Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε? Χαρηκα πολυ με τα νεα σου Kωνσταντινος! Να σας ζησει το μωρακι σας, καλοτυχο να ναι !!!

Εγω ολο το βραδυ το εβγαλα με εμετους, δεν ξερω τι με εχει πιασει παλι... Σημερα φρυγανιτσες να δουμε αν υποχωρησουν... Αχ κοριτσια αυτος ο 9ος μηνας δεν περναειιιιιιιι. Πηγα γιατρουλη, το αγορακι μας ειναι 2800 αλλα μου ειπε να αυξησω τα χαπια για τις συσπασεις για να αντεξω μεχρι το ραντεβου που βαλαμε, και μεχρι τοτε πληρης ξεκουραση - κατι που δεν αποφασιζω να κανω... Ολο και κατι εχω να κανω... Τουλαχιστο ηρθαν τα επιπλακια μας, κλεισαμε και βαλιτσουλες, ολα καλα! Υπομονη κοριτσακια μου λιγες μερουλες εμειναν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα...τι μου κανετε?ανοιξη ειπαμε να ερθουν τα μωρακια μας αλλά μαλλον θα τα υποδεχτουμε με χιονια...ψοφοκρυο!!!

νουτελα οπως ακριβως τα λες....δεν περναει ο 9ος με τ ι π ο τ α!!!!κι εγω εχω βαρεθει...δεν μπορω να κανω κ πολλα στο σπιτι γτ κουραζομαι πολυ ευκολα...εδω μια φορμα παω να φορεσω και κανω ακροβατικά.

οσο για τους εμετους...κουραγιο...φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι κ για σενα κ για το γιουλακι...εγω εχω πολλές καουρες αλλά δεν με πτοει τιποτα :lol::lol::lol: ...τρωω οτι μουρθει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκακια!!! μολις γυρισα απο τον πρωινο μου περιπατο 3 χιλ+ και ειπα να δω τα νεα σας.

περασα και γω δυσκολο βραδι χθες και το πρωι πονουσα μεση,γοφους κ.τ.λ και ειπα πως δεν θα τα καταφερω σημερα αλλα ολα καλα!!!

κουκιδααααα με το καλο να υποδεχτεις το κουκιδακι σου!!!!

υπομονη και τελειωνουμε ολες!!!

Μαρακι μεχρι το τελος του μηνα θα εχεις αγκαλια ενα αντρα 3 κιλα!!! μην το πιεζεις το παιδι γιατι μπορει να ειναι λιγο πισματαρης και να πηγενει κοντρα στη μαμα του :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!καλα,εφαγα τοοοσο πολυ στον υπνο μου,που οταν σηκωθηκε ο αντρας μου για δουλεια του ειπα να μου φερει νερο να πιω!βεβαια εφαγα και ενα κρουασαν που ηταν ληγμενο! :lol::lol::lol: κοιμηθηκα πολυ πεινασμενη το βραδυ και μαλλον γιαυτο ονειρευομουν πως ετρωγα..μια χαρα ομως,ξυπνησα χορτατη αλλα οχι βαρυστομαχιασμενη!θα το ξανακανω!

μια απορια μου γεννηθηκε χτες βραδυ που ντρεπομαι να ρωτησω το γιατρο...τωρα στο μηνα μας κανει καλο το "κοκο" ετσι?το θεμα ειναι,πως πρεπει να ολοκληρωνει μεσα η οχι?συγνωμη πρωι πρωι που σας ρωταω τετοια εγκυες γυναικες..περιμενω να τελειωσω τη δουλεια 2 μερες μη με βρει τπτ εκει περα,να φυγει και το σ/κ που εχουμε το μνημοσυνο του αδερφου του(18 του μηνα κλεινει χρονο) και μετα θα τον ξεζουμισω!!!πρεπει να μου μαλακωσει τον τραχηλο... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον Ρανια ε ναι λοιπον, μπορεις μπορεις μπορεις!!!! εγω δεν χρειαστηκε να ρωτησω το γιατρο,μας τα ειπε μονος του. μπορεις και καθε μερα αν θελεις αλλα θα πρεπει να τελειωνει μεσα.... :oops::oops::oops: τι κουβεντα και αυτη πρωι πρωι εεεε? γιατι αν δεν τελειωνει μεσα ειναι σαν να μην γινετε καθολου!!! το σπερμα εχει μια ουσια που προκαλει συσπασης στη μητρα!! αρα βουρ στο ψητο :lol::lol::lol::lol: αρκει να σου κατσει :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι,εκει θα εχουμε ενα θεματακι..φοβαται γιατι εχει γυρισει το κεφαλακι του προς τα κατω λεει..μη του κανει κανα καρουμπαλο!μωρε θα του πω εγω...οχι,θα καθομαι να βογκαω στον τοκετο επειδη φοβαται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια... οντως ρανια ισχυει αυτο με τις επαφες αλλα κι εμενα ο δικος μου δε μου καθεται με τιποτα!!! υπομονη κοριτσια... ειτε ετσι ειτε αλλιως... τα μπεμπουλινια ειναι στην τελικη ευθεια... και οι ωρες που περνανε εχουν σημασια... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα......

