Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζoνυχτίου Νο 39- Επιστροφές καταστροφές...


Recommended Posts

Καλημέρα,

χθες κοιμήθηκε η Έλενα σερί όλο το βράδυ κι εγώ ξύπνησα στις 4:30 και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: μα τι ανωμαλία είναι αυτή??????????????

Γωγώ άντε εντός των ημερών θα υποδεχτείς την ζιζέλ :D:D:D:D

Μιτσάκι εγώ στην θέση σου θα το έκανα το σπινθηρογράφημα

Μπεμπούλης τι κάνετε με την τουαλέτα?

Ιουλία εγώ δεν έχω πρόβλημα για το βίντεο

Άφρο ξαναείδες υγρα?

Αθηνά με τον ίδιο τρόπο τις βάζεις όπως και πριν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!! Αναστασια Μπεμπ ολα καλα?? χαθηκες..κ ο δικος μου εχει λιγες μυξουλες..

Σισσιω ειδες την εκπομπη με τον Γιωσαφατ?? την ειχα δει παλαιοτερα...κοιτα εγω δεν αγχωνομαι..δεν λεω οτι ο ανθρωπος δεν τα λεει καλα αλλα οκ...Ας μην τρελαινομαστε....Βαρεθηκα πια να ακουω ολους τους ειδικους..θα πεις μια κουβεντα παραπανω θα προκαλεσεις ψυχικο τραυμα, θα ξυστεις οταν εισαι εγκυος θα του προκαλεσεις ανασφαλεια, θα πας να δουλεψεις, παει το κατεστρεψες το παιδι, πρεπει να κατσεις σπιτι μεχρι να παει σχολειο (οκ κ μετα αντε βρες δουλεια)...δεν λεω οτι το παιδι δεν θελει αγκαλιες, κ εγω ολη μερα αγκαλια τον εχω, αλλα ελεος πια...Οτι κ να κανουμε, οτι κ να πουμε θα του δημιουργησουμε τραυματα κ μετα θα γινει ενας ενηλικας με χιλια κομπλεξ, αποτυχημενος κλπ κλπ κλπ..Λες κ δεν φταινε αλλοι παραγοντες στην πορεια της ζωης για τα λαθη κ τις αποτυχιες των παιδιων μας παρα μονο η βρεφικη ηλικια...

Δεν σημαινει οτι εχω δικιο σε αυτα που λεω εγω, απλα εγω δεν τα ακουω κατι τετοια...αρκετες εγνοιες εχω για τη ζωη μας, αν ακουω κ τους ψυχιατρους-ψυχαναλυτες κλπ, παει...

Αυτα..Ιουλια, Θουλη καλημερα!!

Αργυρω καλημερα!!

Τι θα κανετε σημερα??

Αφροδιτη ολα καλα??Γωγω, αντε γεννα καλε!!!

Βαριεμαι...δεν εχω διαθεση να κανω τιποτα σημερα, αλλα λεω να παω στο Βερντε να παιξει...Ενδιαφερεται καμια??

Αθηνα, Νατασουλα!! Καλημεραααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι στην μπαλκονόπορτα και τουρτουρίζω. Τα παιδιά ηρεμησαν μόλις βγηκαν. Το ίδιο και ο μπαμπας. Ανοίγεις την πόρτα και φεύγει η ένταση και η βαβούρα.

Χτες τους εφτιαξα το σπιτάκι και μου βγηκαν τα χερια. Ηθελα βοήθεια και τελικά με βοήθησε το Ναταλάκι.

Αυτά! Νατασούλα ευχαριστώ! Νομίζω τα κατάφερα. ;)

post-3007-13873936763481_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ άρχισε το περπάτημα και θα γεννήσεις μέσα στην εβδομάδα!!!

