Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

Στέλνω τη γλυκιά μου καλημέρα σε όλους.. τι κάνετε; Εγω έβγαλα όλη τη νύχτα στριφογυρνόντας, δεν είχα καθόλου ύπνο. Σηκώθηκα πριν το ξυπνητήρι φυσικά σημάζεψα λίγο το τραπέζι της κουζίνας, έκανα καφεδάκι να πάρει μαζί του ο άντρας μου στη δουλειά, έφαγα και εγώ λιγο, ξύπνησα τον άντρα μου και ξαναξάπλωσα.. περιμένω τη κουμπάρα μου τώρα το πρωί για καφεδάκι και το απόγευμα έχω ραντεβού με καρδιολόγο για γενικό τσεκ απ που μου είπε η γυναικολόγος να κάνω, απο ότι κατάλαβα το ζητάει η κλινική που θα γεννήσω..

Καλημέρα Afro, για το ρόφημα βελέντας δεν ήξερα, υπάρχει σε όλα τα φαρμακεία;; Πάντως κορίτσια ο θηλασμός είναι το πιο σημαντικό που μπορούμε να προσφέρουμε στα παιδιά μας, θα είναι σίγουρα πολύ δύσκολο στην αρχή αλλά μετά βρίσκεις τον ρυθμό σου.. θα συμφωνήσω με τη Happy ποτέ δεν είναι αργά να ενημερωθούμε..τα ξαναλέμε αργότερα, μουτςς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεωργιάννα μου καλημέρα και σε σένα, οι πολλές δουλίτσες τελείωσαν τώρα απλά θα πρέπει να έρχεται η μαμά μου κάθε μέρα λίγο να συντηρεί το σπίτι.. ξέρετε σκούπισμα, σφουγγάρισμα κ.τ.λ.! Αχ αυτά τα δόντια, δεν υπάρχει κάποιο παυσίπονο που να μπορείς να πάρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανιτα τπτ δεν μπορω να κανω. Παρακαλαω να κανει κατι το Αμοξιλ.

Ειρηνη δοκιμασα και την κομπρεσα που μου ειπες αλλα τπτ. Ξεκινησα να περπαταω μες στο σπιτι και την πρωτη φορα επιασε, μετα δεν επιασε.

ΥΠΟΜΟΝΗ θα κανω ελπιζω να ειναι για λιγο ακομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια πολυ γλυκια καλημερααααααααααααααα σε ολεςςςςςςς!!!!!!! :D:D:D:D:D

GeoVοχι απλα με συγκινησες με την ιστορια σου με πιασανε τα κλαματα ειδικα εκει που λες <<Την κα8αρισαν κ μου την φεραν να την φιλησω.3 φορες την φιλησα στο προσωπο,δεν προκειται να ξεχασω ποτε αυτη την εικονα>>......πω πω αυτο πρεπει να ειναι το πιο ομορφο συναισθημα....αφου ειχα μπει απο το κινητο και το διαβαζα και εκλαιγα και μπαινει ο αντρας μου στο δωματιο και μου λεει γιατι κλαις επαθε κανεις τιποτα ?βλεποντας με με το κινητο στα χερια....οχι του λεω απλα διαβαζω κατι πυ με συγκινησε!!!!!

αχχχχχ θελω να το ζησω και εγω αυτο!!!!!!!!!!!!!

georgi79 μου υπομονηηηηηηηηη!!!θα φυγει και ο πονος των δοντιων!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε γιωργιαννα μου πολυ ταλαιπωρεισαι... κουραγιο

οχι χοανιτα μου δεν υπαρχει σε ολα τα φαρμακεια αν δεν το βρεις δοκιμασε να το παραγγειλεις απο το ιντερνετ απο το σαιτ της βελεντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!!! :D

το βραδυ μου ηταν δυσκολο,η μικρη εβαλε τα ποδια της κατω στο στομαχι μου κ κουνιοταν συνεχεια ενοιωθα σαν να καταπια ενα ζωντανο χταποδι,οι κινησεις της μου φερναν αναγουλα κ καουρα εκοβα βολτα μεσα στο σπιτι μπας κ κατεβει να κοιμηθω κ εγω :lol: σημερα το απογευμα εχουμε γιατρο :D αντε να περασει κ αυτη η εβδομαδα να βγει η μικρουλα μου γιατι δεν μπορω αλλο κουραζομε κ μονο που ανασαινω!πηγαμε σημερα κ αγορασα δυο σουτιεν κανονικα ομως,ενα θηλασμου φτανει νομιζω δεν ειναι καιρος για πολλα εξοδα τωρα απο βδομαδα αρχιζουν οι πανες :lol::lol::lol:

γιωργιαννα μου οντως ειχε ψυχρα εχθες εδω μια εβρεχε μια σταματουσε κ σημερα μια απο τα ιδια ειναι εχει λιγο συννεφια κ ψυχρα,με την μαμα μια χαρα ολες τις δουλειες μου τις κανουν :lol: μονο το μαγειρεμα εχω εγω,σημερα ουτε αυτο θα φαμε ψαρακι :lol: εγω το παιζω αφεντης :lol:

αλλο κοριτσακια μου τι κανετε?

αφρο που εξαφανιζεσαι εσυ βρε??πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γωγώ και Samantha, τι όμορφες που είναι οι περιγραφές σας!! Τις διαβάζω και είμαι σίγουρη ότι παίρνω μια χαζή έκφραση στο πρόσωπο σαν να μην έχω ξανακούσει για μωράκια!!!! Περιμένω κι εγώ με ανυπομονησία τη μπουμπού μου!!

Samarcande,κι εγώ όποτε περνάω από το δωματιάκι της κάθομαι και το χαζεύω!

Swetty, μια χαρά τα νέα σας από το γιατρό! Το τικεράκι σου δεν έχει εικόνα, μόνο κάτι γράμματα φαίνονται..Φτιαξτο αν θες.

Άντρια, διάβασα τα νέα σου από το γιατρό. Συμφωνώ με όλα αυτά που σου έχουν πει τα υπόλοιπα κορίτσια! Σημασία έχει να είστε και οι δύο ασφαλείς! Δεν έχει σημασία ο τρόπος που θα γεννηθεί η μικρή!

Afro,Ειρήνη,χοανίτα,Έλενα,Σούλα και μπαμπά της παρέας φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλιτσα μου εγραψα για μενα στην προηγουμενη σελιδα...

γενικα πολλη κουραση αυτες τις μερες ετρεχα με τα μωρουδιακα και δεν εχω τελειωσειιιιιιιι

ειχα και φαρμακευτικη εκθεση.. διαφορα πηξιμο δεν ξερω κατι με εχει πιασει να τα τελειωσω ολα λες και γενναω το πασχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro, είναι απλό. Σε έχει πιάσει το γνωστο σύνδρομο της καθαρής φωλιάς!

Ά, δε σας είπα και κάτι που με στεναχώρησε.. χτες το βράδυ παρατήρησα ότι έχουν πρηστεί λίγο τα πόδια μου στους αστραγάλους από τη μέσα πλευρά.. :cry: στο δεξί μου πόδι πιο πολύ. Είχα μια ελπίδα ότι σήμερα το πρωί θα τα δω ξεπρησμένα αφού ξεκουράστικα, αλλά πάλι τα ίδια...Αγχώθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχχχ steisy μου την ιδια στεναχωρια εχουμε!!!!!!!μια ζωη 50 κιλα ημουν δεν ανεβαινα,ουτε κατεβαινα...ελα ομως που εχω γινει 71,5 εβγαλα ραγαδες στον πωπο και στα μπουτια!!!!πρισμενα δαχτυλα σαν ντολμαδακια,ποδια πρισμενα που πονανε καθε πρωι!!!!!το καλο ειναι οτι δεν εχω βγαλει ραγαδες στην κοιλια,και ευχομαι να μην βγαλω γιατι θα τρελαθω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παιδια εχω βγαλει τρεις ραγαδες στην κοιλια χαμηλα... αλλα δεν προκειται να μπω στη διαδικασια να στεναχωρηθω, η μικρη μου αννουλα να ειναι καλα... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αυτο εξιπακουετε να ειναι καλα τα μωρα μας και χεστηκαμε αν εχουμε ραγαδες η οχι!!!!!!αλλα ειναι στιγμες που σε πιανει μια καταθληψη βλεπεις τον εαυτο σου στον καθρεφτη και λες ετσι ημουν εγω????τωρα θα με θελει ο αντρας μου???ειμαι ασχημη?????και απογοητευεσαι,ετσι παντως νιωθω εγω καποιες φορες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαα!!!!!!! :D:D:D:D:D:D και εγω λεω με το που γεννησω εντατικη γυμναστικη!!!!!!παντρευομαι τον οκτωμβρη θρησκευτικα και πρεπει να ειμαι ομορφη,αλλιως δεν παντρευομαι χαχαχχαχαχα!!!!!!!!!!!και εχω και κολλημα με τα ρουχα,θελω να παω για εναν καφε και δεν εχω ρουχα να βαλω...ολη την ωρα κολαν κολαν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro, δεν είναι νωρίς. 8ο και 9ο λένε σε πιάνει. Όταν κοντεύει να έρθει ο πελαργός!!

