Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

ζαχα ηπια χυμουλι.....ειμαι ντουρασελ τωρα...

ο μικρος μου ειναι ολοκληρος αντρας πια.... :lol: μεγαλωνουμε κ ζουζουνευουμε ποιο πολυ....πραγματικα τωρα ειναι πολυ ησυχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

cesilia μου σε καταλαβαινω....επομενο ειναι με τοσο μπλιαχ να μην εχεις διαθεση.ολα σου φαινονται χαλια.εμενα παντως με ειχε ριξει πολυ ψυχολογικα ολη αυτη η κατασταση σε φαση που εκλαιγα.δεν ηθελα αλλο.οσο για την κουραση...φυσικο ειναι να εξαντλεισαι αφου δεν τρως σωστα...που δυναμεις για να σηκωσεις κεφαλι.προσπαθησε στο σπιτι να μην ασχολεισαι κ με πολλα,μονο τα βασικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ παιρνω τα ολικης τα μπαριλλα και μου αρεσουν παρα πολύ και σαν γευση και δεν λασπωνουν καθόλου αλλά ο αντρας μου δεν ειναι φαν. τι να κανω κι εγω 2 ατομα 2 διαφορετικα φαγητα να μαγειρευω, εδώ φτιαχνω ενα και βαριεμαι, σιγα μην καθισω να φτιαξω και 2 και να πλενω κατσαρολες :roll::roll:

θα συμβιβαστει ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα μου τα βασικα κανω...οσο μπορω δηλαδη..

εχω ενα βουνο σηδερο..να δω ποτε θα τα κανω...

θα ερθει η μαμα μου μαλλων να βοηθησει το ΣΚ.

Αχ και εμενα μου αρεσουν τα Μπαριλα ολικης..ο αντρα ςμου παλη δεν εκφερει αποψη γιατι του λεω πως αμα δεν του αρεσει το φαη να παει να φαει στη μαμα του...ε τοτε το βουλωνει και το τρωει ...χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα κι εγώ του ειπα αν δεν του αρεσει να του στελνει η μανα του ταπερακι... :lol::lol::lol: θα με γλιτωνει και απο τον κοπο καθε μερα μαγειρεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τελικά δεν την έφτιαξα την μακαρονάδα γιατί στην κουζίνα εχει παντού εργαλεία!!! Πάλι καλά θυμήθηκα οτι ειχα φαγητο από χθες...σταπατσάδα (πατατούλες, αυγο, ντομάτα και κολοκυθάκια)!! Τα ζεστανα λίγο και τα καταβρόχθησα κυριολεκτικά!!!

Βιταμίνες εμένα μου έδωσε ο γιατρός αλλα δεν τολμησα ακόμα να πάρω καμία γιατί βρωμάνε και φοβάμαι μην αρχίσω τις εξαγωγές :lol:

Μείωσα και τα γιουτοπάρ 1 την ημέρα..Μου είπε ο γιατρός να τα μειωσω εκτός αν νιωθω οτι εχω συσπάσεις ή πονάω..Μεχρι τώρα καλά είμαι Δοξα το Θεό.

Εμένα δεν τα παει καλά με τη μαμά του οπότε μια χαρά τρωει τα φαγάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γλύτωσα ακριβως Μαξιμάμμυ απλά είναι μακρυα και ο αντρας μου δεν της δινει καθόλου αερα γιατι με το ζορι μιλάνε!!! Οπότε καταλαβαινεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Τι κανετε;Τι καλα φαγατε σημερα;Εμεις ειχαμε μπριαμακι στον φουρνο που εφτιαξε η μαμα μου.Δυστυχως δεν μπυ αρεσει τιποτα απο τα προιοντα ολικης αλεσης.Ουτε μακαρονια ουτε ψωμι.Μονο τα δημητριακα φιτνες....

Πεθερα ακουσα και μου σηκωθηκε η τριχα! :lol: Μακρυα και αγαπημενοι!Μας στελνει 1-2 φορες τον μηνα φαγητο,παω μια φορα τον μηνα για μιση ωριτσα και μια χαρα ειμαστε!Ευτυχως εχω την μαμα μου στο απο κατω σπιτι και με βοηθαει τωρα που ειμαι εγκυος.Πιο πριν μαγειρευα παντα μονη μου.

