Μετάβαση σε περιεχόμενο

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΑ μωράκια Μαίου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009 νο7!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.....

Τι κάνετε?Εγώ όχι και τόσο καλά.....

Το πρωί μάθαμε ότι ο αδελφός της παιδικής-αδελφικής μου φίλης και μέλλουσας κουμπάρας,

πέθανε από καρδιακή προσβολή....41 χρονών με δύο παιδιά 19 κ 18 ετών......Τραγικό.....

Ήταν που ήταν η ψυχολογία μου στα κάτω της αυτό τον καιρό,ήρθε κι έδεσε.....

Δε ξέρω.....νιώθω τόσο κουρασμένη απ τα πάντα...Θα θελα για λίγο να εξαφανιστώ,να πάω κάπου

που δεν υπάρχει κανείς...να ηρεμήσω,να ξεκουραστώ,να μη σκέφτομαι τις έννοιες,τα προβλήματα......

Έχω τόοση ανάγκη να πάω κάπου διακοπές με τον άντρα και το παιδάκι μου,αλλά για να πω την αλήθεια,προτίμησα να του κάνω τα γενέθλιά του με ανοιχτό κάλεσμα και τον Αύγουστο που θα κλείσει και ο παιδικός,αν περισσεύουν λεφτά,να πάμε και κάπου...

Κάθε καλοκαίρι αυτό ονειρεύομαι και στο τέλος μένω σπίτι μου!!!!!!!!!!!!!! :(:(:(:(

Ουφ!

Εμείς την πάνα δεν την έχουμε κόψει ακόμη,γιατί δεν κάναμε καν προσπάθεια....Βασικά είχα ξεκινήσει πολύ χαλαρά να τον βάζω στο γιογιό,που του άρεσε και πολύ,αλλά τελικά το σταμάτησα γιατί "έκλεισε¨το πουλάκι του και είχαμε περιπέτειες...Βασικά,πήγα να του το κατεβάσω (το κάνω που και που μετά το μπάνιο) και τσίριζε .....τον πήγα στο γιατρό και μου είπε καλά που το δα γιατί στο τσακ θα κάναμε εγχείρηση...

Του το άνοιξε εκείνος,αλλά πήραμε μετά αντιβίωση,κάναμε αλλαγές κλπ.

Τσίριζε το πουλάκι μου όποτε κατουρούσε!

Τώρα είναι καλά,αλλά ακόμη μου λέει:"θα πεάσει το πιπί.Ο τατός έκανε καλά το πιπί!!!!!!!!!"(Θα περάσει το πιπί.Ο γιατρός έκανε καλά το πιπί!)Μάλλον το θυμάται όταν κατουράει.....

Μες τη βδομάδα θα τον ξεκινήσω πάλι με το γιογιό,να δω πώς θα πάμε....

Το πάρτι του θα το κάνω σε παιδότοπο...Βέβαια μετά το σημερινό συμβάν δεν έχω και τρελή όρεξη.αλλά έχω ήδη κλείσει την ημερομηνία και δε μπορώ να κάνω αλλιώς.....

Αλήθεια...τι γαιδούρα είμαι....χρόνια πολλά σε όοολα τα παιδάκια που είχαν γενέθλια αυτό το διάστημα...κι εσείς οι μανούλες τους να είστε πάντα δυνατές και γερές για να τα κάνετε ευτυχισμένα!

Κατερινάκι να χαίρεσαι τον Παναγιώτη σου!Κι εσύ Αννούλα το γιόκα σου που χε σήμερα γενέθλια....

Ωραίο θα ταν να ανεβάζαμε όλες φωτό απ τα γενέθλια των παιδιών μας στην ομάδα μας.....

Ελπίζω όλες να είστε καλά......

Φιλάκια θα τα πούμε,αυτή τη φορά υπόσχομαι,πιο σύντομα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

molly δυστυχως αυτα ειναι τα ασχημα οταν φευγουν νεοι ανθρωποι τι να πω ειναι λιγο....

καλα ειναι διακοπες να παρε εστω και 3 μερες καπου τις θεωρω απαραιτητες εγω παλι φετος μεσα θα μεινω αλλα θα εχω και την μπεμπα φετος ειναι αλλιως με τον κωνσταντινο μου...

καταρχην να πω χρονια πολλα για χθες που ειοχε γενεθλεια ο αλεξανδρος να ειναι γερος και καλοτυχος παντα..

χρονια πολλα για σημερα για την αναστασια να τα εκατοστησει φανη μου και με πολλα δοντακια.....

