Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Καλημέα beboulino...

Πολύ καλά θα κάνεις... Πολύ καλό το ποσό όντως!

Κοριτσάκια πάω και εγώ μία βόλτα στη φίλη μου για καφέ! Τα λέμε μετά φιλάκιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου τι μου κάνετε;

Εμείς ξυπνήσαμε απ τις 7, ήρθαμε στο χωριό του άνδρα μου γιατί (δεν ξέρω πως είναι στην Ελλάδα) αλλά τον κάλεσαν άσκηση στο στρατό. Οταν τελειώσεις τον στρατό στην Κύπρο και μετά τις σπουδές σου, σε καλούνε μέσα μέσα για ασκήσεις - βολή κτλ.

Εμείς πήγαμε για φαγητό χτες σ ένα ήσυχο στεκάκι με μουσική με κάτι φίλους. Ωραία ήταν. Ξεφύγαμε λίγο απ τη ρουτίνα. Το απογευματάκι λέμε να πάμε για ΄καφεδάκι. Θα δείξει.

Αέρινη μου έχεις δίκαιο, τόσες εβδομάδες δικαιούμαστε. Μέχρι 18, υποχρεωτικά καθόμαστε δύο εβδομάδες πριν την ΠΗΤ. Εγώ θα χω πρόβλημα ότι ίσως χρειαστώ να μην καθήσω κάν τις 18 εβδομάδες. Παίζει να με καλέσουν προυπηρεσιακή. Πριν διοριστείς στα δημόσια σχολεία πρέπει να παρακολουθήσεις για ένα χρόνο υποχρεωτικά μαθήματα, εργασίες, εξετάσεις, επιπέδου μεταπτυχιακού για να καταλάβετε και ξεκινά αρχές Σεπτεμβρίου. Αν πάρω αναστολή σημαίνει καθυστερώ το διορισμό μου στο δημόσιο.Θα δείξει, το μωρό μου να ναι καλά και όλα θα κανονιστούν.

Χαρά μου, μίλα στον άνδρα σου, πρόσεξε όμως ότι μιλάς για τη μητέρα του, ξέρει πίστεψε με τις ιδιοτροπίες της και την τρέλα της αλλά τους κακοφαίνετε όταν μιλάμε με ασχημο τροπο για αυτές. Πεθερός υπάρχει;; Έρχεται συχνά και μένει μαζί σας;;;

Καλό μεσημέρι να χετε και τα λέμε μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! Τι κάνετε??? Δεν σας πρόλαβα ε??

Χαρά μου τι τραβάς!!! Μονο που σε σκέφτομαι φαντάζομαι τι περνάς!! Μίλα στον άντρα σου. Δεν κάνει να συγχύζεσαι τώρα.

Αερινη και Χρύσα μου με γεια οι αγορές σας!!

Γιελιζ βλέπω τη λίστα τώρα κανονικά!!!! Επαθα πλάκα με την άδεια που σας δίνουν! Εμάς στην Κύπρο είναι γελοία τα πράγματα. Να φανταστείς εγώ τώρα επειδή είμαι συμβασιούχος δεν μπορώ να πάρω όλη την άδεια ασθενείας και δεν ξέρω μέχρι πότε θα με πληρώνουν!! Αυριο θα πάρω τηλ να δω τι παίζει!

Χρυσταλλένη μου κάνατε τις βόλτες σας ε??

Εμείς λέγαμε να πάμε για καφέ μετά το ποδοσφαιρο αλλά έπρεπε να εχει ξεκινήσει εδώ και μισή ώρα αλλά έχει φασαρίες και τίποτα ακόμη...Αρα μάλλον στο σπίτι θα την βγάλουμε πάλι..Βρέχει κιόλας!΄

Από χθες πάντως έχω ενα πονοκεφαλο που δεν αντέχεται! Βασικά νιώθω πιασμένη στον αυχένα. Χθες δεν πήρα τίποτα αλλά σήμερα πήρα ένα ντεπόν αλλά καμία διαφορά.. Αυριο πρωί στις 10 έχουμε ραντεβού να δούμε τον μικρούλη μας και ανυπομονώ!!! Λογικά θα μπω όταν γυρίσω να σας πω τα νέα μου!

