Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

Ειρηνη μου δεν χρειαζεται να παρουμε καλλυντικα για το μωρο επειδη θα τους κανουν ενα απλο μπανακι οι νοσοκομες. Εσυ παρε και ρωτα στην κλινικη που θα γεννησεις.

Αγρο μου και εγω οδηγαω ακομη, παρ'ολο που γρινιαζει ο μπεμπης και βαραει πολυ αλλα δεν εχω αλλη επιλογη.

Χοανιτα μου εχεις απολυτο δικαιο με το θηλασμο, εμενα δεν μου δειξανε τπτ, μου ματωσανε οι θηλες οπως της Μαριτινας αλλα δεν σταματησα. Δεν ειχα γαλα μετα και σταματησα, ξεχναγα να τρωω.

Μιλησα με τον οδοντιατρο μου και μου ειπε οτι ο πονος στα δοντια ειναι απο τις ορμονικες διαταραχες που εμφανιζονται το τελευταιο τριμηνο. Ελεος!! και εχω τον ανδρα μου που λεει συνεχεια οτι να γεννησω μεγαλο Σαββατο να κανει λεει Ανασταση στο μαιευτηριο!!! τον δερνεις μετα;;

Σαμαρκαδε μου ευχαριστω. Παλι καλα πουε ισαι καλυτερα, μηπως να αρχισεις να ξεκουραζεσε περισσοτερο; Καλα το δωματιο τελειο!! Βαλε φωτο απο την προικα του κρεβατιου να δω χρωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!

Καμμια πρωινη πρωινη δεν βλεπω.... δε πειραζει ανοιγω εγω τα παραθυρα κ ελατε!!

Στεισι μου ξαναειδα το δειγματακι... δεν ειναι τοσο σκληρο εμενα...περιεργο..μηπως την εβαλα σε ζεστο δωματιο κ μαλακωσε? Εγω ελεγα να παρω το δειγματακι στο μαιευτηριο κ αν δω οτι χρειαζομαι να πω το αντρουλη να φερει!

Τα πραγματακια του Αρουλη καλε ειναι τελεια!!! Με το καλο να ερθει κ να τα χαρεί!!

Αφρο συσπασεις μπορει να εχουμε κ χωρις πετρωμα η χωρις να το καταλαβαινουμε.... εγω ποναγα ποσες μερες κ νομιζα ειναι το εντερακι μου ... τελικα ηταν συσπασεις..

Εχθες εν το μεταξυ το βραδυ φοβοταν ο αντρας μου επειδη παλι ειχα πονακια :( Κ τον ειδα ποσο ανυσηχος κ φοβισμενοςηταν κ στεναχωρηθηκα... τι να κανω για να νοιωθει πληρη ασφαλεια δε ξερω!! Μετα μιλουσαμε για το μαιευτηριο....πως θα παμε οταν ερθει η ωρα κλπ... εμας δεν εχει παρκινγκ κ λιγο αγχωθηκα..

επισης θελω να ρωβτησω τις ηδη μανουλες.... οταν παμε στο μαιευτηριο..τι γινετε?! Που μας πανε? Τι μας φορανε? Τι κανουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Πηγα στην τραπεζα πρωι πρωι και εκανα αιτηση για προπληρωμενη καρτα, θελω να παραγγειλω την αλλη εβδομ. μωρομαντηλα αρκετα απο το Αμαζον. Εκει το βρηκα το πακ. 1,1ε και στο σουπερ εχει 2,8ε. τα Κοριτσια που τα παρεγγειλαν το ξερουν.

Σαμαρκαδε πολυ ωραια η προικα!! Πολλα ζωακια εχετε παρει για τα μικρα σας και ωραια χρωματα!!!!

Ειρηνη μην αγχωνεσε, οι νοσοκομες ξερουν ακριβως τι θα σου κανουν εκει. Εμενα με ειχαν στα επειγοντα, με εξετασε ο γιατρος και μετα ηρθε η νοσοκομα μου εκανε κλησμα, μετα νομιζω καλλωπισμο απο κατω. Πηγα μετα στο δωματιο και περιμεναμε να παει διαστολη 10 για να με κατεβασουν στην αιθουσα τοκετου. Ερχοταν ανα διαστηματα στο δωματιο η νοσοκομα και με ελεγχε. Αυτο εγινε στην περιπτωση μο τοτε, δεν ξερω τωρα εαν θα ειναι το ιδιο.

