Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

εγω παντως χρυσα μου δεν υπαρχει περιπωση να χασω τα μπανακια μου με τιποτα.αλλωστε ο αντρας μου το καλοκαιρι εχουν πολυ δουλεια κ δεν προλαβαινει για μπανιο.οποτε δεν θελω η μικρη μου να χασει τα μπανια της...φυσικα ουτε κ εγω ;) ...τα μπογαλακια μας κ βουρ.θα σταματησω κ τον ιουλιο απο τη δουλεια οποτε μεσα στο σπιτι δεν την παλευω για πολυ...μη σου πω να βαλουμε την σκηνη στη παραλια :lol::lol: η παραλια που εχουμε εμεις δεν ειναι πολυσυχναστη με μπαρ,αναψυκτηρια κ ετσι...ειναι πιο οικογενειακη,κατι σαν καμπιγκ.παει ο κοσμος τα τροχοσπιτα του κατω(αχ κ αν ειχα ενα),τις σκηνες του κ αραζει.η παρεα μας εχει κανει κ ενα κιοσκι κλειστο με σιτες(γιατι ως γνωστο τα κουνουπια ειναι συννεφο :evil::evil: ) κ ειμαστε μια χαρα.πωπω τι μου κανατε τωρα...ανυπομονω για καλοκαιρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια τι εργινε με τη Ζαχαρενια μας...καντε μου σας παρακαλω μια ενημερωση για να μη γυριζω τοσο πισω τωρα..θα το διαβασω μετα βεβεια που θα εχω πιο πολυ χρονο.

Μαχη το αφεντικο σου ειναι απιστευτο..

υπαρχει μια λυση για να βαλει μυαλο..να γεννησεις στο γραφειο..και μετα να ερχεσε καθε μερα στο γραφειο με το μωρο...το οποιο θα απαιτει τα αυτονοητα και φυσικα θα κλαιει..θα σε στειλει σπιτι με συντοπτικες διαδικασιες με εδεια αοριστου χρονου...και ολα πληρομενα..αρκει να μη ξανακουσει κλαμα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια να χαιρεσε την μαμα σου!

Γιελιζ δυστυχως δεν προλαβαινω να κλωνοποιηθω μεχρι τοτε.

Εντωμεταξυ σημερα ηρθα στη δουλεια με τα μαξιλαρακια μου για την μεση και τον πισινο αλλά παλι δεν ειμαι ανετη :(:( Δεν ξερω τι αλλο πρεπει να βαλω πια στην καρεκλα του γραφειου??? :?:?

Πηρα και κατι μπαλαρινες το Σαββατο αλλα για πρωτη μερα που τις φοραω με εκοψαν στο πισω μερος και εχω τσαντιστει... :(:(

Χρυσα αυτο θα γινει στο τελος.....Αλλα δεν το φερνω εδω μεσα ουτε για βολτα γιατι θα γινει νευρικο και με ψυχολογικα προβλημτα. Ηδη εγω που ειμουνα ηρεμη γενικα εδω εχω αρχισει να γινομαι νευρικη :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες μου. τι κανετε. βλεπω οντως ολες μας περασαμε ενα ωραιο σ/κ. με τον καιρο που εκανε λογικο ειναι. επιτελους μυρισε ανοιξη. και σε λιγο καιρο βεβαια καλοκαιρι και μετα θα χουμε και τα μωρακια μας αγκαλια. για να μην ξεχνιομαστε. μαχη μου υπομονη. εχε εμπιστοσυνη στον καλο θεουλη και εκεινος θα φροντισει για σενα και το μωρακι σου να μην ταλαιπωρηθεις. ευγενια μου να χαιρεσαι την μανουλιτσα σου. χαρα μου με το καλο και η μπεμπα σου. μαρακι περιμενουμε νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου... και εγώ έχω θέμα με τη μέση μου ( και τώρα που μιλάμε με πονάει)...

Για τις μπαλαρίνες, να ξέρεις ότι το ίσιο παπούτσι πειράζει πιο πολύ τη μέση.. πρέπει να έχει έστω και λίγο τακουνάκι... Εγώ ας πούμε ποτέ δεν μπορώ να φοράω ολόισια παπούτσια.. με σκοτώνει στον πόνο η μέση μετά... και εγώ σήμερα δεν έβαλα μπότες!! Επιτέλους!! φορεσα τα αθλητικά μου και πολύ χαίρομαι!!! :lol::lol:

Καλημέρα Βικούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια να χαιρεσαι την Μανουλα σου!!!