Τα πόδια μου δεν είναι κόκκινα εξωτερικά,ευτυχώς. Μόνο πρησμένα..

Κατερίνα, κι εγώ δεν έχω συνηθίσει να βλέπω έτσι τον εαυτό μου! Από τη μία με πειράζουν αυτές οι αλλαγές και από την άλλη αγχώνωμαι μήπως κάνω κάτι στραβά και βλάψω τη μπουμπού.. π.χ. ξέρω ότι δεν κάνει πολύ αλάτι τον τελευταίο μήνα αλλά και το στομα μου κλειστό δεν το κρατάω! Χτες το βράδυ έτρωγα πατατάκια... μετά είδα τα πρηξίματα και ένιωθα τύψεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα μωρε μια παρασπονδια ολα καλα θα πανε τωρα τον φαγαμε το γαιδαρο... χθες ο αντρας μου μεγαλο πειραχτηρι μου ειπε: σ αγαπαω πολυ, μικρη μου μπετονιερα

χαχαχχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια, αυτά τα προβλήματα φαίνεται να απασχολούν όλες τις έγκυες.. και εμένα μου περνούν πολλές φορές απο το μυαλό τέτοιες σκέψεις αλλά εντάξει μετά σκέφτομαι αυτό το πλασματάκι που θα φέρω στη ζωή και επανέρχομαι.. άλλωστε έχω και τον άντρα μου που μου συμπαραστέκεται, συνεχώς μου λέει πόσο όμορφη είμαι κ.τ.λ. ... ποτέ δεν έπαψε να μου μιλάει όμορφα οπότε με βοηθάει πολύ!! Η μαμά μου κάποιες φορές λέει κάτι περίεργα του στυλ, αχ βρε κορίτσι μου πήρες κιλά όμως ή θα κάνεις ραγάδες.. χωρίς να έχει δει κάποια αλλά την έχω συνηθήσει και έτσι το προσπερνάω. Δεν το κάνει απο κακία, ξέρω ότι θέλει να με βλέπει πάντα όμορφη και αγχώνεται πιο πολύ απο εμένα. Οσο για τα πρηξίματα, πρίζομαι και εγώ μερικές φορές αλλά μετά επανέρχομαι, δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει αλλά πίνω πολύ νερό και προσπαθώ να αποφεύγω το πολύ αλάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια πολυ γλυκια καλημερααααααααααααααα σε ολεςςςςςςς!!!!!!! :D:D:D:D:D

GeoVοχι απλα με συγκινησες με την ιστορια σου με πιασανε τα κλαματα ειδικα εκει που λες <<Την κα8αρισαν κ μου την φεραν να την φιλησω.3 φορες την φιλησα στο προσωπο,δεν προκειται να ξεχασω ποτε αυτη την εικονα>>......πω πω αυτο πρεπει να ειναι το πιο ομορφο συναισθημα....αφου ειχα μπει απο το κινητο και το διαβαζα και εκλαιγα και μπαινει ο αντρας μου στο δωματιο και μου λεει γιατι κλαις επαθε κανεις τιποτα ?βλεποντας με με το κινητο στα χερια....οχι του λεω απλα διαβαζω κατι πυ με συγκινησε!!!!!

