Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω γιεληζ μου.....κ εσυ με το καλο να κρατησεις τον παιδαρο σου στην αγκαλια....να σε τρελανει...ειναι η απολυτη ευτυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω γιεληζ μου.....κ εσυ με το καλο να κρατησεις τον παιδαρο σου στην αγκαλια....να σε τρελανει...ειναι η απολυτη ευτυχια...

Αχ μακάρι Χρυσάνθη μου!!! Το θέλω όσο τίποτα άλλο... να πάνε όλα καλά και να το κρατήσω στην αγκαλιά μου!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλακια στο μπεμπη......

κ εγω θα κανω την κορη.....κ αμα παρει απο τον αδελφο της αχ θα γινει σφαγη.....ξανθια με μπλε ματια.....

κ εγω ξανθια ειμαι με πρασινα ομως :lol: τα μπλε απο που τα πηραμε δεν ξερουμε :lol:

η ζαχα που ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα αν πάρει απο τον μπαμπά του θα έχει σκούρα μπλέπράσινα μάτια!! και καστανά μαλλιά..

Ναι ήταν κρυωμένη... μπορεί να ξεκουράζεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα θα κανω την κορη κ θα συμπεθεριασουμε :lol:

Χρυσάνθη μου τον έχω τάξει αλλού!!! :lol::lol::lol::lol::lol: αλλά αν κάνω κόρη σου την δίνω για νύφη!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

(sofitsa ακούυυυςςςςς????) :lol::lol::lol::lol:

Καλημέρα κοριτσάκια πώς είστε σήμερα?????

Εμείς καλά... Έχουμε πολύ αέρα σήμερα και βρέχει κιόλας!!! Οπότε θα τη βγάλουμε μέσα!!

Σήμερα λέω να κάνω την πίτσα της Nikol....

Μιχαέλα μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ!!!! Να είσαι πάντα καλά, να χαίρεσαι την οικογένεια σου και με το καλό να έρθει και το μωράκι σας!!! Υγεία ευτυχία και αγάπη σου εύχομαι!!! ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ!!!!!

happybirthday1701.gif

Άντε καλέε ξυπνάτε σιγά σιγά να πούμε καμιά κουβέντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!

Εχει γενεθλια η Μιχαέλλα?! Χρονια Πολλά, οτι επιθυμεις να το παθεις!!!!

Και εμας εδω ο καιρος ειναι χαλια. χτες εβρεχε παρα πολύ και σημερα ψιλοβρεχει, υγρασία και μουχλα....

Γιελιζ μου ωραια η κουνια, να την χρησιμοποιησεις!!!

Και το καροτσι ωραίο....εμενα εχει κολλησει του αντρα μου το καροτσι της stokke, και για κρεββατακι τελικά ειδε καποια της pali και του αρεσαν περισσοτερο από αυτά που ειδα εγώ... ομορφα δεν λεω αλλα το καροτσι ειναι πανακριβο και το κρεββατακι βγαινει και αυτό πιο πανω. ειδα σε ενα μαγαζι και κρεββατακια της babyexpert πολυ ομορφα αλλά και αυτά ακριβα πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..Τι κάνετε??? Εγώ δεν κοιμήθηκα καθολου καλά...εφυγε κι ο αντρας μου για το αεροδρόμιο στις 4 τα ξημερώματα και αντε να κοιμηθείς...Ημουνα σαν τις γυναίκες των ναυτικών που τους χαιρετάνε κουνώντας το μαντήλι και με μαύρο δάκρυ!!!! Μονο το μαντήλι μου έλειπε!!! :lol::lol:

Κι εδώ χάλασε ο καιρός..Φυσάει πολύ και οπου να'ναι θα πιάσει βροχή.. Περιμένω τον μπαμπά μου να έρθει το μεσημεράκι να με παραλάβει να με πάει στο χωριο, μην είμαι μόνη μου! Θα έρθουν και οι ανηψιές μου που τις λατρεύω και θα εχω παρέα!!!

Μιχαέλα μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! Να είσαι πάντα γερή κι ευτυχισμένη. Οτι καλύτερο για σένα και την οικογένεια σου και με το καλό να υποδεχτείτε το νέο μέλος!!

