Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

samarcante μου!!!!!!καλως μας ηρθες κοριτσαρα μου!!! :lol: λοιπον τωρα που κοντευεις να ξεκουραζεσε περισσοτερο γιατι βλεπω κ τον δικο σου μπεμπη να ξεπροβαλει στον δρομο :lol:

πω πω συμπεθερα κ εσυ χερι θα φας? :shock: μετα απο τοσο καιρο απραγιας οντως το χερακι δυσκολο ουτε καρφιτσα πεφτει εκει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsakia mou xerete!!!

Pali eimoun stin mama mou opws to Elenaki k egw "mamakias" :lol: :lol:..Ir8a ekana ligo tis verantes giati me tin vroxi katevikan ola ta kakakia twn pouliwn pou itan sta keramidia :evil: k itan ola lerwmena..Ta ekana ligo me to lastixo , vgike k i geitonissa na mou pei na prosexw min glistrisw k pianei apisteuta to mati tis,matiazei apapapa lew twra 8a pesw katw :)) ..Tin fovame afantasta!!

Emeis deutera pame ginaikologo, me rwtouse k o andras mou xtes an exei 2 mines na pame k tou lew: "OXI tin deutera kleinoume 1 mina" oso kontevoume niw8w pws o kairos den pernaei mas fenete aiwnas :(..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδε με συγχωρεις σε ειχα στο μυαλο μου να γραψω αλλα ολο και κατι εκανα παραλληλα και ξεχναγα. Ο Αρουλης ειδα οτι ειναι μια χαρα και στα κιλακια του, αλλαη μαμα θα κατσει επιτελους φρονιμα;;;;; Πρεπει να αρχιζει να ξεκουραζεσε λιγακι παραπανω, στο ειχα πει και πιο παλια. Σκεψου και τον μικρο!!!!

Ελενα δεν ρωτησα τον παιδιατρο και ουτε θα το κανω. Εχει δικαιο η γιαγια σου. Εγω θα το κανω μονο το βραδυ και αυτο για 1-2 μηνες το πολυ, πριν πιασουν οι πολλες οι ζεστες, και μην ξεχνας οτι τα μικρα μας τον πρωτο καιρο λιγο θα κρυωνουν μεχρι να αρχισουν να καταλαβαινουν την θερμοκρασια του περιβαλλοντος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες, κάναμε και τον υπέρηχο! Όλα καλά μας είπε ο γιατρός! Μας έκανε και ντόπλερ. Ο πλακούντας grade 1 προς 2. Απ'ότι φαίνεται θα πάμε μέχρι τέλους! Η μπουμπού είναι 2400γρ. Εγώ δεν ξέρω γιατί αλλά περίμενα λίγο παραπάνω και μου φάνηκε μικρούλα.. Τι λέτε? Γιατί έχω αγχωθεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα απο την πιο ευτυχισμενη μανουλα του κοσμου!!!!!

Τι κανετε????8α η8ελα παρα πολυ να διαβασω ολες τις δημοσιευσεις σας αλλα δεν προλαβαινω...εχω συνεχεια το νου μου κ ολη μου την προσοχη στην κορουλα μου :D

8ελω να σας πω οτι η εμπειρια αυτη δεν περιγραφεται με λογια ,ξαφνικα αλλαξε η ζωη μου κ ξεχασα τα βασανα την κυησης κ τους μετεπειτα πονους της καισαρικης σε χρονο 0.Δικαιω8ηκα με την φατσουλα που αντικριζω κα8ε στιγμη ...ναι ,δηλωνω χαζομαμα...Μην ανυσηχητε για τιποτα,Στεισυ εγω την γεννησα 2410 γρ ναι μεν ειναι μικρουλα αλλα ειναι υγιεστατη περα του ικτερου που παρουσιαστηκε κ την παρακολου8ουμε,αλλα κ παλι ειναι κατι το οποιο 8εραπευεται αμεσα...

Κοριτσια ξαφνικα ηρεμησα....στην φωνη μου στο προσωπο μου ΑΛΛΟΣ ΑΝ8ΡΩΠΟΣ.....Σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ζησετε αυτη την μαγεια σε ολο της το μεγαλειο!!!! χιλιαδες πονους 8α τραβαγα γιαυτο το μωρο!!!! Επιτελους τρωωωωωωω!!!!!! αχχαχαχα φιλια σε ολες κ στους μπαμπαδες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου να σας ζησει το γλυκο κοριτσακι σας!!! Τι ωραια συναισθηματα!! Αχχχχχ!!!! Μπραβο! Παντα να εισαι τοσο χαρουμενη και ευτυχισμενη με την οικογενεια σου!! :D:D

Στεισυ δεν ειναι ποτε απολυτο το βαρος που βγαζει ο υπερηχος!! Σημασια εχει που ειναι καλα!! Η Γωγω που την πηρε αγκαλιτσα της και ειναι γερη, σιγουρα ξερει καλυτερα!