αχχχχχ θελω να το ζησω και εγω αυτο!!!!!!!!!!!!!

georgi79 μου υπομονηηηηηηηηη!!!θα φυγει και ο πονος των δοντιων!!!!!!

axxxxx κατερινακι...το μονο σιγουρο ειναι πως 8α το ζησεις κ εσυ σε ολο του το μεγαλειο...ειναι μαγικη στιγμη,μεχρι κ εγω εκλαιγα οταν τα εγραφα,αστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcante που θυμασαι τι γραψαμε σε τοσες πολλες σελιδες κ μας απαντας την καθε μια χωριστα????? εγω δυο σελιδες διαβασα τωρα κ δεν τα θυμαμαι ολα :lol::lol::lol: !!!

swetty πως περασες???

γωγακι τι ομορφα που τα περιεγραψες ολα :x να την χαιρεσε την μπεμπουλα σου!!!με το δωματιακι της τελικα τι εγινε?τελειωσε???κ ακομη μια ερωτηση στην ραχιαια αναισθησια ειναι που δεν κανει να σηκωνεσαι.

Με το δωματιακι τελικα τελειωσε ο αντρας μου...ηρ8ε μια μερα η μανα μου στο νοσοκομειο κ την τελευταια μερα ειπα στον αντρα μου να μην ερ8ει για να τελειωσει με το δωματιο εφοσον ειχε ξεκινησει.Ετσι κ εγινε,πλακω8ηκε ο κακομοιρης 2 μερες,πηγε κ η πε8ερα μου με μια 8εια του σπιτι μου να βοη8ησουν κ οταν ηρ8ε να με παρει την τριτη μπηκα σε ενα ονειρεμενο σπιτακι ,με λουλουδια,κα8αρο, κ ενα παραμυ8ενιο παιδικο δωματιο...οταν βαλω κ τις κουρτινες 8α σας στειλω φωτο...παντου δωρακια της με καρτουλες απο ευχες,γλαστρες ολες ροζ κτλ....απιστευτη ατμοσφαιρα!!!

οχι σηκωνεσαι κ μετακινεισε κανονικα αλλα απο την 2η μερα καλυτερα,την 1η δεν μπορεις λογω των ραμματων,η ναρκωση εξασ8ενει στα ποδια εως το βραδυ της μερας του τοκετου.Δλδ το πρωι η ναρκωση ειχε φυγει τελειως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου ωραια ειναι ολα ροζ!! Αντε να ερθει και η σειρα μας, ολα γαλαζια!!

Σουλα μου εσυ τελειωνεις την αλλη εβδομ. ο δικος μου θα αποφασισει να βγει επιτελους!

Απο Πεμπτη μαλλον θα ειναι και ο ανδρας μου σπιτι , περνει αδεια μεχρι να γεννησω και λιγο μετα, αρχες Μαιου δεν μπορει να μην παει εχει εκθεση.

Οι πονοι σταματησανννννν πηγα και λαικη και σουπερ και δεν εχω τπτ. Μονο το βραδυ το δοντια! Αλλα τον μικρο δεν τον ακουω παρα πολυ.

Μακαρι Κατερινα να σταματησουν να πονανε! Ασε την γυμναστικη για το καλοκαιρι, θα εχεις τοση πολυ κουραση στην αρχη που μονο γυμναστικη δεν θα χρειαζεσαι.

Εγω τον θρησκευτικο γαμο τον εκανα στον 4ο μηνα εγκυμ. Δεν φαινοταν η κοιλια μου.

Δεν σκεφτομαι καθολου τα κιλα! θα τα χασω μετα, το μωρο μου να ειναι καλα και εγω τωρα σάυτην την φαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι λέγαμε για σκαμπανεβάσματα? Είχα κέφια χθες? Σήμερα μαύρη μαυρίλα πλάκωσε... Δε βοήθησε και η βραδινή σφαγή με τον άντρα μου και η αϋπνία που μου βγήκε μετά... Σέρνομαι πάλι στο σπίτι από το πρωί ενώ έχω άπειρες δουλειές να κάνω που νομίζω πάλι θα αναβληθούν για αύριο. Τώρα προσπαθώ να αποφασίσω τι να φάω... Εσείς τι έχετε στο μενού για σήμερα??

Έχω και να πάω σε μια παρουσίαση βιβλίου στον Ιανό το απόγευμα και δεν είμαι καθόλου σε διάθεση για κοσμικότητες. Και βέβαια ο άντρας μου, που ξέχασε αμέσως όλο το χθεσινό καυγά, θέλει να πάμε σε μια ταβέρνα το βράδυ με φίλους... Τέλος πάντων, μια μέρα είναι, θα περάσει! Πάω να δω πως θα μου βελτιώσω τη διάθεση κι επανέρχομαι!

