Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

καλημερα

βλεπω παμε για το επομενο απο τωρα!!! εγω δεν το σκεφτομαι προς το παρον εινα ιπολυ νωρις.

χθες κοιμηθηκαμε καλα- ανοιξαμε την τρυπα στο μπιμπερο κ εφαγε πιο πολυ κ πιο γρηγορα - αν κ πνιγοταν καπου καπου.

Εχουμε μια απαισια νινιδα στο μετωπο κ βαζουμε ελαιολαδο. εχει κανενα αλλο νινι εδω τετοιο πραγμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειναι ξηροτητα στο δερμα- κανει σαν 'κακαδάκι' το οποιο μπορει κ να εξαπλωθει σε ολο το κεφαλι. Δεν ειναι κατι ανησυχητικο- περνάει δλδ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:x:x:x καλημέρα και καλη εβδομάδα ξεφούσκο--girls ! :x:x:x

χχχμμμ... οσο παμε και καλύτερα βλέπω !!!

αντε, μαλλον ευκολα θα στρώσουν το προγραμμα τους τα φουσκο-μωρακια μας ! :)

νινιδα εχουμε και μεις αλλα βαζουμε που και που απο την Bepanthol σωματος λιγουλακι (ισα ισα να ενυδατωθει το σημείο) !

και θα συμφωνήσω οτι το βραδινό μπανακι ειναι ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ κυριολεκτικά !!!

:oops: για το δευτερο νινακι... χχμμμ... εξαρτάται ποσο ευκολα + γρήγορα θα μπει σε προγραμματακι τουτο δω ! το πρωτοτοκο μας... :x

αλλα αν πανε ολα καλά, και μεις για το τελος του χρόνου σκεφτόμαστε !

ευχομαι να ειναι υγιές και ...τσουτσουνοφόρο και το δευτερο !!!!! αχαχαχαχα !!! :lol::lol::lol:

ΥΓ: βρε κοριτσια... ΠΩΣ θα καταλάβω οτι τελειωσαν τα λοχεια και αρχισε η περίοδος;;; :shock:

ΥΓ2: Demaki !!!!!! Σαραντίζω ανήμερα του Αγίου Ραφαήλ καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!!!!!

τυχαίο ;;; δεν το νομίζωωωωωωωωω !!! ;););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!!τι καλημερα δηλαδη μεσημεριασε αλλα τελοσπαντων!!!!!ντεμακι ευχαριστω και εμεις μασαζακι κανουμε και σχεδον εχει στρωσει το ματακι της....αυριο ξεκιναω τα χαπια για να κοψω το γαλα και τεταρτη εχω γενικο ρεκτιφιε που λενε βαφω μαλλια φτιαχνω νυχια αποτριχωση και γενικοτερα ξαναγινομαι ανθρωπος,γιατι η ριζα και η τριχα εφτασε μην σας πω που....στα ποδια εννοω...οσο για το βραδυ κομομαστε 4 με 5 ωρες ευτηχως ξαποστενουμε και μεις λιγακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello mamys love !!!

κοριτσούδια θυμήθηκα να σας δωσω και ενα link με πολύ ωραίες πληροφορίες σε πρακτικά θεματα για τον θηλασμό! >> http://www.thilasmos.gr/index.htm

α! και αυτο >>> http://www.mitrikosthilasmos.com/2010/0 ... st_07.html για τα θηλαστρα !

καλό μεσημέρι !!!

(ευτυχως που εληξε και η απεργία των δημοσιογράφων κλπ γιατί μας ειχε "πεθανει" 4 μερες η τιβι με τις βλακειες τις...!!!!) ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινιδα κι εμεις.εβαλα ενα λαδακι της φρεζυντερμ.μαπα.εβαλα jonson baby oil και ειδα φως.μιση ωρα και τον ελουσα.δεν τριβω.μονο με πετσετα οπως στεγνωνουμε το κεφαλακι.και το ελαιολαδο κανει απο οτι μου ειπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και γω. μπηκα να πω ενα καλημερα και να φυγω γιατι κλασικα εχω σιδερωμα...καλα βρε παιδια καθε μερα εχει ρουχα για πλυσιμο ο μπεμπακος, τι πραγμα ειναι αυτο, η δουλεια που κανω στανταρ καθε μερα ειναι πλυσιμο και σιδερωμα :o:o:o:o

εμεις τελικα εχουμε καθιερωσει το 12 και μετα 4 με 4 και μιση και μετα παλι 7 η 8 το πρωι για φαι.. ρολογακι εχει το βραδι το καλο μου, το πρωι δεν ξυπναει στην ωρα του, πανε και 4 ωρες και το ξυπναω εγω...

