Μετάβαση σε περιεχόμενο

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΑ μωράκια Μαίου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009 νο7!!!!!


Recommended Posts

Καλησπεεερα!!

Χρονια πολλα Ζαιρακι μου!

Να χαιρεσαι το αντρακι σου!! Να ειναι παντα γερος και ευτυχισμενος.

Να τα εκατοστησει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειδα τις φωτο σας στο φ/β.... Τελειες!!!!

Χαρα στο κουραγιο σου που ειχες τοσους καλεσμενους με δυο παιδια.... :D

Ιφιγενεια.. ειναι ζορικες οι κορες... :lol: γι' αυτο νιωθεις τοση κουραση.

Λιγες μερες ακομη και μετααααααααα...... τσουπ!!! Θα ερθει και η μπουμπουκα σου... Τι καλα!!!!

Χρυσα... κι εσυ με τις σκονες παλευεις?

Καλο κουραγιο... :D

Εμεις ειμαστε καλα κοριτσια.... Δοξα το θεο....

Προσπαθω να βαλω σε ταξη το μυαλο μου για να μπορεσω να κανω τις ετοιμασιες για τα γενεθλια μας την Κυριακη... Τουρτα αποφασισα να φτιαξω μονη μου κι' οτι θελει ας βγει.

Πως "παλευω" παλι με τα ζυμαρια δεν ξερω.... Απο την μια βαριεμαι... κι απ' την αλλη ξερω πως θα το ευχαριστηθω...

Με τα κακα εχουμε το γνωστο θεμα... :(:(

Της εκανα κλισμα προχθες και σπαραζε στο κρεβατι... Το καταλυπηθηκα... εγινε μουσκεμα απ' το κλαμα αλλα δεν γινοταν αλλιως... :(:(:(:( Εκανε κακα μετα... Αλλα μετα παλι τα ιδια...

Πρεπει να μιλησω με την παιδιατρο... Εχω σκασει μιλαμε... :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακια....πως ειστε;;;;;

Καταρχας Ζαϊρα μου να σου ευχηθω κ απο δω να χαιιρεσαι τον μεγαλο σου ζουζουνο....παντα ευτυχισμενος κ γερος στη ζωη του.....

Φανουλα μου, κοντευουν τα γενεθλιακια σας ε;;;;; Τελεια....καλα κανεις κ θα επιχειρησεις να κανεις σπιτικη τουρτα,εγω ειναι το μοναδικο που αγορασα στα γενεθλια του κ ομολογω οτι την αλλη φορα θα δοκιμασω....στο κατω κατω αν δεν πετυχει παιρνεις μια ετοιμη....

Σφιχτηκα που γραφεις για το κλισμα, χαρας στο κουραγιο σου βρε θηριο, μα τοσο δυσκοιλια ειναι;;;Κ μεις εχουμε θεμα με τα κακα αλλα δεν φτασαμε ακομη σε κλισμα, παντως αν ρωτησεις τον παιδιατρο πες μου τι σου ειπε....

Ιφι, υπομονη κοντευεις τπτ δεν εμεινε..αντε θα ρθει κ ημαμα σου κ θα ξεκουραστεις....

Χρυσα, εσυ πως πας;;;

Στελλιτσα, σοβαρα παθατε τετοιο κακο μρ την συρρταριερα;;;;τρομαρα που πηρατε ε;;;

ΠΑντως τωρα καλα ειναι η μικρη ε;;;

Εμεις καλα παμε με το γιογιο κ τα κακα σχεδον κοντευουμε 1 μηνα χωρις παμπερς..ουαουυυυυ

Μεθαυριο θα ξεκινησουμε το βαψιμο του δωματιου μας αν γινει καλο θα σας βαλω φωτο....

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑ Σ ΟΛΕΣ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα τα παιδακια μας εμειναν για γενεθλεια

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 29/06/2009 filos `ifigen

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30/6/2009 ninina

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 02/07/2009 ANNA-ALEXANDROS

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 03/07/2009 ΦΑΝΗ26

ΟΛΙΝΑ 08/07/2009 mummydi

ΜΠΕΜΠΑ 08/07/2009 little angel

ΓΙΩΡΓΟΣ 14/07/2009 ΜOLLY

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Δωρα... ποτε μα ΠΟΤΕ δεν ειχαμε θεμα με τα κακα.

