Μετάβαση σε περιεχόμενο

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΑ μωράκια Μαίου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009 νο7!!!!!


Recommended Posts

καλημερα!!!

Τι κανετε;;;

εγω καλα!!

Ζαιρακη κοντευεις ε;;;;..εφτασε ςτις 30 ευδομαδες..αντε με το καλο!!!

Αγγελικη δεν το συζητω...

ο γιος σου ειναι ΘΕΟΣ!!!!

θα τα φαω αυτα τα μουτρα

Καρολινακη μου πως εισαι σημερα;;;

νιωθεις καλυτερα;;;

περαστηκα σου ρε συ!!!

Οχι δεν ξεκουραζομουντ ο ΣΚ.

το Σαββατο ξεπατωθηκα στα ψωνια λαικη ΣΜ κλπ κλπ,

Μετα καθαρισ ατο σπιτι

Την Κυριακη ειχα δυο φιλε ςμου με τα παιδια τους και ομολογουμενο ξεκουραστηκα λιγακη..

αλλα πριν ερθουν ο μικρος με ξα[ατωσε γιατι δεν ηθελε να κοιμηθει αλλα να παιξει..αποτελεσμα κοιμηθηκε 4 και κατι..και τον ξυπνησαμε με το ζωρι στις 6:30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα καλημερα...μαθαινω ζωηρα παιδακια ολα....

καταρχην νινινα μου ειναι φυσιολογικο πλεον να μαλωνεις τωρα ολα θα τα πειραξει ασφαλειες μονο αυτο σε σωνει στο σπιτι...

αγγελικη μου ειπαμε ο ιασωνας ζορικος ετσι ειναι και ο δικος μου αλλα το σκεφτομαι ωρες ωρες και λεω μπορει να φωναζω να μαλωνω να νευριαζω αλλα τον προτιμω ετσι απο μαμουχαλο...βλεπω και την ανηψια μου που κλαειι με το παραμικρο και λεω οχι ευχαριστω..το φυλο νια το εμαθα εχω κοριτσακι επεσες μεσα...μονο εγω δεν το πιστευα

ζαιρα μου και εγω δεν πολυ παω σε εκδηλωσεις αλλα ευτυχως οταν παω σε γενικες γραμμες ειναι καλος απλα αποφευγω να ειμαι μονη μου να εχω τον αντρα μου πχ...

ο γιατρος τισ ου λεει ποτε σε υπολογιζει για γεννα?

εγω θα γκρινιαξω για τα κιλα παλι 6 κιλα γαμωτο.....πρεπει να κανω διατροφη λιγο να προσεξω αχ....

σες μου πως εισαι?απο εμετους?το δωματιο φωτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφη μια χαρα ειναι τα 6 κιλα σου!!

σουπερ.

εγω εχω παρει 5...αχ..βαχ..

Φωτο απο το δοματιο θα σας βαλλω μολις ειναι ετοιμο, λειπουν τα αυτοκολλητα τα οποια αναμενω σημερα και θα εχω μια ολοκληρομενη εικονα θα βαλουμε και το φωτιστικο και θα ειναι σουπερ

Απο εμετους τα ιδια...

αφου το Σαββατο που ηταν ο αντρας μου σπιτι και με ειδε να τα βγαζω το πρωη τα σαλια κλπ λεει παντα ετσι εισαι;;;;..λεω οχι συνηθως ειναι χειροτερα...

Παντως η αληθεια ειναι πως και εγω προτιμω να ειναι ζωηρο..η γιατρος μας καθε φορα που τον βλεπει λεει πως τα ζωητα παιδια ειναι γεμματα υγεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Καλή μας εβδομάδααα!!!!

Κ εμείς τρελλαθηκαμε στις βόλτες όπως θα καταλάβατε...Η μπουμπού μου..

παραξέσκασε!!!!Αντε λέω ν ανοίξει κ άλλο ο καιρός να βγούμε στο μπαλκόνι

να παίρνουμε καθαρό αέρα επιτέλους...

Αντζι μου ο μικρος Jason είναι απίίίίίίίίίίίστευτοοος..!!!Κάθε φορά κ...καλύτερος.. :))

Γελάω τόόόόσο πολύ με το θηριάκι σου!!!!Κ κάποιες φορές να σου πω την αλήθεια

μέχρι κ το Ολινάκι σε σχέση με αυτά που διαβάζω δηλαδη,μου φαίνεται αγγελούδι.. O:-)

Φαντασου!!!!!

Όσο για το καρότσι,χαίρομαι που δεν το χουμε καταργήσει μόνο εμείς!!!!

Για το θέμα που λέτε ρε κορίτσια κ εγώ χαμπάρι δεν πήρα!!!Πραγματικά,γραφω κυρίως

στο θέμα μας,άντε κ σε καμιά πιο νέα μανούλα,αν νιώθω οτι μπορώ κάπου να βοηθήσω!!

Συμπεθερούλα καλημέρα...Αντι να ξεκουράζεσαι κ εσυ βρε πουλί μου τα σ/κ κουραζεσαι

πιο πολύ...Αλήθεια...απο τη δουλειά πότε θα σταματήσεις?

