Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Μάχη μου πες στον άντρα σου να σε τρίψει απαλά ψηλά στην πλάτη όχι στη μέση και κοιμήσου στο αριστερό πλαί με το ένα πόδι (δεξί ) λυγισμένο μπροστά κι ένα μαξιλάρι κάτω από το πόδι ή κάτω από την κοιλίτσα...εμένα με βοηθάει αυτό στους πόνους... με βοηθούσε λίγο και στον Νικόλα!Επείσης δες μήπως με μια μικρή ανάκλιση στο κρεβάτι σου με μαξιλάρια κοιμάσαι λίγο καλύτερα.. μπορεί να σε βολέψει!

Ελπίζω να μην χειροτερέψει η κατάσταση μέχρι τον 9ο!

Καλό μεσημέρι Γιελήζ μου!! Καλά ζυγίσματα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια οντως απο νωρις αρχισα....

Γιελιζ καλο μεσημερι.

ευγενια αυτο με το μαξιλαρι πιανει, το δοκιμασα.... απλα θελω να γυρναω γιατι δεν βολευομαι απο τη μια μερια. Ασε που μια ζωη κοιμομουνα μπρουμυτα και τωρα δεν συνηθιζω το πλαι με τπτ.

Ουφφφ, κι εγω θελω να φυγω δεν αντεχω αλλο......νυσταζω, βαριεμαι, πειναω..... θελω να σχολασω..... εντωμεταξυ μου εχει κολλησει η ιδεα να αλλαξω τα μαλλια μου, αλλα σκεφτομαι οτι αν κανω καμια αλλαγη μεγαλη και μετα το μετανιωσω θα τραβαω τα μαλλια μου μετα.

Αλλά και ετσι τα βαρεθηκα, ειναι χαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ καλό μεσημέρι...και όπως είπε η Ευγενία καλά ζυγίσματα!!! Γι'αυτό δεν πεινούσες ?? Να η αιτία!!! Ειχες στο μυαλό σου το διαιτολόγο!! Κι εμένα έτσι θα μου κοβόταν η όρεξη :lol::lol::lol:

Αλήθεια κορίτσια σε ποια στάση κοιμάστε? Εγώ προσπαθώ πιο πολύ στο πλάι αριστερα γιατί από οτι έχω διαβάσει και μου είπε κι ο γιατρός ειναι καλύτερα για το μωρο. Μου εξήγησε και τους λόγους αλλά δεν το θυμάμαι. Εννοείται όμως πως όλο στριφογυρνώ στο κρεβάτι.

Μαχη μου κι εγώ θέλω να κάνω αλλαγή στα μαλλιά μου αλλά δεν εχω ιδέα τι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για οσες κοπελες δεν βολευονται στον υπνο βολευεουν τα μαξιλαρια οπως λενε οι κοπελες αλλα εμενα με βολευει πολυ το μαξιλαρι θηλασμου το χρησιμοποιω εδω και 1,5 μηνα αναμεσα απο τα ποδια και ενα μικρο στο κεφαλι επιπλεον...και το χρησιμοποιεις και αργοτερα στο θηλασμο ειναι ενα απο τα πραγματα που με βολεψε και πριν και τωρα...

για τη μεση υπομονη δεν μπορειετε να κανετε πολλα ανοιγει η λεκανη και οποτε οι πονοι φυσιολογικοι απλα προσοσχη με τα κιλα γιατι επιβαρυνουν την κατασταση..εμενα με ενοχλουσε η μεση σου μετα τα 9 κιλαπου εβαλα δηλ στον 8 περιπου και τωρα δοξα το θεο καμια ενοχληση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ με τα μαλλιά μου τα έχω βάλει τώρα... παραμάκρυναν.. θα δω πως θα τα κάνω!!

Στο πλαί αριστερά κοιμάμαι πιο πολυ γιατί με ανακουφίζει και επειδή είναι καλύτερα για το μωρό!

