Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

kalhspera koyklitses ti moy kanete ???????????egw eimai kala ektos apo tis anagoy;itses vevaia ..............mazeytika epeiteloys apo tis 3 to mesimeri olo eksw eimoyn kai h telikh volta moy htan o vassilopoylos gia pswnia mazi me ton antroyli gia na koyvalaei xaxaxaxaxxa........eimai etoimh gia na kanw koyloyrakia kai tsoyrekia ta pswnisa ola axxxxxxxxxxxxxx moy aresei poly na kanw pragmata sthn koyzina ..................

hliannaki moy na xairesai to antraki soy .....polla filakia na toy dwseis...........ayrio tha paw gia pswnia me to vafthstiraki moy einai 5 etwn kai einai enas glykas alla kai diaolaki..........

filakia se oles kalo vrady na exoyme kai oneira glyka............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!τι κανετε?????πως ειστε????????εγω ειμαι καλα , μια χαρα!!!!!!!!

βαφουμε το σπιτι (ο αντρας μου δηλαδη) κ γινεται ενας χαμος!!!!!!!!!!!!!

τιτινακι μου , νιακουλινακι μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κοριτσακια μου!!!!!!!!!να ειστε καλα κ με το καλο τα μωρακια σας!!!!!!!!!

οι υπολοιπες κοριτσια μου τι κανετε??????????

βρε κοριτσια η νασια δεν θα πηγαινε στον γιατρο η κανω λαθος???????? δεν εχει μπει να μας πει!!!!!!!!

πολλα φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τιτινα μου δεν πιστευω να εκανα λαθος!!!!!!!!!μακαρι να ειναι ολα καλα κ σημερα να μπει κ να μας πει τα νεα της!!!!!!!!!

εσυ πως εισαι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειναι καλε????εγω γιατι δεν την βλεπω???????????

ναι κ εγω εδω ηρεμα στο σπιτι με τα μικρα να παιζουν !!!!!!!!!!

αχ αυτος ο καιρος ειναι πολυ μουντος!!!!!!!!ψυχοπλακομα!!!!!!!!!!

πρωι πρωι εβαλα τραγουδακια για τα γενεθλια του αγγελακου μου για να του ευχηθω κ μου εφτιαξε η διαθεση!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ τιτινακι μου!!!!!!να εισαι καλα κ εσυ με το καλο να υποδεχτεις σε λιγους μηνες το αντρακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ναι ναι θα μας γραψει το ξερω κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι κ εγω ετσι ανυπομονουσα!!!!!!!!!!!δεν μπορουσα να φανταστω πως θα ειναι οι φατσουλιτσες τους!!!!!!!κ τωρα εχω αυτη την περιεργια!!!!!!!!!!ααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ειναι τοοοοοοσο ομρφα αυτα τα συναισθηματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες μου...

συγνώμη που δεν μπήκα καθόλου και σας ανησύχησα...σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον κοριτσάκια μου!

Καταρχήν να στείλω τις καλύτερες ευχές μου στο Ηλιαννάκι μας για το γιοκαρίνι της που έχει γενέθλια σήμερα (σήμερα δεν είναι????) :ymparty: [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] Να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε πάντα χαμογελαστό κι ευτυχισμένο τον Αγγελάκο σας!!!!!

Τιτινάκι μου φιλάκια στον μπουμπουκάκο σου!!!!

Teddy μου όλα καλά με το pappA ε? Πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!!!!

Λοιπόν τα νέα μου...οι μετρήσεις της αυχενικής ήταν φυσιολογικές, το μπομπιράκι είναι σχεδόν 6 εκατοστά, φύλο δεν είδαμε και ψιλοβαριόταν λίγο...ο γιατρός είπε ότι μάλλον κοιμόταν, πάντως είναι μια χαρά. Είδε κι εμένα, μήτρα, σάλπιγγες, ωοθήκες όλα ΟΚ! Τώρα αναμένω τα αποτελέσματα από το pappA κι έχω πολύ αγωνία γιατί λόγω ηλικίας είμαι σίγουρη πως τα ποσοστά μου θα είναι πολύ πεσμένα...να φανταστείτε στην κόρη μου πρίν δύο χρόνια σχεδόν ενώ όλες οι μετρήσεις ήταν 1:6500 και 1:10000 (πάρα πολύ καλά δηλαδή) το ποσοστό λόγω ηλικίας έπεφτε στο 1:350 (η βάση νομίζω είναι το 250). Ελπίζω τουλάχιστον να είμαι μέσα στα φυσιολογικά όρια.......ουφφφφφφφφφφ τί άγχος κι αυτό!!!!!!!!

