Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα Ευγενία!! Και εγώ πρίν απο λίγο ήπια το γάλα μου... ενώ ονειρευόμουν φουντούνια και πατατάκια!! :lol::lol::lol: Τώρα μου μύρισε μια ζαμπονόπιτα που είδα όπως ερχόμουν!! :lol::lol::lol: Αλλά θα κρατηθώ δεν θα πάω να τη πάρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αααα... κατάλαβαααα...ε καλά την παίρνεις μετά το ζύγισμα!! :lol::lol::lol:

Εμένα ο γιατρός μου αυτή τη φορά είναι πολύ χαλαρός..δεν με ζυγίζει!!με βλέπει λέει ότι δεν έχω πάρει.... :roll: γι'αυτό σαβουρώνω ότι βρω.. και σε λίγο θα είμαι σαν τον Οβελίξ!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα παλι για φαγητο μιλατε?πωπω νοστιμιες!!!μιαμιαμιαμ!! εγω σημερα εφαγα τυροκουλουρο κ πινω τωρα γαλλικο.βεβαια για κασεροπιτα πηγαινα αλλα ειχε τελειωσει.καθομουν κ κοιτουσα το φουρνο σαν πινασμενη κ τελικα κατεληξα στο κουλουρι. :(:(

θα κρατηθω ελπιζω κ το μεσημερι εχουμε μακαρονια με κιμα.κατι ακουσα για πατατακια?σκετη τρελα μιαμιαμ...αυτα που με τρελενουν περισσοτερο ομως ειναι τα δρακουλινια,την μεγαλη σακουλα ανετα την τσακιζω μονη μου.τωρα εχω να φαω καιρο γιατι μου φερνουν καουρες.δεν θα γινω ομως καλα?θα τσακιζω οτι βρω μπροστα μου χωρις 2η σκεψη :lol::lol:

οταν ειχα γεννησει την μικρη μου...ειχα πει στην κολλητη μου οτι οταν ερθει στο νοσοκομειο να με δει να μην διανοηεθει κ φερει λουλουδια κ γλυκα.τις ειχα παραγγηλει απο πριν γαριδακια...κ μου ειχε φερει ΤΙΣ σακουλες.οι διπλανες κοπελες μας κοιτουσαν με απορια :shock::shock: .βεβαια το βραδυ ειχαμε σωστο παρτυ!!!ηταν κ ησυχα ολα τα μωρα κ εμεις οι γουρουνιτσες σαβουρωναμε.πολυ γελιο!!!

σοφη με γιες το νεο μαλλι...αρεσε αρεσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

πλακα εχετε!!!! Εμενα στην δικια μου πολυκατοικια ειναι οι περισσοτερες χαζες. :lol::lol:

Πατατακια, γαριδακια, δρακουλινια, μμμμμμμμμμ τα παντα ολα :oops::oops::oops:

και φυσικα οτι εχει σφολιατα, αλλα παιρνω σπανια γιατι ειναι τιγκα στα λιπαρα....αν και με τραβαει μην πω ψεματα.

Ααα πεθυμισα λουκανικοπιτα αλλά τωρα με την εγκυμοσυνη ο γιατρος μου τα εκοψε τα λουκανικα :(:(:( (ευτυχως οχι ολα ;);):lol::lol: )

Λετε να πειραζουν και τα φραγκφουρτης? :?:?

και μενα καθε φορα με ζυγιζει αλλά ποτε δεν μου εκανε παρατηρηση για το βαρος, και οταν του λεω οτι μονο εγω παχυνα τοσο πολύ σε αυτη την φαση της εγκυμοσυνης...μου λεει "ολες παχαινουν αλλα λενε ψεματα, εσυ με ποιες μιλας, με εγκυμονουσες στην Σομαλια :lol::lol: :lol:"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφούλες!! Τι κάνετε?? Ξυπνήσατε και λέτε για φαγητό ε???

Μάχη μου μην συγχύζεσαι πρωί πρωί...απλά αγνόησε την!

Σοφάκι με γεια το νέο look!! Περιμένουμε τις αντιδράσεις του καλού σου!!

Κι εγώ θέλω αλλαγή!!!

