Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Σοφακι καλη αννανεωση!!!

Αχ παιδι ακαι εγω νιοθω οτι παραμελλω το μικρουλινι μου..

στον γιο μου ολα ηταν διαφοτερικα..

ανυπομονω παντως να γεννηθει να τον αγκαλιασω..

δεν ξερω γιατι αλλα νομιζω οτι θα μοιαζει πολυ στον γιο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια θελει ψαξιμο παντως με τη δουλεια. Βεβαια πρεπει να μου το ανακοινωσουν και εμενα γιατι ακομα δεν ειπαν τιποτε, τελευταια στιγμη περιμενουν παντα :evil::evil: παντως να σας πω σημερα ειμαι πολύ down :(:(:( δεν εχω καθολου ορεξη.....θελω επειγοντος βολτα. και δεν μας βλεπω να παμε και πουθενα το τριημερο.... Μαλλον εδω θα την βγαλουμε λογω χρηματων πιο πολυ...

Ελισαβετ ελπιζω να μην κολλησες και εσυ την παλιογριππη, κανε εξετασεις καλου κακου και συμβουλεψου και τον γιατρο. Με αυτον τον καιρο ολοι αρρωστοι ειναι. Και εγω στη δουλεια που μπαινοβγαινει πολυς κοσμος μολις ακουω κανεναν να βηχει με πιανουν κατι νευρα μου ρχετε να τον διωξω με τις κλωτσιες :evil::evil: Και ηδη αρρωστησα 3 φορες στην εγκυμοσυνη.... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια καλο μποτε!!!το σαββατο λεω να παω κ εγω για κανενα πιστολακι,εχουμε κ ενα γαμο οποτε λιγο να σουλουπωθω.ευγενια κ εγω το ιδιο νοιωθω για το μωρο,οτι το εχω παραμελησει λιγακι.ασε που ωρες ωρες νοιωθω πως δεν ειμαι εγκυος,το ξεχναω.μην νομιζεις κ οταν γεννηθουν θα ειναι λιγο παραμελημενα γιατι ολη οι προσοχη θα ειναι στραμενη στα μεγαλυτερα.απο τωρα σκεφτομαι πως θα ειμαστε με την κορη μου ωστε να μην νοιωθει παραμελημενη με το μωρο.ας ευχηθουμε να εχουμε βολικα κ ησυχα μωρα ωστε να εχουμε χρονο για τα μεγαλα.στην μικρη μου ειχα φτιαξει ενα αλμπουμ που ξεκινουσε απο τους υπερηχους κ μετα ολες οι φωτο.τωρα ακομα δεν εχω κανει τιποτα.

ελισαβετ παντως αν ανυσηχεις για σενα...δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση να κολλησες κατι.μην αγχωνεσαι κ μιλα με το γιατρο σου να σε ηρεμησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου εγώ στη δουλειά με ένα οινόπνευμα στο χέρι είμαι... και στο σπίτι με detoll και μαντιλάκια detol στην τσάντα!! Ελπίζω να τη γλιτώσω και να μην αρρωστήσω... έχω και τους δικούς μου όλους άρρωστους....

Χρύσα μου δεν μπορεί να είναι όλες οι εγκυμοσύνες ίδιες... αλλάζουν πολλά απο την πρώτη μέχρι τη δεύτερη... οπότε λογικό είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου χαμογέλα!!!!! Πήγαινε το απόγευμα μια βολτίτσα και προσπάθησε να ξεχαστείς!

Ουτε εμείς θα παμε κάπου το τριημερο αλλα την Κ.Δευτερα μαλλον θα πάμε κάπου για φαγητό!!!

Γιελιζ αν αρχίζει να το στρώνει για το καλό ειναι καλύετρα να φύγεις..ειναι και επικίνδυνοι οι δρόμοι.

Χρύσα μου συνήθως τα δεύτερα μωράκια μοιάζουν πολύ με τα αδερφάκια τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα, χθές το βράδυ που μίλησα με τον γιατρό μου ήταν πολύ καθησυχαστικός, μου είπε ότι στην εβδομάδα που είμαι δεν υπάρχει πλέον κίνδυνος και αν χρειαστεί θα μπορέσω να πάρω αντιβίωση. Οπότε δεν μπορώ να πω ότι ανησυχώ ιδιαίτερα.