Ιφιγένεια μου,άσε,μη μιλάς για παιδότοπους..θυμάσαι που πήγα το μωρό μου πρώτη

φορά εκεί 14 μηνων κ τη δαγκωσε ένα μπ@στάρδι στο μάγουλο κ εναν μηνα ακριβως ηταν

σημαδεμένη????Τι να πεις,έπρεπε να την ειχα πλακωσει τη μανα του αλλα δυστυχως

καποια πράγματα τα σκεφτόμαστε πιο αργά απ όσο πρέπει...

Στελλίτσα μου όμορφη,τελικά πεθερούλα μου η γλυκια το κανε το θαύμα της κ πάλι,

πρέπει οπωσδήποτε λέει να κατεβει μαζί με τον Κ Αθηνα γιατι πρέπει να δει τα mat επειγόντως...

Φυσικά ρίξαμε με τον Κ εναν καβγα τρικουβερτο κ εννοειται οτι δεν κατεβαινω μαζι τους..

ας παρει την μανούλα του,αφού είναι τόσο σημαντικό όσο λεει κ ας κανουν ότι θέλουν!

Βαρέθηκα ν ασχολουμαι κ να παρακαλάω για ενα σ/κ λίγα χλμετρα μακριά απ το σπίτι μας.. X(

Ε...κάποια πράγματα δε θα πρεπε να τα σκέφτονται μόνοι τους??

Το πόσο θύμωσα κ στενοχωρήθηκα δε μπορεις να φανταστεις...

Ζαιράκι μου πω πω...Πότε ήταν που μας έλεγες οτι θελεις νινί κ να που έρχεται η ωρα να γεννησεις κιόλας σιγά σιγά...

Μαράκι μου κ εμείς δοκιμάσαμε να εγκλωβίσουμε την Ολίνα σε καρέκλα ανάμεσά μας

για να μη μπορεί να φύγει κ το μόνο που τελικά καταφέραμε ήταν να ανέβει στο τραπέζι...

Κ φυσικά τα μαζέψαμε κ φύγαμε άρον άρον,όπως πάντα!!!Τι να πω,μπράβο στο μικρό

Γιωργάκη που έστω κ για λίγο σας αφησε να απολαύσετε ενα καφεδακι εκτός σπιτιου!!

Το σπιτακι μας είναι πεντακάθαρο,οπότε σήμερα θ ασχοληθω μόνο με πλυντηρια,'εχω να

πλύνω κ καναδυό ρουχαλάκια στο χερι..πάω να τα τελειώσω κ θα επανέλθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια κ καλη εβδομαδα!!!!

Ρε Ντινακι πολυ συγχιστηκα με την πεθερα σου πια X(X( !!!!Θα ερθω εγω μου φαινεται πια,για να τη μαδησω!!!!!Τι χωνεται καλε συνεχεια στα ποδια σας???Το δουλευε καιρο μου φαινεται...απο τοτε που της ειχες πει οτι την επομενη φορα λετε να κατεβετε οι 2 σας...!Α στο καλο πια :cry::cry: !!!Και ο καλος σου ομως,sorry κιολας,αλλα θελει ενα χερι ξυλο!!

Εχει μαγαζι κ η πεθερα απ'οτι καταλαβαινω?Θα τον εχει πρηξει μου φαινεται κ σου λεει απο να την ακουω...το κοριτσι μου θα εχει περισσοτερη κατανοηση...!Αλλα θελει κ το κοριτσι λιγη κατανοηση κ ξεκουραση!!

Και η Στελλα θελει το κοριτσι :(( !!

Παντως μη τσακωνεστε μωρε...ειδικα για τριτους..κ ειδικα για την πεθερα...καποια στιγμη ηρεμα κ ωραια δωσ'του να καταλβει που κανει λαθος...

Αγγελικουλα ο Ιασωνας ειναι ΘΕΟΣ :x:x !!!Μεγαλο μουτρο :lol::lol: !!!

Ολοκληρο παιδακι εχει γινει,σκετο κουκλακι!!!

Και η Αφροδιτη σουπερ ενεργητικη,οπως τα λες!!!Με μπαταριες δουλευει(μονιμα επαναφορτιζομενες!!!)...οι αλλοι σταματουν κ αυτη συνεχιζει :lol::lol::lol: !!2λεπτα το πωπουδακι της κατω δε το βαζει,λες κ εχει σκουληκια!!!

Παντως κ εγω προτιμω πολυ περισσοτερο τα ζωηρα παιδακια ;);) !!!!Ειναι μεσα στην υγεια οπως ειπε και η Χρυσα!

Βρε συμπεθερα δε καταλαβα τι εχει γινει...σε ποιο θεμα??Ποιος σε ειρωνευτηκε να παω να τον μαδησω κ αυτον,μαζι με την πεθερα της Ντινας :lol::lol: !!!!Ακου εκει αισθανεσαι μουδιασμενη που μπαινεις...καθολου ετσι να μην αισθανεσαι [-x[-x[-x !!!!!Να μπαινεις μονο οπου αισθανεσαι καλα!Εμας μας ελειψες τοσο πολυ κ χαιρομαστε τοοοοσο που τα λεμε :x !!!!

Μαρακι :lol::lol: τελικα το μαμμυ λειτουργει εκπαιδευτηκα στη μνημη μου :lol::lol: ,καθε φορα γινομαι κ καλυτερη :lol::lol: !!!Λεμε τωρα :-p !

