Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ όλες!!!Μας εύχομαι τα καλύτερα!!!

Μιχαέλα μου καλή όρεξη και καλή ξεκούραση!!

Μαράκι μου καλά της έκανες της μακαρονάδας!!!νομίζω της άξιζε!!! :lol::lol:

Βίκυ μου τι τέλεια κοιλίτσα είναι αυτήηηηηη?????Φτου σου κοριτσάρα μου!!!!

φοβερή και η μπουμπού σου!!!από την κοιλιά φαίνεται...υπομονή... θα την φας σε λίγους μήνες.. αστην να γίνει πιο αφρατούλα!!!! :lol::lol:

Γιελήζ λες να μεγάλωσαν????? :lol: η δική μου δεν ξέρω αν θα είναι από την ζουζούνα ή από το φαγητό... :lol::lol::lol: να ξαναβάλουμε γιατί όχι??

Μάχη μου με το καλό να δείτε το ζουζούνι σας!!!!!!!! Σνίτσελ ε?? μιαμμμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω κοριτσακια μου για τα καλα σας λογια.η αληθεια ειναι οτι....

να.!βαρεθηκα το χειμωνα.............

θελω να ερθει η ανοιξη............

το τελος ιουνιου............

ισως και αρχες ιουλιου..............

και και να τοτε θα την εχω και αγκαλιτσα μου.

χιχι

οντως μαμα νικολα πολυ ωραια περιγραφη της εμπειριας σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία εγώ λέω θα μεγάλωσαν... Η δικιά μου τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται! :roll::roll:

Βίκυ πρώτα ο θεός το καλοκαιράκι θα έχουμε πολλά να δαγκώνουμε, μπρατσάκια μπουτάκια πατουσάκια!!! :lol::lol::lol::lol:

Μάχη μου με το καλό να το δείτε το μπεμπάκι σας!!!! Και μετά κατευθείαν εδώ να μας πείς τα νέα σας, ναι?

Και εγώ βαρέθηκα τον χειμώνα!! θέλω πιο ελαφριά ρούχα!!! :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα εγω το εφερνα απ εξω απ εξω οτι θελω να ερθει το καλοκαιρι να εχω την μπεμπα μου αγκαλιτσα. και φυσικα αυτο ισψυει για ολες μας.

αντε να φυγει ο χειμωνας

βαρεθηκα.....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ βαρέθηκα να ντύνομαι σαν κρεμύδι!!!!!!! :(:( Άσε που δεν μου κουμπώνουν τα μπουφάν μου και κρυώνωωωω!!!!! :cry::cry::cry: Θέλω καλοκαίρι αλλά να μην έχει και πολλές ζέστες γαιτί δεν αντέχεται!!! με τις κοιλιές τούρλα!!

Πάντως να δείτε που μετά θα μας λείπουν οι κοιλίτσες μας... μπορεί και καμιά φορά να νοσταλγούμε λίγο τον καιρό που είμασταν φουσκωμένες... δεν συγκρίνετε β'εβαια με τα ζουζούνια που θα έχουμε αγκαλιά.. αλλά... εμένα τουλάχιστον μου έλειπε η κοιλίτσα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω, επειδη δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι, αυριο το πρωι θα σας πω τα νεα μας. Αν και οπως ειπα και χτες ειναι η πρωτη φορα που δεν εχω τοσο αγχος. Τις αλλες φορες πηγαινα ταραγμενη, ξεφυσουσα σε ολη την εξεταση. Διαβασμενη παντα, εννοειται ;););) Αφού ο γιατρος μου λεει οτι στο δευτερο θα πηγαινω για υπερηχο και θα τα αναλυω μονη μου ολα :lol::lol::lol: μηπως "παραμορφωθηκα"???? :?:?:?

Ναι ρε παιδια να ανοιξει ο καιρος επιτελους, εγω με αυτα τα μαλλινα εχω φαγουρα καταρχην, αλλά τα θελω τα αναλαφρα...και κανενα φορεματακι :):) ασε που εχω σε 2-3 βδομαδες δεν θα μπορω να βαζω καλτσες, ήδη δυσκολευομαι :lol::lol:

Ευγενία δεν ξερω αν θα μου λειπει η κοιλιά....του αντρα μου σιγουρα, γιατι του αρεσω τοσο πολυ εγκυος που μου ειπε οτι συνεχεια θα με αφηνει εγκυο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικούλα μια χαρά η κοιλίτσα σου...πού είναι τα κιλά που πήρες καλέ??? Μάλλον όλα η μπουμπού τα πήρε!! κουκλάκι είναι!

