Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζoνυχτίου Νο 39- Επιστροφές καταστροφές...


Recommended Posts

μεχρι να φαω σου γραψανε τοσα ....δεν εχω κατι να προσθεσω .

οσο για τον ανηψιο που χτηπαει ,αν το ξανα κανει κατεβαινεις στο επιπεδο του εχεις τον μικρο σου αγκαλια και του λες του ανηψιο "δεν του αρεσει αυτο που κανεις " λες οτι θα ελεγε ο μικρος σου αν μπορουσε να εκφραστει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμπεθέρα πού είσαι βρε? :x

πες κανένα νέο, ο γαμπρός τι κάνει? πολλά φιλάκια :x:x:x:x

τα σεντόνια και οι πετσέτες είναι από τα πράγματα που ήρθαν από την Ελλάδα? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες του ανηψιο "δεν του αρεσει αυτο που κανεις " λες οτι θα ελεγε ο μικρος σου αν μπορουσε να εκφραστει .

ναι και τότε η ξαδέλφη μαλιοτραβά την Ιουλία που κάνει παρατήρηση στο παιδί της!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και μετά η Ιουλία γράφει ερώτηση πώς να διαχειριστώ την ξαδέλφη!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::roll::roll::roll:

πλάκα κάνω, αλλά φαντάσου σκηνή!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμαται...οπως βλεπετε κατσαμε σημερα σπιτι κ γραφωωωωω..

Ερη καλημερα!! εγω παντως το βρισκω γλυκο κ δεν θα με πειραζε να μου εδινε η πεθερα τα πρωτα δοντακια κ τον αφαλο του Κ..λεμε τωρα, διοτι αυτη δεν εχει ουτε φωτο..

Μιλωντας παντως για διαπαιδαγωγηση...εγω τρομαρα μου ηθελα να προετοιμασω το παιδι για την Ουγκαντα διοτι φοβομουν πως θα βλεπει μαυρο ανθρωπο κ θα τρομαζει (επειδη μια φορα εβαλε τα κλαμματα που του μιλησε ενας μαυρος στο δρομο)..Και τι σκεφτηκα η μανα....Αρχισα να του δειχνω βιντεο με μαυρους κ μαυρα παιδακια σε βιβλια..κ σα να μην εφτανε αυτο του τονιζα...αυτος ειναι μαυρος, τι ειναι?? μαυρος!! κ μετα ελεγα το θεικο..ειναι μαυρος αλλα...δεν πειραζει..να μην φοβασαι..ανθρωπος ειναι κ αυτος!! ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ...απορω τι σκεφτομουν οταν τα ελεγα αυτα...

Αποτελεσμα...εκει που πιθανον να μην προσεχε ποτε οτι τα παιδια ειναι μαυρα (διοτι τα παιδακια δεν εχουν αυτες τις προκαταληψεις και αυτη τη συναισθηση του διαφορετικου ακομα), μολις δει μαυρο ανθρωπο στο δρομο φωναζει μαβο μαβο..κ τον δειχνει :shock::shock::shock:

Τι καταφερα λοιπον??? το αντιθετο..ορκιζομαι ειχα αγνες προθεσεις..αλλα το σκοτωσα το θεμα..ελπιζω πως στην Ουγκαντα θα συνηθισει και δεν θα προσεχει καν οτι ειναι μαυροι.... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον..

Αργυρω με εκανες κ γελασα! :lol::lol::lol:

η ξαδερφη μου φυσικα κ μαλωσε τον μικρουλη της κ του εξηγει και ,και,και,..αλλα το παιδακι δε φταιει,σας ειπα,εχει ασχημα ερεθισματα απο το σπιτι..

κ μαλιστα,οταν συνεχιζει να χτυπαει τον γιωργο,η ξαδερφη μου παιρνει τον ανιψιο κ φευγουν,ως τιμωρια..βεβαια,αποτελεσμα ακομη δε βλεπει η κοπελα.. :?

νατασουλα θα ψαξω να βρω το βιβλιο που λες!ξερεις μηπως εκδοσεις;

εχω προβληματιστει παρα πολυ..αλλα θα προσπαθησω για το καλυτερο..