Σε αυτο που λεει η Γιελιζ εχει απολυτο δικιο..και εμενα τα παπουτσια εχουν λιγο τακουνακη.

βεβεια περιμενω να γεννισω και να ξανασκαρφαλοσω στα υπεροχα τουλαχιστων 10ποντα μου!!!

Ζαχαρουλα μου λοιπαμαι πολυ

Ευτυχως εχεις το ενα νινακη και ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Γιελίζ τι ανατροπή είναι αυτή με προσπέρασες στην στροφή. :lol::lol::lol:

Τωρα εσυ εχεις 101 μερες και εγώ 103. Τι απατεωνιές κάνεις?? :lol::lol::lol:

οσο για τα παπουτσια εγω δεν φορουσα ποτε χαμηλα, παντα τακουνια και τωρα εκτος οτι δεν βολευομαι φαινομαι και λιγο περιεργη και κοντη :shock::shock:

πιανισιμο σε ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA MOUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!NA EXOUME MIA TELEIA EVDOMADA...!!!!!!!Epitelous mpike h anoiksh kai fainetai polu kala auto!!!!

Xairomai pou perasame oles ena polu wraio s/k kai emeis pigame tis voltes mas fagame eksw...efaga kai to prwto mou pagwto..:)

Simera ksekinisa sidiro kai asvestio...to sidiro mou einai se ampoules einai ugro dld kai to anakateuw me nero kai to pinw..twra to asvestio den kserw tha dw to mesimeri..:)

Twra oson afora thn paralia....ENNOEITEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!Pws tha pame thalassaaaaaaa.......oute egw xanw ta mpania mou...em tha skaw apo thn zesth em den tha paw kai gia mpanio...tha trelathw...tha anevainw kai vouno vevaia gt tha exei drosia..alla thn thalassa den thn allazw..!!!!!!!!!!

Maxi prepei na pernas polu wraia sthn douleia sou,e?????eleos to afentiko sou einai gia geloia kai gia klammata...xaxaxaxa

egw eutixws koritsia exw afentiko ton antra mou kai etsi twra eimai sthn kaluterh mou...den mporei na mou pei tpt...vevaia thimwnei kapoies fores pou den erxomai sthn douleia alla molis me vlepei teleiwnoun ola..xixixixixixixi

Eugenia mou na xairesai thn manoula sou!!!!!!!na einai gerh!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα ωραία περνάτε το καλοκαίρι!! Σε ποιά παραλία πάτε? Παλιά πηγαίναμε Κεραμωτή! Μερικά καλοκαίρια είχαμε μείνει στο Χαιδευτό (στη γιαγια της φίλης μου) και είχαμε περάσει τέλεια!! Απόταν παντρεύτηκα πάμε Ηρακλίτσα γιατί ήταν πολλά χρόνια ο άντρας μου εκεί και μόνο εκεί του αρέσει!!

Μάχη μου είδες??? Μέσα στην απατεωνιά είμαι!!! :lol::lol::lol::lol: Βασικά 23/06 μου είχε πεί την τελευταία φορά που είχαμε πάει Αλεξ/πολη γιαυτό το έβαλα... μπορεί να είναι και νωρίτερα... :roll::roll::roll:

Καλημέρα maroulita!! Άντε με το καλό να ξεκινήσεις τα συμπληρώματα! Ποιό σίδηρο - ασβέστιο παίρνεις?

Τώρα που είπαμε για σίδηρο.. η φερριτίνη σας πόσο είναι, θυμάστε?

Καλημέρα merykal!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!Πρωι πρωι ειχα παει για μικροβιολογικες εξετασεις κ μολοις γυρισα.Τι μου κανετε?Βλεπω απο τωρα σχεδιαζετε τα καλοκαιρινα σας μπανακια...Εγω γενναω καπου αρχες Ιουνη οποτε θα εχω ολο το καλοκαιρι μπροστα μου,τωρα αν προλαβαινω αυτο ειναι αλλο θεμα... :(:(:(

Μαχη μου πολυ μακακας ο διευθυντης σου,θα μπορουσε εστω να σου δωσει περισσοτερη αδεια μετα.

Ευγενια να χαιρεσαι τη μαμα σου!

Χαρα μου κι εσυ την κορακλα σου!Με το καλο να την κρατησεις κ στην αγκαλια σου!

