Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο, μπράβο, τέλεια, τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολύ χάρηκα κορίτσια, και για τις δυο σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βερόνικα, διδυμάκια ε; Εγώ θα είχα φρικάρει!!!

Αναστασία, είδες; Αναβόσβηνε!!!!

Αχ, τέλεια, χάρηκα πολύ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Αναστασία μου, χάρηκα πολύ για σένα! Την ερχομενη εβδομάδα που θα ακουσεις αυτο το μαγικο τικ τακ θα τρελλαθείς τελείως!!! Αλλα γιατι θα παρεις σαλοσπιρ και θα κανεις ενεσεις? Προληπτικά για ποιο πράγμα?

Ηθελα να ρωτησω τα κοριτσακια που εχουν ηδη παιδακι κανει να τα παιρνουμε αγκαλια? Η κορη μου ειναι σχεδον 11 κιλα κ προσπαθω να μην την παιρνω πολυ όμως τελειως δεν μπορω να το αποφυγω! Λετε να κανω κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρούλι, ξέρω πολλές κοπέλες που ήταν έγκυες στο δεύτερο ή στο τρίτο και παίρνανε αγκαλιά τα μεγαλύτερα παιδιά τους. Πάντως είναι καλύτερο να μη σηκώνουμε βάρος.

Ρε κορίτσια, τα τικεράκια τα έχουν παίξει λίγο ή μου φαίνεται; Το τικεράκι μου λέει ότι είμαι εφτά εβδομάδων και τριών ημερών κι ότι μένουν 227 μέρες. Το τικεράκι του Μαρουλίου λέει ότι είναι πέντε εβδομάδων και τριών ημερών και μένουν 230 ημέρες. Λίγο περίεργη αντίληψη για τον χρόνο έχουν τα τικεράκια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικο μου λεει οτι μενουν 240 ημέρες αλλα σύμφωνα με το τικερακι της Αλεξιας έχει γεννέθλια αύριο όμως το σωστό είναι τη Μ.Παρασκευή. Τωρα το ξαναφτιαξα μηπως ειχα κανει κατι λαθος αλλα παλι το ιδιο βγαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!

Εν τέλει σας βρήκα Νιάκιιιιι!!! Ειδα το τικερακι σου κι εχω μεινει....δίδυμαααααα??????????????????? Τι τέλειααααααααααααα!!!

Συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια...

με τις μεγάλες ώρες εγώ.....

πολύ όμορφα νεάκια διαβάζω!!!!!!!! Βερόνικα διδυμομανούλα????? Τί τέλεια!!!!! Με το καλό κορίτσι μου να τα πάρεις αγκαλίτσα τα διδυμάκια σου!!!!!!

Αναστασάκι τζάμπα αγχωνόσουν καλό μου είδες?????? Ε δεν πειράζει όμως...χαλάλι ε? Το σποράκι σου είναι εκεί και μεγαλώνει!!!!!

Να καλωσορίσω κι εγώ τις καινούριες εγκυούλες μας και να ευχηθώ όμορφες, ήρεμες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!

Το Ηλιαννάκι μας δεν μπήκε να μας πεί τα νέα για την αυχενική...

Αύριο πιθανόν να πάρω τα αποτελέσματα του pappA κι έχω πολύ αγωνία....

Καλό βράδυ και φιλάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλακι κ εγω 11 μαρτιου ειχα τελευταια περιοδο!!! ειμαστε ακριβως μαζι!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ειχα κανει χωριακη την περασμενη δευτερα (πριν μια βδομαδα) ηταν 93 (σχετικα χαμηλη) κ εχω κλεισει ραντεβου για την μεγαλη πεμπτη πρωι!!αχ ελπιζω ολα καλα να πανε αυτη τη φορα!!!

τωρα για τα εμβολια που λες, γενικα ειναι καλυτερα να τα κανει το παιδι αφου γεννησει η μαμα..

κοιτα, γενικα ειναι καλο να μην την πολυσηκωνεις, αλλα ειναι κ μικρουλα η δικια σου.. εμενα τουλαχιστον καταλαβαινει του λεω οχι αγκαλιτσα, θα παμε με το χερακι κ δε λεει τιποτα..

αλλα ειναι αναποφευκτο να το σηκωνεις..... στην πρωτη εγκυμοσυνη μια χαρα τη βγαλαμε, για να δουμε τωρα ;)

αχ τιτινα θυμαμαι τον β επιπεδου που ειχα κανει στον μικρο... απιστευτες στιγμες!!!!

αντε ολα με το καλο!!

επισης τι φαγητα ειναι αυτα που κανεις καλε????? μου τρεχουν τα σαλια!!