εγώ στον Λ.: την Πέμπτη (μία εβδομάδα πριν γεννήσω) αποφασίσαμε να πάμε για ποτάκι και πήγαμε περπατώντας κανένα μισάωρο, το Σάββατο είχα ροζ υγρά, την Τρίτη πήγα γυν. και με ρώτησε αν είχα πόνο, είπα όχι και μου είπε μπράβο!!!, μου έδωσε παραπεμπτικό για το νοσοκ. αλλά δεν μου είπε ότι είχα διαστολή!!!!, τηλεφωνώ στην μαμά μου και μου είπε ότι μέχρι το Σάββατο θα είχα γεννήσει, λέω "μπα".....την Πέμπτη τρώμε χάμπουργκερς από Μακντόναλντς!!!, άρχισα να έχω πόνους, όχι συχνούς και πήγα πολλές φορές στην τουαλέτα για να ενεργηθώ.....ο άντρας μου είχε διαβάσει ότι αυτό είναι σημάδι τοκετού!!!!...το μεσημέρι της Παρασκευής γέννησα τον Λουκάκο μου !!!! :x:x:x

στο μπουμπούκι, επειδή ο Λ. γεννήθηκε 05/05 θέλαμε και εκείνη να γεννηθεί 08/08 !!!!! :?

ο γιατρός όμως μου είχε πει ότι η ΠΗΤ ήταν αρχές Σεπ!!!! :o ....έτσι την Τετάρτη περπάτησα αρκετά, το Σάββατο είχα κάτι πονάκια, όχι σοβαρά, σιδέρωσα κιόλας, ανεβοκατέβηκα την σκάλα....το απόγευμα πάμε να κάνω καρδιοτοκογράφημα και μου βρίσκουν ότι έχω ήδη 4εκ διαστολή! φεύγουμε, πάμε σπίτι, καθόμαστε, μπαίνω στο ίντερνετ, μιλώ στο τηλ. με την αδελφή μου, η ποία μου έλεγε να πάω στο νοσ. γιατί θα γεννήσω στο σπίτι :lol::lol::lol: τελικά στις 23.40 πάμε νοσοκ. και μέσα σε 10-15 λεπτά γέννησα το μπουμπουκάκι μου :x:x:x:x:x

ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ, ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ, ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ....και ανεβοκατέβα και καμμιά σκάλα!!!!

Μιστάκη δεν ξέρω τι να πω, πειράζει αν κάνετε την εξέταση αργότερα?

θα συνεχίσω μετά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσακι τωρα τα διαβασα!! Κουραγιο, μη στεναχωριεσαι..κ εγω νομιζω πως ολα ειναι καλα...Δεν ξερω τι θα εκανα...πιθανον να πηγαινα για την εξεταση..ειλικρινα δεν ξερω... Κ εγω φοβαμαι για το Σεμπινι κ γενικα οταν αφορα παιδια, στεναχωριεμαι...Εδω κ τωρα καθε φορα που κανω αυτα τα εμβολια για την Αφρικη, την προηγουμενη δεν μπορω να κοιμηθω...τα κανω, αλλα φοβαμαι..δεν ειναι κ απλο θεμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα πολυ ωραια τα φτιαξατε! Καλε κανει τοσο κρυο ακομα?? Εμεις κατω στην Καμπαλα επειδη αποφασισαμε να μην εχουμε σπιτι με κηπο, θα του κανουμε ενα απο τα δωματια του σπιτιου σαν παιδοτοπο...θα του βαλουμε τσουληθρα, σπιτακι κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα κορίτσια...

Αρτζιιιι μου ρε συ, άλλη δουλειά δεν κάνω κάθε μέρα..Ανεβοκατεβαίνω τουλάχιστον 10 φορές την ημέρα τις σκάλες μας και τουλάχιστον 30 σκαλιά... :shock::shock::shock::shock:

Και κάθε μέρα σχεδόν γι'αυτό βγαίνω βόλτες στα μαγαζιά..Για να περπατάω...Μες στην εβδομάδα τρεις φορές βγήκα έξω και περπατούσα επί 3 ώρες.... :shock::shock::shock::shock::shock:

Θα πω στο Γιώργο να βγαίνουμε για περπάτημα λοιπόν... :lol::lol::lol:

Επίσης, την Πέμπτη πήγα κι εγώ πολλές φορές τουαλέτα και ενεργήθηκα...Και αναρωτιόμουν τι με έχει πιάσει... :roll::roll::roll::roll:

Μιτσάκι μου γλυκό σε καταλαβαίνω...Κι εγώ νομίζω όμως ότι θα το έκανα το σπινθηρογράφημα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι όλα πάνε καλά... :roll::roll::roll:

Ρε κι εμένα δεν είχε κατεβει η Ιω καθόλου όταν μπήκα να γεννήσω με πρόκληση, γι'αυτό και υπέφερα...2,5 ώρες έσπρωχνα... :shock::shock::shock:

