Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Κοριτσιαααα καλημερα...γυρισααα και ελπιζω να μην ξαναφυγω....δεν πηγα πουθενα αλλα ημουνα τοοοσο χαλια που με τπτ δεν μπορουσα να διαβαζω..τωρα εχω βρει το κολπο,με το που ξυπναω βαζω υποθετο το πρωι και το ιδιο και το απογευμα,με πιανουν κατι ζαλαδες αλλα κρατιεμαι με τα υποθετα,τις τελευταιες μερες ειχε παραγινει το κακο,ετρωγα μια μπουκια και την εβγαζα μα τη μια,,μακαρι το υποθετο να με κραταει συνεχεια ετσι.Ακομα -2 κιλα ειμαι..μια χαρα..και το σκ δουλευαμε παααρα πολυ..εχτες ειχαμε και το καρναβαλι και δουλευα και απο το χορο που ριξαμε λεω στον αντρα μου αυτο το παιδι η θα βγει χορευοντας η με ενα φραπε στο χερι..σημερα δεν κουνιεμαι καθολου,,,δεν ποναω αλλα εχτες ολη μερα κουνιομουνα και λεω ας ηρεμησω λιγο σημερα...την αλλη τριτη παω για αυχενικηηηηη αντε παναγια μου!!!!Ειδα και για τα καθησματακια που λεγατε..εγω ευτυχως εχω 2,ενα για νεογεννητα μεχρι 13κιλα και ενα που ειναι μεν απο νεογεννητα αλλα στο γιο μου το χρησχιμοποιησα μετα τα 13 κιλα.Το πρωτο το ειχα και εγω αναποδα στο αυτοκινητο μετα τον γυρισα..καροτσι θελω αλλα ακομα δεν ξερω τι..μολις παθω τι παιδι ειναι θα αρχισω να κοιταω..αυτα απο εμενα..μακαρι να κρατηθω ετσι για να μην ξαναχασω τοσα ποστ!!φιλια πολλα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως κι εγώ τον τελευταίο άνθρωπο που θα ήθελα μαζί μου θα ήταν η μαμά μου!!δεν θα άντεχα θα κρατιόμουν για να μην με βλέπει να πονάω!!

Τον άντρα μου θα ήθελα ξανά όπως τον είχα στον Νικόλα... τρομερή εμπειρία και δεν το λέω μόνο έγω..εκείνος λέει ότι ξαναγεννήθηκε και από τότε με ευχαριστεί διπλά και τριπλά για το μεγαλείο που έζησε... νιώθω ότι έχουμε δεθεί περισσότερο μετά από αυτό!

Ο δικός μου στην αρχή δεν ήθελε να μπει άλλά μετά του είπε ένας ξάδερφος του.. οκ μην μπεις.. νομίζεις ότι εάν είσαι απ'έξω θα είσαι πιο ήρεμος που δεν θα ξέρεις τι θα γίνεται μέσα?? Σαν να τον άγγιξες με ρεύμα!!από εκείνη τη στιγμή δεν συζήταγε καν για το αν θα είναι ΄όχι.. ηταν δεδομένο ότι θα΄ήταν μαζί μου!!Εγώ δεν τον είχα πιέσει καθόλου.. ο κάθε άνθρωπος έχει τα όρια του και τις αντοχές του και θα πρέπει να το σεβόμαστε αυτό!!

Μάχη μου έχεις δίκιο για τις καισαρικές και τους γιατρούς.. εμένα ευτυχώς ο δικός μου κάνει καισαρική μόνο εάν υπάρχει ανάγκη.. να σκεφτείς ότι παίρνει τα ίδια λεφτα για φυσιολογικό και καισαρική!Είμαι τυχερή σε αυτό...Τουλάχιστον ξέρω οτι εάν μπω χειρουργείο θα έχει εξαντλήσει τα περιθώρια!!

Καλά να είμαστε και σημασία έχει να γεννηθούν υγειή τα μωρά μας όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς η ίδια κατάσταση επικρατούσε και με εμάς Μαράκι μου!!! Ο αντρούλης μου τα είδε όλα... την μάνα μου την έδιωχνε ο μπαμπάς μου κάθε φορά που έβλεπε να την πιάνουν τα κλάμματα! Ο άντρας μου το τι έκανε για να με κάνει να γελάσω λίγο... εμένα λίγο καιρό αργότερα που τον ρώτησα με ποιόν έμοιαζαν τα μωρά μου είπε ότι ήτα ίδια εγώ... Τώρα όμως δεν μου χαρίζεται!! :lol::lol::lol: μου λέει ότι το μωρό μας μοιάζει με αυτόν!!

