορα το 2μηνο. Οποτε δεν ειναι στανταρ οτι πρεπει να ξυπνανε. Εισαι σιγουρη οτι αν θα κανεις 2ο νινι θα στειλεις τοτε τον Χριστοφορο στο παιδικο; Θα σου κουβαλαει ολες τις ιωσεις και θα τις κολλαει το μωρο. Ειναι κατασταλτικος παραγοντας αυτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!!!Τι κανετε??

Χθες την τσιμπησαν κατι βρωμοκουνουπα τρεχαμε για φαρmακεια και κρεμες!!!!Σιχτιρ εχουν τσακισει ολο τον κοσμο!!Δεν τσιμπουσαν εμενα καλυτερα???Κατα τα αλλα ειχαμε επετειο γαμου προχθες...3 χρονια...ακομα να μου παρει τα παπουτσια φιλες...γρρρρρρρρρ.....το Σαββατο ειναι η τελευταια του ευκαρια...μετα κατσαρολα...μα με email του τα εστειλα γιατι αργει???? :lol::lol::lol:

Νανα εμεις μπιμπερο τελος και πινει και περισσοτερο γαλα και γρηγοροτερα!Το βραδυ την βαζω στα ποδια μου και αρχιζουμε να λεμε τι καναμε οοολη μερα και τσακ μπαμ το πινει!!Για την πιπιλα...δε μιλαω...ευτυχως τωρα πια κυριως μονο στον υπνο!!Αλλα χωρις αυτη no!!!Ελαχιστες φορες τη ζηταει κατα τη διαρκεια της ημερας!Παιδικο οχι φετος τελικα!Αφου δεν εχω δουλεια δεν τη στελνω..αν βρω θα με βοηθησει λιγο η μαμα μου μεχρι πρωτα ο Θεος να παει του χρονου!!Παπουτσι περασαμε 20-21!Εγω φοραω 36-37(ειπαμε ψηλη και μανεκεν :D ) και ο Κωστας 43 οποτε...δεν το κοβω να φοραει μεγαλο νουμερο!!

Πηραμε γιογιο...πολυ γελιο...θα μπω το βραδυ να σας τα γραψω και να σχολιασω τα δικα σας...δεν εχω μαγειρεψει η μουλαρα ακομη!!!Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΙΜΟΥΝΙ Κ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΙΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ

ΑΝ ΔΕ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΙΚΟΣ!

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΤΕΣ ΘΥΜΩΣΕ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ...ΟΧΙ ΑΣΤΕΙΑ ΘΥΜΩΣΕ...Κ ΑΝ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΘΑ ΓΕΛΑΤΕ...

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΡΕΒΥΘΙΑ ΒΑΖΕΙ Κ ΠΑΤΑΤΑ Κ ΚΑΡΟΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...Κ ΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΠΑΤΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΕΒΥΘΙΑ Κ ΘΥΜΩΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΗΓΑΝΙΤΗ!

ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!

ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΒΕΒΑΙΑ...Κ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΤΑΤΕΣ...ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΣΚΑΤΟ Κ ΤΙΣ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ???ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙΣ ΤΡΩΕΙ ΚΙΟΛΑΣ?ΤΣΑΛΑΒΟΥΤΙΕΤΑΙ

ΜΑΙΡΗ ΜΟΥ, ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Κ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΛΕΝΕ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ!

ΕΜΕΙΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Κ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ

ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΦΤΥΝΕΙ...

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ Κ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ...ΕΚΤΟΣ ΟΛΩΝ!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ' ΓΕΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΙΝΟΥΛΑ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΗ ΧΑΡΕΙΤΑΙ!!!

ΣΟΦΑΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΙΙΛ ΦΟΡΑΕΙ 46 ΝΟΥΜΕΡΟ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΟΥ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΙΝΑΙ???ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΧ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΓΙΝΑΤΙΑ ???ΕΠΙΣΗΣ...ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΠΧ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ Κ ΔΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΑΣΑΡΙΑ???

ΚΑΛΟ ΣΒΚ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!!!!

Υ.Γ.

Η ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
    • Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 
    • Βρε κορίτσια μπράβο που έχετε ετοιμάσει τόσα πράγματα κ την τσάντα μαιευτηριου. Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ νωρίς ακόμα, σήμερα είμαι 31 εβδομάδες ακριβώς. Ίσως είναι που κ την πρώτη την γέννησα 40+2. Εγώ προς το παρόν σκέφτομαι μόνο την τσάντα διακοπών🤣, όταν με το καλό γυρισω θα σκεφτώ και την μαιευτηριου🤣 Προς το παρόν έχω πλυνει μόνο τα πράγματα που είχα από την πρώτη, σίδερο μετά τις διακοπές κ αυτο😁
    • Σ' υπερευχαριστώ κορίτσι! Μακάρι! Θα σας ενημερώνω με τις εξελίξεις εάν έρθουν χαχαχα και σας διαβάζω καθημερινά!
    • Χαχαχαχαχα κι εμάς έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κάτι που το έκανε κι ο σύντροφός μου μέχρι και που ήταν 5 χρόνων και είπαμε ότι ήδη ξέρουμε από πού πήρε το παιδί 🤣🤣🤣 Τι καλά που είδες κι εσύ το μωράκι σου καλή μου! Πότε είναι η αυχενική τώρα;  Εδώ που λες η οδηγία είναι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη 10η εβδομάδα. Βέβαια εγώ με βάση τον τελευταίο υπέρηχο πήγα με το νου μου 10+2 αλλά τελικά ήμουν 11+2 αφού αποδείχτηκε προχθές ότι το μωράκι είχε μεγαλώσει. Δε ξέρω, τι να σου πω, ίσως είναι διαφορετικά πρωτόκολλα από Ελλάδα. Πάντως και στο ξένο μαμαδογκρουπ όλες την ίδια οδηγία με μένα έχουν 😅
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...