Ελενα μου σε μια βδομαδουλα περιπου επιστεφω! Φιλια κοριτσακι!

Ειρηνη τελειες οι πληροφοριες! Περιμενουμε νεα απο τον γιατρο!!

Σουλα μου πολλα φιλακια!

Samarcande μου, μας ειχες λειψει! να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!! Φιλια!

Joanaki μου πολλα φιλακια σου στελνω, ελπιζω συντομα να τα πουμε!!

Καλο απογευμα σε ολα τα υπολοιπα κοριτσακια, Αντρια, Γεωργιαννα...

Ολα να ειναι μια χαρα με την Γιουλη και τον μπεμπινο της!! Αν και ειμαι σιγουρη! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγούλα μπράβο!! Και πάλι να σου ζήσει η κορούλα σου, πολύ πολύ γλυκό το μήνυμά σου, να'στε καλά και οι δύο, πάντα ευτυχισμένες και γερές!!

Η μικρή γκρίνια μου έπιασε... Χι χι χι. :P:P:P Ευχαριστώ κοριτσάκια!

Γεωργιάνα μου έχεις δίκιο, Happy κι εσύ, αυτό ακριβώς μου είπε κι ο γιατρός, να κάτσω λίγο στ' αυγά μου για να μην έχουμε εκπλήξεις. Βέβαια μου επιτρέπει να πάω το Πάσχα στη Κερατέα και κανένα ΣΚ στην Αίγινα. Με τις δουλειές όμως θα το πάω πιο χαλαρά από εδώ και πέρα. Σήμερα πάντως τα πάω πολύ καλά!! Δεν έχω κουνηθεί από το σπίτι! Βέβαια θα βγω το βράδυ αλλά εντάξει καθιστή σε ταβέρνα θα 'μαι.

Έλενα θα ξαναπάω γιατρό μετά το Πάσχα, στις 28.

Στέισυ μπράβο, όλα καλά με τη μικρή σου!! Το βάρος της μια χαρά είναι, μην ανησυχείς!

Άντρια να δω πότε επιτέλους θα σταματήσεις εσύ τις δουλειές!

Ηλιοδώρα να περνάς καλά εκεί στις εξοχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcante παρε με μαζι σου!!!!!αχ πως πεθυμησα μια ταβερνουλα,μουσικουλα κρασακι,νοστιμο φαγακι,κουβεντουλα...μολις γεννησω θα κανω εξορμηση :lol:

γωγακι μου καλως ηρθες ξανα μανουλα πλεον!!!!!πολυ ομορφα τα περιγραφεις ολα!!!καθε ευτυχεια σας ευχομε κουκλιτσα μου!!!!να ερχεσε να μας λες νεα σου!!!μηπως οταν βγει κ το γιουλακι να ανοιξει κ το αλλο θεμα με τα μωρακια?πολλες μανουλες εχουμε!!!

αντρια αρχισες παλι???ξεκουραστηκες κ ξεκινας παλι τις δουλειες?καλα σε λεει η γειτονισσα τα νερα κ τα μπαλκονια αστα για αλλους,εκτος αν τα πλακακια σου δεν γλυστρανε τοτε οκ!αλλα κατσε βρε λιγο στα αυγα σου!!!!αν ειναι να κανεις δουλειες ελα στο σπιτι μου να τις κανεις να σε προσεχω κιολας :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ηλιοδωρακι μου εσυ τι κανεις πως εισαι???ποτε εχεις γιατρο???

στειση μια χαρα ειναι το κοριτσακι σου ενα κιλακι ακομη ως το τελος θα το βαλει τι στεναχωριεσε χαζουλι?το καθε βρεφακι εχει τους δικους του ρυθμους!η φιλη μου 2.500 κιλα το γεννησε κ ειναι τελεια η μπουμπου!!!

