Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζoνυχτίου Νο 39- Επιστροφές καταστροφές...


Recommended Posts

Παναγιώτα τώρα που το θυμήθηκα: εγώ δεν θα μπορούσα να δωρίσω τα όργανά μου ή κάποιου δικού μου γιατί αυτό γίνεται όταν κάποιος είναι κλινικά νεκρός, αλλά εγώ μέσα μου - πάντα ελπίζω - ότι υπάρχει ελπίδα για να ζήσει κάποιος και τραβώντας το καλώδιο τον σκοτώνεις....βέβαια αν όλοι σκέφτονταν σαν εμένα, εκείνοι που περιμένουν στην λίστα για κάποιο όργανο θα πέθαιναν!!! :?

Κι εγώ με τον ίδιο τρόπο σκέφτομαι, ιδίως από τότε που διάβασα το βιβλίο "Μη είμαι ακόμα ζωντανή"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γωγώ άστα να πάνε τρέχω δεν θα πείς τίποτα.............

Επίσης κι εγώ οδηγούσα μέχρι την μέρα που γέννησα

Καλή επιτυχία με την εκπαίδευση, μην ξεχνάς να την επιβραβεύεις κάθε φορά που κάνει στην τουαλέτα και να μην την μαλώνες αν τα κάνει πάνω της. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα υπάρξουν και ατυχήματα......

Καρολινάκι πάλι προβλήματα στην δουλειά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalησπερα!!!!!!Σας γραφω με την Αννυ αγκαλια!!!οποτε δε λεω πολλα!....

Αναμενω κ εγω αποτελεσματα της Β της Δημητρας κ ευχομαι τα καλυτερα!

Γωγουλα γεννας καλε σε λιγο!!!Αχ αγχωθηκα!!! :lol: Εισαι ετοιμη???Δωματιο?Βαλιτσα?Καμια ερωτηση για θηλασμο??? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ οδηγούσα μέχρι αργά, αφού πήγαινα τον Λ. στο σχολείο....τις 2-3 τελευταίες μέρες ανέλαβαν τα πεθερικά!!!

καλή επιτυχία στην τουαλέτα :D ....εγώ το έχω παρατήσει τελείως!!! το ίδιο και η ίδια.... :(

Κι εγώ με τον ίδιο τρόπο σκέφτομαι, ιδίως από τότε που διάβασα το βιβλίο "Μη είμαι ακόμα ζωντανή"

να φανταστείς ότι εδώ τους νεκρούς τους θάβουν 3 ή 5 μέρες μετά επειδή έτυχε την μέρα που έθαβαν κάποιον εκείνος να ξυπνήσει!!!! :o:o:o:o:o ...από τότε το καθυστερούν, μήπως και......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!

μιτσακι ολα καλα θα πανε! μην αγχωνεσαι!

να μας ενημερωνεις!

εκστασηηηηηηηηηηηηηηηη σε φιλω!

θουλαρα κ βενι θα τα πουμε σημερα!

αργυρουλα κ νατασουλα συμφωνω μαζι σας στο θεμα με τη δωρεα οργανων..

πω πω δε θελω να κλεισουν τα σχολεια, θα μου λειψουν πολυ τα σκασμενα...

σημερα τους το ελεγα κ νομιζαν οτι τα δουλευα :lol::lol::lol::lol:

αφρο πως εισαι?

καρολινακι ειχα μαθημα οταν με πηρες.. ευχαριστω ομως κ παλι!

φρανιτα εγω δεν τον κρατησα το φρονιμητη...μπλιαχ! σαν δοντι δεινοσαυρου ηταν!

συμπεθερα μουυυυυυυυυυυυυυυυυ με το καλο!!!!!αντε καλε γεννα το επιτελους!!

φιλακια πολλα κ στις υπολοιπες παρουσιες του τρενου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκοοοοοο έτοιμη είμαι καλέ..Η βαλίτσα έτοιμη, απορίες για θηλασμό προς το παρόν δεν έχω άλλες (τι στο καλό δε θα με βοηθήσουν οι μαίες του Έλενα;;; :?:?:? ..Εσάς θα σας πρήξω μετά :lol::lol::lol::lol: ), δωμάτιο της μπέμπας σχεδόν έτοιμο (βαριέμαι να ασχοληθώ :oops::oops::oops: )...

