Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα γλυκες μου εγκυουλες!Πως ειστε σημερα?Εγω παλευω με τον υπολογιστη μου,το ΣΚ θα τον ξανακανω format...

Χρυσα αν αρχισω να σκεφτομαι την οικονομικη μας κατασταση.......Χαλαρωσε,οσο και να αγχωνομαστε τιποτα δε βγαινει!

Για λοχεια που λετε,ουτε εγω θα κρατησω 40 μερες,ουτε για μενα ουτε για τα μωρα μου.Ετσι οπως το σκεφτομαι τωρα,στο μηνα επανω λεω να τα βγαλω...θα δειξει.

Στν Ιαπωνια 8,9(μια απο τις μεγαλυτερες δονησεις στην ιστορια του κοσμου μολις ειπανε) και μετα τσουναμι,το μεγαλυτερο λεει του αιωνα.Εχω συγκλονιστει με αυτα που βλεπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η αληθεια κοριτσια το σκισιμο ποναει :cry::cry: εμενα δεν με εσκισαν αλλα καθως εβγαινε το μωρο με εσχισε αυτο(τουλαχιστον ετσι μου ειπαν)ειχα καποια ραματακια κ δεν μπορουσα ουτε να καθησω.ασε που εκανα 15 μερες να παω τουαλετα.καθομουν στη λεκανη για πιπι μου κ μαρτυρουσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια δεν πειαρζει..καθε τελεος και μια νεα αρχη!!!!

Αεγω παντως αυριο με βλεπω να ψωνιζω ξηρα τροφη :lol::lol::lol::lol::lol:

Πλακα κανω ΟΚ

Σημερα ειμαι μπλιαξ..

εχω ανακατοσουρες..

μα ελεος δηλαδη..κοντευω τις 20 ευδομαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφία μου!!

Πώ πώ Μιχαέλα!! Άσχημο πράγμα το σκίσιμο... καλύτερο είναι λέει να σε κόβουν... Η θεία μου γέννησε πρίν 40 χρόνια στην Γερμανία και την είχαν κόψει πρός το μπούτι και όχι πρός τα πίσω...Και έλεγε ότι δεν υπέφερε καθόλου μετά... ήταν σαν να μην γέννησε!! Ακόμα τότε φανταστείτε!! Και εδώ ακόμα και σήμερα σε κόβουν πρός τα πίσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχχχ, μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω. Ο γιατρος μου ειπε να τον εμπιστευτω και θα κανει οτι ειναι καλυτερο. Σιγουρα προτιμω την καισαρικη χιλιες φορες παρα να με σκισουν μεχρι πισω. Θα δουμε βεβαια μεχρι τοτε και την αναπτυξη του μωρου.

Σοφάκι Καλημέρα και σε σενα!

Εγώ το μωρό προτιμω να το βγαζω καμια βολτιτσα το απογευματακι ή το πρωι με το καροτσι εξω μετά το εικοσαημερο. Πιο πολύ δεν θελω να ερχονται επισκεψεις τοσο νωρις στο σπιτι να το βλεπουν και να το πασπατευουν. Αν βγει το παιδι στον καθαρο αερα βολτα θα του κανει καλο εννοειτε. ουτε νταλα στον ηλιο βεβαια, λογικες ωρες. Αλλά αλλο να παω μεχρι την πλατεια της γειτονιας χωρις να εχει επαφες με κοσμο, και αλλο να αρχισουν την παρελαση στο σπιτι ολες οι θειτσες....ειμαι παραξενη εεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου οχι δενε ισαι καθολου παραξεηνη..αυτο ειναι και το πιο λογικο

Βολτες και ηλιος να βλεπει το παιδιακι..και οχι συγγενεις που ειναι εγγεγραμμενοι στα ΚΑΠΗ

Αυτη ειναι και η δικη μου φιλοσοφια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφάκι!!!

Γιελιζ τις ιδιες σκέψεις κάνουμε! Κι εγώ φοβάμαι πολύ αυτό το σκίσιμο...Γινεται σε κάθε φυσιολογικό τοκετό?? Περσι επειδή ήταν μικρό το μωρό δεν σκίστικα κι εννοείται μετά δεν ένιωθα τίποτα από κάτω. Και καμιά φορά μένω σε αυτή την εντύπωση πως έτσι είναι και ο τοκετός στις 40 εβδ.!!! Πρέπει να επιστρέψω στην πραγματικότητα όμως ε?

Μάχη δεν είσαι καθόλου παράξενη...ίσα ίσα συμφωνώ απόλυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι εγινε παλι στην Ιαπωνια;Πωπω,τραγικο ειναι.Ας ελπισουμε να μην θρηνησουμε πολλα θυματα...