Γιεληζ πως υπολογιζεις τις μερες που σου εμειναν βαση καισαρικης?Σου εδωσε ημερομηνια?Παντως συμφωνω με τον αντρα σου.Οδηγεις πολυ και καλο δε κανει.Παρε την αδειουλα σου κ απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου είναι απίστευτος... Τι να πω??? δίκιο έχει ή Χρ'υσα!! Για δοκίμασε το και μετά να τον δω τον κύριο!!!Τι να κάνεις όμως έτσι όπως είναι τα πράγματα??Εγώ δεν ξέρω εάν θα έχω άδεια και πόσο! στο Νικόλα είχα 6 μήνες και όλα πληρωμένα τώρα δεν ξ'έρω τι διάθεση θα έχει!!! θα δείξει ακόμα δεν μου έχει κάνει κουβέντα εκτός από κάτι άσχετα που μου πετάει που δείχνουν ότι η διάθεσή του δεν είναι ίδια... :?

Κοριτσάκια ευχαριστώ για τις ευχές!!!!!!!!!

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κοριτσάκια!!!!

Ωραίες μέρες!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααα!ενταξει,τωρα διαβασα οτι σου εδωσε ημερομηνια!Ακυρωνω την ερωτηση :lol::lol::lol::lol:

Την επομενη φορα που θα παω θα τον ρωτησω κι εγω,αν κ αμφιβαλλω αν θα μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφία μου!!

Καλά αποτελέσματα να έχεις απο τις εξετάσεις!!

Ναι μου είχε πεί ημερομηνία αλλά στο περίπου... βασικά μου είπε μετά τις 22/06 και εγώ έβαλα 23/06 (για να μου βγεί και Καρκινάκι σαν τον μπαμπά του!!! :lol::lol::lol: ) Αλλά απόσο ξέρω πρός το τέλος σου λένε το πότε με μεγαλύτερη ακρίβεια... βλέπουν και το πώς μεγαλώνει το μωρό κτλ... διάβασα κάπου ότι μετά τις 35-36 εβδομάδες το μωρό μπορεί να γεννηθεί χωρίς να έχει πρόβλημα (αν έχει τα απαιτούμενα κιλά) και ότι μετά τις 36 μένει στην κοιλιά για να πάρει κιλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ετσι ειναι.Στα διδυμα αν εισαι τυχερη φτανεις μεχρι 36 αλλα μετα τις 32 μπορει να γεννησεις ανα πασα στιγμη.Εγω εχω βαλει στοχο τις 35 κ οσο παρει μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gieliz mou apo sidito pernw ta Legofer kai apo asvestio to Calciform...to asvestio den to dokimasa akoma kai eimai polu periergh na dw ti geush exei...:)

Emeis epeidi eimaste arketa psila..den exoume thalassa kapou edw konta..opote an den pame kanonikes diakopes..gia kanena s/k pame xalkidikh h agio panteleimona o opoios einai meta thn katerinh...alla fetos lew pio polu gia xalkidikh...gt sta alla merh den einai kai toso kathara..kai fovamai..:(

eimai ligo epirephs stis kolpitides..:(

koritsia emena to diko mou mallon tha vgei parthenaki san ki emena...:) :) :)

ton antra mou lupamai...xixixxiixixixixixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw koritsia tha petaxtw mia katerinh gia mpanaki giati den eimai na paw k makrua..ws 14 augoustou mou eipe o giatroulhs...

geliz egw apo sidhro pairnw ferum-fol einai maswmeno xapaki me geush sokolata kai apo sidiro body-calcum to opoio pali einai maswmeno me geush lemoni alla erxise na mhn mou aresei k toosoo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αα κυριες μου, μια χαρα σας βρισκω.Κι εσυ Σοφία λόγω διδυμων θα κανεις καισαρικη φνταζομαι και θα γεννησεις νωριτερα.

Εγώ βασικά 25 Μαιου μπαινω στον μηνα μου, αρα απο εκει και περα ολα ειναι πιθανά. τωρα ενω ΠΗΤ εχω 25/6 το πιο πιθανό είναι να γεννησω νωριτερα καποιες μερες.

Βεβαια απ'οτι μου ειπε ο γιατρος θα κοιταει την αναπτυξη του παιδιου και αν χρειαστει (αν ειναι μεγαλο) θα γεννησω νωριτερα.

Εντωμεταξυ χτες επιβεβαιωσα οτι στο δημοσιο νοσοκομειο δεν κανουν επισκληριδιο στον φ.τ. αλλά μονο στην καισαρική. Γαιτί ρε παιδια το κανουν αυτό? Αφού σαν τεχνικη την χρησιμοποιουν γιατι μονο στην καισαρικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! Τι κάνετε? Δεν διάβασα τα νέα σας ακόμα...είπα να σας γράψω τα δικά μου και μετά να διαβάσω!!