Βασικά πρέπει να σηκώσω ψηλά την κούνια, να πλύνω και να τοποθετήσω κουνουπιέρα και περιστρεφόμενο παιχνίδι, δεν έχω πάρει ακόμα αυτοκόλλητα για τοίχους....Αλλά κατα τ'άλλα έτοιμα..

Βασικά από τη μια λέω "βαρέθηκα, θέλω να γεννήσω ΤΩΡΑ", από την άλλη δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα... :?:?:?:oops::oops::oops::oops:

Συμπεθέρααααααα περιμένω να ανακοινώσει και καμια άλλη εγκυμοσύνη και μετά να γεννήσω... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Δε με θέλει μάλλον η μπεμπούλα μου... :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον σε παραθελει!!

βολευεται η ζιζελ εκει μεσα!!!!

θα παω να ξαπλωσω κ μαλλον να κοιμηθω

ελπιζω να μην αργησω να ξυπνησω να μην αργησω κ με τα κοριτσια

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικιά μου ενώ είναι κουρασμένη δεν λέει να κοιμηθεί!!!!

ήταν έτοιμη να κοιμηθεί στο αυτοκίνητο και της λέω "μην κοιμάσαι εδώ για να κοιμηθείς στο σπίτι", με κοιτάει και γελαει ....προφανώς θα σκέφτηκε "σιγά μην κοιμηθώ σπίτι"!!!

ξαπλώνει, λέμε νάνι, νάνι γειά, κατεβαίνω κάτω και μετά από 5 λεπτά κατεβαίνει και αυτή και με κρυφοκοιτάζει!!!! :?

η αλήθεια είναι ότι όλο αυτό με κουράζει γιατί μιλάει και δυνατά (τα αυτιά μου) και είμαστε μαζί από τις 6.30 (το καλύτερο) μέχρι τις 19.30!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναμαναευχαριστώ για την συμπαράσταση... :x

Και η αγωνία συνεχίζεται...

Το σπινθηρογράφημα βγήκε... Δεν ξέρω!!! :(

Σίγουρα δεν βγήκε τέλειο. :(:(:(

Οι τιμές λειτουργίας των νεφρών βγήκαν λίγο καλύτερες απ' το πρώτο και σύμφωνα με αυτά που μας είχε πει ο παιδονεφρολόγος, οριακά φυσιολογικές... :roll:

Ο δεξιός νεφρός που είχε τις ουλές, εξακολουθεί να έχει κάποια ευρήματα, τα οποία όμως δεν έχω ιδέα αν είναι σοβαρά ή όχι... Που να ξέρω...

Θα προσπαθήσω να τον βρω το συντομότερο δυνατό, για να του πάω την εξέταση, να μου πει.

Τόση αγωνία... Θα είναι εντάξει ή όχι; Είναι σοβαρό; Δεν είναι; Θα πρέπει να κάνουμε και κάτι άλλο; Θα πρέπει να είμαστε μια ζωή σε επιφυλακή;

Ωχ Θεέ μου... :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διάβασα το παρακάτω και εξεπλάγην! :o:o:o:o:o:o:o:-o:-o:-o:-o

" Οι ερευνητές παρακινούν τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς να εξοικειωθούν και οι ίδιοι με τη χρήση του ίντερνετ, γιατί αυτό θα βοηθήσει τα παιδιά- μαθητές τους. Ζούμε πια στην εποχή που αναλφάβητος θεωρείται αυτός που δεν μπορεί να χειρίζεται Η/Υ, να πλοηγηθεί στο διαδίκτυο ή να επικοινωνήσει μέσω του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Επίσης κατ' αυτόν τον τρόπο, θα μάθουν τα παιδιά να χρησιμοποιούν το διαδίκτυο με ασφαλή τρόπο, κάτι απαραίτητο τη στιγμή που ελλοχεύουν πολλοί ψηφιακοί κίνδυνοι. "

αυτός είναι ο αναλφάβητος?!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

Μιτσάκη άρα είναι καλύτερο από το προηγούμενο, αυτό είναι πολύ θετικό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

τί κανετε;

μολις κοιμησα τον γιωργο!ε,βεβαια..οταν δεν εχουμε επισκεψεις ή καπου να παμε,μια χαρα κοιμαται..οταν πρεπει να κοιμηθει..γαριδα το ματι!!