σας ευχαριστω κ παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία

http://www.perizitito.gr/product.php?pr ... 5272&page=

Φρανίτα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευτυχώς εκεί δεν θα ξέρουν ελληνικά οπότε κανένα πρόβλημα!!!! ;)

εμείς όταν ανεβαίναμε στο λεωφορείο τα παιδιά (όταν ήταν μικρά) τους κοιτούσαν τους μαύρους περίεργα!!! :roll::roll::roll:

α δεν σας είπα: όταν θα γίνω 62 ετών η γερμ. κυβέρνηση θα μου δώσει 162ευρώ σύνταξη για τα 2μου παιδιά!!!! ;):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλωντας παντως για διαπαιδαγωγηση...εγω τρομαρα μου ηθελα να προετοιμασω το παιδι για την Ουγκαντα διοτι φοβομουν πως θα βλεπει μαυρο ανθρωπο κ θα τρομαζει (επειδη μια φορα εβαλε τα κλαμματα που του μιλησε ενας μαυρος στο δρομο)..Και τι σκεφτηκα η μανα....Αρχισα να του δειχνω βιντεο με μαυρους κ μαυρα παιδακια σε βιβλια..κ σα να μην εφτανε αυτο του τονιζα...αυτος ειναι μαυρος, τι ειναι?? μαυρος!! κ μετα ελεγα το θεικο..ειναι μαυρος αλλα...δεν πειραζει..να μην φοβασαι..ανθρωπος ειναι κ αυτος!! ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ...απορω τι σκεφτομουν οταν τα ελεγα αυτα...

Αποτελεσμα...εκει που πιθανον να μην προσεχε ποτε οτι τα παιδια ειναι μαυρα (διοτι τα παιδακια δεν εχουν αυτες τις προκαταληψεις και αυτη τη συναισθηση του διαφορετικου ακομα), μολις δει μαυρο ανθρωπο στο δρομο φωναζει μαβο μαβο..κ τον δειχνει :shock::shock::shock:

Τι καταφερα λοιπον??? το αντιθετο..ορκιζομαι ειχα αγνες προθεσεις..αλλα το σκοτωσα το θεμα..ελπιζω πως στην Ουγκαντα θα συνηθισει και δεν θα προσεχει καν οτι ειναι μαυροι.... :?:?

φρανιτακι γελάωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω! :lol::lol::lol::lol::lol:

περα απο την πλακα ομως,αυτο που αθελα σου εκανες,ειναι η πιο "ϋπουλη"μορφη ρατσισμου!

το συζητουσαμε στην γλωσσα τις προαλλες!

συνηθιζουμε να λυπομαστε καποιον επειδη ειναι μαυρος,φτωχος,ανυμπορος..κ ουσιαστικα αισθανομαστε μεσα απο την λυπη αυτη ,καλυτερα οι ιδιοι για αυτο που δεν ειμαστε...

το ξερουμε καλε οτι ειχες αγνες προθεσεις!ο σεμπ ειναι μικρος κ θα το ξεχασει συντομα!απλα μη του το θυμιζεις..

αχ γελάω ακομη με το "μαβος,μαβος"που φωναζε!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες, ευχαριστώ...

Ιουλία μου, εν ολίγοις, είχε περάσει μια ουρολοίμωξη πριν από 1,5 χρόνο, είχαμε κάνει τότε ένα σπινθηρογράφημα και έπρεπε αργά ή γρήγορα να το επαναλάβουμε.

Μου έλεγε ο άντρας μου ότι είδε κάτι περιστατικά όσο περίμεναν, που κόντεψε να λιποθυμήσει... :? Εγώ θα είχα σωριαστεί σίγουρα... Από μία ουρολοίμωξη, το προηγούμενο παιδάκι, έπαθε τέτοια ζημιά στο νεφρό, που χρειάστηκε χειρουργείο κλπ... :(:(:(

natasoula μου, φεύγοντας του είπαν ότι είναι εντάξει τα αποτελέσματα, φυσιολογικά. Αλλά και τότε, το ίδιο μας είχαν πει, όμως δεν ήταν... Τουλάχιστον όχι εντελώς εντάξει. Δόξα τω Θεώ δεν είχε βρεθεί κάτι πολύ σοβαρό, αλλά...