Δεν ξερω τι θα μαγειρεψω σημερα!!! Τα νευρα μου μ'αυτο καθε μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ειρήνη και σε όλα τα υπόλοιπα κοιλουμπάκια.. Αχ τις ίδιες απορίες έχω και εγώ με το μαιευτήριο αλλά μην ανυσηχείς γιατί πιστεύω ότι όταν φτάσει εκείνη η στιγμή θα έρθουν όλα απο μόνα τους και δεν θα σκέφτεσαι τίποτα.. Samarcande πολύ ωραία η προικούλα αλλά και η κούνια.. Μας τσ φέρανε και εμάς χθες αλλά επειδή το σπίτι είναι λες και κάνουμε μετακόμιση δεν τα έχουμε ανοίξει ακόμα για να τα τοποθετήσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβαμαι μην δεν εχω προετοιμαστεί σωστα....

εν το μεταξυ σημερα ξυπνησα κ ενοιωθα πολυ ελαφρυα..ζυγιστικα κ ημουν - 700 γραμαρια.....εκανε σχολιο ο αντρας μου " τρωγοντας τους μπαμπαδες τα εχασες!??!" κ μετα θυμηθηκα οτι εχθες εκανα πιπι μου απειρες φορες....μετα σκεφτκα...λες να εσπασαν τα νερα κ να μη το καταλαβα? :lol::lol::lol:

Οσο πλησιαζει ο καιρος να παμε να γεννησουμε τετοια χαζα θα σκεφτομαι...

Η γιουλη πως κ δε μπηκε πρωινη πρωινη δεν ειναι παντα?!? Λετε να .........!?!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!Μόλις σηκώθηκα απο το κρεβάτι..κορίτσια μου δεν αντέχω άλλο!Έχω χάσει τον ύπνο μου,αυτό το μωράκι μου δεν κοιμάται ποτέ.Ειδικά τα βράδυα με πονάει πολύ,στην κυριολεξία κοπανιέται εκει μέσα,νιώθω το κεφαλάκι του τόσο δυνατά απο κάτω που νομίζω θα βγεί!Αγχώνομαι μη γεννήσω αυτές τις μέρες έτσι όπως κάνει..ούφ πιά! Επίσης έχουν αυξηθεί αυτά τα υγρά :oops: πάαααρα πολύυυ..τόσο που νομίζω οτι κατουριέμαι!Ευτυχώς είναι άοσμα κ δεν ανησυχώ,όταν μυρίζουν σαν αμμωνία μου είπε ο γιατρός να τον ειδοποιήσω. Τέσπα,πάλι πήρα φόρα κ έγραψα κατεβατό.

Samarcande μου τέλειο το δωμάτιο του Αρούλη σου κ η προίκα όλα τα λεφτά!Φαίνεται οτι έχεις ρίξει πολύ δουλειά!

Ειρηνάκι μου σε έπιασε το άγχος της πρωτάρας κ εσένα;;Ψυχραιμία κ όταν έρθει η ώρα θα τα μάθουμε όλα! -700 διαβάζω;;χμ..η δίαιτα με τους μπαμπάδες αποτελεσματική τελικά! :lol::lol:

Γεωργιάννα μου πώς είσαι σήμερα απο πόνους;; Τελικά τί θα μαγειρέψεις να πάρω καμια ιδέα;

Οι υπόλοιπες που είναι;;Κ ο Γιώργος χάθηκε πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χχαχαχα ναι ηδη ξεκινησα το πρωτο κομματι μπαμπα για να παει καλα η μερα.... χαχαχα