Μπεμπούλης καλημέρααααααααα.....Περαστικά στο Σπυράκο..Πως πάτε με το γιογιο;;;;; :P:P:P

Αθηνάαααα τέλεια η παιδική χαρά σας.... ;););) Λέμε να πάρουμε κι εμείς μια τσουληθρίτσα και μια κούνια για τη μικρή αυλίτσα μας... :D:D

Αφροοοο εγώ δε θέλω ούτε την κοιλιά να μου πιάνουν...Κουνιέται η μπέμπα, λέω στο Γιώργο να την πιάσει και έρχεται η πεθερά μου να με πιάσει κι αυτή... :twisted::twisted: Δεν ξέρω τι έχω πάθει...Πόσο μάλλον εσύ με τα βυζιά σου.... :lol::lol::lol:

Φραν πολύ ευχαρίστως θα ερχόμουν με την Ιω, αλλά έχει κανονίσει ο Γιώργος καφέ με ένα φιλικό ζευγάρι στο Χαλάνδρι...Και δεν θα πάρουμε και την Ιω μαζί... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα!!!!

Τι κανετε;;;

Ετοιμογεννουλα μου ακομη εδω εισαι γιαβρί μου;;; :x:x:x

Παω να σας διαβασω και ελπιζω να προλαβω να γραψω.Χθες δε μπορουσ αμε τπτ να μπω στο φορουμ και σας εχασα.

Καλε τι τελεια μερα που εχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τη μανα μου πριν λίγο να τη ρωτήσω αν χάιδευα αρκετά το παιδί μου τον πρώτο χρόνο της ζωής του και με έβρισε... :oops::oops::oops: Κοιμόταν...

:-w:-w:-w:-w (για καποιες που εχω τσακωθει μαζι τους.)

Γαμωτο δεν την ειδα την εκπομπη. Ελειπα.

Αφρο ουφ.Μολις το διαβασα μου κοπηκαν τα ποδια ρε.Αλλα ολα οκ απο οτι καταλαβα.

Μαρη Γωγω σα χλωρινη μυριζει το σπερμα.αιντε παλιοσιγανοπαπαδιά!!! :lol::lol::lol::lol:

Πω πω απο μερα σε μερα εισαι ε;;Ολα καλα θα πάνε πάντως.

Αργυρουλα και εγω εχω τσακωθει μπροστα στο Νικολα με το Γιωργο και καποια στιγμη αντιληφθηκαμε οτι το παιδι βουλωνε με τα χερακια του τα αυτακια του. :o:o:(:( Ε δεν το ξανακαναμε απο τοτε.Τουλαχιστον οχι τοσο εντονα.

Ιουλια μου εδω ειμαι.Προσπαθησα χθες να μπω αλλα εφαγα πορτα.Ρε κοριτσια ζηλευω που συναντιεστε τοσο συχνα.Εμεις εδω μενουμε η μια στη δυση και η αλλη στην ανατολη. Η μια ειναι εγκυος, η αλλη ετοιμογενη αλλη εχει δυο παιδια αλλη δεν οδηγει αντε βγαλε ακρη.

Μητσακι μου ευχομαι τα καλυτερα για την ομορφουλα σου.Θα περιμενω τα νεα της!!!!

Θουλη ιδιο παπουτσι καλε ειχαμε.Εμενα με βολεψε απλα στο χορο καποιες φορες εβγαινε.

Εγω παλι στο στηθος ανετα θα εκανα μια ανορθωση.Ρε Αθηνα να το κανονισω εγω με τον αντρα σου μιας και εσυ απαξιεις;;;;

Επισης μετα το θηλασμο και εγω το βλεπω σαν τροφη για το μωρο. :oops::oops:

Οσο για το δημοσιο θηλασμο νομιζω με εχετε δει στο Βερντε.Βεβαια εκει ειχε χαμηλο φωτισμο και τα τραπεζια γυρω μας ηταν αδεια.

ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑ.

Ρε παιδια γνωστη μας που ζουν σε μεγαλη κομωπολη της Πελ/νησου κοντεψαν να χασουν το μωρο απο αφυδατωση. :o:o:o

Το πηραν 2900 σπιτι και μεσα σε 10 μερες πηγε 2500.

Κλασσικα δε θηλαζε γιατι ειχε μπει θερμοκοιτιδα λογω ικτερου και μαλλον ειχε αλλεργια στο αγελαδινο γιααυτο το λογο εκανε τεραστιες γουλιες και διαρροια.