Ουτε στην διατροφη της εχει αλλαξει κατι.

Αυτο που καταλαβαινω εγω με το...λιγοστο μυαλο που διαθετω :lol: , ειναι οτι η μικρη κραταει τα κακα της οταν πχ παιζει, ειναι βολτα, στο αυτοκινητο κτλ. και οταν λεει οτι θελει να τα κανει... ποναει και λεει "τελειωσα".. :(:( ενω εχει κανει μονο τσισα απο το ζορισμα.... :(:(:(:(

Σημερα δεν εκατσε ουτε μια φορα στο γιογιο... :?:?:?:?

Ζηταει μονο τουαλετα (ανακαλυψε τον φανταστικο ηχο απ' το καζανακι... :lol::lol::lol: ).

Πρεπει να της παρω και ενα στεφανι τωρα και για την λεκανη γιατι μου εκοψε την μεση.

Την ειχα και στο σχολειο μαζι μου σημερα... Σαν μεγαλο παιδακι.... :D:D:D:D:D:D:D:D

Ισα με 8 φορες πηγε τουαλετα.... :lol::lol::lol::lol: !!! Εφαγε με τα παιδια και ηταν μες στη χαρα!!

Οταν γυρισαμε σπιτι το μεσημερι, την επιασε παλι η μουρλα... Μπορει να πονει η κοιλιτσα της... δεν ξερω... :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανη μου περαΣΑ μια φαση με τον μικρο οπου εκει που ηταν φυσιολογικα τα κακα του μου εκανε μερα παρα μερα και παραπολυ σφιχτα ηταν απο τις τροφες που ετρωγε δεν ειχα αλλαξει κατι απλα ο οργανισμος αντεδρασε ετσι...επειτα περασε μονο του.καταρχην θα περιμενεις μετα απο 4 μερες αν δεν κανει κακα να κανεις κατι δεν υπαρχει με το παραμικρο να την πειραζεις.γιατι της εκανες κλυσμα?υπαρχουν ωραιαοτατα ανωδυνα υποθετα γλυκερινης εγω αυτα εβαζα στον κωνσταντινο μωρο οταν δεν μου εκανε για πολλες μερες παρε τα και εχετα στο σπιτι...και αν σε περιπτωση ειναι ψυχολογικο πιστεψε με πιστευω ειναι επειδη την ψιλοπιεσες να βγαλει το παμπερς γιατι εδω και ποσο καιρο εχεις σκασει να της βγαλεις το παμπερς σορυ κιολας αλλα ετσι το βλεπω το καθε παιδι εχει το ρυθμο του σε ολα τα θεματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες τι κάνετε??

στα γενέθλια όπως είδατε μια χαρά...κούραση, κούραση, κούραση. εξάλλου νόμίζω ότι είναι ποολύ αισθητή η εικόνα της κουρασμένης μανούλας σιις φώτο...πάλι καλά που ήταν και η μανούλα μου...πραγατικά χαράς στο κουράγιο μου....αλλά ήταν τοσο υπέροχα που χαλαλι στο αντράκι μου....έκανε χορό ο μικρός, χτυπούσε και το χέρι στο πάτωμα,έπεφτε και στα γ'όνατα και έκανε φιγουρα....

Φανούλα θα έρθω να συμφωνήσω με την Ιφιγένεια...και εγώ νομίζω ότι την πίεσες λιγάκι ως πολύ θα έλεγα εγώ με το πάμπερς..και γενικά νομίζω την πιέζεις αρκετά πχ και με την ομιλία πιο παλιά ..ήθελα να σε μαλώσω από καιρό..μακάρι ναείναι κάτι παροδικο για τοκοριτσάκι μας....