Γι αυτά που λέτε με τα κιλά και την εμφάνιση, εγώ αισθάνομαι αρκετά όμορφη ως έγκυος, το στερητικό μου το έχω βέβαια καθώς από σεξ μηδέν και αναρωτιέμαι αν ο άντρας μου με βλέπει πια ως γυναίκα ή μόνο ως έγκυο αλλά μάλλον μεγαλύτερο φόβο έχω για το μετά, μη με ρουφήξει η μητρότητα και παραμελήσω τον εαυτό μου και τη σεξουαλικότητά μου...

Γωγούλα τι όμορφες εικόνες!! Κι εγώ Γεωργιάννα ονειρεύομαι τα γαλάζια! (Παρότι το δωμάτιο δεν έχει σχεδόν τίποτα γαλάζιο! Χα χα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια απο το πρωι ειμαικ μεσα...γραφω κ το κλεινω !! Τηλεφωνα , δουλειες επισκεψεις :lol::lol: Εννοειτε οτι δν θυμαμε τι διαβασα στις προηγουμενες σελιδες..

Αφρο ευχαριστω για την απαντηση!!

Γεωργιαννα μου υπομονη με τα δοντια..θα περασει!!!

Σαμακαρδε η διαθεση μας εχει τοσο πλακα.... μια ετσι μια αλλιως...εγω σημερα θα παω να παρω κρεμουλες κλπ να γινω λιγο ομορφη...

Στεισι μην εχεις τυψεις...ολες μας γουτρουνιασαμε λιγο πολυ... Οσο για το αλατι πιο πολυ για σενα για να μην πρηστεις κ φυσικα για την πιεση!! Εγω τα κανω ηδη πολυτ αναλατα τα φαγητα...αλλα τη ζαχαρη κ τα γλυκα ΔΕΝ ΤΑ ΚΟΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!

Κι εμενα με ανυσηχει πως θα ειμαι μολις γεννησω κλπ... θα ειμαι καθολου ομορφη; Τωρα του αρεσω? μια φιλη μου που γεννησε μου ειπε: πλεον υπερησχιουν οι ορμονες της μητροτρητας........ το αλλαζει τελικα το ζευγαρι ενα παιδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θεωρω οτι η σχεση καλειται να προσαρμοστει σε καινουριες ισορροπιες, σαφως και το μικρο αυτο πλασματακι ειναι προτεραιοτητα γιατι σε εχει αμεση αναγκη για να επιβιωσει, συντηρειται μεσα απο εμας, ομως για να ανταποκριθουμε σωστα στη μητροτητα πρεπει μεσα απο τρικ να αναπτερωνουμε τη σεξουαλικοτητα και τον ερωτα στη σχεση μας!!!!!!!!!

Αναφορικα με την εμφανιση σαφως καλο ειναι μετα να μην αφεθουμε αλλα εδω φαινεται και η πραγματικη αγαπη, εγω τωρα που ειμαι σα μπετονιερα απορω οταν κανουμε σεξ.. λεω δηλαδη τον κακομοιρη με θελει ακομη, ετσι? αλλα με ησυχαζει κιολας και πιο πολυ φοβαμαι για το μετα,

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΕΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ VENCEREMOSSS!!!!!!

samantha επειδη ειδα οτι μου το εγραψες σε ενα αλλο θεματακι, κι ομως εξακολουθω να πηγαινω σε συναυλιες, εχω και αυτο το σαββατο να παω, πηγαινω τωρα σε ο,τι προλαβω γιατι με το νεογεννητο ειναι λιγο ανεφικτο!

Παντως να ξερετε οτι συνδεομαι μαζι σας και νιωθω δεμενη με καθεμια ξεχωριστα και γενικα χαιρομαι :D

οχι δε θα φορτισω αλλο το κλιμα,

γλυκεια μου σαμαρκανδη σου στελνω μια γλυκια αγκαλια, κι ευχομαι να ακολουθησει ενα ανεβασμα της διαθεσης και να εχει φτιαξει εως το βραδυ σου, παντως αν εισαι ετσι καλυτερα εστω και ψυχαναγκαστικα να βγεις το βρισκω καλυτερο απο το να κατσεις μεσα μονη... φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...