Κοριτσια παω να μαγειρεψω κατι γρηγορο κ ευκολο για να παω τσαρκα με τη μικρη μολις ξυπνησει!Θελω να παω να γραψω κ αυτες τις εξετασεις που μου εχει δωσει ο γυναικολογος...ακομα δεν αξιωθηκα :? !Αυτη τη βδομαδα οπωσδηποτε!!

Χρυσα,Μαρακι,Ιφ,Ζαιρα,Καρολ,Δωρα,Αννουλα,Νινινα...κ οι υπολοιπες...πολλα φιλια :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aσε,Στελλίτσα μου,εγώ να δεις πώς συγχήστηκα...Μου ανέβηκε το

αίμα στο κεφάλι...Ναι,έχει μαγαζί κ αυτη,αλλα πάντα πήγαινε μόνη της..

Αυτο που μου τη δίνει πιο πολύ είναι οτι σε όλα έχει τον τρόπο της με τον Κ...

Ολα του τα πασάρει low low κ τελικά πάντα τον κάνει σε όλα ότι κ αν θέλει να του

περάσει να τον κάνει να νομίζει οτι αυτός το αποφάσισε να γίνει έτσι..

Νευράκια-τσαταλάκια η Κωνσταντινούλα όπως καταλαβαινεις!!!

Κ είναι κ χήρα κ επίσης προσπαθεί να το παίξει μόνη κ ανυπεράσπιστη..αλλα κοντά μας

είναι μόνο αν δεν εχει να παει κάπου αλλού να περάσει καλά ε!Αλλιώς κάνει κ εβδομάδες

να πατησει..

Κ πάντα μα παντα ειναι ο ενας κ μοναδικός λόγος που τσακωνόμαστε με τον καλό μου...

Τι να πεις.......

Μπορεί να επιλέγουμε τον άνθρωπό μας,αλλα δυστυχως δε μπορούμε να επιλέξουμε κ τους

γονεις-συγγενείς του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σπιτακι μας είναι πεντακάθαρο,οπότε σήμερα θ ασχοληθω μόνο με πλυντηρια,'εχω να

πλύνω κ καναδυό ρουχαλάκια στο χερι..πάω να τα τελειώσω κ θα επανέλθω!

]

αχ Ντινάκι μου ποσο καιρο εχω να νιωσω αυτό το συναισθημα.....δεν το προλαβαινω το αγριμι μου....

και ειμαι και υστερω με το σπιτι αλλά ποσο να αντεξω η δολια μανα.....??????????

φευγω στις 7 γυριζω στις 5 τι να πρωτοσωσω που εδω μέσα γινεται χαμος (προς το παρον εχω χασει ενα ζετγαρι παπουτσια, 1 ξυλινη κουταλα, το 1 τηλεκοντρολ το βρηκα στο ψυγειο πισψω από τατροφιμα, το καπακι από το 2ο τηλεκοντρολ, λιγα ταπερ. ιδεεσ παρακαλω. οκ τα αλλα τα παπουτσια τι τα εκανε??????? :-o:-o:-o:-o:-o αθλητικά, ψαχνω απο την Πρασκευη, εγω ο αντρας μου, η μαμα μου και ομπαμπας μου)

?????????????????αχχχχχχχχχχχχχχχχχ τρελα

και μου κανει και η μαμα μου δουλειες .....αμ αυτη η δολια μανα και γιαγια τι εχει τραβηξει......

απο κιλά κοριτσια τρεπομαι να πω ποσαεχω και απο την 1η εγκ και ποσα εχω πάρει....μολις γεννησω πρεπει να χασω πολυ γρηγορα γυρω στα 20 για να πω οτι αρχιζω να επανερχομαι στα προ γκαστριων κιλα μου....

και μιας καιλεγαμε για ρεζλικια σημερα ειχαμε παδίατρο.....δε σας λεω τι εγινε.......θελω φαντασια τωρα....ενα μωρο να μη στεκεται δευτερολεπτο, ενας μπαμπας σε κατασταση υστεριας και μια μαμα με την κοιλια τουρλα

σχόλια: 1)"ετσι κανει ολη μερα" αυτη μου ρθε να τη βουτηξω λιγο

2) "χαρα στο κουραγιο σου"

κα που δεν μπορω να περιγραψω, νομιζω οτι η γιατρος με λυπηθηκε και μας περασε πιο νωρίς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλη εβδομαδα λιγακι καθυστερημενα.......αχ ολα τα παιδακια μας ειναι πολυ ζωηρα απότι καταλαβα,κ εμενα μου λενε πως τον φερνεις βολτα σε λυπαμαι......αλλα εγω χαμογελω κ τους απαντω τον προτιμω ζωηρο παρα κοιμισμενο,εξαλου τους λεω με χιουμορ με βοηθαει κ κραταω σιλουετα... :lo

