Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

konstantinos κ πάλι να σου ζήσει!!! θα περάσουν κ τα ποναλάκια, υπομονή!

teshaki δεν θηλάζω αποκλειστικά τον μπέμπη γιατί ως πρωιμάκι, πρέπει οπωσδήποτε να πάρει βάρος, οπότε το συμπλήρωμα κρίνεται απαραίτητο, τουλάχιστον μέχρι κ την άλλη εβδομάδα κ μετά βλέπουμε ;)

lolli με το καλό!!! πλησιάζουν τα γεννητουράκια για τις μπέμπες!!! όλα να πάνε κατ'ευχήν!

ράνια είναι πολύ συγκινητικό αυτό που μας λες, ειλικρινά... Είμαι κι εγώ σίγουρη ότι ο θείος σάς προστατεύει απο εκεί ψηλά.

gioulaki ευχαριστώ για την πληροφορία αυτή με τις θηλές!

φιλάκια σε όλες! [smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsia ki egw edw eimai akoma...Exw perasei duo efialtika vradia kathws me to pou xaplwnw akoma kai arketa anasikwmeni petrwnei h koilia mou kai an den shkwnthw orthia kai arxisw na perpataw den pernaei me tipota. Exthes me epiase ki enas ponos sti mesi pou metaferthike mprosta pou nomiza oti na auto einai alla den me kratise polu kai meta den epanalifthike. Simera to prwi phra ton giatro mou, o opoios mou eipe oti einai syspaseis kai apo ti stigmi pou kounietai h mikri kai den uparxoun alla symptwmata apla perimenoume... Otan petrwnei h koilia kai arxizei kai h mpempa na kounietai kai na klwtsaei...milame gia pono. H koilia mou exei katevei para polu xamila. Deutera mpainw 40h evdomada. Eilikrina den perimena na ton parw olo to mina etsi kai tin Tetarti rantevou me ton giatro gia na exetasei kai ton traxilo an exei diastoli...gia na doume! Pantws einai vasanistika...den to perimena etsi...pisteua oti tha einai pio eudiakrita ta symptwmata tis enarxis. To thema einai oti apo to xenyxti kata ti diarkeia tis meras me pairnei o upnos orthia opou katsw :D:D. Filakia se oles! To sofouki logika gennise? Exei kaneis nea tis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες! Πως τα περναμε? Αχ Lollaki δε το πιστευω, λιγες μερες μεινανε! Εισαι μια βδομαδα πριν απο μενα, εγω την Πεμπτη μια βδομαδα μετα. Ρανια μου μη μας ζητας συγγνωμη, να τα λες να ξαλαφρωνεις, ολα στη ζωη ειναι, και τα δυσαρεστα και τα ευχαριστα... Maritina μου υπομονη, κι εγω λεω ευτυχως που θα γεννησω 2 βδομαδες νωριτερα γιατι δε θα αντεχα αυτη την αναμονη αλλα ξερω οτι τελικα παιρνουμε δυναμη και τα καταφερνουμε... Αλλα αυτο με τα συμπτωματα οντως ειναι ενα αγχος, δεν ξερεις τι να περιμενεις. Εισαι πολυ κοντα ομως, με το καλο !!!

Καλο τριημερο σε ολες, να το διασκεδασετε (οσο μπορειτε και αντεχετε :lol: ) και περιμενουμε κι αλλες ανακοινωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι εγωωωωω!!!!!!!! :D:D:D τι κανετε??? εμεις τιιιιιιποταααα... ησυχια απολυτη... ουτε πονακια... ουτε ενοχλησεις... ουτε καουρες...ουτε συσπασεις... τιποτα... τιποτα... τιποτα... καθαρα δευτερα ειναι η τελευταια του ευκαιρια να βγει απο μονος του αλλιως τριτη παμε για τεχνητους πονους... θελω να τον δω πιααααα!!!!!!!!!!!! λολλακι μια μερα διαφορα εεε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!τι κανετε?εγω μετραω τις μερες σαν τον φανταρο...σημαδια τοκετου πουθενα....μονο ταχυπαλμιες εχω...δεν περναει κ η ωρα βρε κοριτσια...τοση ξαπλα πια δεν την αντεχω..τελοσπάντων γκρινιαξα κ σημερα κ σας φιλω...να περασετε μια ομορφη Κυριακή :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μας μερα!!!!