τωρα για το πουλακι που ανεφερες μολυ εμενα η παιδιατρος απο τον 2 μηνα και μετα να το τραβαμε και δεν καταλαβε τιποτα δεν μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι γιατροι το αφηνουν τοσο καιρο ετσι το τι μολυνσεις μπορει να παθει ενα παιδι δεν το καταλαβαινουν?μενει το εσωτερικο απλυτο χρονια αν ειναι δυνατον...

εγω εδω περιμενω ποναω σε διαφορα σημεια μεση γοφοι χαμηλα δεν εχω κουραγιο να περπατησω δραμα εχω καμια βδομαδα χαλια ειμαι στον κωνσταντινο δεν ημουνα ετσι και με μεγαλυτερη κοιλια..αυριο παω γιατρο ελπιζω να μου πει γενναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεερα!!!

Τρεχω απο χθες!! :D:D:D

Η τουρτα φοβερη επιτυχια κοριτσια!!!!!!!

Λες και ειναι ζαχαροπλαστειου!!!!!!!!!!!!

Την στολισαμε μαζι με τον Βασιλη και την Αναστασια και ενθουσιαστηκαμε οικογενειακως.....!!! :D

Της αγορασα ενα καστρο και της εβαλα επανω...

Θα σας βαλω φωτο απο τα γενεθλια μας το βραδυ ή αυριο...!!

Ευχαριστω για τις ευχες Ιφιγενεια. Με το καλο κοριτσι μου να γεννησεις ευκολα και γρηγορα.

Η μικρη σαν θαυμα.... Εβγαλε το εκτο δοντι σημερα...!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

Εβαλα το δαχτυλο μου... και ναααααα μια μυτάρα...!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σας αφηνω γιατι εχω πολλα να ψησω ακομη....!!

Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλη εβδομαδα....Φανη να τα εκατοστισει κ απο εδω η ατατινα μας... :x κ να ειδες που τελικα γινονται κ θαυματα ;) αρχισανε να βγενουν τα δοντακια σας... :)

εγω ανεβασα φωτο στο fb απο τα γενεθλια μας,το κερακι δε προλαβενε ο μικρος να το σβησει απο τον αερα,γιατι τα καναμε στην αυλη :lol: αλλα προλαβε κ εβαλε το χερακι πανω κ φυσικα εφαγε λιγακι απο την τουρτα του... ;) χθες μπορω να πω πως ηταν πολυ καλυτερα επιτελους ανοιγε το στομα να φαει κατι........η θεια του,αδερφη μου μη μπερδευστε....του πηρε τη γουρουνα που ειναι στις φωτο κ ενθουσιαστηκε δεν κατεβενε,κ αν το εκανε κατα λαθος ερχοταν στην αδερφη μου κ της εδινε το χερι να πανε να τον ανεβασει ξανα...... :P ηταν πολυ ομορφα,κοριτσια να τα χαιρομαστε ολες τα παιδακια μας...... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Σας ευχαριστω και απο δω ολες μας ολες για τις ευχες σας....!! :D

Λιγο επεισοδιακη η χθεσινη μερα με τα γενεθλια... αλλα τελος καλο ολα καλα...

Ηρθαν οι φιλες μου να βοηθησουν με τις πιατελες κτλ. και την ωρα που τα ετοιμασαμε ολα στην κουζινα για να τα βγαλουμε στην αυλη... εριξε μιααααααα βροχη... :(:(:( ... μου τα χαλασε ολα...

2 μερες σιδερωνα τα ασπρα τραπεζομαντηλα και επλενα καρεκλες που δανειστηκαμε απο τον συλλογο...σκ@τ@.. μεχρι να τα σκουπισουμε ολα και να κατεβει ο κοσμος στην αυλη.... μου ειχαν ηδη γεμισει τον τοπο λασπη... και τα μπεζ χαλακια μου εγιναν καφε... :evil::evil:

Δεν προλαβα να βγαλω πολλες φωτογραφιες... γμτ.... με επιασε τοσο αγχος για το που θα κατσουν ολοι....Αλλα ολα καλα...!! :D:D:D:D:D:D

Ξυπνησα με πρισμενους αδενες και μυξες.. ποναω απιστευτα στην πλατη και τα κοκκαλα.....

Η Αναστασια χαρηκε τοοοοσο πολυ με τα παιδακια και τα δωρα!! :D:D:D:D:D

Και γω καμαρωνα το θαυμα μου.. :D ποσο μεγαλωσε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑ κουκλιτσες.........χαθηκα κ γω, ειχα,ε την μετακομιση στο σπιτακιμας επιτελους, κ τρεχωωωω κ δε φτανω......