δημητρουλα μου..τί αγωνια :(

μα πώς ξεκινησε ολη αυτη η ιστορια;;ευχομαι να βρεις γρηγορα τον παιδονεφρολογο κ να σου λυσει καθε απορια κοριτσακι μου..

ενημερωνε μας!φιλακια πολλα!!

γωγουλα θα γεννησεις καλε!εχεις ακομη μερες!σαββατο ή κυριακη ειπαμε! ;):lol::lol:

κοριτσια ειμαι πολυ στεναχωρημενη απο εχθες..μαλλον προβληματισμενη..

ηρθαν τα κοριτσια κ ωραια περασαμε...ΑΛΛΑ..εχω,νομιζω ,προβλημα με τον Γιωργο..

εχει αρχισει να χτυπαει παιδακια..

μεχρι πριν λιγο καιρο,δε το εκανε αυτο..ενταξει,μπορει να εσπρωχνε που κ που,αλλα οχι συστηματικα κ μια φορα μονο..

μου εκανε η αναστασια μια ερωτηση που την σκεφτηκα πολυ.."εγινε κατι κ το ξεκινησε;;"

απαντησα πως οχι,αλλα το βραδυ που ηρθε ο χαρης κ συζητουσαμε,θυμηθηκα οτι αυτο ξεκινησε απο τοτε που ηρθε σπιτι ο ανιψιος μου,2,5 χρονων,κ αρχισε να σπρωχνει κ να χτυπα τον γιωργο :?

το παιδακι ζει σε ενα αρκετα βιαιο περιβαλλον,δε θα επεκταθω..

θυμαμαι οτι χτυπουσε τον γιωργο κ αυτος τον κοιτουσε απορημενα κ ετρεχα στην αγκαλια μου..

αλλα..πριν 2 εβδομαδες περιπου που πηγαμε στης αναστασιας,χτυπησε την αννυ..

την προηγουμενη εβδομαδα τον θοδωρη κ τον ανασταση

κ εχθες τον ανασταση κ την αννυ..την ειρηνη δεν την πειραξε! :shock:

3 φορες δηλ...

τί να κανω;;

εννοειται λεω κανουμε καλο κ τα σχετικα,αλλα γελαει..

ο χ.μου ειπε να μην τον πηγαινω να παιζει με τον ανιψιο μου..αλλα αυτη δεν ειναι λυση..θα απομονωσω την ξαδερφη μου;;;κ οταν παει παιδικο του χρονου τί θα κανω;;

του μιλαω ξανα κ ξανα,αλλα στεναχωριεμαι παρα παρα πολυ..

γενικα ειναι πολυ τρυφερο παιδακι..τον ρωτουσα σημερα "πώς κανουμε τα παιδακια"κ μου ελεγε"γκαλια μαμα"κ με αγκαλιαζε.."τα αγαπας τα παιδακια" "ναι ναι ναι"κ οταν η λενα τα ειχε ολα στην κρεβατοκαμαρα καποια στιγμη κανανε αγκαλιτσες..επισης,οταν περασε η ωρα,σταματησε να ειναι επιθετικος..

αλλα οταν πρωτο βλεπει καποιο,του δινει μια :roll::oops:

εχετε αντιμετωπισει παρομοιο θεμα;;εχετε καμια συμβουλη;;

συγγνωμη για τα πολλα που εγραψα..

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία αν θυμάσαι το ίδιο είχε γράψει και η Φρανίτα και η Αφρο (νομίζω), αλλά και η Ρέα ήταν έτσι, δεν χτυπούσε ούτε χτυπάει, αλλά έσπρωχνε, τώρα δεν σπρώχνει....δεν μπορείς να περιορίσεις το παιδί, όταν θα πάει παιδικό θα μάθει όχι μόνο να χτυπάει, αλλά και να σπρώχνει και να λέει "κακιές" κουβέντες, εσύ συνέχισε το μπουρου μπουρου ώστε να έχει καλές βάσεις για να το αντιμετωπίσει αναλόγως αργότερα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα ο γιατρός που έκανε το σπινθηρογράφημα τι είπε?