γεωργιαννα μου κανενα νεο απο το γιουλακι???ε δεν υπαρχει περιπτωση σιγουρα θα γεννησε ως τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδε καλα να περασεις και ελπιζω να ακουσεις τις συμβουλες μας!! Αλλα βλεπω ετοιμαζεσε για εκδρομη στην Αιγινα!!! Η Κερατεα δεν μετραει ειναι κοντα!

Εγω παρακαλαω να γεννησω πριν το Πασχα για να φαω κοντοσουβλι και αρνακι!!!

Ηλιοδωρα μου καλα να περνας και να γυρισεις ανανεωμενη πισω γτ μετα σε περιμενουν τα δυσκολα. Πολυ μου αρεσει η εξοχη και περιμενω πως και πως να ερθει το καλοκαιρι και να ξυπναω το πρωι και να βλεπω θαλασσα και πρασινο.

Οι πονοι μου εχουν περιοριστει καπως. Οταν ειμαι ξαπλωμενη δεν ποναω αλλα εαν συκωθω μετα απο 5 λεπτα ποναω. Ευτυχως αυριο μπορει και η κοπελα να ερθει και να καθαρισει το σπιτι, δεν μου περισσευουν λεφτα αλλα δεν μπορω να κανω τοιχους και κουρτινες.

Γωγω μου χαιρομαι που ειναι ολα καλα και ευχομαι τα καλυτερα.

Σουλα μου σιγουρα εχει γεννησει η Γιουλη αλλα δεν με πηρε ακομη. Μολις εχω νεα θα σας γραψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στειση μια χαρα ειναι το κοριτσακι σου ενα κιλακι ακομη ως το τελος θα το βαλει τι στεναχωριεσε χαζουλι?το καθε βρεφακι εχει τους δικους του ρυθμους!η φιλη μου 2.500 κιλα το γεννησε κ ειναι τελεια η μπουμπου!!!

γεωργιαννα μου κανενα νεο απο το γιουλακι???ε δεν υπαρχει περιπτωση σιγουρα θα γεννησε ως τωρα!!!

Λες βρε Happy? Απλά είχα στο μυαλό μου ότι θα κάνω πιο μεγάλο μωρό! Μάλλον δεν πρέπει να αγχώνομαι..

Στη Γιούλη, έχω στείλει μήνυμα για να μην την ενοχλήσω με τηλέφωνο. Ελπίζω μόλις μπορέσει να μου απαντήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΆΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΕ Η JULE ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 8:40 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!!11

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΥΚΛΟΣ 3.450 !!!!!!!!!!!

ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΛΙΓΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΚΑΙ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΡΟΧΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ!!!!!!!! (ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ;);););) )

ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΕΙΡΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ !!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και μπαμπά της παρέας.. Jule μου, να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας!! Να έχεις μια υπέροχη λοχεία και το μωράκι σου να είναι πάντα καλότυχο!! Εγώ κορίτσια σήμερα δεν πρόλαβα να σας γράψω, είχα το πρωί τη πεθερά μου, μετά ήρθαν οι γονείς μου και μετά μέσω skype συνδέθηκα με το μαγαζί του άντρα μου όπου εγκαταστήσαμε ένα καινούργιο πρόγραμμα τιμολόγησης και γενικότερα διαχείρησης των στοιχείων της εταιρίας, ώστε να μπορέσω και εγώ όταν γυρίσω να μη χρειαστεί να απασχολήσω κάποιον να μου δείξει πως δουλεύει. Θα ξεκινήσω μάλιστα απο το σπίτι που είμαι να περνάω και εγώ κάποια στοιχεία για να οικειοποιηθώ το πρόγραμμα και να μη βαριέμαι τόσοοο! Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα νέα σας.. Ειρήνη σε ευχαριστούμε πολύ για αυτά που μας έγραψες, μου φάνηκαν πολυ χρήσιμα, τα εκτύπωσα για να τα έχω.. Άντρια σε ζηλεύω που μπορείς και κάνεις πράγματα στο σπίτι γιατί τελικά ένα κατάλαβα το καιρό αυτό που δε μπορώ να κάνω εγώ το σπίτι.. η κάθε νοικοκυρά έχει τη δική της σειρά.. συνεχώς δίνω εντολές(αυτό δεν το κάνω έτσι αλλά έτσι ή εκείνο δεν το βάζω εκεί αλλά εκεί κ.τ.λ.)Συνεχώς νιώθω περίεργα, κάθε κίνηση που δεν είναι δική μου, μου φαίνεται λάθος και θέλω να σηκωθώ να τη διορθώσω αλλά σκέφτομαι το μωράκι μου και κρατιέμαι, λέω δε βαριέσαι όλα θα γίνουν! Samarcande αφού σου πρότεινε ο γιατρός ξεκούραση προσπάθησε να τον ακούσεις και μην το προσπερνάς γιατί έτσι έκανα και εγώ και να τώρα.. Πάω να διαβάσω και τα υπόλοιπα νέα και επανέρχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγούλα τι όμορφα λόγια είναι αυτά, χαίρομαι που είσαι και εσύ πια μια ευτυχισμένη μανούλα, να σου ζήσει λοιπόν και σένα το μωρούλι σου, καλή λοχεία σου εύχομαι χαζομανούλα!! Γεωργιάννα σε βλέπω να γεννάς σύντομα, όσο για το αρνάκι και το κοκορέτσι το πολύ-πολύ να σου φέρουν στη κλινική να φας.. χιχι! Steisy μια χαρά θα πάει το μωράκι σου με τα κιλά του, μην ανυσηχείς αν υπήρχε πρόβλημα θα στο έλεγε ο γιατρός. Ηλιοδώρα γέμισε μερικές μπαταρίες και για μένα.. Φιλάκια πολλά σε όλα τα υπόλοιπα κοιλουμπακια..Καλό βράδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκιες μανουλες!!! Καλεεεε!! 3450 γεννηθηκα κι εγω! Να σου ζησει Γιουλη μου ο μπεμπης ο κουκλος!! Σαμανθα μου μπαινουμε στη σειρα ολες!! Σουλα μου εχω γιατρο στις 20 Μ.Τεταρτη! Εσυ την προηγουμενη 19 Μ. Τριτη θα συναντησεις τη μπεμπουλα σου!! Θα σε δει ο γιατρος σιγουρα αλλη μια μεχρι τοτε ε? Samarcande μου σε ευχαριστω, ειναι ομορφα εδω! Μονο μαγειρεμα και λιγο συμμαζεμα κανω απο δουλειες! Κι εσυ κουκλα οσο μπορεις λιγοτερα! Γεωργιαννα σε ευχαριστω κι εσενα, ευχομαι να ειναι τα πραγματα ευνοικα για ολες μας και λιγο δυσκολα (Οσο παταει η γατα! χιχιχιχι). Παντως μ αρεσεις γιατι δεν προβληματιζεσαι καθολου, ουτε με τα πονακια, ουτε με τιποτε! Μπραβο! Ολα θα πανε σουπερ! Χοανιτακι μου σου στελνω καλη ενεργεια ουτως η αλλως! Πλησιαζουν οι μερες και θα οπλιστεις κι εσυ και ολες μας με πολλη δυναμη!! Μονο θετικη σκεψη, ειναι το καλυτερο!! Μπαινεις στον μηνα σου πια! Θα μπορεις να βγαινεις και τις βολτιτσες σου!! Σε φιλω! Ειρηνη μου δεν ειδα εγραψες χθες? Τι κανει η μπεμπουλα σου? Αντρια καλημερα και σε εσενα! Στεισυ, ολα ειναι μια χαρα και εξαλλου θα μεγαλωσει κι αλλο οπως λεει και η Σουλα!! Εννοειται! Πολλα φιλια και στα υπολοιπα κοριτσακια!! Να ειστε ολες καλα και μια ομορφη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

γεννησε κ το γιουλακι πολυ χαρηκα με τα νεα!!!!!!!μπραβο γιουλακι!!!!νας σας ζησει ο μπεμπακος γερος κ καλοτυχος να ειναι!!!!κ σε εσενα καλη λοχεια!!!!σε περιμενουμε να μας τα πεις αναλυτηκοτερα!!!!

ηλιοδωρα μου καλημερουδιααααα πρωινη ρωινη σημερα :D με το καλο να ερθεις!!!στν γιατρο θα ξανα παω την τριτη κ μετα παμε για γεννα :D υπαρχουν στιγμες που φοβαμαι πολυ...υπαρχουν ομως κ στιγμες που λεω αντε να βγει το κοριτσακι μου :lol:

αντρια κ γεωργιαννα δουλιτσες σημερα ε???κ εγω πρεπει να συμμαζεψω λιγο το δωματιο της μικρης αυριο ερχετε η μανα μου κ θα κοιματε εκει σε εναν καναπε που εβαλα,τα υπολοιπα τα αφηνω για αυτην :lol::lol::lol: οχι τιποτα αλλο να μην βαριετε κιολας :lol::lol::lol:

χοανιτακι κ εγω ετσι ειμαι με τις δουλειες,θελω να γινοντε οπως ακριβως θελω εγω οταν μου κανουν το αντιθετο παω απο πισω κ το στρωνω :lol::lol::lol:

ναι γιωργο μου εχουμε σειρα εμεις μετα!!!10 μερουλες μου εμειναν εμενα μετραω αντιστροφα!!!εσυ τι κανεις?το μαριαννακι πως ειναι???