το φαινόμενο αυτό εμφανίζεται συχνά σε παδιάκια από 2έτών..για ψυχολογικούς κυρίως αλλά και παθολογικούς λόγους, τα ξέρω αυτά από την κολλητή μου που έχει τι θέμα αυτό από το Σεπτέμβρη (εκείνης το μωρό,3 ετών τώρα, σφιγγότανε και έκανε ενα μανταρινάκι) και ταλαιπωριέται μέσα καιέξω από τα νοσοκομεία...οι γιατροί δεν μπόρεσαν ποτέ α βρουν κάτι παθολογικό, εξετάσεις πεντακάθαρες. της έλεγα "μην κάνεις κλίσμα στοπαιδί αν δεν περάσουν 3 ολόκληρα 24ωρα...άσε τον οργανισμό να λειτουργήσει μόνος του" και αντιδρούσε...να τα τώρα...εμένα το μωρό, ο Γιωργάκης μου την γλίτωσε στο παρατσακ 4 φορές. τις τελευταίες ώρες του τρίτου 24 ώρου πάντα έκανε από μόνος του.γενικά κάνει κακά του κάθε 2-3 μέρες.η παιδίατρος μου μου έχει πει ποτέ πριν συμπληρωθεί και η 3η μέρα...και έτσι τον παλεύω με χαμομηλάκι και μασαζάκι...

αυτά στα λέω με πολύ πολύ αγάπη. :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x άσε το παιδάκι να έχει τους δικούς το ρυθμούς γενικά και εκείνο να σε καθοδηγεί........βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα γιατί είσαι η μανούλα, αλλά από αυτάν που μας περιγραφεις βγ΄ζω τα συμπεράσματα.μη μου θυμώσεις..πολύ αγάπη και :YMHUG::YMHUG:

τα νέα μας τώρα:

όλα είναι μια χαρά...το μωρό μου μεγλώνει όπως είδατε...με το θηλασμό το παλέυω ακόμα, αλλά δυστυχώς είμαι όλη τη μέρα μες στους δρόμους μετά τη γέννα, εδώ καιδύο μήνες τρεχων κανονίσω τα χαρτιά της γέννας, το ν παιδκό σταθμό του Στρατή μου, τώρα τρέχω με τη βάφτιση, 25 Σεπτεμβρίου βαφτίζω τα παιδάκια μου..και γενικά πολύ βαβουρα. τραβάω λίγο με το θ΄λαστρο αλλά βγαίνει ελάχιστο...θα κάνω άλλη μια τελευταία προσπάθεια με το θηλασμό και αν δεν β΄γλω και τώρα θα το κόψω.....

ο Στρατής μου τα πάει πολύ καλά με την ομιλία του....λέει όλες τις λέξξεις πεντακάθαρα...και επίσης μετράει ως το δέκα μόνος του :-o:-o, το λέει μόνος του, και αν πχ τους πεις 4 σου λέει 5, αν του πεις 9 σου λέιε 10...δηλ το έχει αντιληφθεί δεν το έχει παπαγαλίσει ..μόλις βρήκα λίγο χρόνο να ασχοληθώ μαζί του αμέσως ξεπετάχτηκε....αλλά δεν τα λέιε αν τον κοιτάνε οι άλλοι, μόνο στη μανούλα και αν παίζει μέ τα παιχνίδια του και μιλάει μόνος του, νομίζω έχει ενα ψυχολογικό θεματάκι σε αυτό τοσημείο....

το γιο γιο το έχω παρατήσει για τον ίδιο λόγο με το θηλασμό αλλά δεν αγχώνομαι.'εχω όλο το καλοκαίρι σμπροστά μου

φιλάκια κοριτσούδες,έυχομαι όλες οι μανούλες και τα παιδάκια καλά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα!!!!

Κοριτσια καλα κανετε και μου λετε αυτα που μου λετε, για το παμπερς κτλ. αλλα να ξερετε πως η πιεση που δεχτηκε η Αναστασια απο μενα ηταν τοση, ωστε να περασει στο επομενο βημα.

Ποτε δεν κανω πραγματα, χωρις να μου δειχνει το μωρο σημαδια...

Χαιρομαι που καθαρισαμε απ' τα παμπερς μια και καλη, και το προβλημα με τα κακα μου ειπε η παιδιατρος οτι το παθαινουν τα περισσοτερα παιδακια στην προσπαθεια να κοψουν την πανα, και να μην ανησυχω.. Σημερα εκανε πρωι-πρωι πολλααααα κακα στην τουαλετα και ολα μια χαρα!!

Προς θεου.... δε θυμωνω με καμια...

Ισα ισα που μ' αρεσει να σας ακουω (διαβαζω.. :D )...

Ολες μανες ειμαστε και η καθεμια ξερει τα ορια του παιδιου της καλυτερα απ' τον καθενα.