Εγώ πάντως με αυτά που έγραψες μια χαρά νομίζω ότι είναι

Η Βασιλικούλα πως είναι. πήγαν στο χωριό τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσακι!! και εμενα πολυ θετικο μου φαινεται το γεγονος οτι ειναι καλυτερο το σπινθ απο το προηγουμενο..αρα βελτιωνεται..πιθανον οι ουλες να χρειαστουν καποιο χρονο ακομα..Θα δεις που ο παιδονεφρ θα σε καθησυχασει.

Ιουλια...εδω ειμαι για συμβουλες!! Ναι ειχα το ιδιο προβλημα (και ακομα δεν το πιστευω πως λεω ΕΙΧΑ..)...Ο Σεμπ χωρις να υπαρχει βια στο σπιτι κ χωρις να εχει φαει ξυλο (οκ εφαγε ενα χαστουκι πριν λιγες μερες αλλα αυτο ειναι προσφατο κ δεν εχει γινει ποτε :oops: ) κ ενω αγαπαει τα παιδακια κ τα θελει τα ταραζε στο σπρωξιμο..Κ μιλαω για γερη σπρωξια..αφου μια φιλη μας την εριξε πανω στο καλοριφερ κ χτυπησε το παιδακι...Ααα κ ενιοτε τραβουσε κ μαλλι (ρωτα την Καρολ τι τραβηξε η παπενια κ το ξεμαλλιασμα της Χαριλινας :?:? )...Τον Μανωλακη της Αφροδιτης τον ειχε ταραξει οταν πηγαμε σπιτι τους...

Το αρχισε χωρις λογο, ετσι ξαφνικα...αφου να σκεφτεις τον πηγαινα παιδικη χαρα κ μολις εβλεπε παιδι ετρεχε να το σπρωξει...κ μετα το φωναζε να παιξουν...Ντρεπομουν, στεναχωριομουν, δεν ηθελα να τον πηγαινω πουθενα...Ελεγα κ εγω τα κλασσικα, τα κανουμε καλο τα παιδακια..ετρεχα και τον σταματουσα (αφου ημουν μονιμως σε επιφυλακη να προλαβω χερια στον αερα!!)...μετα πηγαινα κ χαιδευα τα παιδακια...Τιποτα...του αγορασα ενα βιβλιο με ενα κοριτσακι που παιζει..εχει σκηνες απο την καθημερινη ζωη κ ειχε κ σκιτσα που παιζει με παιδακια...Του ελεγα συνεχεια κοιτα πως παιζουν τα παιδακια, δεν σπρωχνουν κλπ..Αρχισε να διαβαζει το βιβλιο κ μονος του...τεσπα ξαφνικα το εκοψε...Ετσι ξαφνικα οπως το αρχισε...

Ειναι 2 εβδομαδες τωρα που παμε παιδικη, παμε σε σπιτια με φιλους κ παιζει ομορφα, δινει παιχνιδια, χαιδευει τα παιδακια...Ελπιζω να κρατησει...

Πολλα ειπα!!

Αναστασια, Λενα, Αργυρω φιλιαααααααααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα μου ελα κοριτσακι μ ου ολα καλα θα ναι...ελπίζω απο δω και περα να μην χρειαστει να το ξαναπερασει αυτο ουτε η Βασιλικουλα αλλα ουτε και εσυ σαν μανουλα...σε καταλαβαινω και εγω θα αγχωνομουν πολυ...αλλα ηρεμησε ...οσο μπορεις... ;);) σκεψου και την μπεμπουλα μεσα στην κοιλιτσα σου ....σκεψου θετικα και ολα θ απανε καλα...ειμαι σιγουρη...εχεις μια μεγαλη αγκαλιτσα απο μενα... :-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

αχ Ιουλια μου τι μου θυμισες τωρα...πως να σε συμβουλεψω οταν και εμας το παπι μας τα ιδια κανει... :(:( το χε κοψει ενα διατημα...και προσφατα που ρθε η κορη της νονας της στο σπιτι της πειραζε το κοκκαλακι της τραβηξε τ αμαλλια...και εγω να την μαλωνω ..να της λεω κανε καλο...να την βαζω τιμωρια...αλλα τιποτα..ασε που το κανει και εμας πιο πολυ επιδεικτικα οταν θελει να μας πειραξει...παιρνει ενα πονηρο βλεμμα και τσουπ...΄και όσο της το λεω γιατι το κανεις αυτο στην μανουλα...ζητα συγνωμη και κανε τη καλο....το ξανακανει... :(:( και ειναι τοσο καλο παιδι...οσοι την βλεπουν λενε τι καλη που ναι...μακαρι να ναι φαση και οπω ς λενε ολοι να περασει και γρηγορα...