Η αυχενικη μου ειναι να γινει την αλλη εβδομαδα.Λετε να πειραζει να την κανω λιγο νωριτερα;Την Παρασκευη εχει ο αντρας μου ρεπο.Μετα ειναι πρωι και δεν θα μπορει...Το αιμα σας το πηρε ο γιατρος ή πηγατε σε μικροβιολογικο;Πρεπει να το δωσω αμεσως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλινο η αυχενικη πρεπει να γινετε μεσα σε καποιες ημερομηνιες για να δωσει αξιοπιστα αοπτελεσματα...

οσο για το αιμα αυτο ειναι σχετικο..

την προηγουμενη φορα το εκανα σε μικροβιολογικο και πηγα μετα απο 2 μερες, αυτη τη φορα μου πηραν κατευθειαν στο κεντρο που την εκανα..

αχ πεθερες..εμενα μενει απο κατω..

καλη χρυση..αλαλ οχι η μαμα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι,ξερω πως πρεπει να ειναι μεταξυ 11ης και 13ης εβδομαδας.Θα παρω να την ρωτησω,γιατι νομιζω πως παιζει ρολο και το μεγεθος του μωρου.Το αιμα γιατι το παιρνουν αμεσως;Αυτο δεν το καταλαβα ποτε... :roll:

Πεθερα απο κατω ακουω και ανατριχιαζω...Στην δικη μου περιπτωση,καλυτερα να πηγαινα να μεινω σε τσαντιρι! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι απαραιατητο να σου το παρουν αμεσως.

εαν το κεντρο η ο γιατρος εχουν συνεργασια με καποιο εργαστηριο μπορουνανσ ου το παρουν αμεσως..εαν οχι πας καποια αλλη μερα σε οποιοδηποτε εργαστηριο και το κανεις.

Ενταξη μωρε..η δικη μου καληειναι..απλα τους αρεσει να χωνονται παντου, να σχολιαζουν τα παντα...

εχουν ηρεμισει αρκετα ομολογω, τωρα πλεων καθε φορα που εχω επισκεψεις δε κουβαλιουνται πανω ..ερχοντα μετα..

αλλα γεννικα ολο ασχολουνται με το τι ξοδευω κλπ..σκεψου και να μη δουλευ ατι θα εκαναν... :lol::lol::lol::lol:

Παλη καλα που τελευταια ο αντρας μου τους εχει μαζεψει αρκετα..αλλιως θα ξεχνουσα τοςυ τροπους και την ανατροφη μου και απο γατα θα γινομουν αγριοσκυλο..γαυ γαυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπαααα!Δεν τα μπορω καθολου αυτα!Δεν θελω μαμαδοπεθερικα στο σπιτι οταν εχω παρεα.Ουτε μπορω τα σχολια και τις παρατηρησεις,γινομαι τουρκος! :evil: Γενικα δεν θελω να ανακατευεται...Και εχω ακουσει ΤΑ κουφα μεχρι τωρα.Οποτε,μακρυα και αγαπημενοι...Τηλεφωνικες συνομηλιες δεν εχουμε,τα εχω κοψει αυτα μετα απο διαφορα σκηνικα.Μονο αν παω μαζι με τον αντρα μου καμια φορα-σπανια-μια φορα τον μηνα.Τα τυπικα δηλαδη...Αν αρχισω να σας εξιστορω σκηνικα,θα ανοιξουμε αλλα 20 τοπικς! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxax!!!

Εχεις δικιο!!!

Σημερα πρεπει να κανονισω για το Σαββατο να ευπρεπιστω..

ξερετε τωρα, αποτριχωση πεντικιουρ...θα κανω μαζι και φρυδια και μανικιουρ..πωπω παλη 3ωρο θα φαω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια, τι κανετε;

Εμεις μια χαρουλα, χθες ακουσα επιτελους την μικρη και ησυχασα!!

Οσο για την μεγάλη, δεν θέλω να το γκαντεμιάσω αλλα ηπιε 80μλ αλμιρολ για δευτερη μερα!! Φυσικα μονο το πρωι αλλα ηπιεεεεεε γαλαααααααα!!! Χοροπηδάω ολη μερα από την χαρα μου!!!!!!!!

