Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο-33-ΑΓΟΡΙ Η ΚΟΡΙΤΣΙ?


Recommended Posts

αρτζι μου τα ξερω τα χαπια αυτα τα χα παρει και εγω αλλα για δυο μηνες μονο...γιατι μου καναν λευκοπενια...οποτε δεν με παιρνε να τα συνεχισω...πρωτα η υγεια μου και μετα η επιδερμιδα μου...

α ναι τώρα θυμήθηκα, έπρεπε να κάνω κάθε μήνα εξέταση αίματος για τα λευκά!!! καλά λες...σε μένα ευτυχώς όλα καλά!!!

εννοείτε πρώτα η υγεία, δεν το συζητώ!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Μανούλα. @};-

Δεν ειμαι πολύ καλά. (-| Χθες πήγα με τον Κώστα σε κατι φίλους μας που εχουν ένα μαγζί με βιολογικά κρασιά παξιμάδια βότανα και τέτοια, πηγαμε 6.30, φυγαμε 8.30 και ήπια 6 ρακόμελα. Ειχα να πιω πολύ καιρό.. λόγω δίαιτας κυρίως.. Την άκουσα κανονικά. /:) Καλά περάσαμε πάντως… Σημερα ειμαι με 2 μπουκάλια νερο δίπλα μου στο γραφείο.. 2 για να μην σηκώνομαι συνέχεια.. χαχα.. :mrgreen:

Αργυρώ να κάνω ότι κοιμάμαι και να έρθει η μανα μου να βάλει ηλεκτρική… πραγματικά θα την σφάξω… :-w:-$

Κάρολ και άλλες βρε σε αναζήτησαν δεν είδες καλά… Θα συμφωνήσω με την συμπεθέρα μου (φυσικά) κόψε τα πηλιγκ. :geek:

Εγώ ημουν πολύ χαρούμενη όταν γεννησα αλλα γενικά και εγώ είχα δώσει οδηγίες όποιος ηθελε να ερχοταν στο Ιασώ να μας δει ή να έπαιρνε τότε τηλ.. από την στιγμή που πήγα σπίτι είπα 40 μέρες κανείς και τηλέφωνα δεν σήκωνα και πολλά.. Η έβαζα την μαμα μου να μιλάει .. :roll::oops::oops::oops: Δεν ξέρω... δεν ημουν σε τέτοια φάση.. Ζουσα τον έρωτα της ζωής μου.. πως να το κάνουμε...

Ταο Ταο τι γίνεται? Λες να έχουμε τίποτα σημερα?

Τα πισία που λέτε λεγονται και αλλιώς σε κάθε μέρος της Ελλάδας. Και υπάρχουν και παραλλαγες στην συνταγη.

Τα πιροσκι εχουν την ίδια ζύμη περίπου αλλα έχουν γάλα. Αν και νομίζω ότι και η Θούλη είχε βάλει γάλα στα δικά της.. :roll:

Η γιαγιά μου εφτιαχνε μονο με μαγια, αλευρι νερό αλλα τα έλεγε πιτάκια.. Μακάρι να γινόταν στον φούρνο και να μην ηταν τηγανιτά και θα τα έκανα στον Κώστα…

Φιλιά σε όλες :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας...Καθαριζω [smilie=angryfire.gif] ,,δεν εχω ξαναριξει τετοιο καθαρισμα στη ζωη μου...αχ αχ!! και εχω βαλει κ 3 πληντυρια κ παω για τεταρτο..μεχρι και το καλυμμα απο το στρωμα πλενω (να δω πως θα το βαλω μετα πισω :shock: )...

Κανω διαλειμμα τωρα...

Καλε χρυσα πως αντεχεις κ ριχνεις τετοιο καθαρισμα συνεχεια??? τα εχω παιξει λεμε....ουτε ηξερα οτι μπορει ενα καθαρισμα σπιτιου να κραταει τοσο...

Μαλλον θα αναθεωρησω για την οικιακη βοηθο οταν κατεβω Καμπαλα...ασε..καλυτερα να εχω την μαυρη να τα κανει παρα εγω (πω πω..ακου η μαυρη...δεν ντρεπομαι λιγακι :oops::oops: )

Σισιω χαρηκα που εισαι καλυτερα! και να πας σινεμα!!

Μητσακι ολα καλα με τις εξετασεις???

Αργυρω κ να απολυμανουν, νομιζω το κυριο προβλημα ειναι τα παιχνιδια..αυτα πρεπει να πλυθουν καλα κ μετα αν ενα παιδακι ειναι παλι αρρωστο θα ξανακολλησει ο Λουκακος..δυστυχως..

Ελευθερια καλα κανεις βρε! μια φορα δεν πειραζει!!