Κουκιδιτσα λογικα πρεπει να εχει ερθει η κουκλιτσα σου μεχρι τωρα!!! Περιμενουμε νεα

Αχ βρε κοριτσια και εγω χθες τον παρακαλουσα να μου κατσει :oops::oops::oops:

Μας ειπε ο γιατρος οτι μαλακωνει το τραχηλο το σπερμα , αλλα και ο δικος μου ο αντρας τα ιδια Ρανια , φοβαται μηπως το χτυπησει το μωρο και μεινει κανα σημαδι στο κουτελο :lol::lol::lol:

Σημερα το μεσημερι εχουμε γιατρουλι, αντε να δουμε τι θα μας πει παλι.

Ασχετο , εδω κ κανα δυο μερες τρεχω τουαλετα συνεχεια :oops: (οχι για τσισακια) ειναι φυσιολογικο?

Θα παθω καμια αφυδατωση καμια ωρα. Ή εμετους ή απο το "αλλο". Φαι για φαι δεν μου μενει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera ki apo mena...oute upno, polles kaoures, mia apo ta idia. Trakaran kai ta petherika mou xthes. Eutuxws an kai to autokinito axristeutike, ekeinoi den xtupisan. Pali kala. Etrexe xthes to vradi o antroulis mou sta nosokomeia mexri tis 2:30 kai genika ekei pou eixame polu anevasmeni diathesi logw tou toketou pou plhsiazei, piasame pato xthes. Ante na tou zhthseis meta kai sex gia na sou malakwsei o traxilos :D kia na genniseis mia wra nwritera.

Filakia koritsia kai upomoni se oles mas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φουσκοκοιλιτσες και φουσκομανουλες :-h:-h:-h

Να ευχηθω καταρχην στην ΚΟΥΚΙΔΑ να εχουν παει οοοοοοοολα τελεια, να κραταει αγκαλια το κουκιδακι της και να ειναι η πιο ευτυχισμενη μανουλα του κοσμου :x

Εγω μια απο τα ιδια.....καουρα & αυπνια.....σουρσιμο απο καναπε σε κρεβατι και απο κρεβατι σε καναπε!Αρχισαν να ερχονται κ τα πρωτα δωρα για τις μπεμπουλες!!!!!!!

Αυριο το βραδυ το τελευταιο ραντεβου με τον γιατρο και μετα.................

την Τεταρτη 9 του Μαρτη..........party

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinos , να σου ζήσει το μωράκι σου !!!! Καλή λοχεία να έχεις κ με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας :D:D:D

Κουκιδούλα, θα κρατάς την μπουμπούκα σου τώρα! τέλεια!

Κοριτσάκια, υπομονή, τα μπεμπεκάκια έρχονται!

Θα ήθελα να σας πω να προσέξετε πολύ το θέμα του θηλασμού. Εγω στο Ιασώ που ήμουν δεν πήρα τις σωστές οδηγίες από τις μαίες, κι έτσι παιδεύτηκα αρκετά... Η παιδίατρος που ήρθε προχτές μου είπε ότι πρέπει να πιάνουμε το στηθος απο κάτω, σαν να το "χουφτώνουμε" ολόκληρο κ μετά να δίνουμε τη θηλή στο μπεμπάκι. Εμένα αυτές οι άσχετες μου ζουλούσαν τις θηλές κ ένιωθα τον απόλυτο πόνο, κάτι που μου είπε η παιδίατρος ότι μόνο ερεθισμένες θηλές μπορεί να προκαλέσει... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαμε απο το γιατρο. 3200 πηγε το Γκοτζιλακι μας!!!!