μαιμουυυυυυυυυυυυυυυυυυ ακομη δεν εκανες νανακια? :lol::lol:

νατασουλα μου αστα δεν σχολιζω αλλα για την δουλεια γιατι θα εκραγω.... :twisted::twisted:

καλα να περασετε τσουπρες μου θεσ/κιες...πιειτε και για μενα ενα καφεδακι... :D:D

αθηναιες για καφε μπορω μονο μετα τις 4..πιο πριν δουλευω...κανονιστε εσεις την μερα...και παρτε με ενα τηλ..να μου πειτε...σμουτςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aφροδιτη θα τα πουμε και αυριο!

ελπιζω να μην συμβει τιποτα!

η Μ-Ι αγκαλιαζει τα παιδακια να τα φιλησει και να τους χαιδεψει το αυτι...

με το ζορι λεμε....!

ετοιμαζομαι να κατεβω κεντρο...θα παω σε δικηγορο να ρωτησω για συνταξη για τη μαμα μου!

θα ερθει μαζι και η πεθερα!

μακαρι να βγαινει σε κανα 2 χρονια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του μιλάς και να του εξηγείς ότι δεν πρέπει να χτυπάει και του λόγους φυσικά που δεν πρέπει να κάνει. Τώρα μπορεί να μην το καταλαβαίνει αλλά μεγαλώνοντας και όταν θα αρχίσει να έχει καλύτερη αντίληψη των καταστάσεων είμαι σίγουρη ότι θα δείς διαφορά. Φυσικά και δεν μπορείς να περιορίσεις το παιδί γιατί τώρα μπορεί να είναι μόνο ένα παιδάκι αλλά αύριο μεθαύριο θα είναι ο παιδικός μετά το σχολείο.......

Εγώ αυτό που εξηγήσω πάντα στον Μιχάλη είναι η διαφορετικοτητα δηλαδή ότι όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι και φυσικά δεν κάνουμε πάντα ότι βλέπουμε να κάνουν οι άλλοι. Επίσης η αρχή που πάντα έχουμε είναι "δεν κάνουμε ποτέ στους άλλους αυτό που δεν θέλουμε να κάνουνε σε εμάς"

Όλα αυτά βέβαια θα τα κατανοήσει μεγαλώνοντας, απλά εσύ ξεκινάς από τώρα να του εξηγείς και μακροπρόθεσμα περιμένεις να δείς τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραν τώρα που είπες για βιβλίο έχω να σας προτείνω το παρακάτω:

"Τα χέρια δεν είναι για να χτυπάμε"

επίσης της ίδιας σειράς είναι και τα :

"Οι λέξεις δεν είναι για να πληγώνουν"

"Τα μικρόβια δεν είναι για να τα μοιραζόμαστε"

"Οι ουρές δεν είναι για να τις τραβάμε"

Εμένα που δώσαν πολλές ιδέες για το πως να διαχειριζόμαι παρόμοιες καταστάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ´Μαμα, μπήκα να δω τι έγινε με το Μητσακι, μην αγχωνεσαι πάλι προκαταβολικά κοριτσάκι μου, κάτσε να δει τα αποτελέσματα ο γιατρός και θα δεις ότι όλα θα πανε καλα! Φιλακια πολλα

Κορίτσια εμενα η πεθερά μου έχει κρατήσει αφαλους και δόντια απο τα παιδιά της και πραγματικά το βρίσκω :ymsick::-ss τρομακτικό/... Εγω έχω κρατήσει τα βραχιολακια μας.. Του μαιευτηρίου...

Καρολινακι καλα έκανες και μιλησες στην δουλειά.

Ιουλία μου Νομίζω ότι είναι λογικό τα παιδιά να περνάνε απο φάσεις. Ειδικά όταν έρχονται σε επαφή με αλλα παιδάκια σχεδόν πάντα μιμούνται συμπεριφορές..

Γωγώ σήμερα αύριο γεννας καλεεεεε!!!!

Φιλακια πολλα κοριτσακια μου, πάω να ξεκινήσω να τακτοποιω σεντόνια και πετσετες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...