Κατερινακι κ ΦΑνουλα να χαιρεστε τ αστερακια σας, παντα ευτυχισμεννα κ καλοτυχα να ειναι...

ΑΜΑΝ αυτος ο παλιοκαιρος, κ στα δικα μας γενεθλια στο τσακ τη γλιτωσαμε....

Κοριτσια βαψαμε το δωματιο του μικρου κ εγινε φανταστικο , θα σας βαλω φωτο να μου πειτε γνωμες ττωρα ψαχνω κουρτινες κ γενικως ειμαι σε κατασταση πανικου με τοσες δουλειες ....

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕς....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Μπηκα για μια γρηγορη καλησπερα γιατι εχω κ την μικρη που με τραβολογαει ολη μερα!!

Φανουλα μου χρονια πολλα κ καλα κ απο εδω :) !!!!Πολυχρονο,γερο κ ευτυχισμενο να ειναι το αστερι σου!Οοοοολα τα καλο του κοσμου να εχει :x !!!

Δε πειραζει μωρε για τη βροχη,μη σκας!!Θα εχτε να θυμαστε κ να τις λες τις επεισοδειακες σας στιγμες!

Για το δοντι τι να πω τωρα......... :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty: \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ !!!!

Μαρακι μου τι κριμα για το παλικαρι....τραγικο :(:(:( !!!

Τι να πω,ολα ειναι ανοφελα...μονο ο χρονος...

Αλλαγη θεματος...ευχομαι ολοψυχα να βρειτε χρονο κ ευκαιρεια κ να ξεκλεψεις χρονο με τα αντρακια σου,εστω κ για ενα 3ημερακι κ να γεμισετε μπαταριες :D !!!!Δουλευε το ;)

Αχ μωρε τι τραβανε τα αγορακια με το πουλακι τους μωρε :?:? ...ιδεα δεν ειχα :roll:

Δωρουλα ολα με το καλο να ειναι στο νεο σας σπιτακι :) !!!Καλη δυναμη κ κουραγιο με τα τρεχαματα!!Αν κ κουραστικα αυτα τα τρεχαματα,ειναι πολυ ωραια :D !!!

Νινινα μου μια χαρα τη περιποιηθηκε ο Παναγιωτακος την τουρτιτσα του :lol: !!!

Κ του χρονου να ειστε καλα :):) !

Εμεις ολα καλα!!Εχω βαρεθει να σας λεω ποσο απιστευτα ζωηρη εχει γινει η Αφροδιτη...με βλεπουν εξω,στο Σ/Μ κτλ κ με λυπουνται ετσι οπως με τρεχει :roll: ...

Αυτες τις μερες της κανω συνεχεια προβες για την Παρασκευη που θα σβησουμε την τουρτα...τραγουδαμε κ σβηνουμε κ ενα κερακι οπου βρουμε...σε γαλακτομπουρεκο,ραβανι,μουσακα :lol: ...οπου να'ναι :lol: !!Καλα τα παμε,ερχισε ν ανταποκρινεται κ σημερα το εσβηνε μονη της :ymapplause: !!Για να δουμε...

Αχ ουτε τι θα μαγειρεψω ακομα δεν εχω σκεφτει...αγχωθηκα :? ...

Χαιρετω,πολλα με αφησε να γραψω :D !!!μακια πολλα σε ολες :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΜΑΘΥΡΙΟ Ν ΑΓΕΝΝΗΣΩ ΑΛΛΙΩΣ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΩ ΠΑΛΙ...ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΤΙ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΙ ΑΦΗΣΤΕ....ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΩΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΡΑΓΕ ΣΕ ΚΑΝΑ 3ΩΡΟ?ΝΑ ΔΟΥΜΕ...ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΣΑς ΧΑΙΡΕΤΩ ΓΟΑ ΤΗΝ ΩΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες....

Σήμερα η ψυχολογία μου είναι κάπως καλύτερη,αλλά αποφάσισα να μη σας μαυρίζω άλλο την καρδιά...

Συγνώμη,ήμουν απαράδεκτη που το έκανα,Αυτοί οι μήνες εδώ για την ομάδα μας,είναι μήνες χαράς,αφού γιορτάζουν τα βλασταράκια μας......έχουμε και πολλές εγκυούλες......και πάλι συγνώμη αν στεναχώρησα καμία........αλλά ειλικρινά είχα ανάγκη να τα βγάλω κάπου τα παράπονά μου!