Μάχη και εγώ από όσα ξέρω, άσχετα με την λήξη της σύμβασής σου, θα δικαιούσαι κανονικά όλα τα επιδόματα λόγω των ενσήμων που ήδη έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου κι εγώ!!Θέλω να τηναγκαλιάσω και να επανορθώσω!!!Κι εγώ πιστεύω ότι θα μοιάζει με τον μικρό μου αλλά μπορεί να είναι επειδή μόνο το μουτράκι του έχω συνέχεια στα μάτια μου!!

Μάχη μου μην σε παίρνει από κάτω... προσπάθησε και μέσα να μείνετε να ξεκουραστείς ιαι να χαλαρωσεις..όσο για τη δουλειά.. όλα θα γίνουν αρκεί να είσαι καλά εσύ και το όμορφο ζουζούνι σου!Τίποτα άλλο δεν έχει σημασία τώρα!!!Μόνο το μωράκι σου!!!

Όταν ήμουν έγκυος στον νικόλα μου δεν έιχαμε σύμβαση, δεν μας πλήρωναν και έπρεπε να δουλεύουμε γιατί εάν κλείναμε το γραφείο θα μας έδιωχναν όλους.. μιλάμε για 5 μήνες τουλάχιστον απλήρωτοι και όταν μετά άρχισαν να μας πληρώνουν τα λεφτά ήταν λιγότερα κι αυτά με καμία συνέπεια!!Επίσης εγώ δεν ήξερα εάν θα μου ανανέωναν και τη σύμβαση.. αφού ήμουν έγγυος..Λοιπόν έβαλα πάνω από όλα το μωρό μου και είπα ο κοσμος να γυρίσει ανάποδα το μωράκι μου πρέπει να είναι ευτυχισμένο ακόμα και στην κοιλίτσα...

Είναι δύσκολο αλλάπροσπάθησε να μη στεναχωριέσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μια απο τα ιδια

μαλιστα εχω και στο τσαντακι του μικρου ντετολ και τον βαζω συνεχεια αμα παμε καπου..

και τον εμαθα να πλενει χερια- στον μπηντε..και παει και τα πλενει μια χαρα..

αχ αυτος ο μπιντες στο μοναδικο πραγμα που χρισημευει ειναι..

δεν τον εχουε χρισημοποιησει 3 χρονια τωρα και τωρα του δινουμε και καταλαβε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις το τριημερο ειμαστε φουλ στις βολτες...το σαββατο εχουμε γαμο,την κυριακη εχουμε βαφτιση κ το βραδυ σε γεννεθλια κ την καθαρα δευτερα ειπαμε να πεταξουμε στη θαλασσα αετο και να φαμε τα σαρακοστιανα μας γιατι περυσι με την βροχη δεν τα καταφεραμε.βεβαια για δευτερα ειπε χιονια αλλα αν ειναι σαν τα σημερινα μια χαρα θα πεταξει ο αετος :lol::lol: αν εχει πολυ κρυο ο μπαμπας μας ειπε οτι θα μας βγαλει εξω για φαγητο γιατι εχουμε πολυ καιρο να παμε σε ταβερνουλα.οποτε μια χαρα θα μας κατσει το τριημερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εδώ στο Πανεπιστήμιο (Πα.Πει.) να δείτε τι γίνεται.. έχω μπουκαλάκι με αντισυπτικό σαπουνάκι στην τσάντα, μαντηλάκια dettol, οινόπνευμα. και εννοείται ότι έχω και στο γραφείο μια σειρά..

Τον μικρό Χρύσα τον έχω μάθει κι εγώ να πλένει χέρια ή νατα καθαρίζει με μαντηλάκια dettol που έχει στο τσαντάκι του.. μάλιστα έρχεται και μου λέει.. μαμά μώμα (βρώμα) και μου δείχνει τα χεράκια του για να παίξει με το πλύσιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax ελπιζω να πανε ολα καλα και με αυτο το θεμα γιατι εχω αγχωθει :roll::roll:

Ευγενια μπορεις να με καταλαβεις κατα καποιο τροπο τα περασες και εσυ. Βασικα πανω απο ολα ειναι το μωρακι μου. Για να φανταστειτε ο αντρας μου μου ελεγε νωριτερα για παιδι αλλά εγώ ελεγα να στρωσει η δουλεια και τετοια. Τωρα δεν το αλλαζω με τιποτα και ειλικρινα μετανιωνω που δεν εμενα νωριτερα εγκυος εξαιτιας της δουλειας. Και που περιμενα στον ιδιο παρωνομαστη ειμαι. Κανενας εργοδοτης δεν εκτιμα τις προσπαθειες που κανουμε και επισης οχι μονο δεν σεβονται την εγκυμοσυνη μας αλλά γι αυτους ειναι και αρνητικο. Απορώ όμως για τις δικες τους τις γυναικες θα ηθελαν την ιδια αντιμετωπιση???

