Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο-33-ΑΓΟΡΙ Η ΚΟΡΙΤΣΙ?


Recommended Posts

Γωγώ που είσαι ρε που χάθηκες

τι καλά που ξεμπέρδεψες με τη δουλειά ;)

Grade ΙΙ είναι η φάση γήρανσης του πλακούντα και είναι

φυσιολογική στην ηλικία κύησης που είσαι ;)

Η Θούλη ακόμη τζίφος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Artz λες για το γνωστο θεμα;;;;

Γωγω τελεια ρε!!!!

Αντε μια χαρα σε βρισκω...

καλη ξεκουραση τωρα!!!!

Οχι η θουθου δεν γεννησε ακομα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου, οι διάροιες κρατάνε λίγο περισσότερο αλλα δεν ενοχλούν το παιδι.. νομίζω..

Χαιρομαι πολυ που είσαστε καλύτερα! τέλεια που σταματάς και την δουλειά!

Αρα, τώρα θα γεννήσει η Θούλη μετά το παπάκι μετά εσυ και μετά η Αφρο ε? Μετά το μιτσάκι μετά η Χρυσα... Αχ κοριτσάρες μου με το καλό! Και μέχρι τότε αντε να εχουμε και αλλες ανακοινώσεις.. :x

Αργυρώ μου μια χαρά τα λες ρε συ, και εγώ ηθελα να πω και κάτι άλλο, νομίζω ότι πρέπει να μπαίνουμε και να λέμε την γνώμη μας σε αυτες τις περιπτωσεις.. και ας πέφτει κάτω που λένε.. Μερικές τα διαβάζουν και καταλαβαίνουν.. αλλες πάλι όχι αλλά αρκετές καταλαβαίνουν και πιστευω ότι βοηθιούνται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

τι κανετε?

σισσιω μου περαστικα ρε συ..αμαν ολα μαζι πεσαν?απιστευτο..μι μεγαλη αγκλαλια κ οοοοοοολο θα πανε καλα..θα δεις..ασε κ γω εχω το μπαμπα μου κ οσο παει πιο εξασθενισμενος ειναι...να ερθει η τριτη να το κανει να τελειωνει :(:(:(:(:(

γωγω οχι δε γεννησα..αρχισε η αδεια??????????????τελειααααααααααααααααα

αντε καλε μασες τωρα..εγω σκεφτομαι καθε δευτερο τι θα φαω..κ οχι δε ειναι υπερβολη ..ειναι αληθει

μολις εφαγα 2 τυροπιτες κ ειναι σα να ηπια μονο γαλα..ελεοςςςς

αργι μη μου τα χαλας σε παρακαλωωωω

αγορι εχω κ ανοικω στο 20%

εγω ξερω ποτε θα βγει

σε μια βδομαδα ειναι τσικνοπεμπτη..τοτε..τσικνοπεμπτη ειχα γεννησει κ το θοδωρη

ερη σε 2 βδομαδες θα αλλακεις ηπειρο ε?πωωωωω

καρολ οοολο θελω να στο πω..

οταν βλεπεω οτι μονο εσυ γραφεις για τη μπουρικ δε απανταει κ εξακολουθεις να μιλας πεθαινω στο γελιο

εισαι απιστευτη :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

αληθεια μιλας μαζι της..χαθηκε εμ τη δουλεια ε?

μιτσακι δε πειραζει ρε..θα βρεις αλλα παιδακια

η Β καλα?

βικυ πλακα μας κανεις που ειπε ολα αυτα???????????μιλαμε το λατρευω αυτο το παιδι..φτου φτου στομα..σκορδα

συμπεθερα τι ωρα ξυπνησατε? :twisted: εμεις 7,30

αφρο ασε τις βολτες κ ελα στο μαμμυ :lol::lol::lol:

παναγιωτα τα φιλια μου

γιωτααααα τι σε εκανε ο γιωργος παλι?

μαρια μη διαβαζεις τετοια αρθρα ρε..

ρε παιδια..ξερω ολα τα παιδακι περναν φασεις που δε θελουν να ντυθουν κ να βαλουν παππουτσια

εμενα ΚΑΘΕ φορα σχεδον που ειναι να βγουμε εξω τον παρακαλαω να ερθει να το ντυσω..ωσπου στο τελος τον βουταω με το ζορι κ μας ακουει η πολυκατοικια απο το κλαμα του

τι στο καλο να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου.... :x:x:x:x:x:x:x:x:x

Αμαν ρε Θου...Ακόμη;;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Κορίτσι θα έχεις για να μη θέλει να βγει.... :lol::lol::lol:

