Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

Γειά σας εγκυούλες...

η ταλαιπωρία μου σήμερα ΔΕΝ περιγράφεται...έξαλλη είμαι...

το πρωί πήρα τηλ. το μικροβιολογικό να μάθω αν βγήκαν τα αποτελέσματα, η βοηθός δεν ήξερε ρωτάει την γιατρό και την ακούω που λέει πες της να με ξαναπάρει σε μισή ώρα θέλω να της πώ :shock: ...πρώτο σοκ ωχ λέω φαίνεται δεν βγήκε καλή η εξέταση και θέλει να μου τα πεί ιδιαιτέρως...

ξαναπαίρνω μετά από μισή ώρα μου λέει η βοηθός, δεν είναι εδώ η γιατρός έφυγε όταν επιστρέψει θα σε πάρει αυτή (εγώ αρχίζω να τρώω τα νύχια μου και τα λυσσακά μου σιγά σιγά!!!!)...

περνάει μία ώρα παίρνει ο άντρας μου, μας λένε δεν επέστρεψε ακόμα η γιατρός, ρωτάω αν βγήκαν τα αποτελέσματα τουλάχιστον να έρθω να τα πάρω, μου λέει δεν ξέρω, εγώ αρχίζω και φορτώνω :evil:

περιμένω...περιμένω...περιμένω...εντωμεταξύ σφαχτήκαμε και με τον άντρα μου επειδή εγώ αγχώθηκα ότι κάτι δεν πάει καλά με τις εξετάσεις κι αυτός μου κουβάλησε στο σπίτι την μανούλα του για να με κράξει που είμαι τόσο φοβιτσιάρα...δεν μου έφτανε το άγχος μου είχα και τις μ@λ@κίες της πεθεράς ~x( (λέτε αν επηρεάζεται το έμβρυο από τις φωνές? εδώ έπρεπε να είσασταν το πρωί να δείτε τί γινόταν!!!!!!!)

και ξαναπεριμένω.....μετά από δυόμιση ώρες τους παίρνει ο άντρας μου, λέει τί θα γίνει ακόμα θα περιμένουμε? Είχε γυρίσει η γιατρός και απλά με ξέχασαν να με πάρουν τηλ.!!!!!!!!! Μιά χαρά λέει είναι οι εξετάσεις ελάτε να τις πάρετε! Πηγαίνουμε 45 χλμ. μακριά για να πάρουμε τα αποτελέσματα και να τα πάω και στον γιατρό μου και ΜΑΝΤΕΨΤΕ!!!!!!! Έγραψαν ΛΑΘΟΣ μια μέτρηση του εμβρύου και η εξέταση πρέπει να ξαναμπεί στο πρόγραμμα με διορθωμένη την μέτρηση (αντί να βάλουν 57 χιλιοστά το έμβρυο έβαλαν 75 με αποτέλεσμα να βγαίνω σχεδόν 14 εβδομάδων έγκυος...εγώ είμαι 12!!!!!!) Άλλα ντ'άλλων δηλαδή.....μου είπε η μικροβιολόγος ότι θα με πάρει το βράδυ να μου πεί...

Πέστε μου ρε κορίτσια σε ποιόν να ξεσπάσω????????????????

Αλήθεια η Ηλιάννα πού εξαφανίστηκε???????? Ελπίζω μόνο να είναι όλα καλά και απλά να μην βρίσκει χρόνο να μας πεί τα νέα της!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!!!πως ειστε???????χαιρομαι πολυ που διαβαζω τοσο ευχαριστα νεακια!!!!

μπραβο παντα να ακουμε!!!!!!!!!!!!!