Έφυγαν ναι, και τα 'χω δει όλα. Τα 'χω παίξει απ' την αγωνία και μου λείπουν ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ... :(:(:( Δεν είμαι καθόλου καλά...

Συγγνώμη που δεν σχολιάζω τίποτα. :oops: Σας φιλώ όλες πολύ γλυκά. Πάω να πάρω το σπινθηρογράφημα και περιμένω να περάσει λίγο η ώρα, να πάρω τηλέφωνο τον γιατρό. Να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..ελπιζω πως στην Ουγκαντα δεν θα προσεχει καν οτι ειναι μαυροι.... :?:?

ναι ειδικά αν τρώνε λευκή σοκολάτα και λερώνονται!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

συγνώμη δεν είμαι ρατσίστρια και ειδικά με τους μαύρους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε αργυρω αποκαλυφθηκες!!! (πλακα κανω!!)..

Παντως θα σας πω κατι κ μη γελασετε, ειναι αληθεια...Επειδη δεν υπαρχει φωτισμος στους δρομους στην Καμπαλα (δημοσιος φωτισμος δεν υπαρχει οπως δεν υπαρχουν κ φαναρια), ο Κ δεν θελει να οδηγει οταν σκοτεινιαζει διοτι φοβαται μην χτυπησει κανα πεζο (δεν φαινονται ευκολα στο σκοταδι..κ οχι ΔΕΝ ειναι ρατσισμος...)...Ειχα το ιδιο προβλημα στην Ιορδανια στους δρομους εκτος Αμμαν βραδυ (φωτα δεν υπηρχαν κ εκει) δεν ξεχωριζες τις γυναικες οταν φορουσαν μπουρκα κ ηταν επικινδυνο..ανετα χτυπυσες καμια με το αυτοκινητο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν καταλαβαινω γιατι τους λεμε "μαυρους" ....αφου καφε ειναι !!! :?

εμενα παντως εχει μεγαλη εξικοιωση με τουσ πακιστανους ....τουσ χαιρεταει τουσ μιλαει ...εχουμε αρκετουσ στην γειτονια μασ και 1-2 ειναι "φιλοι" του τους ξερει με το ονομα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε αργυρω αποκαλυφθηκες!!! (πλακα κανω!!)..

ο Κ δεν θελει να οδηγει οταν σκοτεινιαζει διοτι φοβαται μην χτυπησει κανα πεζο (δεν φαινονται ευκολα στο σκοταδι..κ οχι ΔΕΝ ειναι ρατσισμος...).....

όχι όχι δεν το κρύβω είμαι ρατσίστρια ως προς μερικά έθνη (Τούρκους, Αμερικανούς, Αγγλους)!!!

συνήθως οι μαύροι φοράνε άσπρα μπλουζάκια, εκεί τι φοράνε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρανιτακι μου σε καμια περιπτωση δεν υπονοησα οτι εισαι ρατσιστρια..χιλια μα χιλια συγγνωμη αν φανηκε ετσι :oops::oops::oops::oops::oops:

σε εκτιμω παρα πολυ κ δε το λεω ετσι απλα για να το γραψω..παρολο που δε σε εχω γνωρισει απο κοντα,εισαι απο τους ανθρωπους που θαυμαζω κ σιγουρα θεωρω ανιδιοτελεις κ υπερανω !κ παλι συγγνωμη αν παρεξηγηθηκα.. :x:x:x:x:x:x

για τον φωτισμο..μα χωρις φωτα;;;;;;;;;;;;;;;;;!!φυσικα κ υπαρχει κινδυνος...

ε,θα κυκλοφορειτε με το φως του ηλιου,το βραδυ χουχουλιασμα σπιτι!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνήθως οι μαύροι φοράνε άσπρα μπλουζάκια, εκεί τι φοράνε?

τιρκουαζ για να αναδεικνυεται το μαυρισμα! :lol:

μπα σε καλο σου!ρεντα εχεις σημερα!!!μ΄αρεσει που εχεις διαπιστωσει οτι εχουν κ συγκεκριμενο dress code!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα πείτε μου έναν τρόπο να την κάνω να μιλάει χαμηλά και όχι δυνατά :!:

της λέω πιο σιγά μίλα αλλά....