Κατά τ'άλλα, μέσ'τα νεύρα είμαι αυτές τις μέρες με την πεθερά πάλι (πολύ πρωτότυπο), γι'αυτό και χάθηκα...με σύγχισε πάλι το τσόκαρο!!!!!! Αυτό το διάστημα που δεν μπορώ να κάνω και πολλά όταν φεύγει ο άντρας μου, την μικρή την παίρνει πότε η μάνα μου και πότε η πεθερά μου γιατί έχει ζωηρέψει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κι εγώ δεν μπορώ να την κυνηγάω! Φυσικά περισσότερο τρέχει η μάνα μου παρόλο που μένει μακριά σε άλλο χωριό.....δεν της έχω εμπιστοσύνη πια της πεθεράς γιατί δεν μ'ακούει, κάνει του κεφαλιού της και θέτει μονίμως σε κίνδυνο και την μικρή...π.χ. της δίνει επικίνδυνα πράγματα να παίζει (πιάτα, ποτήρια, μαχαίρια κτλ.), της έχω ζητήσει να προσέχει λίγο αυτό το διάστημα να μην πολυέρχεται η μικρή σε επαφή με παιδάκια που πάνε σχολείο και κολλήσει τίποτα γιατί εγώ δεν έχω περάσει καμία παιδική αρρώστια και είναι πολύ επικίνδυνο να κολλήσω τώρα...Να φανταστείτε, για τον ίδιο ακριβώς λόγο η παιδίατρος μας είπε να κάνουμε αργότερα κάποια εμβόλια που σχετίζονται με τέτοιες ασθένειες προκειμένου να μην κολλήσω κάτι τώρα που είμαι ακόμα στο πρώτο τρίμηνο...ε σαν να της είπα να κάνει ακριβώς το αντίθετο, όλο σε παιδάκια την πηγαίνει την μικρή και γενικά ενώ εγώ νομίζω ότι το παιδάκι μου είναι στη γιαγιά του, αυτή αλωνίζει όλο το χωριό από σπίτι σε σπίτι...μαζί με την μικρή φυσικά! Τελοσπάντων, αυτές τις μέρες πάλι έμαθα από το χωριό ότι αλωνίζουν και μάλιστα όλη την ώρα μεσ'τους δρόμους χωρίς καρότσι (έχει ιδέα πόσο επικίνδυνο είναι να βγάζει την μικρή στον δρόμο?) Πλακώθηκα και με τον άντρα μου γιατί δεν καταλαβαίνει πόσο σημαντικό είναι να εμπιστεύεσαι τον άνθρωπο που κρατάει το παιδί σου...τελικά φυσικά ήρθε στα λόγια μου και κατάλαβε πόσο δίκιο έχω...την σύγχιση την πήρα όμως ΠΑΛΙ έγκυος γυναίκα!!!!!!!!

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα...

Φιλάκια πολλά σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poly xarika nasioyla me ta neakia soy ...gia to mikroylaki sas ......twra oso gia thn giagia th na pw eleos na mhn katalavenoyn re paidi kapoia pragmata.............ontos prosexe poly tis paidikes asthenies .....kai egw na sas pw oti den tha paw gia pasxa me toys dikoys moy giati ena koritsaki ton sympetheron exei ostrakia kai den leei na pathw tipota ase kalhtera monh me ton antra moy........kai akoma den kserei kai kaneis tipota gia thn ekgymoshnh moy........... fysika..... oyte oi goneis moy dld..opote den paw poythena ase re exw traviksei arketa mexri twra ayto moy elipe na kolisw kai tipota...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασιουλα μου :o:shock::shock::shock::shock::shock::shock::o:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!παει καλα η γυναικα????????????τι ειναι αυτα που κανει??????????????????

