Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Ευγενία μέχρι τώρα δεν πήγα σε μαγαζιά να δώ εκτός απο τα Λητώ που είχα πάει να πάρω ένα παντελόνι και είδαμε και καρότσια... αλλά εδώ έχει 3 μαγαζιά όλα κιόλα... mothercare,λητώ και κουκου... Σκέφτομαι αργότερα που θα πάμε για έλεγχο στην Αλεξ/πολη να κοιτάξω και εκεί... μπάς και έχει κάτι παραπάνω... :roll::roll::roll:

Μαράκι ναι στο τέλος... είχα το ΣΚΑΪ απο πρίν και εκείνη την ώρα ξεχάστηκα με τα καρότσια και δεν έκανα ζάπινγκ και το έχασα... την επόμενη εβδομάδα όμως θα φροντίσω να μη το χάσω!!

Εγώ ενθουσιάζομαι ότι και να δώ που έχει σχέση με μωρά!!! :lol::lol: και ανυπομονώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα κοριτσια!Τι μου κανετε;Εδω εχουμε ακομα πολυυυυ κρυοοοο!

Σχετικα με τα καροτσια,αυτο που καταλαβα ρωτοντας μαμαδες ειναι πως δεν αξιζει να δωσουμε πολλα λεφτα για καροτσι.Καποια παιδακια δεν το θελουν καθολου το καροτσι.Δεν δινω 1000 ευρω για να το χρησιμοποιησω για λιγοτερο απο ενα χρονο,ειναι πεταμενα λεφτα!Προτιμω να παρω ενα πιο οικονομικο αλλα να παρω ενα παρα πολυ καλο καθισμα αυτοκινητου,που για μενα ειναι πιο σημαντικο...

ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΕΞΑΝΤΑΣ!!! ΙΔΟΥ:

http://exandas.ert.gr/el/geografika/eyr ... mo-kyttaro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου το εκανε σε ιδιωτικο κεντρο- ειναι ενα μηνα πιο μεγαλη απο μενα η εγκυμοσυνη της, αλλα απόσο ξερω καποιο ποσο αμα κανεις δαπανη σου επιστρεφει το ΙΚΑ..

δεν ξερω κι'ολας γι'αυτο ρωταω!!

Αχ Γιελιζ μου τι τελεια τα καροτσακια..το τυρκουαζ με λιγοσε..ειναι υπεροχο!!!!

Ευγενια μου δεν δινω σημασια..αλλα η μαμα μου τυχαια ανεφερε οτι θελλω να κανω VBAC..ε επεσε να με φαει..μου λλει χαζη εισαι;;; εδω εγω μετα απο 15 χρονια παλη καισαρικη θα κανω..

βε της λεω λες να ειμαι και εγω και ο γιατρος μου τοσο ηλιθιοι που εαν υπαρχει κινδυνος να ρισκαρουμε τη ζωη μου και τη ζωη του παιδιου μου..και στην τελικη εσυ να κανεις οτι θες..εγω θα κανω οτι κρινω εγω σωστο για το παιδι μου..απαπα..δεν μπορω

Μου λλει ξερεις τι ειναι να σε πιανουν οι πονοι της γεννας;;;

λεω οχι δεν ξερω..αλλα θυελλω πολυ να μαθω... :twisted::twisted::twisted::twisted:

εγινα κοινως κακιστρο...γκρρρρ

μου ρθε να ρτης πω ελεος..ολε ςοι γυναικες του κοσμου γεννανε..αμα ηταν τοσο ανυποφορος πια ο πονος θα καναμε ολες απο 1 παιδι

Α μπεμπουλινος εμεις πηραμε 2 καροτσια δεν εκατσε καθολου στο ενα ελαχιστα στο αλλο

στην αρχη προτιμουσε το σλινγκ , τωρα θελει να περπαταει και να τρεχει..

Ειναι και ο τροπος ζωης του καθε ανθρωπου βεβαια πολυ συμαντηκο κινητρο για την επιλογη καροτσιου..αλλα και το γεννικοτερο περιβαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αμαζον στελνει Ελλαδα, αλλα δυστυχως οχι σε ολα τα πραγματα. Αναλογως. Εψαχνα τις προαλλες για κατι αλλο δεν θυμαμε τι και ειμουνα σιγουρη οτι στελνει Ελλαδα, και μολις πηγα να το παραγγειλω συνηδητοποιησα οτι δεν εστελνε το συγκεκριμενο. Ενώ άλλη φορά είχα παραγγειλει κατι και μου ηρθε και πολύ νωρις κιολας.