Πήγατε όλες για φαγητό και για καφέ ε? Εγώ μαγείρεψα γιουβέτσι...φάγαμε και τώρα όπως είπα περιμένουμε το άτιμο το ποδόσφαιρο να αρχίσει!! :lol::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοτρίτσια!! Τι κάνετε?

Μαράκι μου 5 χρόνια που ήμουν συμβασιούχος δεν είχα δικαίωμα ούτε για κανονική άδεια ούτε για άδεια ασθενείας... τίποτα!

Τέσπα... το τικεράκι το βλέπεις τώρα ε? Ωραία!!!

Καλά να περάσετε αν πάτε για καφέ!

Οι υπόλοιπες που είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααα

τι κανετε;;;

εγω εσκασα στο φαη...τελικα η ταβερνα μου παει..δε με πειραξε τιποτα απ'οσα εφαγα...χαχαχα..

αλλα παιδια πολυ φαη..

τωρα θα καψω τις θερμηδες αδειαζοντας το γραφειο.

Χαρα δυσκολη η περιπτωση σου...ποτε θα ξεκουμπιστει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μερσι Γιελιζ μου!!!

αλαλ ητανπεντανοστημα..χαλαρα τσακιζα αλλο ενα χταποδιο σχαρας και καλαμαρια τηγανητα..και κολοκυθακια...και η μελιτζανοσαλατα ηταν ονειρο..και το κρασι υμηγλυκο σουπερ....αν πειναω παλη....

Ρε παιδια ανακαλυπτω τελικα πως εχω παρα πολλα πραγματα..και δεν εχω που να τα βαλλω...και παντα νομιζα οτι ειχα λιγα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώ πώ μου άνοιξες την όρεξη τώρα!! :lol::lol::lol: Ειδικά το χταποδάκι με αποτελείωσε!!! :lol::lol:

Αυτό με τα πράγματα το έχω και εγώ!! Πώς γεμίζω τόσα πολλά δεν μπορώ να το καταλάβω!! Τι να πώ... Επίσης άλλη απορία που έχω... τόση σκόνη απο που έρχεται ρε παιδιά??? Χθές ξεσκόνισα και σήμερα πάλι βλέπω σκόνη και κάτι με πιάνει!!! :twisted::twisted::twisted::twisted: Με ένα ξεσκονόπανο στο χέρι πρέπει να είμαστε συνέχεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε..

θα σου πω απο που..απο τα πολλα ρουχα...

Παρασκευη εκανε η μαμα μου γεννικη, καθαρησε σκουπησε σφουγγαρησε ξεσκωνησε...τηναξε τα χαλια με το χτυπητιρη της σουπας- εχουμε μια ειδικη που πλενει και τα χαλια και εχει ενα ειδικο πελμα που "τηναζει" χαλια και στρομματα και λειτουργει με νερο..

και σημερα πισω αππο την πορτα της κρεβατοκαμμαρας ειχε 2 μπαλιτσες χνουδια με τριχες...γκρρρρρρρ

Εγω παντως καταλαβα πω οσο μεγαλο σπιτι και να εχεις..ποτε δε σου φτανει ο χωρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο χώρο έχεις τον γεμίζεις... αν και εγώ πετάω κιόλας... αλλά και πάλι γεμίζει... Κανονικά για κάθε ένα πράγμα που αγοράζουμε πρέπει να διώχνουμε 2... πιστεύω μόνο έτσι δεν θα γεμίζουμε...