Οι άλλες τι λέτε??? εγώ τρωω το τοστ μου και τώρα πρέπει να πάρω τηλ να έρθουν να μου φτιάξουν το πλυντήριο. Είναι καινούριο και ξαφνικά δεν δουλεύει και τα έχω πάρει!! :x

Μιχαέλα μου κι εγώ δρακουλίνια τσάκιζα χθες!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Μνιαμ Μνιαμ Μνιαμ...και πειναωωωωω

Μιχαελλα και ο δικος μου γιατρος το ιδιο λεει...λεει ειναι ΟΚ να παχυνω..εγγυος ειμαι τι ηθελα να κανω...χαχαχα..

ασχετα αν εμενα δε μου αρεσει καθολου μα καθολου

τεσπα!!!

ο αντρας μου αποφασησε να βαψει το δοματιο του μεγαλου πριν βαλλουμε τα επιπλα..και εγω πρεπει σημερα να αποφασισω για το χρωμμα

τα νευρα μου;;;;;;;;

και δεν ειμαι και καθολου καλα σημερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι καινουριο πλυντηριο και χαλασε?? Να ζητησεις αντικατασταση με καινουριο.

Χρυσα εχετε αλλαγες εεε? Αντε ωραια. Για το χρωμα τι σκεφτεσε??? κατι αποκλειστικα για αγορι ή κατι ουδετερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μαχη τον βρισκω το γιατρουλη σου πολυ σωστο...εννοειται πως λες παχαινουν.ειδατε καμια εγκυο να μην εχει βαλει γραμμαριο?το μωρο απο που βγαινει?ο πελαργο το φερνει :D:D

τις δυο πρωτες φορες που πηγα στο γιατρο δεν με ζυγισε καν.μετα του ελεγα εγω να με ζυγισει κ μου λεει κ τι να γραψω τα μειον?μια χαρα εισαι.αλλα του ελεγα δεν πειραζει γραφε εσυ να τα βλεπω να χαιρομαι εγω :lol::lol: γιατι σε λιγες εβδομαδες που θα παρω την ανιουσα θα κλαιω. :cry::cry: κ ο ενδοκρινολογος προχθες που με ζυγισε με βρηκε στα ιδια.μου λεει τι σοι εγκυος εισαι εσυ?βαλε κανενα γραμμαριο.εχω καιρο του λεω.

καλο κουραγιο χρυσα....εμεις λεμε κατα τον μαιο να ξεκινησουμε.χθες μιλουσαμε με τον αντρα μου για το που θα βαλουμε τον υπολογιστη κ οντως εχουμε θεμα...εγω στο σαλονι δεν θελω,εκεινος δεν θελει στην κρεβατοκαμαρα γιατι μεχρι αργα καθεται κ παιζει παιχνιδια κ δεν θα μπορω να κοιμηθω λεει...βλεπω να τον βαζουμε στην αποθηκουλα με το πλυντηριο.τελικα οσα δωματια κ να εχουμε παλι δεν μας φτανει ο χωρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαφώς και θα παχύνουμε!!Σε καμία δεν αρέσει Χρύσα μου αλλά τι να κάνουμε??Υποονή... καλά έτσι απότομα το αποφάσισε να το βάψει το δωμάτιο?αν και καλύτερα έτσι παρά να το αναβάλλει συνέχεια σαν μερικούς.. τι χρώμα σκέφτεσαι???

Εμένα δεν με ζυγίζει γιατί λέει μου έχει εμπιστοσύνη :lol::lol::lol::lol: καλό ε??

Καλημέρα Μαράκι!!Χάλασε καινούριο πλυντήριο?? περίεργο.. τουλάχιστον είναι μέσα στην εγγύηση!!

Μιχαέλα μου καλημέρα και σε σένα!!Πλάκα θα είχατε μέσα στη μαύρη νύχτα να τσακίζετε γαριδάκια!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ επιπλα μας ειανι συνδιασμος μπλε οξια...καια πο τι στιγμη που θα μινει μεσα αγορι....

θα ηθελα να του φτιαξω κατι ομορφο με καποιο θεμα..αλλα δεν ξερω ακομα τι..

δεν στησαμε τα επιπλα να δω τι χωρος περισσευει..

αλλα δενε χω καμια ορεξη να σχοληθω με αυτο τωρα..

αρχικα ηταν αν παρουμε μονο το κρεβατι και τωρα πρεπει να φτιαξω ενε ολοκληρο δοματιο

Βασικα με ενοχλει που τοστο σπιτι γινετε ο κακος χαμος, ολο το σπιτι ειναι ανω κατω εχει παντου βιβλια ρουχα χαρτια..καπου καταχωνιαστηκε και ο λογαριασμος του νερου...γκρρρρρ.....