Ιφι αν δεν της εκανα κλισμα θα εσκαγε... Τα υποθετα γλυκερινης δυστυχως δεν εκαναν δραση (της εβαλα 2 μερες )... Ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα απο δω και μπρος...

Ζαιρα με το καλο να βαφτισεις τα παιδακια σου...!!

Καλο απογευμα σε ολες!!

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανη μου εννοειεται πως εσυ ξερεις τι ειναι καλυτερο απλα να επειδη μας εχεις πει τοσες φορες γι αυτο το θεμα γι αυτο το ειπαμε οκ...

τα νεα μας σημερα πηγα εκανα κορδελα και ολα καλα καναμε και υπερηχο 3150 ειναι πλεον η μικρη εχει εμεπδωθει πιο χαμηλα δεν παει και μου ειπε σε καμια βδομαδα το πολυ 2 θα εχω γεννησει χαρηκα που ολα ειναι καλα ευχομαι και γρηγορα να γεννησω να φυγει και αυτο το αγχος...

φωτο εχω στοα φαις ζαιρα θα βαλω και καμια ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσια.....Ιφι xρονια πολλα για τον κωνσταντινο,κ μ εναν πονο τωρα το κοριτσακι σου.... :)

σορυ που δε σχολιαζω πιο πολλα αλλα δεν ειμαι κ στα καλυτερα μου..... :( ο μικρος μαλον εφερε την πρωτη ιωση απο τον παιδικο,κ πολυ γκρινια,εχει 4 μερες ξεκινησε με πυρετο κ συναχακι,κ τωρα κανουμε καθε μερα εμετο σορυ κιολας..... :( οτι να του δωσω να φαει, το βγαζει,εχει μονο το μπουκαλι με το νερο,στο χερι,κ ολη μερα ειναι μ αυτο.....νομιζω πως πρεπει ν αδυνατισε κιολας,ηταν πολυ χοντρος τωρα μαλιστα!!!εμενα ολη η κατασταση μου βγαζει κουραση κ νευρα,κ σορυ κοριτσια αλλα του εριξα κ καναδυο.....ειμαι ολη νυχτα ορθια να τον κουναω,τωρα με τραβαει προς την πορτα....κατσε του λεω ειναι πρωι,που να παμε; τπτ το δικο του κλαιει κ χτυπιετε...... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!!Σα τα χιονια κ εγω :-p !!Ενταξει χιονια δε λες οτι εχει....αλλα ουτε κ καλοκαιρι λες οτι εχουμε !!!!Τι συννεφια κ ψυχρουλα ειναι αυτη συνεχεια :roll:...?

Εμεις καλα ειμαστε,μετα την λαχταρα με τη συρταριερα ολα οκ!Αλλα ρε κοριτσια πραγματικα δε μπορω να την κουμανταρω με τιποτα πια!!!!!!Ουτε μεσα ουτε εξω!Εχει γινει απιστευτα ζωηρη!!!Κ αυτα τα λιγα ΜΗ κ ΟΧΙ που ακουγε παλιοτερα,τωρα δε τα ακουει με τιποτα!!!Κανει Ο,ΤΙ θελει!!!Ο,τι της κατεβει στο κεφαλι κ δε με ακουει ΠΟΤΕ!!!!Ειναι απιστευτο το τι σκαρφιζεται καθε μερα!!Νομιζω πως η ηλικια των 2 ειναι η πιο δυσκολη απ'ολες :? ....

Αυτες τις μερες εχω κ πολλα τρεχαματα παλι...κατι με το μαγαζι,κατι τελευταιες(επιτελους)δουλειες με τη μετακομιση της μαμας μου κ τα μαστορεματα στο νεο της σπιτι κ διαφορα αλλα....

Και ναι τωρα πια αγχωθηκα με τα γενεθλια!!!!!Δεν εχω χρονο να σκεφτω κ δεν εχω κοιταξει τιποτα!!!!Πεφτουν την αλλη Παρασκευη κ λεω...να τα κανουμε την ιδια μερα που πεφτουν..δλδ Παρασκευη απογευμα( η Αφροδιτη κανονικα κοιμαται γυρω στις 8:30 το βραδυ...κ σκεφτομαι..θα αντεξει?Να μαζευτουν κ ολοι!'Η θα την πιασει γκρινια οπως περσι κ παλι δε θα σβησουμε την τουρτα?)?'Η Κυριακη μεσημερι(ή απογευμα)?Τι λετε???Οοοοοοουυυυφφφφφφ!!!!!!!!!