Νομίζω εάν θυμάμαι καλά ότι από εκεί περνάει η κεντρική μας αρτηρία και αιματώνεται καλύτερα και ο πλακούντας και κατά συνέπεια το μωρό γι αυτό είναι καλύτερα!

άσε αυτό με το μπρούμυτα το έχω κι εγώ... και στον Νικόλα έλεγα άντε να γεννήσω και να κοιμηθώ μπρούμυτα.. αλλά... μετά πονούσε το στήθος από το γάλα.. γινόμουν και χάλια εάν τα ζούλαγα οπότε.. το ξέχασα!Τώρα σ'αυτην την εγκυμοσύνη είμαι λίγο καλύτερα στο θέμα ύπνου εάν λάβει κανείς υπόψη του ότι έχω κι ένα ζωάκι που κοιμάται συχνά πυκνά στο κρεβάτι μου!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο με το αριστερα το εχω ακουσει κι εγω αλλα δεν κοιμαμε απο την ιδια μερια, γυριζω συνεχεια. Στο πλαι βεβαια, μπρουμυτα δεν μπορω πια και ανασκελα παλι δεν μπορω να κοιμηθω.

Αυτο με το μαξιλαρι λεω να το παρω κι εγω. Ειναι αυτο που λεγεται μαξιλαρι εγκυμοσυνης-θηλασμου και για τις 2 περιοδους.

τα μαλλια τωρα τα εχω μακρια και σκεφτομαι, μηπως τα κοψω μακρυ καρε και καμια φραντζα, γιατι τωρα ειναι εντελως αχαρα :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen κοριτσάκι πού είσαι εσύ? Πού χάθηκες? Κοριτσάκι εχεις ε?? Να έρχεσαι να τα λέμε!

Ευγενία μου αυτός είναι ο λόγος που μου είπε :lol::lol:

Κι εγώ έχω μαξιλάρι εγκυμοσύνης/θηλασμού αλλά στον ύπνο δεν το εχω χρησιμοποιησει ακόμα. Βασικά επειδή όλο στριφογυρνάω το βαριεμαι.

Για τα μαλλιά εμένα έχουν φτάσει στη μέση μου σχεδόν. Πάντα είχα μακρυα μαλλιά αλλά τώρα μεγάλωσαν πολύ. Δεν θέλω να επηρεάσω πολύ το μήκος αλλά θέλω μια αλλαγή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρατηθείτε γιατί μόλις γεννήσουμε θα θέλουμε πάλι ανανέωση!!!!!Το παθαίνουν οι περισσ'οτερες γυναίκες.. το είχα κι εγώ και πήγα κι έκοψα τα μαλλιά από την μέση που τα είχα στους ώμους και φιλαριστά, και τα έβαψα κόκκινα!!!!!!!!! :shock: από καστανά που είναι το φυσικό μου!!Και θυμάμαι ότι τα έβαψα για να μην τα κόψω εντελώς!!Ήθελα να αλλάξω εντελώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εγω θελω απο τωρα μια μεγαλη αλλαγη τοτε μετα τι θα θελω?? :lol::lol::lol:

Εγω βαρεθηκα να βλεπω τη φατσα μου....θελω μια αλλαγη....βεβαια φοβαμε αυτα τα εν βρασμο ψυχης....γιατι την εχω πατησει παλαιοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω!Εβαλα να φτιαξω φασολακια πρασινα με καροτα και πατατες.

Μαρακι μου,οι αλμυρες κρεπες ειναι πανευκολες.Βασικα πηρα αυτο το ετοιμο μειγμα για κρεπες που το ανακατευεις με γαλα και βουτυρο.Αν θες ομως συνταγη για χυλο,καπου την εχω γραμμενη,να την βρω και να στην πω.