να εχετε ενα τελειο σαββατοκυριακο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο εμενα!!! Σορρυ που δεν εγραψα εχθες ειχαμε μπουγαδες κ τα παιξα!!

Καταχην ΓΙουλακι μου να σου ζησει ο αγοραρος!Να ειναι γερός κ να σας κανει χαρουμενους!!!

Γωγω μου επισης να σας ζησει η μπουμπου συγκινιηθηκα ετσι που γραφεις!!

Κ στις 2 κοπελες καλη λοχεία ευχομαι!!!

Χοανιτα χαιρομαι που τα βρηκες ενδιαφεροντα! Τωρα εμαθες τι λεμε κι εμεις στα σεμιναρια :)

Σαμακαρδε σε ζηλευω που θα πας στην Αίγινα...θελω να ξαναπαω στον Αγιο μου Νεκτάριο τοσο πολυ!!! Ελπιζω φετος με τη μπεμπα να καταφερουμε να ερθουμε!! να Τον ευχαριστησω για τη μπεμπουλα μου :))

))

Στα δικα μου τωρα... εχθε το μεσημερι πηγαμε στο γιατρο... ειμαι - 200 γρ απο την προηγ. επισκεψη...ειπε ο γιατρος " ε τωρα ειναι πουη δεν εχεις ορξεη για φαι" :lol::lol::lol: Δε μιλησα ΚΑΝ για τους μπαμπαδες κλπ ... απλα συμφωνησα! :lol::lol: Η μπεμπα μας ειναι 2361 γραμάρια... εχει το κεφαλακι της κατω , το κωλαρακι της πανω τουρλωμένο ( αγαπη μουυυυυυυ) κ τη πλατουλα της εδω αριστερα για αν ατην χαιδευει η μανουλα της ( λιωνω!!) & τα ποδαρακια της δεξια προς τα κατω...ελαστικοτητα ε? Προσπαθησαμε να την δουμε κ 4D κ αυτη τη φορα τα καταφεραμε..μας εδειξεφατσα αλλα ειχε τα χερακια της μπροστα..... ειδαμε μονο μυτουλα κ ματακια.... την αγαπαω τοσο πολυ!!! ΘΑ γεννηθει κ θα χαζεψουμε τελειως!! Δοξα τον θεο ειναι ολα πολυ καλα...το αμνυακο υγρο κανονικό , τα ντοπλερ που παρα πολυ καλά επεσε λιγο κ η τιμη στις αρτηριες ( τελικα το αλατι μας κανει κακο) κ γενικαεχθες ενοιωσα τελεια!! Ειπε ο γιατρος να παμε Μ. Πεμπτη για καρδιοτοκογράφο αν μπορεσουμε αλλιωςαπο ΤΡιτη του Πάσχα!

Μιλησαμε για τον τοκετο λιγο.... ζητησα αν μπορουμε να προσπαθησουμε ( εφοσον ειμαστε για ΦΤ) να μη βαλουμε επισκληριδιο γαι αρχη κ αν ζητησω αργοερα βαζουμε... ειπε θα το δουμε αν κ ειναι σιγουρος οτι θα ζητησω :lol::lol: Το μωρακι ειναι ακομη ψηλά οπότε δεν φοβομαστε ιδιαιτερα...παρολα αυτα ειπε να ειμαι χαλαρη με τις δουλειες , τις σκαλες κλπ κ μετα το Πάσχα να κανω οτι θελω !!! Εξαλλου θα ειμαστε στις βδομαδες τις μεγαλες τοτε !!!

Αρχιζω κ φοβαμαι λιγο τον τοκετό αλλα εχω μεσα μου κα ιενα αισθημα χαρας , ηρεμιαας , γαληνης κ ευτυχιας που δε μπορω να το περιγραψω με μια λεξη!! Μονο νοιωθω ευγνομοσυνη στο θεο που μας την εδωσε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Γιουλη να σου ζησει ο Αλεξης και να τον δεις οπως επιθυμεις!!!