Εγω οταν γεννησα κοριτσια ηθελα κοσμο, αρκει να μην επιαναν το μωρο..χα..Ομως επειδη γεννησα Δανια, ναι μεν δεν μπουκαραν συγγενεις, αλλα επαιρνε ο Δανος το μωρο κ το εβγαζε εξω βολτες απο 2 ημερων..και δεν το εντυνε και καλα.. :evil::evil: ..οποτε δεν ειχα κ πολλα περιθωρια, 4 ημερων μωρο πηγαμε σε τραπεζι γεννεθλιων, κ μετα ολο εξω τον ειχαμε...ααα και τον κοιμιζαμε εξω τα μεσημερια οτι καιρο κ αν εκανε..παθαινα φρικες αλλα δεν με ακουγε κανεις...Ακομα κ η νοσοκομα που ερχοταν σπιτι μου ελεγε οτι θα τον κανω ελληνα αντρα κολλημενο στη μαμα :x:x

Γενικα ολοι με αγνοουσαν στη Δανια, οτι και να ελεγα, γι αυτο δεν πολυθελω να ξαναπαω εκει... :roll:

Αναστασια εγω το κρεας το κανω μπιφτεκια (και βαζω κ λαχανικα μεσα) η μακαρονια με κιμα η παστιτσιο..λατρευει το παστιτσιο...

Αφροδιτη τι κανεις???

παω να συενχισω το καθαρισμα..καλε δεν τελιωνει ΠΟΤΕ...πω πω... :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γινονται στο φουρνο..αλλα καμια σχεση η γευση τους με τα τηγανητα.

Νιοθω λες και καταπια ενα μπαλονι....

τετοιο φουκωμα..και φυσικα εχω πρισμενα μουτρα..απο τα χτεσινα νερα...

παιδια η λενα χτες δε μπηκε..

ελπιζω να τη δω την κυριακη

Καρολινακη μου τα φιλια μου..και νε συμφωνω..μη κανεις αλλο πιλινγκ..εχεις πολυ ευαισθητο δερμα..και θα επρεπε να σου κανει μονο με γλυκολικο οξυ και οχι με τα αλλα...

χαχαχαχ..Φρανιτακη ερχομαι για βοηθεια...

τι να κανω καλε..αμα δεν ειχε αλλεργια ο ΦΟΦΟ..χεστηκα..σηγα μη τα εκανα συνεχεια...

τωρα ολα αυτα τα τιναζε , πλυνε, ξεσκονηζε κλπ..εγιναν ρουτινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι μου δε θα σε περιμενουμε βρε χαζουλινάκι!! Μόλις; φτάσεις θα με πάρεις τηλ και θα έρθω να σε παραλάβω προσωπικά!! :D:x

Έρη τί ωραία που τα λες...! :x

Η Γωγώ που χάθηκε πάλι;;; :roll:

Όντως ρε τσούπες, που είναι η Θουλίτσα;;; Κανονικά πρέεπι πρώτα να μας ενημερώσει οτι γεννάει και μετά να γεννήσει! :D

Φρανιτάκι δεν είμαι καλύτερα... Προσπαθώ όμως! ;)

Σε ευχαριστώ πολύ. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα πισία σε αλλο μερος της Ελλαδας χλωμό ,τα πισία ειναι ποντιακά ....και η συνταγή ..οι παραλλαγές εχουν αλλο όνομα ...απλα μοιάζουν!! :lol::lol: επίσης τα ποντιακα ειναι τηγανητά!!!!!!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγια βάζω ενα πορτοκαλι φακελακι.... αλευρι μισο κιλό (αναλογα ποσα θελετε να κάνετε) νερό όσο πάρει να κολαει λιγο η ζύμη , ζυμωνεις , κανεις μικρα μπαλακια ,αλευρωνεις λιγο το τραπεζι και τα ανοιγεις με τα χέρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι μου δε θα σε περιμενουμε βρε χαζουλινάκι!! Μόλις; φτάσεις θα με πάρεις τηλ και θα έρθω να σε παραλάβω προσωπικά!! :D:x

οοοοοοοοοοοοο τι τιμη φιλεναδααααααα !!!!!!!!!!!!!!!!θα τα πουμε απο κοντα λοιπον :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα Φρανίτα!!! ....έτσι όμως τα παιδιά χτίζουν γερό ανοσοποιητικό!!!! :!:

εγώ ξεσκονίζω κάθε μέρα, παίρνω το Swiffer και με γρήγορες κινήσεις τελειώνω, χθες ξεσκόνισα και σήμερα το έπιπλο της τιβι έχει σκόνη!!!! :o:o:o και μία φορά την εβδομάδα ξεσκονίζω με ένα υγρό μαντιλάκι (σαν μωρομάντιλο) και λέει ότι το διατηρεί χωρίς σκόνη για 7 ημέρες!!! \:D/ \:D/ \:D/ [smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif] ....με τα παιδιά όμως να τρέχουν στο σπίτι οι 7 γίνονται 3!!! :lol::lol::lol:

ευχαριστώ Γιώτα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλι μου γιατι εισαι τοσο φουσκωμενο και πρησμενο? εφαγες κατι χθες που σ επειραξε?