εξακολουθιω να σκεφτομαι μην εσπασαν τα νερα κ για αυτο ειμαι -700 γρ!χαχαχαχα

η γιουλη κοιματε δε γεννησε!χαχαχα

ελενακο ειδες τι δραστηρια μπεμπινια εχουμε?? Αστα να πανε... κι εμενα κλωτσοκοπαναει ολη μερα... κ ολυ νυχτα.... εχθες δεν της εδωσα πια σημασια... ημουν τοσο κομματια που την αφησα να κλωτσαει μονη της...σε καποια φαση ειχε ανεβασει τα ποδια της πανω πολυ ψηλα... κ μετα εφερε κατι πολυ σκληρο....πλατη? κωλαρακι?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στείλε καλέ κανα κομμάτι κ απο εδώ μη τα κρατάς όλα για σένα! :D

Μην ανησυχείς,όταν σπάσουν τα νερά σίγουρα θα το καταλάβεις,2 φορές έχω δεί να σπάνε νερά κ ήταν σα να άνοιγες τέρμα τη βρύση! :shock: Η συχνοουρία μη σε φοβίζει,μάλλον πιέζει τη κύστη το κεφαλάκι της!Άσε Ειρήνη μου άμα συνεχίσουν με αυτό το ρυθμό τα μωράκια μας κ εκτός κοιλιάς καήκαμε! :lol:

Μιλήσατε με τη Γιούλη σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...

εγω μολις μαγειρεψα εφτιαξα ρολο απο κιμα γαλοπουλας στο φουρνο γεμιστο με φρεσκο αυγο απο το χωριο του γιαννη και λιγο τυρακι, και για συνοδευτικο βραζω ρυζι μπασματι, εχω ξεπατωθει στις δουλειες κι εχουμε και το αδεσποτο κουταβακι στο γκαραζ να δω που θα της βρουμε οικογενεια τη φροντιζει και ο κυριος που μενει στον τεταρτο...

ααα

για το μαιευτηριο εγω οταν με πιασουν οι πονοι παιζουν 3 σεναρια:

1) θα παω οδηγωντας

2) με ταξι

3) ο μπαμπας μου( και το πιο πιθανο) ο γιαννης δεν οδηγει αν και θα ηθελα να παω οδηγωντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις λεγαμε να παμε οι 2 μας...να οδηγησει ο αντρουλης μου...αλλα δε θελω να με αφησει μεχρι να βρει παρκινγκ..προτειμω να ειμαστε ηρεμοι...απο την αλλη ο αντρας μου δεν θέλει κοσμο γυρω γυρω μην τον αγχωσουν.... ταξι το εχει αποκλεισει...οι ταριφες εδω Θεσ/νικη ειναι γεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ νόστιμο ακούγεται το ρολό γαλοπούλας..μιάμ μιάμ!

Αφρο μου άμα σε πιάσουν οι πόνοι νομίζω δύσκολα θα καταφέρεις να οδηγήσεις..μόνο το άγχος εκείνη τη στιγμή αρκεί για να τα χάσεις!Το σκεφτόμουν κ εγώ κάποια στιγμή αλλα μου το ξέκοψε ο Χάρης. Ο μπαμπάς σου είναι κοντά σας για να έρθει αμέσως;

Εμένα θα με πάει ο άντρας μου σίγουρα άν είναι απόγευμα-βράδυ ή Σ/Κ,άν είναι πρωί καθημερινή τότε θα είμαι στη μαμά μου γιατί μένει κοντά στο νοσοκομείο κ θα με πάει εκείνη κ έρχονται οι υπόλοιποι.

Γιατί δεν ανεβάζεις μια φωτό της σκυλίτσας στο facebook άν έχεις μπάς κ ενδιαφέρεται κανείς; Η κ εδώ στο φόρουμ; Κρίμα είναι μωρέ..μακάρι να της βρείς οικογένεια.Με πιάνει ένα σφίξιμο άστα να πάνε με αυτα τα αδεσποτάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου εγω δεν μπορω να νηστεψω επειδη δεν τρωω λαχανικα. Κιμα ειχα εχθες.

Μαλλον θα φτιαξω φωλια με αυγα, δηλ. πατατες στον τριφτη με αυγα τηγανιτα. Τον τελευταιο καιρο ολο αυγα τηγανητα ή ομελετα θελω να τρωω.

