Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

Κι εμένα μ' αρέσει πολύ η κουζίνα, και γενικά δοκιμάζω και φτιάχνω ένα σωρό πράγματα! Αλλά τώρα, δεν έχω κουράγιο για τίποτα... Πέρα απ' το ότι μου ξινίζουν όλα τα φαγητά και τα γλυκά, οπότε, τι να φτιάξω, έχω και τέτοιες κομμάρες, που δε με κρατάνε τα πόδια μου, για να ασχοληθώ σοβαρά με ζαχαροπλαστική και μαγειρική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα καλησπερα γλυκες μου πολυλογουδες εγκυουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

βρε κουτσομπολιτσες ποσα γραψατε παλι????????? :shock::shock::shock::shock::shock::o:o:o:o

τι κανετε??????πως ειστε????????

εγω κοριτσια μου δεν μπορεσα να μπω σημερα ολη μερα γιατι βαφανε το σπιτι ο αντρας μου με τον πατερα μου κ εγω ημουν κατω στη μαμα μου με τα παιδια κ δεν μπορουσα να μπω!!!!!!!!!!

ανεβηκα κατα τις 9 πανω κ ξεσκιστηκα να μαζευω κ να τακτοποιω τα πραγματα!!!!!!!!!!!

δεν μπορουσα να βλεπω αυτο τον πανικο που επικρατουσε εδω μεσα!!!ΧΑΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock:

κ τωρα μολις καθισα κ ειπα να μπω να δω τις φιλεναδιτσες μου τι κανουν!!!!!!!!! :x:-*:YMHUG:

αννα μαρια μου δεν το ηεξρα καλε οτι πρεπει να το αλλαζω αυτο!!!!!νομιζα πως θα αλλαξει μονο του!!!!

μαιμουδακι μου δηλαδη καθε χρονο πρεπει να αλλαζουμε τα τικερακια των παιδιων ε???????

αααααααααααα μπελας αυτο!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευη μου ευη μου ειδαμε κ την δικη σου κοιλιτσα υστερα απο καιρο!!!!!!!!!καλως ηρθες κ εδω!!!θα τα λεμε κ απο'δω!!!!! αχ τι καλα!!!!!!!!!!

μαρουλι μου καλως ηρθες κ εσυ κοριτσι μου στην παρεα μας!!!!!!!!!ολα να πανε καλα κ με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!

γεια σου βρε τιτινα με τις σπεσιαλιτε σου!!!!!!!!!!ν'ρθω καμια μερα να μου μαγειρεψεις??????χιχιχιχι :lol::lol::lol::lol:

τεντι μου σε ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσακι μου!!!!!να εισαι καλα κ με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!πως εσαι καλη μου?????

αναστασουλα μου αντε αυριο περιμενουμε τα νεα σου κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να μας πεις γι'αυτον τον υπεροχο ηχο της καρδουλας!!!!!!!!!!!!!!!!!

νιακουλινακι μου πως εισαι κοροτσι μου εσυ??????σημερα πηγες στη μαμα σου ε??????

καλα εκανες,εσυ ξεκουρασου τωρα!!!!

βρε κοριτσια ειδα που μιλαγατε για βρακια!!!!!!!εγω παντως τα μονα που μπορω κ φοραω ειναι τα στρινγκ!!! αν βαλω αλλο ασε που νιωθω περιεργα , νομιζω πως με σφιγγει.οχι τωρα στην εγκυνοσυνη αλλα γενικα!!!!

μεγαλες βρακες φοραω οταν εχω περιοδο κ μετα την γεννα!!!!!!

αχ αυριο εχω να παω για την αυχενικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μακαρι να ειναι ολα καλα κ να ειναι κ το μωρακι μου καλα!!!!!!!!!!! για να δουμε.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοριτσακια μου συγχωρεστε με αν εχω ξεχασει καποια ,ε???????

πολλα φιλακια σε ολες!!!!!!καλο βραδυ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYXOMAI KAI STA 3 KORITSAKIA POU PANE AYRIO GIA YPERHXOUS NA EINAI OLA TELEIA!!!!!!!!!!!!!!!

KAI NA GYRISOUN KAI NA MAS GRAPSIUN AYXARISTA NEAKIA!!!!!!!!

