Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου!!!! Τι κανετε?

Η εγκυουλα μας τι κανει? :D

Αχ ....Εχω τραβηξει τα παθη αυτες τις μερες! #:-s#:-s Και εμενα η μικρη μου ξυπναει καθε μια ωρα σχεδον.....γκρινιαζει μαλλον και μονο με αγκαλιτσα ηρεμει :roll: Καπου διαβασα οτι ειναι "σε αλμα αναπτυξης" μαλλον οποτε υπομονη ;)

Ευτυχως ειμασταν ολο το ΣΚ στην βολτα και ηταν μες στην τρελλη χαρα :D Εμαθε να πεταει και "πετα" (πετρα) στην θαλασσα!!!!!

Αθηνα για το μαξιλαρι που λες δεν της εχω βαλει ακομα. Το Σαββατο που θα παμε για εμβολιο θα ρωτησω την παιδιατρο αλλα απο οσο ξερω μπορουμε να τους βαλουμε. Το θεμα ειναι εαν θα το δεχτουν ομαλα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα καλημερα!!!Τι μου κανετε κοριτσια μου!!Εγω μολις εφαγα :oops: ...με μετρο παντα :lol: και μπηκα να δω τα νεα σας!!!Η Αλεξουλινα κοιμαται....και ναι σημερα σηκωθηκε κανονικα!!!! :D

Ιωαννα μου υπομονη...εμας κρατησε 4 μερες!!Σας εχω πει ποσο με συγκινει το ενδιαφερον σας??? :oops: Την Πεμπτη εχω ραντεβου μηπως ακουσουμε καρδουλα και βεβαιωθουμε οτι ολα πανε καλα!!

Αθηνα μου, ναι γνωριστηκαν οι κολωνες μας!!!Επιναν καφεδακι και εμεις τρεχαμε :lol::lol::lol::lol: Αντε κανονισε την αλλη Κυριακη να γνωρισουν και τον δικο σου!!!

Λοιπον τωρα θελω τις γνωμες σας:Οπως εχω αναφερει και παλιοτερα περιμενω πως και πως να παντρευτουν αυτα τα οργια η Λιλου και ο Μπιλ να γινω κουμπαρα και νονα!Αυτο φυσικα για τον επομενο 1-1.5 χρονο ειναι δυσκολο(ακομα δεν εχουν βρει σπιτι και ο Μπιλάκος μολις απολυθηκε :( )

Θελω να βαπτισω ενα μονο παιδι και αυτο να ειναι της Λιλης κ του Μπιλ!Την περασμενη εβδομαδα λοιπον μου λεει η Λιλη ολο παραπονο πως, πρωτα ο Θεος να πανε ολα καλα φυσικα, θελει να βαπτισει αυτη το δευτερο ξεγεννητηρι :lol: της..και πως ειναι τραγικη αδικια να μην το βαπτισει...δεν προλαβε λεει την Αλεξια...δε θελει να χασει και αυτο!!! Φυσικα της ειπα οτι ειναι σχεδον βεβαιο οτι δεν μπορει να βαπτισει η μια το παιδι της αλλης...αυτο επιβεβαιωθηκε και εχθες απο ειδικο!Τι κανω???Ξερω οτι η Λιλη θα το λατρευει και πως θα το προσεχει και το αγαπα οπως την Αλεξια..δλδ οσο δεν παει αλλο..και ειναι σιγουρα απο ολες τις προτασεις η καταλληλοτερη...αλλα εγω????Δεν θα βαπτισω το Μπαλταδοπαιδο που τοσο καιρο περιμενω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!!!

Πριν λίγο έφυγε από το σπίτι μου η Μαμα Ευα και άλλες 2 κοπέλες του μάμμυ (η Σωσω και η Τόνια28)! Καλά περασαμε και τα ζουζούνια ηταν μια χαρά μόνο που δεν τις χόρτασα!!!! Τι να σου κάνουν 2 ωρίτσες;;;;; Εγώ αν δεν κλείσω 8ωρο για κουβεντούλα δεν μπορώ :lol::lol::lol::lol::lol: Από τον επόμενο μήνα θα πάμε και κανένα πρωινό μπανάκι τα μικρά μας!!!

Κατά τα άλλα ο Χριστόφορος είναι καλά (δόξα το Θεό), έχει 14 δοντάκια και μάλλον ξεκινάει το 15ο.... ο κάτω αριστερός κυνόδοντας.... για να δούμε πως θα τον αντιμετωπίσουμε και αυτόν! Αντε 5-6 δόντια έμειναν και μετά θα ηρεμήσουμε!

Από παιχνιδάκια εχει κολλήσει τρελά με το σαλιγκαρι της φισερ πραϊς που βάζουμε σχηματα στο καβούκι! Ξερει ο μπαγάσας που να βάλει το καθενα και το στρίβει κιολας αν τυχον και πάει να το βαλει στραβά! :lol:

Το Σαββατο πήγαμε σε μια βαφτιση και στο συγκεκριμένο κέντρο είχαμε ξαναπάει πριν από ενα μήνα ακριβώς και ο Χριστόφορος το θυμόταν! :o Με το που μπήκαμε μέσα, όρμησε στο σημείο που ηταν την προηγούμενη φορά ο κλόουν (δεν είχε τώρα) και φώναζε "κόουν κόουν!!!" Τα επαιξα!Δεν περίμενα οτι έχουν τέτοια μνήμη τα παιδακια σ'αυτην την ηλικία! Το σκατούλι μαλλον το εχω υποτιμήσει.... !!!!