εγω για αλλη μια φορα δεν εχω κ τοσο καλα νεα!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

απ'οτι φαινεται δεν προκειται να ηρεμησω ποτε σ'αυτη την εγκυμοσυνη!!!!!!τελικα,ακυρωσαμε την αυχενικη χθες γιατι το μωρο μου ειναι πολυ μικρο, κ ετσι οπωςφαινοτανε,οπως το ειδαμε χθες,ηταν περιεργα κ δεν κουνιοτανε καθολου....νομισα πως ηταν νεκρο!!!! :cry::cry::cry::cry: αλλα ευτυχως ακουσαμε την καρδουλα του!!!!!!επειτα ο γιατρος μου βρηκε ενα οινομιωμα ακριβως κατω απο την τομη της καισαρικης!!!!!!κ μου ειπε πως η μητρα μου ειναι λιγο περιεργη απο τις δυο καισαρικες, (φανταστειτε τι μ@λ@κιες θα ειχε κανει ο αλλος ο ελεηνος!!!!!......).τι στο καλο εχω κανει κ τα τραβαω οοολα αυτα????δεν μπορω αλλο.δεν αντεχω!!!!!!!!!!!!εχω κουραστει πολυ αυτη τη φορα με οοοολα αυτα!!!!!!!!!!! :cry::cry:

δυο παιδια εχω κανει κ δεν τα ηξερα ολα αυτα,τωρα...............!!!!!!!!!!!!!!

ισως μπω αργοτερα να σχολιασω η μπορει κ καθολου!!!!!!!!!!δεν ξερω...!!!!!!ειμαι τοοσο χαλια!!!!!!

ευχομαι σε ολες σας να εχετε υπεροχες τελειομηνες εγκυμοσυνες με τα μωρακια σας υγιεστατα κ γερα στην αγκαλιτσα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχετε την αγαπη μου κ τα φιλια μου κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!

ειστε /εισασταν μεχρι τωρα η πιο ομορφη παρεουλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!

να ειστε ολες καλα εσεις κ τα μωρακια σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου.......ειλικρινά και εγώ θα είχα φρικάρει αν συνέβαιναν όλα αυτά..........τουλάχιστον να είσια ήρεμη που το μωράκι σου είναι μια χαρουλα....αυτό έχει σημασία....καλή μου.,.....τίποτα άλλο....σε φιλώ...:)

Ηλιάννα μου..........το νινάκι σου είναι μια χαρά.....απλά θέλει λίγο υπομονή κοριτσάκι μου....:)...μην απελπίζεσαι...δεν κάνει.....πίστευε οτι όλα θα κυλήσουν ομαλά και θα δεος που θα γίνει...:)....σε φιλώ γλυκά....σου εύχομαι όλα μα όλα να πάνε κατ' ευχήν γλυκιά μου...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκυ μου σ'ευχαριστώ κουκλίτσα μου...ελπίζω και η διορθωμένη εξέταση να βγεί καλή...τί να πώ...η αγωνία μου παρατείνεται!!!!! Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα...ακούσατε και καρδούλα...τέλεια!!!!!

Ηλιαννάκι μου είχα τόση αγωνία για σένα που το πρωί έμπαινα κάθε δέκα λεπτά να δώ αν έγραψες κάτι...είχα και τα δικά μου...μην απελπίζεσαι κοριτσάκι μου, να δείς που το μωράκι σου θα είναι καλά (και το δικό μου στην αυχενική δεν πολυκουνιόταν και ο γιατρός μας είπε ότι μάλλον κοιμόταν)...κι όταν γεννηθεί με το καλό θα το αγκαλιάσεις και θα του πείς μου έβγαλες την ψυχή σκατουλάκι!!!!!!!! Μια μεγάλη αγκαλίτσα από μένα :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειτα ο γιατρος μου βρηκε ενα οινομιωμα ακριβως κατω απο την τομη της καισαρικης!!!!!!κ μου ειπε πως η μητρα μου ειναι λιγο περιεργη απο τις δυο καισαρικες,

Τα ινομυώματα είναι καλοήθειες καλό μου μην φοβάσαι ( κάποιες φίλες μου έχουν και δεν τα έχουν αφαιρέσει καν)...δεν τίποτα σοβαρό...το πολύ πολύ να σου πεί ότι πρέπει να το βγάλεις! Για τον προηγούμενο γιατρό δεν θα σχολιάσω...όχι. θα σχολιάσω είναι μεγάλος αλμπάνης!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας απογευμα... :D εγω σημερα εμαθα τα ευχαριστα για τη δευτερη εγκυμοσηνη μου....ελπιζω να γραφω στο σωστο θεμα, ενοειτε πως δε σας ξερω αλλα θα ηθελα πολυ να τα λεω μαζι σας... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina καλώς μας ήρθες, εγώ σε θυμάμαι απο παλια που ήσουν έγκυος στο αγοράκι σου! Σου εύχομαι να έχεις μία όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις και το δεύτερο μωρακι σου αγκαλιά!!