Γυρίσαμε τώρα από το γιατρό όπου κάναμε τη β' επιπέδου. Ολα τέλεια!!! Ο μικρούλης πεισματάρης και παρόλη τη σοκολάτα που έφαγα με το ζόρι τον ξύπνησε προς το τέλος ο γιατρός. Οι μετρήσεις μας είναι μια χαρά, όλα φυσιολογικά. Ο τράχηλος κρατιέται πολύ καλά. Ο μικρός πάλι είχε το χέρι στο πουλάκι και ο μας είπε ο γιατρός αυτός το έχει παρακάνει :lol: Ο ενθουσιασμος του άντρα μου δεν λέγεται!!!

Μου πήρε και υγρά για καλλιέργεια και η αλήθεια πόνεσα!! Ο πλακούντας μας είναι οπίσθιος χαμηλός. Τι σημαίνει αυτό?? Παντως καλά είναι είπε ο γιατρός και ο μικρός βολευεται κι εκεί ξαπλώνει!

Κατερινάκι αυτό που λέγαμε για το αίμα τον ρώτησα και μου είπε πως θα με έβαζε να κάνω την εξέταση που μου είπες γύρω στην 24η εβδ. αλλά μιας και θα πήγαινα στο χημείο με έστειλε και την έκανα σήμερα. Και θα ξανακάνουμε και αργότερα. Μάλιστα με είχε βάλει να κάνω και αναλυση ούρων και δεν το πρόσεξε η κοπέλα στο χημείο και αφού εφυγα με πήρε τηλ να γυρισω. Θα πάω το απόγευμα ή αύριο το πρωί να την κάνω.

Άρα όλα καλά!!!!! Σας βάζω και μια φώτο όσο φαίνεται σηλαδή έτσι όπως την έβγαλα.

post-9162-13873936534009_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ ειναι η τριτη φορα που σου γραφω κ με πεταει εξω....παλια πηγαιναμε στην κεραμωτη οταν ειμασταν κορτσουδια ;);) αλλα ειναι λιγο μακρυα αν πεις να πας κ με λεωφορειο αστα βραστα.με αμαξι κατι γινεται.εδω κ μια δεκαετια που φτιαχτηκε ο δρομος παμε στην θαλασσα που ειναι κατω απο το χωριο μας,πεντε λεπτα δρομος μονο.δεν εχει την βαβουρα της κεραμωτης κ ειναι πιο οικογενειακα.εμεις ειμαστε κατω απο την εγνατια(οταν πας καβαλα μας περνατε) κ η θαλασαα κατω απο την παλια εθνικη.ειμαστε δηλ. πολυ κοντα.τα πιτσιρικια απο το χωριο πανε κ με ποδηλατα(οσοι το αντεχουν δηλαδη :shock: )

μαρακι ο παιδαρος παλι τον ζορικο σας κανει?ειπαμε ειναι βαρυς αντρας :lol::lol: ολα μια χαρα μπραβο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια γιεληζ απο πιο χωριο εισαι?απο τα πανω της ξανθης?προς εχινο?

ασε μαχη μου κ εγω αυτο λεω...ειναι πολυ αδικο να μην κανουν επισκληριδιο σε φ.τ. στα δημοσια νοσοκομεια,το ξερω εκ πειρας κ ειμαι προετοιμασμενη κ για τωρα...ειχα ακουσει οτι στα νοσοκομεια κανουν μονο στις καισαρικες επειδη ειναι προγραματισμενες κ ειναι ολα κανονισμενα απο πριν.κ επειδη δεν εχουν αρκετους αναισθησιολογους κ οι αναγκες των νοσοκομειων πολυ μεγαλες τους εχουν για τα υπολοιπα τμηματα.τωρα αν παραστει καποια επειγουσα κ εκτακτη καισαρικη τον καλουν απο οποιο τμημα βρισκεται κ ερχεται(αν εισαι τυχερη γρηγορα).με λιγα λογια στη μαιευτικη δεν εχουν αναισθησιολογο συνεχεχεια οπως εχουν π.χ. μαιες κ γιατρο.οταν γεννουσα εγω,συνεβη ενα περιστατικο με μια κοπελα που μολις γεννησε παρουσιασε επιπλοκες με κολλημενο πλακουντα κ τρεχαν κ δεν φταναν να βρουν αναισθησιολογο.δραμα η κατασταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...