ΣΟΦΟΥΚΙ ναι!!!!!!!!!!!!!!!! Μια μερα διαφορα!!!!!!!!!

ΝΟΥΤΕΛΑ την Πεμπτη, μια εβδομαδα μετα, ε;;

Αααααχχχ ολες τωρα,πανω - κατω, κοντα ειμαστε ;)

ΜΑΡΙΤΙΝΑ κ εγω μια απο τα ιδια.......

Ουφφφφ εχω πολλα πονακια χαμηλα στην κοιλια,συνεχομενα...και οχι σαν πονο περιοδου.... :?:?:? Λετε να μου την κανουν νωριτερα οι μικρες; :roll::roll::roll:

Με τσακισε αυτη η αναμονη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες Λολακι να κανουν την εκπληξη οι μικρες νωριτερα? Πες τους να αντεξουν μεχρι την Τεταρτη!!! Κι εγω αυτο σκεφτομαι, να μην εχουμε κανενα απροοπτο μεχρι την επομενη Πεμπτη! Πονακια εχω κι εγω αλλα δε νομιζω να ειναι κατι. Απο τη μια φοβαμαι οτι πλησιαζει η μερα κι απο την αλλη ανυπομονω γιατι κουραστηκααααα. Τι ωραια ομως που θα δουμε το μουτρακι τους σε λιγες μερες! Σαν ονειρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Υπομονή βρε κορίτσια οι μέρες πλησιάζουν που θα πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά. Εγώ είχα πάει να κάνω υπέρηχο τη Πέμπτη και το αμνιακό μου υγρό ήταν λίγο κάτω από το όριο και έπρεπε να είμαι ξάπλα που έρχεται σε αντίθεση με αυτά που πρέπει να κάνω για το διαβήτη κύησης. τι να κάνω προσπαθώ να συνδυάσω ξεκούραση με λίγο περπάτημα.

Εγώ ακόμα δεν έχω κανένα σύμπτωμα ούτε μια μικρή σύσπαση. Με βλέπω να'μαι η τελευταία των Μοικανών.

Φιλάκια σε όλες και καλή αποκριά!!! Αντε και του χρόνου θα πετάμε χαρταετό με τα ζουζουνάκια μας.!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βολταρετε ολες τσουπριτσες?????? κοριτσια δε μπορω αλλο... ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!

δεν περιμενα οτι θα παρ ολο το μηνα και τωρα πια μου φαινεται βουνο! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετΕ?Μπηκα απλα να σας πω οτι γεννησα εναν πριγκιπακο την τριτη 11 η ωρα το πρωι φυσιολογικα με επισκληριδιο..Ολα πηγαν καλα,θα γραψω και την ιστορια μου να την δειτε,σας φιλω ολες καντε υπομονη οι μερες πλησιαζουν..Με το καλο τα μπεμπακια σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!επιτελους,τελειωσαν μνημοσυνα και ολα τα σχετικα,μαζευτηκαμε το μεσημερι σπιτι μας και τωρα χαλαρα..εγω εχω αρκετα πονακια χαμηλα και πολλα υγρα ρε κοριτσια,πολλα υγρα!αντε να δουμε τα μπεμπεκακια μας να τρελαθουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofouki mou mazi sou, nomiza oti tha exeis gennisei..enw antexeis esu egw den prepei na milaw...Ti exei pei o giatros sou se periptwsi pou den exeis gennisei mexri tin Pithani Hmerominia? Egw exw rantevou mazi tin Tetarti kai vlepoume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας φουσκοκοιλίτσες και φουσκομανούλες !!

Νενάκι συγχαρητήρια (και απο εδώ !!) για τον πρίγκηπα !!!

συγχαρητήρια και στην κουκίδα μας που θα εχει αγκαλιά την κουκλίτσα της πια !