Χαχαχα Μαράκι αν τελικά μπεί με την κάμερα μέσα ο άντρας σου να μας βάλεις το βίντεο μετά!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μάχη μου αν πιστεύεις ότι θα τα καταφέρει η μανούλα σου και βέβαια να την έχεις μαζί σου! Εννοείται...

Γειά σου kiska!! Χαίρομαι που είσαι καλύτερα!!! Αν πιάνει το κόλπο που λές να το συνεχίσεις έτσι!!!! Με το καλό η αυχενική την άλλη Τρίτη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλιτα μου κ εγω μονο φολικο περνω απο τοτε που εμαθα οτι ειμαι εγκυος κ αν θυμαμαι καλα απο την κορη μου το περνεις μεχρι να γεννησεις.σιδηρο κ ασβεστιο αν δεν κανω λαθος ξεκιναν μετα τον 4ο ή αν εχεις ελλειψη νωριτερα.βεβαια καθε γιατρος εχει τα δικα του.εγω παρολο που εκανα εξετασεις για σιδηρο κ ηταν χαμηλος (11) τελικα δεν μου εδωσε τιποτα.ηταν τοτε που ημουν αρρωστη,ολο εμετους,χωρις φαι κ τελειως χαλια.αν δεν κανω λαθος στο 2ο τριμηνο που ξανακανουμε εξετασεις εκει θα δειξει αν μου δωσει κ τι.

βρε κοριτσια να σας ρωτησω:ξερω οτι στις κλινικες μπορει ο αντρας αν θελει να μπει μεσα την ωρα του τοκετου αλλα στο νοσοκομειο σε εμας απαγορευεται.σε εσας γινεται το ιδιο?κ αντε να παρει λιγες ωρες ο τοκετος....αν αργισει τι γινεται?που κ εσυ εισαι ολομοναχη αλλα κ οι δικοι σου εξω αγωνιουν?

εμενα οι δικοι μου τα ειχαν δει ολα παντως.ημουν 12 ωρες με σπασμενα νερα(ευτυχως χωρις πονους).μεχρι τοτε εβγαινα κ εκανα καμια βολτα μαζι τους.απο την ωρα ομως που μου εβαλαν το χαπι για τεχνιτους πονους κ για 6 ωρες περιπου ημουν ολομοναχη.οσο με βαστουσαν τα ποδια μου εβγαινα λιγο εξω κ μολις εμπαινε ο αντρας μου για να με βοηθησει να παω στο κρεβατι(σερνομουνα)του φωναζαν να βγει γρηγορα εξω.τωρα θα γεννησω σε αλλο νοσοκομειο αλλα νομιζω πως μια απο τα ιδια θα ειναι κ εκει.παντως εγω που το εζησα ετσι θα ηθελα να εχω καποιον κοντα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααα βρε μαριω ξεχαστηκα......απο τωρα βρε μας δειχνεται τα προσοντα σας :lol::lol::lol: πολυ καλα τα νεα σας κ με το καλο τωρα το μεγαλο ραντεβου.ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα με το καλο!!!!

Α εγω δεν ειχα κανενα μεσα..και με πειραξε πολυ αυτο..αλλα στο χειρουργειο θα ηθελα καποιον μαζι μου...

Βασικα δεν θα ηθελα ουτε τη μαμα μου ουτε τον αντρα μου...γιατι και οι δυο μολις εμαθαν οτι θα κανω καισαρικη ηρεμησαν μου ειπαν..γιατι τιποτα δεν θα μπορουσε λεει να παει στραβα..

Και τωρα που θελλω να κανω VBAC, μονο ο γιατρος μου με στηριζει..

ο αντρας μου μου εκανε σκινη μολις βγηκαμε απο το ιατρειο..η μαμα μου αρχησε την προπαγανδα..

οποτε με βλεπω να με πιανουν οι πονοι..να παιρνω τηλεφωνο τον γιατρο..και να παιρνω ταξι μονη μου για το μαιευτηριο :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiska mou kai egw thn allh trith exw auxeniki....tha exoume kala apotelesmata exw kalo proaisthima!!!!!!!!!

makari ola na mas pane kala!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

koritsia kai egw thelw ton antroulh mou mesa...makari na anteksei vevaia gt einai kai ligo ligopsuxos.. :?

h mamaka mou sigoura tha einai alla mallon apo eksw...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα αν θυμάμαι καλά στο νοσοκομείο της Ξάνθης είχες γεννήσει?