EGW KAI O MPEMPIS MOU THA PERIMENOUME ME AGWNIA!!!!!!!OLA THA PANE TELEIA KORITSIAAAAAAAAAAAAA ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

αχ κ εμενα μαρεσει να κανω γλυκα κ περιεργα φαγητα!! παρα πολυ! αφου οταν ερχεται καποιος στο σπιτι ειναι η χαρα μου! :D

για να παρω κ εγω μερος στη βρακοσυζητηση, γενικα προτιμω τα στρινγκ αλλα φοραω κ βρακες! :lol:

που κ που! ετσι για να δινω αλλο αερα στη σχεση μου με τον αντρα μου!! :lol::lol::lol:

καλη επιτυχια κοριτσια σημερα με τους υπερηχους!! ανυπομονουμε για σουπερ νεα!!

κοριτσια μηπως ξερετε, ενω ακομα δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος ειχαμε κανει στον μικρο το εμβολιο της ανεμοβλογιας. κ τωρα εχει βηχα μυξες κανει που κ που πυρετο κ σημερα το πρωι που σηκωθηκαμε εχει στο μετωπο του 2 σπυρακια!!! τι να κανω? ξερω οτι αντενδεικνυται να ερχεται το παιδι που εκανε το εμβολιο σε επαφη με εγκυο αλλα ακομα δεν το ηξερα τοτε. κ δε θυμαμαι αν την εχω περασει μικρη η οχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες...

εχθές ήμουν πολύ χάλια, αναγούλες, εμετοί, ζαλάδες, με το ζόρι κρατιόμουν στα πόδια μου, ευτυχώς η μικρή ήταν στη μαμά μου...γι'αυτό δεν μπήκα καθόλου. Και σήμερα μια απ'τα ίδια αλλά κάπως καλύτερα! Μ'έχει φάει και το άγχος για τα αποτελέσματα του papp A.....

Εύχομαι στα κοριτσάκια μας που έχουν γιατρό σήμερα να πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ και να επιστρέψουν με τα καλυτερότερα νέα από τα εμβρυάκια!!!!!!!!! Θα περιμένουμε με αγωνία!!!!

Μαϊμουδάκι μου για το εμβόλιο που ρωτάς εμείς έπρεπε να το κάνουμε λίγο μετά που έμαθα για την εγκυμοσύνη και η παιδίατρος δεν μας άφησε να το κάνουμε γιατί εγώ δεν έχω περάσει καμία παιδική ασθένεια, παρόλο που έχω κάνει όλα τα εμβόλια έχουν περάσει πολλά χρόνια και δεν γνωρίζω τί αντισώματα έχω...μας είπε να περιμένουμε να περάσει το α'τρίμηνο της κύησης και μετά να το κάνουμε (το περίφημο ΜΜΡ) αλλά και πάλι με πολλή προσοχή για μένα! Ρώτησα και τον γιατρό μου και μου είπε καλύτερα που δεν το κάναμε το εμβόλιο. Κάνε μία ερώτηση στον γυναικολόγο σου να δείς τί θα σου πεί...

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμάς!

Εύχομαι κι εγώ τα κοριτσάκια μας που έχουν γιατρό σήμερα να έχουν τα καλύτερα νέα!

Εγώ ξαναέκανα σήμερα χοριακή και ανέβηκε απο 127 στις 310 μονάδες σε 2 μέρες, οπότε το απόγευμα θα κλείσω ραντεβού στο γιατρό!

Δεν κατάλαβα τί είναι αυτό που λέτε για το εμβόλιο. Ποτε πρέπει να γίνει κ γιατί δεν το κάνατε? Εχω κι εγω ένα κοριτσάκι 1 έτους και με ενδιαφέρει να ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλι ειναι δυο εμβολια (το μμρ-ιλαρας ερυθρας παρωτιτιδας και της ανεμοβλογιας) που δεν "επιτρεπεται" να κανει το παιδι εαν η μαμα ειναι εγκυος, γιατι περιεχουν ζωντανο ιο και το παιδι μπορει να νοσησει ελαφρα με κινδυνο για το εμβρυο

οταν καναμε εμεις στον μικρο της ανεμοβλογιας δεν ξεραμε γιατην εγκυμοσυνη..

τωρα θα δουμε τι να πω... ελπιζω να μη γινει τιποτα..