Κοριτσια τι εγινε και μονο καισαρικες μεχρι τωρα;;;;; Δεν θελω και ελπιζω να σπασω την αλυσιδα αυτη!! Σουλα εσυ εισαι εξαιρεση ειναι προγραμματισμενη.

Χοανιτα μου σε καταλαβαινω απολυτα με τις δουλειες. Οταν ειχε ερθει η μανα μου και η θεια μου γινοταν χαμος! τωρα με την πεθερα μου, ειδικα οταν μου σιδερωνει τα ρουχα που τα διπλωνει αλλιως. Η κοπελα που θα ερθει σημερα ειναι πολυ καλη και τα κανει οπως εγω, ευτυχως.

Υπομονη τπτ αλλο δεν μπορεις να κανεις τωρα.

Ειρηνη μου πολυ καλη η μπουμπου σου!! Μην αγχωνεσε να κρατας στο μυαλο σου οτι ειναι μια εμπιρια που μετα θα σου χαρισει την κορουλα σου! να θυμασει τα λογια της Γωγως μας που ταλαιπωρηθηκε στην εγκυμ.

Ηλιοδωρα μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Το μονο που παρακαλαω ειναι να αρχισουν οι πονοι τοκετου και να σταματησουν αυτοι οι συνεχομενοι. Δεν ξερω αλλα δεν φοβαμαι και προσπαθω να μην αγχωνομαι. Οταν με πιανει προσπαθω να το διωξω απο το μυαλο μου. Επιτελους τελειωσα και την βαλιτσα.

Αφρο που εισαι; Σαμαρκαδε πως περασες εχθες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε βρε κοριτσια κ αγορι? Μπαινω να δωμπαςγραψατε τιποτα να μιλησουμε λιγο κ τιποτα κ το ριχνω στις δουλειες!!! σκουπισα τα χαλια τα οποιοα θελωνα τα βγαλω...εχω ηδη βγαλει 2 αλλα βλεπω τον καιρο να ζεστενει επικυνδινα....κ αυτο το χνουδι δε το μπορωαλλο!!! Αφηστε που ζεστενομαι κιολας!

Μετα σφουγκαρισα ...εκανακ τα τζαμια λιγο απο τις μπαλκονοπορτες ( τα 2 απο τα 6) κ λιγο το μπανιο..εν το μεταξυ μας εκανε μια πλακα το ππλυντηριο..σταματησε να δουλευθει...εφαγε κολημα κ τρομαξα! Παλι καλα ξεμπλοκαρε!!! Απλωσα κ το παπλωμτακι της αλλα η παντα δε χωραει στο πλυντηριο... τι θα την κανω?στο χερι!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες και μπαμπάκα της παρέας.. Ηλιοδώρα την ίδια μέρα έχουμε επίσκεψη στο γιατρό, και εγώ τη Μ.Τετάρτη, αλλά απο ότι βλέπω και η Σούλα έχει τη Τρίτη και γενικά οι περισσότερες απο εμάς.. άργησα να ξυπνήσω σήμερα αλλά κοιμήθηκα επιτέλους στο κρεβατάκι μας χθες.. ουφ επιτέλους!! Ειρήνη μου μια χαρά τη βλέπω τη κοράκλα σου, φτου φτου! Γεωργιάννα μου στη σκέψη μου είσαι, κάθε φορά που μπαίνω να διαβάσω τα νέα σας λέω να τώρα θα δω μήνυμα της που θα λέει ότι την πιάσει οι πόνοι οι κανονικοί, μακάρι να σπάσεις εσύ την αλυσίδα με τις καισαρικές και να σε ακολουθήσουμε.. όπως και να έχει όμως να είναι καλά τα μωράκια μας κας ας έρθουν όπως είναι να έρθουν..Daddy τι κάνει η Μαριάννα;; Οι υπόλοιπες που είστε;; Σήμερα έχει πολύ ωραίο καιρό.. είναι για καφεδάκι στη παραλία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες! Διάβασα όλα τα νέα σας!

Γιουλάκι, να σου ζήσει ο μικρός σου πριγκιπάκος!!!!!!!!!!

Εγώ σήμερα έχω παρεούλα τις 3 ξεδερφούλες μου! Μου τις έφερε η θεία μου και θα έρθει και αυτή το μεσημέρι να φάμε όλοι μαζί! Είναι 11 ετων η μεγάλη, 4 η μεσαία και 1,5 η μικρή! Είναι τρέλα όλες τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...