Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαμα νικολα καλη επιτυχια γλυκουλα μου σημερα...με το καλο να μας γραψεις τα ευχαριστα..

καλα τι καλυτερο απο μια εγκυουλα να το τσικνιζει οληηηη μεραααααα!!!!!!χαχαχαχα

manoylita πατα mothercare.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημέρα Ευγενία μου...Με το καλό το τσίκνισμα και η β΄επιπέδου! Καλά να περάσεις σήμερα!

Μαριλού μου τα ιδια σκεφτόμαστε! Μαγνήσιο παίρνεις 4???Εγώ ενα την ημέρα. Και τα γιουτοπαρ μου είπε οτι θα τα σταματήσω λίγο και πάλι θα τα ξεκινήσω. Πάντως μου τα έδωσε από την ημέρα της επέμβασης.

Εγώ έχω θείους στην Αγγλια αλλά δεν θέλω να τους δυσκολεύω. Τι πήρες χρύσα μου από εκεί? Ρουχα πιο πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.catalogue-house.com/

Κοριτσια δείτε κι αυτο..Εμενα μου στέλνουν τον κατάλογο δωρεαν στην Κύπρο δεν ξέρω αν μππορείτε να δείτε τον καταλογο online και να παραγγείλετε. Εχει πολύ ωραία πράγματα πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ωραία πράγματα έχουν και στις 2 σελίδες... χάζεψα... :lol::lol::lol: Ευγενία είσαι τυχερή θα τσικνίζεις όλη μέρα... Θα περιμένουμε τα νέα σου το βραδάκι!

Μαριλού καλό μποτέ!! Εμένα με έχει πιάσει μία βαρεμάρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκούλες μου φεύγω πάω να φάω!!! :lol::lol::lol::lol:

Εάν δεν μας διώξουν νωρίτερα θα τα πούμε πιο μετά αλλιώς θα μπω το βράδυ ελπίζω με καλά νέα!!!Μην βαράτε!! ξέρω καλά θα έιναι!!! απλά έπρεπε να το πω κι αυτό!! :D:D

Φιλάκια και φρόνιμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία πραγματάκια που εχει βρε κορίτσια!!!

Εχω απορία!!!! Εγώ που λογικά, πρώτο ο Θεός, γεννάω΄Ιούλη τι φοράει το μωρό οταν γεννηθεί?? Φοράει αμέσως κοντομάνικο?? Η λεπτό μακρυμάνικο??? Στην Κυπρο εχει απιστευτη ζεστη πως θα το εχω??? Απορίες που έχω η αμοιρη η μάνα!!! :lol::lol:

Ευγενία μου καλα να περάσεις και περιμένουμε τα σουπερ νεα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε Ευγενία μου!!!!! Καλή όρεξη!!!

Μαράκι λογικά με κοντομάνικα θα είναι... να μη σκάσει κιόλας το μωρό... αυτά αισθάνονται τη ζέστη πιο πολύ απο εμάς....

Μαρουλίτα και εγώ αυτά κοιτάω και μερικές άλλες σελίδες και έχω υπνωτιστεί!!! :lol::lol:

Δείτε τι ωραία φορμάκια!!!:lol::lol::lol:

rockstarboys4onesiewrgb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki mou kai egw to rwtisa auto sthn mama mou...gt kai egw gennaw prwta o theos arxes septemvriou...kai thn eixa auth thn aporia!!!!!

makrimanika tha ta forame apla oxi toso xontra oso tha ta forame ton xeimwna!!!!!tha sou pei kai o paidiatros sou kai oi maies sou sigoura!!!!!pantws emena h mana mou pou me gennise telh augoustou leei me forouse makrimanika leptoutsika!!!!!!ta mwrakia apo oso mou exoun pei den kserw kiolas sigoura gt kai emena to prwto mou einai molis genniountai theloun na forane zesta rouxalakia...twra gia meta auto pou sou eipa kalokairina makrimanika....kai mesa sto spiti rantaki..xixixixixixixi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo e diosa....?????xaxaxaxaxaxaxaxxa

me tetoia formakia pou vlepw stis selides exw xazepsei.....pwpwpwpwpw....den ginetai prepei na arxisw na mazeuw money.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gt mou fainetai ekselisomai megalh xazomama....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ρουχαλάκια που έχει ανάγκη το νεογέννητό σας δεν είναι κάτι ιδιαίτερα περίπλοκο. Θα χρειαστείτε πολλά εσωτερικά φορμάκια, είτε με κοντό μανίκι είτε χωρίς μανίκι, που ανοίγουν από κάτω για εύκολη αλλαγή της πάνας. Θυμηθείτε ότι το καλοκαίρι ένα εσωτερικό φορμάκι είναι αρκετό και έχετε υπόψη σας ότι το μωράκι σας δεν έχει καλά ανεπτυγμένη θερμορύθμιση, που σημαίνει ότι τα ρούχα του δεν θα πρέπει να το αφήνουν ούτε να κρυώνει, αλλά ούτε να ζεσταίνεται, καθώς δεν μπορεί να αποβάλλει θερμότητα με τον ιδρώτα με τον ίδιο τρόπο όπως οι ενήλικες. Επίσης, το πολύ μικρό ποσοστό λίπους από τον οργανισμό του τις πρώτες αυτές μέρες ενισχύει το γεγονός ότι είναι ευάλωτο στις θερμοκρασιακές διαφορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε δεν σας προλαβαινω....βλεπω σε καμια δεκαρια μερες να το ξεπεταμε κ αυτο το θεματακι.τι ωραι που ειναι τα ρουχαλακια...ανυπομονω για εξορμηση....βεβαια εχω πολυ ρουχομανι απο την μικρη μου αλλα για τα πρωτα σιγουρα θα χρειαστω...γιεληζ κ εχσυ για κοριτσι το λες?δεν με χαλαει καθολου η αληθεια αλλα κ ενα αγορακι δεν θα ηταν ασχημο.