πηρα και την παιδιατρο και μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο τα ματακια να ειναι ακομα θολα... εσας το ασπρο μερος του ματιου ειναι λευκο οπως και στους μεγαλους???

αυτα φιλακια στα μικρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

απαπα...ποσο μπορει να λαγοκοιμαται αυτο το παιδι...χτυπαει 6ωρα ξυπνια κ μετα κοιμαται ενα 2ωρο..ξανα μανα ξυπνια σερι κ ενα 2ωρο υπνο. και παλι απο την αρχη!

τα νευρα μου ειναι λιγο κορδόνια...εχω κουλαθει κ ποναω ολοκληρη!

σημερα θα την παμε στην εκκλησια.

ουφ πια...

τα ματακια μας ξεθολωσαν απο πολυ νωρις. Σπιρτουλι πηρες τον γιατρο για τα ματακια? ειναι πολυ μικρουλι ακομα το νινι σου,

ποτε θα στρωσουμε ΠΟΤΕ???? :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα. κι εμας τα ματακια μας ηταν πολυ καθαρα σχεδον απο την αρχη! :D ηρθε και ο γιατρος μας το πρωι και εχουμε γινει ολοκληρα αντρακια και με τη βουλα! :ymparty::ymparty: στις 2 βδομαδες που περασαν ο μπεμπης μας πηρε 800 γρ, 2 ποντους υψος και 1,5 ποντο περιμετρο κεφαλης!!! :x:x:x το μονο κακο ειναι οτι η κοιλιτσα του ειναι γεματη αερα, εχει πολλα πονακια γι αυτο και η συνεχομενη γκρινια. μας ειπε 1 μηνα ακομα υπομονη για να απαλλαχτουμε απο αυτα.. :?:? η αληθεια ειναι οτι 3 μερες τωρα ο μικρος μενει ξυπνιος οοοολη μερα, κοιμαται 20 λεπτα και ξυπναει, ξανακοιμαται μιση ωριτσα και ξανα τα ιδια. μαξιμουμ να κοιμηθει μια ωρα σερι ολη μερα. ταλαιπωρειται απιστευτα πρωτα αυτος και μετα δυστυχως κι εμεις... τι να κανουμε θα περασουν οπως ηρθαν... υπομονη... :?:?

σημερα γιναμε και 1 μηνα!! :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

Κωνσταντινος κουραγιο! Τα 8ωρα ειναι ουτοπικα πια.Κατσε να κοιμηθουμε 6ωρο κ να πουμε κ ευχαριστω :lol::lol::lol::lol::lol:

Σπιρτουλι κ μενα η μικρη το ιδιο προγραμμα εχει! Την κανουμε αργα μπανακι ετσι ωστε μολις φαει και αυτη να πεσουμε για υπνο ολοι μαζι!

Το ματακι της μπεμπας ειναι λιγο ετσι οπως το λες, αλλα νομιζω οτι οσο περναει ο καιρος καλυτερευει!

Οσο για το σιδερο :(:(:(:( κι εγω μολις τελειωσα με αυτο. Και εχω κ τα δικα μας.

Χθες ευτυχως τα μαστορια δεν μου εκαναν ζημια, απλα βαλανε μια σιλικονη στο μπανιο κ βρωμαει ακομα ολο το σπιτι. Εχω τη μικρη κλεισμενη σε ενα δωματιο το καλο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία-Φ σαραvτίζετε αvήμερα του αγίου Ραφαήλ? Όvτως διόλου τυχαίο!!! Με το καλό!

Απλή απορία: γιατί τσουτσουοφόρο κ το 2ο?? Καλέ vα κάvουμε κ μια κόρη [smilie=female.gif][smilie=female.gif][smilie=female.gif][smilie=female.gif][smilie=female.gif][smilie=sign19.gif][smilie=sign19.gif][smilie=sign19.gif][smilie=sign19.gif][smilie=sign19.gif]

Εμείς καλά έχουμε βεβαια κάτι αvησυχίες ώρες-ώρες όμως το παλεύουμε :) Ευτυχώς οι μέρες είvαι σε γεvικες γραμμες καλές κ ευvοούv καμια βολτα ;)

Μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Demmie

!!!ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ!!!! :D:D

αντε, παει το συμβολικα- δυσκολο μερος- ας ελπισουμε κ στην πραξη!

