Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζoνυχτίου Νο 39- Επιστροφές καταστροφές...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επίσης ξέχασα να πω ότι ο άντρας μου δεν κατάλαβε ότι κουρεύτηκα!!!! :(

του λέω "δεν βλέπεις καμμιά αλλαγή?" κοιτάει, κοιτάει, κοιτάει και λέει "τι έκανες?" :evil::evil::evil::evil:

μετά μου είπε "α έκανες τα μαλλιά σου, δεν έχουν και μεγάλη διαφορά" :evil::evil::evil::evil:

μα δεν έχει διαφορά? [smilie=icon_rr.gif][smilie=icon_rr.gif][smilie=icon_rr.gif][smilie=icon_rr.gif][smilie=icon_rr.gif][smilie=icon_rr.gif][smilie=icon_rr.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα!!!!

Αφρο ρωτησα χτες τη γιατρο μας..και αυτή συστηνει σε παιδακια με πολύ χαμιλο σιδηρο χεμαφερ σε σταγονιτσες..ΑΛΛΑ…κανε πρωτα εξετασεις για σιδηρο φερριτινη και αιματοκριτη και μονο εάν είναι παρα πολύ χαμιλοι οι δεικτες να δωσεις σιδηρο, γιατι ειδικα σε παιδια εάν οι δεικτες είναι καλοι, το συμπληρομα σιδηρου δεν κανει καλο..μονο εάν είναι πολύ κοντα στα ορια μπορουμε να ενισχησουμε τον οργανισμο..αυτα..οποτε μην αποφασισεις να δωσεις μονη σου γιατι και η δοδολογια είναι αναλογα με τα κιλα

Σισσιω το παπουτσι είναι απλα παραμυθενιο..θα ταιριαξει απιστευτα με το νυφικο σου!!!

Ερη μου τι μου κανεις με τα κεκακια σου!!!!..μνιαμμμ

Καλα ρε Θουθου με τετοιο παπουτσι δεν παγωσες;;;..εγω θυμαμαι στον γαμο σου ειχε ένα κρυο;;;;…μαλιστα χιονισε κιόλας το βραδακι

Λενακη περαστηκα…αμαν βρε πουλακι μου..πολυ ταλαιπωρια…ευτυχως αναρρωνετε..

Δε μου λες ηθελα να σε ρωτισω..κυκλοφορει εδώ ένα συμπληρομα σιδηρου λεγιετε Floradix και είναι της γερμανικης εταιριας Salus..το ξερετε..ειναι καλο..

Δε χρειαζομαι ουτε τωρα σιδηρο ακομα μου ειπε πως αμα θελλω να παρω αυτό που εδενε χει ουτε συντηρητικα ουτε τιποτα…

Μιτσακι μου μη στεναχωριεσαι πουλι μου..το ξερω ..ειναι βαναυσο να βλεπεις το παιδι σου να υποφερει να το τσιμπανε να το κανουνε..εγω προετοιμαζομαι ψυχολογικα που θα του παρουν παλη αιμα..απαπαπ..ποσο ουρλιαζε το καημενο την τελευταια φορα..και εγω τον κρατουσα τον φιλουσα και εκλεγα μαζι του..

Νατασα είναι αυτή η τρομερη καο φοβερη παιδιατρος που μας ελεγες;;;;

Απαπαπα..και εγω δινω στον φοφο φασολια- κυριως μαυροματικα- και φακιες και φασολακια και σπανακι..αφου του αρεσουν και τα τρωει πολύ καλυτερα από κοτοπουλο πχ η κρεας…

Τι στο καλο..ειναι ηδη 2 και βαδιζει στα τρια..παει καλα.;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Παιδιατρος μας απεκλεισε το ενδεχομενο να εχει κατι παθολογικο το παιδι...

Ειπε οτι η αναπτυξη του ειναι πολυ καλη, δεν ειχε στασημοτητα παρα μονο τωρα ..ειπε μαλιστα οτι αφου ηδη αρχησε να κοιμαται και πολυ πιο καλα το βραδυ δεν τιθετε καν θεμα...

παντα επαιρνε καλο βαρος υψος κλπ κλπ...