κατα τα αλλα απλά περασα να δηλώσω "παρούσα και ακόμη εγκυμονούσα" οπως συνηθίζω τωρα τελευταία χιχιχιχιχιχιχι.... :lol::lol::lol:Α! και επισης : ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη σαρακοστή σε όλες!!!τι εγινε ολες πετατε χαρταετο?εγω εγκλειστη κ σημερα ετοιμαζομαι ναμαγειρεψω καλαμαρακια κοκκινιστα κ μυδια σαγανακι...μιαμ

νενα να σου ζησεο ο γιοκας κ καλη λοχεια...περιμενουμε τις συμβουλες σου για τον θηλασμό...

σοφουκι αυτο αρχισα να φοβαμαι κιεγω...οτι θα παρω ολο τον μηνα τελικα...

κοριτσια να ρωτησω...απο ραγαδες πως πατε?ενω ημουν σχετικα καλα τις τελευταιες 2 εβδομαδες παρατηρησα πως απεκτησα πολλες...τεντωσε πολυ η κοιλια μου...με ριχνει καπως αυτο να πω την αληθεια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!εμεις θα παμε για ενα καφεδακι σε λιγο,δεν βοηθαει και ο καιρος για πολλα πολλα..

τεσακι,εγω απο ραγαδες εχω μονο 3 που ειχα οταν ειχα χασει πολλα κιλα.απλως ειναι ελαφρως πιο εντονες.και δεν χρησιμοποιησα καμια κρεμα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης,γιατι ολες μου μυριζαν καπως και ξερναγα!βεβαια δεν εχω κανει και μεγαλη κοιλια.αλλα ξερω μια φιλη που γεμισε αφου γεννησε και μαζεψε η κοιλια της(η οποια ηταν τεραστια)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη σαρακοστη!!!!!!!!!!

νενα μου κι απο εδω να σου ευχηθω καλη λοχεία!!!!

τεση μου κι εγω εχω γεμισει ραγαδες αλλα στο στηθος. Απο κατω και τα δυο ειναι σαν χαρακωμενα. Και εμενα μου τη δινει να σου πω ην αληθεια, με ριχνει οποτε τις βλεπω. Και οσο σκεφτομαι οτι θα ξεφουσκωσει κιολας το στηθος και θα ειναι ετσι μου τη δινει ακομα πιο πολυ!!

Ρανια κι εγω αυτο φοβαμαι , το μετα. Δεν ειχα ποτε κοιλια και εχει τσιτωσει παρα πολυ τωρα. Οταν ξεφουσκωσει μαλλον θα γεμισω και στη κοιλια. Θα πρεπει να το προσεξω πολυ πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια και καλη σαρακοστη να εχουμε! νενακι να σου ζησει ο γιος σου! ;) εγω κοριτσια πια πιστευω οτι εφτασα στο τελος. αυριο απογευμα εχουμε ραντεβου με το γιατρουλη μας να μας δει. αν ο τραχηλος ακομα ειναι σκληρος, θα μου βαλει υποθετο μηπως και ξυπνησει η μητρα και αρχισουν τα πονακια μεσα στη νυχτα φυσιολογικα. αλλιως τεταρτη πρωι (που ειναι η πητ) παιρνουμε τα βαλιτσακια μας και παμε οικογενειακως στην κλινικη για προκληση! ο θεος να βαλει το χερι του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νενακι να σου ζησει το μωρακι σου !!! Δεν το πιστευω οτι μια μια απο φουσκοκοιλιτσες γινεστε φρεσκομανουλες! Να μη χαθουμε μετα, οπως λεει και η Lolli να ανοιξουμε θεματακι να συζηταμε για τα μπουμπουκακια μας (αν μας αφηνουν χρονο ελευθερο :lol: ) Sofouki εφτασες κι εσυ στο τελος, αντε με το καλο! Εγω αρχισα να μην αντεχω, εχω φοβερους πονους στη μεση και την πλατη, δεν κοιμαμαι - εχω διαβασει του κοσμου τα βιβλια σε απιστευτες ωρες - και εχω παρει πολλα κιλα... Μενουν 10 μερες... Κανω υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια τι κάνετε? Καλή Σαρακοστή!!!

Σήμερα πήγαμε για υπέρηχο και ο μπεμπούλης ζύγιζε 2760. Μια χαρά, γιατί ανυσηχούσαμε λόγο του διαβήτη μην βγεί τεράστιος αλλά ευτυχώς επειδή το ελέγχω ο μπεμπούλης είναι όσο πρέπει.