χθες πηγαμε κ στην εκκλησια μας διαβασε ο παππουλης- ηπιαμε κ καφε στον παιδοτοπο της γειτονιας- (καινουρια πελατεια χαχα).

αν εχει μαλακο καιρο κ σημερα θα την βγαλω το μεσημερακι μια τσαρκα.

απο Ανησυχιες οσες θελετε! η κουκιδιτσα βρυκολακιαζει το πουλακι μου απο το μεσημερι κ μετα...χθες κοιμηθηκαμε καλα αλλα ηταν λογικο αφου ολη μερα εχει πονακια στα εντερακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισημα απο σημερα θα σας κανω εδω παρεα κι εγω!εγινα μανουλα!!!

9/04/2011 14:57. 3500 κιλα,53 ποντους!

ειναι τοοοσο ησυχος,κοιμαται οοολη μερα,ξυπανει μονο καθε ωρα αν τρωει απο βυζι και καθε 3ωρο-4ωρο τη νυχτα που του δινω με μπουκαλι που βγαζω με θηλαστρο.τα νεα του τοκετου τα εγραψα στις φουσκωκοιλιτσες για να κλεισει κι εκεινο πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει ρανια!!! να ναι γερο και καλοτυχο κι εσεις γεροι να το καμαρωνετε!! καλη λοχεια να εχεις τωρα κι εσυ και ετοιμασου για τα δυσκολα!! ;);)

τα υπολοιπα κοριτσια που ειστε σημερα?? ρε παιδια ο μικρος μου τα βραδια κατουριεται ολοκληρος μιλαμε!! γινεται μουσκεμα!! στο μεταξυ ξυπναει ενδιαμεσα στα γευματα του επειδη ειναι βρεγμενα μεχρι και τα σεντονακια του και μετα δυσκολευεται να ξανακοιμηθει. εν τω μεταξυ στο αλλαγμα στριγκλαει του χαμου!!! αν μεναμε σε πολυκατοικια θα μας ειχανε διωξει απο τις φωνες του!! :shock::shock::D:D αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι το παθαινει μονο τη νυχτα. τον αλλαζω σε καθε ταισμα και τη μερα και τη νυχτα αλλα τη νυχτα τα μπεμπιλινακια του ζυγιζουν το τριπλασιο απο αυτα της μερας!!! :shock::shock: τελος παντων... ολα καλα!! που ειστε καλε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουκι Μηπως μεσα στη νυστα σου δεν τα κλεινεις καλα? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παντως εχω διαβασει για τα παμπερς οτι εχουν πολλες διαρροες!!!!!!!

Ρανια ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ και επισημα πια εδω!!!!!!!!!!!

Εμενα βρε παιδια οταν κανει κακα κλαιει κ οταν ειναι εδω ο αντρας μου την περνει αγκαλια ενω του εχω πει οχι. Το αποτελεσμα ειναι απο την αγκαλια να της τα "πατικωνει" και να πασαλειβεται μεχρι τη μασχαλη το καημενο. Του λεω "Θελεις οταν τα κανεις να ερθω και να στα πασαλειψω?" :lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν καταλαβαινει ..... Αντρες, τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια να σου ζησει ο γαμπρος!!!καλη λοχεια κ ήρεμη πάνω απ'ολα! :D

καλα..διαβασα την εμπειρια σου και εχω πάθει πλακα με το γιατρο σου!!!φοβερός????? :ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!! βλεπω πιασαμε σκατο-συζητηση... :lol::lol::lol::lol: και μεις ορισμενες φορες 3-4 μεχρι τωρα τα κακακια μας εχουν φτασει σχεδον μεχρι το σφερκο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι??? μαλλον οταν κανει παρα πολλα συμβαινει αυτο...τι να πω.. τι πανες φορατε εσεις?? εμεις new baby 2-5 κιλα.

να κανω μια ερωτηση σε εσας με το θυλαστρο?? οταν βγαζετε το γαλα μετα το βαζετε αμεσως στην καταψηξη για να συντηρηθει αν για παραδειγμα θελετε να πατε καπου και θα το δωσουν στο μωρο σε κανενα 2ωρο??? και το ζεστενετε βαζοντας το σε μπολ με ζεστο νερο??? για πειτε μου παρακαλω γιατι αυριο λεω να παω στο ικα και καταλαβαινετε.....