Φανούλα μου,κι εδώ σήμερα έχει μία απίστευτη ζέστη μαζί με συννεφιά.....Σα να είμαι σε τροπικό νησί αισθάνομαι!!!!!!!!!Κρίμα που σας τα χάλασε,στην αρχή τουλάχιστον,γιατί μετά απ ότι κατάλαβα,η Αναστασία σου πέρασε τέλεια!!!!!!!

Κι εγώ σκεφτόμουν να ζητήσω από κάποιον συγγενή να του πάρει ένα μηχανοκίνητο.....

Έχει η ανιψιά μου το σκούτερ της Ντόρας στο εξοχικό και όταν το είδε πολύ ενθουσιάστηκε.Αλλά ο χαζούλης ανεβοκατεβαίνει από μία πλευρά και αυτό "μπατάρει" και παραλίγο να τον πλακώσει!!!!!

Ε,κι άρχισε ο μπαμπάς μου,ο κλασσικός χαζοπαππούς,"αυτά δεν είναι για το παιδί,είναι μικρό ακόμη,θα χτυπήσει κλπ" Δε ξέρω λοιπόν αν θα του πάρουμε,προκειμένου να έχω γκρίνια όλο το καλοκαίρι για το πώς έκατσε ο Γιώργος και αν θα πέσει!!!!!

Κατερινάκι τώρα θα μπω και φεις να καμαρώσω φάτσα!!!!!!!

Χθες είδα τη μοναδική μαία που με βοήθησε στο θηλασμό,σε μία βάπτιση που είχα πάει και της είπα ότι περιμένω να γυρίσει πίσω στη δουλειά για να ξαναμείνω έγκυος(έχεις άδεια γιατί γέννησε δυδιμάκια)Μου είπε οτι κανονικά επιστρέφει το Δεκέμβρη,αλλά θα προσπαθήσει να ξαναμείνει έγκυος μέχρι τότε,για να πάρει κ άλλη άδεια και να μεγαλώσει και τα τρία παιδιά και μία και καλή μετά να επιστρέψει.......Σε μία τέτοια δουλειά με βάρδιες και νυχτερινά και με σύζυγο μαιευτήρα,καλά το σκέφτηκε,αλλά εγώ δε θα την παλέψω αν δεν τα καταφέρω ούτε στο δεύτερο με το θηλασμό!!!!!!!!!!!

Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι για δεύτερο παιδί....θα το θελα πολύ,αλλά μία πρώτη συζήτηση εντελώς φιλικά που έκανα με τη διευθύντριά μου,μου είπε να το ξεχάσω προς το παρόν.....Δεν είναι εκείνη αρμόδια,τη γνώμη της μου είπε,γιατί επειδή είμαστε μέσω προγράμματος,φοβάται μήπως μένοντας έγκυος και παίρνοντας άδεια μητρότητας,δε μου ανανεώσουν τη σύμβασή μου μετά.......σκ@τ@ δηλαδή...........

Να σας πω και μερικά σχέδια για το πάρτι μας......

Λέω να το κάνω την ίδια μέρα,δηλαδή στις 14 του μήνα που πέφτει Πέμπτη!

Το θέμα του πάρτι θα είναι φυσικά Ο GUMMY BEAR,αφού το παιδί μου έχει δύο από δαύτους και κοιμάται μαζί τους,κάνει ολόκληρη συζήτηση μαζί τους("έλα Κάμμυ,έλα στο Γκόγκο....."),παίζει μαζί τους κλπ.Προσκλήσεις φτιάχνω με τα χεράκια μου.Όταν έχω κάποια έτοιμη θα σας βάλω φωτό,θα είναι καρτούλα και απ την πίσω πλευρά θα έχει θήκη με cd με τραγούδια του Gummy Bear!

Με τη τούρτα έχω ένα θεματάκι....έλεγα να τη φτιάξω με ζαχαρόπαστα και να είναι ο GUMMY,αλλά ακόμη δεν αξιώθηκα να κάνω κανένα δοκιμαστικό με τη ζαχαρόπαστα....

Είπα να πάρω έτοιμη.Έχει εδώ μία κοπέλα που φτιάχνει τέλειες τούρτες,αλλά η γεύση δεν είναι και τόοοσο σούπερ....Το ζαχαροπλαστείο άραγε θα μου την πετύχει?Ούφ!Θα πάω να κάνω μία πρώτη επαφή αύριο με ένα δυό,να δω,γιατί αν δε μου βγει το ντεκόρ καλό θα ξενερώσω....