Αν ναι ξέρω ότι εκεί δεν αφήνουν τον σύζυγο ούτε να μείνει μαζί σου το βράδυ... Στης Αλεξανδρούπολης τον αφήνουν... εμένα ο άντρας μου έμεινε μαζί μου 10 μέρες.. για τον τοκετό τώρα δεν ξέρω αν τον αφήνουν να μπεί... γιατί έκανα καισαρική... θα ρωτήσω όταν ξαναπάμε... Εσύ τώρα στο καινούριο της Καβάλας θα γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω DIOSA να σαι καλα...εγω οταν γεννησα τον Χριστοφορο ειχα πει στον αντρα μου να ειναι μεσα,δεν το συζητησα καν ,του λεω θα εισαι μεσα να βλεπεις τι γινεται,εβγαλε και βιντεο τελικα ηταν πααρα πολυ καλα...η μανα μου την ειχε πιασει πανικος και οποιο γιατρο και νοσοκομο εβλεπε ελεγε ΓΙΑΤΡΕΕΕΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΕΕΕΕ και δεν εχει σημασια που ηταν ασχετοι γιατροι τους επριξε,,,χιχιχιχι..τωρα ομως στο νοσοκομειο που θα παω μας ειπε η γιατρος πως δεν αφηνουν μεσα τον αντρα και με εχει πιασει πανικος..δεν θελω να ειμαι μονη μου σε αυτο..μου λεει θα το πολεμησουμε μπας και κανουμε κατι..αλλα αμα δεν αφηνουν δεν νομιζω πως θα κανουμε τπτ

περιμενω πως και πως για την αυχενικη μαρουλιτα γιατι πλακα πλακα κουνηθικα πολυ εχτες και εχω λιγο στο μυαλο μου στη γωνια ενα ανγχος...μακαρι να ειναι ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καισαρική κορίτσια νομίζω ότι εχει καταντήσει η εύκολη λύση!!

Γιελιζ ελπίζω μέχρι τοτε να ξεχασει την ιδεα με την κάμερα!! Νομίζω οταν ερθουν εκεινες οι μέρες θα την εξαφανίσω!!!!

Κίσκα μου μακάρι να νιώσεις καλύτερα..Αντε με το καλό και η αυχενική!τέλεια η μαμά σου!!

Ευγενία μου κι εμένα ετσι ελεγε οτι δεν θα αντεξει να μπει αλλά τελικά δεν αντεξε!!!!

Μιχαέλα μου ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Μολις μπορέσω θα σας βάλω φώτο από τα προσόντα μας!! Ανκαι ήθελα να σας βάλω φώτο να δείτε την κοιλιά μου!! Μεγάλωσε πολύ και απότομα!!!

Οσο για τα νοσοκομεία δεν ξέρω αλλά συζητησε το με τον γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μου απο την μια εχουν κ αυτοι τα δικια τους γιατι με τοσα που ακουν φοβουνται.αλλα απο την αλλη εφοσον κ ο γιατρος σου βεβαιωνει οτι δεν υπαρχει θεμα,σιγουρα θα σε βοηθησει πολυ το να εχεις υποστηριξη απο τους δικους σου.να σε ρωτησω αυτο το vbac που λες τι ειναι ακριβως?ο φυσιολογικος τοκετος?

αυτο που εχω καταλαβει παντως απο οσες περιπτωσεις ξερω,στις δικες μας κλινικες(δυο ολες κ ολες) καποιο γιατροι δεν το πολυ ζοριζουν κ σε βαζουν μετα απο 5 ωρες καισαρικη.καποιο το κρατανε περισσοτερο.

στα νοσοκομεια δε ειναι το αλλο ακρο....μπορει να ταλαιπωρησε ωρες ατελειωτες(κ εννοειται οτι δεν κανουν επισκληρηδιο)κ να σε κρατανε.μονο στα δυσκολα σε βαζουν για καισαρικη.αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση παντως στο νοσοκομειο ειναι οτι παρολες τις ωρες που ημουν εκει μ σπασμενα νερα αλλα κ αργοτερα....ουτε μια φορα δεν μου βαλανε τοκογραφο να ακουσουν το μωρο....τιποτα.βεβαια σαν πρωταρα που να ξερω τι γινεται κ πως.αργοτερα απο φιλες κ γνωστε που γεννησαν σε κλινικη εμαθα οτι ολη την ωρα τις ειχαν το τοκογραφο κ παρακολουθουσαν το μωρο.οτι να ναι δηλαδη.