Α!!!! Δεν σας είπα! Χθες το απόγευμα είχε πάει έξω από την πόρτα της τουαλέτας και την χτυπούσε λέγοντας "τσίσα!τσίσα! " έ, λέω και εγω ας τον βάλω να δω τι θα κανει! Εβαλα το παιδικό γύσο στην λεκάνη και τον έβαλα να κάτσει! Ηταν πασίχαρος!!!! Μου έλεγε "κοίτα! " και σφιγκόταν! Βεβαια δεν εκανε τίποτα αλλά χάρηκε πολύ!!! Ξέρω οτι είναι νωρίς ακόμα για να κόψουμε πάνες αλλά λέω που και που, αφού μου το ζητάει, να τον βάζω για να εξοικειώνετε (το σκότωσα;;; ) κιολας! Για γιογιο δεν το συζητώ γιατί όσο καιρό θα πάρει να τον μάθω να τα κάνει εκεί, θα θέλει άλλο τόσο για να μάθει και την τουαλέτα... νομίζω είναι διπλή ταλαιπωρία και διπλός κόπος....

Σοφάκι μου πρέπει να ήταν πολύ ωραια η βόλτα σας ε; Να μου φιλήσεις την κοιλίτσα σου, την Αλεξιουλα και δώσε χαιρετισμούς στην Κικίτσα και στον Γιωργάκη της!!!

Όσο για το θέμα της βάπτισης.... ασε την να σου βαφτίσει το νέο νινάκι και ας βαφτίσει ο Κώστας σου το επόμενο νινί τους!

Αθηνά μου εγώ μαξιλάρι του έχω απ'οταν χρόνησε (ισως και λίγο νωρίτερα). Είχε την παλλινδρόμηση η οποία δεν του έχει περάσει τελείως και όταν έβγαλα την κλίση από το κρεβάτι (ποιά κλίση δηλαδή.... βιβλία είχα κάτω από πόδια της κούνιας :lol: ) έβαλα μαξιλάρι. Και δεν ήθελε ο κυριος το μικρό το παιδικό που του είχα τον πρώτο καιρό, αλλά ήθελε το δικό μου! Ευτυχως ήθελε αυτό που παίρνω αγκαλιά και είναι πολύ λεπτό και δεν στραβολεμιάζει! :-p

Σε κανονικό κρεβάτι θα τον βάλω τον Σεπτέμβρη..... θα του ετοιμάσω το μεγάλο παιδικό δωμάτιο και θα πάει και σε μεγάλο κρεβάτι! Φόβο για να μην πέσει κατεβαίνοντας δεν εχω γιατί εδω και πολύ καιρό ξέρει πως να κατεβαίνει από το κρεβάτι μου, από τον καναπέ, απο το τραπέζι, από το σύνθετο, από το γραφείο, και απ'οπου αλλού έχει σκαρφαλώσει το μαϊμουδάκι μου :(|) !!! Αλλά στον υπνο του φοβάμαι να τον αφήσω χωρίς προφύλαξη και θα το κάνω όπως η Σοφία, κολλητό από την μια στον τοίχο και ενα προστατευτικό από την αλλη.

Ιωαννούλα μου ισως είναι αλμα ανάπτυξης, ίσως δοντάκια.... υπομονή και πολλά χαδάκια!!!! Αφού πετάτε και "πετες" τωρα προσοχή μην φάτε καμια ξαναστροφη αν δεν της κάνετε το χατήρι!!! :lol::lol:

Πάω να βάλω σκούπα και να ρίξω ένα σφουγγαρισματάκι γιατί τα κεϊκ και οι πιτούλες δεν μπήκαν όλες στις κοιλίτσες των μικρών μας! \M/ \M/ \M/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!

ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...ΧΩΡΙΣ ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ!!!

ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ...ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ Κ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΤΑ ΠΟΛΥ ΠΡΩΙΝΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ!!!

ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΜΕΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΜΙΑ ΩΡΑ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ...ΣΤΙΣ 8+ ΓΙΑ ΜΙΣΗ ΩΡΙΤΣΑ!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΤΡΑΓΙΚΗ ΓΚΡΙΝΙΑ!!!ΜΑΛΛΟΝ ΔΟΝΤΑΚΙ ΒΓΑΖΕΙ...ΜΟΝΟ 6 ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΑ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΛΥΣ ΔΡΟΜΟΣ!!!

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Κ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΔΕ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΟ Κ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ!

ΙΩΑΝΝΑ ΠΟΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΧΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΜΜR

ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΤΕ ΚΟΥΜΠΑΡΙΑ!ΕΝΑΣ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΜΠΙΛ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ!!!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ...ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙΤΣΑ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΟΝΗΡΟΦΑΤΣΑ ΝΑ ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ Κ ΓΕΛΑΩ!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ...ΧΑΝΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ Ε???

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΛΕΤΕ?ΠΛΟΙΟ Η ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ?

ΕΓΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ...ΗΔΗ ΜΕ ΞΕΠΑΤΩΝΕΙ...ΕΝΑΝ ΚΑΦΕ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ (ΔΕ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕ,ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ ΛΕΓΕΙΝ...ΣΤΟ ΤΣΑΚΙΡ ΚΕΦΙ ΚΑΜΙΑ ΚΡΥΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ,ΑΛΛΙΩΣ ΠΕΡΙΕΡ Η ΚΡΥΟ ΤΣΑΙ)

:lol::lol::lol:

ΣΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα κοριτσια!!!

Νανα μου και εμενα νωρις ξυπναει και μεσα στην τρελλη χαρα :P Το εμβολιο της ανεμοβλογιας θα κανουμε το Σαββατο και κλασικα θα σηκωσουμε το ιατρειο στο "ποδι"!