η αληθεια αυτο με το καιρο ειναι ενα θεματακι.η κουνιαδα μου που γεννησε μεσα σεπτεμβρη της το φεραν στην κλινικη μονο με ενα μακρυμανικο φορμακι χωρις απο μεσα φανελακι.τωρα σιγουρα τα πολυ καλοκαιρινα μωρακια φανταζομαι με ενα κοντομανικο κ σιγουρα μια πανουλα θα ειναι οκ.

χθες μετα τον γιατρο πηγαμε στον οδοντιατρο για τον αντρα μου(τελικα την δευτερα θα παω κ εγω για καθαριμο,παραεγιναν τα δοντια μου) κ μετα πηραμε το κοριτσακι μας απο το σχολειο κ πηγαμε εξω να φαμε.τις ειπαμε επιτελους για το μωρο κ το κοριτσακι μου φαινεται οτι το χαιρεται πολυ.ολη μερα χθες μου μιλουσε γιαυτο κ για το τι θα κανουμε ολοι μαζι.μακαρι να ειναι τοσο καλη κ οταν γεννηθει.αφου το ψυχουλακι μου μου ειπε οτι σημερα που θα πανε με την μαμα μου κ τον αδερφο μου τζαμπο να παρουν κ κατι για το μωρο...μια πιπιλα μαμα γιατι ειναι μωρο.ασε που το εχει δεσει κομπο οτι ειναι αγορι(οχι που δεν θα ηθελε αγορι) κ το εβγαλε κ ονομα:δημητρης :!::!:

ετσι λενε τον αγαπημενο της απο το σχολειο :lol::lol: οσο κ να τις εξηγω οτι δεν εχουμε παπου δημητρη εκεινη εκει κολλημενη.ευτυχως απο σεπτεμβρη θα χωρισουν κ μεχρι την βφτιση ευχομαι να το εχει ξεπερασει.

πηγα πριν κ απο το ικα.το καλο ειναι οτι πληρωθηκα κατευθειαν την δαπανη αλλα το κακο ειναι οτι δεν τα πηρα ολα.πληρωσα 80 για την εξεταση κ μου εδωσαν 35,20.κατι ειναι κ αυτο.

χθες που ζυγιστικα στο γιατρο με εδειξε μειον δυο κιλα....τι χαρα :D:D αφου βγαλαμε καθαρο το 1ο τριμηνο καλα θα παμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sisi mou kai esi provlima me ta dontia...e????se katalavainw apoluta....kai egw mia apo ta idia eimai exthes ekana enan mikro katharismo oso anteksa dld alla prepei na ksanapaw..!!!!!!!

ti kalo pou einai to koritsaki sou....!!!!!!!!!!!!!!!twra oson afora ta vrefakia mas tha doume..einai auto pou eipa prin sigoura tha mas poun kai o paidiatros kai h nosokomes sthn klinikh!!!!!auta den exoun anagh..emeis na doume pws tha anteksoume kai kserw an to akousate alla provlepetai gero kalokairi....UPOMONHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου πλάκα έχει η μικρή σου!!!! Μαρέσει!!!! Βρήκε και όνομα!!! Ε να μην έχει και έναν Δημήτρη μέσα στο σπίτι???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Εγώ ναι λέω κοριτσάκι... άντε να δούμε!! Η Δημητρούλα!! :lol::lol::lol::lol:

Πάλι καλά που πήρες και τόσα... έχω ακούσει χειρότερα ποσά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ρωτησουμε τον παιδιατρο τοτε...Αληθεια βρήκατε παιδιατρο εσείς??? Αν και ειναι νωρίς ακόμα?

Εγώ έχω ενα στον μυαλο μου.του οποίου έκανα μαθημα στο γιο του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki kai diosa emena mou exoun proteinei enan kurio pane ta mwra tous ekei kati files mou....kai pisteuw ekei tha paw gt otan sou ton proteinoun kai oi alloi einai pio sigoura ta pragmata...!!!!

Diosa mou makari na douleue akoma kai o dikos mou o paidiatros itan fantastikos..!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...