Εμεις γονεις, αδελφια σογια τους εχουμε ολους μακρια δοξα συ ο Θεος!! Οχι πως δεν εχουν βρει καποιες φορες τροπους να χωθουν πολυ ασχημα!! Αλλα περνάω μεγαλες περιοδους ηρεμιας σπιτακι μας, οποτε το ελεγχω καλυτερα οταν γινεται!! Φυσικα σ'αυτο που ειμαι Τουρκα ειναι σε οτι αφορα το παιδι μου!! Τα υπολοιπα σκασιλα μου, αλλα για την μικρη μου δεν δεχομαι λεξη!!! Συμβουλη να δεχτω ευχαριστως αλλα οχι κριση και επιβολη!!

Για τα παιδικά επιπλα κοιταξτε αυτά http://translate.google.gr/translate?hl ... feissu.htm

http://translate.google.gr/translate?hl ... d_frn.html

DaddyCool78 πολύ καλή αναπτυξη εχει ο γιοκας σας!!! Τελος Απριλιου,πλησιαζετε!!! Κράτα αυτή την διευθυνση!! Είναι ο πρωτος σταθμος με παιδικα τραγουδάκια στην Ελλαδα! Προς το παρον είναι μονο στο ιντερνετ αλλα εχει πολύ ομορφα κομματια για τα ζουζουνια μας!!

Kiska δεν εχω λογια!! Αντράκι από τωρα ο γιος σου!! Τουλάχιστον μπορεις να εισαι ησυχη ότι ξερει να προστατευει τον εαυτο του και πως δεν φοβάται να πει την γνωμη του!! Καλο αυτό!!!!

Μπράβο Μαρακι αυτά είναι τα ομορφα!! Ανεπιτρεπτοι οι μαστορες!! Επρεπε να επιμενεις να το κανουν αυτοι!!

Κάνω την συνταγη σου!! Το ρυζογαλο με ανθος αραβοσιτου!! Αν μ’αυτή την συνταγη το φαει η κορακλα μου θα σου χρωστάω μεγαλη χαρη!!!

Σοφίτσα πολύ καλές είναι οι ζουζουνες σας!!! Είναι κουκλεςςςς!!!!!!!! Υπέροχες!!! Δεν έχω λογια!!!

Σισυ μια χαρουλα η κορακλα σας!! Μεταξύ μας ουτε εμενα θα με πειραζε να την ξαναδω τοσο συντομα!! Περιμένω πως και πως τα γενέθλια της Μαρινας μου την Κυριακή και να ερθει η 10η Μαρτιου που θα κανουμε την Β΄επιπεδου!!! Μου εχει ηδη λειψει η ζουζουνα μου!!!

Maximammy εμεις στην κορη μου ειδαμε καθαρα το προσωπακι της στο Β’ επιπεδου!! Και εμοιαζε παρα πολύ στο προσωπακι που ειχε όταν γεννηθηκε!!!

Χαρα θα φουσκώσεις αποτομα εσυ!!

Με γεια τα νεα ρουχαλάκια!!!

Beboulino αναλόγως την ημερομηνια που στην εκλεισε ο γιατρος!! Αν το τικερακι σου ισχυει λογικα μπορεις να την κανεις την παρασκευη!! Γιατι δεν ρωτας τον γιατρο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια τι ωραια που ακουσες την κορουλα σου!Η μεγαλη αν καταλαβα καλα δεν θελει το γαλα,ε;Τρωει κρεμουλες ή απο τα δικα σας φαγητα;

Δεν κλεισαμε συγκεκριμενη ημ/νια με την γιατρο για την αυχενικη.Απλα μου ειπε να παω σε 3 εβδομαδες,δλδ αυτη την εβδομαδα που μας ερχεται.Θα την παρω το απογευμα,την εχω πρηξει!Την παιρνω εδω και 2 μερες,μια για τις κραμπες,μια για να μου αλλαξει το μαγνησιο,να μου δωσει χαπι γιατι δεν μπορω τα αναβραζοντα.Τελικα μου εδωσε το τροφοκαρτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλινο γι’αυτό είναι οι γυναικολόγοι!! Για να ακουν οσα μας απασχολουν και για να μας καθυσηχάζουν!!! Δεν φανταζεσαι ποσο ηρέμησα, ειχα 4 μερες σχεδον να την ακουσω και ειχα φοβηθει γιατι εχω πονάκια χαμηλά!!! Ωρες ωρες λεω να περασει αργα η εγκυμοσυνη μου να την ευχαριστηθώ και να είναι γερο το ζουζουνακι μου και άλλες λεω αντε να ερθει γρηγορα ο Ιουλιος να γεννηθει η κορακλα μου να νιωσω ασφαλής!! Κουλο ε;

Κρεμμουλες δεν θελησε ποτε η μικρη μου, αλλα στα υπολοιπα φαγητα, δυσκολα μεν αλλα κατι κανουμε!!!