Και ποιος γονιος πινει καφε με ηρεμια????? Μμμμμ τωρα που το σκεφτομαι την Κυριακη εγω ως συνηθως ετρεχα με την Δαναη και μια μαμα τα ειχε παρατησει τα μικρα της...Τι και αν επεφταν, τι αν εκλαιγαν δεν πολυασχολιοταν.....Εγω δεν μπορω ετσι!

Μαιρη μου 14 δοντια εεε? Εμεις 8 και για τα υπολοιπα παλευουμε μηνες τωρα!!! :mrgreen: Γελιο που θα ειχε ο Χριστοφορος!!!!Καλα θα κανεις αφου στο ζηταει.Θα κοψετε και τις πανες πολυ πιο ευκολα.

Σοφακι μου νομιζω οτι μπορεις να το κανεις οπως λεει η Μαιρη. Βεβαια φιλικο μας ζευγαρι εκανε το εξης 'ο φιλος μας βαφτισε το παιδακι τους.Αυτοι (ο αντρας) τους παντρεψαν και μετα η γυναικα του βαφτισε το παιδακι των φιλων μας...Το ξερω και εγω μπερδευτηκα μεχρι να το γραψω!!!! :roll::roll::roll: Οποτε ολα γινονται! :D

Αθηνουλα τα Χανια ειναι τελεια! Με την μικρη αληθεια πως θα τα φερεται βολτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες!Τι κανετε???

Εγω μολις εκατσα...για λιγο φυσικα!Η Αλεξια κανει μαμουνιες και το μπαλκονι εχει γινει το αγαπημενο της μερος!!Σκουπιζει πανω κατω και κανει ποδηλατο στο μπροστα...και στο πισω προσπαθει απεγνωσμενα να πεταξει μανταλακια στον ακαληπτο...αλλα δεν μπορει τωρα που εβαλα προστατευτικο!!! :lol::lol::lol: Με εχει σωσει γενικα!!

Μαιρουλα και εγω εστειλα την πεθερα μου σημερα να παει να μου παρει το γιογιο της fisher price με τα τραγουδακια να ξεκινησουμε σιγα σιγα!!Αφου τα ανακοινωνει που τα ανακοινωνει οταν τα κανει :lol: λεω να το δοκιμασω!Μια δυο φορες την εχω πετυχει να κανει και τςςςςςςςςςςςς την ωρα που κανει πιπι!!!

Κοιταω για κρεβατια αλλα δεν εχω βρει κατι να μου αρεσει στα αληθεια μονο ετσι και ετσι αυτο-> http://www.kidsrooms-cilek.gr/index.php ... 42〈=el Μονο το κρεβατι με το συρταρακι..ενα εξτρα κρεβατι χρειαζεται!Φυσικα κλικ δεν μου εκανε!Θα παω και σε ενα καταστημα που φτιαχνει αποκλειστικα παιδικα κρεβατια και βλεπουμε!!Κοριτσια και εμενα οπως και ο Χριστοφορος ανεβ/νει σε κρεβατια και καναπεδες μηνες τωρα..οποτε με το προστατευτικο θα ειμαστε οκ!

Τωρα για το θεμα της κουμπαριας θα παω μια απο αυτες τις μερες να ρωτησω εγω η ιδια τον πατερ να ειμαι σιγουρη!!

Νανα μου Κομανετσι...κανε και καμια ασκηση κ για τα δικα μου ψωμακια!!

Αθηνα...Χανια????ΖΗΛΕΥΩ!!!

Ιωαννα ετσι μπερδεμενα θελουμε να τα κανουμε και εμεις :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!

Πω πω! Νομίζω πως ηρθε για τα καλά το καλοκαιράκι!!!! Σημερα πολύ ζέστη! Τον Χριστόφορο το έχω μονο με το φανελάκι και με ένα "σοτσάκι" που λέει και εκείνος! :D

Σοφία φαντάζομαι την έκφρασή της οταν κάνει το "τσσσσσσσσ" !!!! :lol::lol: Όλα τα λεφτά!!!!

Το κρεβατάκι δεν μπορώ να το δω :( αλλά νομίζω και σε έναν μαραγκό να πας και να παραγγειλεις οτι θες και όπως το θές, δεν θα ήταν ασχημα!!! Εγώ γλύτωσα πολλά λεφτά με αυτόν τον τρόπο. Εκανα γωνιακό καναπέ με τραπεζι και σύνθεση για την τηλεόραση, τραπεζαρία με 8 καρέκλες και μπουφέ με καθρέπτη, επιπλο - βιβλιοθήκη μόνο με 7.500€!Όλα αυτά σε εκθεσεις έκαναν τουλάχιστον 12.000€! :shock:

Αυριο πάτε να ακούσετε καρδούλα ε;;;;; Αντε κορίτσι μου, με το καλό!!!!! Πες μας τους παλμούς να δούμε τι νινί σου έσπειρε ο Κωστάκης! :lol::lol:

Αθηνά μου δεν γνωρίζω ξενοδοχεία από Χανια και δεν μπορώ να σε βοηθήσω.... αλλά να σου πω κάτι; Δεν νομίζω πως οι καλοκαιρινές διακοπές χρειάζονται πολυτελή ξενοδοχεία.... αρκεί να είναι καθαρά και αξιοπρεπη! Εξ'άλλου θα πας για να μένεις μέσα;; Μπορείτε να βρείτε σε διαμερισματα οπου είναι οικονομικότερα και έχει και το κουζινάκι που μπορεί να σε εξυπηρετήσει για την μικρή! ;)

Νανα μου ευχομαι να είναι καλό το ΠΑΠ σου!!!!