αλλα δεν θελει να βγει με τιποτα. Καλο περνάει το ζουζουνι με τοσο εμετο ολο "Λουνα Παρκ" πηγαινει....χαχαχαχ

Που θα παει δεν ξερω ποσα κιλα θα βγει το νινι μας?

Ντεμη ολο τετοια να μας λες , να μαθαινουμε!!!Ευχαριστουμε πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demaki πολυ ενδιαφεροντα αυτα που μας λες για τον θηλασμό...πες μας κι αλλα...τι πρεπει να ξερουμε?ζοριζεσαι με τον θηλασμό?χρειαζεται να θηλαζεις ατελειωτες ωρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά, κοριτσάκια μου, να επιμείνετε να σας δείξουν καλά πώς να θηλάσετε! Εμένα επειδή ο ζουζούνος μου ήταν οριακά προωράκι, δεν είχε αρχικά τη δύναμη να πιάσει τη θηλή, ωστόσο οι θηλές μου δεν ήταν και οι πιο... βολικές! Έτσι, προμηθεύτηκα μέσα από το μαιευτήριο θηλές σιλικόνης από την chicco προκειμένου να καταφέρω να βοηθήσω τον μπέμπη μου. Αν τυχόν ξέρετε ότι οι θηλές σας χρειάζονται μια ενίσχυση, πάρ'τε από τώρα τις θηλές σιλικόνης για να διευκολυνθείτε κ να διευκολυνθεί κ το ζουζουνάκι σας :D

Teshaki ο θηλασμός έχει τις απαιτήσεις του, αλλά το προσπαθώ όσο δεν παίρνει! Τρώω μπόλικες σούπες που φέρνουν γαλατάκι κ θηλάζω μισή ώρα ή και περισσότερο, προτού δώσω συμπλήρωμα almiron στον μπέμπη. Το συμπλήρωμα κρίθηκε απαραίτητο για να πάρει βάρος μέχρι το Σάββατο, οπωσδήποτε! Από κεί κ πέρα, μπορεί να εφαρμόσουμε αποκλειστικό θηλασμό κι όταν επιστρέψω στη δουλειά, θα βγάζω γαλατάκι με θήλαστρο (πήρα ένα της nuk), με την προϋπόθεση ότι έχω αρκετό!

Σε καμία περίπτωση μην τυχόν κ απογοητευτείτε αν δείτε ότι δεν "τρέχει" το γάλα άφθονο από το στήθος! Να ξέρετε ότι πίνοντας το μωρό, κατεβαίνει όλο κ περισσότερο. Η παιδίατρος μου ανέφερε ότι κάθε γυναίκα έχει γάλα, αλλά η ποσότητα εξαρτάται από το πώς θα το δουλέψεις το όλο θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδες τι κανετε?αλλη μια μερα ξεκινα....και εγω φρικαρισμενη απο την κλεισουρα τοσων μηνων...καμμια φορα λεω στον εαυτο μου συνελθε - περσι περασα 6 μηνες εγκυμοσυνης μεσα στο κατακαλοκαιρο απο Απριλιο μεχρι Σεπτεμβριο μεσα σενα νοσοκομειο...τωρα για 2-3 εβδομαδες παραπονιεμαι?αλλα τι να κανω που κουραστηκα?φοβαμαι και τους πονους της γεννας...τελοσπαντων μην σας πρηζω

demaki γτ αφου εχεις γαλατακι δινεις συμπληρωμα?αλλωστε αφου θελεις αποκλειστικο θηλασμο μεχρι να επιστρεψεις δουλεια καλυτερα δωσε μονο δικο σου...για να ρυθμισεις κ την παραγωγη αναλογα με τις αναγκες του μωρου...μιλησα μεναν πολυ δικο μου γιατρο,φιλο και μου ειπε οτι τις 2 πρωτες μερες (μεχρι να κατεβει δηλ το γαλα)τα μωρα δεν υπαρχει προβλημα αν δεν πιουν τπτ αρκει να τα βαζουμε στο στηθος για να το ερεθισουν κ να αρχισει η ροη.και δεν πειραζει αν χασουν βαρος στην αρχη. τωρα στην πραξη δεν ξερω ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!εβαλα ενα πλυντηριο με τα τελευταια ρουχα-εσωρουχα δικα μου για το μαιευτηριο,να κλεισει επιτελους εκεινη η βαλιτσα γιατι τον βλεπω να κοντοζυγωνει ο μπεμπης!χτες στη δουλεια ειχα εντονα πονακια χαμηλα στην κοιλια και στο απαυτο μου!αντε να περασει και η σημερινη ορθοστασια της δουλειας και ξαααπλα μετα!