Δωράκια πήρα κάτι σακουλάκια με εργαλεία(σφυρί,κατσαβίδι κλπ)για τα αγόρια,μικρά-μεγάλα.

Για τα μικρά κορίτσια διάφορα κουζινικά,για τα μεγάλα που φέτος θα πάνε νηπιαγωγείο,ταπερ πλαστικά με νεράιδες για να βάζουν το κολατσιό τους και σε δυο πιο μεγάλες που πηγαίνουν δημοτικό,βραχιολάκια!Έχω και 3 αγόρια δημοτικού(β τάξη)Τους πήρα εργαλεία κ εκείνων.Λέτε να είναι πολύ μπεμπέ?Μήπως να πάω να τ αλλάξω και να πάρω playmobil,που μου βγαίνουν και φθηνότερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια μπράβοοοοοοοοοοοοοοο

αντε με το καλόοοοοοοοο..

εγώ δε θα την παλέψω αν δεν τα καταφέρω ούτε στο δεύτερο με το θηλασμό!

Μαράκι μου

δε θέλω να λες ανοησίες. τι είναι αυτά.....εγω δεν τα κατάφερα ουτε με το 2ο στο θηλασμό....τι πρέπει να κάνω??τοπαιδί ήταν στη θερμοκιτίδα 6 μέρες...δεν μπήκε στο στήθος...τραβούσα με ένα θήλαστρο και μετά βίας έβγαζα 20-30 γρ. ψυχοφθόρα διαδικασία και χάλια χυχολογία λόγω της κατάστασης το παιδιού....κόντεψα να τρελαθώ μεόλα αυτά που μου συνέβαιναν....

όταν το παιδί βγήκε και το πήρα σπ'ιτι ήταν ελιποβαρές και πολύ μικρό-2320 το πήρα- για να το βάλω στο στήθος. θα κουραζόταν πολύ γρήγορα και εμένα πρώτο μέλημα μου ήταν το παιδί να πάρει άμεσα βάρος.....δε μπορούσα να "παίξω" με αυτό. όταν έγινε αυτό και προσπάθησα να το βάλω στο στήθος ήταν ήδη πολυ αργά....είχαν περάσει οι μέρες....παρόλαυτ'α δεν το χω κόψει ακόμα...το β'αζω καμιά φορά και πιπιλάει και μόλις νευριάζει το βγάζω...από τη μέρα που γέννησα δεν ένιωσα ούτε μια μέρα το στήθος μοου βαρύ...που να προλάβω να το νιώσω, 35η εβδομάδα γέννησα, που να προλάβει να κατέβει το γάλα μου....ΠΟΣΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΠΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....??????????? υποτίθεται ότι ήμουν πιο έμπειρη. 2ος τοκετός =αποτυχία, 2ος θηλασμός = μεγαλύτερη αποτυχία....

εξάλλου ο θηλασμός, όπως και η γέννηση δεν είναι αποκλειστικά δική σου υπόθεση,είναι συνεργασία, πρέπει και το παιδί να βοηθάει, αν δεν το κάνει πως θα πετύχουμε/??????????????

ουφφφφφφφφφφφφφφφ σηκώνομαι από τον καναπέ του ψυχολόγου...ψυχοθεραπεία τέλος...

αχχχχ τι μου 'εκανες νυχτιάτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...τι μου κανετε?εγω μετα απο μια ζορικη χθεσινη μερα με τρελλες ενοχλησεις ολη το απογευμα και βραδυ σημερα ειμαι καλυτερα περασα μια ολοκληρη μερα απο τις 7 στο ποδι ταξιδι πασπατεμα απο τον γιατρο κοιμηθηκα 11ψοφια αλλα καθε λιγο ξυπνουσα απο τις ενοχλησεις μετα τις 4 κοιμηθηκα καλα....