Ηλιάννα μην απογοητεύεσαι καλή μου, όλα καλά θα είναι, να σκέφτεσαι θετικά!

Εγω έκλεισα ραντεβού για τον 1ο υπέρηχο στις 4 Μαιου. Ειχα κανονισει και ενα ταξιδι στη Γαλλια στις 28 Απριλιου αλλά τελικα δεν θα παω, το ακύρωσα!

Για τα νεύρα που λέτε κορίτσια καλό είναι να τα αποφεύγουμε. Επίσης, να ρωτήσω, ποιές δουλεύετε? Σκέφτεστε να παρετε καμμια άδεια? Εγώ είμαι στο δημόσιο (με μειωμένο βέβαια) κ επειδη εχω και το παιδι κ κουράζομαι αρκετα λεω να παρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινινα καλωσηρθες1! μια τελεια εγκυμοσυνη να εχεις!!!!

πωπω νασια ΤΙ αχρηστοι!!! ειναι δυνατον να σε εχουν στην πριζα ολη μερα?????

κ εγω θα τα ειχα παιξει!!!!!

ηλιαννα τα ινομυωματα αποσο εχω ακουσει δεν ειναι κατι το σοβαρο.. μια χαραθα παει η εγκυμοσυνη σου!!!

μαρουλακι εγω ειμαι δασκαλα κ θελωνα κατσω μεχρι το τελος της χρονιας (τελη ιουνιου)

ο αντρας μου ομως επιμενει να παρω επαπειλουμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia!!!ti kanete egw twra xypnisa epesa gia ypno to meshmeraki!!!!!!!!!!

o mpempis kai aytos xypnise twra kai kanei voltoules!!!

hliananki mou mhn anxwnese vre koritsi mou....symvainei ayto poly syxna na einai pio mikro to mwraki kai se emena einai mia evdomada mikrotero apo thn arxh !!!!afou akousate kardoula ola teleia einai!!!!!!!!!

ninina kalws hrthes sthn parea mas!!!!!!!!me to kalo to deytero thaymataki sou!!!!

nasia mou aisxos me ayta ta mikroviologika se anxonoun xwris logo....eleos....!!!!!!!!!!!

hremhse kai prospathise na mhn synxizese...se katalavainw.....twra ola einai kala!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,νινινακι καλως ηλθες..Ηλιαννα μου σου εγραψα και στο αλλο ποστ και οπως λενε και εδω τα κοριτσια τα οινομιοματα δεν ειναι τπτ ολα μια χαρα θα πανε..ειναι αγωνιστης το μωρο δεν βλεπεις ποσο προσπαθει να μεινει??Καλα γιατι δεν το κουνησε λιγο ο γιατρος??Εμενα αμα κοιμαται το κουναει να ξυπνησει επισεις κοριτσια πριν πατε στο γιατρο να φατε σοκολατα σας το λεω 100% τα κανει και κουνιονται σαν τρελα,εγω το κανω παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΙΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ....ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΙΝ ΕΚΑΝΕΣ?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ ΛΟΓΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Κ ΓΙΑ ΣΑΣ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΙ.ΝΙΝΙΝΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!ΚΙΣΚΑ ΑΥΤΟ ΜΕΡ ΤΙΝ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ.ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΝΕΑ ΤΑ ΕΞΗΣ Η ΜΥΤΗ ΜΟΥ ΜΑΤΩΣΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΕΙΠΑ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ Κ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΛΕΣ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΠΟΤΕ.Κ ΣΤΙΣ 26 ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ.ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΝΗΣΤΕΙΑ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΡΕΑΣ ΤΥΡΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΤΡΟΩ.ΦΙΛΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλσπέρα σε όλες μας...

