Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

αυτο που κανουν παντως με τις συμβασεις κ να πληρωνεις οαεε οντως ειναι μεγαλη απατη.δεν εχουν λεφτα να πληρωσουν κ σε βαζουν να πληρωνεις εσυ την ασφαλεια σου.ξερω κοπελες απο τον παιδικο που τις πηραν με συμβαση κ τις αναγκαζουν να γραφτουν στον οαεε.δηλαδη τι θα τους μενει στο χερι?τιποτα.

εγω σε λιγο φευγω,παω για φαγητο...σημερα τρωμε απο τις πεθερας...κοκκινιστο με ρυζι κ αρακα που με τρελαινει.λεω ομως να τον αποφυγω να μην εχω καμια δυσαρεστη καταληξη :(:( ρυζακι λοιπον με λιγο σαλτσουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σισι μου εγω εκει που τα πηγαινα καλα με το ρυζι...κανα 2 βδομαδες τωρα το κανω εμετο...και τελικα αυτο που κανει καλο στο στομαχι μου ειναι πατατες τηγανητες....εμενα η κολλητη μου που ειναι στον παιδικο παιρνει 500 ευρω το μηνα και πληρωνει και το οαεε....ειναι με αυτα τα λευτα...αφου επειδη λενε οτι μπορει να το κλεισουνε για να μην πληρωνουνε παρακαλαει να γινει μια ωρα αρχιτερα γιατι δεν ξερει τι θα κανει οταν γεννηση...ασε το αλλο...αμα αποληθουν..δεν μπαινουν ταμειο ανεργειας..γιατι δεν ειναι κανονικη απολυση..κομπινα σου λεω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω Ναι!!! Πολύ μεγάλη απάτη!!Εμείς δουλεύουμε έτσι για το Δημόσιο κοριτσάκια μου!!Το τι μας μένει στο χέρι βέβαια με τον ΟΑΕΕ και την εφορία + την παρακράτηση φόρου 20% που γίνεται στο δημόσιο... ας μην το συζητήσω καλυτερα... τες πα υπομονή!! Υγεία να υπάρχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Τι κανετε;Δεν προλαβα να μπω καθολου χθες.Καθαριζαμε με τον αντρα μου το σπιτι.Το απογευμα πηγαμε να κοιταξουμε για χαλια.Ζαλιστηκα...Δεν ξερω τι να κανω και τι να διαλεξω.

Χθες βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου καλα.Πονουσε και εμενα η μεση μου.Ειχα κουραστει αρκετα.Τωρα ειμαι σαν το ζομπι.Περιμενω τον αντρα μου να φερει το ντελυβερυ απο την πεθερα.Δεν ειχα ορεξη ουτε κουραγιο να παω μαζι του.

Παω να διαβασω τα νεα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίναι εντελως εκβιαστες. εντωμεταξυ επειδη ξερουν οτι υπαρχει ανεργια εκμεταλλευονται τον εργαζομενο. Για να μην εχουμε κανενα διακιωμα ως υπαλληλοι. Και αν δεν μας αφησουν απληρωτους εμεις θα πρεπει να το πληρωσουμε ομως το ΟΑΕΕ. Αστε ρε κοριτσια πολυ δραμα η κατασταση, σε πατανε στο κοκκαλο. Να σας πω την αληθεια θα το σκεφτω πολύ σοβαρα αν θα το δεχτω. Ισως να ειναι και καλυτερα να γραφτω στο ταμειο ανεργειας.......

Φαγητακι εμεις εχουμε κατι σαν μουσακα αλλά αντι για κιμά εβαλα μανιταρια!!!! Ελπιζω σημερα να τα καταφερω να φυγω νωριτερα γιατι αν και εφαγα και ενα τοστακι πειναω!!!! Για αυριο δεν ξερω τι να φτιαξουμε.....πειτε καμια ιδεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορεις να γραφτεις ταμειο ανεργειας???Γιατι δεν το ξερουμε αυτο καλα...λογω οτι δεν εχετε ικα και εχετε οαεε και λογικα πρεπει να εχεις μπλοκακι που κοβεις αποδηξεις ετσι δεν ειναι??Δηλαδη αμα τελειωση η συμβαση και πας οαεδ μπαινεις ταμειο να παρεις επιδομα??Σορρυ που σε ρωταω τοσα αλλα πραγματικα εχει πελαγωσει η φιλεναδα μου και δεν ξερουμε ποιον να ρωτησουμε γιατι οι περισσοτεροι δεν το ξερουν αυτο πως γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια πλάκωσε δουλειά! Και τώρα για λίγο μπήκα!! Όταν έχεις μόνο ΟΑΕΕ δεν βγαίνεις ταμείο.. Αλλά απόσο κατάλαβα η Μάχη είχε ΙΚΑ μέχρι τώρα οπότε μπορεί να βγεί!