ειπε να κανουμε- μονο εαν το θελουμε εμεις γιατι αυτη δεν το θεωρει απαραιτητο- εξετασεις για θηροειδη για να μας φυγει το αγχος

Τωρα γιατι ιδρωνει...ειπε οτι μερικα παιδια απλα ιδρωνουν..αμα ιδρωνε στα καλα καθουμενα..πχ εκει που παιζει ιρεμο και ισυχο να γινετε λουτσα...θα ανισυχουσε..για το νυχτερινο λεει οτι ειναι ενας συνδιασμος της υπερεντασης που ειχε ολη μερα αυτος χαλαρωνει λεει στον υπνο του και αποβαλει το αγχος..

απο τι στιγμη που δεν ζηταει νερο δεν παθαινει αφυδατωση και ειναι φυσιολογικο..

τεσπα..

την αλλη βδομαδα εχουμε ενδοκρινολογο, θα κανουμε τις εξετασεις που ειπαμε να μου φυγει το αγχος..αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααααααα σε ολα τα ομορφα κοριτσια... :D:D:D

αχ επιτελους σκ αυριο...τεεεεεεεεεελειααααααααα...

δημητρουλα μου ολα καλα θα ναι ματια μου μην αγχωνεσαι με την Βασιλικουλα...περιμενουμε νεα...μια μεγαλη αγκαλιτσα και στις δυο ζουζουνες...η μαλλον στις 3... ;);)

συμπεθερουλα μου τι κανετε? ο κουκλος μας δεν τρωει οσπρια ε? η νυφουλα μας τσακιζει φακες και φασολαδα...μιαμιιιιι...ασε που τρελαινεται για καροτα...θα τον μαθει να τα τρωει ολα.... :lol::lol::lol::lol: μην μου αγχωνεσαι...χαχα

μετα το παρτυ ειδαμε ότι η παπενια τρελαινεται και !για ωμο καροτο..θυμαστε οτι ζηταγε και αλλο...και αλλο...

Χρυσα μου χαιρομαι πααααααααααααααααρα πολυ που ολα καλα με το φοφουλη μας!!!!! :D:D:D

σισσακυ μου θα σαι μια πριγκηπισσα !!!!!!!!!!!!!!!!!!όνομα και πραμα με αυτα τα παπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D απλα τελειαααα..

γωγουλι πως τα πας εσυ? τι λεει η μπεμπα?

Θου μου τι κανουν τα κοπέλια σου???????? :lol::lol: περιμενουμε φωτοοοοοοοοο...μπραβο που περασατε ομορφα..μακαρι να ρθω και εγω καμμια μερα θεσ/κα...

θαχαρω πολυ να σας γνωρισω βορειες μου απο κοντα....παλια ανεβαινω τοσο συχνα...προ γαμου ...προ παπιου...

α τωραπου το θυμηθηκα Μαρθουλι...μου φαινεται ότι εχουμε τα ιδια παπουτσια γαμου... :D

μαιμου μου...lovie μου...βενι μου...αναστασια μου....Ιουλια μου...που ειστε κοριτσακια μου????

λενακι26 σπανια συντονιζομαστε όταν μπαινω εγω λειπεις εσυ... :( τα φιλια μου...

αρτζι με γεια το κουρεμα ρε συ ξεχαστηκα...ακου ο συζυγος δεν το παρατηρησε....αντρες παιδι μου... :lol::lol:

Βικακυ ειδες πως περναει ο καιρος ε?

ερη μου...να περασετε τελειαααααααααααααααα κοριτσακι μου...

μαρακι...

γιωτακι...αχ θα σας βαλω τιμωρια με το ενα ποδι πανω!!!!!!!!!!!!!σαν το πελεκανο!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε ομορφες?

τοιμαζομαι να βγω για ψωνια!

πηγα και χθες ...πηρα λαμπαδες!

και παπουτσια για τα βαφτηστηρια!

εκρεμουν αυγοτσουρεκια και ρουχαλακια για τη βαφτηστηρα του Π. που δεν αθ της παρουμε παπουτσια!

Αδροδιτη πως εσαι?

σχετκα με το σιδηρο...τα παιδια που θηλαζουν αποροφουν πληρως τον σιδηρο απο το μητρικο γαλα!

οσο γοα την διατροφη...σουπες δεν τρωει?

μπορεις να κανεις μοσχαροσουπα και να λιωνεις το μοσχαρι...

μπιφτεκακια-κεφτεδακαι απο μοσχ. κιμα

Η Μ-Ι δεν τρωει καθολου κρεας....αλλα προσπαθουμε να περνει οτι ειναι με τον παραπανω τροπο!

οι εξετασεις της ειναι οριακες !