καταρχήν νινινα καλώς ήρθες στην παρεούλα μας και με το καλό σου εύχομαι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το δεύτερο μωράκι σου..:)

Μαρία μου, προσωπικά δεν κάνω νηστεία αυτή την φορά, μόνο κρέας δεν τρώω και ελπίζω να αντέξω, γιατί έχω 34,9 αιματοκρίτη...:(...καταλαβαίνεις πόσο αδύναμη νιώθω...κατα τα άλλα γαλακτομικά τρώω και εγω, δεν γίνεται διαφορετικά, το γαλατάκι είναι απαραίτητο για το νινάκι...:)...όσον αφορά την εξέταση να την κάνεις οπωσδήποτε καλή μου, αν και θεωρώ ότι όλα θα πάνε και θα είναι ΤΕΛΕΙΑ..:)

Βρε κορίτσια.........η κοιλίτσες σας πονάνε καθόλου?.......εμένα που και που μου κάνει κάτι κολπα και με φοβίζει λιγάκι, αν και ο αντρούλης μου λέει ότι είναι φυσιολογικό αφού μεγαλώνει...:)..τί λέτε?....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koyklitses ti moy kanete ???egw eimai kala ftiaxnw en axtapodaki kai perimeno ton antroyli na katsoyme kai na doyme ton ihsoy apo thn nazaret moy aresei poly kathe xrono to vlepw.........

hliannaki moy glyko ypomonh tha perasoyn ola kai tha pareis to mwroyli agkalitsa gero ........oso gia ta inomiomata kai egw exthes eixa mia kysth naaaaaa alla den mas fovise katholoy asthn leei kai vlepoyme den exei na kanei me ta mwra..........se filw kai soy kanw mia megalh agkalitsa..............

ninina kalws hlthes koritsi moy me to kalo to mwroyli soy.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, δε θα σχολιάσω για το μικροβιολογικό, αλλά ο άντρας σου πάει καλά; Σου κουβάλησε την πεθερά να σε μαλώσει; Απορώ πώς δεν τους έσφαξες και τους δύο! :)

Ηλιάννα, μη αγχώνεσαι, τα ινομυώματα είναι πολύ συνηθισμένα. Σίγουρα όλα θα πάνε καλά!

Νινίνα, καλώς όρισες στην παρέα μας. Σου ευχήθηκα και στο ποστ σου.

Μαρούλι, κι εγώ είμαι στο δημόσιο (εκπαιδευτικός) και στάνταρ θα πάρω άδεια μετά το Πάσχα. Δικαιούμαι σαράντα μέρες και έχω πάρει μόνο πέντε. Άρα, έχω τριανταπέντε μέρες να κάθομαι!

Μύριαμ, εγώ δε νηστεύω. Σήμερα έφαγα μπιφτέκι, από αύριο λέω να μην ξαναφάω κρέας, αλλά γαλακτοκομικά σίγουρα, γιατί μετά, δε θα έχω και πολλές επιλογές. Άλλωστε, η διατροφή μου αποτελείται κατά κύριο λόγο από ψωμοτύρι, άμα κόψω το τυρί τι θα τρώω, σκέτο ψωμί; Όσα κορίτσια νιώθουν ότι δεν μπορούν, ας τρώνε κρέας, στην εγκυμοσύνη δεν υπάρχει αμαρτία!

Βερόνικα, κι εγώ θα δω τον Ιησού από τη Ναζαρέτ, κι ας το ξέρω απ' έξω, μα εντελώς απ' έξω όμως!!! Όσο για το χταποδάκι, δεν το σχολιάζω, εγώ ένα πιλάφι έφαγα και μου φάνηκε βαρύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Μιριαμ μην στεναχωριεσαι κουκλα μου , ολα καλα θα πανε και αν σε μαλωνει ο γιατρος μαλωσε τον κι εσυ!!οριστε μας!! :D

Κι εγω μονο κρεας δεν τρωω, ολα τα αλλα δεν τα χαριζω :oops:

ninina καλως ηρθες κοπελα μου!!! :)

miki μην στεναχωριεσαι τα πονακια ειναι φυσιολογικα...απο πονους περιοδου,σουβλιες, κραμπες....απλα αν ειναι πολυυυυυ έντονοι τοτε ενημερώνεις το γιατρο σου!!!