τα νεα μας εγινα θεια απο την αδερφη μου χθες :D εχουμε μια υγιεστατη μαυρομαλουσα μπουμπουκα.... :D ναι κοριτσια μου εκανε εντυπωση τοσα πολλα μαλακια εχει, γενηθηκε με καισαρικη επειδη η αδερφη μου δεν ειχε διαστολη, κ ειναι 3 κιλα κ 48 ποντους, μου θυμιζει το δικο μου, αλλα να σας πω φοβαμαι να την πιασω :? νομιζω πως ξεμαθα.....σε λιγο φευγουμε παμε στον πατερα μου να του φτιαξω κατι για φαγητο, κ μετα ολοι μαζι στη μπεμπα....αα ο Παναγιωτης την ακουσε να κλαιει κ εβαλε τα γελια :lol: δεν ξερω τι ακριβως καταλαβε παντως δειχνει ενδιαφερον για το γυαλινο κουτακι του νοσοκομειου :?: σας αφηνω θα σας διαβασω κ θα σας ξανα απαντησω μολις βρω χρονο φιλακια κοριτσια καλο πρωινο... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου συγχαρητήρια [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

γερό και δυνατό μωρό εύχομαι.

κορίστια πήρα ημερομηνία από το ΙΚΑ...1η Απριλίου σταματάω.. [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif]

καλημέρα σε όλες. καλέ που είστε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημερα!

ωραια τα νεα σας!

μπραβο κατερινα να σου ζησει η ανηψια!

ζαιρα με το καλο!περιμενουμε και εμεις με αγωνια το καινουργιο αγιρακι της παρέας!

εμεις καλα!ζωηροί όπως πάντα και το γαλα γαλα στη διάρκεια της νύχτας!

να ρωτήσω κάτι?εμβόλιο ηπατίτιδας α κάνατε?

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Συμπεθερα η πεθερα σου ειναι....αστα να πανε..!!!

Ζαιρακι μου κουραγιο...

θα γεννησεις και θα κανεις διαιτα και γυμναστικη- δεν θα εχεις και αλλη επιλογη..με 2 μικρα που να προλαβεις να φας..χιχιχιχι.

Κατερινακη μου συγχαρητηρια!!!! να σας ζησει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάρεεεεεες!!!!!

Παρούσα κ εγώ!!!!!

Απολαμβανω καυτό καφεδάκι...

Καλά,Ζαιράκι μου,όταν λέω πεντακάθαρο εννοω απο σκόνη...Τακτοποιημένο

είναι μόνο όταν κοιμάται η Ολίνα κ πάλι κανα κουτάλι,κανα ποτηράκι,κανα τουβλάκι

θα βρίσκεται οπωσδήποτε κάπου χαντακωμένο...Ευτυχως το ψυγείο δε φτάνει να το

ανοίξει(είμαι σίγουρη οτι αν έφτανε όλη τη μέρα θα ηταν εκεί μπροστά να μαζεύει κρύο!!)

κ τα ντουλάπια με τάπερ-χαρτικά-μπαχαρικά ειναι κλειδωμένα!Δε γινόταν διαφορετικά,

όλη μερα μαζευα χαρτοπετσέτες,αλάτια κ ταπερ μεγαλα-μεσαια κ μικρά!

Για τα σχόλια στο γιατρο δε σχολιάζω γιατι θα νευριάσω...τι καρ@ες είμαστε εμείς

οι γυναίκες τελοσπάντων!

Αντε κοριτσάκι μου,κανε υπομονή 15 μερες ακόμη κ μετα θα εχεις άπλετο χρόνο να...μαζεύεις το σπίτι!!!!!

Νινίνα μου να σας ζήσει η ανιψούλααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymparty: Τώρα για το

μαλλί,ή που ενός έτους θα εχει μαλλί μέχρι τη μέση ή που θα της πέσουν όλα στην πορεία

κ θ αρχίσει πάλι απ την αρχή!!!Βεβαια,το πιο πιθανό είναι το πρωτο,χιχιχι!!!

Χαρούλα μου καλημερα σε εσένα!!!!Εμβόλιο ηπατίτιδας α εμας μας το έχει προγραμματισμένο

για τον Ιούλιο,μόλις κλείσει τα 2!

Αχ,χθες αργα το βράδυ μου ρθε περίοδος κ είμαι ελαφρως χωμα..Ευτυχως μετα τη γεννα δεν

πονάω όπως πονούσα(ήμουν με παυσιπονες ενέσεις,τωρα το πολύ πολύ να πάρω κανα depon),

αλλα παρόλα αυτα νιώθω πολύ εξαντλημένη κ δεν έχω κουράγιο ούτε απο τον καναπέ να

σηκωθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα ομορφες μανουλες!!!!!!!!!!!

Κατερινακι μου να σας ζησει το μικρο πλασματακι!

Γερο πανω απ' ολα, και καλοτυχο στη ζωουλα του!

Να σου ευχηθω (για ακομη μια φορα :D ) να γινεις κι εσυ συντομα, δευτερη φορα μανουλα!!

Μεγαλωνει η οικογενεια σας... Τι καλα!!!!!!!!!!!!!!!

(Η δικια μου αδερφη... ακομη ειναι υπο σκεψεις..Να αρραβωνιαστει ή οχι..? :lol::lol: ... και ειναι με τον φιλο της......................13 ολοκληρα χρονια!!!! :shock::shock::shock::shock: )!!!