πρηξιμο ειχες και στον φοφο?ελπίζω να περασει γρηγορα παγωνι μου!!!!(φουσκωτο αλλα καμαρωτο ε?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα στον ΦΟΦΟ δεν ειχα τιποτα ρε..εκτος απο τα 9 μηνες ξερατα...ημουν τελεια!!!

Αργη δεν το συζητω..σουιφερ το σωτηριο...

με το σουιφερ κανω μερα παρα μερα..αλλα με ενα πανι μαλακο και βρεγμενο για επιπλα κανω μια φορα την ευδομαδα..

εμεις αεριζουμε σηνεχεια και μαζευει πολυσκονη γιατι γεννικα γη περιοχη μας εχει σκονη..

αν και ειδικα το καλοκαιρι εχει πολυ πρασηνο γυρω μας, εχουμε και την αυλη μς τα φυτα και το σταφυλι..παλη εχει σκονη...

ε αναγκαστικα αεριζουμ εκαι τιναζουμ εκαι τα παπλωματα- του ΦΟΦΟ καθε μερα πριν τον υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι μου αρεσει να λεω ..σισσακι εχεις γραμμα!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

ερη μου γιατι καλε?πλακα εχει...και πιο πολυ το προσεχεις διαφορετικα μπορει λογω δουλειας η αφηρημαδας να μην το δεις....

α παρεπιπτοντως ..πολυ ωραια η φωτο που εβαλες με τον μικρουλη...ολο ελεγα να στο πω και ολο το τσεχναγα.... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αν ημουν στρουμφάκι θα ημουν ο γκρινιάρης.. Μου την δίνουν τα "Αφροξυλάνθη έχεις πμ" :twisted::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

συμφωνώ, εμένα κανείς δεν μου στέλνει πμ!!! :evil::lol::lol::lol::lol::lol: ...τι να μου πει κιόλας? :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αν ημουν στρουμφάκι θα ημουν ο γκρινιάρης.. Μου την δίνουν τα "Αφροξυλάνθη έχεις πμ" :twisted::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ πάλι θα ήμουν ο Σπιρτούλης! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Και μενα μου τη δίνουν, αλλά θα έπρεπε να ξέρεις οτι μου τη δίνει γιατί ζηλεύω και όπως θα έλεγε και ο μπαμπαστρουμφ...... b-(b-(b-( εεεεε περιμένετε και μένα!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ παιδια γιατι το κανουν παλη αυτο.....

το εντοπησα σημερα στο νετ και δεν αντεξα και εβαλα τα κλαματα..ηθελα να παω σπιτι και να αγκαλιασω το παιδακι μου..

και τωρα να το παλη...να το βλεπω και να συγχηζομαι...

γιατι δεν καταλαβαινουν...

νομιζω οτι τα νεα μελη εχουν περεξηγησει το φορουμ..

Τα πιο παλια μελη ειχαν κατανοηση...τωρα αμα θες τολμα να πεις κατι..θα σε φανε λαχανο..

Αντε στο καλο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έρη έχεις πμ :mrgreen:

Πλάκα κάνω, μην ψάχνεις :lol:

Πώς πάει το hangover? :-p Πολύ καιρό έχω να νιώσω έτσι...

Φρανίτα μια φορά έπλυνα το κάλυμα του στρώματος κι από τότε δεν έχω καταφέρει να το ξαναβάλω :? καλά που μου το θύμησες να το πλύνω πάλι και να το τεντώσω καλά βρεγμένο μπας και ξαναχωρέσει το στρώμα...

Κι εδώ έξω τα βγάζουν τα μωρά να κοιμηθούν το μεσημέρι. Μόνο όταν έχει κάτω από -10 τα βάζουν μέσα :shock: Κι εγώ την έβγαζα στην αρχή αλλά τελικά κοιμάται πολύ καλύτερα μέσα. Ένα μηχανάκι να περάσει έξω και την ξύπνησε. Γιαυτό τη βγάζω με το καρότσι μέχρι να κοιμηθεί και μετά την αφήνω στην είσοδο.

Καλά...εδώ τα αφήνουν και έξω από τις καφετέριες κι αυτοί πάνε μέσα και πίνουν καφέ! :shock::shock::shock:

Καρολινάκι άσε το ήσυχο το προσωπάκι σου! Πω, πω τι ήταν αυτό που έπαθες :o

Η Γωγώ? Έχει βάλει κάτω τον άντρα και ...βαράει ενέσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαλειμμα νο 2....πεινασα..απο το καθαρισμα μου ανοιξε η ορεξη..οποτε σταματησα να φτιαξω κατι απλο, ομελετα με πατατες μπροκολο , κρεμμυδι, λουκανικο κ τυρι...

Ερη τι εχεις??

νοικοκυρες πειτε μου..πλενετε το καλυμμα απο το στρωμα????? διοτι εγω το εβγαλα κ εμεινε το αφρολεξ....κ δεν το ειχα ξανακανει ποτε αυτο..κ το εβαλα στο πληντυριο..το οποιο πληντυριο αρχισε να κολλαει κ να μουγκριζει περιεργα...εκανα κατι λαθος :roll::roll::roll::roll: ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...