νιακουλινακι διδυμακια??? ουαου!!!!! συγχαρητηρια!!! μην το σκεφτεσαι καλη μου, ολα θα πανε τελεια αυτη τη φορα!! κ θα εχεις δυο παιδακια στην αγκαλιτσα σου!! με το καλο!!

αναστασια τελεια τελεια νεα!!! ειδες που τζαμπα αγχωνοσουν με τη χωριακη???

νασια μην αγχωνεσαι ολα θα ειναι πολυ καλα!!

ηλιαννα κανενα νεο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Αναστασία μου, χάρηκα πολύ για σένα! Την ερχομενη εβδομάδα που θα ακουσεις αυτο το μαγικο τικ τακ θα τρελλαθείς τελείως!!! Αλλα γιατι θα παρεις σαλοσπιρ και θα κανεις ενεσεις? Προληπτικά για ποιο πράγμα?

Ηθελα να ρωτησω τα κοριτσακια που εχουν ηδη παιδακι κανει να τα παιρνουμε αγκαλια? Η κορη μου ειναι σχεδον 11 κιλα κ προσπαθω να μην την παιρνω πολυ όμως τελειως δεν μπορω να το αποφυγω! Λετε να κανω κακο?

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι επειδη η χοριακη μας εκανε λιγα νερα, ισως ο γιατρος συμπέρανε οτι θελω μια μικρη υποστήριξη καθαρα προληπτικά φανταζομαι!!!Καλο κανουν και κακο δεν κανουν!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες εγκυούλες,

Πως είστε σήμερα;

Αναστασία τα νέα σου είναι πάρα πολύ καλά,μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niakoylinaki διδυμάκια τι ωραία!!!Με το καλό τα ζουζουνάκια σου!!

Νάσια μου με το καλό να πάρεις τα αποτελέσματα από το PappA, σε

καταλαβαίνω και εγώ είχα τρελή αγωνία, όλα θα είναι μια χαρούλα καλή μου!!

Αλήθεια θα κάνεις αμνιοπαρακέντηση;

Ηλιαννάκι που είσαι;

Φιλιά σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!!!!!egw eixa paei sto ika to prwi gia oura kai aima!!!!!!!!!!!!!gyrisa kai tha ftiaxw ena santouitsaki na faw :D:D:D:D:D

maimoudaki ola kala ha pane me thn xoriakh sou mhn anxonese!!!!!thn pempth tha mas peis eyxarista nea!!!!!!!1ston giatro den exeis paei akoma e???

nasia mou ante na pareis ta aotelesmata shmera na hremiseis giati eimai sigourh pws tha einai ola teleia!!!!!!!

HLIANAAAAAAAAAAAAA POU EISAI VRE KOPELA MOU???????????????????? :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!

τεντυ ντιον πως εισαι, ολα καλα???

τιτινα μου οχι δεν εχω παει ακομα στο γιατρο, εχω ραντεβου μεθαυριο!!!

ελπιζω ολα να ειναι καλα αυτη τη φορα κ να δουμε ενα μικρο φασολακι, η εστω μια φακη! :lol:

κοριτσια εχουμε πολυ ηλιθια παιδιατρο... τελικα δεν ηταν της ανεμοβλογιας εκεινο το εμβολιο, αλλα της ηπατιτδας... οταν την ειχα παρει τηλ να τη ρωτησω της ειχα πει το ονομα του εμβολιου κ μου ειχε πει α ναι της ανεμοβλογιας ε? ε κ της λεω ναι. τετοιο ζωοον που ειμαι κ εγω ουτε ανοιξα το βιβλιαρακι να το δω.. κ χτες που πηγαμε να δει τον μικρο, ανοιξε το βιβλιαρακι, ειδε (υποτιθεται) το εμβολιο κ συνεχισαμε τη συζητηση πανω στην ανεμοβλογια... κ το ειδε ο αντρας μου αργα το βραδυ που γυρισε σπιτι!!! τζαμπα αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα...αχ βρε Χριστινα με τα φαγητα σου...εγω εμεινα σπιτι λογω των συσπασεων ...ιπια τα φαρμακακια μου εκανα τον εμετουλι μου...οχι τιποτα αλλο δηλαδη να μην παραπονιεμαι...τωρα η μπεμπα ξυπνησε και αποφασισε να κανει και καμια βολτα...εφαγα και λιγο μπακλαβα να γλυκαθω που εφτιαξε η φιλεναδα μου..και διαβαζω τα νεακια σας...ολα τελεια απο οτι βλεπω..την Ηλιαννα περιμενουμε!!!Οι αλλες που ειστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου,

Maimoudaki γλυκό μην ανησυχείς θα το δεις το φασολάκι!!!

Εγώ είμαι καλά,λίγο στομάχι,λίγο υπνηλία,λίγο συχνοουρία

αλλά δεν παραπονιέμαι,είναι για καλό σκοπό.................

