Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

καλημερα σε όλες τι κανετε?εμεις τα ιδια..το μπουκωμα καλα κρατει και το μικρο μου δεν μπορει να φαει οσο ετρωγε γτ κουραζεται πολυ με βουλωμενη μυτη να ρουφαει...αυτο με τις βρωμιτσες το π[αθαμε κι εμεις αλλά που λετε?αναμεσα στα δαχτυλακια των χεριων :lol::lol::lol: τριχες,χνουδια και δεν συμμαζευεται

οσο για ρουχακια της ειχα παρει κατι τελεια βαμβακερα φορμακια απο mothercare και τα εχουμε ξεσκισει...πολυ καλα...η πιο καλη αγορα σε ρουχα που εκανα μπορω να πω...

ααα σας ειπα?ξεκινησα γυμναστηριο :lol::lol::lol: ψοφησα ...χωρις πλακα... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μορνινγκ ~o)~o)~o)

βρωμιτσες μαζευουμε κ εμεις αλλα με τοσες διπλες βρε παιδακι μου που να βρω ακρη? :lol:

τεση δεν της ρουφας τις μυξουλες???κ η δικια μου εχει πολυ μυξα πηραμε το μηχανιματακι κ σωθηκαμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!

πω πω... αυτό με τις βρωμίτσες το πάθαμε κ εμείς στα αυτάκια- εκεί που λέει η Ράνια... όσο για το λαιμουδάκι, παρατηρήσαμε μόνο μια κοκκινίλα κάτω από τη δίπλα κ βάζουμε λίγη κρεμούλα. μου είπε η παιδίατρος ότι αυτό δεν φεύγει εύκολα κ ότι αν παραγίνει, πριν να "σκάσει" να του βάλω λίγη (αλλά πολύ λίγη) fucicort. βεβαια κάτι φίλοι μας είπαν να βάλουμε καλύτερα fucidin γιατί δεν έχει κορτιζόνη. όπως κ να χει, αυριο θα τον πάμε στην παιδίατρο κ θα τον δει να κρίνει.

τον ζυγίσαμε εμείς κ είναι ήδη πάνω απο 6 κιλά :shock: μου έχει πέσει ο γοφός να τον σηκώνω κ έχω κ σκάλες στο σπίτι! ας είναι καλά το πουλάκι μου, τρώει αρκετά! κ έχει στρώσει κ στον ύπνο του! πλέον ξυπναει 7 ή 7 παρά, τρώει κ κοιμάται καπάκι μέχρι 9. όλα καλά!

τελικώς, αλλάξαμε γνώμη για τα βαφτίσια κ θα τα μεταφερουμε για Οκτώβρη. έχετε καμια ιδέα κ κανένα site στο μυαλό σας για μπομπονιέρες κ προσκλητηρια χειροποίητα? δλδ να τα φτιάξουμε εμείς? επειδή έχω χρόνο μπροστά μου, μου πέρασε και αυτη η ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!σημερα ειμαι κακοκεφη.μετα απο πολλες μερες ξυπνησε παλι τη νυχτα για φαγητο.απο τις 11 που εφαγε,σηκωθηκε στις 3 και μετα παλι στις 7..νομιζω πως δεν του φτανει το φαγητο,θελει να του το αυξησω...γιατι και οταν τελειωνει,ουρλιαζει!αλλα το εχω φτασει πλεον στα 120.νομιζω πως ειναι παρα πολυ..αλλα μου κανει εντυπωση πως εκει που τα βραδια κοιμοταν 7-8 ωρες,τωρα να ξυπνησει στο 4ωρο και μετα παλι..εντωμεταξυ πλεον δεν προλαβαινω να βγαζω γαλα..λειπω αρκετες ωρες στη δουλεια οπυ γινεται πανικος και δεν μπορω να βγαλω..αν συνεχισει ετσι η κατασταση του φαγανα μου,θα αναγκαστω να δωσω συμπληρωμα απο ξενο σιγα σιγα..αν και εχω στην καταψυξη καμια 50αρια σακουλακια με γαλα..