Μιλαμε το εμαθα και εμεινα ετσι :shock::shock::shock: Ο παιδ. απλα τους αλλαζε το γαλα.

:evil::evil::evil::evil: Μονοι τους οι γονεις το φερανε στο Παιδων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες!

Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα, προσπαθώ να δω τα πράγματα ψύχραιμα και χαίρομαι που πήραμε τη γνώμη του νεφρολόγου.

Χωρίς να θέλω να γίνω γραφική, σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση και τις συμβουλές σας, συνταξιδιώτισες μανούλες! :x

Δεν ξέρω τι θα κάνουμε τελικά, απ' τη μία σκέφτομαι να γίνει η εξέταση να είμαστε σίγουροι, απ' την άλλη θυμάμαι τη βιολόγο που μου έλεγε ότι το ραδιενεργό υλικό που χρησιμοποιούν, είναι το ίδιο με αυτό που χρησιμοποιείται στις θεραπείες του καρκίνου και καίει τα κύτταρα... :?

Αργυρούλα μου, δεν μας πειράζει και να γίνει λίγο αργότερα, άλλωστε κι ο παιδονεφρολόγος μας είπε αρχικά, αφήστε το, αφού γεννήσετε. Απλά για ψυχολογικούς λόγους (της μικρής) προτιμώ να γίνει πριν γεννήσω και αν τελικά το πάρουμε απόφαση ότι θα γίνει σίγουρα, για ψυχολογικούς λόγους (δικούς μου) θέλω να τελειώνουμε το συντομότερο δυνατό. :roll:

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω, πρέπει να πάω να ψωνίσω και να μαγειρέψω!! Σας φιλώ γλυκά και θα ξαναγυρίσω!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα σας!!!Τι καααανετεεε??? :D

Γωγω μου λες να γεννησεις σε αυτο το εξπρες τελικα???Του ΒΥΖΙνυχτιου???? :lol: (πας στο 1 ποστ,κανεις επεξεργασια κ αλλαζεις στον τιτλο το βυζί σε...βύζο! :P )

Ρε συ γι'αυτο εσυ πηγαινοερχεσαι στα μαγαζια?Για να κατεβει η μπεμπα? =))=)) Αστα σαπια ρε μικρακι!!!Σε πηραμε χαμπαρι! :P

Ααααχ με το καλοοοοοο!!!!

Αφρο ολα οκ τελικα εε?

Αυτα που ελεγες σελιδες πριν για το σιδηρο με εκφραζουν-οπως ξερεις- απολυτα...Κανε μια εξεταση αιματος κ επειτα αποφασιζεις...

ΕΡΗ ειπς κατι για την υπερπροσφορα σιδηρου στον οργανισμο κ το κακο που μπορει να προκαλεσει...Πες κ αλλα...Τι πιστευεις πως προκαλει μεγαλυτερο "κακο",Η ελλειψη ή το πλεονασμα??πχ αυτη τη στιγμη εχω φεριττινη 180(με ανωτερο οριο το 150)...Δεν εχω παθει τιποτα...(εκτος απο νευρα κ μουρτζουφλιες που τα αποδιδω αλλου! :P )

Δημητρουλα μου γλυκια...Γιατι καρδια μου εισαι τοσο...Ευαισθητη?Το ειχες απο παντα ή απ'οταν εγινες μαμα?και εγω στενοχωριεμαι οταν κλαιει,οταν παμε για εμβολιο κλπ αλλα απο το γραπτο σου καταλαβα πως εσυ "χανεσαι" εντελως...

Για την εξεταση...Οταν διαβασα το 1ο ποστ που ανεφερες ποια εξεταση ειχατΕ κανει τοτε στραβωσε λιγο η μουρη μου...Λογω της ραδιενεργειας...Και φυσικα κανενας γιατρος δεν μπορει να σου υπογραψει οτι ολα ειναι 1000% καλα αν δεν ξανακανετε εξεταση..Αλλα εγω δεν θα'θελα να κανα"λουστει" το παιδι ραδιενεργεια...Δε λεω πως δεν θα την εκανα...Λεω στην ουσια αυτο που σκεφτεσαι...Δεν θα ηθελα με τπτ...