Έρη ελπίζω μέχρι να γεννήσουμε όλες μας να έχεις ανακοινώσει κι εσύ τη δική σου εγκυμοσύνη... :x:x:x:x Και φυσικά η συμπεθερούλα μου.... :D:D:D:D:D:D Ο Κωστάκης καλά;;;;

Αρτζι μουυυυυυυυυ ο Λουκάς είναι εντάξει;;;; :?:?:? Έφυγε το μικρόβιο;;;; :?:?:? Επίσης που αναφέρεσαι;;;; :roll::roll::roll::roll:

Συγγνώμη ρε κορίτσια αλλά προσπαθώ να σας παρακολουθήσω και δεν μπορώ... :oops::oops::oops::oops: Το pc είναι στη σοφίτα, εμείς καθόμαστε στο υπόγειο, μεσολαβούν δύο όροφοι και δεν μπορώ να ανεβοκατεβαίνω όλη την ώρα με τη μικρή αγκαλιά...Και κάτω δεν πιάνει το laptop... :evil::evil::evil::evil::evil::evil: Λέμε να βάλουμε δεύτερο ρούτερ τώρα για να διευκολύνομαι... :roll::roll::roll::roll:

Χρύσσσσσσσσσσαααααα αγάπη τι γίνεται;;;Σταμάτησαν οι αναγούλες;;;;; :D:D:D:D Ο Φοφο καλά;;;;;

Μαράκιιιι είσαι αστέρι....Ευχαριστώ!!!!Τι νέααααα;;;;Η πεθερά καλά;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια φυσικα και πρεπει να λεμε τη γνωμη μας..απλαμερικοι ανθρωποι σας το ειπα..ειναι η παγια αντιλυψη που εχουν για την ζωη τους..

Ο καθενας κανει οτι θεωρει καλυτερο..δεν ειναι σωστο ομως να προσπαθεις να επιβαλεις την αποψη σου σαν την απολυτα σωστη...

απλα δεν γινετε αυτο..

δεν υπαρχει σωστο και λαθος..η μαλλων υπαρχει αλλα ειναι διαφορετικο για τον καθενα...

στην τελικη ο καθενας πραττει οπως θελει.

Επισης εγω αυτο που θελλω να πω ειναι οτι πολλοι "επιστημονες" λενε πραγματα διαφορα..

υπαρχει ενας επιστημονας για καθε αποψη..και μια αποψη για καθε επιστιμονα...

εδω δεν πολυασχολουμε..

οπως δεν θυλαζω επειδη το λεει ο ΠΟΕ η η UNISEF αλαλ επειδη εγω το θελλω, ετσι θα λεγαλοσω το παιδι μου οπως εγω το θελλω...και σκασηλα μου μεγαλη τι γραφουν τα βιβλια οι ψυχολογοι κλπ "αρμοδιοι"..

Στην τελικη οποιος θελει..θα μαθει..θα διαβασει, θα ψαξει..οποιος δεν θελει..θα ακολουθει την περπατημενη..

εγω παντως θελλω οπως λεει και η Αργη το απιδι μου να ξερει σε ολη του τη ζωη οτι η μαμα ειναι εκει για οτι και να του σημβει, για να προσφαιρει χερη βοηθειας, να παρηγορησει, να χαιδεψει..οχι να μαλλωσει η να τιμωρησει..

θελλω οταν μεγαλωσουν τα παιδια μου να ερχονται σε μενα για τα προβληματα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Σισσύ περαστικά στη μανούλα σου. :(:(:(

Φτάνει πια με τα δυσάρεστα. Περαστικά και αγύριστα να είναι. Μια μεγάλη αγκαλιά και από μένα.

Όλα καλά θα πάνε.

Θου στις 10.15....

Μη βαράς

Γωγώ χαίρομαι που είστε καλύτερα! Άντε και καλή ξεκούραση τώρα! Πως νιώθεις που κάθεσαι;;; Τέλεια;;;

Μπράβο και στη μπουμπούκα! Θα τα πιάσει τα 3 και;;; Μη σε χαλάει το μαλλί! Έμενα πολύ μαρέσει!

Φρανίτα μια χαρά φαίνεται το σπίτι. Δε θα το αγοράσεις κιόλας. ;);)

Δήμητρα εδώ και καιρό ήθελα να σε ρωτήσω. Το g-mat κάνεις;;;

Χρύσα οι αναγούλες καλά κρατάνε ρε συ;;

Καρολ σου κρατάει και μούτρα η μικρή;;;

Γιώτα, Άφρο,Έρη,Argi,Βίκυ τα φιλιά μου!