Και απο το ebay ειχα παραγγειλει και μου ηρθαν παλι πολυ γρηγορα. Βεβαια ηταν και μικρα σε ογκο, ηταν κατι φορμακια για σοκολατακια απο σιλικονη.

Γιελιζ οντως και αυτο εχει τελεια πραγματα το σαιτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα,εγώ πήρα περί τα 200 € πίσω από το ΙΚΑ.

Μπεμπουλίνο, θα σμφωνήσω μαζί σου, 1000€ νομίζω ότι είναι πάρα πολλά λεφτά για ένα καρότσι, που όπως λες μπορεί και να μην χρησιμοποιήσεις πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσιλια,ετσι ειναι.Αν το μωρο δεν θελει να καθισει στο καροτσι,δεν θα καθισει...Ειναι θεμα παιδιου.Εμενα θα μου ειναι εξαιρετικα χρησιμο μιας και ειμαστε σε γειτονια και μπορω με τα ποδια να παω για ψωνια κλπ.Επιπλεον η μαμα μου δεν οδηγει και θα θελει να το παιρνει βολτα με το καροτσι.Αλλα και παλι,δεν θελω να επενδυσω πολλα λεφτα σε καροτσι.Προτιμω αν τελικα το θελει,να παρω αργοτερα οταν θα μπορει να καθισει ενα απο αυτα τα καλοκαιρινα,που ειναι και πιο ελαφρυα.Τα Maclaren μου φαινονται καλα,αλλα δεν ειναι για νεογεννητα δυστυχως...Τα Quinny ειναι για νεογεννητα;Μου αρεσει αυτο με τις 3 ροδες,δεν φαινεται βαρυ.Το εχει καμια σας;

Αυτο λεω: http://www.babythings4u.co.uk/item/quin ... ed-2010-uk

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα το τιρκουάζ είναι ΤΟ αγαπημένο μου χρώμα!! Μου φαίνεται όπως πάω όλα τα πραγματάκια του μωρού σε τιρκουάζ θα τα πάρω!! :lol::lol::lol::lol::lol: Το καλό είναι ότι αρέσει το ίδιο και στον άντρα μου!!

Όσο για την ξαδέρφη είπαμε!! άστην να τραγουδάει!! Πως δεν μπορώ τους ανθρώπους που ανακατεύονται και έχουν άποψη για όλα!!!! :evil::evil:

Και εγώ κορίτσια δεν θέλω να δώσω πάαρα πολλα σε καρότσι! Προτιμώ να τα δώσω αλλού!

beboulino το συγκεκριμένο γράφει ότι είναι απο νεογέννητο μέχρι 3 ετών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου. επεστρεψα. ειχα ξεχασει τον κωδικο μου και δεν με συνεδεε και αναγκαστικα και εφτιαξα καινουριο. απ ΟΤΙ διαβασα ολες ειστε μια χαρα και ολα πανε καλα. ελπιζω η ζαχαρενια και η μαριαmg να ειναι καλα και τα μωρακια τους. αχ καλε ποσο μου λειψατε.

(η pianisimo ειμαι απλα δεν μπορουσε να δεχτει το ιδιο ονομα για προφιλ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ στη καβαλα εχει ενα καταστημα,ναρλης λεγεται,που εχει πολυ καλες τιμες σε ολα του...αξιζει μια βολτα.πρεπει να εχει κ σελιδα αν βαλεις ναρλης αλλα δεν ξερω αν εχει τιμες.κανουν πολυ καλες τιμες ειδικα να παρεις πολλα πραγματα.εμεις απο εκει πηραμε τα βαφτιστικα κ τις μπομπονιερες για την βαφτιση της μικρης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου για το συγκεκριμένο θέμα είναι λογικό να σε πιάνουν τα διαόλια σου.. μην μασάς!!εσύ θα κάνεις ότι νομίζεις ότι είναι καλύτερο για σένα και για το παιδί σου.. εάν υπάρχει η δυνατότητα γιατί να μην ζήσεις αυτή την εμπειρία?