ΡΑΝΙΑ καλως ηρθες και απο δω!!!!

κουκι καλα σαραντα μαλλον λενε. δεν ξερω αν δινουν καποια αλλη ευχη.

Ναι βρε Μαρια, γιατι τσουτσουνι και το δευτερο? δεν θελεις και συ μια μπουμπου με φουστανακια και κοτσιδακια???

αλλα απο τωρα λετε για 2 βρε παιδια??? χαρας στο κουραγιο σας :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια μου να σου ζησει...επιτελους ηρθες στην ξεφουσκω-λιστα μας!

σπιρτουλι 2-4 ωρες το γαλα διατηρειται σε θερμοκρασια δωματιου, 36-48 ωρες στο ψυγειο και καλα ειναι να το βαζεις στο πισω μερος κ οχι στις θηκες της πορτας. στην καταψυξη το βαζεις οταν θες να το διατηρειται 3 μηνες (οταν ειναι χωριστα απο την συντηρηση) και 2 εβδομαδες οταν ειναι μεσα στο ψυγειο (τα παλια ψυγεια) κ 6 μηνες στον καταψυκτη. οποτε εσευ ή αφησετο εξω ή βαλτο στο ψυγειο. μετα για να το ζεστανεις κανεις μπεν μαρι οπως ανεφερες παραπανω.

σοφουκι και γω ειχα αυτο το προβλημα γιατι ειχε αδυνατα ποδια κ τα λιμπερο κ τα μπεμπιλινο δεν εφαρμοζαν καλα με αποτελεσμα να γινετε μουσκεμα μεχρι το σβερκο (που λεει ο λογος)

σωτηρια βρηκα με τα παμπερς που εφαρμοζουν καλυτερα. τωρα βεβαια που εβαλε 2 κιλακια δεν εχω προβλημα ουτε με τα λιμπερο, μπειμπιλινο δεν ξαναδοκιμασα. κ μενα το βραδυ γινοταν προφανως κατουρανε πιο πολυ, αλλα ειχαμε χασει τον υπνο μας γι αυτον το λογο, γινοταν μουσκεμα κ εκλαιγε. να φανταστεις ειχε τυχει βραδυ να τον αλλαξω ρουχα , σεντονακια κτλ 4 φορες :roll::roll:

δοκιμασε τα παμπερς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις βαζουμε τα Ναννυς απο το Τζαμπο με 2 ευρω το πακετο κ δεν λερωθηκαμε ποτε!

Στα μπουκαλακια της μεντελα που εχω γραφει οτι το γαλα μενει σε θερμοκρασια δωματιου μεχρι 6 ωρες. Το ιδιο μου ειπε κ η παιδιατρος, Οταν το εχω ψυγειο το ζεσταινω(ξεπαγωνω) σε μπολ οπως λες. Με τον ιδιο τροπο αντιστροφα κρυωνω κ το ξενο γαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι κ γω εχω διαβασει 4-6 ωρες οτι διατειρειται αλλα λογω του οτι καλοκαιριαζει δεν το αφηνω πανω απο 3ωρο.

τα ναννυς τα ποσα τεμαχια εχουν 2€?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες...τι κανετε?εμεις καλα...αν εξαιρεσετε οτι η μικρη μας οταν πειναει ουρλιαζει κ οταν τρωει το μισο γαλα ξεραινεται στον υπνο με αποτελεσμα να μην ρευεται γτ λιωνει κυριολεκτικα απο νυστα....την βαζω λοιπον στο κρεβατι της κ το ματι γαριδαααα...ξυπναει κ φωναζει...μεχει σκασει...στο μεταξυ μεγαλωσαμε πολυ κ δεν μας κανουν τα φορμακια μας τα πρωτα πια... :D:D:D

αααα ρανιαααα να σου ζησει το νινακι!!!παω να διβασω την ιστορια τοκετου σου...φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

15 πανες εχουν μεσα τα Ναννυς. Εχω ακουσει πως κ απο το Lidl οτι ειναι καλες, αλλα δεν εχουν τοσο μικρες. Εχουν απο 5 κιλα κ πανω.

tesh, κουραζεται μωρε γι'αυτο. Δοκιμασε να της δινεις με τη τρυπα απο κατω ή ανοιξε μεγαλυτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...