Λοιπον χαλαρωσε λιγακι Ειρηνη μου γτ δεν κανεις καλα στην μικρη. Ειναι πολυ νωρις να σπασουν τα νερα και γενικα να γεννησεις. Τι να πει και η Χοανιτα που καθεται συνεχεια στο κρεβατι; Ή εγω που πλησιαζω. Δεν αγχωνομαι γτ ποτε δεν ξερεις μπορει τα νερα να σπασουνε στο νοσοκομειο και να αρχισουν πρωτα οι συσπασεις. ΧΑΛΑΡΩΣΕ σε παρακαλω. Καλα κανεις και μας τα λες για να φυγει το αγχος απο μεσα σου.

Ελενα μου εγω να δεις που οδηγαω και μερικες φορες εχω συσπασεις. Οι πονοι εχουν ελλατωθει τωρα στην κοιλια, δεν ξερω νιωθω οτι ειναι η ηρεμια πριν την μεγαλη καταιγιδα!

Αυτο το ρολο γαλοπουλας ειναι ολα τα λεφτα!!!!

Περασα απο την λαικη και πηρα 2 κοκκινες πιπεριες να της βαλω στην σαλτσα με κρεμα γαλακτος και κοτοπουλο, για να κανω με μακαρονια ή με ρυζι. Μου το εχει πει μια φιλη μου που το φτιαχνει συχνα, Ελενα αυτες τι ιδεες εχω. Κοτομπουκιες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοιλουμπακια!!!

μπηκα εγραψα ολοκληρο κατεβατο το πρωι κ τζιφος!!!πατησα ενα κουμπι κατα λαθος κ σβηστικαν ολα :evil: νευριασα κ τα παρατησα :lol: ηρθε η πεθερα μου μετα καθαρισε λιγο με εφερε κ ψαρια τα καθαρισε κιολας :lol::lol::lol: οποτε σημερα το μενου εχει ψαρακι κ σαλατα μαρουλι :D

κοριτσια πριν φτιαξω την βαλιτσα μου ρωτησα δυο φιλες μου που γεννησαν στο νοσοκομειο κ οι δυο με συμβουλεψαν το ιδιο οποτε για να το λενε δεν ειναι υπερβολικα τα πραγματα που θα παρω μην ξεχνατε πως εγω γενναω σε δημοσιο νοσοκομειο κ εκει δεν παρεχουν τιποτα,οσο για τα φορμακια τα κοριτσια μου ειπαν πως το νεογεννητο μπορει να λερωθει ητε απο τσισα ητε απο κακα ητε απο εμετο αρκετες φορες την ημερα για αυτο εβαλα 12 φορμακια κ 12 εσωρουχακια χιλιες φορες να τα κουβαλαω παρα να χρειαστω κ να μην εχω 5-6 μερες στο νοσοκομειο ειναι πολλες!!

εχθες πηγα ειδα κ την μπεμπουλα της φιλης μου 2.500κιλα βρεφακι :x σαν ψευτικο κουκλακι ηταν!!!στις 3 την επιασαν πονοι 4 ηταν στο νοσοκομειο κ 4.30 γεννησε ουτε ραμματα δεν εχει τακ τακ βγηκε η μπουμπου :lol: ο αντρας μου εν το μεταξυ δεν εχει ξανα δει νεογεννητο κ το κοιτουσε εκστασιασμενος :lol: το κορυφαιο ηταν που ειπε στην φιλη μου να βγαλει το σκουφακι να δει πως ειναι τα μαλλια του ΤΕΟΝ!!!κ απο εχθες βιαζετε ολο αντε βγαλε την κορη μου ειναι :lol::lol::lol:

αχ βρε στειση δεν διαβασα εχθες το μηνυμα σου κ σημερα πηγα στο φαρμακειο να αλλαξω την ....χαλασμενη κρεμα :lol::lol::lol: εβαλα τον ανθρωπο κ ανοιξε ολες τις κρεμες :lol::lol::lol: ρομπα εγινα :oops:=)) τελικα οντως ετσι σκληρη ειναι!

samarcante ομορφο το δωματιο!!!ολες φτιαξατε πολυ τελεια δωματια σαν να ξεπηδανε απο σελιδες περιοδικων ειναι!!!ξεκουρασου ομως κ λιγο μην κλαταρεις!