ΠΟτε θα ειναι ξανα το ομορφο τακτοποιημενο μου σπιτακη;;;;;

Καλα Μιχαελλα μονο ο υπολογιστης..

και μετα πρεπει στο καπακι α - ξανα- φτιαξω και το διματιο του μικρου...δηλαδη να ανεβασω την πολυθρονα για τον θηλασμο, να βαλλω καινουρια αυτοκολλητα στον τοιχο - ο Χριστοφορος μαδησε αυτα που ειχαμε- και να πλυνω κουρτινα, να παρω χαλι στον μεγαλο να παρω κουρτινα στον μεγαλο..ααααααααα....

δεν μπορω ειλικρινα.....

και φυσικα ο Χριστοφορος ειναι μεσα στην τρελη χαρα που το σπιτι ειναι μεσα στο χαος..τη καταβρισκει

Καλημερα Ευγενια μου..χτες το αποπφασηε..λεει θα ηταν καλο α το βαψουμε..λεω μα με τετοιο καιρο;;;;;..δε θα στεγνωσει και θα βρωμαει...οχι μου λεει εχουμε δυνατα καλοριφερ :geek::geek::geek:

τι να πω..

εγω ελεγα να βαφαμε και τα δυο δοματια μετα το Πασχα που θα καλλυτερευε ο καιρος..αλλα ποιος με ακουει;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρυσαμου!! Τι έπαθες καλέ?? Μην αγχωνεσαι καλέ και θα μπει τάξη στο σπίτι...Βάλε πρόγραμμα και κάθε μέρα κάνε και κάτι.

Μάχη μου ναι είναι καινούριο και γενικά ήμουν πολύ ευχαριστημένη. ¨Επλυνα ρούχα το σ/κ και όλα μια χαρά. Ξαφνικά χθες δεν 'εκανε τίποτα, ούτε καν ανοιγει!! Φωναξα τον ηλεκτρολογο μηπως έπαθε κάτι η πρίζα που του δίνει ρεύμα αλλά είναι μια χαρά...Οποτε είναι ανεξηγητο αυτό που συμβαίνει..Ελπίζω να έρθουν σύντομα..μου είπαν ότι θα με βάλουν στα επειγον! Θα δείξει!

Χρύσα μου κι εμείς θα βάψουμε όταν βρει επιτέλους χρόνο ο άντρας μου..και νομίζω ότι πρέπει να τον πιέσω λίγο!!! Θα βάψουμε όλο το σπίτι. Στο δωμάτιο του μωρου θα βάλουμε χρώμα..Σκέφτομαι για απαλό λαχανί σε συνδυασμό με κάτι άλλο ουδέτερο...Το καλό επειδή είναι η δουλειά του καλού μου έχει πολλές ιδέες και με βοηθά! :lol:

ΟΣο για τα κιλά..με αγχώνει το ότι δεν είμαι σε κίνηση οποτε μπαίνουν και πιο ευκολα αλλά δεν σκάω κιολας..το μωράκι μας να είναι καλά. Κι ο γιατρός μου δεν δίνει ιδιαιτερη σημασία, ισα ισα που μονη μου ανεβαίνω κάθε φορά στη ζυγαριά! Απλά μου είχε πει μια φορά οτι καλό θα ήτα να προσέχει μια έγκυος γιατί πέραν των 9 κιλών τα υπόλοιπα είναι άχρηστα. Αλλά δεν με εχει μαλώσει ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!!Εγραφα τοση ωρα και με πεταξε :evil::evil:

Πατατακια ε?Μουρλια!!Ειδικα τα lays στο φουρνο που λεει κ η συμπεθερα....Και η κασεροπιτα που ειπατε κατι μου εκανε,μερες εχω που τη λιγουρευομαι και τις προαλλες εστειλα τον πατερα μου να μου παρει μια και ηταν χαλια :(:(

Λοιπον.....ο καλος μου μια χαρα αντεδρασε με το νεο λουκ αλλα η αληθεια ειναι οτι του φανηκαν λιγο σκουρα τα μαλλακια μου,εδω που τα λεμε κι εγω σημερα το πρωι που ξυπνησα και με ειδα ακπως μου φανηκαν :o:o τελικα πιο σκουρα κ απο το φυσικο μου μου τα εκανε :( Τεσπα....

Μαρακι παλι μαστορους θα εχεις?Τι επαθε το πλυντηριο ετσι ξαφνικα?

Χρυσα ασε τον αντρουλη σου να βαφει κι εσυ επεβλεπε!!!