Για παιδι ουτε καν συζηταει... εχει λεει την Αναστασια.. Τι βλαμενο! :mrgreen::mrgreen:

Ντινακι μου γλυκο.. μονη απομεινες σημερα... και μας καλησπεριζεις καλο μου, αλλα καμια δε σου μιλαει... 8-):lol: Κακουργες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κανει η Ολινα-σκατουλινα :lol: ...?

Δε σε πιστευω που λες για το σπιτι σου οτι ειναι ακαταστατο!! :roll::roll::roll::roll:

Ειμαι σιγουρη πως λαμπει μερα-νυχτα, ασχετο αν η μικρη ριμαζει... παλι τα προλαβαινεις..(γι' αυτο βρε δεν εχει γραμμαριο πανω σου)...!! :shock::shock::shock::shock:

Ηθελα να σχολιασω και για την καλη σου πεθερουλα.. αλλα δε θα το κανω! :evil:

Εκνευριζομαι.... ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ομως οταν χωνουν την ουρα τους εκει που δεν πρεπει.

Μη δινεις σημασια-αξια.. εσυ χαλας τον εαυτο σου...

Ζαιρακι μου.. λιγες μερες μεινανε ματια μου γλυκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε, μια χαρααααα!!!!!!! Ποτε περασε ο καιρος.. χαμπαρι δεν πηρα... (εσυ?)...!!!

Στελλιτσα μου πειραζει που δε θυμαμαι τι εγραψες για να σχολιασω? :lol::lol::lol:

Οπως και να χει παντως, σου στελνω πολλα πολλα φιλακια απο μενα και την Αναστασια!

Η Αφροδιτουλα εβγαλε κανενα καινουργιο δοντακι?

Εχει χαλαραααααα χαλαρααααααα το παμε το θεμα!

Μειναμε στα 4...!! Σαν τα βρεφακια!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χαρουλα ειδες οι πολυλογουδες?

Ολοι μερα γραφουνε και πρεπει να βγαλουμε τα ματια μας μετα να τα διαβασουμε ολα!!

Εμβολιο ηπατιτιδας Α κλεισαμε για τις 6 Απριλιου!

Η μικρη εδωσε ρεστα σημερα!!!

Ξυπναει και την περνω αγκαλια..

-ξυπνησες πουλι μου?

-Ναι

-Ελα να σε παρει η μαμα αγκαλιτσα..

-Ντεν τελω... μπαμπα...

-Ο μπαμπας κοιμαται, πανε να τον ξυπνησουμε?>

-Ναι

Παω να την παρω αγκαλια και αρχιζει να τσιριζει..

Αγαπη μου μη θυμωνεις (της λεω)

Και μου απανταει "ΘΥΜΩΝΩ"...! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Τι ειπες την λεω...? Και μετα ξαναλεει "τυμωνω"...!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χθες σφαλιαρωσε την ξαδερφη της (2 χρονια πιο μεγαλη) και εκεινη εκατσε και τις εφαγε..

Την πηγε ο Β στην πεθερα μου και δεν αφησε ορθιο τιποτα.

Δεν αφηνε την μεγαλη να κατσει στο ποδηλατο, στο θρανιο για να ζωγραφισει.. πουθενα!

Ελεγε "μονη μου".. Μετα που ηρθαν σπιτι την μαλωσα.

Της λεω αυριο θα κανεις την μεγαλη την Αναστασια αγκαλιτσα και φιλακι και θα της πεις συγνωμη. Καλα? Και μου λεει "οκι..πατ-πατ"... :shock::shock::shock::shock::shock: Γαιδουρι.. :lol::lol:

Σημερα να δω τι νεα θα μου φερει!

Εκει ειναι τωρα και θα αλωνιζει... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξυπναει και την περνω αγκαλια..

-ξυπνησες πουλι μου?

-Ναι

-Ελα να σε παρει η μαμα αγκαλιτσα..

-Ντεν τελω... μπαμπα...

-Ο μπαμπας κοιμαται, πανε να τον ξυπνησουμε?>

-Ναι

Παω να την παρω αγκαλια και αρχιζει να τσιριζει..

Αγαπη μου μη θυμωνεις (της λεω)

Και μου απανταει "ΘΥΜΩΝΩ"...! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Τι ειπες την λεω...? Και μετα ξαναλεει "τυμωνω"...!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χθες σφαλιαρωσε την ξαδερφη της (2 χρονια πιο μεγαλη) και εκεινη εκατσε και τις εφαγε..

Την πηγε ο Β στην πεθερα μου και δεν αφησε ορθιο τιποτα.

Δεν αφηνε την μεγαλη να κατσει στο ποδηλατο, στο θρανιο για να ζωγραφισει.. πουθενα!

Ελεγε "μονη μου".. Μετα που ηρθαν σπιτι την μαλωσα.

Της λεω αυριο θα κανεις την μεγαλη την Αναστασια αγκαλιτσα και φιλακι και θα της πεις συγνωμη. Καλα? Και μου λεει "οκι..πατ-πατ"... :shock::shock::shock::shock::shock: Γαιδουρι.. :lol::lol:

Σημερα να δω τι νεα θα μου φερει!

Εκει ειναι τωρα και θα αλωνιζει... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλα τρελαινομαι με τη μικρη Αναστασια!!! Τι παιδι ειναι αυτο? Διαλογοι ολοκληροι... Απιθανο!!! Χιλια μπραβο!!!!!!! Και να της δωσεις κι ενα φιλακι απο μενα...