Για την γεμιση εκανα το εξης:Πηρα ενα φιλετο απο στηθος κοτοπουλου,το εβαλα στο αντικολλητικο,σε μικρα κομματακια και το τσιγαρισα.Αν θες βαλε λιγο λαδακι αν οχι,μην βαλεις.Προσθεσα μπεικον,το τσιγαρισα και αυτο.Βαλε οτι θελεις,μανιταρια,πιπεριες,ζαμπον,οτι σου αρεσει.Μετα προσθεσα κρεμα γαλακτος,λιγο αλατι και πιπερι και το αφησα να βρασει.Οταν επινε το ζουμι,προσθετα γαλα.Μολις ψηθηκε το κοτοπουλο,αφησα να δεσει η σαλτσα.Ανοιξα τις κρεπες,εβαλα μεσα τυρι γκουντα τριμμενο και το μειγμα του κοτοπουλου.Τυλιξα τις κρεπες σε ρολακια και τις εβαλα στο πυρεξ.Εβαλα λιγο τυρακι τριμμενο απο πανω και λιγη κρεμα γαλακτος.Τις αφησα στον φουρνο μεχρι να λιωσει το τυρακι και να δεσει η κρεμα.Γιαμμμμμμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beboulino!!Ήδη μου τρέχουν τα σάλια!! Τι περιγραφή ήταν αυτή???

Θα πρέπει όμως να αρκεστώ στο μαρουλάκι μου με το βραστό κοτόπουλο.... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αφιστε τα...

με το που θα γεννησω θα ξεκινισω αναγκαστικη διαιτα..δε θα προλαβαινω να τροω...

αλλα θα εκμεταλλευτω ολες τις προσφορες που κανουν οι διαφορες εταιριες γαι να φτιαχνω νυχια φρυδια περιποιηση σωματος και προσωπου...

αλλιως θα με παρει απο κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε κορίτσια μετά να θέλουμε κι άλλες αλλαγές? Εγώ δεν βάφω τα μαλλιά μου οπότε δεν ειναι μεγάλες οι αλλαγες που κάνω!!!

Εγώ έφαγα το κριθαράκι μου και το ευχαριστήθηκα πάντως!!!

Μπεμπουλίνο μου για το χυλό ξέρω αυτό που κάνω για τις γλυκές κρέπες. Ειναι πολύ διαφορετικό? Πάντως η συνταγή σου φαίνεται εκπληκτική. Θα το επιχειρήσω αύριο νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλινο μας ξελυγωσες :P:P:P

σε τι πειρασμο μας βαζεις Χριστε μου....

Σημερα ανεβοκατεβηκα τις σκαλες στην δουλεια 5-6 φορες, περπατησα και για εξωτερικες δουλειες το πρωι κανα 2 χλμ σιγουρα. Τι στο καλο αν κανω και καμια ατασταλιουλα δεν τις εχω καψει ηδη τις θερμιδες. ;);)

Αντε το απογευμα μπορει να παω βολτα στα μαγαζια για να περπατησω αλλα 2-3 χλμ. Νομιζω οτι δικαιουμε κατι να φαω...

Παντως με 40 λεπτα περπατημα καις μια σοκολατα μαρς, το εχω μελετησει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να ειμαι ειλικρινης προσπαθω να περπαταω επιτηδες, μου ειπε και ο γιατρος οτι ειναι καλό το περπατημα, και βοηθαει και στον τοκετο. Βεβαια μετα την 28 βδομαδα θα αρχισω και μαθηματα ανωδυνου τοκετου, αναπνοων και τετοια...

Αυτα απο μενα, θα σας αφησω να παω σπιτακι τωρα, και τα λεμε αυριο!!!!

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου με το μαλακό!!!Εσύ όπως το πας θα χάσει κιόλας!!!! :lol::lol: Νομίζω πάντως ότι δικαιούσαι και μια και δύο ατασθαλίες!!!! :lol::lol:

Καλό μεσημέρι Μαχη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti κάνετε κοριτσάκια μου; Εγώ είμαι σπίτι και σε λίγο περιμένω μαθητή για ιδιαίτερο και ψιλοβαριέμαι. Εμένα τα μαλλιά μου είναι μέχρι τους ωμους και δίχρωμα αφού ο γιατρός μου δεν μ αφήνει να τα βάψω αλλά ούτε εγώ τολμάω να σας πω την αλήθεια.