Μαχη μου μη συγχυζεσαι με τις γειτονισσες,παντου τα ιδια ειναι..τουλαχιστον αμα σου τη βαρεσει εσυ μπορεις να πεις και καμια κουβεντα παραπανω :D:D Εγω που μενω στην ιδια πολυκατοικια με ολο το σοι του αντρα μου τι να πω??????Κ μιλαμε για τραγικες καταστασεις μερικες φορες :evil::evil:

Οσο για το γιατρο που λετε ουτε εμενα με εχει ζυγισει,ουτε μια φορα.Οταν τον ρωτησα μου ειπε''ξερω εγω ποιες ζυγιζω'' οποτε κι εγω δεν πολυαγχωνομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα κι εμεις το ιδιο θεμα εχουμε με τον υπολογιστη. Αλλά τωρα αποφασισαμε οτι θα μπει στο υπνοδωματιο μας (θελουμε και καινουριο γραφειο) γιατι στο σαλονι εκτος οτι δεν χωραει, δεν μου αρεσει και οπτικα να το βλεπω. Το καλο εμεις τον υπολογιστη του σπιτιου δεν το χρησιμοποιουμε και παρα πολύ.

ετσι θα τραβηξουμε το κρεββατι μας λιγο προς την ντουλαπα, θα μετακινησουμε μια συρταριερα που εχουμε και θα μπει στον τοιχο. και απο πανω θα βαλουμε ραφια για τα βιβλια.

Αυτα εχει Χρυσα μου η αλλαγη δωματιου. Υπομονη. Σκεψου με την ησυχια σου για το πως θα κανεις το δωματιο. Οταν αγχωνεσε δεν σου ερχετε καμια ιδεα. ψαξε και στο ιντερνετ να δεις για δωματια θα παρεις πολλες ιδεες. Ποτε λετε να αρχισετε το βαψιμο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπω χρυσα αστα να πανε...ουτε να σκεφτομαι δεν θελω τον κακο χαμο.εμεις πρωτα πρεπει να ζυμαζεψουμε την αποθηκουλα για να μπορεσουμε να καταχωνιασουμε ολα τα υπολοιπα.απο την μια εχεις δικιο για τον καιρο,γιατι δεν ειναι κ η καλυτερη εποχη να ξεσηκωθεις για τετοιες δουλειες...αλλα απο την αλλα αστον τωρα που το πηρε ζεστα...ο δικος μου δυο χρονια τον παρακαλαω να βαψουμε το σαλονι κ ολο μου λεει καλο ειναι, του χρονου,του χρονου κ περασε ο καιρος.τωρα ομως δεν μου την γλυτωνει.κοντα στο δωματιο του μωρου αφου θα ξεσηκωθουμε θα κανουμε κ το σαλονι.αλλα οταν στρωσει ο καιρος κ πριν φουσκωσω εγω.να μην πιασουν κ οι καψες.μου ειπε ενταξει αλλα αντε να δουμε μεχρι τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι, καλημέρα Χρύσα!!!

Χρύσα καλό κουράγιο!! Για πολύ ωραίες αποχρώσεις δες Benjamin Moore και Kraft!!

Μαράκι πώς χάλασε καλέ καινούριο πλυντήριο? Μήπως κάνανε κανένα λάθος στην εγκατάσταση? Μου έχει τύχει γιαυτό ρωτάω.. έχουν δίκιο τα κορίτσια... και να χάλασε τουλάχιστον έχει εγγύηση.

Καλημέρα Σοφία!!

Καλέ τελικά μόνο εγώ ζυγίζομαι κάθε φορά?? :(:(:(:( Πώ πώ φανταστείτε πώς με βλέπει ο γιατρός μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή βρε κοριτσάκι μου.. σε καταλαβαίνω!!Όταν γίνεται γύρω σου ένας χαμός δεν μπορείς να ησυχάσεις.. Του αρέσει του μικρού εε?? Τι βρίσκουν δεν το καταλαβαίνω.. κι ο δικός μου με το που μπαίνει στο δωμάτιο του το οποίο έχω μαζέψει... τα πετάει όλα κάτω :o:o και μετά μέσα στην τρελή χαρά ξεκινάει το παιχνίδι!!

Πες του να πάρει τουλάχιστον την άοσμη μπογιά.. όσο να ναι θα αργήσει να στεγνώσει ο τοίχος με τον καιρό αυτό.. Άντρες..αν βάλουν κάτι στο μυαλό τους...