Ο Ιασωνας ξεσαλωσε και σημερα... τι πρωτοτυπο! Πηγαμε το απογευμα σε μια φιλη μου που εχει 2 παιδακια ενα κοριτσακι σχεδον 4ων και ενα αγορακι-αγριμακι 5 ετων. Τη λυσσα της αρκουδας κανανε... Χοροπηδαγανε και τα τρια πανω στο διπλο κρεβατι και ο δικος μου τραγουδαγε ενα δικο του τραγουδι με 2 λεξεις μονο... μαμα - μπαμπα... ετσι στο ασχετο! Μετα εβγαλε τα παπουτσια και ολα του τα ρουχα εκτος απο το κορμακι που φορουσε απο μεσα μονος του... Ξεραθηκα! Πρωτη φορα εβγαλε το παντελονι μονος του και δεν ηταν κανενα ευκολο παντελονι φορμας, ενα κοτλε ηταν σχετικα στενουλι... Η χαρα του απεριγραπτη! Ετρωγε ολο το απογευμα μπισκοτα γεμιστα που ειχαν τα αλλα παιδια και τους τα εκλεβε, αλλα γελια... Εκανε βολτες ενα καροτσι κουκλας που το ειχε φορτωσει με ενα Τουιτι και το δικο του κουρελο-σκυλο που κουβαλαμε μαζι μας οπου κι αν παμε... Ζωγραφιστηκε ολοκληρος με μαρκαδορους...

Ντοκουμεντα φωτογραφικα δεν εχω αυτη τη φορα γιατι βρηκα κι εγω την ευκαιρια και ανεθεσα στο γιο της φιλης μου να προσεχει τα μικρα με ανταλαγμα να του παρω μπακουκαν το Σαββατο! Δεν εχω ιδεα στο μεταξυ τι υποσχεθηκα, τι ειναι αυτο και ποσο κανει αλλα καταφερα να πιω ενα καφε σαν ανθρωπος!

Κατερινα, να σου ζησει η ανηψουλα! Να ειναι γερη και τυχερη!!! Και καλη λοχεια να εχει η αδερφη σου!

Δεν θυμαμαι αλλα... οι φωνες τριων παιδιων σε ενα σπιτι ναι μεν ειναι χαρα αλλα και πονοκεφαλος απιστευτος! Σιγουρα δεν κανω για πολυτεκνη...

Καληνυχτα και πολλα φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι πάλιιιιι.....

Εβαλα την μπουμπού για νάνι κ ηρθα για λίγο,πριν συνεχίσω το βιβλίο που ξεκίνησα-

είμαι άρρωστη με τη Δημουλίδου κ διαβάζω πιστα καθε τι που γράφει...Τώρα ξεκίνησα

τους "Αγγελιαφόρους του πεπρωμενου" κ -κλασσικά-έχω κολλήσει!

Φανούλα μου δεν υπάρχει η μικρη Αναστασία!!!!!!!!Δεν υπάρχει!!!!!!!!!!!!Ολη τη μέρα

είμαι χαλαρή κ λέω πω πωωω...ετσι επαναστάτρια που είναι η Ολίνα πάλι καλά που

δεν άρχισε να μιλάει ακόμη γιατι είμαι σίγουρη πως θα μου ανοίγει ένα στόμα...παντόφλα!!!

Αλλα όταν διαβαζω τα της Αναστασίας μας,ναι,τ ομολογώ,ζηλεύω!!!!!!

Το σπίτι είναι πονεμένη ιστορία,με τα βέγκε έπιπλα πού να λάμψει...???Γι αυτό κ εγώ είμαι

μ ενα βετεξ στο χέρι η δόλια...αλλα κ πάλι όλο βρώμικο μου φαίνεται....

Τα φιλάκια μου στα όμορφα κοριτσάκια μου!!!!

Αντζι μου ήπιες εναν καφε σαν ανθρωπος???Τελεια!!!Να το κάνεις συχνότερα!

Καλό βράδυ σε όλεεεες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα..εμεις καλα ησυχα το πρωι μαλωνα τον μικρο ηθελε να βγουμε στο μπαλκονι τον εβγαλα εβγαλα και παιχνιδια και αντι να καθεται να παιζει και να χαιρεται σηκωνε εμενα απο την καρεκλα με τον καφε μου τον μαλωνα εκλαιγε τον προειδοποιησα και καταληξαμε μεσα γιατι εκλαιγε ουτως η αλλως πως μου τη δινει οτανμου το κανει μα σε βγαζω εξω(ειτε ειναι σε βολτα)και το κανεις αυτο αντι να χαιρεσαι τι να πω..το απογευμα βγηκαμε βολτα με τον αντρα μαζι ηθελα να περπατησω καταληξαμε στα γκουντις τον παιδοτοπο σαν εμαθε να σκαρφαλωνει στη τσουληθρα τη μεγαλη αντιθετα ομως δεν ηθελε να φυγουμε αναγκαστηκε να μπει ο αντρας μου να τον παρει...

κατερινα μου να σας ζησει η μπεμπα και εσεις με το καλο ενα μωρακι...