Είναι από τις γυναίκες που φοβούνται τον πονο προφανώς και εύκολα καταφεύγουν στην εύκολη λύση (καισαρική).Ζηλεύει.. πολύ θα ήθελε να μπορούσε έστω και να προσπαθήσει κι αυτή... γι αυτό και αντιδράει έτσι!!

Σαφώς πονάει αλλά όχι τόσο ωστε να μην αντέχεις!Η φύση τα έχει προνοήσει όλα.. εάν ο γιατρός σου λέει να προσπαθήσετε να το κάνετε!!και μην ακούς κανέναν... τουλάχιστον θα ξέρεις ότι προσπάθησες ακόμα κι αν δεν τα καταφέρεις!

Εμείς αγοράσαμε ένα καρότσι χειμωνιάτικο καιμας έκαναν άλλο ένα δώρο πιο μικρό της chicco που είναι ομπρέλα περίπου αλλά γίνεται και πολύ ωραίο χειμωνιάτικο!!Τα έχουμε λιώσει!Το ένα είναι λαχανί και το άλλο πορτοκαλι!!!

Καλώς ήρθες ξανά μαμά πιανίσιμο!!!!πως είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή δουλίτσα Μάχη μου...εμείς εδώ θα είμαστε εμείς!

Πιανίσιμο καλώς ήρθες πίσω!!! Σε χάσαμε!!! Πες μας τα νέα σου!!!

Οσο για τους πόνους της γέννας εγώ όσο το έζησα πέρσι ανεξαρτήτως αποτελέσματος, ναι πονάς...ειναι στιγμές που λες δεν αντέχω αλλά δεν ειναι για όλες τις κοπέλες το ίδιο.Μάλιστα εγώ θέλω να το ζήσω ξανά με ευχάριστο τέλος φυσικά αυτή τη φορά. Κι όταν κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά τα ξεχνάς όλα...Οπότε πρώτιστη σημασία έχει να είναι τα μωράκια μας καλά ασχέτως πως θα γεννήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα ειμαι μαμανικολα. πηγαμε την προηγουμενη βδομαδα για την β' επιπεδου και ολα ειναι καλα. επιβεβαιωθηκε οτι ναι ειναι κοριτσακι. το δεσποινακι μου. οσο για την καισαρικη συμφωνω με οσα γραφετε. εγω επειδη εχω νευροαισθητηριο βαρυκοϊα στο αριστερο αυτι θελει η γυναικολογος μου χαρτι απο ωρυλα για το πως θα γεννησω γιατι ειπε οτι ειναι επικινδυνο ο φυσιολογικος τοκετος και θελει γνωματευση ειδικου. η αληθεια ειναι πως πλεον ουτε ο ενας τροπος ουτε ο αλλος με τρομαζει. ο θεος μας εφτιαξε ετσι για να αντεχουμε την γεννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσιλια,μην δινεις σημασια σε αυτα που σου λενε.Αν καταλαβα δεν θελεις να κανεις επισκληριδιο;Και εγω την φοβαμαι αλλα θα την κανω,δεν αντεχω τον πονο γενικα...

Ντιοσα,λεει για νεογεννητα αλλα το βλεπω λιγακι περιεργο,γι'αυτο ειπα μηπως το εχει καποια κοπελα να μου πει.Θα το ψαξω γιατι δεν ειναι ογκωδες και μου αρεσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμαι μαρακι μου. μου λειψατε. το μονο που μπορουσα να κανω μεχρι να βγαλω ακρη ηταν να διαβαζω τα νεα σας. και χαιρομαι που ολες ειστε μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας ξαναήρθες Βίκυ!! Τέλεια τα νέα σας!! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα!