το απογευμα θα παμε εκκλησια για τις ευχες!!!σαραντιζουμε αυριο!

τεσακι κι εμεις εχουμε αυτο το σκατουλακι που του ρουφαμε τις μυξουλες.το κανουμε απαραιτητως καθε 2η μερα κι ας μη βγαζει τπτ.ειναι λιγο σιχαμερο βεβαια αλλα να ειναι καλα ο αντρας μου ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω ρε ...ουστη μου αυτη η παλιο-γραμμη!!!!!! Οσο την καμαρωνα στην εγκυμοσυνη,τοσο δεν θελω να την βλεπω στα ματια μου!!! Α Ι Σ Χ Ο Σ !!!!!!!!! Σαν βρωμια ειναι.....και οσο παει σκουραινει!!!

ΡΑΝΙΑ πας καλα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αν οι δικες μου ειχαν τετοι προγραμμα θα ημουν σουπερ χαρουμενη και ξεκουραστη!!!!Σκεψου οτι οταν κοιμουνται 4-5 ωρες το βραδυ,

ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΤΥ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Υ

Τη μερα ταιζω καθε μιαμιση με 2 ωρες :o:shock::o:shock::o:shock::o:shock::o:shock: απο 60-90ml τη φορα!!! Για υπολογισε το,επι 2!!!!!!!!!!!!!

Στα συνολικα ml ειμαστε οκ (ευτυχως που με ξυπνησε η Κουκιδα στο θεμα του συνολου) αλλα μετρα ταισματα κ μην γκρινιαζεις φιλεναδα!!!!Μια χαρα σε παει ο μικρος! ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στο ειχα πει λολλι να σου δωσω το μπεμπη για 1 εβδομαδα και δεν ηθελες...θα τις ειχε στρωσει τις δικες σου.τωρα η προσφορα τελειωσε!

πηγαμε στην εκκλησια,υυυπνο ο μπεμπεκος!τωρα σπιτι,το ματι γαριδα!θα αρχισω να μουρμουραω σαν τον παπα να ηρεμησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια αυξησε το γαλα. Εμεις το εχουμε στανταρ στα 200 κ το βραδυ 230!!!!!

Πριν σαραντισω επινε 150.Μη σε παρεξενευει ενα γευμα τη φορα σταδιακα μπορεις να το αυξανεις!

Αυτη τη κοκκινιλα κ εμεις την ειχαμε στο λαιμο κ η γιατρος ειπε οτι ειναι επειδη δεν τη σκοπιζω καλα, απο την υγρασια.Μολια αρχισα να τη σκουπιζω σε 3 μερες υποχωρησε.Ουτε αλοιφες ουτε κρεμες.

οσο για τη γραμμη σαν "μπιχλα"ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσούδια !!!

ναι ... το otrisalin εχουμε και μεις για τις μυξες...

και σαν τη ράνια και γώ! να ναι καλά ο αντρας μου!! :lol::lol::lol::lol::lol:

εγω στις διπλες το θυμόμουν απο την μικρή μας αδελφή (εχουμε 14 χρονια διαφορά!! :shock: ) και τον καθάριζα απο την αρχή ;)

εμεις εχουμε καθιερώσει τουλάχιστον 1 βολτα ημερισίως και μετα μπανακι φαγακι και νανι... καλά...δεν συμβαίνουν αυτοματα... μας παίρνει καποια ωρα να κοιμηθούμε (την ημέρα) αλλα οκ...

βρε ρανια, βαλτε το νινι στο στηθος και θα αποκοιμηθεί εκεί (το βραδυ)... θα φαει οσο θελει και θα πεσει για υπνο ! το εχεις δοκιμάσει ;

α και η γραμμή που λετε ...ακομα εδώ ειναι και η δική μου !!!