παντως σε καθε περιπτωση ο θεος να βαζει το χερι του κ να πηγαινουν ολα καλα κ ας ποναμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαράκι ναι!! Βάλε μας φωτό να δούμε το ζουζούνι!! :lol::lol: Και την κοιλιά σου βάλε...βασικά να βάλουμε όλες τις κοιλιές μας!! Πλάκα θα έχει!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ στη ξανθη γεννησα κ τωρα στο καινουργιο της καβαλας.εκει εμεινε η μαμα μου αλλα κ στη καβαλας απαγορευεται ο αντρας συνοδος.τις προαλλες που ειχα την μικρη μου στην παιδιατρικη κ πηγαινα να μου κανουν τις ενεσεις οι μαιες ειδα χαρτι που το εγραφε.κ επισης εγραφε οτι απαγορευονται κ τα παιδια.αυτο δεν μου αρεσε καθολου....δηλ. τι δεν θα ερθει το κοριτσακι μου να το δω?απογοητευτηκα παρα πολυ.βεβαι μπορει να ισχυει μονο για τωρα που εχει ιωσεις κ το καλοκαιρακι που θα γεννησω να επιτρεπονται.παντως δεν θα αντεξω να μην δω την μικρη μου εστω κ για αυτες τις τρεις μερες.ουτε να το σκεφτομαι.οταν θα παω για ραντεβου στο νοσοκομειο θα τα ρωτησω ολα για να ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μαρακι οντως ειναι λιγο μεγαλουτσικη!!!!αλλα εισαι πολυ καληηηηηηηηη!!!μονο κοιλιτσα εχεις βρε!!!18η δηλ. στο τελος του 4ου ή μπηκες στον 5ο?δεν τα παω καλα με τις εβδομαδες.πολυ καλη ιδεα της γιεληζ.σε καθε αλλαγη του μηνα να βαζουμε τις κοιλιες μας να βλεπουμε ποσο μεγαλωνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!Emeis simera exoume gennitouria gennise h theia mou ta didimakia mas...ena koritsaki kai ena agoraki...akoma den ematha kila kai tetoia alla afou ola einai kala auto exei simasia!!!!!!!!!

kala o theios mou einai mesa sthn trelh xara....pwpwpwpw!!!!!!!!!!ante kai sta dika mas twra!!!!!!!!!

re eseis nai na valoume ta mwrakia mas kai tis koilies mas...vevaia emeis pou eimaste pio ligo tha valoume ligo argotera...alla egw ton uperixo ths auxenikis tha ton valw.. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Maraki mou teleia eisai!!!!!!!!!!!!!!Ftousou koritsaki mou.....eisai ola ta lefta!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Μαράκιιιι!!!!! Τι ωραία κοιλιά είναι αυτήηη???? Φτου φτού!!! Μεγάλωσε αρκετά όμως ε?? Τέλεια!! Είναι που είσαι και αδύνατη και φαίνεται αμέσως η κοιλιά!!! Αχ τέλεια!! Άντε βάλε και τον παίδαρο να τον καμαρώσουμε!!!

Μιχαέλα βασικά εγώ είμαι υπέρ στο να μην αφήνουν τα παιδάκια μέσα... γιατί όταν ήμουν στο νοσοκομείο της Ξάνθης (για μία μέρα) τα είδα όλα με τα παιδάκια!!! Τρέχαν πάνω κάτω φώναζαν!! Δεν λέω ότι όλα τα παιδιά είναι το ίδιο η ότι όλοι οι γονείς είναι ανεύθυνοι... αλλά δυστυχώς υπάρχουν και τέτοιοι!!

Στης Αλεξανδρούπολης δεν άφηναν παιδιά μέσα... και δεν παίζει ρόλο η εποχή... δεν αφήνουν γενικώς...

maroulita μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Πάντα γερά και καλότυχα να είναι!!! Και καλή λοχεία στη θεία σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας βάζω φώτο αλλά τα έβγαλα εγω από αυτά που μας έδωσε ο γιατρός γιατί τελικά δεν γράφτηκε το dvd. Δεν ξέρω γιατί, θα του το ξαναπαω την επόμενη φορά.

Ελπίζω να φαίνεται καλά..Στην πρώτο φώτο αυτό που ξεχωρίζει και δείχνει το ποντίκι ειναι το πουλάκι μας...Βέβαια σήμερα μας έκανε πείσματα και δεν πήραμε καλές πόζες!!

post-9162-13873936311653_thumb.jpg

post-9162-13873936311812_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευχαριστώ κορίτσια..ειδατε πώς μεγάλωσα??? Ισως είναι κ φούσκωμα από την δυσκοιλιότητα που με ταλαιπωρεί!! Ναι όντως έχω αδύνατα πόδια και μου φαίνεται αμέσως.