αν κ βρηκα το βιβλιαριο μου κ την εχω περασει την ανεμοβλογια τελικα

με το γυναικολογο μου θα μιλησω σε λιγακι, οταν κλεινει το ιατρειο του

μαρουλακι πρεπε να ειμαστε στις ιδιες ακριβως μερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA KORITSAKIA!!!!!!!!!!!!!!!!!TI MOU KANETE? EGW KALA!!!!!!KSAPLA KAI O MPEMPOULIS RIXNEI TIS GYROVOLIES TOU... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: TWRA THA FAW TIS XTHESINE PENES CARBONARA POU PERISEPSAN...GIAM GIAM............NIKOULIANAKI KAI HLIANNAKI PERIMENOUME TA NEA SAS APO TON GIATROULI!!!!!!!!H ANASTASIA THA MAS TA PEI TO VRADY GIATI 6 WRA THA PAEI STON GIATRO!!!!!!STELNW THN THETIKH MU ENERGEIA!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maimoudaki μου κι εγω τις περασα όλες τις παιδικες ασθένειες. Σε ποιο μηνα κανουμε αυτα τα εμβόλια? Για ποσες μερες μετα είναι (ας πούμε) επικίνδυνο να νοσήσει το παιδί? Και αν είναι εγκυος η μαμα γίνονται μετα το 1ο τρίμηνο ή όταν γεννήσει?

Είμαστε στις ίδιες μέρες, ε? Εγω είχα τελευταια περίοδο στις 11 Μαρτίου. Πόσο έχεις χοριακή? Στο γιατρό πότε θα πας?

Πω πω πολλές ερωτήσεις σου έκανα!!!

titina εσύ είσαι ήδη στην 21η εβδομάδα? Έκανες και Β΄επιπέδου? Με το καλό σου εύχομαι, καλό υπόλοιπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli mou geia sou!!!eimai sthn 20i evdomada twra....eixa paei sthn 19i evdomada gia na kanw b-epipedou kaname omws telika enan aplo yperhxo(vevea koitakse ta panta kai ta vrhke para poly kala)

kai stis 2-5 tha paw na kanw ton b-epipedou...ax poso anypomonw na dw to mwraki9 mou pali....mou kanei kai 4D yperhxo kai to eyxarstiemai....mas deinei kai polles polles fwtografies sto telos!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σαςςς..περιμενω να γινει το φαγητο και ειπα να μπω να δω τα νεακια σας...

Βερονικα χαρηκα για την γνωριμια...ασε utrogestan βαζω και εγω....χαλια...μου τι δεινει που βγαινει η βλακειααα....εγω απο μαγειρεμα δεν κανω και πολλαα η θα μου μυριζει και θα κανω εμετο η λογω συσπασεων δεν μπορω να στεκομαι...εχω παρει σημερα μπολονεζ λαζανια απο το lidl τα βαζεις στο φουρνο και ετοιμα...σαν παστιτσιο ειναι...αα σημερα εχει στο lidl σουτιεν θηλασμου με 8 ευρω,παντελονι εγκυμοσυνης 10 ευρω,ζωνη εγκυμοσυνη 6 ευρω και μπλουζα εγκυμοσυνη νομιζω και αυτη 6 ευρω...μια χαρα μου φανηκαν και λεω να παω αυριο να παρω τπτ..Ηλιαννααα περιμενω νεαα Αναστασια με το καλο το απογευμαα περιμενουμε!!Εγω παω για Βεπιπεδου στην 23βδομαδα περιπου...10 Μαιου αντε ανυπομονωωωω...παω να φαω λιγο ελπιζω για να πιω τα χαπια μου γιατι σημερα ποναω πολυυυυυ και φοβαμαι να παρω τη γιατρο να μην μου αυξησει τη δοση...δεν αντεχετε το yutopar με τιποτααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw 2 meres pou eixa parei ta utrogestan mou evgenan kai mou eixan spasei ta neyra!!!!!!!!!!

ayto sto lidl ta eida kai egw se prospektous....pio poly ta soutien mou aresan isws paw mia volta to apogevma....giati ta soutien mou arxizoun k me enoxloun para poly...twra arxisa kai foraw kai athlitika gia mesa sto spiti,,,

ante vre koritsiaaaaaaaaaa pou eisaste na mas peite ta nea sas???????????????? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera apo emena kai ta dyoooooooooooooooooo mwrakia moyyyyyyyyyyyyyy.....akoysame dyo kardoyles koritsiaaaaaaaaaaaaa

axxxxxxxxxxx exw xarei alla fovame para poly gia prooro toketo makari na pane ola kala mexri to telos gia oles koritsia moy.meta apo oti exw traviksei den ginete na mhn fovame re koritsia ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ti teleia pou einai na phgaineis na akouseis mia kardoula na xtypaei kai na akous 2 e???tha prepei na einai yperxo synaisthima!!!!!!!!!!!!!!