Κορίτσια η αναρόπιτα που λέει η Χρυσταλλένη είναι σαν πίτα με αναρή.Η αναρή είναι κυπριακό τυρί που μοιάζει πολύ με την μυζήθρα!

Μάχι και Γιελίζ καλημέρα!!!!

Καλημέρα Γιωργο μου...Σε ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου έστειλες και σε ευχαριστώ για τις ευχές που μου έγραψες...οτι καλύτερο σε σενα και στην οικογένεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιώργο μου... ναι το είδα το δωμάτιό σας!!! Είναι πάρα πολύ ωραίο!!! Με το καλό να έρθει ο μπέμπης και να το χαρείτε!!

Καλημέρα Μαράκι μου!! Με το καλό να πάει και να έρθει ο αντρούλης σου!!

Θα έχεις και καλή παρέα, μια χαρά!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα Γιελιζ τα χρειαζομαστε αλλά μας αρεσουν και τα ακριβα... ψαχνω στο ιντερνετ μηπως βρω το καροτσι σε καλυτερη τιμη γιατι οντως ειναι πολυ ομορφο!!!

μαρακι καλημερα εφυγε ο αντρουλλης σου! ευκαιρια να ερθουν οι φιλεναδες σου για κουσκους. ;);)

Γιωργο καλημερα και σε σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο μου θα στείλω γράμμα στο μοναστήρι για να μου στείλουν λαδάκι και το περιοδικο που βγάζουν!!

Γιελιζ μου ευχαριστώ πολύ!!! θα εχω παρέα για το Σαββατοκύριακο και πολύ καλή όντως!!! Μιλησα ήδη στο τηλ με τις μικρες και ετοιμάζονται!! Τους έχω και μου έχουν αδυναμία..Η μια είναι και βαφτισιμιά μου..

Μαχη μου κι εγώ κοιτάω στο ίντερνετ για καρότσια και έπιπλα αλλά δεν θα πάρουμε κάτι προς το παρόν..Μπαίνω σε πειρασμό αλλά μέχρι να περάσει η 30η εβδομάδα δεν κάνω τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη μου τον έχω τάξει αλλού!!! αλλά αν κάνω κόρη σου την δίνω για νύφη!!!!

(sofitsa ακούυυυςςςςς????)

Αν ακουω λεει???Ετσι...να μη ξεχνιομαστε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλημερα ειπα?Δεν ειπα!!Καλημερα γλυκες μου εγκυουλες και Γιωργακη!!!πως ειστε σημερα?Εμεις πολυ καλα,κλωτσαμε αρκετα,αλλα ευτυχως το βραδυ κοιμηθηκαμε καλα :):) Εδω ο καιρος σημερα εφτιαξε οποτε λεω να βγω μια βολτιτσα προς αγορα κ για ενα καφεδακι.Ειπαμε κ με μια φιλη να παμε για φαγητο..τωρα τι απ'ολα αυτα θα μου επιτρεψει η πλατη μου να κανω.....Ποναω φοβερα :(:(

Μαχη μου το καροτσι που λες πρωτη φορα το ακουω,θα μπω να το δω.Εμεις κολλησαμε με το maclaren κ μαλλον σε αυτο θα καταληξουμε.

Μιχαελα χιλιοχρονη!!!Ο,τι επιθυμεις καλη μου,με το καλο να ερθει το ζουζουνακι σας!

Μαρακι απο σημερα μονη ε?Υπομονη....τουλαχιστον θα πας χωριο και θα εχεις και παρεα ;)

Σας αφηνω προς το παρον να ετοιμαστω.Τα λεμε αργοτερα,φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφία μου!! Καλή βολτούλα-φαγάκι-καφεδάκι!! Εμένα σε λίγο θα έρθει η μανούλα μου να πιούμε καφέ!! Οπότε σας αφήνω και εγώ... θα τα πούμε μετά!! Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι καλές βολτούλες!!!

Γιελιζ καλό καφέ!!!