Αν υπαρχει κατι(που δεν εχει θεραπευτει) δε θα φαινοταν με καποιον τροπο?Μηπως να τους πρηξεις ολους σε ερωτησεις για να βγαλετε συμπερασμα καλυτερα? :?:?

Ιουλια μου σου ορκιζομαι πως αν σηκωσεις το τηλ σου εστω 1 φορα δε θα σου μιλησω για 1 ωρα! :P Αλλωστε εσενα σε πιανει η παρλα σου! :lol::lol:

Κ εγω ηθελα να ερθωωωωωωωωω!!!!! :(

Η Λεναρα μου δε θα φανει?Η εκστασιασμενη φιλεναδα μου????

Νατασακι!!!(απανταω σε μπαγιατικα!!!) δε σου ειπα τπτ για τη μανουλα που θηλαζε γτ θα φαινοταν ασχημα...ηδη αισθανομουν χαζη που κολλουσα κ τους εκανα χαζι!!!! :oops::P Εγω δεν κοιταζω ετσι ποτε!Ουτε ωραιους αντρες Φαντασου! :lol::lol::lol:

Πες για τα κιλα κλπ των κοριτσιων!Πες εννοω συνολο γτ δεν θυμαμαι...

Θουλακι καλοπερνας με τις αδερφουλες?Τα φιλια μου σε ολες σας!

Καρολ κατι ηθελα να σε ρωτησω αλλα... :?:? Φιλια!

Σισσιω για πες για την εκπομπη!Ειναι ωραιο θεμα κουβεντας νομιζω!

Και ενω εν μερει συμφωνω με τη Φραγκισκα για το too much του θεματος...εχω κ τις ενστασεις μου...Καποια πραγματα που αφορουν την ψυχοσυνθεση του βρεφους-νηπιου κ τον τροπο με τον οποιο επηρεαζουν (ισως) τη μετεπειτα ζωη του,δεν μπορουμε να τα φανταστουμε...Φυλαγε τα ρουχα σου λοιπον αφου ολες μα ολες οι μανουλες (δε μιλαω για τις ελαχιστες εξαιρεσεις τρελλων γυναικων) θα καναμε τα παντα για το καλυτερο μελλον των παιδιων μας...

Οκ.Κολλησα!τελος εκθεσης κ φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAlhspeρα σε ολες!

Γωγω ακομα να γεννησεις?

κανονισε να το κανεις σπιτι...!

οσο για τη μυρωδια....δεν ειναι παντα στανταρ...εξαρταται τι εχει φαει ο αντρας...αλλαζει οπως και η γευση(μη ξερασεις τωρα)..οπως το μητρικο γαλα...!

ημουν πρωι...πηρα 1 ωρα αδεια και βγηκα να ψωνισω....

πηρα 2 σουτιεν...οχι θηλασμου(δεν ειχε)

και δωρο στην αδελφη μου κινητο....το εβγαλε οφ!

σημερα η μαμα μου με "πουλησε" σχετικα με τη μικρη μου τη εφεερε ο Π. στη δουλεια...οτι βρηκε μπροστα του της φορεσε!

Αθηνα τι ωραιος κηπος!

Αφροδιτη πως εισαι?

Χρυσα που εισαι?

οι λοιπες?

τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμαι κοριτσια ,απλα πολυ τουαλετα και φοραω σερβιετα γιατι εχω ατυχηματα !!! :lol:

αναστασια μου ξερω οτι και εσυ εχεις το ιδιο θεμα ...αν δεν το βλεπεις μεσα στο σπιτι (το πως τρωει καποιο μωρο) δεν το καταλαβαινεις ....δεν μιλαω πια για κολπα ...απλα πολλα δεν πιανουν , καποια τα βαριετε η τα καταλαβαινει και καποια δεν ειναι μανιερα για τα παντα .

αποφασησα να του κοψω το αγελαδινο γαλα απο τα δυο ποτηρια την ημερα στο ενα ..αφου θηλαζει μην παιρνει τοσο πολυ γαλα .ευτυχος απο ασβεστιο δεν φοβαμαι ...τρωει πολυ τυρι !!!

οσο για το σιδηρο και την αναιμια ,δεν παιρνουν σιδηρο μονο αν εχει σιδηροπενικη αναιμια αλλα υπαρχει και προφυλακτικη θεραπεια και η λανθανουσα σιδηροπενια ,απο την εξεταση αιματοσ θα δουμε που ειναι ο σιδηρος και ποσεσ σταγονεσ χρειαζομαστε .