Αχ αυτά τα χνούδια πίσω απο τις πόρτες!!! Μεγάλο τραύμα!! Λές και περνάει κάποιος και τα σκορπάει!! Αλλά είναι που είναι και χειμώνας και όπως λές φοράμε και πιο πολλά ρούχα... είναι και τα χαλιά... Άντε να έρθει το καλοκαίρι να ηρεμήσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε συ...τα μαζεψα με το σκουπακι αλλα αυριο ειμαι σηγουρη θα βρω πισω απο αλλη πορτα η κατω απο το καλορυφερ του διαδρομου... :evil::evil::evil:

Ασε εγω δινω πραγματα..κυριως στις ανηψιες μου..ειδικα σε μια κορη ενος ξαδελφου μου..τωρα δε που δεν θα κανω αλλο κοριτσακι..πρεπει να κανω μια σακουλα και να δοσω πολλα ρουχα που τα φιλαγα και καλα να τα δοσω στην κορη μου..και ειναι ρουχα ακριβα και επωνυμα..απο εποχες που ημουν ελευθερο πουλι και ειχα προικα αφαγωτη..και να πω την αμαρτια μου..λοιπαμε να τα δοσω..

αλλα που..εχω γεμμυσει μισο υπογειο- το δικο μας...και το πλατυσκαλο της ταρατσας..συν τη δικη μας ντουλαπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έχω δώσει πάρα πολλά στην κουνιάδα μου τη μικρή!!! Ολοκαίνουρια ρούχα απο όταν ήμουν ελεύθερη...

Έχω μία 6φυλλη ντουλάπα μέχρι το ταβάνι και είναι τίνγκα!!! Στο υπόγειο δεν κατέβασα ακόμα αλλά έτοιμη είμαι... έχω χώρο και κάτω απο καναπέδες που είναι φούλ!!! Μία αποθηκούλα που έχω μέσα στο σπίτι είναι γεμάτο παπούτσια!! Αλλά δεν μπορώ να βρώ καμιά να φοράει 40 να τα δώσω!! :lol::lol::lol:

Αλλά που θα πάει τώρα την άνοιξη που θα βάψουμε έχω να διώξω πολύ πράγμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!! Από οτι καταλάβατε στο σπίτι την βγάλαμε εμείς! Πουθενά δεν πήγαμε..Νιώθω όμως κάπως καλύτερα με τον πονοκέφαλο.

Χρύσα μου χταποδάκια και καλαμάρακια ε??? Μας άνοιξες την όρεξη!!μ Κάνει να τρώμε τέτοια ε??? Γαρίδες?? Μεχρι τώρα δεν έχω φάει!! Αυτο που με αποτέλειωσες όταν είπες τα κολοκυθάκια τηγανητά με τζατζίκι!! :oops: ΘΕΛΩ!!!!

Μιλάτε για δουλειές? Δεν τελειώνουν ποτέ!! Ειδικά αυτή η άτιμη η σκόνη!!!!

Λοιπόν είπα να πω ένα γεια και βγαίνω!! Καλό βράδυ σε όλες!!!! Πολλά φιλάκια...θα σας πω αύριο τα νέα μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου με το καλό να δείτε το ζουζουνάκι σας αύριο!!! Ξεχάστηκα πρίν... μόλις είδα χταπόδια και καλαμάρια και μελιτζανοσαλάτες!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Κάνω λές και με έχουν στη πείνα!! Μόλις διαβάζω για φαγητά ξεχνάω αυτά που είχα να πώ!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σας αφήνω και εγώ πάω να κάνω ένα μπανάκι!! Καλό βράδυ σε όλες!! Τα λέμε αύριο!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!Πηγαμε κι εμεις τη βολτιτσα μας και το καφεδακι μας κ πριν λιγο γυρισαμε,ωραια ητανε..

Χρυσα μου ανοιξες την ορεξη με ολα αυτα που περιεγραψες,ιδιως τα κολοκυθακια και τα καλαμαρακια...........μιαμ μιαμ!!

Μαρακι πολυ καλη επιτυχια αυριο στον γιατρο και με το καλο να δειτε το ζουζουνι σας!Θα περιμενουμε νεα σας!

Οσο για τις δουλειες στο σπιτι θα σας πω πολυ απλα πως ο,τι και να κανουμε δεν τελειωνουν ποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεριζω τις υπολοιπες..

Μαρακι καλη επιτυχια αυριο..με το καλο!!!!