Ψες ξάπλωνα (τις τελευταίες μέρες πιο νωρίς απ το άνδρα μου) και κλασσικά ήρθε μετά από μένα, μ αγκάλιασε μιλούσε στο γιο του και ξαφνικά παθαίνει ένα πανικό γιατί το μωρό φαίνεται είχε κουλουριαστεί στη μια γωνιά και ήταν εξογκωμένη η κοιλιά μου.Με ξύπνησε για να με ρωτήσει αν το μωρό είναι καλά.Αχ αυτοί οι άνδρες :lol::lol::lol:

Μαράκι πρέπει να βρω και εγώ αυτή τη φόρμα που λες για την άδεια μητρότητας. Μου παν όταν πήρα τελ ότι πρέπει να την καταθέσω όταν θά μαι 7.5 μηνών. Θέλω να μάθω και πληροφορίες για το επίδομα ασθενείας σε περίπτωση - μη κακού- χρειαστεί.

φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αφιστε τα...

με το που θα γεννησω θα ξεκινισω αναγκαστικη διαιτα..δε θα προλαβαινω να τροω...

κι εγώ αυτη την αίσθηση έχω... γι αυτό δεν πολυαγχώνομαι με τα κιλά!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλούσε στο γιο του και ξαφνικά παθαίνει ένα πανικό γιατί το μωρό φαίνεται είχε κουλουριαστεί στη μια γωνιά και ήταν εξογκωμένη η κοιλιά μου.Με ξύπνησε για να με ρωτήσει αν το μωρό είναι καλά.Αχ αυτοί οι άνδρες :lol::lol::lol:

.

:)):)):)):)) Είναι σαν να το βλέπω μπροστά μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλίνο μου για το χυλό ξέρω αυτό που κάνω για τις γλυκές κρέπες. Ειναι πολύ διαφορετικό? Πάντως η συνταγή σου φαίνεται εκπληκτική. Θα το επιχειρήσω αύριο νομίζω.

Μαρακι αν ο χυλος που κανεις δεν ειναι γλυκος,δλδ αν δεν εχει μεσα ζαχαρη,ανετα μπορεις να κανεις με αυτον αλμυρες κρεπες.

Παω να ξαπλωσω γιατι νυσταξα...Τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημέρι Μάχη μου!

Χρυσταλλένη μπες στο http://www.moec.gov.cy και κάπου έχει τα έντυπα. Δεν ξέρω αν συμπληρώνεις διαφορετικό εσύ που είσαι καθηγήτρια. Ειναι μεγάλο μπερδεμα με το υπουργείο...αν είσαι και πρωτάρα δεν εχεις ιδέα τι να κάνεις!

Κι εμένα το πρωί κουλουριάζει ο μικρός σε ένα σημείο αλλά ευτυχώς δεν πανικοβάλλεται ο δικός μου :lol::lol:

Μπεμπουλίνο μου όχι δεν βάζω ζάχαρη μέσα και δεν ειναι γλυκός οπότε ειναι οκ να το χρησιμοποιησω. Καλή ξεκούραση!!