Τελοσπαντων ας ηρεμισω λιγο γιατι θα την πληρωσει κανενας που δεν φταιει....

Ολες με τα ντετολ και τα αβτισηπτικα ειμαστε απ'οτι καταλαβα ;)

Μιχαελλα να περασετε τελεια. Βολταρετε τωρα που μπορειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου συμφωνώ με τα κορίτσια!! Προσπάθησε να μην σε παίρνει απο κάτω!!

Τα έζησα όλα αυτά που λές... επί 5 χρόνια!! Μας άφηναν απλήρωτους μέχρι και 9 μήνες... και παίρναμε ψίχουλα.. εγώ κάθε μέρα έκανα 50 χλμ για να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά... Πλήρωνα 300€/μήνα στο ΤΕΒΕ βάλε και τις βενζίνες... ο μισθός έφτανε ίσα ίσα... άντε και τα τσιγάρα μου!!

Μην ξεχνάς ότι τώρα έχεις και το μωράκι σου!

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά!!

Μιχαέλα ωραίο το πρόγραμμά σας!! Ελπίζω να στρώσει και ο καιρός να το χαρείτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου όλο βολτίτσες είσαι!!!! Να τις ευχαριστηθείτε κοπέλα μου!!

Κι εμένα ο αντρας μου χθες μου είπε με το καλό να γεννηθεί το μωράκι μας και να βάλουμε αμέσως μπρος για δευτερο αλλά του λέω με το καλο να μονιμοποιηθώ στο δημόσιο και θα κάνουμε και το δεύτερο. Αλλο μονιμος βρε κορίτσια κι αλλο συμβασιουχος..ειναι άλλα τα προνόμοια!! Ελπίζω ότι το πολύ σε 3 χρόνια θα έρθει η μονιμοποιηση..Θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Μαράκι δεν περίμενα να φτιάξουν τα πράγματα στη δουλειάγιατί αν το έκανα ακόμα θα περίμενα... ούτε τοπρώτο δεν θα έιχα κάνει!!Πιστεύω ότι όλα γίνονται και δεν βάζω σε αναμονή την οικογένεια για καμία δουλειά.. καλό θα ήταν να είχαμε μια σιγουριά αλλά.. θα τα κατεφέρουμε και χωρίς αυτήν!

Στη δουλειά μου το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι πληρωνόμαστε κανονικά..κατα τα άλλα το ευρωπαικό προγραμμα το οποίο και λειτουργούμε λήγει το Σεπτέμβριο του 2012 και κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει μετά!

Ολα όμως θα πάνε καλά!! Τα μωρά μας (μικρά και μεγάλα) να είναι καλά!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι μπραβο μαχη μου γιατι αλλιως δεν παλευεται η κατασταση.κ εμενα οταν με απελυσε τα χριστουγεννα χωρις προηδοποιηση επεσα να πεθανω.εμαθα οτι ειμαι κ εγκυος.τελικα τα ειδα λιγο απο την θετικη πλευρα τους(παντα υπαρχει τελικα θετικη πλευρα) κ ηρεμησα.βγηκα στο ταμειο,βρηκα κ αυτη τη δουλιτσα για λιγους μηνες σαν εξτρα,λιγα δινει αλλα τουλαχιστον καλυπτω τις βενζινες κ μου μενει καθαρο το επιδομα.θα παρω τουλαχιστον τα επιδοματα απο το ικα εφοσον εχω τα ενσημα,με το καλο θα γεννησω σεπτεμβρη κ εχω μεχρι τον γεναρη του 2012 το επιδομα.οποτε με το που θα γεννησω θα εχω χρονο να ψαχτω για δουλεια.