Όσο για το πρωινό ξύπνημα.... μην τα συζητάς! Στις 7 αντε στις 7:15 έχει ξυπνήσει το σκατούλι! Και μετά για μεσημέρι μου κοιμάται από τις 12:30. Ευτυχώς το βράδυ 9 ξεκινάμε ετοιμασία μπάνιο, κλπ και 9:30 έχει ήδη κοιμηθεί! :-p

Ιωαννάκι μου έχετε ακόμα μέλλον με τα δοντάκια οπως και η Νανούκα ε; Πω πω.... υπομονή!!!

Αχ αντε να τελειώνουν και αυτά τα εμβόλια να ησυχάσουν λίγο τα μικρούλια....

εμείς κάνουμε το τελευταίο στις 29/06 και μετά πάλι 2 χρονών! Ετσι δεν θα τον πηγαίνω πλεον κάθε μήνα στην γιατρό (εκτός απροόπτου φυσικά φτου φτου) αλλά κάθε 3μηνο για να κάνουμε ενα απλό τσέκ!

Πάω να ετοιμάσω τραπέζι γιατί θα έρθει ο αντρούλης μου σε λιγάκι!

Ευτυχώς ο μικρός κοιμάται ήδη 2 ώρες :shock::shock::shock: (πράγμα που κάνει σπάαααανια, συνήθως κοιμάται για 1 ώρα το μεσημέρι).

Φιλία σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες μου! Τι ζεστη! Εγω την εχω μονο με το κορμακι!

Σοφουλινα μου πηγατε για υπερηχο; Ποια ειναι τα νεα; Οσο για την κουμπαρια κι εγω ξερω ατομα που εχουν αλλαξει βαφτιστηρια και κανενα προβλημα. Μαλιστα η αλλαγη εχει γινει και σε οικογενεια παπα, οποτε σιγουρα ειναι επιτρεπτο.

Κοριτσια ποια καθεται και τρωει και πινει καφε;;; κατ'ευφημισμο ειναι το "παω για καφε". Απο εμας ο ενας παντα ειναι στο τραπεζι και ο αλλος γυρω γυρω. Παντως που με ρωτατε πως θα τα καταφερω με τη μικρη, δεν αγχωνομαι, ειναι πολυ ευκολη, την εχουμε παρει και εχουμε παει σε διαφορα μερη και μια χαρα. Και περσι που πηγαμε Καρπενησι και Αη-Γιαννη Πηλιου περασαμε τελεια! Φετος που τρωει τα παντα θα αγχωθω; Ξερω οτι δεν προκειται να καθομαστε πουθενα αλλα θα τη βρουμε την ακρη μας.

Κοριτσια εχετε κανει μαστογραφια;;; Εχω ακουσει τις τελευταιες μερες για 2 γνωστες μου 33-36 ετων που ειχαν θεμα. Η μια εκανε ολικη αφαιρεση και στους 2 μαστους. Για τη 2η ευχομαι να πανε ολα καλα. Ακομα δεν ξερουμε λεπτομερειες. Εχω καταφοβηθει.

Μαιρουλα μου δεν ψαχνω ξενοδοχειο πολυτελεια, αλλα να πληροι τις προϋποθεσεις για ενα μωρο. Πχ. θελω να ειναι πανω στη θαλασσα για να πηγαινουμε για μπανιο χωρις να χρειαζεται να κανουμε ολοκληρο ταξιδι. Και να ειναι κοντα στα Χανια για να βγαινουμε χωρις να κανουμε μεγαλη διαδρομη. Γιατι εχουμε διαπιστωσει οτι αν δεν ειναι ολα στα ποδια μας επικρατει εκνευρισμος, αργουμε συνεχεια και στο τελος δεν παμε πουθενα και μπαστακωνομαστε στο ξενοδοχειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνουλα μου , να δεις να εχει κουζινουλα για να εχεισ ανεση με τη μικρη!

ρωτα για κρεββατακι κτλ

μαρυλου μου αστα να πανε...κ εγω πολυ αγχοσ εχω!ολο κ πιο νεεσ ακουω!!!

μακαρι να πανε ολα καλα!!!

σας καληνυχτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα φιλες μου!!

Εχω 2 φαγητα να γινονται..ενα πληντυριο που τελειωνει και μια στιβααααααα ασιδερωτα!!!Ααααααααααααααα που σκατα ειναι η Κατινα????????

Στις 17:00 εχω ραντεβου για υπερηχο!!Μια ευχουλα παρακαλω για μια παιχνιδιαρικη καρδουλα!! :D

Θα μπω μετα να σας πω τα νεα μας!!!Φιλιαααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφούλι μου είμαι σίγουρη πως η καρδούλα σας θα είναι τόοοοσο δυνατή!!!! :YMHUG:

Θα περιμένουμε τα υπέροχα νεάκια σου!!!!

Εϊ και μην κάθεσαι τώρα να τα σιδερώνεις όλα! Ότι βλέπει η πεθερά!!! Αααα όλα κι όλα! Εγώ από την εγκτμοσύνη και μετά μείωσα αισθητά το σίδερο! :D Σεντόνια και πετσέτες δεν σιδερώνω πιά. Τα βάζω με λίγες στροφές και τα απλώνω όμορφα και ανοιχτά και όταν στεγνώσουν είναι σαν καινούρια! :lol: Τα περισσότερα δικά μου καλοκαιρινά δεν χρειάζονται σίδερο οπότε μας μένουν του Γιώργου όπου αποφευγουμε να βάζει πουκάμισα και εννωείται του παιδίου που σιδερώνω τα πάντα πολύ προσεκτικά (αν και αυτά καμιά φορά μου τα κάνει η μάμα μου). Ετσί ετσι... να αποφευγεις την ορθοστασία και γενικότερα να είσαι πιο χαλαρή! Απόλαυσε την Αλεξιουλα όοοοσο προλαβαίνεις!!!! Να χαρείς και την εγκυμοσύνη σου και τον Γενάρη με δυο κουκλιά θα κάνετε τρελά κέφια!!!!