αναστασια προσοχη αν ανοιξεσ το μπουκαλακι με το σιδηρο λεει ημερομηνια ληξης 2 μηνες μετα το ανοιγμα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για το σιδηρο και την αναιμια ,δεν παιρνουν σιδηρο μονο αν εχει σιδηροπενικη αναιμια αλλα υπαρχει και προφυλακτικη θεραπεια και η λανθανουσα σιδηροπενια ,απο την εξεταση αιματοσ θα δουμε που ειναι ο σιδηρος και ποσεσ σταγονεσ χρειαζομαστε .

αναστασια προσοχη αν ανοιξεσ το μπουκαλακι με το σιδηρο λεει ημερομηνια ληξης 2 μηνες μετα το ανοιγμα !!!

I know Afro mou!!! Η Αννυ δεν κανει θεραπεια σιδηρου(ακομα κ αν καταφερνα να της δωσω την ποσοτητα(4,2μλ με βαρος 13300) που πρεπει...Ενισχυση ειναι στην ουσια...

Σημερα της εβαλα 2 μλ στο ποτηρακι με το νερο...Ηπιε περιπου το μισο(καμια 100μλ) κ μετα θυμιθηκε το ποτ. με το κατσικισιο γαλα που ΔΕΝ ηπιε νωριτερα...Σαν παλαβη εκανα για να το παρω απ'τα χερια της μην τυχει κ αποδεσμευτει το 1 μλ σιδηρου που ηπιε! :lol::P Ασε!!!!Βεβαια εσυ προσπαθεις περισσοτερο απο μενα για τροφες...Βλ λαζανια,πιτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ´Μαμα! Καλημέρα για μένα είναι 9 παρά το Πρωί. Ο μπαμπάς μας κοιμάται και εγω έκανα French toast για τον μικρο κοινώς αυγοφετες :):-p

Σήμερα θα πάμε βόλτα και έχει μια καταπληκτική μέρα!

Αθηνα μα τι τέλεια αυλή! Όνειρο! :ymapplause::ymapplause::ymapplause:;;)

Αφρό και μένα μου κόπηκαν τα ηπατα και θυμήθηκα την Παναγιώτα που είχε ένα επεισόδιο όταν ήταν έγκυος.. :-\ :x

Ιουλία μας τα είπαν και τα κορίτσια ότι περάσετε τέλεια, μας παινεψαν το σπίτι σου και την μηλοπιτα σου! Στείλε συνταγή!!! =p~

Αναστασία και εγω έχω πλεόνασμα σιδήρου, όπως σας έχω αναφέρει δεν χρειαζομουν συμπλήρωμα ούτε

στην εγκυμοσύνη. Και δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω κρέας γιατί γενικά είμαι βρυκολακας.. :ymdevil:

Τώρα δεν έχω χρόνο να το ψάξω για να είμαι ακριβής αλλα το πλεόνασμα σιδήρου μακροχρόνια προκαλεί ζημιά στο συκώτι και γενικά στο αίμα.. Btw το 180 με ανώτατο 150 δεν θεωρείται σπουδαία διΑφορΑ.. Τι κάνει το κουκλακι σου;

Φρανκφούρτη τέλειο θα είναι το playroom και ας μην έχετε αυλή.. Ακόμη θυμάμαι τα τέλεια τροπικά δέντρα απο το μπαλκόνι σας! :x:-*

Γωγωωωωωωω γεννας ΚΑΛΕ όπου ναναι Τρίτη Τετάρτη λέω ... :-p:YMHUG::YMHUG:

Μητσακι μου γλυκο μήπως σας παίρνει τουλάχιστον να την καθυστερησετε την εξέταση αφού το παιδι είναι καλα; Τουλάχιστον να μην πέσουν κοντά η μια με την άλλη...

Πάω να κάνω αυγοφετες και για τον άντρα που σηκώθηκε..

Φιλακια πολλά

Χαίρομαι πολυ να διαβάζω τα νέα όλων σας :YMHUG::x:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ειχα κρυψει διπλα στο κρεβατι μου ενα σακουλακι μπεικ ρολς για ωρα αναγκης :D και ηρθε ο ποντικουλης μου και τα βρηκε :lol::lol::lol::lol: τωρα καθετε και τρωει σαν κυριος μπεικ ρολς :lol::lol::lol:

ειπα να προλαβω να κοιμηθω λιγο και δεν τα καταφερα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και εγω!!! :mrgreen::mrgreen:

Ηθελα να κοιμηθω αλλα ξυπνησα γιατι πρωτον δεν ειχα φαει και δευτερον ηθελα να μαζεψω τη μπουγαδα μιας και το απογευμα θα παμε στο νονο του Ν.