τωρα γι αυτα που λετε μην ακουω χαζομαρες μια μανα δεν ειναι καλη αν γεννησει φυσιολογικα και αν θηλασει μηνες και χρονια αν ειναι δυνατον μην ριχνεται τυψεις στον ευατο σας θα λετε οπως ερθουν...και αυτο που μπορειετε σημασια εχει ολα τα υπολοιπα ποσο ενδιαφερεστε για τα παιδια σας ποσο περνατε χρονο και ολα τα υπολοιπα...εγω ειχα πει αν θηλασω 40 μερες θα ειμαι ευχαριστημενη θηλασα ενα χρονο οκ εκανα κατι καλο στο παιδι μου αλλα δεν το θεωρω και το πιο σημαντικο και το εκανα με συμπληρωμα..θα ηθελα και στη μπεμπα να κανω το ιδιο αλλα δεν ξερω αν θα τα κατεφεω και λογο του μεγαλου...αλλα δεν θα σκασω κιολας...οπως και η γεννα ειναι δυσκολο ψυχολογικα καμια φορα να δεχτεις την καισαρικη αλλα δεν ηρθε η συντελεια του κοσμου σημασια εχει οτι εχουμε παιδακια και γερα και οτι εμεις ειμαστε καλα...τωρα μολλυ για το 2 παιδι τινα πω δε ξερω απλα καμια φορα δεν ερχονται οποτε τα θελουμε θελουν το χρονο τους δεν θυμαμαι αν εμεινες αμεσως εγκυος....εσεις θα δειτε πως σας βολευει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina μου αλλαζω το τικερ του κωνσταντινου και σου βαζω τα βηματα λοιπον πηγα στο λιλιπι και διαλεξα για τα γενεθλεια μετα διαλεγεις φουλ σαιζ για ι μαιλ φορουμ που λεει και αδιαλεγεις σχεδια γραφεις το κειμενο που θελεις και μετα διαλεγεις για φορουμ λεει καπου και διαλεγεις το bbcode οπου λεει κανεις αντιγραφη και το βαζεις στο προφιλ σου και βγηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Κοριτσάκια μου ωραία τα λέτε,αλλά δδε ξέρω όταν έρθει εκείνη η ώρα πάλι αν θα με πιάσουν τα ψυχοπλακωτικά μου!!!!!!! :?:?:?

Ιφιγένεια με την πρώτη ελεύθερη επαφή έμεινα και έγκυος....Βέβαια αυτό δε σημαίνει οτι θα συμβεί και πάλι το ίδιο....

Καλέ....τώρα το διάβασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Έχεις μπει πια στην τελική ευθεία?Αχ!Αυτά τα πειράγματα από τους γιατρούς.......δε θέλω να τα θυμάμαι καν!!!!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry:

Κοπελάρα μου σου εύχομαι ολόψυχα ένα γρήγορο τοκετό,χωρίς ιδιαίτερους πόνους και ταλαιπωρία!!!!!!!Να μας κρατά ενήμερες!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες....Ποιές όλες δηλαδή,οι τρείς μας μείναμε!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα!!!

Δεν εχω κεφια σημερα...

Ειμαι με μυξες και πρισμενα λαιμα... ενα μαυρο χαλι... :(

Δε μπορω να παρω ανασα... Ουτε τον χειμωνα τετοιο κρυωμα...

Ιφι μου με το καλοοοοοοοοοοοο!!!!! Να γεννησεις οσο πιο γρηγορα και ανωδυνα γινεται...!!

Μαρακι... πονεμενη ιστορια ο θηλασμος... :(:(:(:(:(:(

Σας το λεω με το χερι στην καρδια... εχουν περασει 2 χρονια απο τοτε που πηρα εκεινα τα παλιοχαπια να κοψω το γαλα.... και ακομη και σημερα δε μπορω να το "φαω"... Γιατι το εκανα??? :?:?:?:?:?:?:? Δεν υπηρχε "σοβαρος λογος"... Δεν ξερω τι μουρλα με ειχε πιασει...

Τελος παντων... Οτι και να λεω τωρα ειναι δωρο αδωρο...

Καλο βραδυ σε οσες απομειναν.... Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη!!!!

Θα σε δειρω καλε!!!

Τι ειναι αυτα τα χαζα που λες...δεν πρεπει να εχεις τυψεις..εκανες οτι καλυτερο μπορουσες εκεινη την εποχη για το παιδι σου...οποτε μην ξανακουσω χαζα..ξεπερασε το..αλλιως στο δευτερο θα γινεις χαλια μαυρα..στο λεω απο πειρα...

Θα κοιτας το κουκλιστικο πανεξυπνο κοριτσακι σου και θα λες οτι το μεγαλωσες με αστειρευτη χαρα και αγαπη...τελος

Ζαιρακι και εσυ το ιδιο..μη σκεφτεσαι την καισαρικη..ξερω..καλυτερα απο οποιονδηποτε πως νιωθεις..μπορω να σου πω πως θα νιωθεις αν πχ αρρωστησει, αν κανει δισκοιλιοτητα..αλλεργια κλπ κλπ κλπ...