Ζαιρα μου αν κ καθυστερημενα να χαιρεσαι το αντρακι σου το μεγαλο :) !!!!!!Γερο κ ευτυχισμενο να ειναι παντα κ να σας γεμιζει κ εσας παντα χαρες!!!Καλα ειναι πολυ ξεφτερι!!!Εμεις μεχρι το 3 μετραμε ακομα...

Ιφ να χαιρεσαι κ εσυ τον Κωνσταντινο σου!!!!Πολυχρονος κ γερος παντα!!!!Τα καλυτερα να εχει στη ζωουλα του :) !!!!

Πω πω φτανει η μεγαλη ωρα!!!!!!Με το καλο!!!!!Ολα να πανε τελεια :D !!!!Πως περναει ο καιρος :shock: ??

Φανουλα μου γλυκια τι κανετε??

Κ εγω αυτο που ξερω κ τελικα ακουω οτι συμβαινει οντως στα περισσοτερα παιδακια ειναι πως στη φαση του κοψιματος της πανας εχουν θεμα με τα κακα!!!2,3 μερες μπορει κ παραπανω!Ειναι απολυτα φυσιολογικο σε αυτη τη φαση,συμβαινει κ σε πολλα παιδακια!Δε την ειχες ρωτησει τη γιατρο για το κλισμα?Νομιζω μωρε πως δε χρειαζοταν ακομα κ ας ειχαν περασει 3 μερες :roll: ...να της δινεις πολλα φρουτα κ ακτινιδια!Θα το ξεπερασει συντομα κ αυτο το σταδιο ;) !!!

Οταν ηταν 1 μηνα η Αφροδιτη κ σταματησε να πινει δικο μου γαλα κ αρχισαμε ξενο την ειχε πιασει δυσκοιλιοτητα κ περναγαν 2 κ 3 μερες χωρις κακα(απο εκει που εκανε 5-6 φορες τη μερα) κ ειχα τρομαξει κ μου ειχε πει η γιατρος αν θυμαμαι καλα πως μπορει να περασει ακομα κ 1 βδομαδα κ να κανει κακα μονι 1 φορα κ τοτε θα δουμε...δε ξερω βεβαια αν ισχυει κ το ιδιο στα μεγαλυτερα παιδακια..

Νινινα μου!!!!Πως εισαι κοπελα μου?Ταλαιπωρειστε οικογενειακως ε?Περαστικα στο αγορι σου ευχομαι πολυ συντομα!!Υπομονη κ θα περασει...ειναι τωρα σε ασχημη φαση ο μικρουλης,δεν αισθανεται καλα,εχει κ γκρινια...μαζεψε λιγες δυναμεις ακομα κ κανε υπομονη κ συντομα θα ειστε μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα στον Κωνσταντινο μας!!!!

Να τον χαιρεσαι Ιφιγενεια μου...!! Να ειναι γερος και καλοτυχος στη ζωουλα του!

Με το καλο να του φερεις σε λιγες μερες το.... πιο πολυτιμο δωρο-ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΤΟΥ!! :D

Να εισαι γερη να τον καμαρωνεις κοριτσαρα μου.

Στελλιτσα μου....Χαθηκες μωρε κι εσυ... Πιστευω να τελειωσεις με τις δουλιτσες και να σε εχουμε παλι κοντα μας... :D:D:D

Τα ιδια ειχα παθει κι εγω στις 40 μερες που εκοψα τον θηλασμο και ξεκινησαμε ξενο γαλα, αλλα η μικρη στις 2 μερες ειχε κανει κακα απο μονη της...

Αυτη τη φορα φοβηθηκα στ' αληθεια... :? Τελος καλο ολα καλα ομως! Και σημερα γεμισε κακα τον τοπο οοοοοολο... :lol::lol::lol::lol: . Χθες ξυπνησε στις 4:30 τα ξημερωματα και φωναζε "μανουλα κατουλησω"... :D Την εβαλα στο γιογιο, και μετα συνεχισε τον υπνο ως τις 9 το πρωι... :D

Κατερινακι μου.... :(:(:(:(:( Περαστικα με την ιωση μωρε.... Τι να πω... Ποτε προλαβε και την κολλησε? Μεσα στις αιθουσες τα εχουν ολη μερα? Τα δικα μας ειναι μονο στην αυλη και μπαινουν μονο 2 φορες για φαγητο.... :?:?:?