Φιλιά σε όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera filenades ekgyoyles ti moy kanete??????????????????????

sas eyxaristw koritsakia moyu oles gia tis eyxes sas ...........................

elpidaki kalws hlthes koritsaki moy na ta leme edw.......eides dydymakiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

poios na to perimene.........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες....

τι κανετε???...

σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες και αντευχομαι σε καθε μια ξεχωριστα μια υπεροχα καλη εγκυμοσυνη...:)

Νια μουυυυυυυυυυ.....μπραβο κοριτσακι μου....είδες τι καλα που ειναι τα μωρακια σου?....:)...πολύ χαίρομαι...:).........ολα να πανε κατ' ευχην γλυκια μου..:)

Αναστασακι μου...:).....τι τελειααααααααα!!!!!.....μπραβο καλη μου...:).......ειδες τελικα που την ειδατε την καρδουλα..:)....ολα θα πανε μια χαρουλα για σενα και για το μωρακι σου...:)

Βρε κοριτσια..........σημερα το πρωι αρχισα να φωναζω και φοβηθηκα λιγουλακι...:(...λετε να εκανα καμια ζημια στο μωρακι μου...??...:(....ανησυχω.......:(........υπαρχει περιπτωση να εγινε κατι??...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Όλες καλά βλέπω!

Εγώ ζαλάδα κλασικά και ξινίλες.

Μίκι, δηλαδή έτσι στο άσχετο όπως καθόσουν, άρχισες να τσιρίζεις; :P

Δε νομίζω να έπαθε κάτι το σποράκι, αλλά γενικώς είναι καλύτερα να μη συγχυζόμαστε και να φωνάζουμε. Κι εγώ τις προάλλες φώναξα σ' ένα μαθητή, καμιά φορά τσαντίζομαι και με τον άντρα μου. Έχω και περισσότερα νεύρα λόγω ορμονών. Καλύτερα, όμως, να προσπαθούμε να είμαστε συγκρατημένες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALA KORITSIA EGW NA DEITE TI NEYRA EXW.....EIXA POU EIXA PRIN POLLA NEYRA....TWRA ME THN EGGYMOSYNH EXEI PARAGINEI TO KAKO...EXW NEYRA XWRIS NA YPARXEI LOGOS KAI ME TO PARAMIKRO TSANTIZOMAI..AFHSTE POLY XALIA......DEN XERW TI MPOREI NA PROKALESEI AYTO STO MWRAKI MOU KAI STENAXWRIEMAI ALLA DN MPORW NA TA SYGRATISW RE KORITSI... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια εγω οταν τσατιζομαι κ φωναζω αμεσως με ποναει η κοιλια μου..

κ στον ανασταση το ειχα αυτο

επισης αρχισε να τρεχει η μυτη μου αιμα, κ τις αλλες 2 φορες ετσι εκανε..

σημερα με ποναει πολυ η κοιλια μου, ευτυχως ο μικρος ειναι καλος κ δεν γκρινιαζει, παιξαμε λιγο κ τωρα βλεπουμε ντιβιντι..

αχανυπομονω να παω στο γιατρο μεθαυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, κι εμένα βγάζει αίμα η μύτη μου, αλλά ελάχιστο, μόνο όταν τη φυσάω.

Εγώ, όταν οδηγώ, βλέπω τα τέρατα να γίνονται, το τι μαλακίες κάνουν οι άλλοι οδηγοί δεν περιγράφεται. Είναι φάσεις που θέλω να αρχίσω να φωνάζω ή να κάνω και καμιά χειρονομία, αλλά ευτυχώς τα καταφέρνω και κρατιέμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφφφφφφφφ....κοριτσάκια μου πραγματικά με ηρεμήσατε...:)......είχαμε μια μικρή φασαρία το πρωί το ζεύγος......και γι' αυτό οι φωνές...αλλά μετά το μετανιώσαμε και οι δύο και καταλαβαίνετε την αγωνία μας αν βλάψαμε το σποράκι μας....απο εδώ και πέρα είπαμε τρελίτσα με τον αντρούλη μου...όλα θα τα αντιμετωπίζουμε με ψυχραιμία και ηρεμία για χάρη του μωρού...:).....

τουλάχιστον, με καθυσηχάσατε γιατί φοβήθηκα πάρα πολύ....:)....

σας φιλώ πολυ πολυ γλυκά.....

Άννα Μαρία μου και εγώ από το μεσημέρι έχω κάτι αναγούλες, αλλά έφαγα ένα πράσινο μήλο και σταμάτησαν...:)........κάτι πονάκια έχω στην κοιλίτσα μου.......ελπίζω να είναι για καλό...:)

'

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...