Αθηνά μου αφού είναι καλόβολη η Γλυκεριάννα ούτε του παππά μην το πεις! Ευχομαι να περάσετε σούπερ!!!!

Μαστογραφία δεν έχω κάνει ποτέ αλλά νομίζω είναι από τα 35 και μετά;;; Μου κάνει βέβαια ο γυναικολόγος με κάθε ΠΑΠ και ψηλάφιση μαστών αλλά δεν με εστειλε ακόμα για κάτι τέτοιο....

Νανα μου καλά αποτελέσματα!!!! %%-

Πω πω...πάλι ζεστη σημερα, και απ'οτι είδα θα καούμε τις επόμενες μέρες! Οπότε μάλλον θα τολμήσουμε την πρώτη μας βουτιά την Κυριακή!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μπουμπουκες μου!!!! Τι κανετε;; Τι κουφοβραση;;; σημερα μπαινω στην ταξη (παω πιο αργα τις Πεμπτες) και βλεπω ενα χαρτονι με καρδιες και να γραφει "σας αγαπαμε κυρια!!!!! Και να μου εχουν ερθει ολα μαζι και να με αγκαλιαζουν!!!!!! Ευτυχως που ξερω οτι θα τα εχω και του χρονου, γιατι θα με επαιρναν τα ζουμια, οπως καθε Ιουνιο οταν αποχωριζομαι μια ταξη :)

Εγκυουλα μου.....μην τρελαινεσαι!!!!!!!!!!! Ασε και τιποτα!!!! Εγω εχω 6 πλυντηρια ασιδερωτα και ειμαι cool!!(Ολο καθε βραδυ λεω θα σιδερωσω, και καθε βραδυ πεφτω λιωμα απο τις 9.30. Η αληθεια ειναι οτι λογω ζεστης και τελειωματος τα παιδια ειναι περισσοτερο ζωηρα και ανυπακουα απ'οτι συνηθως, οποτε αυτες τις μερες παντα κουραζομαστε παρα πολυ. ) Καλον υπερηχο ευχομαι...να πανε ολα τελεια!!!

Νανου μου πηγες τελικα γιάυτο το ΠΑΠ; Γιατι αγχωνεσαι; Τυπικη διαδικασια ειναι. Εμεις εχουμε ολες αγχωθει στο σχολειο με την περιπτωση της συναδελφου γιατι της ειπαν μεχρι και χημειοθεραπεια και η κοπελα εχει τρελαθει. Και οχι, πια , Μαιρη μου, δεν ισχυει το πριν τα 35. Και ο γυναικολογος δεν ειναι ο καταλληλος γιατρος. Πρεπει να παμε σε μαστολογο. Εγω θα παω γιατι 2 κρουσματα σε 1 βδομαδα μου επεσαν "βαρια". Επισης Νανα μου, εννοειται οτι ψαχνουμε κατι με κουζινα για διακοπες, γιατι ολο και κατι θα της φτιαχνω. Βρηκαμε ηδη ενα στην Αγ. Μαρινα, πολυ ωραιο, κατακαινουριο, διπλα η θαλασσα, πισινα (οχι για Γλυκεριαννα βεβαια) κουζινακι....μεσα στα δεντρα...πολυ καλο, 70€ μια χαρα! Δεν το κλεισαμε, σιγουρα θα βρουμε και αλλα πολλα και κοιταει ο αντρας μου ο "τρελο παζαρι" να πετυχει την καλυτερη τιμη.

Κοριτσια κι εμενα η φουσκα ανεβοκατεβαινει κανονικοτατα σε κρεβατια καναπεδες, αλλα εχω μια φοβια να την βαλω σε κρεβατι. Σκεφτομαι οτι αμα της βαλω προστατευτικο θα προσπαθησει να το πηδησει το ταρζανακι και θα εχουμε χειροτερο αποτελεσμα. Εννοειται οτι η φοβια μου μπορει να ειναι υπερβολικη, αλλα αφου το σκεφτηκα;;;; Να υποφερω με τη σκεψη; Σοφακι, την περιπτωση να βαλετε το μωρο σε ενα παρκοκρεβατο, αντι για κουνια και να μεινει η Αλεξια κανονικα στην κουνια της το εχετε σκεφτει; Μια φιλη ετσι εκανε, για να μη νομισει η μεγαλη οτι η μικρη της πηρε την κουνια, και εννοειται οτι το κακομοιρο το 2ο "ριχτηκε"και κοιμαται σε παρκοκρεβατο. Και η μεγαλη ειναι 3 χρονων, οχι σαν τα δικα μας. Δεν ξερω, μια ιδεα λεω. Επισης, το ΙΚΕΑ δεν εχει τιποτα που να σου κανει σε κρεβατι παιδικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και κουκλιά!!!!!!

Περάσαμε μια μαρτυρική νυχτα με τον μικρό....

από το μεσημερι και μετά έκανε 6 φορές διάροια, το βράδυ ξύπνησε 1 παρά και ήταν πάλι χεσμένος με διάροια και το πρωί στις 6 παρά. Μου έκανε και πριν λίγο.... τι έπαθε δεν ξέρω... Στα ξυπνήματα βεβαια ειχαμε και κλάμα και δεν κοιμόταν μετά ευκολα...