Καλημερα Ερη μου!!! :D:D Πολυ χαιρομαι που διαβαζω τα νεα σας!! Καλα να περασετε στην Ιταλικη γειτονιά!!!!

Ρε Αφρο μπεικ ρολς διπλα στο κρεβατι;;; :lol::lol::lol::lol: Με τι γεύση;;;; :?::?:

Κοριτσια απ'ότι θυμαμαι απο ενα φιλο μου που ειχε μεσογειακη αναιμια και εκανε μεταγγισεις αιματος επαιρνε φαρμακα για να "αποβαλει" τον επιπλεον σιδηρο.Μου ειχε πει οτι καταστρεφεται το συκωτι.Αλλα μιλαμε για μεγαλες ποσοτητες.Καμια σχεση με τις σταγονες και τα σιροπακια που πινουν τα παιδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω να αποτελειωσω τα ψωνια για τα βαφτηστηρια!

προσπαθω να ειμαι μαζεμενη αλλα δυσκολο!

Η μικρη ου παει εκκλησια με τη γιαγια της η οποια δεν ηθελενα παρει καροτσι μαζι της....θα δειξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα 'μαι πάλι!

Καταβροχθίζω το καταπληκτικό σοκολατένιο κέικ μου και προσπαθώ να σας διαβάσω, γιατί το λαπιτόπι πνέει τα λήσθια... :? Ελπίζω μ' ένα format να συνέλθει, γιατί μου 'χει σπάσει τα νεύρα! :evil:

Αναστασί μου, καταλαβαίνεις ακριβώς πως νιώθω... :x Απ' τη μία δε θέλω να ξανα"λουστεί" το παιδί ραδιενέργεια και να ταλαιπωρηθεί (η καρδιά μου σπαράζει, αλλά προσπαθώ να το κάνω γαργάρα!) :cry: απ' την άλλη, εφ'όσον οι γιατροί προτείνουν να γίνει, διστάζω να τους παρακούσω... Κι αν έρθει μια στιγμή (ο Θεός να φυλάει!) που μάθω ότι έπρεπε να το είχαμε κάνει...; :roll:

Όχι πως επιμένουν, αλλά............... :roll: Ουφ......

Και ναι, είμαι τραγική σε τέτοια θέματα, το ξέρω!!! :oops::oops::oops: Ήμουν πάντα πολύ φοβιτσιάρα με τους γιατρούς, τις εξετάσεις, τις βελόνες, τα νοσοκομεία... :? Είμαι πολύ συνεργάσιμη πάντα, απλά... λιποθυμάω!!!!!! :oops::lol::lol::lol: Απ' τη στιγμή που έγινα μάνα όμως... Φαντάσου!! Αν τα κάνω πάνω μου για μένα, φαντάσου πως νιώθω για το παιδί μου!! Πολλαπλασίασε το επί δέκα και θα καταλάβεις!!! :? Για να σου δώσω να καταλάβεις... Πριν λίγο καιρό, συνόδευα την φίλη μου στον γυναικολόγο, για ένα απλούστατο τεστ ΠΑΠ! Δεν ήταν για μένα, δεν ήταν τίποτα σπουδαίο κι όμως... Χτυπώντας το κουδούνι του γιατρού, μ' έπιασε τέτοια ταχυπαλμία..... :?:?:? Πηγαίνω στο γυναικολόγο μου, τώρα στην εγκυμοσύνη και ώσπου να τελειώσουμε, τα χέρια μου είναι ιδρωμενα και παγωμένα!!!!!!!! :shock: Με το που φεύγουμε, επανέρχονται στην φυσιολογική τους θερμοκρασία και υγρασία!!!! :lol: Καταλαβαίνεις λοιπόν, σε τι κατάσταση θα είμαι, αν κλείσω ραντεβού για το σπινθηρογράφημα της μικρής, που ξέρω ότι θα της βάλουν πεταλούδα στο χεράκι της και δεν θα μπορώ να είμαι κοντά της......... :cry: Θα είμαι σπίτι, θα κλαίω και θα προσεύχομαι.....!!! :oops::cry:

ΟΥΦ και ξανάΟΥΦ.... Τα σκέφτηκα πάλι και φούντωσε το κεφάλι μου!!!!!!!! :shock:

Σας ζάλισα, σταματάω! :oops:

Έρη μου, δεν της κάναμε άλλη εξέταση τώρα πρόσφατα. Χθες πήγαμε στον νεφρολόγο, αλλά κοίταξε μόνο τις εξετάσεις της, όχι την ίδια. Μόλις είπαμε ότι πάμε στο γιατρό εν τω μεταξύ, άρχισε να κλαψουρίζει και να λέει "θα μ'εξετάσει;" Όχι αγάπη μου τις λέω, το πολύ πολύ να δει τη κοιλίτσα μας λίγο! (δεν ήξερα κι εγώ, αν και υπέθετα/ήλπιζα ότι δεν θα χρειαζόταν!) "Μανούλα, δε με πονάει η κοιλίτσα μου!!!!" μου είπε το πανεξυπνάκι μου :lol: κι εγώ βούρκωσα!!!! :oops:

Σας σκέφτομαι όλες :x και σας φιλώ γλυκά! :-* Συγγνώμη που δεν λέω τίποτα άλλο εκτός απ' τα δικά μου, αλλά έχω ψιλοτρελαθεί, όπως έχετε καταλάβει... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα απο τα ψωνια!

λαμπαδες και λοιπα ειχα παρει!

ελειπαν αυγα και τσουρεκια

[ηρα μονο αυγα...φρικαρα με τις τιμες....το μικροτερο ειχε 1,99

και το κιντερ 12,99 :!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::shock::shock::shock::shock::shock:

μα 13 ευρω για σοκολατενιο αυγο? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

που φτασαμε? :?::?::?::?::?::?::?::?::?:

εδωσα 40 ερω για αυγα!!!!!!!!!!

καλυτερα να επερνα απο μια κοτα να τους πηγαινα...θα τους εκανε αυγα και θα την εκαναν και στο φουρνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπέρα!! :D

Είμαι ένα πτώμα! Φύγαμε στις 12 το μεσημέρι από το σπίτι και γυρίσαμε στις 6:30

Πήγαμε στο κέντρο με τη μικρή και την αδερφή μου, είχε τέλεια μέρα φαγαμε έξω, πήραμε παγωτό γυρίσαμε με τα πόδια όλη την Πλάκα, ανεβήκαμε Ακρόπολη, πήγαμε από το Θησείο και απο εκεί Μοναστηράκι. Γυρίσαμε με τη συγκοινωνία και ήρθαμε στη μάνα μου.

Η μικρή με το που κατεβήκαμε απο το λεωφορεία και αντιλήφθηκε οτι γυρίζουμε σπίτι μου γυρίζει και μου λει "μαμα που πάμε";; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πορτογύρω η κόρη μου. Περάσαμε τέλεια!

Κορίτσια δεν ξέρω η χθεσινη εκπομπή ήταν πολύ κατατοπιστική και μου έλυσε αρκετές απορίες, αλλά δε θα σας μεταφέρω τίποτα Ιουλία και Αναστασί απο φόβο μήπως μεταφέρω κάτι λάθος... :? Σας στέλνω την αγάπη μου. :x

Φραν πιστευω οτι αυτά που έλεγε ο Γιωσαφατ ισχύουν. Τωρα μετέπειτα παίζει ρόλο και πως διαχειρίζεται και ο καθε ανθρωπος τα συμπλέγματα του, αλλα οτι προέρχονται απο τη βρεφική ηλικία θα συμφωνήσω.

Γκαστρούδες μου πώς είστε;;

Παναγιώτα δεν καταλαβα την παραθεσή σου... :oops::oops::oops::oops: Είμαστε τσακωμένες και δεν το θυμάμαι;;;

Μητσάκι δε θέλω να σε επηρεάσω, αλλά δεν ξέρω αν θα έκανα σπηνθιρογραφημα στη μικρή μου... Δε θέλω να πω άλλα για να μη στεναχωρηθείς και σε αγχώσω ακόμα περισσότερο. Είναι τόσο μεγάλη ανάγκη πια να γίνει...; :?:oops:

Βίκυ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: πεστο ψέμματα!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...