Εμείς ξυπνήσαμε αργά οικογενειακώς και τώρα αράζουμε. Μας ήρθε και μια επίσκεψη για τη μπέμπα το πρωί. Μου φέραν άλλο ένα μπουφάν για του χρόνου. Άντε πάλι αλλαγή. Εντωμεταξύ ντρέπομαι να πηγαίνω στο συγκεκριμένο μαγαζί γιατί πάντα τα αλλάζω. Δεν έχει και πολλά ωραία πράγματα οπότε πάντα σχεδόν δε μαρέσουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ο ΦΟΦΟ μια χαρα..τι αναγκη εχει αυτος..

οχι οι αναγουλες και οι εξαγωγες επιμενουν..με βλεπω να με παει 9 μηες...δεν πειραζει..καλα να ειμαστε

Ρε Θου βγες εξω και περπατα!!!!!!!

Και επισης ΓΩΓΩ τα φαλακρα μωρα δενειναι και πολυ ωραια..ακου και μενα που στη βαφτηση ειχε μονο ενα τσουλουφι..και ηταν και 5 μηνων...

κατσε να βρω φωτο να δεις..

χαλια χαλια..καλυτερα μαλλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγνοείται η τύχη της :lol::lol:

Ήρθε ο μπαμπάς του Γ σήμερα σπίτι μας

που ήταν οι γονείς μου και κρατούσαν τις μικρές

Είπε ότι του λείπουν πολύ τα κορίτσια

ε τι να κάνουμε ας προσέχατε όταν μας είχατε :twisted:

Θούλη και μένα έτσι κάνει η μικρή

Διαλέγει και τι θέλει να βάλει

Χτες είχαμε μάχη δεν ήθελε να βάλει τίποτα

Καθόταν μισή ώρα έξω από το συρτάρι με τις κάλτσες

και τις κοιτούσε κι έλεγε

Μπλιε..κιτινο..όχι πάθινο...μμμ κόκκινο... μπλιε

δεν μπορούσε να αποφασίσει κι εμένα τα νεύρα μου :x

και ο Γιώργος πήγαινε με τα νερά της

και αφουοουουουο φόρεσε κάλτσες ο Γ έβαλε στην τσέπη του μπουφάν του

διάφορες κάλτσες σε περίπτωση που το μετανιώσει η μαντάμ και θελήσει να αλλάξει κάλτσες

όσο θα λείπαμε :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΑΤΡΕΥΩ ΦΑΛΑΚΡΑ ΜΩΡΑΑΑΑΑΑ

τελειως ο φοφο

καλε γωγω πλακα μας κανει ..ειδε κ το μαλλι?εγω δε τα πιστευω αυτα

μαλακιες :oops::oops::oops: μηπως ειδε αν θα γινει κ τριχωτη στη εφηβεια?

φρα μια χαρα το σπιτι ρε..πλακα μας κανεις..τελεια φυση εχετε απ εξω

χρυσα καθε μερα περπατουσα

κ στο θοδωρη περπατουσα..προκοπ δε βλεπω

αν κ η γιατρος με ειπε δε βοηθαει το περπατημα :?:? κανει καλο ομως στη γεννα να ειχεις γυμνασμενο κορμι

εγω ξερω οτι κανει καλο κ για τη θεση του μωρου

λεω να κανω τσουρεκια http://syntagesapospiti.blogspot.com/20 ... st_12.html

αυτα εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσαααααααααααααα η Ιωάννα γεννήθηκε με μαλλί και μετα της έπεσε... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Στη βάφτιση που ήταν 6,5 μηνών είχε χνούδι..... :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Σα νεογέννητο..... :o:o:o:o Οπότε είτε είχε είτε όχι μαλλί όταν γεννήθηκε το ίδιο είναι.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πώς μπαίνουν φώτος ρε;;;Να ανεβάσω μια;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Νατάσα κι εμείς κάθε μέρα 10.30 ξυπνάμε.... :D:D:D:D:D:D Τι τέλειααααααααααααααααααααααααααα....... :D:D:D:D:D:D

Μαράκι ο πεθερός καλός είναι;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Τι έπαθε η μανούλα της Σισσιως;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Όλες τελικά τα ίδια θέματα έχουμε με τα μικρά..Και η Ιω έτσι κάνει...Χτυπιέται όταν ετοιμαζόμαστε!!!!!!! :evil::evil::evil::evil:

Θου ο γιατρός αυτός δεν υπάρχει....Πέρα από το ότι είναι ψείρας και κοιτάει τα πάντα, ναι το είδε κι αυτό..Μόνος του μου το είπε και μου το έδειξε κιόλας...Το μηχάνημά του δεν παίζεται...

Γι'αυτό πήγα σε αυτόν!!!!!!!Στο Ιασώ τίποτα δε μου έδειχναν.... :?:?:?:?:?

Σκέψου ότι στο β επιπέδου πέρα από βαλβίδα καρδιάς που μου είδαμε, μετρήσαμε ένα ένα τα κοκαλάκια στα δάχτυλα.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Είναι σούπερ ο τύπος....