μ΄αρεσει που εχεις διαπιστωσει οτι εχουν κ συγκεκριμενο dress code!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

μα δεν το έχεις προσέξει? τουλάχιστον οι εδώ μαύροι άσπρα φοράνε!!!! :?

μήπως οι γυναίκες εκεί φορούν άσπρη μπούργκα!!!!

περί μπούργκας ο λόγος στην Γαλλία την απαγόρευσαν και αν βρεθεί κάποια γυναίκα με μπουργκα πληρώνει 1000 ευρώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε Ιουλια μη ζητας συγγνωμη!!οταν εγραψα δεν ειμαι ρατσιστρια δεν ειχα καν δει το σχολιο σου!!

Δευτερον εχεις απολυτο δικιο!! αυτο ακριβως εννοουσα και εγω...πηγα για καλο κ εκανα ΑΚΡΙΒΩΣ το αντιθετο..φερθηκα ρατσιστικα χωρις να το καταλαβω...κ να σκεφθεις δεν το ειχα καν παρει ειδηση ωσπου μου το ειπε η αδερφη μου...Ειδικα αυτο το ¨δεν πειραζει που ειναι μαυροι..τι το ηθελα!!!!!!!! :shock::shock: παλι καλα που δεν ειπα κ τιποτα αλλο..Τωρα οταν βλεπω μαυρους..τουμπεκι!!!! δεν τονιζω τη διαφορα!!!Αλλα την βροντοφωναζει το σεμπινι...μαμα μαβο μαβο ιτα ιτα (κοιτα κοιτα... :? )

Αργυρω δεν φορανε ασπρα..φορανε οτι βρουν...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μία ώρα χρειάστηκε για να φάει ψαράκι με πατατούλες και ύστερα από την απειλή ότι θα της το φάω εγώ!!!! :roll::roll::roll: το φαγητό της δεν το μοιράζεται με τίποτα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα Αργυρω εισαι απιστευτη!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

καλε πώς δε σε εχει ανακαλυψει η ιντερπολ ακομη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::x:x:x:x:x

Δεν κατάλαβες καλά Ιουλία! Η Αργυρώ ΕΙΝΑΙ η Ιντερπολ!!! :lol::lol::lol::lol:

Φραν να σαι καλά!! Γέλασα πάρα πολύ!! Μη σου πωοτι μου έφτιαξες και τη διάθεση... κάπως...! :?

Η Χαριλίνα πάντως του κοιτάζει περίεργα τους μαύρους και μια φορά τη ρώτησα, γιατί κοιτάει έτσι και δεν ήξερε γιατί. Τη ρώτησα αν κοιτούσε έτσι επειδη είχε άλλο χρώμα στο δέρμα του και μου είπε ναι. Τότε μου ήρθε στο μυαλό η ατάκα που είπε ένα παιδάκι τον μαύρο Μαυριτανο σύντροφο του Ρομπέν των δασών, από την ταινία με τον Κοστνερ και Φρίμαν, ρώτησε λοιπόν το παιδάκι τον μαύρο αν τον έβαψε ο Θεός και ο Μαυριτανός του απάντησε ναι, αλλά της απάντησα κάτι τελείως διαφορετικό. Της έδειξα μια γατα και της είπα οτι αυτή η γάτα είναι γκρι, αλλά δεν είναι όλες οι γατούλες γκρι, υπάρχουν και καφέ και άσπρες και μαύρες, όπως και τα σκυλάκια και τα άλλα ζώα, έτσι και οι άνθρωποι δεν είναι μόνο άσπροι. Είναι και μαύροι, και κόκκινοι και κίτρινοι και οτι είναι ωραίο που δεν είμαστε όλοι ίδιοι.

Τελικά καταλήξαμε να τραγουδάμε: "Έχω ενα σκυλάκι καφέ καφέ καφέ" οπότε δενξέρω τί κατάλαβε... :?:? Ελπίζω να μην έκανα κάτι στραβό! Ακούς Ιουλία;;

Σαλονικιές πάλι για καφέ μου είσαστε πουλάκια μου;; Ακόμα περιμένουμε φώτος από το σπίτι της Λουκίας-Ιουλίας :D

Γωγούλα μην κάνεις έτσι μωρή! Έρχεται η ώρα σου!!! Θα έρθω να σε δω βεβαίως για να πάρω τα πάνω μου! Κανόνισε να γεννήσεις το ΠΣΚ που θα φύγω! :evil:

Μητσάκι μου, όλα κάλα πήγαν βρε τι σκας; Αφού υπάρχει και βελτίωση δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου. Έλα πάρε και συ λίγο τα πάνω σου! :x:x

Το ΣΚ θα φύγουμε. Θα πάμε το παιδί στο χωριό και θα το αφήσουμε τις 2 εβδομάδες του Πάσχα. Θα πάμε και μεις βέβαια το Πάσχα. Ο Π με κατηγόρησε οτι έχω βάλει το παιδί στο βρακί μου και δεν το αφήνω να κάνει ρούπι... :cry::oops::oops::cry::cry: Είναι αλήθεια ρε κορίτσια;; Είναι το παδί μου μαμόθρεφτο;; :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλωντας παντως για διαπαιδαγωγηση...εγω τρομαρα μου ηθελα να προετοιμασω το παιδι για την Ουγκαντα διοτι φοβομουν πως θα βλεπει μαυρο ανθρωπο κ θα τρομαζει (επειδη μια φορα εβαλε τα κλαμματα που του μιλησε ενας μαυρος στο δρομο)..Και τι σκεφτηκα η μανα....Αρχισα να του δειχνω βιντεο με μαυρους κ μαυρα παιδακια σε βιβλια..κ σα να μην εφτανε αυτο του τονιζα...αυτος ειναι μαυρος, τι ειναι?? μαυρος!! κ μετα ελεγα το θεικο..ειναι μαυρος αλλα...δεν πειραζει..να μην φοβασαι..ανθρωπος ειναι κ αυτος!! ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ...απορω τι σκεφτομουν οταν τα ελεγα αυτα...

Αποτελεσμα...εκει που πιθανον να μην προσεχε ποτε οτι τα παιδια ειναι μαυρα (διοτι τα παιδακια δεν εχουν αυτες τις προκαταληψεις και αυτη τη συναισθηση του διαφορετικου ακομα), μολις δει μαυρο ανθρωπο στο δρομο φωναζει μαβο μαβο..κ τον δειχνει :shock::?

=))=))=))=))=))=))=)):)):)):)):)):)):)) axa axaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Ρε συ Φραν !!!!!!! :YMHUG::)):)):)):YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 ώρες κοιμήθηκα και γράψατε αρκετούτσικα...Το τρενάκι που άνοιξα είναι ήδη 10 ημερών... :?:?:?:? Αλλά ξέρω ότι δε γράφετε επίτηδες για να προλάβω να γεννήσω στο ΤΡΕΝΑΚΙ ΜΟΥ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σισσάκι μου και μαμόθρεφτο να είναι, ποιο το πρόβλημα;;;;; :twisted::twisted::twisted: Εγώ το καλοκαίρι έκανα ΤΟ ΛΑΘΟΣ να την αφήσω στο χωριό του Γιώργου 10 μέρες και ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΠΟΤΕ!!!! [-x[-x[-x[-x[-x[-x Μωρή μη φύγεις..ΣΚ θα γεννήσω.... :roll::roll::roll:

Φρανννννν έλιωσα στο γέλιο.... :lol::lol::lol::lol: Τελικά φιλενάδα είσαι μεγάλο σούργελο..Στο ξαναλέω... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άρτζιιιιιιιι σήμερα λες πολλά πετυχημένα... :ymapplause::ymapplause::ymapplause:8-}8-}8-}

Ιουλίααααα μην αγχώνεσαι..Φάση είναι..Όλα το κάνουν..Θα περάσει.... ;);););) Μηλόπιτα δεν μου έστειλες... :-w:-w:-w:-w

'Ερη μουυυυυυυυυυ τι κάνεις αγαπούλα;;;Μαζεύεσαι;;;;;;;Βάλε μας καμια φώτο από το σπιτάκι... :D:D Ο Κωστάκης;;;; :roll::roll::roll:

Μιτσάκι μου γλυκό ελπίζω όλα να είναι καλά..Καταλαβαίνω πως νιώθεις αλλά το γεγονός ότι τα αποτελέσματα ήταν καλύτερα από την προηγούμενη φορά, είναι θετικό... ;););) Αντε να δούμε τι θα πει και ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...