Γιατι δεν κανει καλε να τα τρωμε...αρκει να ειναι καλομαγειρεμενα και απο τις γαριδες καλυτερα να παιρνει ςμεγαλε ςπου θα τοςυ αφαιρεσουν το μαυρο εντερακι...

Εφαγα ενα μηλο στο σπιτι και με επιασε καουρα..γκρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορούδες μου.

Μαράκι μου θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα απ την επίσκεψη απ το γιατρό.

Εγώ έχω μιζερέψει απ το πρωί γιατί θα μπω σπίτι στις 8 απόψε..Τέλεια :cry::lol:

Καλή εβδομάδα να έχουμε, να μαστε καλά και τα μωράκια μας καλύτερα.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!!Πως ειστε σημερα?Εγω πρεπει να παω ντοκτορ να του δειξω κατι εξετασεις και βαριεμαιαιαι!!! :(:(:( Θα πιω το τσαγακι μου κι αν το παρω αποφαση θα παω αργοτερα!

Μαρακι κ παλι καλη επιτυχια,περιμενουμε νεα σου!

Καλημερα Γιεληζ και Χρυσταλλενη,καλη εργασιακη εβδομαδα να εχετε!Χρυσταλλενη μου υπομονη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλή εβδομαδα!!!

Μαρακι τι καλα θα δεις το μωρακι σου , περιμενουμε νεα!

Χαρα ποση υπομονη να εχεις κι εσυ. Αυτό ομως πρεπει να το αναλαβει ο αντρας σου γιατι αν πεις εσυ καμια κουβεντα θα φανεις η κακια.

Σοφία μπορεί να μην πηρες τη δουλειαλογω εγκυμοσυνης) αλλα ηταν μια ενεση αυτοπεποιθησης, οταν θα εισαι σε θεση να εργαστεις θα βρεις αυτο που εσυ θελεις!!!

Χρυσταλλενη εγώ συνηθως μαγειρευω απο το βραδυ γιατι εχουμε εντελως αλλο ωραριο με τον αντρα μου. Παντως καλη δυναμη αφου θα κλεισεις 12ωρο.

Γιελιζ και μας κανει κρυο εδω και μερες. Βρεχει και συνεχεια εδω και 15 μερες μας εχει σαπισει. Χτες το βραδυ βαλαμε τζακι και καθισαμε στο σπιτι. Αυτος ο καιρος μονο για σπιτι, τζακι, κουβερτουλλα ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!!

Η Θεσσαλονική είναι μουντή και ψυχρή, μπλιαχ. Πώς περάσατε σκ? Εμείς σχετικά ήρεμα.

Καλή δουλίτσα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ελισσαβετ!!Τι ωραια που ειναι η Θεσ/κη,πριν μεινω εγκυος πηγαινα τουλαχιστον 1 φορα το μηνα,τωρα....

Μαχη μου καλημερα κ σε σενα!Σας κανει παλιοκαιρο ε?Εμεις εδω και 3 μερες εχουμε πολυ καλο καιρο χωρις πολυ κρυο...περιεργο..Για τη δουλεια που λες κι εγω ετσι το ειδα,ανεβηκα λιγο ψυχολογικα,ειπα οταν ερθει η ωρα θα τα καταφερω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα Ελισαβετ! Το Σκ τιποτα ιδιαιτερο, σπιτι, καθαριοτητα, ταινιουλες.

Χαλια κι εκει εεε???

Σοφια ζηλευω!!! εχει να δει το ματι μας ηλιο δεν ξερω απο ποτε.

Μολις συνειδητοποιησα οτι εκανα μια βλακεια στη δουλεια.......... :(:(:(

Ωχχχχ :oops::oops::oops::oops:

Η τελευταια μου βδομαδα στη δουλεια το τελευταιο που πρεπει ειναι να κανω λαθη ρε γμτ, πως να με κρατησουν μετα :cry::cry::cry::cry:

Σας αφηνω μηπως το καλυψω (που δεν υπαρχει περιπτωση αλλά λεμε τωρα.....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...