Α, καλέ δε σας είπα..Είδαμε και τη μουρίτσα της στο 4D....Κορίτσια μες στην τσαντίλα ήταν...Μέσα στα νεύρα το κοριτσάκι μου... :?:?:?:?:? Δεν καταλαβα αυτή τη φορά από που μοιάζει.... :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουθου να κανεις..γινοναται τελεια!!!

ειχα κανει και εγω..

βεβεια τα παραψησα λιγο και ξεραθηκαν..αλαλ εγιναν μουρλια..

εγω βεβεια εβαλα και μαχλεπι και μαστηχα χιου

χαχαχαχαχ..Γωγω πεθανα στα γελια!!!!

Θα παε εκει που γραφεις απαντηση και κανει προσθηκη συνημμενου απο εκει ανεβαζεις φωτο και κανεις προσθηκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Geia σου χριστοφορε με το τσουλουφι σου!!!!!!!!

Γεια σας κ σας τσουπρες!και.... \M/ \M/ \M/

Σας διαβαζω κ επανερχομαι...αν μ'αφησει η κορη μου!

Α! Σισσιω λυπαμαι πολυ κ ελπιζω να ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι πείτε μου...Είναι αυτό παιδί δύο ανθρώπων που γεννήθηκαν χωρίς μαλλιά και μετά ήταν κατάξανθοι;;;;;; :evil::evil::evil::evil::evil:

Δεν ήξερα τίποτα άλλο...Το μόνο που φανταζόμουν ήταν ένα φαλακρό μωρό...Το είχα δεδομένο..Αφού με το που βγήκε και μου την έδωσαν στην αγακλιά μου έμεινα :o:o:o:o:o:o ...Λέω στο Γιώργο "Αυτή έχει μαλλιά....Είναι σίγουρα δικιά μας;;;;" :?:?:?:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ενμτωμεταξύ στην 1η φώτο είναι χάλια.... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε σειιιιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςς!!!!!!!

Γωγω μια σταλιά η Ιωάννα, η στοματάρα της φαινεται ομως ότι θα κάνει χειλάρες Τζολί!!!

Χρυσα τι κουκλος ρε ο ΦΟΦΟ τρελαινομαι για την τούφα του ΘΕΟΣ!!!! :YMHUG:

Νατάσα τι ντρεπεσαι ρε να τα αλλάξεις σιγα.. το θέμα ειναι να βρίσκεις και κάτι να σαρεσει..

Ταο Ταο μου :-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε γωγω τρελη...μολις γεννηθηκε..τι περιμενες;;;;

κοιτα εγω που περιμενα ενα μωρο με μαλλι σαν του Φιλιππου της Βενης..και μου βγηκε φαλακρο;;;;

και εγω ελεγα του Ο..ειναι σηγουρα δικο μας;;;;

Ρε κοριτσια πειτε μου και εσεις..το δευτερο το νιοθω πολυ παραμελλημενο..απο τωρα..

δεν χαιδευει ο Ο την κοιλια μου...που να προλαβει ο ανθρωπος...δεν του μιλαω..δεν ακουω κλασσικη μουσικη...το καημενουλικο θα το εχω ετσι και αφου γεννηθει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα ναι ,ρωτησα την κολλητη μου που εχει 2..θυμαμαι που μου ελεγε η έρμη οτι ο μπεμπης ειναι στο ριλαξ και αυτη κυνηγουσε την μεγαλη!! 18 μήνες διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιο ήσυχα????

ναι καλά

όταν γέννησα τη 2η επικεντρώθηκα πιο πολύ σ'αυτή τις πρώτες μέρες

την Ιωάννα την ανέλαβε πιο πολύ ο μπαμπάς και οι γονείς με την αδερφή μου

(βόλτες κλπ)

ε μετά ήρθαμε στα ίσια μας

αλλά η αλήθεια είναι ότι τη μικρή δεν μπορώ εύκολα να την κάνω καλά

εκτός από όταν ήμαστε 2 μας είμαστε μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα τη ζυμη..περιμενω 2 ωρες,,να φουσκωσει..αν φουσκωσει φυσικα..γιατι τη μιση τη χτυσπησα στο μιξερ κ τη αλλη μιση εμ το χερι

καλε ιδια εμεινε η ιωαννα μικρη με τωρα

εχω καουρες...

ερη :P:P:P αυριο ερχεται η μανουλα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε Θουληηηη ..τελειςο ειναι ρεεεεεεε..

ρε συ αυτα τα φορμακια στο γεννεσης που τα βρισκουν;;;;..ηθελα και εγω να παρω και δεν εβρισκα πουθενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...