Δυσκολη φαση περνατε κι εσεις ε? Δε μπορει να ερθει η μαμα σου να σε βοηθησει για λιγες μερες?

Θυμησε μου λιγο.... σε ποιον μηνα εισαι και ποτε εχεις ΠΗΤ...? Ξεχασα..... :oops::oops::oops:

Υπομονη ... Θα περασουν ολα... Τα φιλια μας.

.... Η μικρη απο την λαχταρα της που ειδε τον μπαμπα της την ωρα που γυρισε απ' την δουλεια...

Εκανε 2 γερα πηδηματα στον καπαπε... και μετα εσκασε με κολοτουμπα στο χαλι με την πλατη, και χτυπησε και λιγο το κεφαλι σε ενα παιχνιδι.. Εεεεεεεκλαψε εκλαψε... μετα το ξεχασε...Χεστηκα επανω μου, αλλα κρατησα την ψυχραιμια μου χτυποντας παλαμακια και λεγοντας της "δεν επαθες τιποτα".. Τωρα κοιμαται και ποιος ξερει τι με περιμενει οταν παλι ξυπνησει. Ολο χτυπαει. Τα ποδια της ειναι γεματε μελανιες και γρατζουνιες... Σαν κατσικι ολη μερα...

Πηγαμε χθες στα κου-κου να ρωτησουμε για ενα πλαστικο σπιτακι και μας ειπαν 207 ευρω για μια π@π@ρια... συγνωμη κι' ολας... Τι νομιζουν οτι πουλανε? :evil: Φυγαμε εννοειτε...

Αλλα ηθελα τοσο πολυ να της βαλω ενα σπιτακι στην αυλη να παιζει.... Αλλα δεν ειναι καιρος για σπαταλες...Με τοσα χρηματα θα της ψωνισω ποσα χειμωνιατικα ρουχα...

Βρε κοριτσια ανακαλυψα το h&m τι τεεεεελεια και φτηνα ρουχαλακια εχουν.. :D:D:D

ΥΓ Εχει καμια νεα απο την Αγγελικη-Ντινα-Καρολινα???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες να στε καλα και εσεις οτι καλυτερο για τα παιδακια σας....

μολις εκατσα ευτυχως ειχα και τη μαμα μου γιατι δεν ξερω πως θα την εβγαζα καθαρη... περιμενα γυρω στα 20 ατομα με παιδακια μαζι αλλα τελικα μαζευτηκαμε σαν περισυ 12-14 ατομα ηταν καλα ουτε πολλα ουτε λιγα καταευχαριστηθηκαν τα παιδια παιξαν ξεσαλωσαν πηραν και τα μικροδωρακια που τους ιεχ ολα καλα..ευτυχως περασε και αυτο και εγω ακομα αντεχω...εχω κατι μικροενοχλησεις αλλα υπομονη λιγες μερες θα βαλω φωτο σταο φαις και απο τουρτα και απο γενεθλεια και απο την κοιλουμπα μου...φιλια...αυριο γιορταζει ο παναγιωτης μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα πο προχτες θελω να γραψω οτι στο θεμα δυσκιλιοτητα και γιογιο αυτο ειναι πολυ συχνο φαινομενο. Μεχρι να σταθεροποιηθει το θεμα θα εχεις τετοια..ειναι φυσιολογικο. Φροντησε απλα να τρωει πολλες φυτικες ινες θα στρωσει.

Ιφη μου ειδα τις φωτο στο φεισ αλλα δεν μπορω να σχολιασω..δεν ξερω γιατι..εισια κουκλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα να χαιρεσαι τον παναγιωτη να τα εκατοστησει να ειναι γερος δυνατος και εσυ με το καλο να γεννησεις και ολα καλα να πανε...

σες μου δεν θα σχολιασω πως ειμαιβλεπομαι απλα στα κοριτσια εεις καθαρη επιδερμιδα στον κωνσταντινο ηταν διαφορετικα δε στο περπατημα χαλια παω αλλα υπομονη γιατι δεν μπορεις να σχολιασεις?μια φιλη μου χθες μου εγραψε απο κατω απο τη φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω γιατι..δε μου δινει τη δυνατοτητα..θα πρεπει να δω τις ρυθμησεις καποια στιγμη.