Κοριτσια ποιες εχετε ήδη κάνει καισαρικη; Δεν θυμαμαι!! Εχω πολλα τραβηγματα στην τομη μου εδώ και μια εβδομάδα!! Η οποια είναι αρκετα μεγαλη γιατι η μικρη δεν εβγαινε!! Εχει καποια άλλη;

http://service.mattel.com/gr/recall/recall_info.asp Κοιταξτε κ’αυτο οσες εχετε αρχισει ηδη τις αγορες παιχνιδιων!! Είναι οι λιστες με οσα παιχνιδια ανακλησε η φισερ πραις!! Μια γνωστη μου μου ειπε πως αγορασε προχθες το καρεκλακι που είναι για ανακληση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια εγω εχω κανει καισαρικη..

σε τραβαει γιατι μεγαλωνει η μητρα και ανοιγει...τεντωνετε

εμενα με φαγουριζει κυριως το βραδυ..γι'αυτο θελλω να παρω παντελονια γιατι με τα κολλαν και τα καλσον με φαγουριζει περισσοτερο.

Αυτο ειναι φυσιολογικο που νιωθεις.

Το ειχα πει και στον γιατρο μου τοτ εκαι ειπε οτι ναι μεν ειναι φυσιολογικο..αλαλ για μενα που θελλω να επιχειρισω VBAC οχι και τοσο επιθμητο .

Αμα νιοθω να "ποναω" θα πηγαινω να μου μετραει την εσωτερικη κυριως τομη στον υπερυχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τελικα παω την Παρασκευη για αυχενικη.Θα μου παρει το αιμα εκει...Καντε μια προσευχη για το μωρακι μου,να ειναι γερο... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σαςςςςςςς!!! τι κανετε??? Τα μωρα τα μεσα και τα εξω καλα ? Μπεμπουλινο με το καλο η αυχενικη! Ολα να ειναι τελεια ευχομαι

Σεσιλια με το καλο το beaute ρεκτιφιε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!!! Ξεκουράστηκα λίγο και επέστρεψα να πω ενα γεια!!

Μπεμπουλίνο μην αγχώνεσαι όλα μια χαρα θα είναι..Με το καλό η εξέταση και θα περιμένουμε νέα σου!

Λέτε για καισαρικές βλέπω...

Ελπίζω να μην χρειαστεί και να κάνω φυσιολογικό...πολύ το θέλω...

Μαράκι μια από τα ιδια σκεφτόμαστε...Λέω πολλές φορες να έρθει το καλοκαιράκι να κρατήσω αγκαλιά το αγοράκι μου...και κάποιες φορές νιώθω τύψεις που βιάζομαι και δεν το απολαμβάνω..Η λαχτάρα της μάνας βλέπεις!!!

Το καταλάβατε ότι μέσα σε 6 μέρες φτάσαμε σχεδόν τις 50 σελίδες!!!!

Περιμένω τον αντρούλη μου να έρθει να αρχίσουμε να συγυρίζουμε το σπιτι...Βασικά αυτός θα συγυρίζει και εγώ θα εκνευρίζομαι που δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!!

Αν τα καταφέρω θα μπω αργότερα αλλιώς αύριο!

Φιλάκια σε όλες τις φουσκωμένες κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι σε νοιωθω απολυτα!Και εγω εκνευριζομαι που δεν με αφηνει ο αντρας μου να κανω τιποτα.Τον παρακολουθω που κανει δουλειες και νευριαζω,ενω ειναι πολυ σχολαστικος ο καημενος...Αντε,να περασει και ο 3ος για να κανω τις δουλειες μου οπως θελω εγω.

Αγχωθηκα με την αυχενικη...Να ερθει η Παρασκευη γρηγορα,να δουμε τι θα γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκνευριζομαι που ΤΙΣ κανεις τωρα πια με το ζορι τις δουλειες...εγω δεν εχω καμμια ορεξη να κανω.οτνα λεω ορεξη εννοω οτι φοβαμαι και καθομαι επι του καναπεως!!! :lol:

Γιατι αγχωθηκες με την αυχενικη μπεμπουλινα μου?ειχες καποιο θεμα ή λογω του οτι ειναι η 1η σημαντικη εξεταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...