me to kalo na ta kratiseis kai ta dyo sthn aggali sou!!!!!!Na einai gera!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Νία μου τι τέλεια νέα είναι αυτάαααααααα??????????? Σήμερα όλη μέρα σε σκεφτόμουν!!! Περιμένα να μπείς να γράψεις νέα σου!!! Και τελικά μας έφερες τα πιο όμορφα νέα!!! ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!! Χάρηκα πάρα πολύ!!!! Και συγκινήθηκα!!! Είναι πολύ ωραίο πράγμα να ακούς 2 καρδούλες!!! Συγχαρητήρια γλυκούλα μου και καλή συνέχεια!!! Και μήν φοβάσαι για τίποτα! Όλα καλά θα πάνε! Χαλάρωσε και απόλαυσέ το!!! Σε φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 καρδουλες???Τελειααα ...αντε με το καλοοο...αφηστε και εμενα σημερα μου εχει μπει η ιδεα οτι θα γεννησω πιο νωρις με τις συσπασεις που εχω...να δω πως θα πανε και θα μιλησω με τη γιατρο οταν παω να μου πει τι νομιζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoulinaki μου δύο καρδούλες!!! Τί τέλεια νέα! Με το καλό τα δυδιμάκια σου!!!!

kiska κι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη είχα συσπασεις απο τον 6ο μήνα κ μαλιστα πολλές και οχι μονο δε γέννησα πρόωρα, όχι μόνο τελειωσα τον 9ο κ δε γέννησα όχι μόνο εκανα προκληση κ παλι δε γέννησα....αλλά γέννησα τελικά με καισαρική 9 μηνών κ 1 εβδομάδας!!!! Οπότε τίποτα δεν είναι απόλυτο. Όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλι μου στο γιο μου ειχα και εγω απο τον 6ο και μου ελεγα ο γιατρος οτι ολα ειναι μια χαρα ερχοντουσαν καθε βραδυ για καποια ωρα και σταματαγαν..γεννησα και εγω αφου εφαγα οολο τον 9ο και μετα μια βδομαδα με πιασαν πονοι αλλα μου βαλανε ορο μιας και ειχαν συχνοτητα αλλα δεν γινονταν πιο δυνατοι..μου σπασανε τα νερα και τελικα γεννησα...τωρα ειναι αλλιως εχω απο τον πρωτο μηνα συσπασεις..εβαζα utrogestan μεχρι την 13 βδομαδα 3 την ημερα κολπικα και ενω ηρεμισα και σταματησα ξαφνικα πριν κανα 2βδομαδες αρχισαν πονοι παλι δυνατοι μαζι με πονους στη μεση,με εξτασε η γιατρος με το μηχανημα που μετραει τις συσπασεις εκανα και κολπικο υπερηχο αλλα ευτυχως ο τραχηλος δεν εχει ανοιξει..και τωρα πινω 1 utrogestan το πρωι,1 isoptin και 1 yutopar ,το utrogestan το βραδυ το βαζω κολπικα,2 μαλιστα ενω τα αλλα χαπια τα πινω 3 φορες την ημερα..αλλα παρολα αυτα ποναω καθε μερα σχεδον και σημερα ακομα πιο πολυ...για αυτο με εχει πιασει ανησυχια..οτι δεν θα θελησει να κρατηθει και πολυ μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα....ναι ακομα συνεχιζω να ειμαι στην παρεα μας.Σημερα ειδαμε τελικα την καρδουλα να αναβοσβηνει..ειμαι 6+2 νωρις για να την ακουσουμε, θα παμε παλι σε μια εβδομαδα!!!!!Μου εδωσε σαλοσπιρ και αντιπικτικες ενεσεις να τις κανω μεχρι τις 12 εβδομαδες προληπτικα.Ελπιζω ολα να παρουν το δρομο τους.Αγια Ειρηνη έκανες το θαυμα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...