Πυρετό δεν έχει, δεν βήχει, μύξες δεν έχει, όρεξη και διάθεση έχει. Τωρα τι να πώ; Θα πάρω τηλ την παιδίατρο να μου πει....

Μου περνάει κάτι από το μυαλό αλλά δεν ξέρω αν στέκει....

χθες το πρωί αντί για φρούτα έφαγε 4 ντομάτες πομοντόρ :shock::shock: (και εμένα παραλίγο να φάει! )

Μηπως τον επιασε τσιρλιό από εκεί; Αλλά τόοοσο πολύ; Αλλες φορές με 2 ντομάτες που τρώει δεν παθαίνει τίποτα..... Ουφ...νυστάζω....

Αθηνούλα μου πολύ γλυκά είναι τα παιδάκια σου!!!!! Πρέπει όμως και εσύ να τα αγαπάς πολύ έ;

Πάω να ξαπλώσω λίγο μια που κοιμήθηκε και ο μικρός πριν λίγο... κουρασμένο και ταλαιπωρημένο είναι το μωρούλι μου... και εγώ....

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!

Τι καιρος ειναι αυτος? Αναποφασιστος ειναι φέτος :lol::lol::lol:

Χθες ειχα παει κομμωτηριο για ψαλιδι :mrgreen: Εαν δει η μαμα μου τα μαλλια μου θα φρικαρει :shock: Της αρεσουν πολυ τα μακρια κατσαρα μαλλια μου και εγω τελευταια.... χρατσ χρατσ :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Αχ σας ειπα?!!! Η κορουλα μου λεει το ονομα της με νάζι....."Ναναη.." :D:D:D Αυριο εχουμε εμβολιο και την Κυριακη βαφτισια.Ευτυχως προλαβα χθες να παρω δωρο γιατι σημερα δεν το βλεπω...

Σοφακι μου τι κανει το σπορακι σου? Και καλε αστο το σιδερο ;) Ολες ετσι ειμαστε.Οι δουλειες στο σπιτι δεν τελειωνουν ποτε :) Εγω παντως οταν ερθει η ωρα για κρεββατακι μαλλον σε ξυλουργο θα παω οπως εκανα και με ορισμενα επιπλα του σπιτιου.Αλλα οχι για το πιο τελοιο ξυλο γιατι σκεψου οτι ολο και καμια ταρζανια θα κανουν! Απλα θα "κλεψω"κανενα σχεδιο απο τα περιοδικα :mrgreen:

Νανα μου ολα καλα? Η ζουζου σου τι κανει?

Αθηνα μου καλη τιμη φαινεται. Ποτε με το καλο?

Εγω μαστογραφια ειχα κανει πριν 2 χρονια (τοτε 31!!!) Τωρα οταν σταματησουμε τον θηλασμο μου ειπε η γιατρος.Αν και δεν τα παω καλα με τους γιατρους με το θεμα υγεια ειμαι λιγο φοβιτσιαρα και τρεχω αμεσως! :roll:

Αχ Μαιρη μου και εμενα μου εχει τυχει αυτο.Μπορει να τον πειραξαν οι ντοματες. Εμας τοτε την ειχαν πειραξει οι γιγαντες τις πεθερας μου( τους κανει πολυ ...."βαρύ φαγητό".) Ρωτα ομως και τον γιατρο .Πολλα φιλακια απο εμας!

:YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koροτσια μου τα νεα μου δεν ειναι καθολου καλα..παλινδρομη..εκανα σημερα χοριακη..οχι καλη και περιμενουμε και της Δευτερας να επιβεβαιωσει το προφανες!!

Κλαιω κλαιω κλαιω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ρε Σοφάκι μου.... :cry::cry::cry::cry: όχι καρδούλα μου..... λυπάμαι αφάνταστα..... :cry::cry:

μη μου κλαις μικρούλα μου.... μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου και στην Αλεξιουλα σου.... είναι επωδυνο και σκληρό αλλά πρεπει να φανείς δυνατή.... μην σε παιρνει από κατω.... Εχεις μια μεγάαααααλη αγκαλιά από εμενα :YMHUG: και ενα ζουμερό φιλάκι από τον Χριστοφορούλη μου :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουλα μου.......αχ ψυχουλα μου....μην κλαις Σοφακι μου....

Πρεπει να εισαι δυνατη για την Αλεξια σου...οσο σκληρο και αν ειναι...

...Πολλα φιλακια κουκλα μου και μια μεγαλη αγκαλια απο εμενα :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AΧ! Τι χαλια μερα! Σοφουλινι μου θα σε παρω τηλ το απογευμα. Παντως αν δεις τωρα το μεσημερι το post μου, μην κλαις σε παρακαλω, μη σε βλεπει ετσι το παιδι...... :cry::cry::cry: εννοειται οτι δεν υπαρχει παρηγορητικη κουβεντα οταν χανεις το μωρακι σου, ακομα κι οταν ειναι λιγων εβδομαδων. Για εμενα στο μυαλο μου ειναι κανονικο παιδι.......

Μαιρουλα μου περαστικα στον Χριστοφορακο σου. Ειναι ιωση, ολος ο κοσμος ειναι με γαστρεντεριτιδα. Ναι, τα αγαπαω πολυ κι εγω τα μαθητουδια μου. Με καθε μου ταξη τα ιδια παθαινω, μονο μια χρονια μου ετυχε κακο "υλικο" και δεν μπορεσα να δεθω μαζι τους.