Εμένα από προχθες εχει να ρ'ίξει καμιά κλωτσιά ο μικρούλης μου και με αγχώνει αυτό...Ελπίζω να ριξει σύντομα καμια να ηρεμήσω..Χθες δεν έφαγα και πολύ, λέτε να είναι από αυτό?Να μην του έδωσα ενέργεια?

Η μαμα μου δουλευει σε μια μικρή κρεπερι στο χωριο..οταν παω να την πω να μου φτιάξει μια γλυκια μπας και γίνει τίποτα!!! Αλλο που δνε θέλω δηλαδή :lol::lol:

Ζάχα μου πού είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μην ανυσηχεις, ειναι νωρις ακομα για να αισθανεσαι καθε μερα. εγω σημερα ειμαι 22 εβδομαδων, εχω να το νιωσω απο την Κυριακή. Ειπα να μην το σκεφτομαι και να με πιασει υστερια γιατι μπορει να παιζει ρολο οτι αυτη την βδομαδα ειμαι ολη την ωρα σε κινηση. Αν κινειτε το βραδυ δεν θα το καταλαβαινω αφου θα κοιμαμε...Ασε που την περασμενη Πεμπτη που καναμε το β επιπεδου το ζουλουσε ο γιατρος πανω απο μιαμιση ωρα και ελαχιστα κουνιοταν, και οταν κουνιοταν δεν το καταλαβαινα....αρα μαλλον θα ειναι λιγο τεμπελακος.

ουφφφ σημερα δεν εχω πολυ διαθεση, ψιλοβαριεμαι και ειμαι λιγο down.....

με εχει πιασει και μια ανυπομωνυσια.....θελω να ερθει γρηγορα το καλοκαιρι.....εχω τοση λαχταρα να αγκαλιασω το μωρακι μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου κι εγώ αυτό λέω να παρηγοριέμαι..οτι ειναι νωρίς..Κι σε εμένα πολλές φορές στον υπέρηχο που κουνιόταν δεν ενιωθα κάτι..ασε που πολλές φορές τον πετυχαίνουμε να ειναι γυρισμένος προς τα μέσα.

Ειναι ο καιρός που μάλλον ρίχνει την ψυχολογία...

Εγώ βαρέθηκα στο σπίτι..Αντε να περάσει αυτή η ώρα να έρθει ο μπαμπάς μου να ξεσκάσω λίγο!!

Λοιπόν την κάνω εγώ να μαζέψω τα πράγματα μου σιγά σιγά..Δενξέρω αν θα μπω αργότερα αφού θα είναι οι μικρές στο σπίτι...

Φιλιά σε όλες και καλά να περάσετέ ότι κι αν κάνετε... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!Χρονια πολλα στην Μιχαελλα!Στις υπολοιπες,καλες βολτες!

Και εδω μια βγαινει ο ηλιος και μια κρυβεται.Φυσαει κιολας...

Σε ποια εβδομαδα πρεπει να νοιωσουμε το μωρακι;Γιατι ειχα την εντυπωση πως μετα τον 5ο μπορουμε να το νοιωσουμε.Ή πιο νωρις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι σ' ευχαρίστώ που εξήγησες τι είναι η αναρόπιττα. Σεσίλια μου κόπιασε Κύπρο και θα σου χω έτοιμα 5 κιλά δάχτυλα αφού σ' αρέσουν. Ελάτε εσείς Κύπρο κορίτσια και από μεζέδες και γλυκά άλλο πράγμα.

Ο γιος μου είναι υπερκινητικός απ το πρωί. Πρέπει να μου χει δώσει καμιά 40 χτυπηματάκια απ το πρωί. Εν τέλειο το συναίσθημα.

Σας αφήνω πάω να κάνω ρυζόγαλο :D:D:D:D

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βρε κοριτσιαααα τι κανετε??Εγω οπως καταλαβαινετε μια απο τα ιδια μονο που τωρα προστεθικαν και ζαλαδες οι οποιες μου φερνουν πιο πολλους εμετους και πονοκεφαλος απιστευτος....χαλια δηλαδη..το βαμπιρακι μου ,μου ρουφαει μια χαρα το αιμα...και εγω λιωνω..και δεν με αφηνει να φαω κιολας...αμ δεν θα βγει.....θα φαει καρπαζια που λεει και ο γιος μου...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...