οσο για λογακια λεμε και εμεις προτασουλες πχ μαμα βοτα παπα μαμα νεο_(νερο) μαμα μαμ κατου(μαμα θελωνα φαω κατω στο πταωμα )και αλλα πολλα τετοια δοξα το θεο συννεονουμαστε πληρως

mummydi καλα κανεις και διαβαζεις και εγω καποτε ετρωγα κολληματα πριν κοιμηθω να διαβασω καλο ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινακι..... διαβασε Ριτσο να γουσταρεις......!! :D:D:D:D:D:D

Να δεις μετα τι κολλημα θα φας...!!!

...Το ξερω πως καθενας μοναχος πορευεται στον ερωτα..μοναχος στη δοξα και στο θανατο.

Το ξερω. Το δοκιμασα. Δεν ωφελει. Αφησε με να' ρθω μαζι σου..

Αγαπημενος!!!!

Αγγελικουλι μου, να πηγαινεις πιο συχνα στη φιλη σου!!!

Ξερει απο.. "ταρζανιες" απ' οτι φανταζομαι.. ενας Ιασωνας θα την πειραξει... :lol::lol::lol:

Ιφιγενεια, τρομερος ο μικρος..!!

Εμ! Τι περιμενες? Να πιεις ησυχα καφε στο μπαλκονι, ή μηπως η βολτα σας δε θα σας οδηγουσε σε παιδοτοπο..? :lol: Οτι θελουν τα παιδια μας κανουν...!! Μη χανεις την ψυχραιμια σου.. :D

Νυσταζω... Η μικρη κοιμηθηκε πριν 10 λεπτα, εκανε πααααρα πολλα τσισα στο γιογιο, και πιστευω να ξυπνησει ψιλοστεγνη το πρωι..

Βουνο μου φαινεται η ολη διαδικασια με το γιογιο-τσισα-κουραδακια. Ντυσε-ξεντυσε, βγαλε καλσον, ξεκουμπωσε κορμακι, βγαλε παμπερς... Ουφ! Θα τα παρατησω.. Εκνευριζομαι ωρες-ωρες... :roll:

Αλλοι 5 μηνες εμειναν στη δουλεια και ΤΕΛΟΣ!!!!!!!! Μου την εχει βαρεσει, και πιο πολυ η αναισθησια ολων που "δε γνωριζουν-δεν ξερουν-καντε υπομονη".. Σε λιγες μερες κλεινω 3 μηνες απληρωτη.. Και γ@μω το ριμαδοποσο που δινουν. Ξεφτιλες.. :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα,καλημέρα!!!!!!

Σήμερα κοριτσια έχω κάτι νεύρα,άλλο πράγμα...δε ξέρω γιατι...Δεν κοιμήθηκα καλα,

η μικρη ψιλοέβηχε το βράδυ,ξυπνήσαμε νωρίς...Κρόσσια σας λέω!!!Ελπίζω να το

ξεπεράσω στην πορεια..

Δε ξέρω κ τι να μαγειρέψω,βαριέμαι,ο Κώστας νηστεύει,εγώ όχι..Τέλεια?

Τέλοσπαντων..

Ιφι μου υπομονή μωρε...Μια,δυο,τρεις,θα συνηθίσει το αγοράκι σου κ θα μάθει να

απολαμβάνει το έξω..

Φανούλι μου τώρα είμαι σε φάση μυθιστορημάτων...Είχα κ εγώ κόλλημα με τον Ρίτσο,

καθώς επίσης κ με τον Καβάφη..Τα χω μάθει απ έξω!!!

Μετά πέρασα στα βιβλία εκπαιδευτικού κ ψυχαναλυτικού περιεχομένου,παντα σε ότι αφορά

παιδάκια,μαμάδες κ σχέσεις...

Κ να μαι ξανά στα μυθιστορήματα!!'Ολα καλό μου κάνουν πάντως....

Πάω να δοκιμασω να βαλω τη μικρη για ύπνο μπας κ χαλαρώσω κ εγω λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα ομορφες!!!!Τι μου κανετε??

Μολις τελειωσα το συγυρισμα του σπιτιου!

Η Αφροδιτη ξυπνησε απο τις 8 (-| ...κ κατα τις 10 που καθαριζα το μπανιο τη βλεπω να εχει ερθει στην πορτα του μπανιου με μια πιπιλα στο στομα κ ενα μαξιλαρι απο τον καναπε κ να ξαπλωνει φαρδια πλατια κ μου λεει "Nανι!!!!" :shock:=)) !!!

"2 λεπτα αγαπουλα μου να τελειωσω κ παμε για νανι!Ενταξει?"της λεω,"Nαι μαμα νανι!!!" :lol::lol:

Κοιμαται το αγγελουδακι μου ακομα :x !!

Το βραδυ οταν την βαζω για υπνο με ρωταει ...

"Γιαγια?",κανει νανι , της λεω!

"Παππους?",νανι κ ο παππους!

"Γιαννης?(ο ξαδερφος)",νανι κ ο Γιαννης!

"Mπαμπας?" ,νανι κ ο μπαμπας!!!

"Mαμα?",νανι κ η μαμα θα κανει τωρα !

"Ψου-ψου(η γατουλα της)",νανι και η ψουψου με την Αφροδιτη θα κανει τωρα!