κ οπως ειπε κ η ευγενια εμεις κ η οικογενεια μας να ειναι καλα κ τιποτα αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου φυσικά κι εγώ αν το θελήσω πιο νωρίς να κάνω δεύτερο δεν θα το σκεφτώ ούτε λεπτό..Αλλά να σου πω την αληθεια επειδή πέρσα ότι πέρασα ειναι τοση μεγάλη η λαχτάρα μου να γεννηθεί με το καλ'ό αυτό το μωράκι που δεν μπορώ και να σκεφτώ το μετά...

Να ειμαστε καλά και υγιεις βρε κορίτσια κι ότι θέλει ο Θεός ας μας στείλει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω τώρα θα τα δω μετά.

Είχα μια χάλια μέρα στο σχολείο, ξέρεις από αυτές που αναρωτιέσαι γιατί έγινα καθηγήτρια, αμφισβητείς το αν είσαι καλή στη δουλειά σου. Την παρασκευή το απόγευμα θα μάθω αν θα επιστρέψει η κανονική τους δασκάλα και εύχομαι να επιστρέψει για να σας πω την αλήθεια αν και θα μείνω χωρίς δουλειά :) Λυπάμαι το μωράκι μου μόνο που μ ακούει να φωνάζω στους μαθητές.

Το μόνο καλό της ημέρας είναι ότι κλεισαμε τις 25 εβδομάδες σήμερα. :D:D:D:D

Δουλεύω το απόγευμα άρα θα τα πούμε άποψε.

Να στε καλά, καλό μεσημέρι και τα λέμε

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι δεν το συζητω, να ειμαστε καλα και ολα θα γινουν...

χρυσταλλενη υπομονη......αντε πλησιαζει ο καιρος σιγα σιγα

Να σας πω κατι ντρεπομαι λιγο :oops::oops: σημερα με ποναει λιγο ο ποπος μου :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσταλλένη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Εχω περάσει κι εγώ τετοιες μέρες..Χαλάρωσε και δεν πειράζει, ας ξεκουραστείς και εσύ λίγο.

Μάχη μου κι εμένα καμιά φορά με πονάει!!! Δεν ξερω αν ειναι από το πολύ το ξάπλα εμένα!!! :lol::lol:

Παντως την προηγουμενη εβδομάδα που πονούσα έντονα τελικά ήταν από την μέση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βρε κοριτσια και απο εμενα..εκατσα και διαβασα οσα γραψατε σημερα,ειδα και κατι ωραιες κοιλιτσες..εγω στο γιο μου δεν ειχα μεχρι τον 5ο αλλα τωρα γρηγορα αρχησε να πεταγετε..χιχιχ..το tattoo δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα,νομιζω βεβαια εξαρταται και απο το δερμα,στο γιο μου εβαζα μια κρεμουλα σωματος bepanthol και ημουνα μια χαρα,κανα 2 ραγαδες εκανα στο στιθος και αυτο γιατι στο νοσοκομειο επαθε ικτερο το παιδι και δεν θηλαζα και πριστικα αποτομα..αχ αυτο το ΟΑΕΕ...και εγω αυτο εχω αλλα τουλαχιστον ειναι δικη μου η επιχειρηση και δεν παω...χιχιχι..η κολλητη μου ομως που ειναι εγγυος και εκεινη δουλευει με σε παιδικο σταθμο με συμβαση και εχει και εκεινη ΟΑΕΕ και το θεωρω μεγαλη κομπινα αυτο που κανουν.Δεν εχει κανενα δικαιωμα για αδεια για να παει να κανει καμια εξεταση και ειναι στο χερι της διευθυντριας αν θα την αφησει...αφου να φανταστητε πριν μερικους μηνες ηταν παλι εγκυος και το εχασε και επρεπε να κατσει σπιτι 3 βδομαδες...τελικα καταφερε να κατσει 2...τι να πω ΚΟΜΠΙΝΑ ΜΕΓΑΛΗ για να μην εχουμε δικαιωματα..σημερα θα κανω κοκκινιστο κοτοπουλο με μακαρονια και πατατες τηγανητες...εβαλα και το υποθετακι μου και καθομαι λιγο να δρασει και μετα να παω να μαγειρεψω..και εμενα ποναει ο ποπος..αλλα απο τα υποθετα..χιχι..ειδα και ενα ονειρο...οτι γεμισε η κοιλια μου ραγαδες...ουστ μακριααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...