:oops: βρε κοριτσια ... εχει κανει καμία μαύρισμα με σπρέι; ειναι λενε φυσικό (απο ζαχαροκάλαμο) και "ψήνομαι" πολύ για φετος... τι λέτε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε να ειναι καλα τα νινια μας κ να τρωνε κ πιστευω κάποια στιγμη θα στρωσουν. 3-4 μηνες θα μας παρει (συνολο απ τον 1ο μηνα)--λεω- κ μολις αρχισουν να αντιλαμβανονται τον κοσμο καλυτερα θα ειναι κ πιο βολικα.(ειδικα αν ειναι λιγο γκρινιαρακια κ νυχτεριδακια σαν την κουκιδουλα μου.

Λόλλι με συγκινεις που εκανες copy την παραγραφο! :x:x:YMHUG::ymapplause:

καλα Γιούλη δεν εκπλησσομαι με τα ml που τρωει η κόρη σου καθως ειναι κ εκκολαπτόμενη 2μετρη κουκλαρα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α και η γραμμή που λετε ...ακομα εδώ ειναι και η δική μου !!!

:oops: βρε κοριτσια ... εχει κανει καμία μαύρισμα με σπρέι; ειναι λενε φυσικό (απο ζαχαροκάλαμο) και "ψήνομαι" πολύ για φετος... τι λέτε ;

Μαρια μου ειπαν οτι μπορει να παρει κ πανω απο 6μηνο να φυγει... :shock:

οσο για αυτο το μαυρισμα με φυσικο τροπο- δεν το ξερω- απλα φροντισε μη γινεις πορτοκαλί!!!χαχα

εμενα η παλια μου ψωρα με το μαυρισμα εχει φυγει-καποτε ηθελα να μαυριζω πολυ- απο περσυ δεν με νοιαζει καθολου..αλλα απο μπανακια εδω δοξα το θεο καλα παμε. η θαλασσα στα ποδια μας ειναι οποτε το χρωματακι μας το τσιμπαμε καθε χρονο ετσι κ αλλιως! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια εμενα ο δικος μου ειναι δυομιση μηνων κ οταν βγαζω με το θηλαστρο δεν πινει πανω απο 140μλ :shock: λιγο δεν ειναι? συνολο την μερα ποσο πρεπει να πινουν σ αυτην την ηλικια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωσταντινε καλα ειναι τα ml σας. κ η δικια μου στα 150 ειναι - ειμαστε 2μισυ μηνων κ εμεις. βασικα το φαι μας κυμαίνεται καπου μεταξυ 750ml με μαξιμουμ τα 900 τη μερα σε 6 με 7 γευματα συνολο.

κ λεω οτι ειναι καλα γιατι αναπτυσσεται καλά οποτε παμε στη γιατρο κ δειχνει να μην πειναει δλδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια καιρο εχουμε να τα πουμε ε?αστε τρεχω η κακομοιρα και δεν φτανω κολλησε μια κολοιωση ο γιος μου εχει 3 μερες πυρετο διαροια γκρινια κτλ και συνχρωνως εχω κλειδαμπαρωμενο το κοριτσι μου στην κρεβατοκαμαρα μην τυχον και κολλησει και μετα τρεχατε ποδαρακια μου ολο τοιχους και κρεββατι βλεπει η κακομοιρα σημερα που αρχισε να στρωνει λιγο ο γιος μου την πηγα μια ωραιωτατη βολτα με το καροτσι καΙ πολυ το ευχαριστηθηκε,ολη την ωρα κοιμοταν.οσο για γαλατακι εμενα πινει απο 100 μεχρι 130 mlτην φορα δεν το αδειαζει παντοτε το μπουκαλη και απο κιλα ειναι 5700....οσο για την βρωμιτσες ημουν υποψιασμενη απο τον γιο μου και αυτη την φορα δεν μου ξεφυγε τιποτα,και απο μυξουλες καθε μια με δυο ημερες καθαριζω απαραιτητως κατι βγαζει παντοτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω μονο η δικη μου τρωει τοσο πολυ???

Απαπα το καημενο μου. να το μειωσω?Αλλα πειναει η φαγανουλα!