πω πω λεω εγω για την δικια μου ομως υπαρχουν κ αλλες!!!!!!!!!!!!

καλη μου μην ξανα αφησεις το παιδακι σου μ'αυτην την ανευθηνη!!!!!!!!!! ουφφφφφφφφφφφ συγχιστηκα!!!!!!!!!!

ολα καλα θα ειναι κοπελα μου κ με το παπ α θα το δεις!!!!!!!!

αντε να δουμε κ εγω τη δευτερα.........????????????

νιακουλινακι μου καλα θα κανεις να μην πας εκει!!!!!!!!!!!ασε δεν εισαι για τετοια τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλυτερα σπιτακι σου να εισαι κ σιγουρη!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι μου άσε μεγάλη γουμάρα η πεθερά...τί να κάνω που την έχω ανάγκη τώρα...ευτυχώς που η μαμά μου αντέχει ακόμα (δεν είναι και μικρή-64 χρονών είναι) και με βοηθάει συνέχεια, δυστυχώς υπάρχουν και μέρες που δεν μπορεί οπότε αναγκαστικά και με βαριά καρδιά την αφήνω στην πεθερά...αλλά ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ρε γμτ!!!!! :evil::evil::evil: Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να της δίνω οδηγίες...πάλι του κεφαλιού της κάνει!!!!!! [smilie=angryfire.gif] Συνεχώς της κάνω εφόδους στα ξαφνικά (παίρνω τηλέφωνο όλη την ώρα για να δώ άμα είναι στο σπίτι) και παρόλαυτά καταφέρνει και μου ξεφεύγει και λέει και ψέματα από πάνω!!!!!!! Πού πας κυρά μου? Αφού σε βλέπει όλο το χωριό...δεν θα το μάθω? Αλλά δεν την νοιάζει κορίτσια μου...χεσμένη με έχει και σκασίλα της άμα συγχιστώ!

Την Μ.Δευτέρα έχεις την αυχενική ε??????? Όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου...είμαι σίγουρη!

Νιακουλινάκι μου οστρακιά???????? Εννοείται πως δεν είσαι για τέτοια κορίτσι μου...ούτε από μακριά!!!!! Μια χαρούλα θα τα περάσετε οι τρείς σας, ο αντρούλης σου, εσύ και το σποράκι σας!!!!! Πότε έχεις γιατρό? Δεν το έχετε πεί ακόμα πουθενά ε? Καλύτερα...εμένα ο άντρας μου το λέει σε όλον τον κόσμο και αισθάνομαι πολύ άσχημα γιατί την φοβάμαι πολύ την γλωσσοφαγιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, γειά σας κι από μένα!

Ηλιάννα, να χαίρεστε τον Αγγελάκο σας!

Νιακουλινάκι, πολύ καλά κάνεις που δεν πας στους συμπεθέρους σας το Πάσχα. Οστρακιά; Είναι πάρα πολύ επικίνδυνη ασθένεια. Παλιά, τα περισσότερα παιδιά που περνούσαν οστρακιά κατέληγαν με κάποιο κουσούρι, π.χ. κώφωση, τύφλωση, κ.λπ. Τώρα, βέβαια, υπάρχουν φάρμακα και η ιατρική προόδευσε, αλλά σε κατάσταση εγκυμοσύνης, τι φάρμακα να πάρεις, και τι να προλάβεις...

Δεν είπατε για την εγκυμοσύνη ακόμη ε; Εμείς το είπαμε μόλις ακούσαμε καρδούλα. Προηγουμένως το είχαμε πει στους γονείς μου, όταν μάθαμε για τη θρομβοφιλία, γιατί θα πηγαινοερχόμουν κάθε μέρα στον γιατρό, ο οποίος είναι συγγενής, ε, όλο και κάτι θα έπεφτε στην αντίληψή τους. Επίσης, το είχα πει σε δύο συναδέλφους που με πηγαινοφέρνουν στο σχολείο, για να προσέχουν στον δρόμο. Κατά τα άλλα, σε κανέναν απολύτως. Τώρα το είπαμε, σε κάποιους συγγενείς και φίλους.