Κι εγώ θα την κάνω να ξαπλώσω λίγο και κουράστηκα να κάθομαι! :lol::lol:

Τα΄λέμε μετά..φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλάκια σε όλες!!! Εγώ μόλις έφαγα τη σαλατούλα μου!!!(έτσι για να ζηλέψε τε σας το λέω!! :lol::lol: )

και περιμένω να περάσει η ώρα να πάω στο σπίτι μου!!!!! Θα τα πουμε το βραδάκυ ή αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααα....ανεκδοτο της ημερας....μου τηλεφωνουν ΟΑΕΕ...και λεει σας πηραμε να σας απαντησουμε για τις εξετασεις..τον υπερηχο της αυχενικης δεν τον καλυπτουμε γιατι ειναι πολυ καινουργια εξεταση....και την αιματολογικη δικαιολογουμε μονο 12.00 ευρω και απο αυτα δικαιουμε το 75% δηλαδη 9.00 ευρω..ΕΛΕΟΣ...παλι για φαγητα λετε ρε κοριτσια...εχτες εφαγα γιαουρτακι με μελι και ηταν πολυ ωραιο...σημερα το μεσημερι εφαγα λαχανοντολμαδες που μου ειχε κολλησει..θελω να φαω σαλιγκαρια κοκκινιστααααααα που θα βρω καμια ταβερνααα.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μπαινω και σας διαβαζω αλλα δεν σας προλαβαινω λετε πολλα...καλα ειμαι δοξα το θεο παλευω με τον ταλιμπαν που εχω στο σπιτι και με την κοιλια να μεγαλωνει δυσκολα τα κιλα μπαινουν και δυσανασχετω αν και τα προηγουμεα τα εχασα μεσα σε 2 -3μηνες χωρις διαιτα αλλα οταν βλεπω την ζυγαρια συν κατι παθαινω ολοι μου λενε μην αγχωνεσαι αλλα εγω εκει...ειμαι 6 κιλα πλεον εσεις?βεβαια τρωω το γλυκακι μου καθε μερα(εχω χαμηλο ζαχρα την τελευταια εξεταση ηταν 55)καταλλα δεν τσιμπολογαω σε ολη την ημερα τρωω κανονικα απλα ισως λιγο φαγακι παραπω το μεσημερι αλλα νορμαλ παλι(οταν ημουνα εγκυος και δεν ημασταν σιγουροι ακομα μιλαω για τωρα τη 2 φορα,μου λεει ο αντρας μου εισαι εγκυος..λεω πως το ξερεις γιατι τρωω με ορεξη το φαγητο μου δεν μιλαω αλλα τρωω το ιδιο εκανα και στην προηγουμενη χεχεχε...)ελεγα μηπως τα καταφερω να γεννησω με 10 κιλα δεν το κοβω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
    • Κορίτσια τι κάνετε ;;  συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!! οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !!  Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών… μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα!  γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες ! ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !
    • Κοριτσαρες μου!!!  Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες.. Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!   @Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!
    • Εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη βέβαια όχι σε κάθε ραντεβού, σίγουρα δεν χρέωσε 4 κ 1000€ καισαρική. Εκείνη την εποχή έλεγαν τα κορίτσια στη συζήτηση με τα δίδυμα ποσα της τάξεως των 2000-2500 ευρώ κ λέω μια χαρά είμαστε!!!😱😱😱
    • Αυτό με τα σουτιέν πονεμένη ιστορία! 😂Έχω στήθος γενικά και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει βαρύνει κι άλλο. Εννοείται πως κανονικό σουτιέν δεν παίζει να βάλω, αθλητικά μόνο και πάλι με ζορίζουν!  Ελπίζω να μπαίνω στο μαγιό μου 😅 @Katiana1987 μωρέ την απολαμβάνω τη διαδρομή αλλά είμαι και καμμένη, γι’ αυτό λέω να περάσουν αυτές οι μέρες χαχα @Kate1992 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σίγουρα δεν είναι κάτι σοβαρό, θα κάνεις τη θεραπεία σου και όλα καλα. Γενικά παίζει πολύ στην εγκυμοσύνη βακτήρια/μύκητες. Αλλάζει το ph του κόλπου. Εγώ παίρνω και προβιοτικά γιατί ταλαιπωρούμαι συχνά από candida και ενδεχομένως να έχω και τώρα. Στο επόμενο τρίμηνο θα κάνω καλλιέργεια και παπ.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...