Γιατί δεν ρωτάς και τον Χριστόφορο τι θα του άρεσε?? μπορεί να σου πει καμιά καλή ιδέα!!

Σοφία μου θατο συνηθίσεις το χρώμα!!είναι μεγάλη αλλαγή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καλος μου σημερα το αργοτερο αυριο θελει να το βαψει- να τελειωνουμε λεει

Παιδια πραγματικα δεν εχω χρονο αυτη τι στιγμη..

και το τριημερο αντι να χαρω το παιδι μου- ΟΚ θα εχει ψωφοκρυο και αυτο καπως μετριαζει τις τυψεις μου-θα τακτοποιω χαρτια και ρουχα...τα νευρα μου!!

Οσο για το πλυντηριο...μπορει να καηκε κανενα συρματακι- το ειχα παθει και εγω περισυ- και αυτο ειναι μεσα στην εγγυηση μην ανισυχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ και μενα με ζυγιζει καθε φορα. Και 2-3 φορες γιατι παντα εχω αμφιβολια. Ζυγιζομαι, μετα βγαζω παπουτσια και συμπρακαλα και ξαναζυγιζομαι :lol::lol::lol::lol: Μονο με το βρακι που δεν μενω για να εξαντλησω και το τελευταιο γραμμαριο :lol::lol::lol:

Κοριτσακια υπομονη με τις αλλαγες. Εμεις θα ανοιξει ο καιρος και μετα θα το βαψουμε το δωματιο.

Σοφακι θα ανοιξει με 2-3 λουσιματα αφου ειχες ξανθα απο κατω. Μην ανυσυχεις. :):) Το χρωμα φτιαχνετε....εγω την προηγουμενη φορα που πηγα μου τα εκοψε πολυ και δεν μου εστρωσαν απο την αρχη μεχρι τωρα.... :( και δεν παω γιατι αν μου τα ξανακοψει πολυ δεν θα το αντεξω παλι. Με τα τσιμπιδακια στο κεφαλι ειμαι. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!! Τι κάνετε?

Σοφία με γειά το μαλλί, μην ανησυχείς θ΄ανοίξει σύντομα το χρώμα.

Εγώ πήγα γιατρό χθες, όλα καλά. Φάτσα πάλι δεν είδαμε, δλδ ποτέ δεν είδαμε επειδή έχει το κεφάλι κάτω από τον πλακούντα, γυρισμένη πλάτη, και τα δύο χέρια μονίμως μπροστά στο προσωπο συν ότι περνάει και ο λώρος μπροστά από τα μάτια!!!!!!!!!!

Σχετικά με τη γρίπη μου είπε να μην ανησυχώ, αν εμφανίσει συμπτώματα η πεθερά μου (με την οποία ηρθα σε επαφή) τα επόμενα 24ωρα να τον ενημερώσω και θα μου δώσει αντιβίωση.

"Είμαστε" και εμέις δλδ είμαι στην διαδικασία του να φτιάξουμε το δωμάτιο. Ξεκίνησα εδώ και μερικές μέρες να το αδειάσω, αλλά περιμένω τον καλό μου να μαζέψει το γραφείο του.... και περιμένω....

Όσο για το φαί και τα κιλά, ούτε να το σκέφτομαι!!!! έβαλα μισό κιλό σε λιγότερο απο μία εβδομάδα και κοντέυω να τρελλαθώ. Από σήμερα γύρισα πάλι στο γιαούρτι για πρωινό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που ζυγίζεται κάθε φορά!!! Και εγώ βγάζω τις μπότες... και κάθε φορά μου λέει μη τις βγάζεις καλέ θα σου αφαιρέσω ένα κιλό!! Και του λέω όοχι !! και του θυμίζω ότι τη πρώτη φορά που με ζύγισε ήταν τότε ακόμα που κάναμε κολπικό υπέρηχο και δεν φορούσα ούτε παντελόνι και ήμουν με μία χάρτινη φουστα που μου είχε δώσει... και ότι κανονικά έτσι θα έπρεπε να με ζυγίζει κάθε φορά!!! Ε μετά δεν λέει τίποτα άλλο.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Τι να πεί ο άνθρωπος??

Καλημέρα Ελισάβετ!! Χαίρομαι που είναι όλα καλά!! Και για τη γρίπη πιστέυω ότι δεν θα έχεις τίποτα... Άντε με το καλό να ξεκινήσετε να φτιάχνετε το δωμάτιό σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...