Αχ Αννα Μαρια μη μιλας για φαγητο απο τις μυτες θα τα βγαλω.Μας ειχαν πριν τραπεζι με θαλασσινα και τα σκουπισα ολα!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kοριτσια ευχαριστω πολυ γιατο καλωσορισμα , κ ευχομαι ηρεμες εγκυμοσηνες σε ολες μας :D

σορυ που δε θυμαμαι ακομη τα ονοματα σας, αλλα σιγα,σιγα θα σας μαθω... ;)

θα σας πω αυτε ς τις μερες τι πητ εχω να γραψετε κ το δικο μου ονομα στι λιστα......καλο ξημερωμα σε ολες κοριτσια μακια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην πρωτη εγκυμοσυνη κοριτσια το αιμα απο τη μυτη μου ετρεχε ποταμιιιιιιιιιιιι!!!

ο γυναικολογος μου δε μου ειχε πει τιποτα.. ειπε οτι συμβαινει σε μερικες γυναικες, γιατι η ροη του αιματος αυξανεται πολυ κ αποτομα για να καλυψει τις αναγκες της εγκυμοσυνης

ουτε εγω νηστευω... δε μπορω!!! ενω στον ανασταση δε μπορουσα να μυρισω το χοιρινο κρεας τωρα ονειρευομαι παντσετουλες στα καρβουνα :lol::lol::lol::lol:

μικι τα πονακια στην κοιλια ειναι φυσιολογικα! μην ανησυχεις!! εαν ομως γινουν πολυ εντονα οπως λεει κ η αναστασια τοτε ενημερωνεις το γιατρο σου!

αχ ανυπομονω να παω στο γιατρο!!! σας το ειπα καμια δεκαρια φορες ε?? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...

τελικά τέλος καλό όλα καλά με το pappA, ανέλπιστα καλά θα έλεγα...έχω μία πρός 65,000 να έχει το έμβρυο κάποια τρισωμία(21, 18, 13) ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι το ποσοστό αυτό με βάση την ηλικία μου πέφτει στο 1:312 (με κατώτερη βάση το 1:250). Πήγα και στον γιατρό μου να δεί τις εξετάσεις μου, κάναμε και υπέρηχο...το νινάκι κουνιόταν διαρκώς και άλλαζε θέση! Ο γιατρός μας είπε ότι μάλλον (σε κανένα μήνα θα δούμε για σίγουρα) για κοριτσάκι το πάει πάλι...ο άντρας μου καταχάρηκε!!!!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε τί ανακούφιση νιώθω!!!!!!!!

Μίκι μου κι εγώ πιστεύω ότι είναι φυσιολογικά τα πονάκια στην κοιλιά (εγώ το πρώτο δίμηνο είχα πόνους περιόδου) αλλά για να ηρεμήσεις κι εσύ ρώτα τον γιατρό σου, είμαι σίγουρη ότι θα σε καθησυχάσει...

Τιτινάκι μου μου ανοίγεις την όρεξη με όλα αυτά τα φαγητά που αναφέρεις...λυπήσου με δεν έχω περιθώρια να βάλω πολλά κιλά!

Άννα Μαρία μου άσε το τί σύγχιση τράβηξα σήμερα και με την πεθερά (λές και δεν είχα το ντέρτι μου)...νευρίασα τόσο πολύ που την κοιτούσα με μισό μάτι και της αντιμιλούσα σε ότι μου έλεγε...ε μα πια, δεν τρώγεται αυτή η γυναίκα!!!!!!! Καλά και ο άντρας μου...άλλου παπά ευαγγέλιο!

Ηλιαννάκι μου σε παρακαλώ προσπάθησε να είσαι ήρεμη...θα δείς όλα θα πάνε καλά για το νινάκι σου, έχει δίκιο η Κίσκα, το μωράκι σου είναι μεγάλος μαχητής!!!!!!! Πότε θα πας τελικά για την αυχενική? Μπορεί η σύλληψη να έγινε αργά και γι'αυτό το μωρό είναι μικράκι ακόμα!

Εγώ κοριτσάκια μου προσπαθώ να νηστέψω, σήμερα δεν έφαγα ούτε γαλακτομικά ούτε κρέας φυσικά, δεν νομίζω να πάθω τίποτα για λίγες μέρες, έτσι κι αλλιώς το στομάχι μου είναι χάλια σχεδόν κάθε μέρα. Απλά δεν θα κρατήσω από λάδι την Μ. Τετάρτη και ίσως και την Μ. Παρασκευή (είναι μεγάλη αμαρτία?????)