Εμεις χτες καναμε εμβολιο, την τελευταια δοση και το επομενο το Σεπτεμβριο. Μας ακουσε ολος ο μαχαλας. Ειναι 11 κιλα και 83 εκ. Κεφαλι στη θεση 95, ενω βαρος στην 70 και υψος στην 75. Πολυ μυαλο.......Μου ειπε και τη λυπητερη...δεν ειναι συμβεβλημενη με ΟΠΑΔ και τωρα που θα γραφω τα εμβολια οεο;;;; Θα πρεπει να πληρωνω 80αρια και 70αρια καθε φορα;;; Και δεν ξερω που να βρω και παιδιατρο συμβεβλημενο με δημοσιο...

Δεν εχω κεφι για αλλα σχολια. Πολυ εχω στενοχωρηθει με το σπορακι......Σκεφτομαι στην εγκυμοσυνη μου οταν μου ειπε ο γιατρος στον 7ο μηνα οτι το μωρο ειναι τυλιγμενο στο λαιμο, ποσες μερες εκλαιγα και ποοοοοοοση αγωνια περασα μεχρι να γεννηθει και να δω οτι ειναι καλα......και ποσο φοβο ειχα μην πνιγει..........................δεν υπαρχει......ενιωθα απολια καθε μερα. Ουτε πλευρο δε γυρνουσα στον υπνο μου μην κουνηθει λεει και πνιγει. Ασχετα πραγματα, αλλα απο το φοβο μου δεν σκεφτομουν καθολου. Σοφουλινι μου απλως προσπαθησε να φανεις λιγο ψυχραιμη γιατι μεσολαβει σαββατοκυριακο και ειναι αρκετες μερες αγωνιας. Δεν υπαρχει η περιπτωση να σε βαλει στο κρεβατι λιγο καιρο; το εχω ακουσει και αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου.

Πέμπτη μεσημέρι μαθαίνω τις μονάδες της χοριακης που επιβεβαιώνουν το γιατρό...για αυτό με βλέπει κάθε 5 ημέρες...έχει καταλάβει από την αρχή απλά έδωσε ένα μικρό διάστημα για να είναι απόλυτα σίγουρος. Παρασκευή απόγευμα ξεκίνα η φυσική αποβολή...είμαι μόνη μου με την Αλέξια μου..μέχρι να έρθει ο Κώστας την στέλνω 5 λεπτά στην κοπέλα δίπλα. Κρατιεμαι όσο είναι ξύπνια κ μόλις κοιμάται καταρρεω...8 Σαββατο πρωί εχω ραντεβού...όλα έχουν τελειώσει και ο πόνος είναι τόσο μεγάλος...οσο κ αν κατανοώ ότι η φύση λειτούργησε σα το καλύτερο γιατρό...οταν έρχεται ο γιατρός δίπλα μου στην αίθουσα λυγίζω και κλαίω κλαίω στην αγκαλιά του. Μπαίνουμε μες το δωμάτιο και απο τη μια κρατάω σφιχτά ένα λαστιχακι της Αλεξιας και από την άλλη μου κρατά σφιχτά το χέρι η Λιλή και μου δίνει κουράγιο...για ακομή μια φορά βράχος δίπλα μου!!!

Ολα τελείωσαν και τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου να δυναμωσω πάλι για το κοριτσάκι μου!

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα

Σοφακι ..δεν ξερω τι να σου πω ..θα σου πω μοναχα οτι λυπαμαι παρα πολυ :(:( ..οτιδηποτε αλλο κ να σου πουμε εμεις δεν εχει σημασια ..δεν θα σου καταπραυνει αυτο που νιωθεις ..ολα θα ερθουν με τον καιρο ..εχεις την αλεξουλα επικεντρωσου τωρα σ'εκεινη ..λυπαμαι κ παλι .. :(:(

ειλικρινα δεν ξερω τι να πω .. :(

ευχομαι να νιωσεις λιγακι καλυτερα με την συντροφια της μικρουλας σου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,

Αχ Σοφακι μου ποσο λυπαμαι γί'αυτο που εγινε..Δεν ξερω τι να πω..Ειχα πολλες μερες να μπω και τωρα μολις το διαβασα και επαθα σοκ!!Αχ κοριτσι μου γλυκο εχεις την Αλεξιουλα σου για να παιρνεις κουραγιο..Να κοιτας το προσωπακι της και να παιρνεις δυναμη..Ο,τι και να σε πουμε εμεις ειναι πολυ λιγο κοντα σ'αυτο που περνας,αλλα ειμαστε εδω για ο,τι χρειαστεις και για να ξεσπασεις λιγο..Δεν ξερω τι αλλο να πω,στεναχωρεθηκα τωρα και εχω χασει τα λογια μου..Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος και η Αλεξια και ο Κωστης θα σε βοηθησουν να σταθεις στα ποδια σου και παλι..

Φιλακια πολλα σε ολες και στα μπεμπακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΟ ΣΒΚ?

ΕΜΕΙΣ ΗΣΥΧΑ...ΤΟ ΜΙΚΡΙΤΟ ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΟ!!!

ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?

ΕΠΙΣΗΣ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ...8 ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ...ΠΩΣ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΤΑ ΑΤΙΜΑ????

ΕΙΜΑΙ ΓΡΑΦΕΙΟ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΥΧΗ....ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΜΑΝΑΡΑΚΙ ΕΦΑΓΕ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ!ΕΓΛΥΦΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΗΣ!!!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ, ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ ΠΟΜΟΝΤΟΡΙ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?

ΦΡΕΣΚΙΑ ΣΑΛΤΣΑ?Η ΚΟΝΣΕΡΒΑ?

ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΡΟΙΑ...ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΠΩΣ ΤΑ ΚΟΙΜΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ???

ΕΜΕΙΣ ΑΝ Κ ΒΟΡΕΙΑ...ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ...ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ !

ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΜΩΣ ΜΑΚΡΥ ΦΟΡΜΑΚΙ ΦΟΡΑΜΕ ΑΚΟΜΗ!!!

ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΝΤΣΟΥΓΙΑ...ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΕΝΑ ΦΙΛΙ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ???ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΟΠΑΔ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΤΗΝ ΠΑΩ!

ΙΩΑΝΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΑΛΛΙ???ΠΩΣ ΚΟΥΡΕΥΤΗΚΕΣ?

ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ?

ΕΥΑΚΙΙΙ ΕΥΑΚΙΙΙ ΧΑΘΗΚΕΣ...ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ???

ΣΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας και καλη εβδομαδα! Ευχομαι η καινουρια βδομαδα να φερει μονο ευχαριστα νεα!

Σοφουλινι μου ελπιζω να εχεις ανεβει ψυχολογικα ενα σκαλοπατακι :P Πες μας κανενα νεο απο την Αλεξουλα.

Νανουκα μου το σχολειο για τους δασκαλους τελειωνει στις 21 Ιουνιου, αλλα αφου απο τις 15 θα χαιρετισουμε τα παιδια μετα θα ειναι ησυχα και ευκολα. Μονο γραφικη δουλεια εχουμε. Εγω και το βραδυ την εχω με αμανικο κορμακι γιατι ζεσταινεται παααρα πολυ.

Και το δικο μας ΣΚ ηταν πολυ κουραστικο. Η φουσκα ηθελε οοοολη την ωρα να ειναι εξω και μολις τολμουσαμε να τη βαλουμε στο σπιτι χτυπιοταν με λυσσα. Φυσικα το εξω υποννουσε να τρεχει, να κυλιεται στα νερα, να ανοιγει το λαστιχο, να σκαβει χωματα, να ξεριζωνει λουλουδια, να αμολιεται στο δρομο να κυνηγαει τα αλλα παιδια......ουφ! Και σε ολο αυτο εγω απο πισω τρεχοντας! Και το Σαββατο που πηγαμε σε μια πιτσαρια σε πλατεια που ειχε περιπου 300 παιδια (!!!!!!!!!!!!!!!!!! οντως) εγινε το σωσε!!! Απεριγραπτη κατασταση. Αφου χτες το πρωι ξυπνησαμε πιασμενοι και οι 2 απο το τρεξιμο. Αλλα αμα την βλεπεις χαρουμενη χαλας χατιρι;;; Γελουσε δυνατα καθε φορα που εβλεπε παιδακια να κανουν διαφορα οπως να κλωτσανε μπαλες. Τετοια πραγματα. Τους πηγαινε διπλα και ξεκαρδιζοταν.

Νανα, οι ντοματες πομοντορια ειναι ειδικη κατηγορια ντοματας, λιγο στενομακρες, σαν αυγα.

Τα νεα των υπολοιπων απο σ/κ;

Μαιρη πως πατε με τη διαροια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλη βδομαδα να εχουμε!!

Σοφακι μου πως εισαι?Ελπιζω να εισαι καπως καλυτερα..Θα σου πω ενα τραγουδακι που το τραγουδαω συνεχεια στον Θανο και κοιμαται,και ειδικα οταν ειμαι χαλια ψυχολογικα:

U r my sunshine,my only sunshine,u make me happy when skys r grey,you'll never know dear,how much i love u,please don't take my sunshine away...

Mariloo μου πως ειναι ο Χιστοφορος?Λες οι ντοματες αυτες να τον πειραξαν?Ελπιζω να εισαστε καλυτερα και να το ξεπερασε..

Νανα μου εμεις αυριο εχουμε παιδιατρο και θα κατεβουμε Θεσ/κη..Που ειπες μενεις?Μηπως σε βολευει να πιουμε καφεδακι?Θα μας πεις μετα τα νεα απο τον γιατρο..Εμενα ακομα με την δουλεια,τιποτα!!Γινεται ενας χαμος στον δημο και περιμενουν τις συμβασεις,οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω,απο τον αλλο κοσμο ερχονται???Ηταν επειδη αποφασισα να δουλεψω,καταλαβες?Τεσπα απο βδομαδα σε βδομαδα λενε..

Ιωαννα μου τι κανετε εσεις?Η μικρη τι κανει?

Μαμα Ευα οι μικρες σου τι κανουν?Να μου τις φιλησεις..

Αθηνουλι μου να ρωτησεις τον γυναικολογο σου μηπως ξερει,γιατι και εμεις αυτη την ασφαλεια εχουμε απο τον αντρα μου,και ο γυναικολογος μου που ειχα ρωτησει μου ειπε οτι ειναι και αυτος..Μηπως παρεις και στον Οπαδ,Υπαδ τηλ.να τους ρωτησεις και σου πουνε..Δεν συμφερει με τιποτα να τα πληρωνεις..

Και εγω με το φορμακι ακομα τον κοιμιζω και στο καροτσι ακομα,αλλα τι να κανωπροκειμενου να κοιμηθει..Και εμεις το Σαββατο πηγαμε σε γαμο,χθες πηγαμε σε παιδικο παρτυ με κλοον,ο δικος μου πηγαινε στα χωματα και σκανταλιζε..Τι να πω με κουρασε,γιατι ο,τι βρει το βαζει στο στομα!!Τι βρωμονερα,τι χωματα,τι να πω,μια αηδια..Και αυτα που ειναι να φαει δεν τα τρωει..Τεσπα σας αφηνω κοριτσια γιατι νυσταζω απιστευτα απο τα φαρμακα της αλλεργιας..Ειμαι νιρβανα τωρα..

Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...