Νάσια, φοβερή η πεθερά σου. Ολόιδια με τη δική μου! Νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και κάνουν ό,τι τους κατέβει. Δε σκέφτονται ποτέ και νομίζουν ότι ό,τι και να κάνουν είναι σωστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάννα μου να χαιρεστε τον Άγγελο σας..:)...να ειναι παντα γερος και καλοτυχος...:)

Κορίτσιααααα.....ακούσαμε καρδούλα χθες....:)....τι υπεροχο συναισθημα ειναι αυτο.....το μικρουλακι μας........:)...αρχισε να χτυπαει και η καρδουλα του..:)....ειμαστε πολυ ευτυχισμενοι...:)

Σας φιλω ολες πολυ....να εισαστε καλα...και να μου φιλησετε τις κοιλιτσες σας..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax mpravo miki moy teleia axxxxxxxxxx

egw alles 2 meres kai meta tik tak tik tak.xixixixixiitha thn akoysw kai egwwwwwwwwwww...................nai koritsia lew na to pw meta thn kardoyla kai egw alla stoys goneis mono............giati h glwsofagia mas exei faei apo persi.........

filakia se oles tis koilitsesssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MPRAVO VRE MIKI MOU POLY XARIKA GIA SENA!!!!TI TELEIA POU EINAI O HXOS THS KARDOULAS........!!EGW KORITSIA SHMERA MPHKA STHN 20h EVDOMADA!!!EIMAI STA MISA THS EGGYMOSYNHS!!!TI WRAIA!!!MAKARI NA PERASOUN ETSI HREMA KA OI YPOLOIPOI MHNES KAI TO MWRAKI MOU NA EINAI GERO!!!O THEOULIS AS TO EXEI KALA!!!!ORISTE KAI H KOILITSA MOU!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

post-11182-13873936832813_thumb.jpg

post-11182-13873936833573_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε?????????????????

σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες σας για τον αγγελο μου!!!!!!!να ειστε καλα κ με το καλο να ερθουν ολα τα μωρακια!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ τιτινακι μου τι ωραια μικρη κοιλιτσα ειναι αυτη??!!!!!!!!!!!!!!!φτου φτου!!!!!!!!!!!

εμενα ειναι πολυ μεγαλη η κοιλουμπα μου :roll: !!!!! αχ γιατι?????!!!!!!!!!!!!!!!!

μικι μου μπραβο χαρηκα παρα πολυ που ακουσατε καρδουλα!!!!!!!!!!!!!ειδες τι τελεια που ειναι να ακους αλλη μια καρδουλα να χτυπαει μεσα σου?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ολα καλα θα πανε κ με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!!!!!!!!!!!

αχ νασια μου τι φρικη :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: !!!!!!!!!!!!!!!!!

μιλαμε για πολλα μπουνιδια αυτες οι πεθερες!!!!!!!!τι να κανεις κοπελα μου....!!!!!!!!παλι καλα που μπορει κ σε βοηθαει κ η μαμα σου η γυναικα!!!!!!!!!

αχ πω πω στη εγω στη μουμια πεθερα μου ποτε δεν θα αφηνα παιδι,γιατι αυτη ειναι χειροτερη απο τα παιδια!!!!!!τα παιδια θα προσεχανε αυτην κ οχι το αντιστροφο!!!!!!!! ουουουφφφφφφ πολυ συγχιζομαι οταν το σκεφτομαι!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

νιακουλινακι μου καλα κανετε κοπελα μου!!!!!!!δεν χρειαζεται να το διαδωσετε...!!!!!!οταν ειναι θα φανει κ θα το καταλαβουν!!!!!!!!! γιατι απο γλωσσοφαγια.........................!!!!!!!!!!!!!!!

κ εμενα ο αντρας μου δεν κρατιεται το λεει σε ολους!!!!!!! :twisted::roll::?;)

αννα μαρια μου ευχαριστω κοπελα μου!!!!!!!!! να εισαι καλα κ με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ποτε σταματας τη δουλεια εσυ κοριτσι μου??????

δεν χρειαζεται να το λεμε για τι η γλωσσοφαγια παει κ ερχεται!!!!!!κ εγω αυτο παντα φοβαμαι!!!!!!

πολλα φιλακια κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...