ειρηνη αυτη η διαιτα με τους μπαμπαδες πολυ αποτελεσματικη!!ποσους πρεπει να τρωω την ημερα?? :lol: ελενακι μου κ εσυ μετακομοιση??3 φορμακια λιγα μου φαινοντε σου παρεχει το μαιευτηριο???

εσας τα μωρα σας ειναι υπερδραστηρια εμενα παλι ολο το βραδυ κοιματε κ ξυπναει την ημερα τι καλα να μεινει ετσι!!!

χοανιτακι πως προχωρανε οι εργασιες???

σημερα εχουμε γιατρο!!!αντε να δουμε ποσο πηγε η μικρη κ ποτε θα βγει τελικα!!

ειρηνακι ηθελα να σου πω πως ολες καπως ετσι ειμαστε ψυχολογικα...χθες που ειδα την μικρη της φιλης μου γυρισα σπιτι κ με επιασε παραλογισμος,αρχισα παλι να σκεφτομε μηπως δεν ειμαι καλη μαμα,πως θα κλειστο σπιτι,μηπως δεν την αγαπαω....με πιανει τρελα!τι βλακειες σκεφτομε δεν το θελω σιγουρα φταιει το ανχος της πρωταρας,ολα ξεπερνιουντε οποτε δεν νοιωθεις καλα να μιλας δεν εισαι μοναχουλα να το ξερεις!!!τελικα πως να σε φωναζουμε ρουνα η διτσα δεν μου ειπες :lol::lol::lol:

αχ γιουλι κοιμησου κ για εμας!!!!!!!!!!

φιλακια στα κοιλακια,συγνωμη αν ξεχναω καποιες αλλα δεν θυμαμαι τι διαβασα τοσες σελιδες..ματς μουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύκολο ακούγεται αυτό με τις πιπεριές.Τί σάλτσα εννοείς,κόκκινη; Σήμερα τελικά θα φτιάξω πίτσα.Είχα φυλάξει ζύμη στη κατάψυξη,θα βάλω τα υλικά κ θα τη ψήσω κατα τις 4 να είναι ζεστή για τον Χάρη.Μέχρι τότε θα βολευτώ με ότι βρώ μπροστά μου! :lol:

Εσύ πώς θα πάς στο νοσοκομείο όταν έρθει η ώρα;; Αυτό με τους πόνους που μειώθηκαν όντως κάτι κρύβει..ετοιμάσου Γεωργιάννα!! Α!Χθές ρώτησες για τα μαντηλάκια καθαρισμού του στήθους.Λοιπόν είναι της chicco κ τα πήρα απο τα jumbo.Είναι στο ίδιο ράφι με τα επιθέματα στήθους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα θα με πάει ο άντρας μου.. είναι πολύ κοντά απο δω η κλινική που θα γεννήσω οπότε δεν θα δυσκολευτούμε πολύ!! Βέβαια απο όσο γνωρίζω δεν πρέπει να έχει πάρκινκ η κλινική, θα δούμε πως θα γίνει!! Αυτό που σκέφτομαι είναι πως αν με πιάσουν πόνοι πρωινές ώρες θα έχω εδώ τη μαμά μου και σίγουρα θα με αγχώσει αλλά και πάλι ευτυχώς ο άντρας μου δουλεύει κοντά οπότε θα έρθει γρήγορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλίτσα μου να ζήσει το μωράκι της φίλης σου!2.500 κιλά μια σταλίτσα θα είναι,σαν ψεύτικο!Αχ έτσι όπως περιγράφεις τον άντρα σου φαίνεται θα είναι κολλημένος με τη κοράκλα του!Κανένα αρσενικό δε θα αφήνει να τη πλησιάσει! :D Τί ώρα έχεις γιατρό;;Μακάρι να σου πεί οτι είσαι έτοιμη!! 6 εσωρουχάκια συνολικά λές να είναι λίγα;3 μακρυμάνικα-3 κοντομάνικα για 3 μέρες.Δε ξέρω,η λίστα που μας έδωσε το νοσοκομείο συνολικά 5-6 γράφει να έχουμε μαζί.Το πολύ πολύ να τα έχω έτοιμα κ άν χρειαστεί μου τα φέρνουν.Άμα σου έχουν πεί οι φίλες σου οτι χρειάζονται τόσα τότε πάρτα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Εσύ γιατί θα μείνεις μέσα 5-6 μέρες;πολλές δεν είναι; Εδώ με καισαρική τη 4η μέρα το πρωί βγαίνεις κ με φυσιολογικό τη 3η μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μη ξεχάσετε να ετοιμάσετε τα χαρτιά που θα χρειαστούν οι άντρες μας για να δηλώσουν τα μπεμπάκια μας! Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,ληξιαρχική πράξη γάμου κ φωτοτυπίες τις ταυτοτητες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε συμπεθερουλα σαν κουκλιτσα ψευτικη ειναι η μπεμπα της μικροσκοπικουλα :lol: εδω σε εμας καισαρικες γινοντε καθε τεταρτη.εγω δηλαδη θα βγω δευτερα γιατι μεσολαβη το σαββατοκυριακο,εκτος αν πω στον γιατρο να με βαλει στην ζουλα Μ.δευτερα κ για να βγω Μ.παρασκευη εξω..