θα σκεφτεσαι ομως οτι δεν ειχες και αλλη επιλογη...θα ηταν η καισαρικη και αυτο το υπεροχω πανεμορφω πλασμα που θα κοιμαται σαν αγγελακι...η μια αδεια αγκαλια στην χειρωτερη...μηνες με θερμοκοιτηδες κλπ ιατρικα προβληματα στην καλυτερη ;;;...δε νομιζω να ηθελεςτο δευτερο.

προσπαθησε - οσο μπορεις- να μη το σκεφτεσαι...

εχεις ενα υπεροχο μωρο..μονο αυτο μετραει πιστεψε με..

Δεν εκανε καισαρικη για να πας διακοπες..οτε γιατι γουσταρες να γεννηθει πχ στο ταδε ζωδιο..ουτε σε ταδ εημερομηνια...ετσι επρεπε να γινει για το καλο και των δυο σας..

Ιφη μου ευχομαι τωρα που γραφω να εχει γεννησει την κουκλιτσα σου!!!!

μαρακι μο μπραβο που εισαι καλυτερα..και δε μας πριζεις καθολου...γι'αυτο ειμαστε εδω...για να πριζουμε η μια την αλλη γιατι καταλαβαινομαστε...

τι να κανω εγω πχ...να παω να πρηξω την φιλαναδα μου την κολλιτη που ουτε παντρεμενη ειναι..ουτε παιδια εχει..που να με καταλαβει...που να καταλαβει τι περναω και πως νιοθω..

εδω ειναι διαφορετικα..

Αμα σε κανει να νιωθεις καλυτερα..πρηξε μα ςοσο θες..γι'αυτο ειμαστε εδω...φιλια στον κουκλο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας...εγραγα,εγραψα,χθες,κ ξαφνικα κοβεται για δευτερολεπτα το ρευμα κ χαθηκαν ολα... : :twisted: επρεπε να φυγω κιολας κ ετσι το αφησα...... ;)

βρε κοριτσια γιατι τα σκαλιζουμε αφου ποναμε; κ εγω ελεγα στο μικρο θα θηλασω τι το χω τοσο βυζι; κ ημουν σιγουρη κιολας.....ελα ομως που ο μικρος ουτε που το πιπιλισε να δει πως ειναι; τι να κανα τον εβαζα κ κοιμοταν στην κυριολεξια..... :( τωρα σ αυτο δε λεω τπτ αφηνω τα πραγματα οπως ερθουν....

Μαρακι μακαρι κοπελα μου να μεινεις ευκολα εγκυος οπως κ στο πρωτο...... :) εγω τα ξερετε στον μικρο πολυ αγωνα κ πολυ προσπαθεια 10 χρονια ημουν χωρις παιδι.....τωρα σ αυτο οχι οτι εμεινα αμεσως,αλλα ας πω λιγο πιο ευκολα..... ;)

Ιφι μου κ εγω ελπιζω τωρα που γραφω να εισαι αγκαλια με την κουκλιτσα σου κ οι δυο γερες κ δυνατες... :x

Χρυσα εσυ τι κανεις μπηκες στο μηνα σου; αντε μ εναν πονο κ εσυ τωρα..... :)

τα νεα μας τωρα ευτηχως ειμαστε αρκετα καλα η ορεξη μας επανηλθε...αλαξαμε λιγο τις ωρες υπνου,ξυπναμε 9 παρα το πρωι,πολλα απογευματα κοιμομαστε κατα τις 5 η κ καθολου,παμε παλι παιδικο για λιγες ωρες,αρχισαμε λεμε κατι ακαταλαβιστικα ακομη,τωρα δηλαδη τα λεει πιο συχνα,με το γιο.γιο τπτ... εγω αρχισα κ κουραζομαι πιο ευκολα,κ νομιζω πως ναι αρχισα κ ζεστενομαι επιτελους.... 8-)

αυτα σας χαιρετω ολες για την ωρα κ παω να τελειωσω το φαγακι μου....μακια πολλα :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα!!

Δε βλεπω την Ιφι και φανταζομαι πως τωρα θα κραταει την μπουμπουκενια της αγκαλιτσα..!!!

Περιμενουμε νεα σου κοριτσαρα!! :D

Χρυσα... ΧΤΥΠΑ....!! :lol::lol: Οχι... δε το εχω βγαλει ακομη απ' το μυαλο μου... :?:?:?

Επρεπε να τα ειχα σκεφτει νωριτερα αυτα... αλλα τωρα δεν εχει νοημα να το συζηταμε αλλο...

Δοξα το θεο που ειναι το παιδι μου γερο. Τιποτα αλλο..!

Ξεχασα να σε ρωτησω! Γυρισε το μπεμπονι στην κοιλια? Πηρε θεση?