Περαστικα σας μαμμυς λαβ.Ο καημενος ταλαιπωρηθηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω βρε γιουλακι,και βεβαια να μην το μειωσεις αφου το τρωει ολα οκ ποσα κιλα ειναι?ο γιος μου ταλαιπωρηθηκε το εσκισε ο πυρετος ανοιξιατικα αλλα σημερα αρχισε να πηγαινει καλητερα αντε να δουμε ασπρη μερα και μεις και ηλιο το παιδι γιατι μπαφιασε με την κλεισουρα........ :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι,μην ανησυχεις.ειμαστε κι εμεις χοντρουλια και φαγανουλια!σημερα του το πηγα στα 130 και ειναι τοοοσο ηρεμουλης(μη το ματιασω το παιδι και αρχισει γκρινια..)τρωει και κοιμαται κατευθειαν η καθεται στο ριλαξακι του,του μιλαμε και γελαει..χτες βραδυ ειχε πολυ γκρινια.ειχαμε επισκεψεις και με το που εφυγαν ξεραθηκε στον υπνο.δεν προλαβα να ζεστανω το γαλα του και ειχε γινει λιωμα.μαλλον δεν τους χωνευε(οπως κι εγω)!

mamys love περαστικουλια στο αντρακι σου!ταλαιπωρηθηκε το καημενουλι ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα δεν τρωνε πολυ.ο ενας 90 ανα 3 ωρες και ο αλλος μεσο ορο 120 130 ανα 4 5 ωρες.ο δε μικρος επαθε αλλεργια του αλλαξαμε γαλα και αυτη τη βδομαδα δεν πηρε βαρος.ειμαι να σκασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κκοριτσια καλημερα!

δελφινακι,μην ανησυχεις,θα το παρει μαζεμενο το βαρος του ο μικρουλης σου!μηπως το καινουριο γαλα δεν τον βοηθησε να παρει βαρος?κοιταξε το και την αλλη εβδομαδα..

εχω μια απορια...2 μαλλον...ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!καταρχην,ποτε σας ηερθε περιοδος μετα τα λοχεια?εγω σαραντισα χτες και ακομα δεν μου εχει ερθει..να παρω το γιατρο?παιζει ρολο που θηλαζω?

και 2ον...ποτε μπορουμε μετα απο φυσιολογικο τοκετο να ξαναμεινουμε εγκυες?γιατι χτες ειχαμε ολοκληρωμενη επαφη :oops: .θελουμε συντομα ενα μωρακι ακομα!εγω δηλαδη ηθελα με το που ειδα το μπεμπη μου..ο αντρας μου το επαιζε δυσκολος,αλλα χτες μου το ξεφουρνισε κι αυτος και ετσι εγινε και το ..κοκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! ρε συ ρανια ειπαμε γρηγορα αλλα εσυ πας σφαιρα............ δεν νομιζω να κανει να μεινεις τοσο γρηγορα εγκυος... εμενα χθες που πηγα στο γιατρο μου ειπε πως καλο θα ηταν να χρονιασει το παιδι αλλα αν γινει και πιο νορις δεν πειραζει αλλα οχι και στον 1ο μηνα, μπορει να εχεις προβλημα, η μητρα δεν ειναι ετοιμη ακομα. οσο για την περιοδο μπορει και οσο καιρο θηλαζεις να μην εχεις περιοδο αλλα μπορει και να σου ερθουν καποια στιγμη, ουτε εγω αδιαθετησα ακομα...

οι ορμονες μας ειναι ανω κατω ακομα... εγω ξυριζομαι και βλεπω τριχα μετα απο 2βδομαδες λογω τον ορμονων....

εμεις παλι εχουμε θεμα με τα κακα μας σημερα...απο χθες εχει να κανει( πραγμα ασυνηθιστο για μας) και το πρωι που εκανε ελαχιστα ειχαν βλεννη... θα μιλησω με τη γιατρο σε λιγο και βλεπουμε...

δεν ξερω τι να πω παλι :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...