Απο ραγάδες ενώ δεν είχα καθόλου έχω κανα 2 βδομάδες που έχουν βγει στη κοιλιά 4 μεγάλες κόκκινες. Τι να πω να φανταστείτε ότι από την αρχή πασαλείβομαι με κρέμα 2 φορές την ημέρα. Δεν πειράζει βρε κορίτσια να γεννηθο΄΄υν τα μωράκια μας με το καλό και όλα τ'αλλα δεν έχουν σημασία.

Φιλάκια Πολλά καλά να περάσετε σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε όλες!!!τι εγινε βολταρατε ολες χτες?μονο εγω τα περασα στον καναπε?κι αυτος μεχει βαρεθει μου φαινεται :):) σημερα εχουμε πρωι πρωι γιατρο...καρδιοτοκογραφο - υπερηχο κ μαλλον κ εξεταση απο κατω :roll::roll: τοχω αναφερει οτι δεν μαρεσει καθολου ετσι?για να μην ξεχνιομαστε το λεω...

χτες εβλεπα ολο το βραδυ χαζα ονειρα...δεν ξερω αν μεπηρεαζει το νησι αλλά ολο κηδειες...φερετρα κ λοιπα εβλεπα...ξυπνησα μενα αγχος κ μολις με κλωτσησε το κοτοπουλακι μου ηρεμησα...ποτε θα το παρω αγκαλιααααα!!!!!!!!!!!!!?????????????

αααα κ Χρονια Πολλά σε όλες μας!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσια !!!

επιστρέψαμε απο την γιατρό μας ! επιτέλους ο μπεμπίκουλας πήρε γραμμάρια !

2.650 kg (δηλαδή 300 γραμ. σε 1 εβδομάδα ! ενώ πριν επαιρνε 300 γραμμ. σε 2 εβδομάδες !!) :D

πλακούντας grade II > III, ζωηρός ειναι, κεφάλι κατω ... ολα καλά ! προληπτικά Πέμπτη παμε για καρδιοτοκ-τοκ, ΙΣΩΣ χρειαστεί αλλο ενα doppler και την επόοοομενη φορά που θα με δει με "απειλησε" οτι θα με εξετάσει και απο κατω :lol::lol::lol:

να περπατάω μου ειπε ακόμα και μες στο σαλόνι ... :shock:

ειμαι ΠΟΛΥ χαρούμενη σημερα !

α! εριξε και χιονάκι στην Αθήνα ! πετύχαμε νιφάδες να ταξιδεύουν το πρωί (να ναι καλα οι γαλοτσουλες μου, το καπελάκι και τα γαντάκια μου !!! :oops: ) και πολύ μου αρεσε !!!

κοριτσια, τελευταία θα γεννήσω να μου το θυμηθείτε...

με βλεπω να πατάω και Πρωταπριλιααααα!! :lol: :lol: :lol::lol::lol:

ΟΤΙ θελει ας κανει το ζουζουνέλι μας...αχ αχ ααααχχχχ :roll:

ΦΙΛΙΑ σε όλες (εννοείται οτι παω για ξαπλα... 7 το πρωί ειχαμε ραντεβού με την γιατρό !!! :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!7 το πρωι ρε μαρακι?για να συνηθιζεις στα ξενυχτια που ερχονται!εγω πρωτη μερα χωρις δουλεια,καπως μου φαινεται.ετσι μου ερχεται να παω να το ανοιξω το μαγαζακι μου..σε λιγο την κανω για οδοντιατρο,νομιζω πως μου εχει φυγει ενα κομματακι απο ενα σφραγισμα.

το βραδυ εχουμε γιατρουλη!!θα δουμε τον μπουρμπουληθρα μας!!!ρε κοριτσια,απο χτες οταν ειμαι ξαπλωμενη και κουνιεται,με ψιλοποναει απο κατω,το τετοιο μου!το εχετε και εσεις?φοβαμαι μην εχει σφηνωσει κανα κεφαλι εκει κατω,τι βλεπει κι αυτο απο τη μανα του! :lol::lol::lol:

σοφουκι και λολλι,αυριο η μεγαλη μερα ε?αχ,αντε ολα καλα να πανε!θα δειτε συντομα τα μωρακια σας!!τι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...