Γιατρο εχω την αλλη πεμπτη στις 7 του μηνος..θα δουμε τι θα μου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας......ευχαριστουμε παρα πολυ ολα τα κοριτσια για τις ευχες σας... :x γενεθλια δεν καναμε,θα κανουμε την κυριακη στο χωριο στη μαμα μου,θα μαζευτουμε για μπαρμπεκιου,κ εκει θα σβησει ο μικρος το κερακι του σε μια απλη τουρτα,φετος δεν κανω αυτα που εκανα περυσι, σορυ κοριτσια,αλλα τα θεωρο περιτα εξοδα..... ;) δυστηχως το διαμερισμα δε βολευει,κ τα χρηματα που θα δωσω σε μαγαζι προτιμω να τα φαει ο μικρος.... :|

απο την ιωση αρχιζουμε κ συνερχομαστε,αλλα μας βγηκε αλλο θεμα....επρεπε ν αλαξει γαλα επινε το νουλακ..κ χθες δοκιμασαμε 3 διαφορετικες συσκευασιες,δεν ηπιε καμια....κ σημερα του πηρα της δελτα το ανταβανς...κ τι να πω του αρεσε η στσκευασια κ ηπιε 120 γραμ :? απο το καθολου καλα ειναι.... ;) στο γιο,γιο ενοειτε δεν καθισαμε ακομη,αγνωστο ποτε.... :?:

απο μενα τωρα ειμαι στον 4 μηνα,κ πηρα 2 κιλα,αρχισα να πηγενω κ στο νοσοκομειο εδω να με παρακολοθουν γιατι εκει θα γεννησω,κ κανω κ καποια διατροφη για το προβλημα με το ζαχαρο μου... ;)

Φανη ρωτησες αν τα βγαζουν στην αυλη τα παιδακια;μεχρι την μερα που πηγενα το μικρο οχι...τα ειχαν μεσα,κ καποια ρωτησε αν μπορει να ερθει η μαμα μου....δυστηχως ο μικρος δεν καθεται με κανεναν μονο μ εμας κ ετσι αν φερω τη μανα μου εδω πιο πολυ στεναχωριεται τον βλεπει που κανει ετσι,κ ειναι χειροτερα..... :?

φωτο απο την κοιλιτσα που ζητα η ζαιρα μας θα βαλω απο δευτερα,να βγουμε καμια την κυριακη που να φαινεται καλε..... :lol:

ααα επισης ειδα τις δικες σας απο τα γενεθλια,ζαιρακι χαρα στο κουραγιο σου τοσος κοσμος κ με το μωρακι στα χερια..... :x κ εσυ Ιφι μια κουκλα..... :x

σας αφηνω να κανω καμια δουλειτσα μακια πολλα κοριτσια... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα

διαβαζω τα νεα σας

αντε οι εγκυουλες να παίρνουν σειρα!!!

εμεις καλα!πολυ ζωηράδα και εμεις!

επίσης εχει καμια βδομαδα ξυπνάμε απο τις 8 και 30 - παει το 10!!αλλά ευτυχως τι τριωρο το μεσημερι ειναι σταθερο!

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακη μου σηγα..εγω ουτε περισυ του εκανα κανενα φοβερο παρτι...

κατσ ενα μεγαλωσει να αποκτησει φιλους να ζητησει παρτι καινα καταλαβαινει και του κανω οσα παρτι γουσρατει...φετος ειδικαμε τοση κουραση..δεν ημουν για παρτι.

Μπραβο συνερχεστε με την ιωση..και τα κιλακια σουπερ!!!!

Ολα καλα θα πανε μην ανισυχεις.

Χαρουλα μου φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οοοοουυυυυφφφφφφ!!!!!Εγραφα ενα κατεβατο κ χαθηκε X(X( !!!!!

Τωρα δεν εχω πολυ χρονο γιατι οπου να'ναι θα ξυπνησει το λουλουδι μου!!!

Πριν λιγο τελειωσα τη φασινα του σπιτιου!

Κατερινακι χρονια πολλα κ παλι κ απο εδω!!!!!Γερος κ ευτυχισμενος να ειναι παντα ο Παναγιωτακος ,να τον χαιρεστε :):) !!!!