Βλεπω το τικερακι σου και ανυπομωνω να ακουσω και τα δικα σου ευχαριστα!!

Λιγες μερες μεινανε............!!! :P:P:P:P:D:D:D:D:D

Κατερινακι μου, φουυυυυυυυυυυυυυυυυυ-φουυυυυυυυυυυυυυυυ...!! Σου κανω αεεερα!!! :lol:

Δε παλευεται η ζεστη με την κοιλια.... Ευτυχως θα εισαι "τουμπανο-τουμπανο" μες στο καταχειμωνο....!! Τι καλα!!!

Ο Παναγιωτης δεν ηθελε βυζι.....???? :o:o:o:shock::shock::shock::shock:

Συμβαινει κι' αυτο? Εγω ετυχε μερες που την ειχα και 18 ωρες στο στηθος να πιπιλαει και στο τελος τα τιναξα ολα στον αερα... :(:(:(:(

Ευχομαι να σταθεις πιο "τυχερη" στο δευτερο... Γιατι ειναι τελικα και λιγο θεμα τυχης. ;)

Εμεις ειμαστε καλα!!

Η μικρη παθαινει κατι αναλαμπες ωρες ωρες, αλλα της μιλαω ΗΗΗΗΗΗΗΡΕΜΑ.... και σταματαει.

Αν φωναζω ρε κοριτσια πιο πολλες ζημιες κανει...

Και πως ειναι δυνατον μολις γυριζω απ' τη δουλεια να θυμαται να τα κανει ολα μαζεμενα? :oops::?

Σε 22 μερες τελειωνω με την δουλεια!!! Γιουυυυυυυυυπι........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Φιλια πολλα σε ολες και καλο απογευμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζααααα :D !!!!!Ηρθα η νυχτεριδα :lol::lol::lol: !!!!

Μολις τελειωσα τα μισα μαγειρεματα κ τις ετοιμασιες για τα αυριανα μας γενεθλια :):) !!!Λουστηκα ,εψτιαξα μαλλι,εβαψα νυχια...κ ειμαι ετοιμη :D !!!Σχεδον δλδ...εχουν μεινει κ καποια πραγματακια για αυριο αλλα πιστευω να τα προλαβω ολα κ να μην αγχωθω παλι οπως περσι :roll: ....

Συγχωρεστε με αλλα δε σας διαβασα,ειμαι πτωμα,για ενα γεια μπηκα!Θα τα πουμε το Σ/Κ με ησυχια πιστευω!!

Σας φιλω ολες :-* !Καλο ξημερωμα :) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Στελλιτσα χρονια πολλα...

να χαιρεσαι την κουκλιτσα σου με υγεια..να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις!!!!

τι κανετε;;;

εμεις καλα..

Κατερινακι μου μπραβο τον Παναγιωτη που ξεπερασε τις ανορεξιες του

η Ιφη οντως πρεπει να γεννησε

Φανουλα αντε...και εσυ θα ξεκουραστεις επιτελους!!! Του χρονου τι θα γινει με την περιπτωση σας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα χρονια πολλα στα ομορφα κοριτσακια μας...Αφροδιτη..κ Ολινα.....να τα εκατοστισετε κοπελες μου κ οι μανουλες σας να ειναι περηφανες κ να καμαρωνουν γι εσας..... :x

καλε Χρυσα ξεχασες να ευχηθεις στη νυφουλα σου......αααα ευτηχως η συμπεθερα σου δε μπενει πια εδω...χιχι :lol:

ναι ο μικρος ευτηχως τρωει καλυτερα τωρα κ κοιμαται καλυτερα,μαντεψτε,κοιμαται αγκαλια με μια κιθαρα που πηραμε απο το πανυγηρι,κ ετσι αρχισε κ σταματαει λιγο το κουνημα,μακαρι να το κοψουμε τελειως.... ;)

Φανη ευχαριστω για το αερακι που εστειλες με δροσισες καλε.... :lol:

αν μαθει καποια απο εμας για την Ιφι ας ενημερωσει.....εγω εχω μια κοινη γνωστη θα δω αν ειναι πιο μετα στο fb κ θα σας πω....μακια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩΩ Τελεια!!!!!!

Ιφη να σου ζησει η κουκλιτσα!!!!!!

Εγω παλη γιατι νομιζ αοτι η Ολινα εχει αυριο γεννεθλεια;;;;;;

ΩΩΩΩ ειμναι απαραδεκτη...

παω να της ευχιθω στο φεισ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...