Για το θεμα του σαραντισμου,θελω να τον κρατησω αν και δεν ξερω αν θα τα καταφερω.Μιλαω για το μωρο παντα γιατι εγω αποκλειεται να αντεξω κλεισμενη 40 μερες...Πιο πολυ θελω να αποφυγω την επαφη του με κοσμο,παρα την βολτα.Στο σπιτι και να ερθει καποιος,δεν θα του το δωσω να το κρατησει.Οποιος θελει θα το δει στην κουνια του.

Εχω την εντυπωση πως τωρα πια δεν σε αφηνουν να σχιστεις μονη σου,μιας και μπορει να γινει πολυ ασχημο το σκησιμο.Προτιμουν να βαλουν νυστερι.Οπως και να'χει προτιμω το σκησιμο απο την καισαρικη που ειναι ολοκληρη εγχειρηση. :roll: Δεν θελω να τα σκεφτομαι αυτα απο τωρα.Οτι ειναι να γινει θα γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας εδω περα το εχουν και συνηθειο την παρελαση στο σπιτι και απο νωρις, και αν τους πεις και οχι παρεξηγουνται. Ασε που πανε και ολοι στο μαιευτηριο στην γεννα.....Ευτυχως εγω δεν θα γεννησω στην πολη μου. Αλλά θα το ξεκαθαρισω στην πεθερα μου, αν δεν ξεπεταχτει το μωρο δεν δεχομαι επισκεψεις.....να το ξεκαθαρισει στο συγγενολοϊ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου δεν είσαι καθόλου παράξενη, μια χαρά σκέφτεσαι...

Ένα πράγμα θα σου πώ Παρασκευή βγήκα απο το νοσοκομείο Σάββατο Κυριακή πέρασε όλο το χωριό απο το σπίτι!!! Και δεν είχα και μωρό!! Δυστυχώς δεν σκέφτονται καθόλου τις ανάγκες σου!!! Εγώ πραγματικά το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω απο το σπίτι μέχρι τον Σεπτέμβριο!!

Μαράκι συνήθως σε κόβουν πρίν σκιστεί απο μόνο του.. έτσι έχω ακούσει απόσες γέννησαν φυσιολογικά...

Εγώ πάντως μετά την καισαρική ( και με όσα είχα ακούσει για το σκίσιμο κατά καιρούς) όποτε πήγαινα τουαλέτα...σκεφτόμουν τι θα έκανα αν είχα κάνει ΦΤ και ανατρίχιαζα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλα θα κανεις Μαχη.Ουτε και εγω θελω πολλες επισκεψεις.Καλα,στο μαιευτηριο ειναι αυστηρο το επισκεπτηριο,σου παιρνουν το μωρο οποτε δεν υπαρχει θεμα...Αλλα στο σπιτι θα το ξεκαθαρισω πως δεν θελω επισκεψεις.Να προσπαθεις να θηλασεις,να προσαρμοστεις και να εχεις και τον καθενα για επισκεψη;Απαπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, απ΄οσα ξέρω εγώ, τόσο από την δική μου εμεπειρία όσο και από φίλες, στο πλάι σε κόβουν. Δεν έχω ακούσει για πίσω. Και όντως μετά από 3-4 μέρες είσαι σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μπεμπουλίνο μου!!!

Μάχη μου και σε εμάς εδώ μια από τα ίδια γίνεται...Νομίζω ότι θα γίνω πολύ σκύλα στο θέμα του μωρού :lol::lol::lol:

Γιελιζ ακριβώς το ίδιο συνέβει με εμένα πέρσι...Και τότε δεν είχαμε και χαρές! Ειχαμε πάει στο πατρικό μου για μια εβδομάδα για να μην μένω μόνη (για ψυχολογικούς λόγους) όσο ο άντρας μου ήταν στην δουλειά. Πέρασε κάθε συγγενείς και κάθε άσχετος...Και σε κοιτούσαν και με οικτο και ήθελαν να τους πεις και τι ακριβως έγινε. Ζοριστηκα πολύ, ήθελα να μείνω μόνη να ξεσπάσω..Τελικά το κατάλαβε κι ο αντρας μου ότι δεν το άντεχα και με πήγε σπίτι μας. Εκεί δεν είχαμε επισκέψεις αφού τότε μέναμε στο παλιό διαμέρισμα που ήταν όλο κι όλα ενα δωμάτιο.