Μαρουλίτα μου να σας ζήσουν!! Παντα γερά και καλότυχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα μου ναι ειναι ο φυσιολογικος τοκετος μετα απο καισαρικη. Μπορει να γινει υπο προυποθεσεις...

ο Γιατρος μου λελει πως το 80% αυτων που θελει να γεννησει με VBAC τα καταφερνει μια χαρα..

θα δουμε τι θα γινει ομως προς το τελος..και αυτος φανταζομαι δεν ειναι χαζος να ρισκαρει..μου το ειπε αυτο!!

Μαρακι τελεια η κοιλιτσα...μια χαρα εισαι...εγω δεν βαζω τη δικη μου να ξερετε.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Απόσο ξερω τα παιδια κατω των 12 ετων απαγορευονται σε ολες τια μαιευτηκες κλινικες..ιδιωτικες και δημοσιες..αχ ..καια υτο με καιει περισσοτερο..αμα τελικα κανω ξανα καισαρικη δε θα δω το καμαρι μου για 5 ολοκληρε μερες και μου λειπει απο τωρα

Καλε ειναι τελειο το αντρακι σας μαρακι...φτου φτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είχα δεί φωτό απο μία άλλη μανούλα πού είμασταν μαζί στα περσινά καλοκαιρινά μωράκια... που είχε γράψει με κρεμούλα πάνω στην κοιλιά της και σε ποιά εβδομάδα είναι... Πολύ καλό ήτανε!! Είχε ζωγραφίσει και μία χαμογελαστή φατσούλα δίπλα!! :lol::lol::lol: Εγώ λέω να το κάνω για να τα δείξω και στο παιδάκι μου αργότερα!!

Χαχα Μαράκι πολύ καλό το ζουζουνάκι σου!!! Και το πουλάκι όλα τα λεφτά!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Χρύσα να βάλεις και εσύ καλέ!! Να συγκρίνουμε κοιλούμπες!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου κάθε τέλος του μήνα αλλάζω μήνα εγώ..Ειναι ανάλογα με την ΠΗΤ σου..Εγώ πχ εγω ΠΗΤ 31/7 αρα κάθε 31 αλλάζω μήνα..Σήμερα δηλαδή μπαίνω στον 5ο μήνα..Μονο έτσι τα βρίσκω σε μήνες αλλιώς μονο με εβδομαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ μου κ εγω συμφωνω με την τακτικη αυτη που ακολουθουν γιατι τα παιδια οντως ειναι φορεις μικροβιων κ για ενα λεχουδακι ειναι κινδυνος.εμενα δεν μου αρεσει που οι επισκεπτες κουβαλανε τα παιδια μαζι τους.εγω παντως οταν παω σε νεογγενητο ακομα κ σε κλινικη που επιτρεπεται,την μικρη μου δεν την παιρνω ποτε μαζι μου.ακομα κ οταν γεννησε η κουνιαδα μου την πηγα την αλλη μερα να δει την ξαδερφουλα της κ εκεινο απο το τζαμι στο θαλαμο.ακομα κ σε σπιτια που πηγαινουμε σε νεογεννητα καλο ειναι να μην πηγαινουν τα παιδακια.παντως αν οντως ισχυει αυτο στο νοσοκομειο με τον αντρα μου ειπαμε οτι θα μου την φερει κ αν δεν αφηνουν μεσα στο δωματιο να μπει το παιδι θα βγω εγω στην αιθουσα αναμονης να την δω.κ μονο που το διαβασα μου ηρθε να βαλω τα κλαματα οταν συνηδιτοποιησα οτι δεν θα

την δω.θα ειναι κ οι ορμονες μας χαλια οποτε τι με θες....αστα βραστα.

ωραιος ο παιδαρος μαρια!!!!την δευτερη δεν τι πολυ καταλαβα...τι δειχνει ακριβως?

κ εγω με την πητ ξερω καθε ποτε αλλαζω μηνα γιατι πια βδομαδα αντιστοιχει σε πιο μηνα...δεν τα καταφερνω...με μπερδευει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιος ο παιδαρος μαρια!!!!την δευτερη δεν τι πολυ καταλαβα...τι δειχνει ακριβως?

Καλέεεεεε ολόκληρο τσουτσούνι έχει εκεί!!!! Δεν το κατάλαβες????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η βδομάδα

2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η βδομάδα

3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η βδομάδα (εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα

5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα

6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα

8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

90ς μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα

Αυτό το είχε δημοσιεύσει μια κοπέλα... πρίν κανα 2 εβδομάδες αν θυμάμαι καλά....

Εγώ δηλαδή τώρα είμαι 5 μηνών +1 εβδομάδα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...