ο Επιπλεον σιδηρος δεν ειαι καλο για τον οργανισμο...κανει μεγαλυτερη ζημια απο την ελλειψη

Αλλωστε αυτοι που εχεουν σιδ. αναιμια εχουν ατονια υπνηλια , κουραση...

ο Μ. δεν εχει τιποτα απο αυτα!

οτι και αν κανιες μη το κανει χωρις εργαστηριακο ελεγχο!

θα πιουμε κανα καφε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες!

Κάτι 5.30 της Ρέας διαβάζω και ντρέπομαι να σας πω, ότι πήγε ο άντρας μου τη μικρή σήμερα στο σχολείο κι εγώ ξανακοιμήθηκα και ξύπνησα πριν λίγο!!!!! :D:D:D:oops:

Νιώθω αρκετά κουρασμένη τον τελευταίο καιρό, χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Θέλω να κοιμηθώ πολύ, να με βρει ο τοκετός και η λοχεία, ξεκούραστη!!! :D Τι λέω κι εγώ εδώ μέσα, ε; :oops: Στο σπίτι του κρεμασμένου, δε μιλάνε για σκοινί!!! :oops::lol:

Νατασούλι, Αργυρούλα, natasoula, Χρυσοκουμπαρούλα, Karolinaki, ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, την έχω ανάγκη πραγματικά...

Χρυσουλάκι μου, εγώ σε εξετάσεις, εμβόλια και λοιπά τσιμπήματα, αδυνατώ... :oops: Την κρατάει ο άντρας μου κι εγώ φεύγω απ' το δωμάτιο και κλείνω και τ'αυτιά μου, για να μη την ακούω που κλαίει... :oops::oops::oops: Αν κάτσω, δεν θ' αρχίσω απλά να κλαίω, αλλά θα λιποθυμήσω!!! :oops: Σας λέω, έχω ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα με γιατρούς, εξετάσεις, βελόνες κλπ....

natasoula μου, προς το παρόν, σήμερα θα πάμε στον παιδονεφρολόγο, να δούμε τι θα μας πει... Τρέμει το φυλλοκάρδι μου, αλλά ελπίζω ότι λογικά θα μας πει να επαναλάβουμε το σπινθηρογράφημα. Τι τέλεια που θα ήταν να ακούσω... Δεν έχει τίποτα το παιδί, μην ασχοληθείτε άλλο και μην κάνετε τίποτα!!!! :D Αλλά ψιλοαποκλείεται... :(

Αν μας πει αυτό που περιμένουμε, ίσως κανονίσουμε το σπινθηρογράφημα για την επόμενη εβδομάδα, αν καταφέρει ο άντρας μου να πάρει άδεια 2 μέρες. Θα πάνε μαζί και μετά ή θα εξαφανιστώ εγώ, ή θα την πάρει και θα πάνε στο χωριό, στους παππούδες. (μάλλον αυτό είναι και το ιδανικό, γιατί θα ξεχαστεί το πουλάκι μου και δεν θα καταλάβει ότι λείπω εγώ, αλλά ότι αυτή πάει εκδρομούλα!) Απαγορεύεται να έρθει σε επαφή με εγκύος και παιδάκια για κάποια 24ωρα (2-3 νομιζω) οπότε εδώ, θα πρέπει να μείνει περιορισμένη στο σπίτι και θα με ψάχνει κιόλας! :( Το υλικό που χρησιμοποιούν είναι ραδιενεργό :? γι' αυτό... Απλά καταλήξαμε ότι για τη δική της ψυχολογία, είναι μάλλον καλύτερο να το κάνουμε τώρα, να ξεμπερδεύουμε, που δεν θα το πάρει πολύ πρέφα, παρά μετά τη γέννα, που θα μείνω εγώ πίσω με το μωρό! ;) Για τη δική μου ψυχολογία βέβαια, θα ήταν καλύτερα μετά, γιατί θα 'χω τη φροντίδα του μικρού, για να απασχολεί το μυαλό μου :oops: αλλά με νοιάζει μόνο να το περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται η μικρή! :roll:

Πω, πω, μιλάω πολύ τελικά!!! :oops::lol:

Χρυσουλάκι μου, πολύ ευχάριστα αυτά που σας είπε η παιδίατρος! :D Αν όμως έχεις ανησυχία, δεν χάνεις κάτι και με μια επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο! Όλα καλά θα πάνε, να το δεις! :D (πόσο ψύχραιμα τα λέω για τους άλλους, ε;):oops:

Νατάσα, θεά η παιδίατρος!!! :lol: Άκου δεν επιτρέπονται όσπρια και λαχανικά στο 2χρονο!!! :lol: Κι η Β, σαν το Φόφο, προτιμά σαφέστατα το σπανακόρυζο και τα ρεβύθια, από ένα λαχταριστό μπιφτεκάκι!!!!!!! :lol:

Πάω να κάνω καμιά δουλίτσα, ένα μπάνιο και θα ξανάρθω! Σας φιλώ γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι φωτογραφια ειναι αυτη!!!!τι τελειο χαμογελο ο Λ !!!