Εμένα με εκνευρίζουν όταν θέλουν όλοι να πιάνουν το μωρό και γίνεται μπαλάκι στα χερια τους. Το βλέπω που γίνεται σε μια φίλη μου και θυμώνει και με το δικιο της η κοπέλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη όσο και να τους πείς εγώ πιστεύω ότι πάλι θα έρχονται! Εγώ όταν βγήκα απο το νοσοκομείο ο άντρας μου πρίν φτάσουμε σπίτι πήρε τηλ τις αδερφές του και είπε να μην έρθει κανείς στο σπίτι και να αρχίσουν τα δικά τους (κλάμματα κτλ βλέπεις είχαν χαθεί τα μωρά... το αίμα τους, εμένα όλοι στο φτύσιμο... μη σου πώ κατα βάθος με κατηγορούσαν κιόλας) γιατί θα έχουμε άσχημα ξεμπερδέματα... και απο τότε σχεδόν δεν μας μιλάνε!!

Και εγώ έχω βάλει τον γάτο μου να κλαίει!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μπεμπουλίνο μου!!!

Μάχη μου και σε εμάς εδώ μια από τα ίδια γίνεται...Νομίζω ότι θα γίνω πολύ σκύλα στο θέμα του μωρού :lol::lol::lol:

Γιελιζ ακριβώς το ίδιο συνέβει με εμένα πέρσι...Και τότε δεν είχαμε και χαρές! Ειχαμε πάει στο πατρικό μου για μια εβδομάδα για να μην μένω μόνη (για ψυχολογικούς λόγους) όσο ο άντρας μου ήταν στην δουλειά. Πέρασε κάθε συγγενείς και κάθε άσχετος...Και σε κοιτούσαν και με οικτο και ήθελαν να τους πεις και τι ακριβως έγινε. Ζοριστηκα πολύ, ήθελα να μείνω μόνη να ξεσπάσω..Τελικά το κατάλαβε κι ο αντρας μου ότι δεν το άντεχα και με πήγε σπίτι μας. Εκεί δεν είχαμε επισκέψεις αφού τότε μέναμε στο παλιό διαμέρισμα που ήταν όλο κι όλα ενα δωμάτιο.

Εμένα με εκνευρίζουν όταν θέλουν όλοι να πιάνουν το μωρό και γίνεται μπαλάκι στα χερια τους. Το βλέπω που γίνεται σε μια φίλη μου και θυμώνει και με το δικιο της η κοπέλα.

Καλά Μαράκι δεν το συζητώ!! Η μεγαλύτερη σκύλα θα γίνω!!! και θα το χαίρομαι κιόλας!!! :lol::lol::lol::lol:

Εμένα είχαν έρθει και άτομα που είχα ξεχάσει ότι υπάρχουν!!! Και το τι μου λέγανε άλλο δράμα!!! Γιαυτό είχα ανεβάσει πίεση 18 και με τρέχανε στο νοσοκομείο!! Και λίγο ανέβασα με όσα άκουγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αυτο παλι ειναι πολυ κουφο ρε μαρακι...να πας στην χαρα το καταλαβαινω αλλα κ σε τετοια περιπτωση?δηλαδη τι να δειξεις?κ να ρωτας να στο ξαναπεριγραψει?δεν φτανει που το εζησες?πωπω πως νευριαζω με κατι τετοια :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το πιο σπαστικο απ'ολα ξερετε ποιο ειναι:να εχουν και παιδακια και να τα φερνουν! :shock: Ελεος,δεν σκεφτονται καθολου;Θα γινω πολυυυυ σκυλα σε αυτο το θεμα,οποιος παρεξηγηθει θα πιει ξυδι και θα του περασει. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το να μη κουβαλιουνται σπιτι επισκεψεις δενε χει μονο να κανει με την υγει ατου βρεφους αλλα και της μητερας

Γεννικα καλο ειναι για κανενα τριμηνο να μην εχουμε πολλα πολλα

Αφενος οσο καλα ισυχα και βολικα μωρα και να εχουμε, δεν θα εχουμε καθολου ορεξη για να περιποιομαστε κανενα.

Θελουμε την ισυχια μας την ηρεμια μας...

να χαμηλωσουμε το τηλεφωνο και να βαλουμε το κινητο στο αθωριβο, οποιος ειναι τον παιρνουμε μετα οταν θα εχουμε χρονο.

Στην αρχη αφενος θα ειμαστε σε πολυ περιεργη ψυχολογια και μετα θελουμε ξεκουραση..