ασε προβλεπω ερωτα μεγαλο με την κορη του :lol::lol::lol:θα δουμε στην πορεια τι θα γινει ελπιζω ο ενθουσιασμος του να μεινει κ μετα γεννας :lol::lol::lol:

κατα τις 4.30 θα ξεκινησουμε για το νοσοκομειο,εχει πολυ κοσμο ο γιατρος μου κ παω παντα απο τα μεσημερια να πιασω σειρα,σημερα μπορει να με βαλει κ για κορδελα..

εσυ ποτε θα πας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια οι ορμόνες μας έχουν πιάσει κόκκινο.. εγώ χθες το βράδυ είχα μια συζήτηση με τον άντρα μου και χωρίς κάποιο σημαντικό λόγο έβαλα τα κλάματα! Έμεινε να με κοιτάει ο καημένος, δεν ξέρω γιατί έκλεγα, μετά απο λίγο ηρέμησα!! Μετά ένιωθα τύψεις που έκλαψα και στεναχώρησα το μπεμπάκο χωρίς λόγο.. όσο για το αν θα γίνω καλή μητέρα κ.τ.λ. συνέχεια τις έχω αυτές τις σκέψεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οικογενειακή κατάσταση που έχετε τώρα μαζί,που λέει τα στοιχεία του άντρα σου κ τα δικά σου κ το πότε έγινε ο γάμος. Θα κάνεις μια αίτηση στο ΚΕΠ κ θα στη βγάλουν σε λίγες μέρες ή θα κάνεις αίτηση στο Δημαρχείο που τη παίρνεις αμέσως.

Καλύτερα Μ.Δευτέρα να μπείς για να φας κατσικάκι ή αρνάκι τη Κυριακή του Πάσχα στο σπίτι σου!Να μας πείς τα νέα απο το γιατρό όταν γυρίσεις!

Εμείς έχουμε άλλο ένα ντόπλερ στο νοσοκομείο στις 20 Απρίλη κ στις 27 γιατρό για πρόκληση άν δεν έχω γεννήσει.. Όμως έτσι όπως τον νιώθω θα έχει βγεί απο μόνος του νωρίτερα.. :D Έτσι για να μην μας περνάει πολλές μέρες η νυφούλα μας κ τη προλάβει κανένας άλλος!!χαχα! :lol::lol:

ΧΟΑΝΙΤΑKI..ψυχραιμία κοριτσάκι μου..φταίει οτι είσαι κλεισμένη τόσο καιρό,είναι κ οι ορμόνες..υπομονή.. θα γεννήσουμε με το καλό κ θα περάσουν όλα αυτά! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
    • Μπορεί! Τι να πω ..πάντα είχα χαμηλή αιμοσφαιρίνη.. για να δούμε και την τιμή..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...