Κ εμεις δε θα κανουμε τιποτα ιδιαιτερο τελικα στα γενεθλια την αλλη Παρασκευη,το αποφασισα!Ησυχα κ οικογενειακα θα σβησουμε(ελπιζω :ympray: !!!) την τουρτιτσα μας!Δεν εχουμε κ πολλα παιδακια μωρε γμτ ακομα στον κυκλο μας,3 ξαδερφακια κ το νινι του νονου μας!Το βαφτιστηρι μου ζει Καλυμνο κ οι περισσοτεροι φιλοι μας ειναι singles :lol: !!

Για το γαλα μη σκας!!!Ειναι μεταβατικο σταδιο!Εμεις μεχρι να κατληξουμε περσι(ειναι κ δυσκολο το καλοκαιρι για αλλαγες)ειχαμε δοκιμασει κ 10 γαλατα....τελικα καταληξαμε στο Νουνου Φαμιλυ κ το φθινοπωρο το γυριασμε στο Ολυμπος(Κ σημειωση οτι απο αρχες Ιουλη μεχρι αρχες Σεπτεμβρη ειχε καταργησει το βραδυνο γαλα τελειως κ επινε μονο το πρωι!Ισως εφταιγε η αλλαγη..)!Τωρα πια πινει απ'ολα :lol: ,προτιμαω το ΕΒΟΛ κ αν δε βρισκω :φαρμα Κουκακι,Ολυμπος,Αγροκτημα Βραχιας...

Φανουλα μου ενα κατσικακι μεγαλωνεις κ εσυ :lol::lol: !!!!Αχ τα τρεμω αυτα τα χοροπηδητα :? !!!

Ευτυχως δε χτυπησε πολυ το ζουζουνι σου!!!!

Μπραβο κ για τα κακακια!!!!Ειδες?!Φυσιολογικο ηταν ;) !!!

Εμεις ακομα καμια προοδος με το γιο-γιο :(:( !!!!!Καμια ιδεα... :roll: ???

Η Αγγελικουλα χαθηκε τελιως ε :roll: ??Την Κωνσταντινα που κ που την πετυχαινω στο φεις!

Κ με την Καρολ καιρο εχουμε να τα πουμε...αν προλαβαινουν τουλαχιστον να μας διαβαζουν καθολου πολλα φιλια :):) !!!!

Εγκαταλειπω,παω να στρωσω καθαρα σεντονια!

Χρυσα,Ζαιρα,Ιφ,Δωρουλα,Χαρουλα....πολλα φιλια σε οοοοολες!!!!Καλο Σ/Κ :-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτάκια γειά σας,

δεν προλαβαίνω να σχολιάσω πολλα....διότι τρέχωωωωωωωωωωωωωωω

μόνο αυτό...

θα σας συμβούλευα όσες δίνεται φρέσκο γάλα στα παιδάκια να μην το σταματήσετε διότι κάνει δυσκοιλιότητες....

εμείς noulac και πάλι noulac, ασυζητητήη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα....ζαιρα κ εγω νουλακ επινε αλλα ειναι μεχρι τα 2 τωρα επρεπε να το αλαξουμε.....με την ιωση μπορω να πω οτι ησυχασαμε αλλα μας εμεινε αλλο χουι,δεν ανοιγει το στομα σε τιποτε πλεον..ουτε κ αυτα που ετρωγε.... :cry: το πρωι τον ζορισα λιγο να πω την αληθεια για το αυγο που εκνε σαν τρελος κ μετα εκανε εμετο.....ολη μερα ειναι με μισο κουλουρι κ καθε προσπαθεια να τον ταισω καταληγει σε κλαματα...... :? αααα για το ανταβανς που ηπιε 150 γραμ πρωι κ βραδυ,ας ειναι καλα η μπεμπε ληλη...κ οτι διαφημηση με παιδικο υπαρχει δεν ανοιγει το στομα, κ το μπουκαλι το εχει η μαμα κ ο μικρος αγκαλια..... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Κατερινακη μου ασε..στο θεμα φαη..

και ο δικο ςμου ο φαταουλας αρχησ ενα κανει κατι νουμερα..απαπαπαππα..με τιποτα δεν τρωει..ποιος;;;ο φοφος...που χλαπακιαζε μια μεριδα ενηλικο στην καθησια του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...