κατα τα αλλα μια χαρα,χορταινω υπνο(ξερω,θελετε να με σκοτωσετε οι πιο πολλες απο σας)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες φουσκιτσες λειπουν απο τη παρεα!!!

μηπως εχουμε γεννητουρια κ δεν εχουμε ενημερωθει???????????????

Ρανια μου κι εγω κοιμαμαι. δεν εχω προβλημα με τη κοιλια, τη μεση κτλ με το στομαχι ομως να με ταλαιπωρει , καμια φορα κοιμαμαι τα πρωινα αντι για τα βραδια.

Κοιμησου τωρα γιατι σε λιγες ημερες ε ε ε ερχεται :lol::lol::lol:

tesh αυτο μου το ειπε κ η μαια μου με το στηθος, δικαιο εχεις.

Ντεμη εχω προμηθευτει θηλες γιατι κι εγω ηδη εχω προβλημα, να πεις στον αντρας σου να σου παρει της μεντελα, ειναι πιο μαλακες . Εγω πηρα 3 διαφορετικες (chicco, mentela, mothercare) τις εχω νοιξει κ δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους. Της μεντελα ειναι πολυ μαλακες για το στοματακι τους και εχουν αρκετα μεγαλο ανοιγμα για να ακουμπα η μυτουλα οοκληρη στο στηθος. Ασε που εφαπτει καλυτερα. Απο φαρμακειο τις πηρα και ηταν κ πιο φτηνες.

Δοκιμασε κι αυτες! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω τα πληθη....ποια πληθη δηλ...τρεις και ο κουκος μειναμε! =))=))=))

Ευχομαι οι "απουσιες" να μεταφραζονται σε γεννητουρια!!!! ;);););););)

Ουφφφ τι τον ηθελα τον κορμο;;;;; #-o Σαν πετρα μου εκατσε στο στομαχι...αναθεμα η λιγουρα μου!

Το βραδακι εχουμε ντοκτορακο,μαλλον το τελευταιο ραντεβου....αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορμο??????????????

Τι ΜΕ ειπες τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ Λολλακι κι εγω ετσι νομιζα χθες οτι ηταν το τελευταιο ραντεβου, αλλα μας την εχει σκάσει!!!! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Λολλακι κι εγω ετσι νομιζα χθες οτι ηταν το τελευταιο ραντεβου, αλλα μας την εχει σκάσει!!!! 8-)

Εμενα τελικα ηταν το τελευταιο....επομενη επαφη με τον γιατρουλη την Τριτη τηλεφωνικα κ μετααααααααααααααααααααα Τεταρτη στην κλινικη :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια(και αγορακι)!

δυσκολο σ/κ αυτο,αφου εχουμε το μνημοσυνο του αδερφου του αντρα μου..18 μαρτη πεθανε περσι,κατα τις 15 μου εχει πει ο γιατρος πως θα γεννησω..τπτ δεν ειναι τυχαιο τελικα.και ενω προσπαθουσαμε 1,5 χρονο να κανουμε παιδακι,μας ηρθε αμεσως μολις προσπαθησαμε μετα το θανατο του...τον ειδα και στον υπνο μου προχτες..

τελοσπαντων,μη σας χαλαω τη διαθεση,τουλαχιστον ηρθε αυτο το μωρακι την πιο καταλληλη στιγμη,σαν συνεχεια του θειου του

αυτα ηθελα να σας πω,αφου δεν θελω να τα συζηταω με τον αντρα μου αυτες τις μερες.να εχετε μια καλη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!

ΡΑΝΙΑ μου,προς Θεου, δε μας χαλας την διαθεση......Ειμαστε εδω για να τα λεμε και να ξελαφρωνει η ψυχουλα μας!

Φυσικα και τιποτα δεν ειναι τυχαιο...ολα για καποιο λογο γινονται και ειμαι σιγουρη οτι ο αδελφος του αντρας σου σας κοιταει απο ψηλα,σας καμαρωνει και σας προστατευει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε λολλακι με το καλο... παντως για δυδιμομανα φτου φτου καλα κρατεις!

εμεις χθες επιστρεψαμε ολα καλα λιγα πονακια απο την καισαρικη εχω αλλα που θα παει θα περασουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...