αφιστε τις επισημες επισκεψεις για μετα τα Χριστουγεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia...ti kanete egw kala tha elega me ekseresh oti ksupnhsa apo ponakia pou proerxotan apo aeria..ta opoioa akoma den bghkan k niwthw k kapoia enoxlhsh..k to allo me ta paraksena oneira pou blepw pollaaaa bradua twra ti einai ?????o xamos apo tis ormones?

ti lete gia thn genna?egw kapoies fores koritsia epeidh perimenw k to 1o mou h alhtheia einai oti niwthw dunath k na mhn fobamai k alles pali otan to skeftomai xezomai :o:o oso gia to skisimo prepei na einai polu asxhmo....

twra gia to sarantismo...k se emas parelabnoun oloi apo to meeuthrio akoma xwris na skeftoun an einai swsto h oxi alla epeidh k egw eimai straboksilo(gia oles tis thitses)tha to apogorepsw..eidh lew oti tha dextoume episkepseis meta apo 4o merres k oxi sto meeuthrio k fusika otan rthei h stigmh tha riksw k egw ta dika mou fwnhenta sthn pethera

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το πιο σπαστικο απ'ολα ξερετε ποιο ειναι:να εχουν και παιδακια και να τα φερνουν! :shock: Ελεος,δεν σκεφτονται καθολου;Θα γινω πολυυυυ σκυλα σε αυτο το θεμα,οποιος παρεξηγηθει θα πιει ξυδι και θα του περασει. :lol:

sumfwnwwwww

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δυστυχως η πεθερα μου μενει στην ιδια πολυκατοικια με το υπολοιπο σοϊ του αντρα μου.Οποτε δεν παιζει να πηγαινω εκει με το μωρο.Θα θελουν ολοι να το πιανουν! :evil: Αν θελει να το βλεπει,ας ερχεται εκεινη...Να σας πω την αληθεια μονο ο αντρας μου και η μαμα μου θελω να το αγγιζουν στην αρχη,κανεις αλλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι να κάνω κάτι άλλο ( αν δεν μετακομίσουμε τελικά Καβάλα!! :lol::lol: Μιχαέλα σου έρχομαι!!) Εμείς όταν κάνουμε την περιτομή στα αγοράκια κάνουμε και κάτι σαν γιορτή στο σπίτι και καλούμε κόσμο... οπότε σκέφτομαι να διαδώσω ότι θα το κάνουμε αρχές Σεπτεμβρίου και τότε θα δεχόμαστε και κόσμο... :roll::roll::roll::roll::roll::roll: και μιάς και θα είναι και καλοκαιράκι ακόμα θα τους βάλω να κάτσουν έξω στον κήπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τι χαζος που ειναι ο κοσμος. Κοριτσια τι απαραδεκτες...... :twisted::twisted: Σε μια γνωστη μου που το εχασε το παιδακι στον 6ο μηνα, πηγε στο μαιευτηριο και η πεθερα της καλεσε ολες απο το χωριο εκει περα. Ειχε η κοπελλα τον πονο της ειχε και την καθε θειτσα.

Εγώ θα γινω σκυλλα :twisted::twisted::twisted:

και στην τελικη αν δεν εχουν αυτοι τον στοιχειωδη εγκεφαλο δεν θα θεσω το μωρο μου στα μικροβια του καθε ασχετου, που θα το φτυνουν κιολας :twisted::twisted::twisted:

Ας παρεξηγηθουν στα τετοια μου, ουτως η αλλως και τωρα σχεσεις δεν εχουμε, καθε Χριστουγεννα και Πασχα τους βλεπω, δεν θα χασω και κανενα αξιολογο προσωπο απο τη ζωη μου. Ενω οι δικοι μου οι συγγενεις, πρωτον ειναι μακρυα και δευτερον ειναι πιο διακριτικοι σε όλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου η περιέργεια κάποιων ανθρώπων απλά δεν έχει οριο..Ασε που ειχα την πεθερά μου που μοιρολογούσε και έλεγε χιλια δυο πράγματα, να λέει και συνέχεια οτι κάναμε λάθος που δεν ΄πήγαμε σε νοσοκομείο και πήγαμε σε ιδιωτική κλινική...και αλλα τόσα..οτι και να σας πω είναι λίγο. Μεχρι και σε ποιον έμοιαζε το μωρό με ρωτησε και το ζητούσε να πάει να το θάψει :evil: Όλα αυτά όταν ήμουν μόνη φυσικά! Τα είπα όμως στον άντρα μου και ειπε σε όλους και ειδικά στη μανα του να μην ξαναερθουν να μας δουν αν ειναι να κλαίνε ή να αναφέρουν οτιδήποτε για το θέμα...

Γιελιζ παρεξηγήθηκαν οι κουνιάδες?? Δεν πειράζει...

Εγώ πλεον λέω σε όποιον αρέσει...Διακρίνω ποιος πραγματικά ενδιαφέρεται και ποιος οχι και ετσι εγώ με τον άντρα μου θα κρίνουμε ποιο ειναι το σωστο για το μωρό μας.

Καλημέρα Μερυκαλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιοσα,την περιτομη την κανετε ετσι και αλλιως στα αγορακια;Ειναι κατι σαν βαφτιση;Σορρυ αν γινομαι αδιακριτη,αλλα δεν εχω καταλαβει τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...