Της λεω "Τωρα ειναι βραδυ κ ολοι κανουμε νανι!Αυριο που θα ξυπνησεις θα παμε βολτα"

"Tα!!!!"(ατα) μου λεει!"Nτουντου??"ναι της λεω!

"Μπαμπα?"ναι!

"Τα ντουντου μπαμπα!!!!!!!" λεει ενθουσιαμενη!

Κ αφου τους εχουμε βαλει οοοοοολους για υπνο,εξασφαλισαμε κ τη βολτα μας...κοιμαται μεσ'την τρελλη χαρα :lol::lol::lol:

Οχι πειτε,δεν ειναι αυτο προοδος :lol::lol::lol: !!!!Τι υπεροχο που βλεπω οτι συνεννοουμαστε :x:x:x

Νινινα μου να σας ζησει η ανηψουλα-ξαδερφουλα :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: !!!

Ντιναkι μου γλυκο δε κοιμηθηκες καλα μωρε??Θα περασει η ωρα κ θα σου φτιαξει η διαθεση!!!Smile :):):):-*:-*:-*:-*:YMHUG: !!!

Φανουλα μου τι παιδι εχεις εσυ!!!!!!Μα τι παιδι!!!!!Ακου θυμωνω =))=)) !!!!

Πω πω βρε κοριτσακι 3 μηνες κλεινετε απληρωτοι :o:( !!!!Ουφ...τι να πω...υπομονη?Ακουγεται ανουσιο κ εκνευριστικοτο ξερω,αλλα τι να κανεις?Να τους δειρεις?Μακαρι να μπορουσες!!!!

Αχ ευχομαι συντομα να σας πληρωσουν!!!!Κ οντως...σιγα τα τρελλα χρηματα...!

Συμπεθερα μου ευχαριστηθηκε ο Ιασωνας αυτες τις μερες ε??Οταν βρισκονται με αλλα παιδακι τρελλαινονται,ειναι απολαυση!!!Βλεπω κ απο την Αφροδιτη!!Οτι κανουν τα ξαδερφια της θελει να κανει κ αυτη!Η ξαδερφη της παει ενοργανη κκανεις "γεφυρα" κ "ροδα" κ πρεπει να δεις την Αφροδιτη να προσπαθει να κανει κ εκεινη....απλαυση :lol::lol: !!!

Για το μαγαζι που με ειχες ρωτησει..δε παω πολυ συχνα ,οποτε μπορω(και η πεθερα μου δλδ οποτε μπορει νακρατησει τη μικρη)κ οποτε ειναι πολυ αναγκη!Α!κ οποτε δεν εχει απεργιες X( !!!

Παντως για την ωρα δε παει κ καλα :?:cry::cry: ....

Ιφ μου λογικο να μη θελει το παιδακι να φυγει απο εκει!!Χαζο ειναι :lol::lol::lol: !!!Δε μαζευονται με τιποτα οταν ειναι εξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω ,το φρεσκο γαλα "Αγροκτημα Βραχιας" το ξερετε?Ειναι καλο?

Πηγα χθες στο φουρνο να παρω της μικρης γιατι βαριομουν να παω σουπερ μαρκετ κ ΕΒΟΛ δεν ειχε κ Το Ολυμπος ειχε τελειωσει κ ετσι πηρα αυτο.Απο φαρμα της Μακεδονιας λεει...

Μια χαρα το ηπιε η μικρη παντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα......

Η ημερα των νευρων σημερα.... :evil::evil::evil::evil::evil:

Η μικρη μολις κοιμηθηκε. (3:30) και ηταν ξυπνια απ' τις 7:30 το πρωι.. :evil:

Εχετε δει νυσταγμενη μανα, με παντοφλα, φορμες και παιδι στο καριτσι να τσιριζει και να σερνει ενα παπουτσι? :shock::shock: ....???????

Ε! Δε μπορω αλλο σημερα...

Ντινακι μου, ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Το ξερω οτι ακουγεται καπως.. αλλα τι να κανεις?

Στελλιτσα δεν ειναι απλη πρροδος... ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!!!!!!!!!! Μπραβο και παλι μπραβο στη μικρη Αφροδιτουλα..

Με εχει πιασει παλι τρελο αγχος με τα δοντια..

Παλι σταματησαμε... Τα δυο πρωτα βγηκαν 12 μηνων και τα αλλα δυο 18 μηνων.... :D:D

Ε! Τα αλλα δυο ποτε θα φανουν? Λογικα 24 μηνων.. στα δευτερα γενεθλια.. καθε 5 μηνες θα σκανε κι απο δυο... Μεχρι τα 4 εχουμε ψωμια μπροστα μας... :o:o Απιστευτο μου φαινεται... :cry:

Δεν ειμαι καλη παρεα σημερα...

Σας αφηνω..

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

πολλα νευρα εχουμε σημερα!!!!

ηρεμα κοριτσιααααα

Στελιτσα μια χαρα ειναι το Αγροκτημα Βραχιας μην ανισυχεις, εγω εχω παρει και μου αρεσε πολυ και δεν ακουστηκε κατι γι'αυτο

Φανη πεθανα στα γελια...

ελα ρε μην ανισυχεις για τα δοντια..θα τα βγαλει το παιδι..δε θα μινει φαφουτα εφολης ζωης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...