Γιελίζ δεν ξέρω αν μεγάλωσε η δικιά μου...κάθε τέλος του μήνα που αλλάζω μήνα βγάζω και φώτο και θα ξαναβάλω.

Μάχη με το καλό να δείτε το μωράκι σας και περιμένουμε να μας πεις τα νέα σας...Καλή όρεξη και για το σνίτσελ!!

Οσο για τον Χειμώνα θέλω σαν τρελλή να φύγει...κι οπως λέει η φίλη μου η Μάζη να έρθει ο Ιούνης ή καλύετρα ο Ιούλης??? :lol::lol::lol: Να έρθει πάντως το καλοκαιράκι!!

Κι εμένα δεν μου κουμπώνουν τα μπουφάν και εκνευρίζομαι!!! ΄Θα έχουμε γέλιο πάντως το καλοκαιράκι που θα γκρινιάζουμε πότε θα γεννήσουμε και ότι δεν αντέχουμε τη ζέστη με τέτοια φουσκωτή κοιλιά :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε αυτό εννοείται!!! Να έρθει το καλοκαίρι να τα κρατήσουμε αγκαλιά τα ζουζουνάκια μας... αλλά πρίν έρθει το καλοκαίρι θ αέρθει η άνοιξη και θα πετάξουμε τα πολλά ρούχα!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ευγενία και εγώ σαν κρεμμυδι νιώθω... το παλτό που έχω ( το είχα πρίν χάσω τα πολλά κιλά) μου κάνει ακόμα... πιστεύω θα τη βγάλω μαυτό... αλλά τα μπουφάν μου δεν μου κουμπώνουν και εμένα!! :cry::cry:

Μάχη εγώ δεν μπορώ να φοράω μάλλινα.. (με φαγουρίζουν) γιαυτό φοράω 2 μπλουζάκια και ένα ζακετάκι απο πάνω... κάλτσες ακόμα μπορώ να βάζω αμα θέλω να βάλω καλσόν η κολάν ζορίζομαι... αλλά φαντάζομαι σε μερικές εβδομάδες ούτε κάλτσες θα μπορώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά δεν το συζητώ, από γκρινια θα γινει χαμος. Εγω ευτυχως εχω ΠΗΤ 25/6 αρα δεν θα φαω τις ζεστες με την κοιλια τουρλα. Βεβαια για ενα διαστημα ως λεχωνα θα πρεπει να καθισω στο σπιτι. :roll::roll: Επειδη προβλεπω οτι θα τρελλαθω κλεισμενη μαλλον θα κατσω κανενα 20ημερο. Ευγενια και Μιχαέλλα εσεις κρατησατε 40ημερο οταν γεννησατε ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristv maraki. nai ontvw thw mikrhw prepei na einai ta perissotera. τρωω αρακα τωρα. πριν σταματησα λιγο και αρχισε τις κλωτσιες. :lol::lol::lol:.καλο μεσημερι μαχη μου κ καλη ξεκουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μη μιλατε γαι πατο...

εγω πηρα της μαμας σου τα πανοφωρια..δε χωραω σε κανενα δικο μου..ειμαι φαλαινα!!!

Αλαλ θελλω να ερθει το καλοκαιρι, για να τροω επιτελους καρπουζι και παγωτο..

και φυσικα επιτελους να γεννησω!!!!

Εγω δεν κρατησα κανενα 40ημερο..απλουστατα γιατι δεν γινοταν..

με το που γυρησαμε σπιτι τρεχαμε σε γιατρους και νοσοκομεια...οποτε και να ηθελα

ε ματα καναμε και τις βολτιτσες μας και ειμασταν αρχοντες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλάκια Μάχη και καλό μεσημέρι και σεσένα!!

Βίκυ καλή όρεξη!!

Χρύσα εγώ τρώω το καρπούζι με φέτα!!!! Και το σκέφτομουν χθές.. να είχα να έτρωγα!!

Εγώ δεν έχω σκοπό να κάτσω 40 μέρες κλεισμένη μέσα καλοκαιριάτικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 40ημερο καποτε ειχε νοημα τωρα πλεων με τους κανονε ςυγειηνης δενε χει κανεν ανοημα.