Μιχαέλα θα το έχω υπόψιν μου το μαγαζί που μου λές... τον Απρίλιο θα ξαναπάμε Καβάλα για το Doppler τότε μπορεί να πάμε καμιά βόλτα να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera girls!!!!!!!!ti kanete?pws eiste simera?

egw arketa kala...an kai exw kati ponakia logw enterou pali..:(

koritsia kai emeis skeftomaste na kratisoume vrastokuttara...kai eipame na to suzitisoume me ton giatro mas otan tha erthei ekeinh h wra!!!

twra beboulino oson afora ta karotsia...oute egw dinw 1000 eurw gia ena karotsi...gt opws eipes mporei na mh to thelei katholou...kai egw simera auto epsaxna apo to prwi...karotsia!!!thelw na einai kai karotsi kai port bebe!!!!!!!!!!!eseis ti lete na parete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκεφτομαι για σκετο καροτσι,που να κανει και για νεογεννητα.Ετσι και αλλιως το πορτ μπεμπε ειναι για πολυ λιγο.Μαλλον τελικα θα διαλεξω ξεχωριστο καθισμα αυτοκινητου,δεν θα παρω 3 σε 1.Δεν ξερω ομως ποια καροτσια κανιυν για νεογεννητα,χωρις το πορτ μπεμε.Μπερδεμα... :roll:

Πιανισιμο καλωσηρθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου εγκυουλες!!!Προσπαθω ματαια 2-3 μερες τωρα να φτιαξω τον υπολογιστη μου που ολο προβληματακια μου βγαζει γι αυτο κ μπαινοβγαινω.Τελοσπαντων.. μαλλον σε τεχνικο θα καταληξω!!

Περασα μια νυχτα μαρτυριο :(:( Ξαπλωσα στις 12 και καταφερα να κοιμηθω στις 7 το πρωι :o:o Χωρις υπερβολες!!Οι πονοι στην πλατη μου εχουν επιδεινωθει.Τελικα σηκωθηκα 9:30.Τωρα ειμαι χαλια,το κεφαλι μου ποναει,ζαλιζομαι και εβαλα να μαγειρεψω για να ξαναξαπλωσω το συντομοτερο.Αυτα τα νεα μας...

Χρυσα μου το πως θα γεννησεις το αποφασιζεις εσυ και ο αντρας σου,κ για να λεμε την αληθεια κυριως ΕΣΥ!!! Ασε τη μητερα σου να λεει τη γνωμη της αλλα εσυ θα κρινεις τελικα.Εγω θα γεννησω με καισαρικη και επισκληριδιο οχι ολικη ναρκωση,θελω οσο μπορω να βιωσω τον τοκετο,εστω κ ετσι και δε μου αλλαζει κανεις γνωμη πανω σε αυτο.Μακαρι να μπορουσα να δοκιμασω και φυσιολογικα.....

Πιανισσιμο καλως μας ηρθες και παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboulino έχει πολλά που είναι και 2 σε 1... που μπαίνει και το κάθισμα αυτοκινήτου πάνω στο καρότσι...

Καλημέρα Σοφία μου και περαστικά σου!!!

Εσύ θές καισαρική με επισκληρίδιο ε? Εγώ γιατί έχω βγεί τόσο φοβιτσιάρα?? :lol::lol::lol::lol: Νομίζω ότι δεν θα με πιάσει και θα τα καταλάβω όλα η ότι θα ακούω παράξενους ήχους όταν με κόβουν κτλ και θα φρικάρω και πολύ το σκέφτομαι... :lol::lol::lol: ξέρω είμαι υπερβολική!! Αλλά χωρίς να θέλω τα σκέφτομαι όλα αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Αφού άκουσες και το μωράκι σου φαντάζομαι σήμερα πετάς! Αχ, κουράγιο με τον εμετό, εύχομαι να γίνεται μια στο τόσο...!
    • Μπράβο ρε κορίτσι!!! Όλα πάνε καλά και εσύ τώρα θα ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!! Στην αυχενική θα έχεις μια πρώτη καλή εκτίμηση για το πόσο είσαι ακριβώς και στην Β επιπέδου θα είναι το οριστικό και για την ΠΗΤ.  Εμένα μόνο φιλικό και βιταμίνη D μου έχει δώσει και προγεστερόνη μέχρι 24 εβδομάδα και βλέπουμε αναλόγως το μήκος τραχήλου.  Και φυσικά με ζυγίζει και μετράει πίεση σε κάθε επίσκεψη....και φυσικά κατά τον 8 μήνα τρωγόμαστε για τα κιλά λόγω του διαβήτη...αλλά έχει κι αυτό την πλάκα του γιατί ξέρω ότι υπερβάλει κάπως γιατί ξέρει ότι τσιμπάω σε αυτά που λέει και με πειράζει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...