Με θέλετε και εμένα στα ΚΑΠΗ?? Εμένα δεν με πονάει ο κ@λ@ς μου αλλά με πονάνε όλα τα υπόλοιπα! Πόδια μέση πλάτη κεφάλι αυχένας!! Μια ομορφιά!! Αλλά είπαμε... χαλάλι!!

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε... :?:?:?:? Ξαναβγαίνω να συνεχίσω τη δουλειά μου... αν δεν καταφέρω να ξαναμπώ τα λέμε το βραδάκι!! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για την κοπελα που ρωτησε αν εχει συμπληρωμενα 200 ενσημα 2 μηνες πριν την πητ της δικαιουται ολα τα επιδοματα κανονικα και ας μην δουλευει απλα πρεπει να παει στο ικα να ρωτησει τη χαρτια χρειαζεται να καταθεσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα!!! Εξαφανίστηκα αποτομα αλλα ήρθε η γιαγια με τον αδερφό μου..εφεραν και φαγητό. Κοτοπουλο με πληγούρι αλλά δεν τρελλάθηκα και τώρα σκέφτομαι να ξαναφάω φαγητό που έχει μείνει από χθες!!!! :lol:

Οσο για τα ΚΑΠΗ...βάλτε κ εμένα...ώρες ώρες έτσι νιώθω σαν γιαγιά!!!

Μπεμπουλίνο καλως ήρθες!! Κάνετε ψώνια ακόμα ε??

Οι άλλες πήγατε για φαγητο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μόλις έφαγα χοιρινό με πουρέ και σαλάτα!!!Καλό ήταν αλλά δεν ενθουσιάστηκα κιόλας.. μάλλον δεν έχω πολύ όρεξη σήμερα!

Μαράκι έφαγες τελικά ξανά? Το πληγούρι μου αρέσει πολύ αλλά σαν σαλάτα!!Τρελαίνομαι!!Με κοτόπουλο δεν έχω φάει να σου πω την αλήθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!!

Ευγενία μου ξαναέφγα λίγο αλλά πάλι πεινάω :lol::lol: Δεν ξέρω τι έπαθα!!!

Το πλιγουρι στην Κύπρο το φτιάχνουμε σαν πιλάφι..ενα περίπου όπως φτιάνεις το κριθαράκια αλλά έχει μέσα και φιδέ. Σαν σαλάτα δεν το πολυτρώμε..

Χρύσα μου εμένα οι σαλάτες πάντα μου άεσαν αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη τις θέλω πιο πολύ, νιώθω ότι με δροσίζουν...Μάλιστα έχει ένα μαγαζι εδώ που φτιάχνει μόνο σαλάτες...αλλά μιλάμε για πολύ πλούσιες σαλάτες!!! Καποτε πήγαινα με τον αδερφό μου και τρώγαμε και τώρα όλο το σκέφτομαι :lol::lol: Ειναι δύσκολο όμως να πάω γιατι δεν εχει κοντά να παρκάρεις και εχει περπάτημα και δεν κάνει...Τεσπα..νομίζω θα καλοπιάσω τον αδερφό μου να μου φερει...delivery!!!! :oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου καλή χωνεψη... σε πειράζουν οι σαλάτες εε??Εμένα με δροσίζουν ρε συ.. τι να πω.. άβυσσος το στομάχι της εγκύου..

Μαράκι μου καλά έκανες κι έφαγες αφού πεινούσες..απλά κοίτα να αποφεύγεις τις σαλάτες απ'έξω.. λόγω του ότι δεν ξέρεις κατά ποσο πλένονται τα λαχανικά σχολαστικά κτλ.. θα πρέπει να προσέχουμε πολύ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης!!Καλό μεσημέρι!!

Άσχετο αλλά εγώ θέλω κάτι γλυκό τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου το ξέρω αυτό με τις σαλάτες και γενικά τις αποφεύγω απ΄'εξω.Οχι πως βγαίνω κιολας...

Εγώ πάλι τρωω πατατακια!!! Δεν κρατηθηκα!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατατάκιααα????Θα ήθελα αλλά με ρήγανη.... αχ!!!τι μου κάνεις τώρα... ξέρεις πόσες μέρες προσπαθώ να τ'αποφύγω??