Αυτο που θα κανω εγω παντως ειναι οτι οχι για 40 μερες..αλλα για κανενα 2 μηνο και βααααλεεε.

δεν θα δεχομαι επισκεψεις για χαιδεμα του μωρου. Και οσοι συγγενεις θα ερχονται μετα, θα βλεπουν το μωρο μεσα στο κουνακι του.

Αχ Γιελιζ..καρπουζι..ξες ποσο ανυπομονω...ουτε οι φραουλες ουτε τα κερασια μου κανου ναισθηση..αλαλ καρπουζι..αντε και πεπονι...τρεχουν τα σαλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ξεκούραση Μάχη μου και με το καλό ο γιατρός.

Ούτε εγώ πιστεύω θα κρατήσω το 40ημερο...Τις πρώτες μέρες θα είμαστε μέσα μέχρι να βρούμε τους ρυθμούς μας με το καλό αλλά θα κάνουμε και καμιά βολτίτσα!!

Παγωτό τρώω και τώρα!!! Αλλά καρπουζάκι, αχ να είχαμε ένα τώρα!!! ΄

Εγώ Γιελιζ το τρώω με κασέρι ή το κυπριακό χαλούμι!!!! Πάντως γενικά τρελλαίνομαι για τα φρούτα του καλοκαιριού...Βερικοκα, κεράσια, πεπόνι, ροδάκινα μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι τραβαω η εγκυουσα!! βρε τωρα εφαγα. θα θελω και φρουτο σε λιγο. ελα μωρε τι ειναι 40 μερες μπροστα στους 9 μηνες που βαδιζουμε. τιποτα!βεβαια αναλογα πως μπορειι ο καθενας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω διοσα μου. τωρα τελειωνω και θα ειμαι ολη δικια σας. αληθεια το Γιεληζ απο που βγαινει?

Από πουθενά δεν βγαίνει Βίκυ μου, είναι όνομα απο μόνο του.. :lol:

Χρύσα αυτό με τους συγγενείς είναι πολύ σωστό που λές!!! Και εγώ το σκέφτομαι πολύ σοβαρά!!

Άσε που μπορεί να φύγω και απο το σπίτι (ο άντρας μου πάει στην Καβάλα τα καλοκαίρια για δουλειά και του νοικιάζουν και σπίτι στην παραλία!! ) φέτος σκέφτεται να μην πάει γιατί θα έχω μόλις γεννήσει... αλλά εγώ του λέω να φύγουμε όλοι μαζί και να γυρίσουμε μιά και καλή τον Σεπτέμβριο!! Ο μπαμπάς μου γκρινιάζει λίγο μόνο... :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι και με κασέρι το τρώω αλλά πιο πολύ με φέτα και ντοματοσαλάτα!! Αχχχ θέλωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου για το 40ημερο!!

Δεν το κράτησα και δεν νομίζω ότι θα το κρατ'ήσω και τώρα... για μένα όμως όχι για το παιδί!!!

Και όχι στο να βγει έξω αλλά στο να έρθει σε επαφή με όλους αυτούς που θα θέλουν να το πιάσουν αγκαλιά να το χαιδέψουν κτλ!!!!

Μαχη μου καλή επιτυχία στο γιατρό και περιμένουμε νέα σου!!!

Σταματήστε βρε με τα παγωτά... βαλτές είστε???? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Βίκυ μου!!

Κοριτσάκια ώρα να πάω σπιτάκι μου και εγώωω!!! Καλό μεσημέρι και καλή ξεκούραση σε όλες!!! Φιλάκιαααα!!!!!

Ευγενία εγώ για καρπούζια και τυριά μιλάω!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Να σταματήσω και εγώ??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελήζ καλό μεσημέρι!!Ε καλά... αφού εσύ μιλάς για φρουτάκια και τυράκια μπορείς να συνεχίσεις!!!! :lol::lol::lol:

καλό μεσημέρι μαμα πιανισιμο!!ονειρα γλυκά στη μπέμπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • 6 μόνο;; Υπέροχα είσαι!!! Εγώ 27+5 σήμερα και είμαι ήδη +9!!! Εμένα είναι πιο δραστήρια όταν πεινάω!😂
    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...