καλα ειμαι ,δεν εχω κατι να γραψω ...τα κλασικα κοιμηθηκαμε ...ξυπνησαμε ,τρωμε πρωινο ....

καλε στην δευτερη φωτο φαινετε πολυ μεγαλο το στηθοσ σου :lol::lol::lol::lol::lol: παμελασ κατηγορια !!!

κοριτσια το ξερω για το επιπλεον σιδηρο ,το εχω ψαξει καλα και εχω μιλησει και με την παιδιατρο ...ο μανωλησ χρειαζετε ...εγραψα τι τρωει χθες .κατι ξερω που λεω οτι χρειαζετε ...δεν το λεω ετσι στα κουτουρου ...και πολυ τον αργησα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μεγάλο έχω, ίσως να είναι λίγο μικρότερο από της Σισσιώς να φανταστείς!!! :? μόνο στον άντρα μου αρέσει, σε μένα όχι!

ερώτηση: αν βράσεις λαχανικά ή ρυζάκι σε ζωμό από βρασμένο μοσχαράκι, τις βιταμίνες και το σίδηρο που έχει το μοχάρι δεν τις παίρνει? :?:

επίσης δοκίμασε να κρύψεις κάπως τις τροφές που δεν τρώει μέσα κάποιες άλλες που τρώει π.χ. σε σάντουιτς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης ψάχνω να βρω το ΒΜΙ για παιδιά και δεν μπορώ να το βρω πουθενά!!!

να γίνεται αυτόματα ο υπολογισμός! ;)

όπως και το ιδανικό βάρος για παιδιά!....μήπως ξέρετε κανένα λινκ?

ναι έχει ωραίο χαμόγελο!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο μοσχαρίσιο κιμά του έχεις βάλει στα τορτελίνια?

Δημητρούλα μου γιατί έχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο να ακούσεις ότι δεν χρειάζεται να κάνετε τίποτα??????

Θετική σκέψη είπαμε πάνω από όλα ;)

Πάντως αν χρειαστεί όντως καλύτερα τώρα παρά όταν θα γεννήσεις και μετά.....

Αργυρώ πολύ ωραία φωτο :D

Τί είναι το ΒΜΙ?ί είναι το ΒΜΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν έχω διαβάσει τίποτα, μπαίνω να δώσω το παρόν.

Μητσάκι δεν ξέρω, γιατί σου συμπαραστέκονται τα κορίτσια, αλλά σου συμπαραστέκομαι και γω με κάθε τρόπο! :oops::P

δεν έχω και καθόλου όρεξη σήμερα.

Αργυρούλα όλες έχετε μικρότερα από τα δικά μου!!! :lol::lol::lol::lol: Και γώ δεν τα αντέχω με τίποτα. :twisted:

Περιμενω να κάνω το δεύτερο και όταν σταματήσει ο θηλασμός, ε να έχω μαζέψει και κανα φράγκο, να πάω να κάνω αφαίρεση.

Πολλά είπα φεύγω δεν προλαβαίνω, μη με παρεξηγείτε, ο,τι έιδα στο τέλος σχολίασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπα..Αφρο ο δικο σου ειναι περιπτωση....

ακου κριτσινια αντι για πιτσα..τστστστστστσ..

τι κανετε;;;

εριμια σημερα...που πηγαν ολες;;;;

εγω ειχα εδω το ΣΔΟΕ ..επιτελους ξεκουμπιστικαν...δεν βρικαν τιποτα για να μας χωσουν προστημο..ευτυχως εχουμε πολυ τυπικο ψειρα λογιστη...

ειμαι σηγουρη ομως οτι δε θα μας αφισουν ισυχους...

παιδια νυσταζω...

και να φανταστει κανεις οτι ο φοφο κοιμηθηκε απ τις 7 μεχρι 7, ξυπνησε μονο μια φορα την οποια μια φορα πηγε ο Οδυσσεας και και τον ξανακοιμησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...