Η πλάκα είναι ότι πριν την εγκυμοσύνη μου δεν έτρωγα ποτέ!!Δεν αγόραζα ποτέ!!Τώρα όλο να σαβουρώνω θέλω ότι έχει πολλές θερμίδες που δεν σου προσφέρουν τίποτα..

τι να πώ???? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μαζεύω κι εγώ να πάω στο σπιτάκι μου!!!Πάω να φάω το ζουζούνι μου!!!!Καλό απόγευμα πλέον σε όλες!!!εάν καταφέρω θα μπω το βραδάκι αλλιώς αύριο!!Καλά να περνάτε..φιλάκια στις πανέμορφες κοιλίτσες σας!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!Αργησα αλλα γυρισα κι εγω!Μετα το κομμωτηριο περασα λιγο και απο τη μαμα(μιας και ημουν μονη σπιτι)κ τωρα γυρισα κ περιμενω τον καλο μου :D:D Εκανα ριζικη αλλαγη,θελω να δω τον αντρα μου οταν ερθει και με δει..Απο ξανθο μεχρι τη μεση μαλλι βρεθηκα με καρε ξανθο σκουρο με λιγες ανοιχτες ανταυγειες :o:o:o Θα συγκλονιστει ο γλυκος μου!!!

Για τις δουλειες που λετε,τα εχουμε ξαναπει,ειναι πονεμενη ιστορια.Η εκμεταλλευση σε ολο της το μεγαλειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!

Πώς είστε σήμερα??

Με γειά το new look Σοφία μου!!! Τι έγινε πώς αντέδρασε ο καλός σου? Σε γνώρισε??? :lol::lol::lol::lol:

Καλέ τι σας έπιασε με τα πατατάκια!!!! ΘΕΛΩ!!! :lol::lol::lol: LAYS στον φούρνο με πάπρικα η με ρίγανη!!!! ΑΑΑχ...

Άντε ξυπνάτε καλεεε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μένα!!!!

Σοφία με γεια το μαλλι!!! Και εγω θελω μια μεγαλη αλλαγη τωρα!!!!! Ζηλεψα ;);)

Πατατακια???? αυτο που πεθαινω ειναι τα πατατακια αλλα προσπαθω να τα αποφευγω γιατι οσα και να εχω στο σπιτι θα τα φαω :lol::lol::lol:

εγω αφού χθες ειχα μια ασχημη μερα απο διαθεση ειπα σημερα να ξεκινησω με αλλη ψυχολογια αλλα με το που βγηκα απο το σπιτι μου εκανε παρατηρηση η γειτονισσα οτι κανουμε πολλη φασαρια και οτι χτες το βραδυ 12 η ωρα μετακινουσαμε καρεκλες :evil::evil::evil: Και χτες να φανταστειτε εγω ξαπλωσα απο τις 11 και ο αντρας μου ηρθε σπιτι 1 η ωρα :evil::evil::evil::evil: Αν την αρχισα στο μπινελικι πρωι πρωι θα εφταιγα???? με συγχισε η ηλιθια. Μωρε κανονικα ουτε γεια δεν πρεπει να τους λεω, ειναι ολοι οι γειτονες και ειδικα οι γειτονισσες μια και μια....

τεσπα εσεις τι κανετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μάχη μου!!! Μην δίνεις σημασία μωρέ στις γειτόνισσες!! Αυτά υπάρχουν παντού... Πές ναι ναι και προσπέρασε!

Και εσύ αδυναμία στα πατατάκια ε? :lol::lol::lol::lol: Εγώ έχω τρέλλα και με τα φουντούνια!!! Αλλά τώρα τα έχω κόψει όοολα!! :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!!!Τι μου κάνετε??

Σοφάκι μου με γεια το μαλλί!!!΄περιμένω να μάθω πως αντέδρασε ο καλός σου!! :D:D

Γιελήζ φουντούνια εεε?? αχχ...πρωί πρωί!!!κι εγώ τρελαίνομαι αλλά γενικά τα αποφεύγω.. όχι μόνο τώρα!!Προς το παρών ας πιω το γαλατάκι μου.. :lol::lol:

Μάχη μου μην δίνεις σημασία.. δεν υπάρχει γειτονιά,πολυκατοικία κτλ χωρίς τουλάχιστον μια τέτοια γειτόνισσα!!!Αγνόησε την!!

Οι υπόλοιπες κοιμάστε ακόμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...