Πάω να δώ Ράδιο Αρβύλα...είμαι φανατική!!!!!!

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Νάσια, δε θα νηστέψεις το λάδι; Σούμπιτη στην κόλαση θα πας!

Εγώ πιο πολύ δε νηστεύω επειδή δεν έχω και πολλές επιλογές από τροφές, αφού τα περισσότερα φαγητά, και ειδικά λαχανικά, όσπρια, φρούτα και τα λοιπά νηστίσιμα, μου ξινίζουν. Ε, δε γίνεται να μην τρώω και τίποτα.

Νάσια, άμα δεις ότι ζαλίζεσαι ή νιώθεις αδυναμία, άσε τις παλλικαριές και πιές γαλατάκι (αν το αντέχεις, γιατί εγώ υποφέρω πολύ κάθε φορά που παίρνω απόφαση να πιώ γάλα!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια κ εγω στην κολαση θα παω, θα εχω παρεα τουλαχιστον! :lol:

ουφ ο αντρας μου δεν εχει ερθει ακομα... αμαν αμαν αμαν!!!!!!!!!!

που εχει εμοτικον γκρινιας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου δίκιο έχεις ντουγρού στην κόλαση θα πάω :lol::lol::lol: το γάλα πάντως αποκλείεται να μου λείψει γιατί έτσι κι αλλιώς δεν πίνω...εκτός του ότι το σιχαίνομαι, με αναγουλιάζει κιόλας! Να τρώς καλό μου...αφού είναι τόσο περιορισμένες οι επιλογές σου δεν είναι κακό να μην νηστέψεις!

Μαϊμουδάκι παρεϊτσα στην κόλαση...πρώτο τραπέζι πίστα? :lol: Για εμοτικον γκρίνιας δεν ξέρω αλλά κι αυτό ταιριάζει :-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia!!!!!!!!!

muriam mou oxi den ekana b-epipedou akoma exw rantevou gia 2-5 kai anypomonw poly na paw!!!!!!!

miki mou mhn anhsyxeis ta ponakia einai fysiologika pou exeis ginete oloklhrh allagh mesa sto swma mas megalwni h mytra mas!!ama ginun poly dynata tote pare ton giatro na sou pei ti na kaneis!!

koritsia egw den nystevw dystixws den mporw, olh thn wra kati thelw na faw kai den mporw na antistathw!!!!!!!!

to exete katalavei alwste....xaxaxxxaa :lol::lol::lol:

pantws egw aima apo thn myth den exw vgalei katholou to mono provlima pou exw einai me ta oula mou matwnan apisteyta poly.....milame mia fora pou kathariza ta dontia mou me odontoglifida arxise na trexei poly aima...den fantzeste poly posothta kai tromaxa!!!!!!!

ayta apo mena....rixnei kati klotsies o mpemphs twra...allo pragma!!!!!!!!!! :P:P:P:P

aaaaa kai mhn ksexasw gennise kai h skorda shmera epitelous... :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες εγκυούλες,

πως είστε σήμερα;

Νάσια μου μπράβο!!!!Πολύ καλά τα νέα σου,τώρα μπορείς να χαλαρώσεις!!!

Όσο για την πεθερά επειδή βλέπω ότι σε συγχύζει συνέχεια, προσπάθησε

να μη δίνεις σημασία θα έλεγα!!!

Ηλιαννάκι κάνε λίγο κουράγιο ακόμα να κάνεις την αυχενική, το μωράκι

σου είναι δυνατό!!!Μην στεναχωριέσαι και το στεναχωρείς και αυτό!!!

Υπομονή κοριτσάκι μου, σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλίτσα!!!

Ninina καλώς ήρθες στην παρέα μας,με το καλό το μωράκι σου!!!

Εγώ παιδιά μου να σας πω την αμαρτία μου δεν νηστεύω,

δεν μου έρχεται καλά, αλλά λέω να μη στερήσω το μπεμπέ μου

από τα αυγουλάκια του, τα τσουρεκάκια του κ.λπ!!!

Σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...